ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Guest 14/6/2020, 22:58

michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:
Pa naravno da je, oni imaju otpor kroz vodu, sporije bi ih vrtilo ako su veliki
naravno,ali posto start en treba biti brz,kakve veze ima,gorivo se stedi...veci zagvat uz manji broj obrtaja,bolja ucinkovitost i stednja..
Ne može, ne bi dobro hladio motor
jel bolje smislit iefikasnije hladjenje ili ko budala i nadalje trositi puno goriva,jer ovaki dripci ko Feber i mihajlo glume pamet na svakoj temi i kazu sto treba raditi?
pa ne možeš ti ništa smisliti... osim neke bezvezne laži koju ni klincima u vrtiću ne bi mogao prodati... oni bi te u stvari satrali još gore neg mi..
majketi,svi ono na listi PTSP borackih mirovina...da se covjek nasmije... lol! lol! lol!

Guest
Guest


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Guest 14/6/2020, 22:59

Kak da kazem,kad se sluzbeno potvrdjeni menthalni bolesnici kunu da su jedino oni u pravu...hahahahahaha..malo zesca patologija.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Guest 14/6/2020, 23:00

MI..Irudtejebo..Miha,Tre,Feber..sve propucali u glavu i sluzbeno...no ne znam sto tu rade Kaya i Norči??...malo cudno..bit ce neka terapija lijecenja za naspomenute.. lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by michaellcmacha 14/6/2020, 23:01

Legendovich wrote:
michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:
Legendovich wrote:
naravno,ali posto start en treba biti brz,kakve veze ima,gorivo se stedi...veci zagvat uz manji broj obrtaja,bolja ucinkovitost i stednja..
Ne može, ne bi dobro hladio motor
jel bolje smislit iefikasnije hladjenje ili ko budala i nadalje trositi puno goriva,jer ovaki dripci ko Feber i mihajlo glume pamet na svakoj temi i kazu sto treba raditi?
pa ne možeš ti ništa smisliti... osim neke bezvezne laži koju ni klincima u vrtiću ne bi mogao prodati... oni bi te u stvari satrali još gore neg mi..
majketi,svi ono na listi PTSP borackih mirovina...da se covjek nasmije... lol! lol! lol!
ja napravim volieru, stalak za cvijeće, vrtni stolac, terasu, krovište nad istom, ogradu, i tako te jednostavne stvari... tebi ostavljam da radiš brodske i strojne rekonstrukcije... tu si alfa i bumerang

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by veber 14/6/2020, 23:02

Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
Legendovich wrote:dakle i auto pokrece motor po kajinom,a ne snaga prenesena na tockove...uzas..
:facepalm
jebga, nema pomoći.
ekipa kada ide na pošte, ostavi motor doma i sa sobom u kutiji za ribolov još dvije tri elise.
neka se nađe.

jasno mi je kada sjednem na bic da sam ja motor.
nije mi nikad palo napamet da sjednem i ovaj sam ode.

nije bitna snaga motora, bitna je snaga koju on prenese na kotače...kak ne kužiš
ma da, nije isti motor u autu i u kaiću.
kada ide za nemačko zeme gume.
kada ide s gliserom propelere.
ako ima jedrilicu ko moj frend, ne bi mu bio u koži i nosi genaker.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by kaya 14/6/2020, 23:02

michaellcmacha wrote:
kaya wrote:
michaellcmacha wrote:i mi ćemo glumiti jedno vrijeme...
Par minuta.
e al kad se ispovjedio da mu je otac bio skot, stvarno mi čovjka bilo žao na tren... međutim on nikako da stane na loptu i kaže sam sebi "aj svele udahni pa polako... prestani lagati, izmišljati i blebati bez veze i mozga"... ali ne ide to kod njega a utuži sa tim svojim debilanama... jebote kak ga nije sram da ga ti rastočiš na sastavne dijelove i to još kakti na njegovom polju... sjećaš se da je rekao da mu je zločesti tata napravio laboratorij za kemijske i fizikalne pokuse... zločesti tata ga ostavio , pa se vratio samo da mu napravi laboratorij... o jebem te živote pa jel ima ovo još negdje... :))))
Ak je ovo njegovo polje s brodskim motorima onda ja stvarno ne znam što je na polju koje nije njegovo 😀.
Frajer bi na tomos stavio veliki propeler da ide a štedi. O jebem te živote 😅
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by veber 14/6/2020, 23:06

Legendovich wrote:MI..Irudtejebo..Miha,Tre,Feber..sve propucali u glavu i sluzbeno...no ne znam sto tu rade Kaya i Norči??...malo cudno..bit ce neka terapija lijecenja za naspomenute.. lol! lol! lol!
napisao ti i prije.
ti ne lažeš nas.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by kaya 14/6/2020, 23:07

veber wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:
Pa naravno da je, oni imaju otpor kroz vodu, sporije bi ih vrtilo ako su veliki
naravno,ali posto start en treba biti brz,kakve veze ima,gorivo se stedi...veci zagvat uz manji broj obrtaja,bolja ucinkovitost i stednja..
Ne može, ne bi dobro hladio motor
jel bolje smislit iefikasnije hladjenje ili ko budala i nadalje trositi puno goriva,jer ovaki dripci ko Feber i mihajlo glume pamet na svakoj temi i kazu sto treba raditi?
jel ti znaš kako se hlade vanbrodski motori?

ti ideš po kicbilu, bad toelzu i u švicu.
vanbrodski ima auspuh u vodu. direktno se hladi.

mislim davos je tvoj svaki dan, ali ako ikad zaploviš, a na onu malu rupicu ne curi voda, gasi motor.

većina vas jebača iz davosa tako zakolje motor.
Ak ne curi voda iz motora onda veslaš.ili plivaš. Il svelu zoveš da stavi veći propeler. Od trajekta.


Last edited by kaya on 14/6/2020, 23:08; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by veber 14/6/2020, 23:09

kaya wrote:
michaellcmacha wrote:
kaya wrote:
michaellcmacha wrote:i mi ćemo glumiti jedno vrijeme...
Par minuta.
e al kad se ispovjedio da mu je otac bio skot, stvarno mi čovjka bilo žao na tren... međutim on nikako da stane na loptu i kaže sam sebi "aj svele udahni pa polako... prestani lagati, izmišljati i blebati bez veze i mozga"... ali ne ide to kod njega a utuži sa tim svojim debilanama... jebote kak ga nije sram da ga ti rastočiš na sastavne dijelove i to još kakti na njegovom polju... sjećaš se da je rekao da mu je zločesti tata napravio laboratorij za kemijske i fizikalne pokuse... zločesti tata ga ostavio , pa se vratio samo da mu napravi laboratorij... o jebem te živote pa jel ima ovo još negdje... :))))
Ak je ovo njegovo polje s brodskim motorima  onda ja stvarno ne znam što je na polju koje nije njegovo 😀.
Frajer bi na tomos stavio veliki propeler da ide a štedi. O jebem te živote 😅
a je to.
samo većina motora ima stabilizacijsku peraju.
tako da kada bi inžinjer kada bi zapalio tomos 18 skršil krilo.
naravno naš inžinjer ne zna da svi motori imaju momentni osigurač.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by kaya 14/6/2020, 23:13

veber wrote:
kaya wrote:
michaellcmacha wrote:
kaya wrote:
michaellcmacha wrote:i mi ćemo glumiti jedno vrijeme...
Par minuta.
e al kad se ispovjedio da mu je otac bio skot, stvarno mi čovjka bilo žao na tren... međutim on nikako da stane na loptu i kaže sam sebi "aj svele udahni pa polako... prestani lagati, izmišljati i blebati bez veze i mozga"... ali ne ide to kod njega a utuži sa tim svojim debilanama... jebote kak ga nije sram da ga ti rastočiš na sastavne dijelove i to još kakti na njegovom polju... sjećaš se da je rekao da mu je zločesti tata napravio laboratorij za kemijske i fizikalne pokuse... zločesti tata ga ostavio , pa se vratio samo da mu napravi laboratorij... o jebem te živote pa jel ima ovo još negdje... :))))
Ak je ovo njegovo polje s brodskim motorima  onda ja stvarno ne znam što je na polju koje nije njegovo 😀.
Frajer bi na tomos stavio veliki propeler da ide a štedi. O jebem te živote 😅
a je to.
samo većina motora ima stabilizacijsku peraju.
tako da kada bi inžinjer kada bi zapalio tomos 18 skršil krilo.
naravno naš inžinjer ne zna da svi motori imaju momentni osigurač.
Grunf.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by veber 14/6/2020, 23:13

kaya wrote:
veber wrote:
Legendovich wrote:
kaya wrote:
Legendovich wrote:
naravno,ali posto start en treba biti brz,kakve veze ima,gorivo se stedi...veci zagvat uz manji broj obrtaja,bolja ucinkovitost i stednja..
Ne može, ne bi dobro hladio motor
jel bolje smislit iefikasnije hladjenje ili ko budala i nadalje trositi puno goriva,jer ovaki dripci ko Feber i mihajlo glume pamet na svakoj temi i kazu sto treba raditi?
jel ti znaš kako se hlade vanbrodski motori?

ti ideš po kicbilu, bad toelzu i u švicu.
vanbrodski ima auspuh u vodu. direktno se hladi.

mislim davos je tvoj svaki dan, ali ako ikad zaploviš, a na onu malu rupicu ne curi voda, gasi motor.

većina vas jebača iz davosa tako zakolje motor.
Ak ne curi voda iz motora onda veslaš.ili plivaš. Il svelu zoveš da stavi veći propeler. Od trajekta.
da bar čovjek prosurfa.
ali ona mala jupica na stupu od motora nije rujka niti ukrajinka.
ta je kontrola.
sustav hlađenja.
stariji i manji motori imaju sustav zračnog hlađenja i sve 5.
ovi novi puni senzorike i vodenog hlađenja.
ali ne bum dalje, jer bu me svetoje poklopil.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by veber 14/6/2020, 23:15

kaya wrote:
veber wrote:
kaya wrote:
michaellcmacha wrote:
kaya wrote:
Par minuta.
e al kad se ispovjedio da mu je otac bio skot, stvarno mi čovjka bilo žao na tren... međutim on nikako da stane na loptu i kaže sam sebi "aj svele udahni pa polako... prestani lagati, izmišljati i blebati bez veze i mozga"... ali ne ide to kod njega a utuži sa tim svojim debilanama... jebote kak ga nije sram da ga ti rastočiš na sastavne dijelove i to još kakti na njegovom polju... sjećaš se da je rekao da mu je zločesti tata napravio laboratorij za kemijske i fizikalne pokuse... zločesti tata ga ostavio , pa se vratio samo da mu napravi laboratorij... o jebem te živote pa jel ima ovo još negdje... :))))
Ak je ovo njegovo polje s brodskim motorima  onda ja stvarno ne znam što je na polju koje nije njegovo 😀.
Frajer bi na tomos stavio veliki propeler da ide a štedi. O jebem te živote 😅
a je to.
samo većina motora ima stabilizacijsku peraju.
tako da kada bi inžinjer kada bi zapalio tomos 18 skršil krilo.
naravno naš inžinjer ne zna da svi motori imaju momentni osigurač.
Grunf.
da nije bilo grunfa nikad ne bi upznali alan forda.
i natpise tipa;
jebeš motor imam kotače

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by kaya 14/6/2020, 23:18

Ma dobro, ja sam s motorom na vi, al ovo ti je jasno da brodski motor nije što i cestovni i to njegovo nema smisla.
Kao da je rekao da na punto staviš kotače od šlepera pa ideš brže i manje trošiš. Još i gore..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by veber 14/6/2020, 23:25

kaya wrote:Ma dobro, ja sam s motorom na vi, al ovo ti je jasno da brodski motor nije što i cestovni i to njegovo nema smisla.
Kao da je rekao da na punto staviš kotače od šlepera pa ideš brže i manje trošiš. Još i gore..
da ne serem previše.
cijela grana strojarstva je u smjeru brodogradnje.
hidrodinamika je jebeni dio.
u bazenu ti vrate 10× model jer nezadovoljava hidrodinamička svojstva.
i onda lik filozofira o prpeleru.


tebi je kao i nama 99,9% bitno da motor radi, da nekaj ne pukne i bok.


prosječni kontinentalni korisnik kaića provede na njemu manje od sto sati godišnje.
nakon toga lako je izračunati amortizacijsku stopu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Hektorović 14/6/2020, 23:42

veber wrote:
kaya wrote:Ma dobro, ja sam s motorom na vi, al ovo ti je jasno da brodski motor nije što i cestovni i to njegovo nema smisla.
Kao da je rekao da na punto staviš kotače od šlepera pa ideš brže i manje trošiš. Još i gore..
da ne serem previše.
cijela grana strojarstva je u smjeru brodogradnje.
hidrodinamika je jebeni dio.
u bazenu ti vrate 10× model jer nezadovoljava hidrodinamička svojstva.
i onda lik filozofira o prpeleru.


tebi je kao i nama 99,9% bitno da motor radi, da nekaj ne pukne i bok.


prosječni kontinentalni korisnik kaića provede na njemu manje od sto sati godišnje.
nakon toga lako je izračunati amortizacijsku stopu.

Hidrodinamika je još uvijek velika nepoznanica koja se ne rješava tako lako.

Čitav taj fluid dynamics pruža ogromne glavobolje, zato se i koriste modeli još uvijek (ne možeš sve simulirat i proračunat 100%)
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by marcellus 14/6/2020, 23:46

epikur37 wrote:
marcellus wrote:
danni1 wrote:
marcellus wrote:ja malo otišo do mora tjedan dana, i nije da nema ljudi. Više nego što sam očekivao, jer u ovo doba godine inače nije previše puno. Dosta stranaca ima uostalom svoje kuće na moru, pa će doć.
U Rapcu nema nikoga.

Baš jućer sam se vrati...pustoš. 

Sve je lijepo uređeno, picnuto samo tako al nigdje nikog.

rabac je super, imali su i dobre hotele koliko se sjećam

ali ovdje u baški nije tak strašno, ima nešto ljudi, inače ovo doba godine nije baš puno

produžim utorak dolje prema zadru pa javim kako je


ako uhvatiš vremena cimni za pivicu...i ja sam na sve strane ali moguće ..

nabaci mi broj na pp nestade davno u havariji mobitela

_________________
Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Hektorović 14/6/2020, 23:53

kaya wrote:Dubrovnik je avio i morska destinacija, zato je prazan. Mojoj prijateljici kraj Murtera rezervirani svi apartmani do 15.9. Iz toga razloga jedino hr ima turiste, autodestinacija.

Pa i Plitivce nisu niti blizu standarde količine.

Što je dobro jer ih možeš obići bez prevelike gužve i invazije kineza i korejaca...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Hektorović 14/6/2020, 23:55

Još Plitvice imaju fensi šmensi apartmane i glamping

https://campingplitvice.hr/mobilne-kucice/?lang=en
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Guest 15/6/2020, 01:47

Legendovich wrote:cudi me da ti mali motori imaju malecku elisu doli..trebala bi biti bar triput veca..ono ucinkovitost i tako..

stavi malecki motor u traktor šleper baš me zanima da li će se šleper pokrenut s mjesta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Eroo 15/6/2020, 02:14

Ovo je struka pa teško objasnim na hrvatskom.
Odprilike: obrtni moment osovine motora  mora biti veći od obrtnog momenta  sila odpora vode na lopaticama.
Opet odprilike : Mo = Sum(Fixr)  (Fi su sile na pojedinoj lopatici, r je udaljenost te sile do težišta osovine motora). Čim veći je r, kod istog broja i površine lopatica, mora se povećati moć motora (obrtni moment). Ili imate ovaj slučaj koji spominje cigojner: kod nekog većeg r se motor neće pokreniti(uguši ga odpor). Naravno, ovdje se radi o vektorima, a ja nemam takvu tipkovnicu s kojom bi prave formule mogao ovdje zapisati, a pitanje je bi li  forumski editor to uopće prihvatio. Sad će cigojner potražiti u fizici bolji zapis i prilijepiti sliku. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74804
2016-07-22


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Guest 15/6/2020, 02:46

Eroo wrote:Ovo je struka pa teško objasnim na hrvatskom.
Odprilike: obrtni moment osovine motora  mora biti veći od obrtnog momenta  sila odpora vode na lopaticama.
Opet odprilike : Mo = Sum(Fixr)  (Fi su sile na pojedinoj lopatici, r je udaljenost te sile do težišta osovine motora). Čim veći je r, kod istog broja i površine lopatica, mora se povećati moć motora (obrtni moment). Ili imate ovaj slučaj koji spominje cigojner: kod nekog većeg r se motor neće pokreniti(uguši ga odpor). Naravno, ovdje se radi o vektorima, a ja nemam takvu tipkovnicu s kojom bi prave formule mogao ovdje zapisati, a pitanje je bi li  forumski editor to uopće prihvatio. Sad će cigojner potražiti u fizici bolji zapis i prilijepiti sliku. :)

ovo nije samo struka nego nauka tj. grana fizike koja se zove hidromehanika a hidrodinamika o kojoj je ovdje riječ je grana hidromehanike koja koja se bavi zakonima gibanja tekućina i pojavama uzrokovanima uzajamnim djelovanjem struje tekućine i tijela koje graniči s tekućinom u gibanju.

eto. turčine drž se ti karijole i man' se obrtnog momenta brockog motora eventualno obrtnog momenta mješalice za beton može. moš jedino švrljat po kavitaciji to je i kod građevinara poznato. pa izračunaj i proračunaj mi brodsku propelu za brod po izboru i snagu motora po izboru broda  a da traje i da ne trese i drma i da troši malo goriva a da grabi more i da brod piči 30 čvorova.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara - Page 6 Empty Re: Turisti se vraćaju na hrvatsku obalu, sve se više hotela otvara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum