ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Page 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 12:59

Triny wrote:
Leteca Pegla wrote:
Kermit wrote:
kic wrote:
nekako netipičan Vojković, ali poznato sve da..
Ma, Vojki je zaboravio da na plaću imaš ogromen doprinose koji plaću recimo od 5000 pretvaraju u 8.500 davanja za poslodavca, a takav omjer nemaš nigdje...
ma lako za goleme doprinose, nego ajde reci kolika je bruto placa u njemackoj? E pa sad, nek poslodavci isplacuju nasi recimo 80% bruto njemacke place radnicima, pa ako radnici oce vise neka ljepo ne glasaju za hdz & sdp koji su natandrkali ovakve nakaradne namete. Ali bruto placa neka bude slicna kao i u njemackoj, tek onda mozemo pricati o eventualnoj nekonkurentnosti zbog poreza, nameta & ostalo... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
A je, prvo se odrede plaće, pa sve ostalo...
Socijalisti.
pa ne odredjuju to nikakvi socijalisti nego toliko ljubljeni zakoni trzista. Dakle, ako ljudi odlaze u njemacku raditi zbog njemackih placa, onda se moraju ovdje ponuditi njemacke place, ili bar nesto vrlo slicno tome, i onda ce radnik htjeti i tu raditi. Sto se nameta tice, za to su si ljudi sami krivi, i to se lagano rijesi na izborima, ako izabrani sere kvake i ne zeli mijenjati namete onda srusis vladu, recimo referendumom, ne treba nista nasilno za pocetak, i stavljas novoga. To se zove odgovornost. Kukanje i kmecanje sa obje starane je neproduktivno. Lakse je, to znam, ali ne rijesava problem. Opcijonalno, ljudi bi se mogli poceti i pridrzavati Bozjeg Zakona, to bi isto upalilo u prosperitetu, jer oni koji se drze Bozjih Zakona zive u raju, ali to je malo tesko za ocekivati za sada pa onda imamo ovo nekakvo trziste koje regulira te nekakve cijene. Dakle nema tu socijalista, nego mnogo ljubljeno to nekakvo kapitalisticko trziste.. Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619

Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by prckov Fri 27 Apr - 13:01

a evo pegle
peglo, iz kojeg dijela HR si ti

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 13:02

prckov wrote:a evo pegle
peglo, iz kojeg dijela HR si ti
nekog tamo... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by prckov Fri 27 Apr - 13:02

prckov wrote:a evo pegle
peglo, iz kojeg dijela HR si ti
pitam nako balloon

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by prckov Fri 27 Apr - 13:03

Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:a evo pegle
peglo, iz kojeg dijela HR si ti
nekog tamo... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
ih jesi ti peglo tajnovit
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by catabbath Fri 27 Apr - 13:12

Poslodavci kao da su dobili sinkopu i zaboravili zakone ponude i potražnje tržišta na koje su se pozivali dok su se natjecali tko će davati manje plaće.

_________________
Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12404
2015-08-22


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by prckov Fri 27 Apr - 13:12

prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:a evo pegle
peglo, iz kojeg dijela HR si ti
nekog tamo... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
ih jesi ti peglo tajnovit
mora da si negdje iz sri
hrvatske :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 13:19

catabbath wrote:Poslodavci kao da su dobili sinkopu i zaboravili zakone ponude i potražnje tržišta na koje su se pozivali dok su se natjecali tko će davati manje plaće.

žešće su retardirani, većina ih ne zna ni poreze izračunati

npr. umjesto da PDV računaju na osnovicu od 100kn, pa da je ukupna cijena 125kn, oni računaju od osnovice pa kukaju kako ih država krade
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 13:43

prckov wrote:
prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:a evo pegle
peglo, iz kojeg dijela HR si ti
nekog tamo... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
ih jesi ti peglo tajnovit
mora da si negdje iz sri
hrvatske :D
ima me posvuda, pogotovo na moru na proljece i ljeti  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by prckov Fri 27 Apr - 13:47

Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:a evo pegle
peglo, iz kojeg dijela HR si ti
nekog tamo... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
ih jesi ti peglo tajnovit
mora da si negdje iz sri
hrvatske :D
ima me posvuda, pogotovo na moru na proljece i ljeti  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
aha
pazi se samo svedana kad ides na more 
ja se samo bojim japanki :D
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 13:52

prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
nekog tamo... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
ih jesi ti peglo tajnovit
mora da si negdje iz sri
hrvatske :D
ima me posvuda, pogotovo na moru na proljece i ljeti  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
aha
pazi se samo svedana kad ides na more 
ja se samo bojim japanki :D
ma od svedjana jos uvijek ima samo ova bezopasna bijela varijanta koja kod nas postane crvena kao rak od previse suncanja. Onih opasnih tamnoputih nema bas jos uvijek, tako da nema frke sa svedjanima za sada...Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 13:57

reformator Jokić wrote:
catabbath wrote:Poslodavci kao da su dobili sinkopu i zaboravili zakone ponude i potražnje tržišta na koje su se pozivali dok su se natjecali tko će davati manje plaće.

žešće su retardirani, većina ih ne zna ni poreze izračunati

npr. umjesto da PDV računaju na osnovicu od 100kn, pa da je ukupna cijena 125kn, oni računaju od osnovice pa kukaju kako ih država krade
a tek da probs objasnit nekakvu uzrocno posljedicnu vezu, cak i onu koja je ocigledna i bode oci, ko da objasnjavas zidu. Ljudi uglavnom gledaju samo svoju trenutnu korist, ne kuze da ce dugorocno imati problema, i onda kad problemi dodju kuku lele kuku lele nepravda i bezakonje, deru nas porezima, kmeee, kmeee  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f62d
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by prckov Fri 27 Apr - 13:57

Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
prckov wrote:
ih jesi ti peglo tajnovit
mora da si negdje iz sri
hrvatske :D
ima me posvuda, pogotovo na moru na proljece i ljeti  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
aha
pazi se samo svedana kad ides na more 
ja se samo bojim japanki :D
ma od svedjana jos uvijek ima samo ova bezopasna bijela varijanta koja kod nas postane crvena kao rak od previse suncanja. Onih opasnih tamnoputih nema bas jos uvijek, tako da nema frke sa svedjanima za sada...Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
ma dobro
ja se samo malo kao zabrino
nego kako si ti nako
jel sve stima

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 14:02

prckov wrote:
ma dobro
ja se samo malo kao zabrino
nego kako si ti nako
jel sve stima
od kud sad takva zanimacija za moje stanje?... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602 

inace dok ima sunca i mora ja sam  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f604 kad nema ja sam  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f623 . Tako da moje stanje lagano mozes odrediti citajuci vremensku prognozu, pogodit ces u onolikoj mjeri koliko i oni uspiju pogoditi... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602


Last edited by Leteca Pegla on Fri 27 Apr - 14:03; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by debotoijusto Fri 27 Apr - 14:03

relativno to , place bi mogle biti malo vece no to ne bi zadovoljilo uposlene koji mogu trenutno birat , kad bi poslodavci ispunili zelje djelatnika mogli bi 3 mjesec zatvorit firmu te svi bit bez posla
nema sretnih rjesenja u katolickoj djamahiriji
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by prckov Fri 27 Apr - 14:05

Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
ma dobro
ja se samo malo kao zabrino
nego kako si ti nako
jel sve stima
od kud sad takva zanimacija za moje stanje?... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602 

inace dok ima sunca i mora ja sam  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f604 kad nema ja sam  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f623 . Tako da moje stanje lagano mozes odrediti citajuci vremensku prognozu, pogodit ces u onolikoj mjeri koliko i oni uspiju pogoditi... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602
znas kako kazu
besposlen pop i jarice krsti
eto nadam se da si ok
necu ti vise dosadivat  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
prckov
prckov

Posts : 34112
2014-04-19


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 14:07

prckov wrote:
Leteca Pegla wrote:
prckov wrote:
ma dobro
ja se samo malo kao zabrino
nego kako si ti nako
jel sve stima
od kud sad takva zanimacija za moje stanje?... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602 

inace dok ima sunca i mora ja sam  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f604 kad nema ja sam  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f623 . Tako da moje stanje lagano mozes odrediti citajuci vremensku prognozu, pogodit ces u onolikoj mjeri koliko i oni uspiju pogoditi... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602
znas kako kazu
besposlen pop i jarice krsti
eto nadam se da si ok
necu ti vise dosadivat  Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f619
ja imam posao, i to dobro placen za hrvatske prilike. Jos mogu i birati koliko dana u tjednu hocu raditi pa naravno da lljeto proljece i jesen biram imati radne vikende a zimi radne tjedne, sta ces, kad je depresivno nek bude totalka... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Guest Fri 27 Apr - 14:13

debotoijusto wrote:relativno to , place bi mogle biti malo vece no to ne bi zadovoljilo uposlene koji mogu trenutno birat , kad bi poslodavci ispunili zelje djelatnika mogli bi 3 mjesec zatvorit firmu te svi bit bez posla
nema sretnih rjesenja u katolickoj djamahiriji
pa jos ce prije zatvoriti ako nemaju radnika. Evo bas nedavno bilo na nekom portalu neki splitski ugostitelj morao zatvoriti novo uredjeni lokal jer nije naso radnike, dakle nije izdrzao ni 3 mjeseca... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by debotoijusto Fri 27 Apr - 14:17

Leteca Pegla wrote:
debotoijusto wrote:relativno to , place bi mogle biti malo vece no to ne bi zadovoljilo uposlene koji mogu trenutno birat , kad bi poslodavci ispunili zelje djelatnika mogli bi 3 mjesec zatvorit firmu te svi bit bez posla
nema sretnih rjesenja u katolickoj djamahiriji
pa jos ce prije zatvoriti ako nemaju radnika. Evo bas nedavno bilo na nekom portalu neki splitski ugostitelj morao zatvoriti novo uredjeni lokal jer nije naso radnike, dakle nije izdrzao ni 3 mjeseca... Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 1f602

ako nema djelatnika ne otvaras ili radis sto mozes sam , ne stvaras si 3 mj. trosak/gubitak vremena
svi na gubitku ako poduzetnik ne ulaze
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by kic Fri 27 Apr - 14:17


naravno da su ljudi sami sebi krivi za stanje, jer trpe ovu priglupu i nametničku vlast, ali govoriti da porezi nisu krivi, pa to je prvi destimulacijski faktor, uz nepravedno pravosuđe-

frend mi otvorio firmu prošli mjesec i morao platiti promjenu adrese iako je sve točno ispunio u prijavnim listovima, greška sustava a čovjek plaća.. DIVOTA
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by debotoijusto Fri 27 Apr - 14:27

kic wrote:
naravno da su ljudi sami sebi krivi za stanje, jer trpe ovu priglupu i nametničku vlast, ali govoriti da porezi nisu krivi, pa to je prvi destimulacijski faktor, uz nepravedno pravosuđe-

frend mi otvorio firmu prošli mjesec i morao platiti promjenu adrese iako je sve točno ispunio u prijavnim listovima, greška sustava a čovjek plaća.. DIVOTA
kad sam selio firmu sa stare adrese + jos neke sitne izmjene oko djelatnosti kostalo me 2 000 kn
kad mi netko kaze da bi vise novca za svoj rad uputim ga da naredno glasovanje dobro razmisli sto ponuda nosi
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30617
2014-04-12


Back to top Go down

Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće - Page 2 Empty Re: Nepostoji nedostatak radnika. Postoje samo premale plaće

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum