ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/2/2023, 22:47

Ruska vojna industrija ne može pratit ovolike gubitke plus još stiže hrpa oružja i municije Ukrajini sa Zapada. 

Netko se mora ubacit sa streljivom i oružjem jer će Rusi popušit ovo.

RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/2/2023, 22:49

Tvornica muku muči s akutnim nedostatkom osoblja. Pravom majstoru prije je bila potrebna posebna obuka za rad, ali sad se uzima bilo tko, a za iskustvo u proizvodnji više se niti ne pita - rekao je jedan zaposlenik za regionalne sverdlovske novine. Prostrani kompleks služio je kao Staljinova pozadinska utvrda u Drugom svjetskom ratu. Proizvodila je sovjetske tenkove T-34, na sigurnoj udaljenosti izvan dosega nacista.

Danas je dio državnog kompleksa Rostec, a njime upravlja bivši general KGB-a Sergej Čemezov. Rostec na sve strane očajnički traži radnike, nudi visoke plaće i bonove za stanovanje posebno za inženjere. No bazen radnje snage, pogotovo one stručne je presušio.

Vade čipove iz perilica 

The Telegraph podsjeća kako je od početka rata prije godinu dana Rusiju napustilo oko 700.000 stanovnika, i to većinom mladih ljudi i uglavnom najobrazovanijih. Vojni stroj za mljevenje mesa žvače oko 800 vojnika dnevno, a što više Vladimir Putin mobilizira one koji ostaju, to ih manje preostaje za ratnu industriju.

Stručnjaci su procijenili kako je Rusija već izgubila oko 2300 tenkova u Ukrajini, odnosno polovicu prijeratnih zaliha tenkova T-72 i T-80 te da ne proizvode ni približno dovoljno da nadoknade te stope gubitaka. Ovakvu crnu statistiku ne može promijeniti niti veliki Uralvagonzavod.

Rusija zasad crpi svoju posljednju rezervu prastarih sovjetskih tenkova, ali nedostaju im dijelovi, što predstavlja ogroman problem.

- Unatoč ruskoj propagandi i nastojanjima da izgrade domaću industriju poluvodiča, u tome nisu uspjeli i mislim da nikad ni neće. I dalje će ovisiti o stranoj tehnologiji - rekao je James Byrne s Royal United Services Institute (RUSI).

Ruski carinski podaci navodno pokazuju da je uvoz čipova porastao unatoč blokadi, što je naravno ono što Kremlj želi da mi čujemo. U mjeri u kojoj su količine porasle, uvoz se uglavnom odnosi na rutinske niskotehnološke čipove iz Kine koji navodno imaju i do 20 puta veću stopu kvarova od drugih čipova.

James Lewis, iz Centra za strateške i međunarodne studije u Washingtonu, objašnjava kako će trebati dvije do tri godine da se rekonfiguriraju platforme za prihvat mnogih od već spomenutih kineskih uvoza. Oni ne proizvode sve vrste čipova koje Rusi trebaju - rekao je.

Oružje koje je zarobljeno ili oboreno u Ukrajini uglavnom sadrži američke čipove iz Texas Instrumentsa i Analogue Devicesa. Iznenađenje je da se Rusija nastavila oslanjati na američke čipove punu godinu kasnije kako bi održala ratnu industriju, nabavljajući ih nezakonito bez znanja proizvođača.

“Mogu li kineski proizvođači zamijeniti sve te komponente? Skeptičan sam. Jedva da smo vidjeli bilo koji od ovih kineskih čipova u ruskim oružanim platformama. Oni to zapravo nisu učinili”, smatra analitičar James Byrne.

Sankcije pomrsile račune 

Kad je riječ o oružju, Kremlj još uvijek ovisi o lancu opskrbe zapadnih čipova kroz Hong Kong, Tursku ili Bliski istok. Mnogi prolaze, ali mnogi i ne, a administracija američkog predsjednika Joea Bidena sve više steže globalnu omču. Šverc u onim količinama koje su potrebne Rusiji vrlo je skup. Putin je još lani možda i mogao platiti koliko god je bilo potrebno, no uvedene sankcije pomrsile su mu planove i računicu.

Pouka ekonomskog ratovanja jest ta da ono traje dugo, ali onda često završava zapanjujućom brzinom, navodi u svojoj analizi The Telegraph.
Zašto se njemačka proljetna ofenziva 1918. godine raspala i pokrenula potpuni kolaps sustava, zašto je nacija kolabirala nakon četiri godine stoičke snošljivosti?

Zato što zemlja više nije imala ekonomskih sredstava za vođenje ofenzivnog rata. Ponestalo je radnika za tvornice željeza i čelika. Ponestalo je poljoprivrednih ruku. Njemačka je ostala bez goriva, gume, gnojiva i hrane. Ostala je bez novca. „Rusiji neće ponestati goriva i hrane, ali nedostaje joj još puno toga za održavanje ratnoga stroja, a Zapad ju je uvelike nadmašio, ocjenjuje analitičar.

Putin prijeti, a tvornice oružja mu nemaju ljudi ni čipova koje vade iz perilica posuđa: ‘Linija za tenkove stoji‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/2/2023, 22:50

RayMabus wrote:Ruska vojna industrija ne može pratit ovolike gubitke plus još stiže hrpa oružja i municije Ukrajini sa Zapada. 

Netko se mora ubacit sa streljivom i oružjem jer će Rusi popušit ovo.

Sjeverna Koreja, Iran i Kina rade u talu. S tim da SAD ubrzano gubi utjecaj u Africi, Latinskoj Americi i među "arapskim partnerima".
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/2/2023, 22:51

RayMabus wrote:Ruska vojna industrija ne može pratit ovolike gubitke plus još stiže hrpa oružja i municije Ukrajini sa Zapada. 

Netko se mora ubacit sa streljivom i oružjem jer će Rusi popušit ovo.

slažem se. Rusija bez pomoći sa strane može ratovati, ali sa dosta manjim tempom. Problem Rusije je što iako ima sve manje tehnike, sve jedno ne postaju sve bolji. I dalje izvode te samoubilačke napade kao da je 1942 a Ameri počeli šalju milijune tona baruta, čelika, oružja, hrane itd. 
Naravno sve jedno po meni niti Ukraina ne dobija puno toga . Jebeš to što Ameri šalju 31 Abramsa koji će tek doći krajem ove godine ili početkom 2024. Mislim wtf. Trebali su 300 poslati, i uzeti par tisuća UKR vojnika. Pa onda novih 300 za 2024. Itd. Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20826
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/2/2023, 22:57

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Ruska vojna industrija ne može pratit ovolike gubitke plus još stiže hrpa oružja i municije Ukrajini sa Zapada. 

Netko se mora ubacit sa streljivom i oružjem jer će Rusi popušit ovo.

slažem se. Rusija bez pomoći sa strane može ratovati, ali sa dosta manjim tempom. Problem Rusije je što iako ima sve manje tehnike, sve jedno ne postaju sve bolji. I dalje izvode te samoubilačke napade kao da je 1942 a Ameri počeli šalju milijune tona baruta, čelika, oružja, hrane itd. 
Naravno sve jedno po meni niti Ukraina ne dobija puno toga . Jebeš to što Ameri šalju 31 Abramsa koji će tek doći krajem ove godine ili početkom 2024. Mislim wtf. Trebali su 300 poslati, i uzeti par tisuća UKR vojnika. Pa onda novih 300 za 2024. Itd. Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima

Ovako ću ti reći, i bez velikih ruskih ofenziva, Rusi mogu dobiti ovaj rat ukoliko sprže veliku većinu Leoparda odnosno ako osujete na bilo koji način ukrajinsku protuofenzivu. Dovoljno je da drže tempo od 20 000 ispaljenih artiljerijskih granata dnevno, i da ne troše previše tenkove i ljude, da se ukopaju u do sada osvojenim područjima te da malo - po malo, nagrizaju, ne toliko u smislu osvajanja teritorija koliko u smislu uništavanja ukrajinske žive sile i zapadne tehnike. Nema Bakhmut stratešku vrijednost za Rusiju u smislu teritorija, koliko u smislu računice da se Rusima još uvijek isplati žrtvovati dva ili tri vlastita vojnika za jednog ukrajinskog.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/2/2023, 22:59

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Ruska vojna industrija ne može pratit ovolike gubitke plus još stiže hrpa oružja i municije Ukrajini sa Zapada. 

Netko se mora ubacit sa streljivom i oružjem jer će Rusi popušit ovo.

slažem se. Rusija bez pomoći sa strane može ratovati, ali sa dosta manjim tempom. Problem Rusije je što iako ima sve manje tehnike, sve jedno ne postaju sve bolji. I dalje izvode te samoubilačke napade kao da je 1942 a Ameri počeli šalju milijune tona baruta, čelika, oružja, hrane itd. 
Naravno sve jedno po meni niti Ukraina ne dobija puno toga . Jebeš to što Ameri šalju 31 Abramsa koji će tek doći krajem ove godine ili početkom 2024. Mislim wtf. Trebali su 300 poslati, i uzeti par tisuća UKR vojnika. Pa onda novih 300 za 2024. Itd. Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima
Debili su.

Morat će od nekoga dobit neke količine streljiva i oružja jer inače potop na bojištu jer njihovna vojna industrija ne može pratit te debile koje Putin postavlja dole da mu vode taj rat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/2/2023, 22:59

melkior wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Ruska vojna industrija ne može pratit ovolike gubitke plus još stiže hrpa oružja i municije Ukrajini sa Zapada. 

Netko se mora ubacit sa streljivom i oružjem jer će Rusi popušit ovo.

slažem se. Rusija bez pomoći sa strane može ratovati, ali sa dosta manjim tempom. Problem Rusije je što iako ima sve manje tehnike, sve jedno ne postaju sve bolji. I dalje izvode te samoubilačke napade kao da je 1942 a Ameri počeli šalju milijune tona baruta, čelika, oružja, hrane itd. 
Naravno sve jedno po meni niti Ukraina ne dobija puno toga . Jebeš to što Ameri šalju 31 Abramsa koji će tek doći krajem ove godine ili početkom 2024. Mislim wtf. Trebali su 300 poslati, i uzeti par tisuća UKR vojnika. Pa onda novih 300 za 2024. Itd. Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima

Ovako ću ti reći, i bez velikih ruskih ofenziva, Rusi mogu dobiti ovaj rat ukoliko sprže veliku većinu Leoparda odnosno ako osujete na bilo koji način ukrajinsku protuofenzivu. Dovoljno je da drže tempo od 20 000 ispaljenih artiljerijskih granata dnevno, i da ne troše previše tenkove i ljude, da se ukopaju u do sada osvojenim područjima te da malo - po malo, nagrizaju, ne toliko u smislu osvajanja teritorija koliko u smislu uništavanja ukrajinske žive sile i zapadne tehnike. Nema Bakhmut stratešku vrijednost za Rusiju u smislu teritorija, koliko u smislu računice da se Rusima još uvijek isplati žrtvovati dva ili tri vlastita vojnika za jednog ukrajinskog.

Ali ako strani plaćenici moraju zadržavati Wagnerovce, onda se Rusima takva taktika ne isplati. Dva Rusa za jednog Ukrajinca je dobra trampa, ali dva Rusa za jednog Poljaka ili Rumunja - nije.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/2/2023, 23:02

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Ruska vojna industrija ne može pratit ovolike gubitke plus još stiže hrpa oružja i municije Ukrajini sa Zapada. 

Netko se mora ubacit sa streljivom i oružjem jer će Rusi popušit ovo.

slažem se. Rusija bez pomoći sa strane može ratovati, ali sa dosta manjim tempom. Problem Rusije je što iako ima sve manje tehnike, sve jedno ne postaju sve bolji. I dalje izvode te samoubilačke napade kao da je 1942 a Ameri počeli šalju milijune tona baruta, čelika, oružja, hrane itd. 
Naravno sve jedno po meni niti Ukraina ne dobija puno toga . Jebeš to što Ameri šalju 31 Abramsa koji će tek doći krajem ove godine ili početkom 2024. Mislim wtf. Trebali su 300 poslati, i uzeti par tisuća UKR vojnika. Pa onda novih 300 za 2024. Itd. Jedino i Ukrainci mogu dobiti rat ako dobiju totalno superiornu obuku i izvedu combined arms operaciju, ili ako se Rusi sami potroše na ovakvim debilnim napadima
Debili su.

Morat će od nekoga dobit neke količine streljiva i oružja jer inače potop na bojištu jer njihovna vojna industrija ne može pratit te debile koje Putin postavlja dole da mu vode taj rat.

Ne može se ne priznati Putinu da ravnomjerno daje svakom ambicioznom generalu priliku da dokaže kakav je debil. Što je general veći popušenko u Ukrajini, to je manja opasnost Putinu od njega. Putin ne vodi samo rat protiv Ukrajine i vascelog Zapada, nego i protiv vlastitih generala.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/2/2023, 23:05

Imali ste sad prije dva dana glasanje u UN-u o ovome napadu Rusije na Ukrajine pa po tome kako je tko glasovao možete već lagano tražit tko će mu poturit nešta oružja i municije da malo pokrije tu rupu koju mu njegova vojna industrija trenutno ne može tako brzo isporučit.

Sedam zemalja, uključujući Rusiju, bilo je protiv rezolucije - Belorusija, Severna Koreja, Sirija, Mali, Eritreja i Nikaragva.
Među 141 zemljom koja je glasala "za" bila je i Srbija.
Uzdržani su bili, između ostalih, Kina, Indija, Alžir, Južna Afrika, Etiopija, Iran, Kazahstan, Uzbekistan, Vijetnam Pakistan, kao i još 22 zemlje.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 230223205.1_xl
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/2/2023, 23:07

RayMabus wrote:Imali ste sad prije dva dana glasanje u UN-u o ovome napadu Rusije na Ukrajine pa po tome kako je tko glasovao možete već lagano tražit tko će mu poturit nešta oružja i municije da malo pokrije tu rupu koju mu njegova vojna industrija trenutno ne može tako brzo isporučit.

Sedam zemalja, uključujući Rusiju, bilo je protiv rezolucije - Belorusija, Severna Koreja, Sirija, Mali, Eritreja i Nikaragva.
Među 141 zemljom koja je glasala "za" bila je i Srbija.
Uzdržani su bili, između ostalih, Kina, Indija, Alžir, Južna Afrika, Etiopija, Iran, Kazahstan, Uzbekistan, Vijetnam Pakistan, kao i još 22 zemlje.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 230223205.1_xl

Iskreno, da sam na Putinovom mjestu, organizirao bih diverziju na tlu Europe, primjerice u BiH i dignuo u zrak jednu lijepu tvornicu topničkog streljiva, koju su naši dragi susjedi marljivo uposlili po američkom nalogu, da naoružava Ukrajinu.
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/2/2023, 23:12

RayMabus wrote:Imali ste sad prije dva dana glasanje u UN-u o ovome napadu Rusije na Ukrajine pa po tome kako je tko glasovao možete već lagano tražit tko će mu poturit nešta oružja i municije da malo pokrije tu rupu koju mu njegova vojna industrija trenutno ne može tako brzo isporučit.

Sedam zemalja, uključujući Rusiju, bilo je protiv rezolucije - Belorusija, Severna Koreja, Sirija, Mali, Eritreja i Nikaragva.
Među 141 zemljom koja je glasala "za" bila je i Srbija.
Uzdržani su bili, između ostalih, Kina, Indija, Alžir, Južna Afrika, Etiopija, Iran, Kazahstan, Uzbekistan, Vijetnam Pakistan, kao i još 22 zemlje.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 230223205.1_xl

Zašto bi Indija prešla na stranu Zapada kad od Rusije dobiva jeftine energente?
avatar
melkior

Posts : 17161
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/2/2023, 23:13

Sad poslat novih tisuću GPS granata pa neka se on i ti njegovi i njemu podobni generali misle.

Imam pik na tenkove i samohodne haubice jer je to jurišno oružje a posebno tenk. To me najviše zanima da mu uništavam. Nakon to dvoje idu oklopna vozila, vućene haubice, kaminoni ( logistika ) itd. Čobani koje je on nasilno mobilizira uz pomoć boce votke da mu lunjaju naokolo s kalašen koji in je turnija u ruke da glume pokretne mete kako bi se troše granate na njih me uopće ne zanimaju jer kad in stućeš tehniku oni su vojno gledano ništa il skoro ništa al svakako ne predstavljaju preveliku vojnu opasnost.

-------
Since too many posts were made, this topic has been divided automatically. You can find the rest of this topic here :
https://www.ex-iskon-pleme.com/t54322-rat-u-ukraini-ozbiljnamoja-tema


Last edited by RayMabus on 25/2/2023, 23:14; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 174847
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 50 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum