ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 10 of 50 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 30 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Tue 10 Jan - 19:35

Evo..
Pa-pa Soledar.

Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Gast Tue 10 Jan - 19:36

zoro avenger wrote:
škutor wrote:
zoro avenger wrote:
AlfaOmega wrote:Čini se da su Wagnerovci ipak uspili zatvoriti kazan u Soledaru pri neg su se svi Ukri izvukli.
I ja sam jučer nešto surfao glede toga.

Izgleda da će Rusi uskoro osloboditi Soledar.
tvoja želja je da rusi oslobode zagreb
Ne. Moja je želja da EU i SAD izgube u Ukrajini. I zasad su na dobrom putu da im se to dogodi.

odgovor ti je u koliziji logike i evidentne stvarnosti 

razum ti je uništen
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Tue 10 Jan - 19:37

škutor wrote:
zoro avenger wrote:
škutor wrote:
zoro avenger wrote:
AlfaOmega wrote:Čini se da su Wagnerovci ipak uspili zatvoriti kazan u Soledaru pri neg su se svi Ukri izvukli.
I ja sam jučer nešto surfao glede toga.

Izgleda da će Rusi uskoro osloboditi Soledar.
tvoja želja je da rusi oslobode zagreb
Ne. Moja je želja da EU i SAD izgube u Ukrajini. I zasad su na dobrom putu da im se to dogodi.

odgovor ti je u koliziji logike i evidentne stvarnosti 

razum ti je uništen
Brnjicu stavi na usta...Opet si počeo lajat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 10 Jan - 19:50

A gje je taj Soledar uopće ? Zvuči ko neki sladoled tj marka istog. Ledo....Soledar...ledara...led....sladoled.

Stanovništvo 13.151 ljudi. (popis iz 2001. godine). Glavna industrija je proizvodnja soli.

Povijest Soledara usko je povezana s razvojem industrije soli Bakhmut. U posljednjoj četvrtini 17.st , kada je sol iskopana na području rijeke Bakhmutke, oko rudnika soli nastalo je selo .


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 %D0%A8%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA_%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D1%88%D0%B0%D1%85%D1%82%D0%B8_%D1%87%D0%B1


Rudarstvo u rudniku soli Soledar, Donjecka regija


https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%80

A zato ti podzemni tuneli tamo. To su rudnici soli dole ispod. Tuneli na sve strane. Znači nije sladoled nego sol.

Karta, selo od deset tisuća stanovnika od kojih većina sigurno nije tu jer je izbjegla, 40 posto Rusa po popisu prije, sjevernije od tog Bahmuta : 


https://www.google.com/maps/@48.6939394,38.0579769,10z


Ne pratim te livadne bitke toliko jer me to jednostavno ne zanima toliko al evo samo opće informacije čisto da skužin šta je to palo ako je uopće i palo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176411
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Tue 10 Jan - 19:52

valjda će se jednog dana saznati prave brojke...
poginulih, ranjenih, nestalih, uništene tehnike...
moji izvori navode 150.000 poginulih s ukrajinske i 20.000 s ruske strane do sada...
još po dvaput toliko ranjenih...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Tue 10 Jan - 19:54

to nije industrija, kopanje soli...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Tue 10 Jan - 19:55

T. wrote:valjda će se jednog dana saznati prave brojke...
poginulih, ranjenih, nestalih, uništene tehnike...
moji izvori navode 150.000 poginulih s ukrajinske i 20.000 s ruske strane do sada...
još po dvaput toliko ranjenih...
ovo su oprezne procjene...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 10 Jan - 20:00

T. wrote:to nije industrija, kopanje soli...
Rudarstvo je grana industrije. To šta ti imaš ugrađen koncept iz SFRJ di je industrija samo ono kad neki tamo tuče čekićem po nakovnju u nekoj čeličani to su sad neke druge stvari.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176411
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. Tue 10 Jan - 20:06

RayMabus wrote:
T. wrote:to nije industrija, kopanje soli...
Rudarstvo je grana industrije. To šta ti imaš ugrađen koncept iz SFRJ di je industrija samo ono kad neki tamo tuče čekićem po nakovnju u nekoj čeličani to su sad neke druge stvari.
ni to nije industrija...
to je obrtništvo, kovač...

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Unname11
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 10 Jan - 21:20

Ukrajinci će uskoro krenuti u protivnapad tamo gdje ih Rusi ne očekuju, opkoliti ih u Soledaru i dokrajčiti ih himarsima.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Tue 10 Jan - 21:27

To je umijeće ratovanja. Ne udaraš Ruse tamo gdje su najjači i gdje mogu uzvratiti.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by ljubo1212 Tue 10 Jan - 21:58

sad kad su ovo zauzeli, nakon samo 11mjeseci, rusi se neće zaustavit do kijeva, 
ma što kijeva, do berlina idu
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 10 Jan - 23:01

Prigožin u Soledarskim rudnicima

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 E75ec210[url=https://servimg.com/view/20277616/594]Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 F0786910[/url]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 10 Jan - 23:05

AssadNaPodmornici wrote:Smijenio prije toga generala koji prema komentarima Ruskih blogera(čak i Strelkova) nije biti niti kriv niti dužan, da bi "zadovoljio" Kadriova i Prigožina(Wagner) a pošto ovima nevjeruje kurca, opet ga stavio za zapovjednika kopnene vojske RF :D

igre prijestolja u Moskvi.


Prigožin-Kadirov-Surovikin imaju međusobni savez i dogovorenu raspodjelu. Istovremeno to je pomalo i opasno za Putina, pa sad njihovim neprijateljima, Gerasimovu i Šojguu, dodaje i Lapina koji je isto sa njima u sukobu.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Wed 11 Jan - 0:03

zoro avenger wrote:
AlfaOmega wrote:Čini se da su Wagnerovci ipak uspili zatvoriti kazan u Soledaru pri neg su se svi Ukri izvukli.
I ja sam jučer nešto surfao glede toga.

Izgleda da će Rusi uskoro osloboditi Soledar.
Čudan je tvoj snisao za oslobađanje ....čedo

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Wed 11 Jan - 0:14

Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
AlfaOmega wrote:Čini se da su Wagnerovci ipak uspili zatvoriti kazan u Soledaru pri neg su se svi Ukri izvukli.
I ja sam jučer nešto surfao glede toga.

Izgleda da će Rusi uskoro osloboditi Soledar.
Čudan je tvoj snisao za oslobađanje ....čedo
Ukrajina je okupirana od kolektivnog Zapada. Treba je osloboditi pa da Ukrajinci postanu slobodan narod.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Wed 11 Jan - 0:20

zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
AlfaOmega wrote:Čini se da su Wagnerovci ipak uspili zatvoriti kazan u Soledaru pri neg su se svi Ukri izvukli.
I ja sam jučer nešto surfao glede toga.

Izgleda da će Rusi uskoro osloboditi Soledar.
Čudan je tvoj snisao za oslobađanje ....čedo
Ukrajina je okupirana od kolektivnog Zapada. Treba je osloboditi pa da Ukrajinci postanu slobodan narod.
Nekako mi to oslobađaqnje poznato, a ha, sjetio sam se , tako su moj Vukovar četnici oslobodili u 11 mjesecu 91 i Hrvati su postali slobodni od ustaša i belosvetckih zavera i urota!

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Wed 11 Jan - 0:30

Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
AlfaOmega wrote:Čini se da su Wagnerovci ipak uspili zatvoriti kazan u Soledaru pri neg su se svi Ukri izvukli.
I ja sam jučer nešto surfao glede toga.

Izgleda da će Rusi uskoro osloboditi Soledar.
Čudan je tvoj snisao za oslobađanje ....čedo
Ukrajina je okupirana od kolektivnog Zapada. Treba je osloboditi pa da Ukrajinci postanu slobodan narod.
Nekako mi to oslobađaqnje poznato, a ha, sjetio sam se , tako su moj Vukovar četnici oslobodili u 11 mjesecu 91 i Hrvati su postali slobodni od ustaša i belosvetckih zavera i urota!
Sve si pobrkao. To nema veze s tim.

U Ukrajini su izvršili državni udar, samo da bi se širio NATO. SAD i EU su svjesno izazvali krvoproliće zbog svoje bahatosti i otprije poznate genocidnosti. Morat će Bogu pred oči kad-tad.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Wed 11 Jan - 0:39

zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
AlfaOmega wrote:Čini se da su Wagnerovci ipak uspili zatvoriti kazan u Soledaru pri neg su se svi Ukri izvukli.
I ja sam jučer nešto surfao glede toga.

Izgleda da će Rusi uskoro osloboditi Soledar.
Čudan je tvoj snisao za oslobađanje ....čedo
Ukrajina je okupirana od kolektivnog Zapada. Treba je osloboditi pa da Ukrajinci postanu slobodan narod.
Nekako mi to oslobađaqnje poznato, a ha, sjetio sam se , tako su moj Vukovar četnici oslobodili u 11 mjesecu 91 i Hrvati su postali slobodni od ustaša i belosvetckih zavera i urota!
Sve si pobrkao. To nema veze s tim.

U Ukrajini su izvršili državni udar, samo da bi se širio NATO. SAD i EU su svjesno izazvali krvoproliće zbog svoje bahatosti i otprije poznate genocidnosti. Morat će Bogu pred oči kad-tad.
U Ukrajini žive Ukrajinci i imaju pravo uređivati u svojoj državi što im je volja, rusija je okupatpr i to su fakti i tu se sve završava. Ako možeš protiv činjenica izvoli no to će se tebi razbiti o glavu,ne meni.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest Wed 11 Jan - 0:47

Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
U Ukrajini su izvršili državni udar, samo da bi se širio NATO. SAD i EU su svjesno izazvali krvoproliće zbog svoje bahatosti i otprije poznate genocidnosti. Morat će Bogu pred oči kad-tad.
U Ukrajini žive Ukrajinci i imaju pravo uređivati u svojoj državi što im je volja, rusija je okupatpr i to su fakti i tu se sve završava. Ako možeš protiv činjenica izvoli no to će se tebi razbiti o glavu,ne meni.
Nisi skužio. Naravno da Ukrajinci imaju pravo uređivati u svojoj državi što im je volja. Ali su početkom stoljeća okupirani od NATO-a i EU. 
NATO i EU su pravi okupatori. 


Rusi se samo brane od NATO baza u svom dvorištu.
Isto ko što su se Ameri od toga branili na primjeru Kube. 


Kužiš li tu identičnost?
Misli da je ne kužiš i da bježiš od nje.

Rusi oslobađaju Ukrajinu od Zelenskog i genocidne hunte koja ga je dovela na vlast.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega Wed 11 Jan - 7:22

Dakle, presjek stanja pa ćemo o gubicima:


-Ruske snage zauzele Krasnu Goru, vode se borbe u Paraskievki i Blagodatnom. Ruske snage presjekle autoput T0513 kod Blagodatnog.
Ukrajinska crta obrane Siversk-Bakhmut je probijena. Čišćenje rudnika soli br.7 (dio snaga 46.zračno-desantne brigade OS Ukrajine) i željezničke postaje Sol je u tijeku. Snage PMC Wagner provode operaciju čišćenja. Već su sinoć objavljene slike snaga PMC Wagner iz Rudnika soli broj 7. Također Jevgenij Prigožin je došao slikati se sa svojim snagama.

Snage PMC "Wagner" i ruske vojne snage sinoć su u cjelosti zatvorile okruženje prostalih ukrajinskih snaga u sjeverozapadnom području Soledara. U okruženju je ostalo cca.500 ukrajinskih vojnika koji su dobili rok do ponoći da se predaju. S obzirom da nisu nakon ponoći započeo je ruski napad iz raznih VLR i TOS-1A.

-U mjesto Klishchivka,južno od Bakhmuta,jučer su prodrle ruske snage, preostale ukrajinske snage povlače se preko kanala Seversky Donjec. Danas će vjerovatno,ruske snage zauzeti cijelo mjesto. Prije dva tjedna snage PMC Wagner presjekle su prometnu (željezničku i cestovnu) komunikaciju od ovog mjesta do Bakhmuta i sjevernije. Ruske snage očito žele očistiti ovo područje prije nego što izvrše konačni udar na Bakhmut.

Moje osobno mišljenje:

Razvoj događaja oko Bakhmuta i Soledara označio je kraj planova ukrajinske ofanzive prema Melitopolju. Snage predviđene za sudjelovanje u ofanzivi dobile su zapovjedi za raspoređivanje prema Bakhmutu i Soledaru (žurno su povučene i u navedena podeučja poslane snage 55.topničke brigade opremljene većinom zapadnim naoružanjem, 9.pukovnije Nacionalne garde "Gepard" i bojne "Skif"). Vjerovatno će i preostale snage dobiti zapovjedi za prerazmještaj.

OS Ukrajine počele su velike pripreme za obranu na crti Slavjansk-Kramatorsk-Konstatinovka. U navedenim gradovima se pripremaju topnički položaji. Raspoređuju se VLR, haubice i PZO sustavi. S obzirom da je Soledar pao, Bakhmut će uskoro, OS Ukrajine posvetile su se pripremama za obranu Siverska gdje pretpostavljaju da će ruske snage napasti nakon pada Bakhmuta.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 10 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 10 of 50 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 30 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum