ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vucić : Svi me jebu

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by michaellcmacha 31/12/2022, 23:04

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:e jebiga nisi čuo... koji si kurac da bi i čuo, možeš samo pročitati, ako znaš gdje čitati... ulazak srbijanskim državljanima na teritorij hrvatske će od ponoći biti otežan... nije bitno u kojoj mjeri, ali bit će otežan...
Bit će strože kontrole al to ne znači da moraš nosit putovnicu. To nije uvedeno.
aj ne fantaziraj... "državljani Albanije, BiH, sjeverne Makedobije i Crne Gore trebaju imati biometrijsku putovnicu, kao i državljani Srbije osim u slučaju izdavanja putne isprave od Koordinacijske uprave Srbije, kada je potrebna viza za ulazak u zemlje EU"

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by michaellcmacha 31/12/2022, 23:06

sretna ti Nova Godina, i smanji malo b92 i ostale opskurne portale sa one strane šanca

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by michaellcmacha 31/12/2022, 23:09

a prekodrinci nek se ebu, nek čekaju na granici koliko treba makar i  "ceo dan"

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by Šandor Winnetou 31/12/2022, 23:16

RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:e jebiga nisi čuo... koji si kurac da bi i čuo, možeš samo pročitati, ako znaš gdje čitati... ulazak srbijanskim državljanima na teritorij hrvatske će od ponoći biti otežan... nije bitno u kojoj mjeri, ali bit će otežan...
Bit će strože kontrole al to ne znači da moraš nosit putovnicu. To nije uvedeno.
nitko izvan eunije ne može ući u RH bez putovnice, u obrnutom smjeru se može sa osobnom prema srbiji, bih i cg.

_________________
Vucić : Svi me jebu - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:17

ETIAS sustav je sličan ESTA sustavu u SAD-u koji građanima zemalja kojima nije potrebna viza omogućava brži prelazak granice. Tadašnji predsjednik Europske komisije Jean-Claude Juncker je 2016. rekao kako je cilj uvođenja ovog sustava da se točno zna tko prelazi granice EU i još prije nego što je ta osoba prešla granicu. Dakle neka vrsta kontrole i prije pojavljivanja na granici.

Što se tiče konačne odluke, nju će donijeti Europska komisija, a zemlje zapadnog Balkana na koje se ona odnosi su BiH, Albanija, Sjeverna Makedonija i Crna Gora. Za sve te zemlje potreban je samo biometrijska putovnica za popunu ETIAS dokumenta. Što se tiče Srbije, na internetskim stranicama Europskih institucija navodi se da je također potrebna samo biometrijska putovnica, osim u slučaju izdavanja putne isprave od Koordinacijske uprave Srbije, kada je potrebna viza za ulazak u zemlje EU.


https://www.index.hr/vijesti/clanak/ulaskom-u-schengen-na-granicama-je-trebao-biti-uveden-jos-jedan-sustav-odgodjen-je/2424261.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by Šandor Winnetou 31/12/2022, 23:17

michaellcmacha wrote:a prekodrinci nek se ebu, nek čekaju na granici koliko treba makar i  "ceo dan"
poz brate, svako dobro u narednoj godini :)

_________________
Vucić : Svi me jebu - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by michaellcmacha 31/12/2022, 23:19

Šandor Winnetou wrote:
michaellcmacha wrote:a prekodrinci nek se ebu, nek čekaju na granici koliko treba makar i  "ceo dan"
poz brate, svako dobro u narednoj godini :)
svako dobro, sve najbolje tebi i tvojima

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by Šandor Winnetou 31/12/2022, 23:20

michaellcmacha wrote:
Šandor Winnetou wrote:
michaellcmacha wrote:a prekodrinci nek se ebu, nek čekaju na granici koliko treba makar i  "ceo dan"
poz brate, svako dobro u narednoj godini :)
svako dobro, sve najbolje tebi i tvojima
beer beer beer beer beer

_________________
Vucić : Svi me jebu - Page 3 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2017-12-31


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:20

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:e jebiga nisi čuo... koji si kurac da bi i čuo, možeš samo pročitati, ako znaš gdje čitati... ulazak srbijanskim državljanima na teritorij hrvatske će od ponoći biti otežan... nije bitno u kojoj mjeri, ali bit će otežan...
Bit će strože kontrole al to ne znači da moraš nosit putovnicu. To nije uvedeno.
aj ne fantaziraj... "državljani Albanije, BiH, sjeverne Makedobije i Crne Gore trebaju imati biometrijsku putovnicu, kao i državljani Srbije osim u slučaju izdavanja putne isprave od Koordinacijske uprave Srbije, kada je potrebna viza za ulazak u zemlje EU"

U pravu si. Sad čitam.

Ne znam jel ovo inače pošto je Mađarska u šengenu odavno. Onda nije to novi zakon.

Ovo je ono ko i s Ukrajinom, ne tribaju im vize ako imaju ovu čipovanu putovnicu. To u biti onda nije novi zakon za šengen nego je novi za nas sad kad mi ulazimo u isti.

Dakle to nije neka novost u smislu zakona nego se pomiče granica šengena pa će se primijenjivat sad to i ovdje kod ulaska u RH a iz država koje nisu članice šengena.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:23

Al generalno šta se tiče ovoga papira koji košta 50 kuna a vridi tri godine tu ne treba radit dramu jer to je samo evidencija.

Ovo je sad drugo šta će morat sad vadit i ove biometrijske putovnice jer ulaze u šengen.

Pa nek vade. Ko da je to problem izvadit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by michaellcmacha 31/12/2022, 23:25

RayMabus wrote:Al generalno šta se tiče ovoga papira koji košta 50 kuna a vridi tri godine tu ne treba radit dramu jer to je samo evidencija.

Ovo je sad drugo šta će morat sad vadit i ove biometrijske putovnice jer ulaze u šengen.

Pa nek vade. Ko da je to problem izvadit.
da skratimo, kako rekoh bit će im otežan ulazak na šengenski prostor preko hrvatskih graničnih prijelaza... u kojoj mjeri to nije bitno...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:25

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:
michaellcmacha wrote:e jebiga nisi čuo... koji si kurac da bi i čuo, možeš samo pročitati, ako znaš gdje čitati... ulazak srbijanskim državljanima na teritorij hrvatske će od ponoći biti otežan... nije bitno u kojoj mjeri, ali bit će otežan...
Bit će strože kontrole al to ne znači da moraš nosit putovnicu. To nije uvedeno.
aj ne fantaziraj... "državljani Albanije, BiH, sjeverne Makedobije i Crne Gore trebaju imati biometrijsku putovnicu, kao i državljani Srbije osim u slučaju izdavanja putne isprave od Koordinacijske uprave Srbije, kada je potrebna viza za ulazak u zemlje EU"

Ne živciraj se toliko.

Sritna ti Nova Godina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:28

michaellcmacha wrote:
RayMabus wrote:Al generalno šta se tiče ovoga papira koji košta 50 kuna a vridi tri godine tu ne treba radit dramu jer to je samo evidencija.

Ovo je sad drugo šta će morat sad vadit i ove biometrijske putovnice jer ulaze u šengen.

Pa nek vade. Ko da je to problem izvadit.
da skratimo, kako rekoh bit će im otežan ulazak na šengenski prostor preko hrvatskih graničnih prijelaza... u kojoj mjeri to nije bitno...

Oće al to nema puno veze s ovom pričom o ovom papiru koji je ono 50 kuna a vridi tri godine.

To je takvi zakon za šengen područje za ove šta im ne treba viza da vade al onda mora imat tu čipovanu putovnicu.

Tako je i Ukrajina nedavno dobila tu šemu. Nije to za njih novo kad im je susjedna Mađarska u šengenu odavno. I da je u Sloveniju il Grčku iša isto je mora to ( čip putovnicu ) imat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:31

michaellcmacha wrote:a prekodrinci nek se ebu, nek čekaju na granici koliko treba makar i  "ceo dan"
Neće uć nikad ako nema ovu biometrijsku putovnicu.

Može se vratit kući pa neka se slika za pasoš.

Doslovno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:41

Idu oni u Grčku na more. Mađarska susjedna država isto šengen. Slovenija isto. Više od pola Europe.

Imaju oni te čipovane putovnice. To možda neki penzioner nema i tako nešto al uglavnom imaju.

Dobro kad pogledaš ukupnu populaciju Zapadnog Balkana i da ih se pola nije maklo iz Bosne onda će bit vađenja tih putovnica jer neće moć u Hrvatsku bez toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:53

Imaju oni u Srbiji te putovnice više manje jer ovi iz Beograda oni ti ipak putuju po svijetu a onda pola Srbije ide u Grčke na more a i Mađarska je u šengenu dakle susjed itd.

To više kod ovih u Bosni i tako to šta se nisu makli dalje od Hrvatske će ti bit slučaj.

Uostalom to kad jednom izvadiš onda moš i dalje po šengenu. Znači opet to nije problem kako se predstavlja jer kad to imaš onda moš i dalje od Hrvatske i Zapadnog Balkana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 31/12/2022, 23:59

Nisu baš toliko u Srbiji oni zatucani kad su putovanja u šengen u pitanju.

Beograđani ipak putuju po svijetu. Ovima u Vojvodini je Mađarska susjedna država a ovi u ostatku Srbije dakle ispod Beograda, to ide u Grčku na more a i to je šengen.

Imaju ti oni to. Toš više kod ovih iz Bosne šta se nisu makli dalje od Hrvatske vidit da to nemaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 1/1/2023, 00:22

Hrvati od ponoći, odnosno 1. siječnja 2023. godine u Sloveniju i Mađarsku mogu ući bez pokazivanja putovnice i osobne iskaznice.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-je-usla-u-schengen-u-europu-od-sada-bez-putovnice-i-osobne-iskaznice-15291424

RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 1/1/2023, 00:49


Hrvatska je ušla u Schengen. Promjene za svakodnevni život su ogromne

Hrvatska je u ponoć ušla i u Schengen. Ukinute su granične kontrole na kopnenim i pomorskim graničnim prijelazima, a na proljeće će biti i u zračnim lukama.

Najočitija korist od ulaska u šengensku zonu je ukidanje granica između Hrvatske, Slovenije i Mađarske. Naravno, politički ostaju na snazi, ali fizički sasvim nestaju. To znači da neće biti nikakvih graničnih kontrola i zaustavljanja vozila prilikom prelaska granice iz Hrvatske u Sloveniju i Mađarsku, kao ni obratno.

Granica Hrvatske s BiH, Srbijom i Crnom Gorom postala je vanjska granica EU. U praksi već duže granice Hrvatske prema tim državama funkcioniraju kao vanjska granica EU pa ne bi trebalo biti previše problema s prilagodbom nakon što Hrvatska uđe u šengensku zonu.

Za putovanje u bilo koju zemlju EU ne treba putovnica, kao ni do sada. Dovoljna je osobna iskaznica. Iako prekomorski teritoriji Francuske, kao što su Francuska Gvajana, Guadeloupe i Martinique, ne spadaju u šengensko područje, za putovanje u njih je također dovoljna osobna iskaznica.

Norveška i Island su dio šengenskog prostora iako nisu dio EU pa je za putovanje u te države i iz njih također dovoljna osobna iskaznica. U Švicarsku se od 2016. može putovati s osobnom iskaznicom, maksimalno na rok od 90 dana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 1/1/2023, 00:52

Mogle bi se pooštriti kontrole na ulazu iz BiH, Srbije, Crne Gore...

Već od prije je za putovanje u Srbiju, BiH i Crnu Goru bila dovoljna samo osobna iskaznica i to se ne mijenja. Isto je bilo moguće za putovanje državljana tih zemalja u Hrvatsku do trenutka kada Hrvatska nije postala dio EU. Ulaskom Hrvatske u šengensko područje putovnice će se posebno kontrolirati jer granice Hrvatske prema Srbiji, BiH i Crnoj Gori postaju vanjske granice EU.

Hrvatska granična policija postaje odgovorna za čuvanje granice same EU, a zbog toga bi se prakse kontrole na graničnim prijelazima s BiH, Srbijom i Crnom Gorom mogle pooštriti. To može značiti više čekanja, pregleda i problema prilikom ulaska iz tih država u Hrvatsku.

Situacija bi mogla postati puno gora za Srbiju jer je europska povjerenica za unutarnje poslove rekla da bi Bruxelles mogao ukinuti bezvizni režim sa Srbijom nakon porasta broja migranata koji preko nje masovno ulaze u EU. Ako se to dogodi, građani Srbije će morati tražiti vizu za ulazak u Hrvatsku. Oni koji imaju dvojno državljanstvo moći će putovati kao svi ostali građani Hrvatske diljem EU i Schengena, s istim uvjetima ulaska/povratka u Srbiju, BiH i Crnu Goru kao ostali državljani Hrvatske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by RayMabus 1/1/2023, 00:55

Promjene u zračnom prijevozu

Posebne promjene nastupaju u zračnom prijevozu, zbog čega je ulazak Hrvatske u šengensko područje po pitanju zračnih luka odgođen za 26. ožujka. Morat će se prilagoditi brojni terminali jer će letovi koji su do sada bili međunarodni postati domaći, a tako će se tretirati i putnici iz ostalih zemalja šengenskog područja.

Time će se znatno smanjiti kontrole, što će dovesti do manje gužvi. Ujedno će se postrožiti kontrole za one koji dolaze iz zemalja koje nisu dio šengenskog područja i u njihovom slučaju će ulazak u Hrvatsku biti sporiji.

RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Vucić : Svi me jebu - Page 3 Empty Re: Vucić : Svi me jebu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum