ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/6/2021, 09:35

Gnječ wrote:
violator wrote:Dio pittore, fotonico il Cristo... Ovaj s prvog videozapisa krenuo je sa psovkama ma, negdje putem, skrenuo je prema mogucim naslovima vjerskih pjesama. :D

ove dvije nisu psovke nego znanstvene istine. dio pittore govori da je bog slikar dakle naslikao je cijeli svemir a fotonico il Cristo govori da je Krist svjetlost-foton. znamo da je Krist jedno od imena kojom imenujemo našu zviijezdu Sunce a Sunce proizvodi fotone odnosno svjetlo.

ustvari kad sam noćas malo bolje poslagao stvari dok sam spavao, pitam se što je psovka ustvari? psovka bi po etimologiji bilo govoriti kao psu. onda dalje kad sam razmišljao uz ćikaru kave psovka bi ustvari bila omalovažavanje nekoga ili nečega. omalovažavanje može postojati jedino ako neka grupa ljudi ili pojedinac osjeća da mu je njegov-njihov sustav vrijednosti i vjerovanja razdrman tom "psovkom". psovka bi ustvari mogla bti kontra-teza konta-argument.

netko postavi tezu argument ja mu odgovorim protu-tezom konta-argumentom (psovkom) na koju strana koja je postavila tezu nema kontra-argument pa ide onaj klasični odjeb ti me vrijeđaš ti si me uvrijedio ili uvrijedio si mog boga i slične cazzate a ustvari psovkom kažeš you are very very wrong or this is very very wrong.

dio porco ili porco dio

za tu "psovku" postoji u opticaju niz filozofskih traktata. to davno prije nije bila "psovka" nego pohvala zahvala bogu koji je dao sve jer svinja je jedina životinja koja se sva može iskoristiti za hranu. sve do onda kad su neki svinju prasca proglasili prljavom nečistom životinjom koja se ne smije konzumirati za ishranu. pa su svi koji su hvalili tu životinju odjednom postali psovači blasfemičari heretici. isti kurac kao i danas s ovom političkom korektnosti. nesmiš više reć crncu da je crnac itd...

Psovke su mi jako zanimljivo podrucje za istrazivanje... Gledam ih kao na frazeme/idiome pa me zanima povijest, znacenje i podrucje njihova nastanka... Zasto su neki narodi bili tako kreativni u njihovom osmisljavanju, a drugi ih gotovo i nemaju? Zanimaju me i specificne psovke odredjenog podrucja poput spomenute s "opcinom". :) Zasto, odakle izvire bas jedna takva? :)

Naravno da psovke nisu kompatibilne s uljudjenom komunikacijom, ali nisam ih sklona promatrati kroz perspektivu osiromasenog leksika pojedinog govornika. Zapravo, ponekad me zabavlja koliko su neki ljudi kreativni u njihovom osmisljavanju, to bude nalik pjesmi, s izborom rijeci koji je vise simpatican nego uvredljiv.

Vec sam ranije napomenula da su neki vulgarizmi vec presli u idiome, kao u nasim jezicima izrazi s "q-rcem" ili u poljskom s "kurwom".

Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/6/2021, 09:41

violator wrote:
Htjela sam na tren podijeliti neke spoznaje, ma nista pametno, zapravo. :p

Dakle, gledam ja taj Corpus Christi i u jednom trenutku, taj se falsi svecenik druzi s mladezi, a oni u zaru neke rasprave, svakih par rijeci ubace "kurwa"... I tako cujete neprekidni rafal " ku*wa, ku*wa, ku*wa, ku*wa.." Upitam si jednog poznanika Poljaka da cemu ta precesta upotreba i znaci li rijec isto sto i kod nas.

Znaci! Ali oni je upotrebljavaju najvise u nekim stresnim ili emotivnim situacijama (intenzivnim ili manje intenzivnim), tipa kad se porezu ili im pobjegne bus.. Zatim, upotrebljavaju rijec i u prenesenom znacenju nesto kao i kod nas sve one silne fraze s pimpekom. I trece, to im je uobicajena postapalica, koriste je kao pauzu i zarez. :-)

Eto, sad i to znate.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/6/2021, 09:41

violator wrote:
Gnječ wrote:zanimljivo. evo i ja isto kad napišem kurva, kurbetina ne mislim na zanimanje prostitutka nego na svašta nešto ovisi o kontekstu. ali ljudi na forumu a i u rl odmah to povezuju samo sa prostitutkom.

inače mi se poljski jezik sviđa ali ga ne znam tek možda koju riječ. da, njima je kurwa kao neki jack of all trades...

baš lijepa tema sad si mogu dat malo oduška...

da vidimo kako mi ide:

lesson number one:

Bear in mind, as an inexperienced kurwa-sseur* it is advisable to use kurwas under supervision. Otherwise you’re using them at your own risk.  

par primjera

Jakaś kurwa napluła mi na buta. Eng. Some asshole spat on my shoe.

Ta kurwa nie pasuje do tapety. This asshole (=the table) doesn’t match the wallpaper. (I’ll leave it to the reader to come up with a scenario when this could be said).

Te kurwy obniżyły oprocentowanie., Eng. These assholes lowered the interest rates.

Direct reply to the offender. (Please reread the lesson number one.) Ale z ciebie kurwa. Eng. What an asshole you are.

A plea to the heavens. Pl. Co za kurwa! Eng. What a moron!

Anger. When your philharmonic concert has been postponed. E.g., Pl. O żeż kurwa, gdzie ja teraz posłucham Bethovena. Eng. Oh fuck where am I gonna listen to Bethoven now.

Impatience/frustration. When a pram is standing sideways blocking a supermarket alley. E.g., Pl. Noż kurwa jak ja tera dojdę do bezglutenowych płatków. Eng. Bollocks, how am I going to get to my gluten free cereal.

Surprise. When you feel like you’re gonna cry watching a coffee commercial. E.g., Pl. O kurwa, zaraz się popłaczę. Eng. Damn it, I’m gonna cry.





: )))

Ma presmijesan je! I taj Poljak i njihov jezik... Poceo je uciti hrvatski i odlicno mu ide! Jako brzo usvaja pravila i oblikuje vrlo tocne recenice... Malo smo pricali o psovkama i nisam se mogla stati smijati njegovim pojasnjenjima. Sutra ce me upoznati s nekim slicnostima ceskog i poljskog. :) Uglavnom, kaze da su Poljaci vrlo vulgarni, kolokvijalni govor vrvi teskim psovkama, :-D ali i kreativni u osmisljanju vulgarnih rijeci, cesto preoblikujuci jednu od njih dodavanjem prefiksa, ne bi li dobili novo znacenje.

Recimo "jebać" (da, da, s "ć", ne " č") postaje
tako "POjebać" ili "ZAjebać" ili "PRZYjebać". :)

Inace, imaju simpa sinonim za tog istog hebaca - "pierdolić".
" Jebać" se vise upotrebljava na istoku Poljske, a "pierdolić" u zapadnoj Poljskoj. :)

......
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/6/2021, 11:15

kurwa metilda raspeta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/6/2021, 13:52

Opet nas je malo zapratila!? :D

A brizna.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 11/6/2021, 18:05

Ostaria Siciliana  - Page 26 Ef81e70d561c9f1a817888621b09aaa7_original

In 2018, a pair of siblings in Neu York City asked themselves a revolutionary question: “Can we disrupt the way we see and talk about genitals?”

The siblings wondered how they could portray genitals in a completely different light. One that would incite conversation and distance shame from the equation. In one of these conversations, the idea of the lack of genitals in toys came up. They decided to reinvent these “missing parts” and turn genitals into protagonists. The result is Neudies, the rejected genitals named Nagavi and Nipes.

Ostaria Siciliana  - Page 26 66694908_520846861988904_8278377964488849076_n

The siblings behind the project are Enrique and Ines, a brother and sister duo developing the Neudies by combinig their love for art, design, and storytelling with the goal of bringing people together and encouraging authentic conversations.

Ostaria Siciliana  - Page 26 131463815_1435935483262072_5653891399580421197_n

Ostaria Siciliana  - Page 26 81224100_187216528996471_2495507597145331614_n

Ostaria Siciliana  - Page 26 131463815_1435935483262072_5653891399580421197_n

Ostaria Siciliana  - Page 26 187143371_1502243046643666_670146498173462148_n


:^0

A bas su siimpa!  :x

https://indepest.com/2021/06/11/neudies/

Evo za Metkicu bozicni ukrasi..

Ostaria Siciliana  - Page 26 76968572_451398322132037_2214723217363603223_n
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 09:39

Gnječ wrote:
Venus wrote:


I u Dalmaciji su jako česte sočne psovke, nije ih za spominjat..

pa mogla si doprinjeti nekim primjerom ili više njih jebo ga isukrst i palun mu od križa da ga jeba.

Ma to su više proklinjanja koja su uvriježena u kolokvijalnom izražaju više starijih ljudi sa jednog malog dalmatinskog otoka..ja ne volim to govoriti niti pisati jer vjerujem u moć izrečene i napisane riječi, pa se moram ovdje jasno ograditi da niže napisano je isključivo za zadovoljenje tvoje radoznalosti.. :)))
Žešća proklinjanja sa spominjanjem svetaca, to mi duša ne da napisat  :D

"...patači te izili..." (mušice te pojele)
"...griža te dabogda ćapala..." (crijevna viroza s proljevom..)
"...ko bogda dalje sra' nego piša'.." (ne treba ti tumačenje  :^0..)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 09:46

violator wrote:
Venus wrote:

Od Kezelea mi je bio i ostao najdraži Veličanstveni Saturn. Odlična priča o putu do prosvjetljenja, skromnosti, poniznosti, ljubavi, ma sve. 

Trenutno nešto baš i nisam silna, al trudim se da prevladava pozitiva.  :x

Mogu li kako pomoci?

(Ostavit cu si otvoren inbox pa, ako pozelis pisati ili jednostavno cavrljati o ljetnoj obuci, javi se... :)

Da, ta prica s grahama ostala mi je u sjecanju... :)

Joj, hvala ti, divna si  :love

Moj djevičanski um voli raditi konstrukcije i onda mi to stvori nepotrebne tenzije i unutarnji sukob koji dosegne najvišu točku..a onda ide silazno stropoštavanje, osvještavanje i povratak u zen poziciju koju sam uspjela ponovo jutros postići, pa sam sad zadovoljna da sam se sebi vratila. 

Razmišljala sam o tome kako sam sretna jer sam mogla poviriti u hinduizam i otkriti bogatstvo obreda i vjerovanja, priča koje su jako zanimljive. Iako nisam religiozna osoba, osjećam da me je samo upoznavanje obogatilo kao osobu. Tako mi je npr. Ganesh jako drag, slon s jednom kljovom koji simbolizira nove početke, uklanja prepreke i donosi sreću.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 10:04

violator wrote:Opet nas je malo zapratila!? :D

A brizna.


Pratit će vas dok god joj dajete svoju energiju.  hexer
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 11:38

Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:


I u Dalmaciji su jako česte sočne psovke, nije ih za spominjat..

pa mogla si doprinjeti nekim primjerom ili više njih jebo ga isukrst i palun mu od križa da ga jeba.

Ma to su više proklinjanja koja su uvriježena u kolokvijalnom izražaju više starijih ljudi sa jednog malog dalmatinskog otoka..ja ne volim to govoriti niti pisati jer vjerujem u moć izrečene i napisane riječi, pa se moram ovdje jasno ograditi da niže napisano je isključivo za zadovoljenje tvoje radoznalosti.. :)))
Žešća proklinjanja sa spominjanjem svetaca, to mi duša ne da napisat  :D

"...patači te izili..." (mušice te pojele)
"...griža te dabogda ćapala..." (crijevna viroza s proljevom..)
"...ko bogda dalje sra' nego piša'.." (ne treba ti tumačenje  :^0..)

ali to nisu psovke nego Voodoo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 12:03

Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:


I u Dalmaciji su jako česte sočne psovke, nije ih za spominjat..

pa mogla si doprinjeti nekim primjerom ili više njih jebo ga isukrst i palun mu od križa da ga jeba.

Ma to su više proklinjanja koja su uvriježena u kolokvijalnom izražaju više starijih ljudi sa jednog malog dalmatinskog otoka..ja ne volim to govoriti niti pisati jer vjerujem u moć izrečene i napisane riječi, pa se moram ovdje jasno ograditi da niže napisano je isključivo za zadovoljenje tvoje radoznalosti.. :)))
Žešća proklinjanja sa spominjanjem svetaca, to mi duša ne da napisat  :D

"...patači te izili..." (mušice te pojele)
"...griža te dabogda ćapala..." (crijevna viroza s proljevom..)
"...ko bogda dalje sra' nego piša'.." (ne treba ti tumačenje  :^0..)

Ma kletve, proklinjanja i slicno, to mi je bas gnjusno, iako sa stajalista nekog jezikoslovca ili etnologa moze biti i zanimljivo... Ne, ne, bas psovke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 12:07

Venus wrote:
violator wrote:
Venus wrote:

Od Kezelea mi je bio i ostao najdraži Veličanstveni Saturn. Odlična priča o putu do prosvjetljenja, skromnosti, poniznosti, ljubavi, ma sve. 

Trenutno nešto baš i nisam silna, al trudim se da prevladava pozitiva.  :x

Mogu li kako pomoci?

(Ostavit cu si otvoren inbox pa, ako pozelis pisati ili jednostavno cavrljati o ljetnoj obuci, javi se... :)

Da, ta prica s grahama ostala mi je u sjecanju... :)

Joj, hvala ti, divna si  :love

Moj djevičanski um voli raditi konstrukcije i onda mi to stvori nepotrebne tenzije i unutarnji sukob koji dosegne najvišu točku..a onda ide silazno stropoštavanje, osvještavanje i povratak u zen poziciju koju sam uspjela ponovo jutros postići, pa sam sad zadovoljna da sam se sebi vratila. 

Razmišljala sam o tome kako sam sretna jer sam mogla poviriti u hinduizam i otkriti bogatstvo obreda i vjerovanja, priča koje su jako zanimljive. Iako nisam religiozna osoba, osjećam da me je samo upoznavanje obogatilo kao osobu. Tako mi je npr. Ganesh jako drag, slon s jednom kljovom koji simbolizira nove početke, uklanja prepreke i donosi sreću.

Mi smo svi potomci Indoeuropljana. :) Kako bi bilo divno istraziti pretkrscanska vjerovanja, obicaje i rituale s onima na podrucju Indije. Vec samo pracenje izraza u slavenskom jezicima otkriva slicnosti korijena rijeci koje se pojavljumu u Vedama, npr.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 12:20

Gnječ wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:


I u Dalmaciji su jako česte sočne psovke, nije ih za spominjat..

pa mogla si doprinjeti nekim primjerom ili više njih jebo ga isukrst i palun mu od križa da ga jeba.

Ma to su više proklinjanja koja su uvriježena u kolokvijalnom izražaju više starijih ljudi sa jednog malog dalmatinskog otoka..ja ne volim to govoriti niti pisati jer vjerujem u moć izrečene i napisane riječi, pa se moram ovdje jasno ograditi da niže napisano je isključivo za zadovoljenje tvoje radoznalosti.. :)))
Žešća proklinjanja sa spominjanjem svetaca, to mi duša ne da napisat  :D

"...patači te izili..." (mušice te pojele)
"...griža te dabogda ćapala..." (crijevna viroza s proljevom..)
"...ko bogda dalje sra' nego piša'.." (ne treba ti tumačenje  :^0..)

ali to nisu psovke nego Voodoo.

Da, upravo zato izbjegavam pisanje takvih stvari, no mene u ovom primjeru čuva moja pozitivna motivacija.

I sad zamisli da zaista ima onih koji svjesno i sa namjerom ovako nešto i gore govore drugim ljudima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 12:22

violator wrote:
Venus wrote:
Gnječ wrote:
Venus wrote:


I u Dalmaciji su jako česte sočne psovke, nije ih za spominjat..

pa mogla si doprinjeti nekim primjerom ili više njih jebo ga isukrst i palun mu od križa da ga jeba.

Ma to su više proklinjanja koja su uvriježena u kolokvijalnom izražaju više starijih ljudi sa jednog malog dalmatinskog otoka..ja ne volim to govoriti niti pisati jer vjerujem u moć izrečene i napisane riječi, pa se moram ovdje jasno ograditi da niže napisano je isključivo za zadovoljenje tvoje radoznalosti.. :)))
Žešća proklinjanja sa spominjanjem svetaca, to mi duša ne da napisat  :D

"...patači te izili..." (mušice te pojele)
"...griža te dabogda ćapala..." (crijevna viroza s proljevom..)
"...ko bogda dalje sra' nego piša'.." (ne treba ti tumačenje  :^0..)

Ma kletve, proklinjanja i slicno, to mi je bas gnjusno, iako sa stajalista nekog jezikoslovca ili etnologa moze biti i zanimljivo... Ne, ne, bas psovke.

Ja to ne mogu pisat  :^0 aukua ili aupm mi je najveći mogući domet i to - ako!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 14:29

Venus wrote:
violator wrote:Opet nas je malo zapratila!? :D

A brizna.


Pratit će vas dok god joj dajete svoju energiju.  hexer

Veli ona i otrci ravno na Asylum odgovarat'!

:^0

Ma meni ne smeta, neka pise, odgovara, sto li.. Nekad pogledam, nekad ne. Jos cemo nas dvije i recepte izmijenjivat'. Ionako me je inspirirala za nekoliko jela kad nisam znala sto cu ... Mljac. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 14:45

violator wrote:
Venus wrote:
violator wrote:Opet nas je malo zapratila!? :D

A brizna.


Pratit će vas dok god joj dajete svoju energiju.  hexer

Veli ona i otrci ravno na Asylum odgovarat'!

:^0

Ma meni ne smeta, neka pise, odgovara, sto li.. Nekad pogledam, nekad ne. Jos cemo nas dvije i recepte izmijenjivat'. Ionako me je inspirirala za nekoliko jela kad nisam znala sto cu ... Mljac. :)


Što bi rekla Ra: pravo sam se naforumašila!

A bome nisam dugo, dala sam si malo oduška, bez ijedne negativne emocije, yeeeeyy!!! :no1


Receptori su joj pravo narodna spiza, bez fensi-šmensi. Nekad mi je došlo komentirat u pozitivnom smislu, al' reko reć će da je opet zajebavam, pa bih svaki put odustala.. :D jednom su za stolom bile lijepe ruke ljudi i to mi je isto bilo jako lijepo za vidjet.

Dosta pauze, idem sad nastavit s pisanjem.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 19:31

Bome i jesi danas.

A i nasmijala si me grohotom na ono: "ne znam kako ti rec' ali....dosadan si mi."

:^0

Dobra joj je klopica. Mozes joj samo i lajkati. Neces vjerovati ali znam joj "svidjat'" postove na Asylumu, ima dobrih, kad nisu losi. :p

Jesi li bila u setnji danas?

Ja sam prodjirala, vratih se blijeda u licu, uzareno crvenih usiju. Pretoplo.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 21:09

violator wrote:Bome i jesi danas.

A i nasmijala si me grohotom na ono: "ne znam kako ti rec' ali....dosadan si mi."

:^0

Dobra joj je klopica. Mozes joj samo i lajkati. Neces vjerovati ali znam joj "svidjat'" postove na Asylumu, ima dobrih, kad nisu losi. :p

Jesi li bila u setnji danas?

Ja sam prodjirala, vratih se blijeda u licu, uzareno crvenih usiju. Pretoplo.


Mah...know it all & told ya so kind of people...boooooooring.   




Bila sam u kratkoj šetnji, nedovoljno, danas sam se zabila u kuću, bavila se pisanjem završnog rada i pranjem robe jer idem na more.
Već se vidim u moru, u borovoj šumi, u dugim šetnjama prije nego bude jako sunce i navečer, na jutarnjim kavama. Još malo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 21:22

Venus wrote:
violator wrote:Bome i jesi danas.

A i nasmijala si me grohotom na ono: "ne znam kako ti rec' ali....dosadan si mi."

:^0

Dobra joj je klopica. Mozes joj samo i lajkati. Neces vjerovati ali znam joj "svidjat'" postove na Asylumu, ima dobrih, kad nisu losi. :p

Jesi li bila u setnji danas?

Ja sam prodjirala, vratih se blijeda u licu, uzareno crvenih usiju. Pretoplo.


Mah...know it all & told ya so kind of people...boooooooring.   




Bila sam u kratkoj šetnji, nedovoljno, danas sam se zabila u kuću, bavila se pisanjem završnog rada i pranjem robe jer idem na more.
Već se vidim u moru, u borovoj šumi, u dugim šetnjama prije nego bude jako sunce i navečer, na jutarnjim kavama. Još malo.

Zavrsni rad!? Bravo, bravo! :) Hajde kad to bude iza tebe otvaramo sampanjac! :)

Nadam se da ces se prelijepo provesti na odmoru blizu mora i onog mirisa crnogpricne sume. :)

Bas pratim jedno izlaganje o svetim stablima starih Slavena. :)

Idem nesto zasvirati jos pa na spavanje. Rano me osamuti i onda se ustajem u osvit zore.. No to mi cak i odgovara. :) Oduvijek sam bila nocna ptica pa mi je sve ovo jos jako neobicno. I nije to zato jer imam izmijenjeni raspored obaveza. Jednostavno mi je organizam promijenio ritam. Sto mislis, je li to do kakvih hormona, cakri, energija, leptira, aliena? :D Vec nekoliko mjeseci. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 12/6/2021, 21:36

violator wrote:
Venus wrote:
violator wrote:Bome i jesi danas.

A i nasmijala si me grohotom na ono: "ne znam kako ti rec' ali....dosadan si mi."

:^0

Dobra joj je klopica. Mozes joj samo i lajkati. Neces vjerovati ali znam joj "svidjat'" postove na Asylumu, ima dobrih, kad nisu losi. :p

Jesi li bila u setnji danas?

Ja sam prodjirala, vratih se blijeda u licu, uzareno crvenih usiju. Pretoplo.


Mah...know it all & told ya so kind of people...boooooooring.   




Bila sam u kratkoj šetnji, nedovoljno, danas sam se zabila u kuću, bavila se pisanjem završnog rada i pranjem robe jer idem na more.
Već se vidim u moru, u borovoj šumi, u dugim šetnjama prije nego bude jako sunce i navečer, na jutarnjim kavama. Još malo.

Zavrsni rad!? Bravo, bravo! :) Hajde kad to bude iza tebe otvaramo sampanjac! :)

Nadam se da ces se prelijepo provesti na odmoru blizu mora i onog mirisa crnogpricne sume. :)

Bas pratim jedno izlaganje o svetim stablima starih Slavena. :)

Idem nesto zasvirati jos pa na spavanje. Rano me osamuti i onda se ustajem u osvit zore.. No to mi cak i odgovara. :) Oduvijek sam bila nocna ptica pa mi je sve ovo jos jako neobicno. I nije to zato jer imam izmijenjeni raspored obaveza. Jednostavno mi je organizam promijenio ritam. Sto mislis, je li to do kakvih hormona, cakri, energija, leptira, aliena? :D Vec nekoliko mjeseci. :)


Ništa nije slučajno pa ni promjena bioritma.
Odličan bioritam je sa spavanjem od 23 do 5, ciklusi traju po 90 minuta (ako bi te netko probudio usred 90-minutnog ciklusa osjećala bi se ošamućeno). Ja sam sad uglavnom na 22,30-4,30, kažem uglavnom jer mi se još uvijek omakne da idem kasnije spavati. Još da se discipliniram za večernju i jutarnju meditaciju, zasad je to još uvijek jednom dnevno, al idem ka tome. O razlozima i važnosti sadašnjeg trenutka ti napišem u pp da se ne prenose postovi na druge teme.  :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest 13/6/2021, 12:55

I ja se budim oko 4,30, odnosno 5... :) Puno se bolje osjecam otkad se ustajem u to vrijeme i cini mi se kao da dobijem mnogo vise vremena u danu... :)

Okej, idem procitat' sto si mi napisala, hvala!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 26 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 50 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 38 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum