ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by RayMabus 3/5/2020, 19:16

A jbga plati pa se rugaj

https://novac.jutarnji.hr/restart-biznis/mozemo-li-se-i-mi-povesti-primjerom-europskih-zemalja-dobrog-bi-radnika-platili-zlatom/10268533/
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by AssadNaPodmornici 3/5/2020, 19:20

najjače platili bi zlatom, a kada pitaš koliko je "zlato" onda je 20kn/h ali sa tih 20kn/h plati smještaj, hranu i gorivo.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20946
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by Hektorović 3/5/2020, 19:26

AssadNaPodmornici wrote:najjače platili bi zlatom, a kada pitaš koliko je "zlato" onda je 20kn/h ali sa tih 20kn/h plati smještaj, hranu i gorivo.

Robova volontera ipak nema
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by RayMabus 3/5/2020, 19:27

U Francuskoj su napravili aplikaciju , staviš triba mi to i to toliko dana , plaća toliko i toliko i javilo im se 250 tisuća ljudi za sezonski rad u poljoprivredi.

To tako triba i u Hrvatskoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by max123 3/5/2020, 19:52

sve dok sistem bude favorizirao neradnike sa vakultetima,koji sjedeći u udobnim foteljama dizajniranih kancelarija ispunjavaju neke exel tabelice,od onih koji lome kičmu u znoju i krvi, sve će biti manje onih koji će biti spremni raditi takve poslove za kikiriki.al polako,sve će doć na svoje misto...
max123
max123

Posts : 2853
2015-10-28

Lokacija: : Zemun,Hrvatska

Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by Guest 3/5/2020, 19:54

max123 wrote:sve dok sistem bude favorizirao neradnike sa vakultetima,koji sjedeći u udobnim foteljama dizajniranih kancelarija ispunjavaju neke exel tabelice,od onih koji lome kičmu u znoju i krvi, sve će biti manje onih koji će biti spremni raditi takve poslove za kikiriki.al polako,sve će doć na svoje misto...
:tu :tu :tu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by Guest 3/5/2020, 19:55

no na svoje mjesto nece doci..nikad bilo niti nije..Balkan je mjesto lopova i mafijasa na vlasti i tulavog kmetja koje se ne zna pobuniti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by AssadNaPodmornici 3/5/2020, 19:58

max123 wrote:sve dok sistem bude favorizirao neradnike sa vakultetima,koji sjedeći u udobnim foteljama dizajniranih kancelarija ispunjavaju neke exel tabelice,od onih koji lome kičmu u znoju i krvi, sve će biti manje onih koji će biti spremni raditi takve poslove za kikiriki.al polako,sve će doć na svoje misto...

evo ti prvi primjer

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-zaposlen-u-ministarstvu-za-rad-na-eu-projektima-magistrica-religiologije/2179387.aspx

znači diplomirana religiologinja (koji je to kurac) upada u državnu instituciju gdje će ona pisati projekte za povlačiti lovu iz EU fondova.

ja reicmo iman faks koji je potreban za to, + imao sam zadnje dvije godine hrpu predmeta vezanih za EU fondove, radionica, država u moje školovanje uložila 200 000kn  -- a baš bi mi posao trebao biti da povlačim lovu iz EU fondova i školovan sam za to, i najjača stvar država uložila 200 000 kn --

neman nikakve šanse da upadnem na takav posao, dok oni zapošljavjau neku koja je studirala bibliju. inače nije to prva takva osoba, bila je još jedna koja je završila bogoslovliju kako se već zove, isto upala prije par godina.

onda koji kurac su ulagali u mene i druge 200 000kn i tjerali nas da polažemo inžinjersku matematiku, računovodstvo, pravne predmete, i kasnije na višim godinama učimo vezano za EU fondove. a na kraju zapošljavaju osobu koja je studirala bibliju. i to nije prvi put.

i aj ti posli njima beri jagode  :tu


Last edited by AssadNaPodmornici on 3/5/2020, 19:59; edited 1 time in total
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20946
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by Hektorović 3/5/2020, 19:59

max123 wrote:sve dok sistem bude favorizirao neradnike sa vakultetima,koji sjedeći u udobnim foteljama dizajniranih kancelarija ispunjavaju neke exel tabelice,od onih koji lome kičmu u znoju i krvi, sve će biti manje onih koji će biti spremni raditi takve poslove za kikiriki.al polako,sve će doć na svoje misto...

Ima nas koji sjedimo u dizajnerskim foteljama ali volimo zavući rukave i sami nešto zasaditi i odraditi
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by crvenkasti 3/5/2020, 19:59

Zašto bih ja radio i mučio se, a drugi ništa ne rade, i dobro žive?

Ako već moram raditi, onda idem u Njemačku. Ovdje se osjećam kao kreten
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28778
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by Hektorović 3/5/2020, 19:59

AssadNaPodmornici wrote:
max123 wrote:sve dok sistem bude favorizirao neradnike sa vakultetima,koji sjedeći u udobnim foteljama dizajniranih kancelarija ispunjavaju neke exel tabelice,od onih koji lome kičmu u znoju i krvi, sve će biti manje onih koji će biti spremni raditi takve poslove za kikiriki.al polako,sve će doć na svoje misto...

evo ti prvi primjer

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-zaposlen-u-ministarstvu-za-rad-na-eu-projektima-magistrica-religiologije/2179387.aspx

znači diplomirana religiologinja (koji je to kurac) upada u državnu instituciju gdje će ona pisati projekte za povlačiti lovu iz EU fondova.

ja reicmo iman faks koji je potreban za to, + imao sam zadnje dvije godine hrpu predmeta vezanih za EU fondove, radionica, država u moje školovanje uložila 200 000kn  -- a baš bi mi posao trebao biti da povlačim lovu iz EU fondova i školovan sam za to, i najjača stvar država uložila 200 000 kn --

neman nikakve šanse da upadnem na takav posao, dok oni zapošljavjau neku koja je studirala bibliju. inače nije to prva takva osoba, bila je još jedna koja je završila bogoslovliju kako se već zove, isto upala prije par godina.

onda koji kurac su ulagali u mene i druge 200 000kn i tjerali nas da polažemo inžinjersku matematiku, računovodstvo, pravne predmete, i kasnije na višim godinama vezano za EU fondove.

i aj ti posli njima beri jagode  :tu


Pa učlani se ... fali ti iskaznica
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by AssadNaPodmornici 3/5/2020, 20:02

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
max123 wrote:sve dok sistem bude favorizirao neradnike sa vakultetima,koji sjedeći u udobnim foteljama dizajniranih kancelarija ispunjavaju neke exel tabelice,od onih koji lome kičmu u znoju i krvi, sve će biti manje onih koji će biti spremni raditi takve poslove za kikiriki.al polako,sve će doć na svoje misto...

evo ti prvi primjer

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tko-je-zaposlen-u-ministarstvu-za-rad-na-eu-projektima-magistrica-religiologije/2179387.aspx

znači diplomirana religiologinja (koji je to kurac) upada u državnu instituciju gdje će ona pisati projekte za povlačiti lovu iz EU fondova.

ja reicmo iman faks koji je potreban za to, + imao sam zadnje dvije godine hrpu predmeta vezanih za EU fondove, radionica, država u moje školovanje uložila 200 000kn  -- a baš bi mi posao trebao biti da povlačim lovu iz EU fondova i školovan sam za to, i najjača stvar država uložila 200 000 kn --

neman nikakve šanse da upadnem na takav posao, dok oni zapošljavjau neku koja je studirala bibliju. inače nije to prva takva osoba, bila je još jedna koja je završila bogoslovliju kako se već zove, isto upala prije par godina.

onda koji kurac su ulagali u mene i druge 200 000kn i tjerali nas da polažemo inžinjersku matematiku, računovodstvo, pravne predmete, i kasnije na višim godinama vezano za EU fondove.

i aj ti posli njima beri jagode  :tu


Pa učlani se ... fali ti iskaznica

ne znači ti iskaznica ništa, pričao sam ti o frendu koji je još i hercegovac i još išao završiti u mostar neki fakultet, pa su ga sve jedno zajebali. ima njih 200 000 što čekaju.
u ostalom sve što sam postigao u životu sam postigao. zaradio sam lovu online prije 2-3godine, od toga sam kupio skoro pa cili stan, ostalo mi još kriptovaluta, uložio u jedan jebački tečaj gdje sam liti radio dobro plaćen posao, a sada ponovo učim matematiku, derivacije, limese, statistiku i programiranje. za godinu dana... koji će mi kurac HDZ
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20946
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by RayMabus 3/5/2020, 20:02

max123 wrote:sve dok sistem bude favorizirao neradnike sa vakultetima,koji sjedeći u udobnim foteljama dizajniranih kancelarija ispunjavaju neke exel tabelice,od onih koji lome kičmu u znoju i krvi, sve će biti manje onih koji će biti spremni raditi takve poslove za kikiriki.al polako,sve će doć na svoje misto...
Ti s excelima vladaju a plaća ide iz proračuna i šta njega brige kako će neki seljo nać sezonsku radnu snagu za fizikalu. Zašto bi njega to bilo brige ? Ima turizam koji puni proračun plus visoki porezi i njemu je bitno da je harač tu a od poljoprivrede nema koristi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by Hektorović 3/5/2020, 20:06

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
Pa učlani se ... fali ti iskaznica

ne znači ti iskaznica ništa, pričao sam ti o frendu koji je još i hercegovac i još išao završiti u mostar neki fakultet, pa su ga sve jedno zajebali. ima njih 200 000 što čekaju.
u ostalom sve što sam postigao u životu sam postigao.  zaradio sam lovu online prije 2-3godine, od toga sam kupio skoro pa cili stan, ostalo mi još kriptovaluta, uložio u jedan jebački tečaj gdje sam liti radio dobro plaćen posao, a sada ponovo učim matematiku, derivacije, limese, statistiku i programiranje. za godinu dana... koji će mi kurac HDZ

Pa garantiram ti da bi dogurao do solidne fotelje 

A kad si u sustavu možeš progurati puno jače projekte nego kao pojedinac
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by RayMabus 3/5/2020, 20:11

AssadNaPodmornici wrote:najjače platili bi zlatom, a kada pitaš koliko je "zlato" onda je 20kn/h ali sa tih 20kn/h plati smještaj, hranu i gorivo.
A šta ako padne kiša ? Kako onda računaš satnicu ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by RayMabus 3/5/2020, 20:18

Nek se sami snalaze di će naći radnu snagu za rad u poljoprivredi. Posadi ogroman vinograd a ne ukalkulira cijenu rada kod berbe i drugih poslova di mu triba još radnik il dva il više i onda kuka.

Aj jebi mater.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by RayMabus 3/5/2020, 20:36

[size=38]Sezonsko zapošljavanje u poljoprivredi[/size]

ZAKONODAVNI OKVIR

Privremeno i povremeno zapošljavanje na sezonskim poslovima u poljoprivredi regulirano je Zakonom o tržištu rada NN 118/18, Pravilnikom o sadržaju i obliku ugovora o sezonskom radu u poljoprivredi (NN28/19) i Odlukom o najnižem iznosu plaće sezonskog radnika u poljoprivredi za 2019. (NN 116/18).

SEZONSKI RADNIK U POLJOPRIVREDI MOŽE BITI:


  • nezaposlena osoba
  • korisnik mirovine
  • tražitelj zaposlenja koji, na temelju ugovora o sezonskom radu, obavlja sezonske poslove u poljoprivredi, bez straha od gubitka prava koja ostvaruju putem Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

[size]
Nositelju OPG-a članovi obitelji  mogu pomagati u obavljanju privremenih odnosno povremenih sezonskih poslova u poljoprivredi, bez obveze sklapanja ugovora o sezonskom radu za obavljanje privremenih odnosno povremenih sezonskih poslova u poljoprivredi.
Članovi obitelji temeljem zakona su; supružnik, srodnici po krvi u ravnoj lozi i njihovi supružnici (djedovi i bake, roditelji, djeca, unuci i praunuci), srodnici po krvi u pobočnoj lozi i njihovi supružnici (braća i sestre te njihovi potomci, braća i sestre oca i majke te njihovi potomci), srodnici po tazbini i njihovi supružnici (roditelji supružnika, braća i sestre supružnika te njihovi potomci), pastorčad i posvojenici i njihovi supružnici, korisnik udomiteljstva kojem ta fizička osoba pruža uslugu udomiteljske skrbi, osoba koju je ta fizička osoba dužna uzdržavati te osoba s kojom je ta fizička osoba u izvanbračnoj zajednici.

POSLOVE SEZONSKOG RADNIKA U POLJOPRIVREDI NE MOGU OBAVLJATI:

[/size]

  • Zaposlene ili samozaposlene osobe koje se nalaze u radnom ili socijalnom statusu na temelju kojeg su obvezno osigurane prema posebnim propisima
  • Osobe zaposlene temeljem ugovora o radu za stalne sezonske poslove
  • Osobe kojima je utvrđena opća nesposobnost za rad, osobe osigurane na produženo osiguranje prema posebnom propisu (npr. pomorci)
  • Maloljetne osobe (mlađe od 15 godina)
  • Osobe koje koriste rodiljna ili roditeljska prava prema posebnim propisima

[size]

 POSLOVI NA KOJIMA SE MOGU ZAPOSLITI SEZONSKI RADNICI U POLJOPRIVREDI

[/size]

  • Privremeni, odnosno povremeni sezonski poslovi u poljoprivredi su poslovi u području:
  • Bilinogojstva, koji obuhvaćaju pripremu zemljišta, sjetvu, sadnju, cijepljenje, uzgojne mjere, rezidbu, plijevljenje, prorjeđivanje, pikiranje, presađivanje, zaštitu bilja, žetvu, berbu, sakupljanje, premještanje uroda, sortiranje, doradu, preradu i pakiranje.
  • Stočarstva, koji obuhvaćaju striženje, mužnju, janjenje, jarenje, prikupljanje i čuvanje stada, te premještanje košnica i vrcanje meda.
  • Ribarstva, koje obuhvaća slatkovodno ribarstvo i jesenski izlov ribe u akvakulturi, morsko ribarstvo, odnosno lov na plivarici i izlov tramatom, sortiranje i pakiranje ribe te skupljanje školjaka

[size]

 NAJDULJI ROK TRAJANJA RADNOG ODNOSA NA SEZONSKIM POSLOVIMA U POLJOPRIVREDI

[/size]

  • 90 dana u jednoj kalendarskoj godini, bez obzira na to je li radnik radio neprekidno ili uz prekide.
  • Ugovor o sezonskom zapošljavanju zaključuje se evidentiranjem dnevnog  vaučera/vrijednosnog kupona na početku radnog dana u popunjen Ugovor o sezonskom radu u poljoprivredi/knjižici (USP-1 obrazac). Ugovorom je definirano trajanje radnog dana zaposlenika (ne duže od 12 sati), stanke (30 minuta za radno vrijeme od najmanje 6 sati dnevno), te dnevnog (12 sati neprekidno) i tjednog odmora (24 sata neprekidno)

[size]

DNEVNI VRIJEDNOSNI KUPONI I UGOVOR O SEZONSKOM RADU U POLJOPRIVREDI/KNJIŽICI (USP-1 OBRAZAC)

[/size]

  • mogu se kupiti u poslovnicama FINA-e po cijeni od 22,53 kn za vaučer, dok ugovor o sezonskom radu u poljoprivredi iznosi 4,30 kn
  • vrijednosni kupon mogu kupiti samo poslodavci za svoje sezonske radnike u poljoprivredi i to fizičke ili pravne osobe koje obavljaju registriranu poljoprivrednu djelatnost ili fizičke osobe nositelji obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva
  • neupotrijebljene vrijednosne kupone moguće je vratiti u bilo koju poslovnicu FINA-e, i to najkasnije do kraja siječnja tekuće godine za prethodnu godinu

[size]

UTVRĐIVANJE RADNOG STAŽA

[/size]

  • Radnik zaposlen na sezonskim poslovima u poljoprivredi dužan je, radi utvrđivanja staža osiguranja, najkasnije na kraju godine dostaviti Hrvatskom zavodu za mirovinsko osiguranje podatke o sezonskom radu u poljoprivredi tijekom te godine.

[size]

NAJNIŽI DNEVNI IZNOS NETO PLAĆE

[/size]

  • Za 2019. ne može biti niži od 90,11 kuna, dok najviši iznos nije definiran.
  • Iz isplaćene neto svote izračunava se porezna osnovica na način da je jednaka zbroju poreza na dohodak obračunatog po stopi od 12% i neto isplate.
  • Poslodavac je dužan porez na dohodak platiti do kraja mjeseca u kojem je isplaćena neto naknada i o tome izvijestiti Poreznu upravu.
  • Dohodak od primitaka na povremenim poslovima u poljoprivredi za radnika je konačan, te ne ulazi u godišnju prijavu poreza na dohodak.


Sektor za savjetovanje i podršku razvoja poslovanja mladih poljoprivrednika i ribara
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by RayMabus 3/5/2020, 20:54

Poslove sezonskog radnika u poljoprivredi ne mogu obavljati :

- stalni sezonci.

Stalni sezonac :

http://mjere.hr/mjere/stalni-sezonac/

Država pokriva 70% plaće tri mjeseca i još 35% iduća tri mjeseca.

Znači leži doma i ne može radit sezonske poslove u poljoprivredi a voće propada jer nema radne snage.

Bravo državo pameti moja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by RayMabus 3/5/2020, 21:24

Viš koja glupa država , ti si stalni sezonac i zato jer ti država uplaćuje mirovinsko 100% i 70% plaće tri mjeseca a onda 50% mirovinskog i 35% plaće još tri i onda ti moraš pola godine najmanje imat staža u turizmu.

S druge strane sezonski radnik u poljoprivredi ne smije biti stalni sezonac ( ovaj stoji doma i prima plaću od države koja mu uplaćuje i mirovinsko ).

Pa jeben ti mater eto.

Kad zapošljavaš sezonskog radnika uvjet je da se to može samo 90 dana u godini , kupiš vrijednosni papir u FINI i ugovor. Ugovor košta pet kuna i tu lipiš kupone koji vrijede jedan dan i svaki košta 20 kuna. Taj kupon je uplata mirovinskog i onda kako lik radi tako mora imat ovaj ugovor i kupon unutra zakačen i isounjen za taj dan ako dođe inspekcija.

Pa jeben ti mater da ti jeben mater glupu , napravi kupon za stalnog sezonca , to ide u proračun a on neka radi na njivi il di oće već 90 dana kad nije sezona i nek mu ide i ta plaća koju država njemu plati i plaća koju mu da ovaj poljoprivrednik poslodavac. To je dupla plaća. A ti ćeš priko kupona punit proračun jer to čista uplata jer mu plaćaš već mirovinski.

Koja kretenska država. Ne možeš virovat.

Yoda bi odma ovo potpisao. Šest mjeseci stalni sezonac i onda 90 dana poljoprivreda , plaćen mirovinski i prima plaću od države plus plaću za rad u poljoprivredi.

Dvi plaće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176010
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by IL Risorto 3/5/2020, 21:26

Za kmečanje poljoprivrednika imam razumjevanje kao i za kmečanje hrvatskih brodogradilišta.

Zbog čega ustrajat u nečemu,ako ti to ne polazi za rukom.
Ako ne možemo proizvoditi brodove bez gubitaka,onda zatvorit brodogradilište,jer čemu stvaranje gubitaka i neprofitabilne industrije.Ista stvar s poljoprivredom,ako nije isplativa,uvijek se može jeftinije uvoziti,tko želi zdraviju prehranu,neka bude spreman skupo to i platit,te će se proizvoditi manje količine,koje će se prodavati skuplje,ali onda ćeš moć pošteno platit i radnike,te ćeš lakše doći do radne snage.

Brodograditelje i poljoprivrednike prekvalificirati,ili neka se preorijentiraju na građevinu i turizam,ili u najgoru ruku sreću potraže negdje drugdje
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi Empty Re: Hrvatsku muči nedostatak radnika u poljoprivredi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum