ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 15:01

http://m.dw.com/bs/niske-plate-radnika-ključ-uspjeha-njemačke-ekonomije/a-15259222

Neto zarada slabije plaćenih radnika od 2000 otpala za 22%

Sedam miljona zaposlenih u Njemačkoj jedva pokriva tekuće troškove

RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit 29/1/2018, 15:04

Ako je to niska plaća onda je ovo kod nas tržnica robova u Tripoliju
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Guest 29/1/2018, 15:06

asilovski wrote:Ako je to niska plaća onda je ovo kod nas tržnica robova u Tripoliju
AHHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 15:07

A jbga 1200 eura izgleda puno no takve poslove rade uglavnom dotepenci a nit jedan od njih nema svoj stan dakle plati podstanarstvo a to je najmanje trećina ove plaće dakle 800 eura imaju u stvarnosti
RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Guest 29/1/2018, 15:12

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Cost-of-living-purchasing-power

inače omjer kupovne moći i prosječne plaće u Europi.. u RH je index 84, a u njemačkoj 183, 2ipo puta veći.
Međutim računajte da je naša prosjećna plaća nekih 6000kn, i to zahvaljujući uhljebima u ZGu , medijan plaće je nekih 4500kn.. tako da index prosječnog Hrvata je prije nekih 60 ili 70, nego 84..

sa druge strane, u Njemačkoj je realni index još i veći, jer sirotinja im spušta prosjek, dok index pravog švabe je preko 220..

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by darth_vader 29/1/2018, 15:14

Pinochet wrote:Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Cost-of-living-purchasing-power

inače omjer kupovne moći i prosječne plaće u Europi.. u RH je index 84, a u njemačkoj 183, 2ipo puta veći.
Međutim računajte da je naša prosjećna plaća nekih 6000kn, i to zahvaljujući uhljebima u ZGu , medijan plaće je nekih 4500kn.. tako da index prosječnog Hrvata je prije nekih 60 ili 70, nego 84..

sa druge strane, u Njemačkoj je realni index još i veći, jer sirotinja im spušta prosjek, dok index pravog švabe je preko 220..


Ma mi smo razina Ukrajine kad izuzmeš Zg i primorski pojas...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by darth_vader 29/1/2018, 15:15

Trebalo bi nas s afričkim zemljama uspoređivati, u pravu je Asila...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by marcellus 29/1/2018, 15:19

asilovski wrote:Ako je to niska plaća onda je ovo kod nas tržnica robova u Tripoliju

pa kad gledaš troškove u njemačkoj, internet pivo javni prijevoz kobasice ovo ono, onda ti treba duplo love nego u zagrebu za pokriti minimum troškova, a u zagrebu ti je soma eura malo

_________________
Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 15:25

marcellus wrote:
asilovski wrote:Ako je to niska plaća onda je ovo kod nas tržnica robova u Tripoliju

pa kad gledaš troškove u njemačkoj, internet pivo javni prijevoz kobasice ovo ono, onda ti treba duplo love nego u zagrebu za pokriti minimum troškova, a u zagrebu ti je soma eura malo
Dobro pivo u dućanu nije toliko skupo ali duvan jest, ono ima dosta tih nekih drugih troškova koji u globalu ipak poskupljuje život tamo za nekih najmanje 20%
RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Guest 29/1/2018, 15:29

marcellus wrote:
asilovski wrote:Ako je to niska plaća onda je ovo kod nas tržnica robova u Tripoliju

pa kad gledaš troškove u njemačkoj, internet pivo javni prijevoz kobasice ovo ono, onda ti treba duplo love nego u zagrebu za pokriti minimum troškova, a u zagrebu ti je soma eura malo
nisam baš siguran.. bio sam prije 2godine u njemačkoj..
cijene u trgovinama su čak jeftinije nego kod nas. cijene tehnike, gluposti, robe, auta, mobitela, što ti god padne napamet, DOSTA jeftinije.. možda i 30%. ..(a u isto vrijeme švabe pun kurac više zarađuju).

a onda, bio sam malo restorani, kafići,mc donalds to je 20% skuplje, ništa strašno za zemlju koja ima 300% veći standard.
jedinio što je baš skuplje jest renta, ali i to je pitanje . u Splitu i Dubrovniku podstanari nemogu doći do stana.. u švabiji mi priča ovaj jedan, živi malo dalje od grada, ali sjedne na brzi vlak(tamo je sve to povezano), za 20minuta je na poslu, 30km dalje, a stan jeftin.

probaj ti iz splita raditi u trogiru, koji je 30km dalje. nema jebene šanse. ah, vozio sam se ubanom, dneva karta par € i možeš se cili dan voziti po gradu od par milijuna stanovnika, sa time da nikada nisam vidio kontrolu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Guest 29/1/2018, 15:34

RayMabus wrote:
marcellus wrote:
asilovski wrote:Ako je to niska plaća onda je ovo kod nas tržnica robova u Tripoliju

pa kad gledaš troškove u njemačkoj, internet pivo javni prijevoz kobasice ovo ono, onda ti treba duplo love nego u zagrebu za pokriti minimum troškova, a u zagrebu ti je soma eura malo
Dobro pivo u dućanu nije toliko skupo ali duvan jest, ono ima dosta tih nekih drugih troškova koji u globalu ipak poskupljuje život tamo za nekih najmanje 20%
najviše radi stanova i rentanja.. jedino je to skuplje nego kod nas, .. ali opet i ovisi gdje gledaš.. u dubrovniku zaboravi na stan. u Splitu, i ovdje je postalo nemoguće naći stan. u Zagrebu se može. Slavonija je jeftina za kupovanje.

čak i da je sve skupa njemačka 20% skuplja, opet računaj plaće (a da nisu uhljeba, nego ljudi u realnom sektoru) 200-300% veće.. plus traže radnike, ovdje u RH , prije 3-4godine, kada je bila najviše nezaposlenost, ljudi se tukli za najgadniji posao od 3000kn.. znam bio sam u toj situaciji, moran povlačiti vezu za posao od 400€ , gdje se ubijaš.. i gdje ljudima djele otkaze , čim malo uspore, i odmah dovode sutra drugoga(a ove godine nemaju radnika).. i sada usporedi ti takav standard, sa njemačkim
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by darth_vader 29/1/2018, 15:36

Ma mi smo razina Bangladeša...kakve uopće usporedbe s Njemačkom po ičemu...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 15:38

A neznam šta da ti kažem, evo mene maloprije zva bivši direktor da se nađemo ova dva dana neki poslić mi sređuje vjerojatno onaj Split parking pita jel još primam naknadu sa biroa

Uglavnom Njemačka za šljakere je završena ovo ti je plača od 650 eura kad oduzmeš stan i 20% veće troškove

Neisplati se odoh se uhljebit u Split parking
RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 15:45

Neisplati se ta Njemačka, ovo šta oni prolaze to je Italija prolazila prije petnajst godina kad sam ja tamo bija, jednostavno ti šljakerski posao su ti oni koje domaći neće a često su naravno i teški i sad umisto da to plače rastu kako ih rade stranci sve više onda plaće padaju tj robovska kasta

Zaboravi, prošao sam ja tu priču, nema od toga ništa
RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by vili40 29/1/2018, 15:52

velika hrpetina teških gluposti
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 15:55

vili40 wrote:velika hrpetina teških gluposti
To su statistički podaci, svako sedmi radnik, to šta ti ne upadaš u te ne znači da nije tako
RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 15:59

Kad neke stvari nekužite onda ću vam ih ja objasnit

Njemačka je zemlja Nijemaca

Uzmimo neko zanimanje npr kuhar i sad domaće stanovništvo neće više da kuha, sve stranci

Zašto bi Nijemaca bilo brige kolika je tu visina plače?

E vidiš kad je tako onda utrpaj još kuhara pa će stranci radit za još manje
RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 16:04

Ćim ti počme ovakva priča tj jedan dio poslova a to su ovi koje domaći neće da rade dešava se ono što sam gore opisao

Prošao sam ja to u Italiji prije više od petnaest godina, jednostavno Talijan to neće da radi nego samo stranac a onda nije bitno jel sa Balkana ili Nigerije nego da oće da radi za manje.

Uglavnom tko misli šljakat u Njemačkoj a te poslove više neće nit jedan domaći da radi onda nek se ne čudi kako plaća pada a ne raste

Eto poviše vam je objašnjeno
RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by vili40 29/1/2018, 16:06

RayMabus wrote:
vili40 wrote:velika hrpetina teških gluposti
To su statistički podaci, svako sedmi radnik, to šta ti ne upadaš u te ne znači da nije tako
ja nisam do sada vidio ni čuo da i jedan radnik za mjesec dana ako radi zaradi manje od 1.500 eura,samo više.
Ova priča sa stanovima je isto glupost,onaj tko živi sam neće si iznajmiti stan u centru za 600-800 eura nego će potovat autom ili gradskim prijevozom svaki dan dvadesetak minuta ali će ga stan koštati upola manje.
Duhan?Kaine problem,imaš 200 gramski Winston za 25 eura pa namataš na grose štopflmašine i dosta ti je za dva tjedna a cigarete lete savršene,ili ko neki dovezu od kuće ili češke.
Hrana bolja i jeftinija,pivo bolje i jeftinije...npe.jedno od skupljih u njemačkoj augustiner 90 centi flaša a normalno u našem rangu upola manje.
Meni više ne mogu prodavati te fore.
vili40
vili40

Male
Posts : 10748
2015-08-02


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by RayMabus 29/1/2018, 16:11

Nije Njemačka to samo gdje si ti

Normalno da stranci ne dolaze u regije gdje nema potrebe da dolaze nego samo gdje ima posla

Previše gledaš po sebi ako ti piše svako sedmi onda je to tako, i žene rade dakle i to upada u radničku klasu
RayMabus
RayMabus

Posts : 175983
2014-04-11


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum