ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Page 32 of 44 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 38 ... 44  Next

Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 11:14

meni je ovo do grada + ono kroz grad nekih 9 litara prosjek za benzinca

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 11:15

veber wrote:i to me sjetilo. znači prije dvije godine.
bilo sranje u austriji. što sudari što snijeg.

policija nas je isključivala iz prometa i slala na parkinge.
bil sam u mećavi s nekih 30l benzina i 20l plina.
od rata imam vreću za spavanje i nešto za pojest u auto. kao i komplet alata.
19h je bio zastoj a vani zima.
tak sam se lijepo naspavao u toplom autu.

vas električare murja je smještala u šatore. nema punjača za mob, nema navigacije pa nemreš gledat filmove, nema ni nekog interneta.

jedino kaj ste zasrali wc-e. 

tako da lupetaš.
auto je potrošio u tih 19h 10l plina.

ne kanim zapet u mećavi i već sam ti 100 puta objasnio da taj auto NIKAD neće dalje od Samobora

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 11:17

To je gradski auto, ja sam htio baš takav, isključivo gradski, je onaj s kojim bi mogao i negdje putovat košta puta tri minimalno.

U biti tesla 3 košta ravno duplo od ovog mog, sama cijena auta, ali kad odbiješ 10 k eura poticaja košta puta tri

a opet ga za pet godina moram škartirat i dat jeftino

pa mi se ne bi isplatilo, povoljnije mi je kupit gradskog električara i eventualno se riješit mazde i dodat neku lovu pa kupit novijeg benzinca kabrio naravno

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 11:19

(naime meni poticaji smanje cijenu auta za 40% a tesli za 20%)

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber Wed 22 Feb - 11:33

marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:ne znam koji to benzinac po gradu troši 5 l pri prosječnoj brzini prometa od 15 km/h

ni koji dizel troši četri litre po gradu

možda nizbrdo u leru na otvorenoj cesti

a to je po tvojoj računici

malo te jebe matematika
scenic od kćeri po gradu troši 8.
1,6 motorček.gasi se čim stojiš 3sec
u gradu.
vani troši 6
benzinac.
s obzirom da ne radi kilometražu neisplativo je plin ugraditi.

očito imate problem s vožnjom.

scenic po gradu troši osam, ak ne voziš u špici

ak voziš u špici u zagrebu, svaki benzinac troši 10

jer više stojiš nego što se mičeš istok zapad i obratno
kaj ga ti lupaš.
u gužvi auto ugasi motor. onda ga opet upali.
meni na mercedesu samo ako ja želim rade svih 8 cilindara.
ispod 50 4 su ugašena.
isto tako auto ima ugrađene radare, ic i pokemon ekran.
sam ide u gužvi.
pamti rute pa prema tome prilagođava vožnju.
sve to možeš iskopčat.

i u biti kada se ne naganjam uopće ne troši.
ionako firma plaća pa mi to nisu stavke.

nezgodancija je recimo kada prijeđem u drugu firme službena vozila su škode oktavije.
i to dizel.
ali besplatno je besplatno.
u biti nikaj nije besplatno jer ako imaš službeni auto stalno na raspolaganju, mislim da plaćaš porez od nekih 30€/mj

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 12:29

veber, moji benzinci ne pale i ne gase motor

i na kraj pameti mi nije kupovat benzinca za po gradu, ni sad ni u buduće

i ne želim davat ni dvesto, ni tristo, n petsto eura mjesečno za benzin za ić na posal i decu u školu vozit

oću to odradit za 30 eura struje

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by veber Wed 22 Feb - 12:55

marcellus wrote:veber, moji benzinci ne pale i ne gase motor

i na kraj pameti mi nije kupovat benzinca za po gradu, ni sad ni u buduće

i ne želim davat ni  dvesto, ni tristo, n petsto eura mjesečno za benzin za ić na posal i decu u školu vozit

oću to odradit za 30 eura struje
u njemačkoj se ide prema uvođenju poreza.
mislim da je u švici već izglasan.
tako da se nećeš vozit za 30€
a to je vrlo blizu. prelit će se na hrvatsku prije nego otplatiš 10 rata.

imaš uvijek alternativa.
počneš vozit bicikl. to ti je dobro za zdravlje i za okoliš.

ne na struju.

meni je vrtić bio oko 2km od kuće, kada nije bio dažd djecu sam za rukicu i da vidiš koliko u tih pola sata hodajući doznaš od djece.
kasnije čim su provozili išli smo što bajkom što rolama. opet imaš kontakt s djetetom.

ti se samo vadiš na svoju lijenost.
ti si išao do trgovine koja ti je bila 250m od stana s autom.
pa meni se neda ključ uzet za takvo nešto.

čekam da zatopli i da krenem opet s bajkom. dok ispeljam auto s parkinga prođem zonu 30, dva semafora s bajkom sam 5min prije na poslu.
o tome da jebem motor da ne tipkam.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 14:43

veber wrote:
marcellus wrote:veber, moji benzinci ne pale i ne gase motor

i na kraj pameti mi nije kupovat benzinca za po gradu, ni sad ni u buduće

i ne želim davat ni  dvesto, ni tristo, n petsto eura mjesečno za benzin za ić na posal i decu u školu vozit

oću to odradit za 30 eura struje
u njemačkoj se ide prema uvođenju poreza.
mislim da je u švici već izglasan.
tako da se nećeš vozit za 30€
a to je vrlo blizu. prelit će se na hrvatsku prije nego otplatiš 10 rata.

daj neki napis o tom porezu, link... nešto.

inače, jasno da se mogu slikat da će mi išta naplatit preko onog kolko košta struja za kućanstva.

Isto tako jasno je da će trošarine na dizel i benzin ići gore. Njemačka je trošarinu na početku rata privremeno smanjila sa 60 na 36 centi po litri, ali privremeno.

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 14:46

Tak da od tog tvog željenog poreza na struju za el. aute ništa, jer ju je nemoguće razlikovati od struje za kućanstva

a da će benzin do 2030 bit 5 eura litra, hoće

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest Wed 22 Feb - 18:51

veber wrote:
u njemačkoj se ide prema uvođenju poreza.

Nisam pratio "raspravu".
Ovako nešto?

Electric cars to pay road tax from 2025.

EVs have been exempt from vehicle excise duty up to now, but will be charged the standard rate from 2025

https://www.topgear.com/car-news/electric/electric-cars-pay-road-tax-2025
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest Wed 22 Feb - 18:56

marcellus wrote:Tak da od tog tvog željenog poreza na struju za el. aute ništa, jer ju je nemoguće razlikovati od struje za kućanstva

Moguće je, već po samom režimu potrošnje struje. 
Dakle, ako se uvede dodatni porez na struju kućanstvima sa značajno povećanim potrošnje u odnsu na neko ranije razdoblje, zatim se prekopaju baze podataka sa podacima o vlasnicima električnih vozila... et voila!
Za takvu operaciju stvarno nije neophodna neka velika informatička pamet.
Sve se može kad se hoće, a hoće se naplatiti posjedovanje električnih vozila, to je uostalom i način da država vrati uložene subvencije za kupovinu električnih vozila, a kada vas država želi oderati putem poreza, nema obrane.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest Wed 22 Feb - 19:04

marcellus wrote:Je, da, vidoviti Milane. Ja ti pričam što i kako jest, a ne zanime me ŠBBKBB

Je, zato i jesi ostao tup, glup i neupotrebljiv.
Problem je u tome što ti nisi u stanju strategijski promišljati bilo kakav problem i situaciju.
Zato i jesi odvalio onu notornu glupost po kojoj će se sva proizvodnja preseliti u Kinu.
Zapravo, tvoj je problem što nisi u stanju uopće promišljati o bilo čemu na bilo kojoj razini i predviđati buduća stanja i situacije za bilo koje razdoblje.
Ti jedino vladaš osnovnim aritmetičkim operacijama i uzdaš se da će se povoljnost sadašnje situacije za tebe osobno projicirati daleko u budućnost.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest Wed 22 Feb - 19:10

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:Je, da, vidoviti Milane. Ja ti pričam što i kako jest, a ne zanime me ŠBBKBB

Je, zato i jesi ostao tup, glup i neupotrebljiv.
Problem je u tome što ti nisi u stanju strategijski promišljati bilo kakav problem i situaciju.
Zato i jesi odvalio onu notornu glupost po kojoj će se sva proizvodnja preseliti u Kinu.
Zapravo, tvoj je problem što nisi u stanju uopće promišljati o bilo čemu na bilo kojoj razini i predviđati buduća stanja i situacije za bilo koje razdoblje.
Ti jedino vladaš osnovnim aritmetičkim operacijama i uzdaš se da će se povoljnost sadašnje situacije za tebe osobno projicirati daleko u budućnost.

Pazi, barem polovica ekonomskih analiza ti se svodi na predviđanje budućih stanja, situacija i događaja.
Ogromna većina fizike ri se svodi na sposobnost predviđanja budućih stanja, situacija i događaja.
Hoćeš reći da je fizika bezvrijedna znanost?
Ako ti to nisi u stanju, pojma nemaš niti što je ekonomika ni kakva je njena uloga u predviđanju budućeg razvoja. O tvojem nepoznavanju čak i samo temelja fizike neću ni govoriti.
Jesi li u stanju silne ekonomske analitičare i timove proglasiti vidovitim Milanima samo zato jer si ti preglup da bi shvatio njihove analize i predviđanja?
Pa rekao bih da jesi, samo da bi na jednom opskurnom forumu poput ovog svima dokazao da ti imaš najveći kurac.
Na to se svodi sva ta silna realno bezvrijedna dreka koja dolazi sa tvoje strane na forumu.
Ti urlaš: "Ja imam najveći kurac, ja imam najveći kurac!"
Pa jedno ti priznajem, svakako da imaš najveći kurac.
Onaj od ovce.
Definitivno u svojem umu, a o mjestu gdje bi ti se trebalo nalaziti spolovilo, neću špekulirati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 19:19

Speare Shaker wrote:
veber wrote:
u njemačkoj se ide prema uvođenju poreza.

Nisam pratio "raspravu".
Ovako nešto?

Electric cars to pay road tax from 2025.

EVs have been exempt from vehicle excise duty up to now, but will be charged the standard rate from 2025

https://www.topgear.com/car-news/electric/electric-cars-pay-road-tax-2025

ja und?

Road tax plaćaju i dizeli i benzinci, električari su za sad oslobođeni. Do 2025.

S tim da će mi registracija i kad to kod nas uvedu i dalje bit jeftinija jer će se road tax određivat prema co2 ubuduće


_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 19:20

dakle ne ide se prema nikakvom uvođenju poreza na električare, nego će od jednog trenutka električari plaćat porez ko i svi drugi. Što je normalno. I neizbježno.

Isto ko što u jednom trenutku više neće biti poticaja za kupnju električara, što je isto normalno. Zato sam ga ja kupio sad dok ima, vas dvojica ćete ga kupit po punoj cijeni.

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 19:21

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:Je, da, vidoviti Milane. Ja ti pričam što i kako jest, a ne zanime me ŠBBKBB

Je, zato i jesi ostao tup, glup i neupotrebljiv.
Problem je u tome što ti nisi u stanju strategijski promišljati bilo kakav problem i situaciju.
Zato i jesi odvalio onu notornu glupost po kojoj će se sva proizvodnja preseliti u Kinu.

A kao nije?


_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest Wed 22 Feb - 19:21

marcellus wrote:


S tim da će mi registracija i kad to kod nas uvedu i dalje bit jeftinija jer će se road tax određivat prema co2 ubuduće

Vidjet ćemo prema čemu će se određivati.
Vidoviti Milane.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 19:24

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:


S tim da će mi registracija i kad to kod nas uvedu i dalje bit jeftinija jer će se road tax određivat prema co2 ubuduće

Vidjet ćemo prema čemu će se određivati.
Vidoviti Milane.

nemamo što vidjet, to je već sad tako, porez na novi auto plaćaš prema CO2, uskoro i cestarinu

a naročito planiraju udarit na dizele i čestice

https://www.oecd.org/greengrowth/greening-transport/co2-taxation-motor-vehicles.htm

službeni site OECD-a


_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest Wed 22 Feb - 19:25

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:Je, da, vidoviti Milane. Ja ti pričam što i kako jest, a ne zanime me ŠBBKBB

Je, zato i jesi ostao tup, glup i neupotrebljiv.
Problem je u tome što ti nisi u stanju strategijski promišljati bilo kakav problem i situaciju.
Zato i jesi odvalio onu notornu glupost po kojoj će se sva proizvodnja preseliti u Kinu.

A kao nije?

A kao je?
Nije i neće. Dapače, ide veliko povlačenje iz Kine, jer nije dosegla odgovarajuću razinu kvalitete tehnologije, a radna snaga im je sve skuplja.
Da ne spominjem političku nestabilnost, jer Kina gori od dvije želje.
Prva da konačno Tajvan pripoji Kinu, a druga je da konačno svrgne Ameriku sa mjesta prevog svjetskog gospodarstva.
Kako ti misliš da će uz sve te probleme i otvorena pitanja zapad preseliti svoju kompletnu proizvodnju u Kinu?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by marcellus Wed 22 Feb - 19:25

i naplata cestarine će ić po co2

https://www.reuters.com/article/us-eu-carbon-tolls-idUSKBN17N1JW

_________________
Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Guest Wed 22 Feb - 19:26

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:


S tim da će mi registracija i kad to kod nas uvedu i dalje bit jeftinija jer će se road tax određivat prema co2 ubuduće

Vidjet ćemo prema čemu će se određivati.
Vidoviti Milane.

nemamo što vidjet, to je već sad tako, porez na novi auto plaćaš prema CO2, uskoro i cestarinu  

a naročito planiraju udarit na dizele i čestice

https://www.oecd.org/greengrowth/greening-transport/co2-taxation-motor-vehicles.htm

službeni site OECD-a

Njihove odluke nisu obvezujuće ni za koga.
Kao ni odluke Europskog parlamenta.
Toliko bi ipak trebao znati.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša - Page 32 Empty Re: Ipak izglasana zabrana benzinaca i dizelaša

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 32 of 44 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 38 ... 44  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum