ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 8/1/2023, 18:35

Ovi debili iz Ruskog ministarstva obrane tvrde kako su pobili 500 Ukrajinaca u Kramatorsku. Vjerojatno je Putin to izvješće i dobio na stolu jutros.

Naravno danas su Ukrajinci poveli novinare na teren i pokazali kako su ovi sve promašili... haha








 

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 8/1/2023, 18:52

zar nije ZOKA proruska...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 8/1/2023, 18:58

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
T. wrote:ovo je gotovo...
dolazi 50 bradleya...
kaj četnici plazite vun?
ovo je bilo gotovo 24.02.2022.
nadam se da će razvući ovo i da tatarska stoka krepa.

50 je početak.
do kraja godine će ih biti 500 komada. eventualno se Ruski BMP3 može po parametrima usporediti sa BradleyM2 a Rusija ih sigurno nema niti 200-300 u Ukraini, niti ih proizvodi, jer sam negdje čitao mislim da je Hektorovic stavio, da su zbog "kompliciranosti" se fokusirali na proizvodnju starijih verzija BMP2

BMP2 sa pojednostavljenom verzijom Epoha borbenog modula i nekakvim reaktivnim oklopom. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 2196366aab303ac6

57mm top i 4 korneta ili bulata

 S time što će izgleda BMP-ovi biti sa skladišta, remontirani, samo uz novi borbeni modul, određene sustave i dodatni reaktivni oklop.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 8/1/2023, 18:59

michaellcmacha wrote:zar nije ZOKA proruska...


Zoka je Mostarski Srbin koji je razočaran koliko su Rusi nesposobni...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 8/1/2023, 19:03

  • Ruski raketni napad na ukrajinski grad Kramatorsk izazvao je štetu, ali nije uništio zgrade i nema očitih dokaza o žrtvama, rekao je u nedjelju Reutersov svjedok, nakon što je Rusija ustvrdila da je u tom napadu ubila 600 ukrajinskih vojnika. Reporteri Reutersa posjetili su dvije zgrade studentskog doma u kojima su, po ruskim navodima, bili privremeno smješteni ukrajinski vojnici blizu prve crte bojišta u vrijeme ruskog noćnog raketnog napada.


Čini se da nijedna od dvije zgrade nije niti ozbiljno oštećena. Također, nema očitih znakova da su tamo bili vojnici, kao niti tragova tijela ili krvi. Neki su prozori jedne zgrade pukli, a u dvorištu je veliki krater. Druga je zgrada, koju je rusko ministarstvo obrane nazvalo Hostel br. 28, potpuno netaknuta.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30953
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by omni 8/1/2023, 20:27

debotoijusto wrote:
  • Ruski raketni napad na ukrajinski grad Kramatorsk izazvao je štetu, ali nije uništio zgrade i nema očitih dokaza o žrtvama, rekao je u nedjelju Reutersov svjedok, nakon što je Rusija ustvrdila da je u tom napadu ubila 600 ukrajinskih vojnika. Reporteri Reutersa posjetili su dvije zgrade studentskog doma u kojima su, po ruskim navodima, bili privremeno smješteni ukrajinski vojnici blizu prve crte bojišta u vrijeme ruskog noćnog raketnog napada.


Čini se da nijedna od dvije zgrade nije niti ozbiljno oštećena. Također, nema očitih znakova da su tamo bili vojnici, kao niti tragova tijela ili krvi. Neki su prozori jedne zgrade pukli, a u dvorištu je veliki krater. Druga je zgrada, koju je rusko ministarstvo obrane nazvalo Hostel br. 28, potpuno netaknuta.
Sta oni znaju, ako su Rusi rekli da su ubili 600 ubili su sto sada, moraju ubit 600 jebemmumater sto ce javnost reci, za Bozic mora sesto, Allahuakbar.
omni
omni

Male
Posts : 7009
2014-04-12

Lokacija: : 9 krug

Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/1/2023, 21:00

michaellcmacha wrote:zar nije ZOKA proruska...
Da, Srbin mislim da je mladi doktor iz Mostara ali lik nije debil, on se sam smije nebojektivnim pizdarijama Ruskog ministarstva obrane kao što se mi smijemo kada Ukrainsko MOD isto valja slične gluposti iako navijamo za Ukrainu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/1/2023, 22:12

Postoje dobre indicije da su Rusi još jednom poklopljeni u jednoj školi koju su pretvorili u jednu kasarnu, čekamo neke dodatne informacije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 8/1/2023, 22:19

AssadNaPodmornici wrote:Postoje dobre indicije da su Rusi još jednom poklopljeni u jednoj školi koju su pretvorili u jednu kasarnu,  čekamo neke dodatne informacije
Sto je sa Soledarom, probili se rusi gore?
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/1/2023, 22:21

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Postoje dobre indicije da su Rusi još jednom poklopljeni u jednoj školi koju su pretvorili u jednu kasarnu,  čekamo neke dodatne informacije
Sto je sa Soledarom, probili se rusi gore?
Ukrainci ubacili 46 brigadu, ona koja je prošla obuku u Britaniji , i stabilizirali Rusko napredovanje. To je zadnje ovako što znam.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 8/1/2023, 22:23

Hektorović wrote:
 S time što će izgleda BMP-ovi biti sa skladišta, remontirani, samo uz novi borbeni modul, određene sustave i dodatni reaktivni oklop.

Ovo je jedan od ruskih problema, naime umjesto da ze UVZ i KMZ bave proizvodnjom novih suvremenih borbenih vozila, oni rade posao remontnih zavoda.

Istovremeno se prije nekoliko dana, u sred rata, zatvorio jedan od remontnih zavoda, upravo zbog pritiska iz Rosteha koji želi posao remonta za sebe.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/1/2023, 00:04

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 9/1/2023, 01:16

https://t.me/Pravda_Gerashchenko/59441

ovo su friško samljevene orke u okolici bahmuta... ukrajinci to uredno dokumentiraju po završetku akcije

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/1/2023, 09:38

Strelkov predviđa kako je Ukrajina pobjediti u bitci za Bakhmout, pošto su Ruski generali i državni vrh totalni debili.

Izgleda kako su odlučili ponovoti situaciju ovog ljeta, iscrpiti se na ispunjavanju bezvevnog no teško utvrđenog cilja. Onda će, kad se Rusi potpuno iscrpe oko jebenog sela, UA krenuti na proljeće u kontraofenzivu, presjeći Krim od Donbansa. Dakle Šah-Mat.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 9/1/2023, 09:49

omni wrote:
debotoijusto wrote:
  • Ruski raketni napad na ukrajinski grad Kramatorsk izazvao je štetu, ali nije uništio zgrade i nema očitih dokaza o žrtvama, rekao je u nedjelju Reutersov svjedok, nakon što je Rusija ustvrdila da je u tom napadu ubila 600 ukrajinskih vojnika. Reporteri Reutersa posjetili su dvije zgrade studentskog doma u kojima su, po ruskim navodima, bili privremeno smješteni ukrajinski vojnici blizu prve crte bojišta u vrijeme ruskog noćnog raketnog napada.


Čini se da nijedna od dvije zgrade nije niti ozbiljno oštećena. Također, nema očitih znakova da su tamo bili vojnici, kao niti tragova tijela ili krvi. Neki su prozori jedne zgrade pukli, a u dvorištu je veliki krater. Druga je zgrada, koju je rusko ministarstvo obrane nazvalo Hostel br. 28, potpuno netaknuta.
Sta oni znaju, ako su Rusi rekli da su ubili 600 ubili su sto sada, moraju ubit 600 jebemmumater sto ce javnost reci, za Bozic mora sesto, Allahuakbar.
Ae, valja se osvetiti za one "branitelje" koje ukrajinci poklopiše na novu godinu, u tu svrhu dozvoljeno je i izmišljanje događaja, ta nije džaba kadijević u rusiji postao savjetnik u ruskoj vojsci!!!

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 9/1/2023, 09:54

Šandor Winnetou wrote:
omni wrote:
debotoijusto wrote:
  • Ruski raketni napad na ukrajinski grad Kramatorsk izazvao je štetu, ali nije uništio zgrade i nema očitih dokaza o žrtvama, rekao je u nedjelju Reutersov svjedok, nakon što je Rusija ustvrdila da je u tom napadu ubila 600 ukrajinskih vojnika. Reporteri Reutersa posjetili su dvije zgrade studentskog doma u kojima su, po ruskim navodima, bili privremeno smješteni ukrajinski vojnici blizu prve crte bojišta u vrijeme ruskog noćnog raketnog napada.


Čini se da nijedna od dvije zgrade nije niti ozbiljno oštećena. Također, nema očitih znakova da su tamo bili vojnici, kao niti tragova tijela ili krvi. Neki su prozori jedne zgrade pukli, a u dvorištu je veliki krater. Druga je zgrada, koju je rusko ministarstvo obrane nazvalo Hostel br. 28, potpuno netaknuta.
Sta oni znaju, ako su Rusi rekli da su ubili 600 ubili su sto sada, moraju ubit 600 jebemmumater sto ce javnost reci, za Bozic mora sesto, Allahuakbar.
Ae, valja se osvetiti za one "branitelje" koje ukrajinci poklopiše na novu godinu, u tu svrhu dozvoljeno je i izmišljanje događaja, ta nije džaba kadijević u rusiji postao savjetnik u ruskoj vojsci!!!
Inače Ukri su ovu lekciju o raspršivanju vojske na sve strane nučila na gorak način kad im je u Lavovu početkom rata u vojarni stradlo oko 60 ljudi na jednom mjestu, rusi neće naučiti ništa ni nakon ovakvog pretrpljenog udara za novu godinu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/1/2023, 11:03

da Ukrainci su na početku rata imali nekoliko ovakvih(manjih iskreno) pogodatka.. gdje bi bilo po par desetaka mrtvih. Čak i na toj kasarni ne bi bilo toliko mrtvih, da Rusi nisu usput dovukli i municiju.

Inače to što je Rusko MOD reklo da su ubili 600 Ukrainaca , Ukrainci doveli novinare do te škole, i krateri oko nje, ona neoštećena, i najbolje od svega bila je prazna. Rusi su ispalili neprecizno streljivo iz Smerča/Tornada(Ruska verzija HIMARSa samo Rusi nemaju GPS streljivo, ispucali su)koje je padalo okolo osim po po školi(koja je bila prazna).
Čak i Ruski blogeri se smiju i zgroženi , govore da će takve stvari dovesti do RU poraza, jer oni u Ruskom vojnom vrhu su valjda svi uvjereni da su zaista ubili 600 Ukrainskih vojnika i to računaju u kalkulaciju kada vrše napad.

Inače Rusi troše krstareće rakete i drugo precizno oružje isključivo na elektrane, u nadi da će sjebati život civila, te vojsci. civilima su malo sjebali život, ali ne toliko kritično, a utjecaj na vojnu logistiku je minimalan , jer vojska je prioritet čim poprave neku štetu Ukrainci(recimo za željeznice koje koristi vojska) , prvo tu puste struju da logistika ide.

Ruski napadi su sve rijeđi i sve manje efikasni. Ispucaju samo ono što proizvedu. To je 50-60 ili koliko već različitih krstarećih raketa mjesečno - što je inače solidna vojna proizvodnja, vjerojatno samo USA i Kina mogu više toga naštancati, nitko ostali niti blizu(trenutno), međutim totalno nedovoljno da promjeni rat.

Arestovič(često nazvan Ukrainski Strelkov) , govori da Ukrainci gomilaju resurse za odlučujuće ofenzivne operacije(spominje valjda proljeće kada se tlo osuši dakle 5mjesec) sa kojima će Ukrainci , Ruse izbaciti iz rata, dok Rusi se troše u Bahmutu.

Nadam se da je to tako, budemo vidjeli. inače i Strelkov govori isto kao i Arestovič, kada se njih dvojica poklope u izjavama obično bi to bilo tako.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/1/2023, 13:13

Situacija kod Bahmuta i Soledara - copy/paste sa drugog foruma



Oko Soledara i dalje nije bajno. Ukrajinci se drže u zapadnom dijelu, a Rusi ih pokušavaju obići.

Prekjučer su objavili da su uzeli Pidhorodne, između Bakhmuta i Soledara. Nisu. Uzeli su istočni dio sela, ali u zapadnom su dijelu Ukrajinci i Ukrajinci su na brdu iznad sela. Ovo brdo je ključ i ako njega ne uzmu Rusi će se brzo morati povući nazad. Rusi su pokušali i pješački napad na Krasnu Horu, ali su odbijeni. Ovo nije bajno jer pokazuje da Rusi drže povišeni teren istočno od sela. Ukrajinci ovdje moraju držati Krasnu Horu koja je u podnožju jer tako olakšavaju položaj svojih u Soledaru. Ako ovo selo Rusi uzmi onda je Soledar praktično gotov.

Jučer se neki Ukrajinac vozio kroz selo Blahodatne koje je između Soledara i Paraskovivke. Slikao neka uništena vozila i tvrdio da su to ruska. Rusi kažu da nisu tamo ni ulazili nego da su to ukrajinska koja su staracali topništvom. uzevši u obzir reljef i puteve, u ovom slučaju vjerujem Rusima.

Prije tri dana su Rusi napali selo Silj sjeverno od Soledara, ali su i tu odbijeni. ovo opet pokazuje da Rusi i tu drže uzvisine istočno od sela.

Kad se sve sagleda zapadni dio Soledara drže Ukrajinci, uzvisine sjeverno i južno od njih drže Rusi.

Blahodatne i Silj povezuju Ukrajince u Soledaru s ostalim snagama. Ovdje Ukrajinci trebaju eliminirati Ruse s uzvisina istočno do Krasne Hore i Pidhorodnea, inače im izgledi u Soledaru nisu dobri.

Rusi su došli pred Vesele, ali Ukrajinci su se još prije par tjedana utvrdili na uzvišenju sjeverno od sela, tako da tu nema ništa od njihovog prodora, selo je možda u sivoj zoni, ali to je sve.


Nekako bez puno pompe su se Rusi približili Klischivki južno od Bakhmuta i za ovo selo bi uskoro mogle početi direktne borbe.

Opytne južno od Bakhmuta nisu uzeli skroz iako to tvrde danima. Ukrajinci se još drže u manjem dijelu mjesta na sjeveru, ali su Rusi počeli napadati Bakhmut i sa jugozapada tako da je moguće da se Ukrajinci na kraju skroz povuku u grad.

Inače Ženja Prigožin i dalje tvrdi da je ovo kod Soledara samo i isključivo Wagner. ukrajinci tvrde da su tu padobranci, a dio pro-Rusa kaže da su tu i njihovi krajišnici, koji su nedavno postali sastavni dio ruske vojske.

Dosadašnji modus operandi je bio Wager pješaštvo, teško topništvo ruska vojska i vjerujem da je to slučaj i sada.

Osobno vjerujem da je VDV u Zaporožskoj oblasti kao i najveći dio ukrajinskih snaga koji je oslobođen nakon ruskog izvlačenja iz Hersona i da će tamo doći do "pitched battle". Ruski prodor kod Soledara i kašnjenje u ukrajinskoj reakciji je opet pokazao da im oko Soledara i Bakhmuta fale rezerve. Nakon Wagnerovog proodora južno od Bakhmuta se pokazalo da su rezerve tamo trenutno bili iscrpili. Dva dana im je trebalo da to dole stabiliziraju. Rekao bi čovjek da su se naučili, ali onda se dogodi Soledar. Soledar se nije zbio preko noći. Rusi su hvatali uzvišenja oko grada danima, a Ukrajinci se u tom razdoblju nisu ubili od nekih protunapada. Ovo ima smisla samo ako su im rezerve tamo gdje sam rekao i da su i Kremina i Svatove, a sad i Bakhmut i Soledar samo sidekickovi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 9/1/2023, 14:16

Ukrajinske tvrdnje: Rusi u Zaporožju ubili svoje vojnike koji su se željeli predati

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/ukrajinske-tvrdnje-rusi-u-zaporozju-ubili-svoje-vojnike-koji-su-se-zeljeli-predati/230108093

Ukrajinci tvrde da su ruski borci u blizini okupiranog sela Čistopolje u Zaporožju pucali na one koji su se namjeravali predati Ukrajini.

Prema pisanju portala Hromadske, pozivajući se na današnji izvještaj ukrajinske vojske, to se desilo 5. januara te je tom prilikom ubijeno šest ruskih vojnika.

Naglašeno je da je rukovodstvo Rusije angažovalo gardiste da održavaju vojnu disciplinu i spriječe širenje panike među okupacionom snagama na području regije Zaporožje.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 9/1/2023, 16:23

Čini se da usljed ogromnih gubitaka, ukrajinska odbrana počinje pucati po šavovima oko Bakhmuta.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 FmCPRVaWAAAgBkH?format=jpg&name=large

Da stvari po Ukre budu gore, Rusima stižu nova pojačanja, a izvjesno je da će doći i do novog vala mobilizacije.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10322
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/1/2023, 16:25

AlfaOmega wrote:Čini se da usljed ogromnih gubitaka, ukrajinska odbrana počinje pucati po šavovima oko Bakhmuta.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 FmCPRVaWAAAgBkH?format=jpg&name=large

Da stvari po Ukre budu gore, Rusima stižu nova pojačanja, a izvjesno je da će doći i do novog vala mobilizacije.

Spržili su prvi val mobilizacije na Bakhmutu.

Tim tempom se nekad neće niti približiti Kranatorsku.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 6 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 50 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 28 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum