ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

teorija svega!

Page 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 14/7/2021, 15:43

Ne znam tko je TeoFran, je li jedan lik s vise nickova ili je vise osoba pod razlicitim nickovima, ali to nije ni bitno. Obracam se jednom nicku, ne ocekujem nista spektakularno, osim zanimljivih momenata u kojima propitujem vlastito razumijevanje nekih pojmova i teorija.

Jasno je da TeoFran koristi Jahvu slicnije filozofima kad raspravljaju o Bozjoj opstojnosti i njegovim mogucim svojstvima/kvalitetama jer Bog filozofa ima status hipoteze, dakle manje je nalik na Boga objave.

Druga je sad strana price sto smatram manjkavom svaku teoriju koja se poziva na Boga.

Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 14/7/2021, 19:04

violator wrote:Eee, TeoFrane, lijena ti je ta tvoja metafizicka prica kad rupe moras ispunjavati Jahvom .


Samo kazem. :)
A gledaj, istina o postanku samo je jedna, nema tu rupa, u to ćeš se uvjeriti jako skoro, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 14/7/2021, 19:08

metilda wrote:Ima teo puno dubljih rupa od imena Jahve koji nema nikakve veze sa Jahvom iz Biblije, osim imena. Meni se čini da se Teo samo dobro zabavlja pod više nickova.
Jako se varaš, moja teorija nema rupa, sačekaj da je objavim u cijelosti, pa onda probaj naći bilo koju rupu, nećeš moći, osim crnih rupa u svemiru ili na Zemlji, seveda!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 14/7/2021, 19:13

violator wrote:Ne znam tko je TeoFran, je li jedan lik s vise nickova ili je vise osoba pod razlicitim nickovima, ali to nije ni bitno. Obracam se jednom nicku, ne ocekujem nista spektakularno, osim zanimljivih momenata u kojima propitujem vlastito razumijevanje nekih pojmova i teorija.

Jasno je da TeoFran koristi Jahvu slicnije filozofima kad raspravljaju o Bozjoj opstojnosti i njegovim mogucim svojstvima/kvalitetama jer Bog filozofa ima status hipoteze, dakle manje je nalik na Boga objave.

Druga je sad strana price sto smatram manjkavom svaku teoriju koja se poziva na Boga.
Več sam napisao da je ovo moj JEDINI nick koji koristim na svim forumima, a ovi koji imaju slične, pa me žele imitirati, kao onaj tko je otvorio ovu temu, oni bi htjeli isto biti toliko čitani kao ja na svim forumima, ali kako da budu kada sam ja jedini pravi autor, jedine PRAVE "teorije svega", jel?

A što se Boga tiče, ako si pažljivo čitala, moja teorija TVRDI, ali će i dokazati da NE POSTOJI Bog kao osobno vječno biće, da je uzrok svega nešto sasvim drugo, samo kažem.

Druga je stvar što postoji Inteligencija koja je svemir napravila, ali ta Sila ne postoji oduvijek, nego je nastala kada i naše prostor-vrijeme, eto ukratko.
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by metilda 14/7/2021, 20:07

teodor.francic wrote:
metilda wrote:Ima teo puno dubljih rupa od imena Jahve koji nema nikakve veze sa Jahvom iz Biblije, osim imena. Meni se čini da se Teo samo dobro zabavlja pod više nickova.
Jako se varaš, moja teorija nema rupa, sačekaj da je objavim u cijelosti, pa onda probaj naći bilo koju rupu, nećeš moći, osim crnih rupa u svemiru ili na Zemlji, seveda!
Teodore, duboko sam uvjerena da čovjek uvijek uči i da može puno toga naučiti od svakog čovjeka kao i od kamenja i buba. U tvom slučaju preferiram bube i kamenje.
metilda
metilda

Posts : 4744
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by metilda 15/7/2021, 04:09


Teodor wrote:Druga je stvar što postoji Inteligencija koja je svemir napravila, ali ta Sila ne postoji oduvijek, nego je nastala kada i naše prostor-vrijeme, eto ukratko.


Teodore, malo je svježije jutros pa me evo zanima jedna stvar. Kako je nastala ta Sila koja je stvorila Svemir? Rekao si iz Ništa. Tek tako? Netko je zapucketao palcem i nastala Sila koja je istovremeno sa svojim nastajanjem stvorila svemir. Tko je zapucketao palcem?
metilda
metilda

Posts : 4744
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 15/7/2021, 18:23

metilda wrote:

Teodor wrote:Druga je stvar što postoji Inteligencija koja je svemir napravila, ali ta Sila ne postoji oduvijek, nego je nastala kada i naše prostor-vrijeme, eto ukratko.


Teodore, malo je svježije jutros pa me evo zanima jedna stvar. Kako je nastala ta Sila koja je stvorila Svemir? Rekao si iz Ništa. Tek tako? Netko je zapucketao palcem i nastala Sila koja je istovremeno sa svojim nastajanjem stvorila svemir. Tko je zapucketao palcem?
Nije tek tako, jer recimo Ništa ima VIŠE DIMENZIJA, i kada dođe vrijeme za nastanak novih onda i nastaju, ali sve to ima svoje zakone i pravila, "teorija svega" će to i te kako detaljno objasniti, e da.

Tako je došao red da nastane i naša dimenzija prostor-vremena, i u samom središtu nastala je i ta Sila koja je svemir napravila, dakako nije odjednom sva Sila nastala, jer se radi o mnoštvu inteligentnih bića, nego jedno po jedno biće se rađalo, kontaš?

Vremenom se to nakupilo, isto ko što se umnožilo i ljudstvo na Zemlji, eto ukratko.
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by metilda 15/7/2021, 19:30

Teodore, vratit ću se ja bubama i kamenju, e da.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4744
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 16/7/2021, 02:10

teodor.francic wrote:
violator wrote:Ne znam tko je TeoFran, je li jedan lik s vise nickova ili je vise osoba pod razlicitim nickovima, ali to nije ni bitno. Obracam se jednom nicku, ne ocekujem nista spektakularno, osim zanimljivih momenata u kojima propitujem vlastito razumijevanje nekih pojmova i teorija.

Jasno je da TeoFran koristi Jahvu slicnije filozofima kad raspravljaju o Bozjoj opstojnosti i njegovim mogucim svojstvima/kvalitetama jer Bog filozofa ima status hipoteze, dakle manje je nalik na Boga objave.

Druga je sad strana price sto smatram manjkavom svaku teoriju koja se poziva na Boga.
Več sam napisao da je ovo moj JEDINI nick koji koristim na svim forumima, a ovi koji imaju slične, pa me žele imitirati, kao onaj tko je otvorio ovu temu, oni bi htjeli isto biti toliko čitani kao ja na svim forumima, ali kako da budu kada sam ja jedini pravi autor, jedine PRAVE "teorije svega", jel?

A što se Boga tiče, ako si pažljivo čitala, moja teorija TVRDI, ali će i dokazati da NE POSTOJI Bog kao osobno vječno biće, da je uzrok svega nešto sasvim drugo, samo kažem.

Druga je stvar što postoji Inteligencija koja je svemir napravila, ali ta Sila ne postoji oduvijek, nego je nastala kada i naše prostor-vrijeme, eto ukratko.

Teofrane, ali svemir jest to prostorvrijeme (i sve u njemu) koje spominjes pa mi nije jasno kako je ta Sila/inteligencija stvorila svemir, ako je nastala stvaranjem svemira (prostorvremena)?

Sto se nickova tice, sve je okej, vjerovat cu da si ti - ti. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by Guest 16/7/2021, 02:30

teodor.francic wrote:
metilda wrote:

Teodor wrote:Druga je stvar što postoji Inteligencija koja je svemir napravila, ali ta Sila ne postoji oduvijek, nego je nastala kada i naše prostor-vrijeme, eto ukratko.


Teodore, malo je svježije jutros pa me evo zanima jedna stvar. Kako je nastala ta Sila koja je stvorila Svemir? Rekao si iz Ništa. Tek tako? Netko je zapucketao palcem i nastala Sila koja je istovremeno sa svojim nastajanjem stvorila svemir. Tko je zapucketao palcem?
Nije tek tako, jer recimo Ništa ima VIŠE DIMENZIJA, i kada dođe vrijeme za nastanak novih onda i nastaju, ali sve to ima svoje zakone i pravila, "teorija svega" će to i te kako detaljno objasniti, e da.

Tako je došao red da nastane i naša dimenzija prostor-vremena, i u samom središtu nastala je i ta Sila koja je svemir napravila, dakako nije odjednom sva Sila nastala, jer se radi o mnoštvu inteligentnih bića, nego jedno po jedno biće se rađalo, kontaš?

Vremenom se to nakupilo, isto ko što se umnožilo i ljudstvo na Zemlji, eto ukratko.


Aaa, sad vidim Metkino pitanje i tvoj odgovor ... Dakle, ta Sila/inteligencija jest sam svemir koji se porodio i nastavio stvarati sve u sebi?


Je li to tvoje Nista zapravo prazna vjecnost?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/7/2021, 18:35

violator wrote:
teodor.francic wrote:
metilda wrote:

Teodor wrote:Druga je stvar što postoji Inteligencija koja je svemir napravila, ali ta Sila ne postoji oduvijek, nego je nastala kada i naše prostor-vrijeme, eto ukratko.


Teodore, malo je svježije jutros pa me evo zanima jedna stvar. Kako je nastala ta Sila koja je stvorila Svemir? Rekao si iz Ništa. Tek tako? Netko je zapucketao palcem i nastala Sila koja je istovremeno sa svojim nastajanjem stvorila svemir. Tko je zapucketao palcem?
Nije tek tako, jer recimo Ništa ima VIŠE DIMENZIJA, i kada dođe vrijeme za nastanak novih onda i nastaju, ali sve to ima svoje zakone i pravila, "teorija svega" će to i te kako detaljno objasniti, e da.

Tako je došao red da nastane i naša dimenzija prostor-vremena, i u samom središtu nastala je i ta Sila koja je svemir napravila, dakako nije odjednom sva Sila nastala, jer se radi o mnoštvu inteligentnih bića, nego jedno po jedno biće se rađalo, kontaš?

Vremenom se to nakupilo, isto ko što se umnožilo i ljudstvo na Zemlji, eto ukratko.


Aaa, sad vidim Metkino pitanje i tvoj odgovor ... Dakle, ta Sila/inteligencija jest sam svemir koji se porodio i nastavio stvarati sve u sebi?


Je li to tvoje Nista zapravo prazna vjecnost?
U svojoj biti Bog, dakle Ništa, vječnost, kako god da to zoveš, je potpuna PRAZNINA, ali pošto u toj praznini ne postoji samo jedna dimenzija, iz toga se vremenom onda stvaraju fizičke stvari u toj praznini, malo je to teško za shvatiti ovako od prve, ali polako ali sigurno moja će teorija to sve dokazati, ozbiljno!  :tu
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 18/7/2021, 18:38

metilda wrote:Teodore, vratit ću se ja bubama i kamenju, e da.
Imaš pravo, što da se mučiš pitanjima o postanku svega, kada jednostavno možeš vjerovati u bajke tipa Veliki prasak, ili neko vječno osobno biće, i nemaš nikakvih problema onda s time, osim da s tim bajkama nikada nećeš znati pravu istinu o tome KAKO je sve nastalo, samo kažem!  :popcorn
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by metilda 18/7/2021, 19:33

teodor.francic wrote:
metilda wrote:Teodore, vratit ću se ja bubama i kamenju, e da.
Imaš pravo, što da se mučiš pitanjima o postanku svega, kada jednostavno možeš vjerovati u bajke tipa Veliki prasak, ili neko vječno osobno biće, i nemaš nikakvih problema onda s time, osim da s tim bajkama nikada nećeš znati pravu istinu o tome KAKO je sve nastalo, samo kažem!  :popcorn

Teodore, ono što si napisao na 15 stranica ne obećava ništa smisleno a ni logično. U svakom slučaju zanimljivije jje pročitati violatoričine komentare. O bajkama je mišljenje povratno.
metilda
metilda

Posts : 4744
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 19/7/2021, 19:27

metilda wrote:
teodor.francic wrote:
metilda wrote:Teodore, vratit ću se ja bubama i kamenju, e da.
Imaš pravo, što da se mučiš pitanjima o postanku svega, kada jednostavno možeš vjerovati u bajke tipa Veliki prasak, ili neko vječno osobno biće, i nemaš nikakvih problema onda s time, osim da s tim bajkama nikada nećeš znati pravu istinu o tome KAKO je sve nastalo, samo kažem!  :popcorn

Teodore, ono što si napisao na 15 stranica ne obećava ništa smisleno a ni logično. U svakom slučaju zanimljivije jje pročitati violatoričine komentare. O bajkama je mišljenje povratno.
To ti misliš da nije smisleno  i logično, ali jako griješiš, jer moraš cijelu knjigu pročitati, ili cijeli film pogledati da bi znala izreći ispravan sud o tome, samo kažem.

Vidim da si ti jedna od onih koje vjeruju u vječno osobno Božje biće, nije to ništa novoga, svako dijete vjeruje u bajke dok ne odraste.

Tako će biti i s tobom, kada dovoljno odrasteš, sama ćeš shvatiti ZAŠTO Bog kao neki bradati osobni starac ne postoji, ja ti ne želim ništa nametati, samo kažem istinu, što mi je i dužnost, s obzirom da sam PRVI čovjek kojemu su Bogovi DOPUSTILI znati i shvatiti pravu ISTINU o postanku svega, i ne šalim se, dapače!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by metilda 19/7/2021, 20:07

Znam da se ne šališ i to je zapravo prilično tužno.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4744
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 20/7/2021, 10:08

Istina nije tužna, dapače, tko je želi čuti, a tko želi i dalje ostati u bjakama, sretno mu bilo, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by metilda 20/7/2021, 10:24

Dobro, Teodore, objasni onda što je osoba a što nije osoba.

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4744
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 22/7/2021, 15:15

metilda wrote:Dobro, Teodore, objasni onda što je osoba a što nije osoba.
Osoba je samosvjesno biće, dakle ono što nema samosvijesti nije osoba, eto, to je kratka definicja osobe.
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by metilda 22/7/2021, 18:42

teodor.francic wrote:
metilda wrote:Dobro, Teodore, objasni onda što je osoba a što nije osoba.
Osoba je samosvjesno biće, dakle ono što nema samosvijesti nije osoba, eto, to je kratka definicja osobe.

Je li samosvijest instinktivna ili mislena?
metilda
metilda

Posts : 4744
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by teodor.francic 22/7/2021, 19:26

metilda wrote:
teodor.francic wrote:
metilda wrote:Dobro, Teodore, objasni onda što je osoba a što nije osoba.
Osoba je samosvjesno biće, dakle ono što nema samosvijesti nije osoba, eto, to je kratka definicja osobe.

Je li samosvijest instinktivna ili mislena?
Mislena.

Samosvijest na Zemlji imaju SAMO ljudi, a u svemiru još i Vanzemaljci, a izvan svemira Vansvemirci, i to je sve što se osoba tiće, e da!  :thumbup1
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by metilda 22/7/2021, 20:48

Ok. Rekao si da je neka tvoja verzija Jahve stvorila ovaj svemir iz Ništa istovremeno dok se i on (Jahve) stvarao. Je li taj Jahve stvorio svemir sa svim njegovim zakonitostima misleno ili instinktivno?

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4744
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

teorija svega! - Page 12 Empty Re: teorija svega!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum