ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pala Kiowa kod Šibenika

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by RayMabus 27/1/2020, 16:07

vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Nije to helikopter da letiš s njime iznad vode. To in je lekcija za ubuduće.
Letovi s Kiowama obustavljeni. Sad neće poletit po godine jer su izbori.

Dvoje mrtvih i Kiowa na 30 metara dubine.

Netko će morat snosit odgovornost šta jednomotorac leti po moru a nema niti plutače na skijama
zato kazem uvijek..nemoj vojnika za ministra..profesionalnom vojniku daj vojsku a ne resor...
Nek se Krsto vadi iz toga. On je dao dozvolu za to a ne ja.

Žele uštedit na gorivu pa ovo koristit kao neke pomorske helikoptere a nisu ni plutače ugradili.

Ne ide to tako. Netko će morat snosit odgovornost jer da su iimali plutače možda ne bi ni bilo mrtvih nit bi helikopter bija na dnu mora nego pluta na površini.

RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:10

U sustini civilni helikopter..nish na njemu nije projektirano za vojne uvjete,nego za civilne..kasnije ubacena malo sofisticiranija elektronika,a li konstrukcija nije testirana za vojnu svrhu..
Rekoh,vremesni polovni pokloni za Bwantu-republike.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Noor 27/1/2020, 16:13

Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:
mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:
mutava baštarda wrote:
ja pričam o MIu...
Naravno da mi je jasno da nemamo izbora i da ne smijemo kupovat rusko, nego američko pa makar se radilo i o najvećem smeću.
pa srusio s eonaj MI prije nekoliko godina kod vukovara ako se sjecas..ta nije on americki Basketball
Nije bio MI krivac, nego ljudski faktor...
pa i tu je vjerojatno ljudski faktor sve ti je ray objasnio...a ti i dalje trazi dlaku u jajetu
yesss..vala vama ne treba davati nish sto leti...ili se sudarate u zraku,ili padate u more..Hvali "vazduh" drz se zemlje.. :starac

jesi ti ono išao na testiranje za pilota, pa te nisu pustili? ili sam pobrkala nešto :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:15

Noor wrote:
Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:
mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:
pa srusio s eonaj MI prije nekoliko godina kod vukovara ako se sjecas..ta nije on americki Basketball
Nije bio MI krivac, nego ljudski faktor...
pa i tu je vjerojatno ljudski faktor sve ti je ray objasnio...a ti i dalje trazi dlaku u jajetu
yesss..vala vama ne treba davati nish sto leti...ili se sudarate u zraku,ili padate u more..Hvali "vazduh" drz se zemlje.. :starac

jesi ti ono išao na testiranje za pilota, pa te nisu pustili? ili sam pobrkala nešto :D
tocno..nakon osnovne skole..od 150 kandidata iz svih republika nakon 3.dana samo ja ostao iz Rvacke lol! lol! lol! ..5.dan otpao..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:16

Ostao medju zadnjih 6 komada.. king king king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:17

nisu krila niti letenje za kmetje..to je elitna disciplina.. king king king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Noor 27/1/2020, 16:20

Legendovich wrote:Ostao medju zadnjih 6 komada.. king king king
šta te srušilo?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Noor 27/1/2020, 16:21

Legendovich wrote:nisu krila niti letenje za kmetje..to je elitna disciplina.. king king king

znači, ispao si kmetje?! jocolor

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by RayMabus 27/1/2020, 16:21

Legendovich wrote:U sustini civilni helikopter..nish na njemu nije projektirano za vojne uvjete,nego za civilne..kasnije ubacena malo sofisticiranija elektronika,a li konstrukcija nije testirana za vojnu svrhu..
Rekoh,vremesni polovni pokloni za Bwantu-republike.. :rasta :rasta :rasta
A eto ima radar i sistem za ciljanje meta koje radar ugleda. 

Stvar je u tome šta je kopneni helikopter a ne za Jadran. U najmanju ruku morali su mu plutače ugradit al sad je kasno i netko će morat snosit odgovornost za smrt dvojice pilota.

Ovo je sve jako neodgovorno od strane MORHa
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:22

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:..pa nisu letjeli iznad mora do sad...ne bi bilo prvi put da se nasi piloti zaigraju misleci da su 'top gun' sjeti se sudara ona dva mig-a
Lete non stop iznad mora jer baza je tu kraj mene i non stop ih gledam kako lete iznad Kaštelanskog zaljeva.

Ignoriraju sigurnost.

nisu pročitali User Manual u kome piše:

(3) NO flights over water when another land route is available, even when the land route is longer in distance.

RTFM!!!

Bell OH-58 A C D Kiowa Helicopter Maintenance, Repair And Parts Manuals.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Noor 27/1/2020, 16:23

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:U sustini civilni helikopter..nish na njemu nije projektirano za vojne uvjete,nego za civilne..kasnije ubacena malo sofisticiranija elektronika,a li konstrukcija nije testirana za vojnu svrhu..
Rekoh,vremesni polovni pokloni za Bwantu-republike.. :rasta :rasta :rasta
A eto ima radar i sistem za ciljanje meta koje radar ugleda. 

Stvar je u tome šta je kopneni helikopter a ne za Jadran. U najmanju ruku morali su mu plutače ugradit al sad je kasno i netko će morat snosit odgovornost za smrt dvojice pilota.

Ovo je sve jako neodgovorno od strane MORHa

u najmanju ruku nisu smjeli letjet iznad mora. šlus.

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:25

Noor wrote:
Legendovich wrote:Ostao medju zadnjih 6 komada.. king king king
šta te srušilo?
Prosao sam taj test..bio je u pitanju stereoskopija,dakle,stereoskopski vid..otprve prosao,dobio potpis,i onda svih 6 smo sjedili da dobijemo master potpis za sve testove..nakon pola sata su me zvali natrag i rekli da ponovimo test,dakle nisu rekli niti dobro niti lose,nego ponavljanje..dvaput ponovili i srusili me..bez daljnjeg objasnjenja..kasnije sam isao sam kod civilnog doktora bas da provjerim i rekao je da je sve oke..i ponovili i opet oke..kasnije sam cuo od jednog koji je tamo bio u vojnoj skoli iz zupanje,neki drugi rod da su primali samo 5 za obuku za pilote...e sad..yebaji ga dalje ne znam..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:26

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:U sustini civilni helikopter..nish na njemu nije projektirano za vojne uvjete,nego za civilne..kasnije ubacena malo sofisticiranija elektronika,a li konstrukcija nije testirana za vojnu svrhu..
Rekoh,vremesni polovni pokloni za Bwantu-republike.. :rasta :rasta :rasta
A eto ima radar i sistem za ciljanje meta koje radar ugleda. 

Stvar je u tome šta je kopneni helikopter a ne za Jadran. U najmanju ruku morali su mu plutače ugradit al sad je kasno i netko će morat snosit odgovornost za smrt dvojice pilota.

Ovo je sve jako neodgovorno od strane MORHa
stvar je u tome da je taj helikopter radjen za civilstvo,u najboljem slucaju policiju,spasilacku spluzbu i tako,Nije napravljen za opterecenja koje iziskuje vojna namjena..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Šandor Winnetou 27/1/2020, 16:27

Noor wrote:
Legendovich wrote:Ostao medju zadnjih 6 komada.. king king king
šta te srušilo?
Ako je tamo u životopisu lagao kao što ovdje laže onda je valjda jasno zašto sunny

_________________
Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Noor 27/1/2020, 16:29

Bivši ministar obrane Ante Kotromanović u SAD-u je još 2015. godine dogovorio nabavku helikoptera Kiowa Warrior.

“Helikoptere Kiowa koristi ratno zrakoplovstvo velikog broja zemalja iznad kopna i mora i nitko na njih nije imao pritužbe. To su izvanredni helikopteri u svojoj klasi”, kazao je za Slobodnu Dalmaciju Kotromanović.

https://net.hr/danas/hrvatska/bivsi-ministar-kotromanovic-koji-je-dogovorio-nabavu-kiowa-potresen-sam-zivot-je-izgubio-sin-mog-bliskog-suborca/

:? :? :? :?

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by RayMabus 27/1/2020, 16:29

Noor wrote:
RayMabus wrote:
Legendovich wrote:U sustini civilni helikopter..nish na njemu nije projektirano za vojne uvjete,nego za civilne..kasnije ubacena malo sofisticiranija elektronika,a li konstrukcija nije testirana za vojnu svrhu..
Rekoh,vremesni polovni pokloni za Bwantu-republike.. :rasta :rasta :rasta
A eto ima radar i sistem za ciljanje meta koje radar ugleda. 

Stvar je u tome šta je kopneni helikopter a ne za Jadran. U najmanju ruku morali su mu plutače ugradit al sad je kasno i netko će morat snosit odgovornost za smrt dvojice pilota.

Ovo je sve jako neodgovorno od strane MORHa

u najmanju ruku nisu smjeli letjet iznad mora. šlus.
Mogu al moraju ugradit plutače i ne smiju se postavit da lebde u mjestu nekih 70-ak metara izad vodene površine jer ispod nije tvrdo a oni nemaju jak motor.

Ovdje se ništa nije poštivalo , let izad mora uz obalu , dakle nisu brzine i ako je usporio da skrene to je lebdjenje , nema plutače .....doslovno primjer kako se ovakvi helikopter ne koristi.

Nažalost bilanca je dvoje mrtvih pilota a za ovakav propust netko mora snosit odgovornost jer da su imali plutače ništa se ne bi desilo.


Last edited by RayMabus on 27/1/2020, 16:31; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:29

jebote,oboje helić u tamno SMB boju,i odam je posto vojni...Cekamo josh uvijek Eru..Kijove njegove.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Noor 27/1/2020, 16:30

tre wrote:
Noor wrote:
Legendovich wrote:Ostao medju zadnjih 6 komada.. king king king
šta te srušilo?
Ako je tamo u životopisu lagao kao što ovdje laže onda je valjda jasno zašto sunny

pojasnio je kasnije...e, sad

Legendovich wrote:nisu krila niti letenje za kmetje..to je elitna disciplina.. king king king

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:32

Noor wrote:
tre wrote:
Noor wrote:
Legendovich wrote:Ostao medju zadnjih 6 komada.. king king king
šta te srušilo?
Ako je tamo u životopisu lagao kao što ovdje laže onda je valjda jasno zašto sunny

pojasnio je kasnije...e, sad

Legendovich wrote:nisu krila niti letenje za kmetje..to je elitna disciplina.. king king king
Pa gle..dva pilota se sudarila u zraku...to se u biti jako rijetko dogadja..i tko je uopce obucio tu dvojicu i dao im potpis da mogu letjeti lovcima koji imaju presnazni motor..ti su trebali godinama drljati na klipnim,pa onda lakim mlaznim,skolskim mlaznim avionima,a ne odma sjesti u avijun koji ide 2500 km h i ima brutalno jak motor..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:34

Noor wrote:Bivši ministar obrane Ante Kotromanović u SAD-u je još 2015. godine dogovorio nabavku helikoptera Kiowa Warrior.

“Helikoptere Kiowa koristi ratno zrakoplovstvo velikog broja zemalja iznad kopna i mora i nitko na njih nije imao pritužbe. To su izvanredni helikopteri u svojoj klasi”, kazao je za Slobodnu Dalmaciju Kotromanović.

https://net.hr/danas/hrvatska/bivsi-ministar-kotromanovic-koji-je-dogovorio-nabavu-kiowa-potresen-sam-zivot-je-izgubio-sin-mog-bliskog-suborca/

:? :? :? :?

priča budalaštine. pročitaj moj post iznad. postoji User manual u kome jasno piše NO.

imaš user manual na netu pa pročitaj.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Guest 27/1/2020, 16:36

Gnječ wrote:
Noor wrote:Bivši ministar obrane Ante Kotromanović u SAD-u je još 2015. godine dogovorio nabavku helikoptera Kiowa Warrior.

“Helikoptere Kiowa koristi ratno zrakoplovstvo velikog broja zemalja iznad kopna i mora i nitko na njih nije imao pritužbe. To su izvanredni helikopteri u svojoj klasi”, kazao je za Slobodnu Dalmaciju Kotromanović.

https://net.hr/danas/hrvatska/bivsi-ministar-kotromanovic-koji-je-dogovorio-nabavu-kiowa-potresen-sam-zivot-je-izgubio-sin-mog-bliskog-suborca/

:? :? :? :?

priča budalaštine. pročitaj moj post iznad. postoji User manual u kome jasno piše NO.

imaš user manual na netu pa pročitaj.
Pa puno ih koristi,iako nije za to namjenjen..naknadne dogradnje,ovo i ono,ne rjesavaju probleme hidraulike i ostalog,koja nije namjenjena za vojne svrhe..
vojni helić se od pocetka ide projektirati kao vojni i samo za tu svrhu,nikakva modanja civilnih..kazme,bedaki omolaju u tamno SMB boju helići proglase ga vojnim..najveci cirkus kad po njemu pokace ganove... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pala Kiowa kod Šibenika - Page 6 Empty Re: Pala Kiowa kod Šibenika

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum