ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Eroo Sat 3 Dec - 20:49

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik
Jedanaest borbenih helikoptera, koji se koriste za protivoklopno djelovanje i borbu u urbanim
područjima, dobijeno je kroz podršku SAD-a.


Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Helikopteri_ap_1
Predstavljanje pristiglih helikoptera OH-58D Kiowa Warrior planirano je sljedećih danaAP
Jedanaest preostalih helikoptera OH-58D Kiowa Warrior iz projekta opremanja Oružanih snaga Republike Hrvatske dopremljeno je u zračnu bazu kod Zadra.
Radi se o izvidničko-borbenim helikopterima, dobijenim kroz podršku vlade i vojske SAD-a, a trenutno se nalaze u bazi Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane u kasarni Zemunik.
Uz ranije isporučenih pet helikoptera krajem jula ove godine, današnjom pošiljkom završena je isporuka svih 16 helikoptera OH-58D Kiowa Warrior, kojima će biti opremljena Eskadrile helikoptera u bazi Zemunik, saopćilo je Ministarstvo odbrane Hrvatske.

Izviđačke i napadačke sposobnosti

Helikopteri OH-58D Kiowa Warrior, koji će biti u sastavu Eskadrile helikoptera 93. zračne baze, proizvedeni su od 2010. do 2012. godine, a u operativnu upotrebu uvedeni su između 2012. i 2015. godine.
U sastav HRZ i PZO-a dolaze sa standardnim kompletom naoružanja, optičko-elektroničkim senzorima te radio komunikacijskom i navigacijskom opremom.
Predstavljanje pristiglih helikoptera OH-58D Kiowa Warrior planirano je sljedećih dana, navodi se u saopćenju MORH-a.
Primarna namjena helikoptera vezana je uz izviđačke i napadačke sposobnosti.
U borbenim uvjetima koristi se za protivoklopno djelovanje, blisku i vrlo blisku zračnu podršku, zatim pratnju i zaštitu konvoja, korekciju i navođenje topničke precizne paljbe te borbu u urbanim područjima.

Podrška civilnim institucijama

Pored toga, taj helikopter ima sposobnost djelovanja po ciljevima na površini danju i noću, ima velike manevarske te vatrene i sposobnost samozaštite.
Prema informacijama MORH-a, uvođenjem u operativnu upotrebu ovog helikoptera, Oružane snage Hrvatske razvijaju sposobnost zapovijedanja i nadzora iz zraka zbog ugrađenih modernih komunikacijskih sistema u helikopteru, čime se osiguravaju pravovremene i cjelovite informacije potrebne za donošenje operativnih odluka.
Također, unaprijedit će se i sposobnost podrške civilnim institucijama u svim uvjetima i nivoima opasnosti.
Izvor: Agencije
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Eroo Sat 3 Dec - 21:07

Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by crvenkasti Sat 3 Dec - 21:09

Jesu li nam ih dali besplatno ili smo morali platiti?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Regoč Sat 3 Dec - 21:10

S kim li ćemo to urbano ratovati?

_________________
Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by RayMabus Sat 3 Dec - 21:14

Nebi da su došle interkontinetalne rakete.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by RayMabus Sat 3 Dec - 22:01

RayMabus
RayMabus

Posts : 175461
2014-04-11


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Eroo Sat 3 Dec - 22:33

crvenkasti wrote:Jesu li nam ih dali besplatno ili smo morali platiti?
Upravo sam imao rođendanski ručak i  slavlje, puna kuća poklona...
Ručak sam platio ja, a poklone moji dragi prijatelji i rodbina.
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Eroo Sat 3 Dec - 22:34

Regoč wrote:S kim li ćemo to urbano ratovati?
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by crvenkasti Sat 3 Dec - 23:15

Eroo wrote:
crvenkasti wrote:Jesu li nam ih dali besplatno ili smo morali platiti?
Upravo sam imao rođendanski ručak i  slavlje, puna kuća poklona...
Ručak sam platio ja, a poklone moji dragi prijatelji i rodbina.

Mene boli guzica od sjedenja, više na desnoj strani, Kad se nakrivim nalijevo, onda manje, ali me onda boli kičma.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28719
2014-04-17


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by michaellcmacha Sat 3 Dec - 23:17

evo ti ero slike iz hangara iz prve ruke od mog frenda... ;)Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik 15327464_10210230708018208_8038815723833521912_n

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Eroo Sat 3 Dec - 23:18

crvenkasti wrote:
Eroo wrote:
crvenkasti wrote:Jesu li nam ih dali besplatno ili smo morali platiti?
Upravo sam imao rođendanski ručak i  slavlje, puna kuća poklona...
Ručak sam platio ja, a poklone moji dragi prijatelji i rodbina.

Mene boli guzica od sjedenja, više na desnoj strani, Kad se nakrivim nalijevo, onda manje, ali me onda boli kičma.
Jebo guzicu, pazi na kičmu... drunken
Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by vuksadinare Sun 4 Dec - 4:36

glup sam sto sam srbin...jer sam rek'o da imamo najjacu vojsku u regijonu..nabavili smo pet migova 29 od cega smo sastavili jedan s paljenjem na kurblu
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99030
2015-09-08


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Eroo Sun 4 Dec - 11:24

Ovo uskoro stiže...na kraju ove godine ili na početku sljedeće.
Primijetio sam da ovo oružje koriste i kod Mosula.

Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Guest Sun 4 Dec - 11:36

Bwana opet poslao poklone..!!!! greenstars greenstars greenstars :hail :hail :hail
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by michaellcmacha Sun 4 Dec - 11:40

boli te kurac tebe se to ionako ne tiče od kad si se odrekao hr državljanstva.... tebi će poklon dat mujo kod kojeg ćeš prodavat aute....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Guest Sun 4 Dec - 11:42

dobro,bazirani na prastarom Ranger 2 modelu,belovom,dobro ce doci na nadzor granica,iako ,Khozoepi prolaze kao da granica niti nema... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Guest Sun 4 Dec - 11:44

e vako nes bi bilo dobrodoslo... Basketball

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Ka_52_d32
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Guest Sun 4 Dec - 11:56

standardno su ruski helići kvalitetniji,sigurniji,pouzdaniji i robustniji nego američki...uostalom kao i ostatak naoruzanja.. jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Eroo Sun 4 Dec - 12:04

I ovo bi uskoro trebalo stići. 
Kiowa Warrior + MLRS + Pz 2000 ...ubitačna kombinacija. 

Eroo
Eroo

Posts : 74409
2016-07-22


Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Leviathan2 Sun 4 Dec - 12:11

ovo ce uskoro biti na cijeni :D

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Images?q=tbn:ANd9GcQ-CpwedRcTrUurWHUZzJUizh_xNdQiJc9ut4VLrJ9pasl6vbp7

_________________
Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik Empty Re: Helikopteri Kiowa Warrior dopremljeni u Zemunik

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum