ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostaria Siciliana

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Thu 3 Jun - 14:50

Ajme kako je lijepo proći gradom, a sve terase kafića i restorana su pune. Taj šušur ne vidjeh već dugo. 
Čak mi se i smrad preprženog ulja koji se valja iz tek otvorenih kuhinja učinio primamljiv :D 

U parku obiteljski priručni piknici, ručak na travi, ljudi se voze na biciklima, čuje se glazba iz studentskog doma, već je krenuo party...

Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 3 Jun - 15:19

Zagreb je prelijep u proljeće... :love


Ja brojim sitno do godišnjeg...krajem druge sedmice nadam se ugasit ekrane na tjedan, dva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Thu 3 Jun - 17:49

Venus wrote:Zagreb je prelijep u proljeće... :love


Ja brojim sitno do godišnjeg...krajem druge sedmice nadam se ugasit ekrane na tjedan, dva.
Blagotise. Ja ću moći tek u drugoj polovici srpnja ili početkom kolovoza. 
Ne volim ta kasna ljetovanja. Vratim se doma s godišnjeg i već je jesen. :hem
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Thu 3 Jun - 19:21

Venero budi mi  Ostaria Siciliana  - Page 25 A03512
Violator  tebi Ostaria Siciliana  - Page 25 G03504

Onom mladcu iz esadea puno lijepih snova i koječega  Ostaria Siciliana  - Page 25 A028

Ostali ionako ne navraćaju i tko ih šiša sve po redu. 



Odoh. Danas sam se poprave naforumašila. Ostaria Siciliana  - Page 25 A0411
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Fri 4 Jun - 7:10

Ra wrote:
Venus wrote:Zagreb je prelijep u proljeće... :love


Ja brojim sitno do godišnjeg...krajem druge sedmice nadam se ugasit ekrane na tjedan, dva.
Blagotise. Ja ću moći tek u drugoj polovici srpnja ili početkom kolovoza. 
Ne volim ta kasna ljetovanja. Vratim se doma s godišnjeg i već je jesen. :hem

Ja ću i sad u 6., a bome ću i u 8. ići prva dva tjedna. Imam jako puno godišnjeg kojeg naprosto ne stignem potrošit, pa ću sad u ljeto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Fri 4 Jun - 7:17

Ra wrote:Venero budi mi  Ostaria Siciliana  - Page 25 A03512
Violator  tebi Ostaria Siciliana  - Page 25 G03504

Onom mladcu iz esadea puno lijepih snova i koječega  Ostaria Siciliana  - Page 25 A028

Ostali ionako ne navraćaju i tko ih šiša sve po redu. 



Odoh. Danas sam se poprave naforumašila. Ostaria Siciliana  - Page 25 A0411

Baš je lijepo kad je živo na temi. 

Emotikoni su zakon!

Ostaria Siciliana  - Page 25 3710



Odoh u ralje kapitalizma, sanjajuć o slobodi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by AlfaOmega Sat 5 Jun - 19:55

To ti je i ovdi moto - idem u ralje kapitalizma, istovrimeno sanjajuć o slobodi.

Hvala Ra i za snove i za "mladić" :x.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10198
2015-09-11


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Ra Sun 6 Jun - 13:24

AlfaOmega wrote:To ti je i ovdi moto - idem u ralje kapitalizma, istovrimeno sanjajuć o slobodi.

Hvala Ra i za snove i za "mladić" :x.
Ne mladić, nego mladac. Po onom što sam vidjela na slici koju si prije par mjeseci postavio, a s obzirom na prosjek godina nas starih forumaša ti jesi mladac, u prijevodu- mladi mladić.  :D
Zaboravila sam dodati i ono - zgodan. 
Ispravljam grešku B-)
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 7 Jun - 8:55

Ra wrote:
violator wrote:Dobro jutro! :) Kako napreduje ovaj tjedan, Shukrice?

Podosta je zatoplilo pa si jutros gledam kako bih, mozda, narucila jedne od ovih.. :)

https://img.zapatos.hr/images/thumbnails/635/916/detailed/217/Sandale_cu_platforma_Saniza_Negre-2021.jpg

Bila sam malo i po ducanima obuce, trazila upravo ovakve, ali ih nisam pronasla. Mislim, ima ih, varijacija razlicitih, ali i cijene variraju. :)
Heejjj Dobro jutro!!! :*

Danas je praznik pa napredujem odlično   :shy

Jučer sam se skuhala vraćajući se doma. Ujutro je još uvijek hladno i mora se obući jaknu, a kasnije zakuha pa vučem jaknu okolo kao debil.
Ajme platformice se vraćaju u modu.  Ostaria Siciliana  - Page 25 1f60d 

Jako ih volim i nosim ih godinama bez obzira što su jedno vrijeme bile aut. 
Te tvoje su za mene vrtoglavo visoke 
ovo je maksimalna peta koju podnosim dulje od par minuta  Ostaria Siciliana  - Page 25 1f648 
Ostaria Siciliana  - Page 25 046a03a860e34f1b9e6c184d2703fffb

Cijene vjerojatno variraju zbog kvalitete tkanine. Zna se razvući pa se sandala ne drži noge i onda ih možeš samo baciti.




P.S. Čim si se odlučila suočiti s problemom već si bila na pola puta.  Najteže iza tebe, sad samo nastavljaš istim putem i sve će biti dobro. <3


Hej, hej! :)

Ne znam sto napisati osim da mi vas je drago citati i da su mi trenutno drage ovakve lagodnije teme poput ljetne obuce. Ove su tvoje platforme savrsene i rado bih si nabavila s takvom.petom ali kako sam nailazila samo na one koje sam pokazala, mislila sam i da nemaju nizih. Ne bih bas doticala planinske vrhunce. :D

Zelim ti predivan tjedan!

Trenutno sam na balkoncicu, vjetrovito je i suncano i promatram razlicite nijanse mora i zelenog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Mon 7 Jun - 9:04

Venus wrote:
violator wrote:Dobro jutro! :) Kako napreduje ovaj tjedan, Shukrice?

Podosta je zatoplilo pa si jutros gledam kako bih, mozda, narucila jedne od ovih.. :)

https://img.zapatos.hr/images/thumbnails/635/916/detailed/217/Sandale_cu_platforma_Saniza_Negre-2021.jpg

Bila sam malo i po ducanima obuce, trazila upravo ovakve, ali ih nisam pronasla. Mislim, ima ih, varijacija razlicitih, ali i cijene variraju. :)

Za ovo boldano bi te sad zagrlila na najjače...Shukra  :love


Fora su sandale i ja inače volim vidjet visoku petu, jako lijepo vizuelno izduži gležanj.
Otvorenih prstiju ne dolaze u obzir?

U pradavnim danima, citala sam Kezeline knjige pa sam od njega i naucila sanskrtske nazive planeta... :)

Imam kojekakve sandale otvorenih prstiju i peta, ovo bi mi bio zanimljiv odmak, ne samo sto bi odgovarao razlicitim odjevnim kombinacijama, vec i zato sto volim pjesaciti, a kako se nalazim na podrucju s uzbrdicama i nizbrdicama, ovakva bi obuca bila savrsena.

Budi silna! :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 9 Jun - 16:22

malo o psovkama.

dakle ja ću tako malo pomalo nabadati postove pa kako bude šlo...

u Istri se psuje pun kurac. to je pradavna tradicija čak je psovka integrirana u DNK tu ni popi niš ne moru ni trašenje paklom, bojžom kaznom, sudnim danom i ostalim bogobojaznim pizdarijama, koga boli kurac za sve to? nikoga.

Istra kao jedna od općina republike Venezie (valjda od tuda ono " jebala te općina! " koja i kao cijela regija Veneto je motherland of the la bestemmia ili domovina psovke. od tuda je sve počelo. neznam kako u rimljani psovali na latinskom ali ako jesu to je bilo komplicirano i pre ozbiljno i zato ih niko nije uzimao za ozbiljno. vjerojatno će me koji povjesničar demantirati ali ko ga jebe.

poslije ću razraditi malo zašto kako i kadaa sad jedan duži monolog kojeg smatram remek-djelom psovanja.
na veneto jeziku je pa možda neće svi razumjeti.



IL VENETO CAMIONISTA DOC. Ep. 15 - "Problemi con L'Asfalto e Danni al Camion"

IL VENETO CAMIONISTA DOC. Ep. 15 - "Problemi con L'Asfalto e Danni al Camion" Insulti alla madre per non aver fatto un pony quella volta anzichè lui. Sempre mitico sempre forte sempre incazzato, deve pure dare mille spiegazioni in ditta perchè la ditta è chi ti da da mangiare e meglio essere onesti, tutti i giorni insmerdati così zio porcellone e nessuno che gli fa la multa e il problema è che ti beccano con la lampadina bruciata e ti fanno la multa, arrabbiato con forze dell'ordine e tutto il corpo docenti che ne occupa la vigente carica. E ricorda pure in questo video anche la rissa (litigata) di ieri con un operaio delle strade, anche se il tempo è meraviglioso Antonio è arrabbiato di rimanere in casa per via della pandemic. Multibesia la Madosca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 9 Jun - 16:43



IL VENETO CAMIONISTA DOC. Ep. 9 - "Crisi Economica & Lockdown"

Dopo 2 anni il Camionista Veneto Bestemmiatore si è rifatto vivo con un nuovo episodio, questo 2020 può dirsi proprio completo, chissà quando ci ridonerà altre perle, nel frattempo gustatevi questo capolavoro assoluto di concetti e spropositi a riguardo di soldi, potere, epidemia e lockdown.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 9 Jun - 17:21

uglavnom psuje se najviše u prometu odnosno stresne nemoguće situacije.

primjeri:

lagani stres:

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 9 Jun - 17:25

stres jačine predinfarktno stanje:

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Wed 9 Jun - 22:12

Dio pittore, fotonico il Cristo... Ovaj s prvog videozapisa krenuo je sa psovkama ma, negdje putem, skrenuo je prema mogucim naslovima vjerskih pjesama. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 10 Jun - 12:41

violator wrote:Dio pittore, fotonico il Cristo... Ovaj s prvog videozapisa krenuo je sa psovkama ma, negdje putem, skrenuo je prema mogucim naslovima vjerskih pjesama. :D

ove dvije nisu psovke nego znanstvene istine. dio pittore govori da je bog slikar dakle naslikao je cijeli svemir a fotonico il Cristo govori da je Krist svjetlost-foton. znamo da je Krist jedno od imena kojom imenujemo našu zviijezdu Sunce a Sunce proizvodi fotone odnosno svjetlo.

ustvari kad sam noćas malo bolje poslagao stvari dok sam spavao, pitam se što je psovka ustvari? psovka bi po etimologiji bilo govoriti kao psu. onda dalje kad sam razmišljao uz ćikaru kave psovka bi ustvari bila omalovažavanje nekoga ili nečega. omalovažavanje može postojati jedino ako neka grupa ljudi ili pojedinac osjeća da mu je njegov-njihov sustav vrijednosti i vjerovanja razdrman tom "psovkom". psovka bi ustvari mogla bti kontra-teza konta-argument.

netko postavi tezu argument ja mu odgovorim protu-tezom konta-argumentom (psovkom) na koju strana koja je postavila tezu nema kontra-argument pa ide onaj klasični odjeb ti me vrijeđaš ti si me uvrijedio ili uvrijedio si mog boga i slične cazzate a ustvari psovkom kažeš you are very very wrong or this is very very wrong.

dio porco ili porco dio

za tu "psovku" postoji u opticaju niz filozofskih traktata. to davno prije nije bila "psovka" nego pohvala zahvala bogu koji je dao sve jer svinja je jedina životinja koja se sva može iskoristiti za hranu. sve do onda kad su neki svinju prasca proglasili prljavom nečistom životinjom koja se ne smije konzumirati za ishranu. pa su svi koji su hvalili tu životinju odjednom postali psovači blasfemičari heretici. isti kurac kao i danas s ovom političkom korektnosti. nesmiš više reć crncu da je crnac itd...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 10 Jun - 22:16

violator wrote:

U pradavnim danima, citala sam Kezeline knjige pa sam od njega i naucila sanskrtske nazive planeta... :)

Imam kojekakve sandale otvorenih prstiju i peta, ovo bi mi bio zanimljiv odmak, ne samo sto bi odgovarao razlicitim odjevnim kombinacijama, vec i zato sto volim pjesaciti, a kako se nalazim na podrucju s uzbrdicama i nizbrdicama, ovakva bi obuca bila savrsena.

Budi silna! :)

Od Kezelea mi je bio i ostao najdraži Veličanstveni Saturn. Odlična priča o putu do prosvjetljenja, skromnosti, poniznosti, ljubavi, ma sve. 

Trenutno nešto baš i nisam silna, al trudim se da prevladava pozitiva.  :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Thu 10 Jun - 22:19

Gnječ wrote:malo o psovkama.

dakle ja ću tako malo pomalo nabadati postove pa kako bude šlo...

u Istri se psuje pun kurac. to je pradavna tradicija čak je psovka integrirana u DNK tu ni popi niš ne moru ni trašenje paklom, bojžom kaznom, sudnim danom i ostalim bogobojaznim pizdarijama, koga boli kurac za sve to? nikoga.

Istra kao jedna od općina republike Venezie (valjda od tuda ono " jebala te općina! " koja i kao cijela regija Veneto je motherland of the la bestemmia ili domovina psovke. od tuda je sve počelo. neznam kako u rimljani psovali na latinskom ali ako jesu to je bilo komplicirano i pre ozbiljno i zato ih niko nije uzimao za ozbiljno. vjerojatno će me koji povjesničar demantirati ali ko ga jebe.

poslije ću razraditi malo zašto kako i kadaa sad jedan duži monolog kojeg smatram remek-djelom psovanja.
na veneto jeziku je pa možda neće svi razumjeti.


IL VENETO CAMIONISTA DOC. Ep. 15 - "Problemi con L'Asfalto e Danni al Camion"

IL VENETO CAMIONISTA DOC. Ep. 15 - "Problemi con L'Asfalto e Danni al Camion" Insulti alla madre per non aver fatto un pony quella volta anzichè lui.  Sempre mitico sempre forte sempre incazzato, deve pure dare mille spiegazioni in ditta perchè la ditta è chi ti da da mangiare e meglio essere onesti, tutti i giorni insmerdati così zio porcellone e nessuno che gli fa la multa e il problema è che ti beccano con la lampadina bruciata e ti fanno la multa, arrabbiato con forze dell'ordine e tutto il corpo docenti che ne occupa la vigente carica. E ricorda pure in questo video anche la rissa (litigata) di ieri con un operaio delle strade, anche se il tempo è meraviglioso Antonio è arrabbiato di rimanere in casa per via della pandemic. Multibesia la Madosca.

I u Dalmaciji su jako česte sočne psovke, nije ih za spominjat..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Fri 11 Jun - 0:36

Venus wrote:
Gnječ wrote:malo o psovkama.

dakle ja ću tako malo pomalo nabadati postove pa kako bude šlo...

u Istri se psuje pun kurac. to je pradavna tradicija čak je psovka integrirana u DNK tu ni popi niš ne moru ni trašenje paklom, bojžom kaznom, sudnim danom i ostalim bogobojaznim pizdarijama, koga boli kurac za sve to? nikoga.

Istra kao jedna od općina republike Venezie (valjda od tuda ono " jebala te općina! " koja i kao cijela regija Veneto je motherland of the la bestemmia ili domovina psovke. od tuda je sve počelo. neznam kako u rimljani psovali na latinskom ali ako jesu to je bilo komplicirano i pre ozbiljno i zato ih niko nije uzimao za ozbiljno. vjerojatno će me koji povjesničar demantirati ali ko ga jebe.

poslije ću razraditi malo zašto kako i kadaa sad jedan duži monolog kojeg smatram remek-djelom psovanja.
na veneto jeziku je pa možda neće svi razumjeti.


IL VENETO CAMIONISTA DOC. Ep. 15 - "Problemi con L'Asfalto e Danni al Camion"

IL VENETO CAMIONISTA DOC. Ep. 15 - "Problemi con L'Asfalto e Danni al Camion" Insulti alla madre per non aver fatto un pony quella volta anzichè lui.  Sempre mitico sempre forte sempre incazzato, deve pure dare mille spiegazioni in ditta perchè la ditta è chi ti da da mangiare e meglio essere onesti, tutti i giorni insmerdati così zio porcellone e nessuno che gli fa la multa e il problema è che ti beccano con la lampadina bruciata e ti fanno la multa, arrabbiato con forze dell'ordine e tutto il corpo docenti che ne occupa la vigente carica. E ricorda pure in questo video anche la rissa (litigata) di ieri con un operaio delle strade, anche se il tempo è meraviglioso Antonio è arrabbiato di rimanere in casa per via della pandemic. Multibesia la Madosca.

I u Dalmaciji su jako česte sočne psovke, nije ih za spominjat..

pa mogla si doprinjeti nekim primjerom ili više njih jebo ga isukrst i palun mu od križa da ga jeba.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Fri 11 Jun - 9:19

Venus wrote:
violator wrote:

U pradavnim danima, citala sam Kezeline knjige pa sam od njega i naucila sanskrtske nazive planeta... :)

Imam kojekakve sandale otvorenih prstiju i peta, ovo bi mi bio zanimljiv odmak, ne samo sto bi odgovarao razlicitim odjevnim kombinacijama, vec i zato sto volim pjesaciti, a kako se nalazim na podrucju s uzbrdicama i nizbrdicama, ovakva bi obuca bila savrsena.

Budi silna! :)

Od Kezelea mi je bio i ostao najdraži Veličanstveni Saturn. Odlična priča o putu do prosvjetljenja, skromnosti, poniznosti, ljubavi, ma sve. 

Trenutno nešto baš i nisam silna, al trudim se da prevladava pozitiva.  :x

Mogu li kako pomoci?

(Ostavit cu si otvoren inbox pa, ako pozelis pisati ili jednostavno cavrljati o ljetnoj obuci, javi se... :)

Da, ta prica s grahama ostala mi je u sjecanju... :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Guest Fri 11 Jun - 9:35

Gnječ wrote:
violator wrote:Dio pittore, fotonico il Cristo... Ovaj s prvog videozapisa krenuo je sa psovkama ma, negdje putem, skrenuo je prema mogucim naslovima vjerskih pjesama. :D

ove dvije nisu psovke nego znanstvene istine. dio pittore govori da je bog slikar dakle naslikao je cijeli svemir a fotonico il Cristo govori da je Krist svjetlost-foton. znamo da je Krist jedno od imena kojom imenujemo našu zviijezdu Sunce a Sunce proizvodi fotone odnosno svjetlo.

ustvari kad sam noćas malo bolje poslagao stvari dok sam spavao, pitam se što je psovka ustvari? psovka bi po etimologiji bilo govoriti kao psu. onda dalje kad sam razmišljao uz ćikaru kave psovka bi ustvari bila omalovažavanje nekoga ili nečega. omalovažavanje može postojati jedino ako neka grupa ljudi ili pojedinac osjeća da mu je njegov-njihov sustav vrijednosti i vjerovanja razdrman tom "psovkom". psovka bi ustvari mogla bti kontra-teza konta-argument.

netko postavi tezu argument ja mu odgovorim protu-tezom konta-argumentom (psovkom) na koju strana koja je postavila tezu nema kontra-argument pa ide onaj klasični odjeb ti me vrijeđaš ti si me uvrijedio ili uvrijedio si mog boga i slične cazzate a ustvari psovkom kažeš you are very very wrong or this is very very wrong.

dio porco ili porco dio

za tu "psovku" postoji u opticaju niz filozofskih traktata. to davno prije nije bila "psovka" nego pohvala zahvala bogu koji je dao sve jer svinja je jedina životinja koja se sva može iskoristiti za hranu. sve do onda kad su neki svinju prasca proglasili prljavom nečistom životinjom koja se ne smije konzumirati za ishranu. pa su svi koji su hvalili tu životinju odjednom postali psovači blasfemičari heretici. isti kurac kao i danas s ovom političkom korektnosti. nesmiš više reć crncu da je crnac itd...

Psovke su mi jako zanimljivo podrucje za istrazivanje... Gledam ih kao na frazeme/idiome pa me zanima povijest, znacenje i podrucje njihova nastanka... Zasto su neki narodi bili tako kreativni u njihovom osmisljavanju, a drugi ih gotovo i nemaju? Zanimaju me i specificne psovke odredjenog podrucja poput spomenute s "opcinom". :) Zasto, odakle izvire bas jedna takva? :)

Naravno da psovke nisu kompatibilne s uljudjenom komunikacijom, ali nisam ih sklona promatrati kroz perspektivu osiromasenog leksika pojedinog govornika. Zapravo, ponekad me zabavlja koliko su neki ljudi kreativni u njihovom osmisljavanju, to bude nalik pjesmi, s izborom rijeci koji je vise simpatican nego uvredljiv.

Vec sam ranije napomenula da su neki vulgarizmi vec presli u idiome, kao u nasim jezicima izrazi s "q-rcem" ili u poljskom s "kurwom".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ostaria Siciliana  - Page 25 Empty Re: Ostaria Siciliana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum