ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by epikur37 27/6/2020, 09:26

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku 1264223

Prometna nesreća je na autocesti A1 između čvorova Gornja Ploča i Sveti Rok u smjeru Dubrovnika, vozi se uz ograničenje brzine 80 km na sat, izvijestio je u subotu ujutro Hrvatski autoklub. Prometna nesreća je i na A3 između čvorova Križ i Popovača u smjeru Lipovca. Promet se odvija jednom prometnom trakom.


Pojačan je promet na gradskim prometnicama i na pojedinim graničnim prijelazima sa Slovenijom, Mađarskom, Bosnom i Hercegovinom na ulasku.

Na graničnom prijelazu Mađarska - Hrvatska, Goričan II (Letenje II) osobna vozila čekaju na ulazu 3 sata.

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku 1259341

Na GP Slovenija - Hrvatska Macelj (Gruškovje) osobna vozila na ulazu čekaju u 1,30 sati, javlja HAK.Tijekom dana moguće su poteškoće u prometu, povremeni zastoji i vožnja u koloni na dionicama cesta na kojima se zbog radova vozi prema privremeno postavljenoj signalizaciji.

Do 30. lipnja, zbog radova noću od 22 do 5 sati zatvara se DC1, „Brza cesta Solin–Klis“, u smjeru Splita. Obilazak je "starom kliškom cestom" (ŽC6253).

Do 28. srpnja zatvoren je ulazni krak na čvoru Babina Greda u smjeru Bregane i izlazni krak u smjeru Lipovca. Od subote, 27. lipnja, do ponedjeljka, 29. lipnja, od 5 do 14 sati, na dionici autoceste B8 Istarskog ipsilona, između čvora Lupoglav i čvora Vranja, moguće su kratkotrajne obustave prometa za vozila ukupne mase veće od 7,5 t zbog postavljanja nosivih greda objekta na gradilištu. U čvoru Ivoli zatvoren je izlaz iz smjera Rijeke te ulaz u smjeru Pule; u čvoru Cerovlje zatvoren je izlaz iz smjera Pazina te ulaz u smjeru Rijeke.Zbog aktualne situacije s epidemijom koronavirusa, Jadrolinija početak plovidbe na komercijalnim brzobrodskim linijama Dubrovnik – Korčula – Hvar – Bol - Split i Split – Hvar odgađa za 3. srpnja.  Početak plovidbe na međunarodnoj liniji Zadar – Ancona odgađa se za subotu, 20. srpnja.  Jadrolinija nastavlja s plovidbom izvanredne međunarodne teretne linije Zadar-Ancona po istom redu plovidbe. Linija je namijenjena isključivo teretnim vozilima.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/turisti-satima-cekaju-na-ulazak-u-hrvatsku-zbog-prometne-nesrece-na-a1-vozi-se-usporeno-foto-20200627
........................


Život ide dalje...

HDZ dobija mandat,

life as usual
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by vili40 29/6/2020, 16:54

Turčin na Viru ubo 29-godišnjaka nožem u leđa pa pokušao pobjeći iz Hrvatske
Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Bb9d2aa9-98a7-45f6-8708-4889328e873f

ZADARSKA policija uhitila je 27-godišnjeg Turčina kojega sumnjiči da je u noći sa subote na nedjelju u klubu na Viru, nakon verbalnog i fizičkog sukoba, nožem u leđa ubo i lakše ozlijedio 29-godišnjaka te pokušao napustiti RH.
Iz zadarske policije u ponedjeljak su priopćili da su dovršili kriminalističko istraživanje nad 27-godišnjim turskim državljaninom s privremenim boravkom u Njemačkoj zbog sumnje da je počinio kazneno djelo ubojstva u pokušaju.
Sukobili se pa ga ubo
Osumnjičen je da je u noći sa subote na nedjelju oko 1 sat u ugostiteljskom objektu na Viru, nakon kraćeg verbalnog i fizičkog sukoba, ozlijedio 29-godišnjaka tako što mu je preklopnim nožem dužine 20 centimetara, oštrica dužine 8,5 centimetara, zadao ubod u predjelu leđa.
Ozlijeđenom je u nedjelju u ranojutarnjim satima pružena liječnička pomoć u Općoj bolnici Zadar, gdje su mu konstatirane lakše ozljede te je zadržan na daljnjem liječenju.
Saznanja o događaju policija je zaprimila iz zadarske bolnice te vjeruje kako je 27-godišnji Turčin nakon saznanja kako je nad njim pokrenuto kriminalističko istraživanje napustio područje Vira i Zadarske županije.
Kombijem pokušao pobjeći iz Hrvatske
Međutim, zadarski policajci su ga, u suradnji s kolegama iz PU ličko-senjske, jučer oko 16.10 sati zatekli na autocesti A1 na području Like dok je kombijem napuštao područje RH te je priveden u prostorije zadarske policije na kriminalističko istraživanje.
Uz kaznenu prijavu zbog kaznenog djela ubojstva u pokušaju predan je pritvorskom nadzorniku Policijske uprave zadarske.
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by RayMabus 29/6/2020, 18:30

Ja san se sad lipo okupa prvi put , more odlično a nigdi pasa , nas par domači , a gušta. Sad dvi pivce manit i jebe mi se za cili svit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by Noor 29/6/2020, 19:27

RayMabus wrote:Ja san se sad lipo okupa prvi put , more odlično a nigdi pasa , nas par domači , a gušta. Sad dvi pivce manit i jebe mi se za cili svit.
ja se kupam cijeli mjesec, al tek sada se more ugrijalo
Odlicno je, turista danas 3x vise nego prosli tjedan, kad ih je na plaži bilo čak 6 :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by Pirate 29/6/2020, 20:53

Ja se kupam unazad mjesec dana ali tek je jucer prvi put more pravo ugrijalo. Sva sreca u uvali kod moje kampanje od turista bila samo jedna familija i mi. Neka tako i ostane.
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by AssadNaPodmornici 29/6/2020, 21:03

bia u subotu u centru splita.. na večeri u jednom restoranu, zanimljivo taj restoran bio popunjen, sjeli na zadnji stol. aj on je blizu marine, pa ..gostiju je bilo i domaćih i stranih ovako što sam prepozna.. kažu mi da posluju OK, a da imaju manje stolova(radi covid-19 razmaka) ali da inače dobro posluju..

odmah da kažem da par ljeta zaredom nisam vidia kako centar splita izgleda radi prirode posla kojim sam se bavio zadnjih par ljeta.. zadnji put 2017 ili 2016 i mislim kada bi došao krajem 6og mjeseca da bi treštala glazba i partijalo se.. sada onako šta ja znam..

uglavnom šetamo posli centrom, ima ljudi zanimljivo, ali kafići nekako napola popunjeni.. međutim kako ideš prema kraju rive (tamo prema istoku) odjedanput kafići svi prazni.. vidim par restorana što je radilo , zatvoreno(to na rivi nisam šetao centrom).
ima nešto ljudi, dakle nije prazno, ali većina ljudi su domaći.. nešto sitno turista.. aj zanimljivo kafići na zapadnoj obali puni do vrha, ta zapadna obala iako je to bila kerumova crony investicija gdje je htio sebi pogodovati , ispala top investicija za split, jedna od rijetkih zadnjih 40godina.. kafići tamo puni, čak ima i nešto sitno jahti na vezovima..
iako naravno subotom navečer u špici sezone nebi smjelo biti slobodnog mjesta za vezati brod..

uzeli sladoled, pitam vlasnika kako ide posao -- kaže on - evo ja sam radim, prošle godine nas je radilo 4ovro, ja radim sam , promet je minus 80%..


inače svijet se dosta promjenio.. iduće godine će se vratiti britanci i zaraženi šveđani(možda već ove godine) ali nema amera.. pitanje je šta će biti od njih, totalno su ukurcu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by darth_vader 29/6/2020, 23:34

Pirate wrote:Ja se kupam unazad mjesec dana ali tek je jucer prvi put more pravo ugrijalo. Sva sreca u uvali kod moje kampanje od turista bila samo jedna familija i mi. Neka tako i ostane.


:tu
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by darth_vader 29/6/2020, 23:36

Ne fale furešti baš nimalo.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by catabbath 29/6/2020, 23:43

jasambrend wrote:Ne fale furešti baš nimalo.

:tu
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by michaellcmacha 30/6/2020, 01:13

AssadNaPodmornici wrote: kafići tamo puni, čak ima i nešto sitno jahti na vezovima..
iako naravno subotom navečer u špici sezone nebi smjelo biti slobodnog mjesta za vezati brod..

uzeli sladoled, pitam vlasnika kako ide posao -- kaže on - evo ja sam radim, prošle godine nas je radilo 4ovro, ja radim sam , promet je minus 80%..


inače svijet se dosta promjenio.. iduće godine će se vratiti britanci i zaraženi šveđani(možda već ove godine) ali nema amera.. pitanje je šta će biti od njih, totalno su ukurcu
špica sezone je kad ono...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by Hektorović 30/6/2020, 02:15

AssadNaPodmornici wrote:
inače svijet se dosta promjenio.. iduće godine će se vratiti britanci i zaraženi šveđani(možda već ove godine) ali nema amera.. pitanje je šta će biti od njih, totalno su ukurcu

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Donald-trump-twitter-abc-news

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Skynews-st-louis-couple-point-guns_5025777
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by vili40 30/6/2020, 11:44

Njemačka javna televizija objavila prilog o propasti sezone u Hrvatskoj
Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku 2948f563-762a-41b4-aa9a-ea53a5d53e0e

NJEMAČKA javna televizija ZDF je neki dan emitirala šestominutni prilog o turističkoj sezoni u Hrvatskoj naziva “Očaj na Jadranu”. U njemu se ističe da u Hrvatskoj jedva ima turista te da je za mnoge koji rade u turističkom sektoru to veliki financijski udar.
“Tako izgleda kriza u Hrvatskoj”, kaže novinarka ZDF-a dok gledamo prizor više od sto jahti za iznajmljivanje i čarter plovidbu, a koje stoje i dalje zavezane uz obalu. “Nedostaju putnici”, ističe se u prilogu.
Kriza dolazi
ZDF je razgovarao s Ivanom Rakuljićem, kapetanom jedne od tih jahti, koji kaže da već tri mjeseca pokušava smisliti način kako da njegova jahta opet bude profitabilna. “Teško je”, kaže i priča o tome kako ga svaki dan zove njegova posada i žali se da više nemaju od čega živjeti pa se nadaju da će jahta s gostima uskoro isploviti.
Rakuljić kaže da je logično što smo se u prvoj fazi bavili spašavanjem života, ali da sada moramo misliti na ekonomiju. “Ako te ne ubije korona, onda će te ubiti kriza”, kaže on i dodaje kako se brine hoće li moći otplatiti kredit za jahtu. 
Prazni Split
Slijede prizori za ovo doba godine nekarakteristično prazne splitske Rive i starog grada, a u prilogu se kaže da ove godine u luci ne pristaju kruzeri. “Masovni turizam izostaje. To je katastrofa za cijelu zemlju”, navodi ZDF, podsjećajući da oko 20 posto hrvatskog BDP-a dolazi od turizma. U Splitu se osjeća atmosfera očaja, kaže se u prilogu.
S druge strane, ZDF je našao i neke njemačke turiste u Splitu, kojima se sviđa što nema gužve i što je sve jeftinije. “Sada je svugdje happy hour”, kaže jedan, dok drugi ističe da mu je “žao Hrvata jer se vidi da ništa ne zarađuju”. 
Ekipa ZDF-a je naišla i na umirovljenicu Mariju, koja ima mizernu mirovinu, pa mora nadopuniti kućni budžet tako što turistima na ulici nudi vaganje i mjerenje visine. “Mnogo je manje turista, ali u centru grada više nema ni Splićana. Svi su se iselili zbog turizma”, kaže gospođa Marija.
Prazni hoteli na Braču
Nakon toga se tematizira turistička sezona na Braču, za koji se navodi da je “nedavno bio žarište koronavirusa”. Tamo je ZDF našao njemački par koji ljetuje u privatnom smještaju. Kažu da se tako osjećaju sigurnije.
Onda vidimo prizore praznih hotela na Braču, u kojima “nedostaju turisti” unatoč svim mjerama zaštite koje su uveli i koje su prikazane u prilogu. Čini se da turisti preferiraju privatni smještaj, smatra ZDF.
Očekuje se pomoć Europske unije
Dino Sokol , direktor jednog bračkog hotela, smatra da će ove godine maksimalno biti popunjeni do 50 posto, ako i toliko. On se nada pomoći Europske unije jer smatra da je slom turizma problem cijele Europe. “Vjerujem u EU i njenu snagu. Od većih zemalja s većim utjecajem u EU se sada treba očekivati da više i pomognu”, kaže Sokol.
Prilog završava prizorima prazne plaže Zlatni rat i napomenom da je u Hrvatskoj proteklih dana značajno skočio broj zaraženih koronavirusom. Zadnja rečenica priloga glasi: "Prazne plaže u Hrvatskoj trenutno više izgledaju strašno nego lijepo."
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by RayMabus 30/6/2020, 11:51

Da očaj. Nikad bolje lito.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by catabbath 30/6/2020, 12:35

RayMabus wrote:Da očaj. Nikad bolje lito.
 Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku 1f44d
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by darth_vader 30/6/2020, 12:42

catabbath wrote:
RayMabus wrote:Da očaj. Nikad bolje lito.
 Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku 1f44d

:cru
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by vili40 30/6/2020, 17:46

Austrija snizila PDV kako bi pomogla kulturi i turizmu
Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku 4d8a2994-ee37-4759-b848-5888305f5577

AUSTRIJA je znatno snizila stope poreza na dodanu vrijednost (PDV) za ugostiteljstvo i kulturni sektor kako bi im pomogla prebroditi koronakrizu.  
Zakon je danas usvojio parlament, a nova stopa PDV-a od pet posto obuhvaća hotele, restorane, ulaznice na kulturne događaje i u parkove prirode te medijske sadržaje i umjetnička djela.
Stopa PDV-a u restoranima trenutno iznosi 20 posto za piće i 10 posto za hranu. U kulturi iznosi 13 posto.
Današnje sniženje stope PDV-a sastavni je dio paketa mjera kojima vlada nastoji poduprijeti gospodarstvo u vrijeme koronakrize.

Europska komisija još nije odobrila poticajnu proračunsku politiku vlade u Beču, napominje dpa.
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by Noor 30/6/2020, 19:27

Na plaži 15ak ljudi...po 2-3 na svakih 30m
Ajme kako je lijepo :love

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by Noor 30/6/2020, 19:28

catabbath wrote:
RayMabus wrote:Da očaj. Nikad bolje lito.
 Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku 1f44d
👍

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by vili40 1/7/2020, 14:19

Ću,ću,ću... Mi došle malo: Vlak prepun Čehinja stigao u Rijeku
Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku 1440-x-1080_2G3N2Xq
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by Leviathan2 1/7/2020, 15:33

RayMabus wrote:Ja san se sad lipo okupa prvi put , more odlično a nigdi pasa , nas par domači , a gušta. Sad dvi pivce manit i jebe mi se za cili svit.
jbte,dugo ti je trebalo mimas skoro 40 godina

_________________
Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku Empty Re: Gužve na granicama: Turisti satima čekaju na ulazak u Hrvatsku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum