ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by kaya Mon 29 Jan - 17:19

govinda wrote:Konobar, Bec, prodje oko 1800 eura mjesecno sa baksisom i prekovremenim,
i tu na moru. s tim da je ovaj dodao parsto eura.
oni lažu, ja sam to vidjela kad sam bila u njemačkoj. ja sam bila s nekim glupim švabama i vode me u neki restoran. i kažu da tamo jedu stalno i da u kuhinji radi neka dalmatinka. i ja im kažem da ju zovu, da malo pričam hrvatski, ne da mi se više blebetati ni engleski ni njemački.
i dođe cura, u kuhinji je cijeli dan jadna i prva priča kad je sjela da zarađuje gadnu paru , pa neki prsten pokazuje kao bulgari :D   ..ja sad gledam i žao mi ju, pa se sve pravim da to vjerujem da joj bude manje glupo. nakon 15 minuta sam požalila, jedva sam čekala da ode kuhat i nastavila sa hansom o gluparijama

kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by govinda Mon 29 Jan - 17:21

danni1 wrote:93. je moj brat imao plaću u njemačkoj točno 11 puta veću nego jau Hrvatskoj.
Danas , na istom poslu smo i ja i on ima tek malo više nego duplo veću od mene.
Nešto se tu promijenilo i kod nas a boga mi i kod švaba.
Nisu im plate rasle tom stopom kao i u Hrvatskoj, drugo 93. je bila njemacka marka i kuna (ili je HD jso uvijek bio?) koja je vrijedila pa jako malo u odnosu na marku..onda je euro promijenio mnogo toga..

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by govinda Mon 29 Jan - 17:25

Kuna je precijenjena i njen tecaj bi realno trebao da bude najmanje 20 posto nizi nego sto je sad..zato su mnoge stvari po Njemackoj i austriji jeftinije nego u Hrvatskoj..o efektima realnog kursa kune na turizxam i izvoz da i ne govorimo...medjutim, niko se ne usudjuje da obori tecaj kune, zasto,, nemam pojma, mogu nagadjati..

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 17:45

Pinochet wrote:Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Cost-of-living-purchasing-power

inače omjer kupovne moći i prosječne plaće u Europi.. u RH je index 84, a u njemačkoj 183, 2ipo puta veći.
Međutim računajte da je naša prosjećna plaća nekih 6000kn, i to zahvaljujući uhljebima u ZGu , medijan plaće je nekih 4500kn.. tako da index prosječnog Hrvata je prije nekih 60 ili 70, nego 84..

sa druge strane, u Njemačkoj je realni index još i veći, jer sirotinja im spušta prosjek, dok index pravog švabe je preko 220..

Prosječna plaća od 6.800 hehehe je da u agencijama za tetris i hadeze koje su sve u Zagrebiji
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by marcellus Mon 29 Jan - 17:46

Pinochet wrote:
marcellus wrote:
asilovski wrote:Ako je to niska plaća onda je ovo kod nas tržnica robova u Tripoliju

pa kad gledaš troškove u njemačkoj, internet pivo javni prijevoz kobasice ovo ono, onda ti treba duplo love nego u zagrebu za pokriti minimum troškova, a u zagrebu ti je soma eura malo
nisam baš siguran.. bio sam prije 2godine u njemačkoj..
cijene u trgovinama su čak jeftinije nego kod nas. cijene tehnike, gluposti, robe, auta, mobitela, što ti god padne napamet, DOSTA jeftinije.. možda i 30%. ..(a u isto vrijeme švabe pun kurac više zarađuju).

a onda, bio sam malo restorani, kafići,mc donalds to je 20% skuplje, ništa strašno za zemlju koja ima 300% veći standard.
jedinio što je baš skuplje jest renta, ali i to je pitanje . u Splitu i Dubrovniku podstanari nemogu doći do stana.. u švabiji mi priča ovaj jedan, živi malo dalje od grada, ali sjedne na brzi vlak(tamo je sve to povezano), za 20minuta je na poslu, 30km dalje, a stan jeftin.

probaj ti iz splita raditi u trogiru, koji je 30km dalje. nema jebene šanse. ah, vozio sam se ubanom, dneva karta par € i možeš se cili dan voziti po gradu od par milijuna stanovnika, sa time da nikada nisam vidio kontrolu

renta nije jedino što je skuplje, restorani su skupi, piva je pun kurac skupa vani, dućani jebiga jesu nešto skuplji ne puno, internet je skuplji dosta, javni prijevoz je skuplji...

tehnika auti i to to sve isto košta.

ali u biti s dva soma eura u njemačkoj si kurčina

_________________
Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 17:46

Druge strane u srbiji, albaniji i sl. prćijama 50% plaće na računa a pola na ruke tako da...kod nas je sivo/crna zona represijom jako uništena te su ljudi utekli...
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 17:48

marcellus wrote:
Pinochet wrote:
marcellus wrote:
asilovski wrote:Ako je to niska plaća onda je ovo kod nas tržnica robova u Tripoliju

pa kad gledaš troškove u njemačkoj, internet pivo javni prijevoz kobasice ovo ono, onda ti treba duplo love nego u zagrebu za pokriti minimum troškova, a u zagrebu ti je soma eura malo
nisam baš siguran.. bio sam prije 2godine u njemačkoj..
cijene u trgovinama su čak jeftinije nego kod nas. cijene tehnike, gluposti, robe, auta, mobitela, što ti god padne napamet, DOSTA jeftinije.. možda i 30%. ..(a u isto vrijeme švabe pun kurac više zarađuju).

a onda, bio sam malo restorani, kafići,mc donalds to je 20% skuplje, ništa strašno za zemlju koja ima 300% veći standard.
jedinio što je baš skuplje jest renta, ali i to je pitanje . u Splitu i Dubrovniku podstanari nemogu doći do stana.. u švabiji mi priča ovaj jedan, živi malo dalje od grada, ali sjedne na brzi vlak(tamo je sve to povezano), za 20minuta je na poslu, 30km dalje, a stan jeftin.

probaj ti iz splita raditi u trogiru, koji je 30km dalje. nema jebene šanse. ah, vozio sam se ubanom, dneva karta par € i možeš se cili dan voziti po gradu od par milijuna stanovnika, sa time da nikada nisam vidio kontrolu

renta nije jedino što je skuplje, restorani su skupi, piva je pun kurac skupa vani, dućani jebiga jesu nešto skuplji ne puno, internet je skuplji dosta, javni prijevoz je skuplji...

tehnika auti i to to sve isto košta.

ali u biti s dva soma eura u njemačkoj si kurčina
Gdje je pivo skuplje? u kafani možda, sva hrana obuća, odjeća je jeftina tamo, a svatko si može priuštiti barem jedno putovanje van godišnje, kod nas si većina može priuštiti kurčinu u usta
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by marcellus Mon 29 Jan - 17:49

ukratko poanta je njemačka nije više što je bila sedamdesetih i osamdesetih kad je bauštelac mogao zaradit za rabljeni w123 i kuću na rodnoj grudi, u tome je kvaka, razlike u plaćama su jako velike, i od loših poslova se više ne živi dobro kao nekad.

jebiga, budimo realni, masu ljudi u švabiji radi za plaće tipa soma i pol ili dva soma eura neto mjesečno. Ti ljudi ne sudjeluju u blagostanju.

_________________
Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 17:49

To isto kad je marcel komentirao slavoniji a jedini susret sa istom dalekom provincijom jest kad je jednom jeo čobanac ono plavuša u supermarketu press
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 17:51

marcellus wrote:ukratko poanta je njemačka nije više što je bila sedamdesetih i osamdesetih kad je bauštelac mogao zaradit za rabljeni w123 i kuću na rodnoj grudi, u tome je kvaka, razlike u plaćama su jako velike, i od loših poslova se više ne živi dobro kao nekad.

jebiga, budimo realni, masu ljudi u švabiji radi za plaće tipa soma i pol ili dva soma eura neto mjesečno. Ti ljudi ne sudjeluju u blagostanju.
Meni je pobjeglo barem 15-tak stranaka i nitko se ne želi vratiti u bil okojem obliku i to od mladih, umirovljenih, srednjih onih i ovih, da nema njemačke pocrkali bi od marićevog suficita
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by marcellus Mon 29 Jan - 17:51

asilovski wrote:
Gdje je pivo skuplje? u kafani možda, sva hrana obuća, odjeća je jeftina tamo, a svatko si može priuštiti barem jedno putovanje van godišnje, kod nas si većina može priuštiti kurčinu u usta

jebiga troškovi života u minkenu su oko 50% veći nego u zagrebu.


https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Munich

što ne znači da standard u švabiji nije puno veći nego u zagrebu, ali znači da puno ljudi koji rade za soma i pol ili dva soma eura mjesečno baš i nemaju neki ludi standard.

_________________
Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by marcellus Mon 29 Jan - 17:52

asilovski wrote:
marcellus wrote:ukratko poanta je njemačka nije više što je bila sedamdesetih i osamdesetih kad je bauštelac mogao zaradit za rabljeni w123 i kuću na rodnoj grudi, u tome je kvaka, razlike u plaćama su jako velike, i od loših poslova se više ne živi dobro kao nekad.

jebiga, budimo realni, masu ljudi u švabiji radi za plaće tipa soma i pol ili dva soma eura neto mjesečno. Ti ljudi ne sudjeluju u blagostanju.
Meni je pobjeglo barem 15-tak stranaka i nitko se ne želi vratiti u bil okojem obliku i to od mladih, umirovljenih, srednjih onih i ovih, da nema njemačke pocrkali bi od marićevog suficita

pa jebiga nije hrvatska referenca

_________________
Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by marcellus Mon 29 Jan - 17:53

ono mislm spram burkine faso je standard u njemačkoj jako dobar i ako si na minimalcu, ali realno u švabiji se više ne živi naročito dobro ako nemaš faks, šljaker vulgaris više ne živi dobro u švabiji. U Americi možda, ali u Švabiji više ne.

_________________
Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Guest Mon 29 Jan - 17:57

U Njemačkoj se živi dobro, u Hrvatskoj se ne živi. Zagrebačka Republika nije Hrvatska.

Jet-set se nije mogao živjeti ni prije 20-30-40 godina u Njemačkoj, ali je s Deutsche Mark bilo odlično spram eura.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by danni1 Mon 29 Jan - 17:59

marcellus wrote:ono mislm spram burkine faso je standard u njemačkoj jako dobar i ako si na minimalcu, ali realno u švabiji se više ne živi naročito dobro ako nemaš faks, šljaker vulgaris više ne živi dobro u švabiji. U Americi možda, ali u Švabiji više ne.
Točno. Ni šljaker ni penzioneri ...sve je ošlo u 3PM.

_________________
Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 52
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 18:03

marcellus wrote:
asilovski wrote:
Gdje je pivo skuplje? u kafani možda, sva hrana obuća, odjeća je jeftina tamo, a svatko si može priuštiti barem jedno putovanje van godišnje, kod nas si većina može priuštiti kurčinu u usta

jebiga troškovi života u minkenu su oko 50% veći nego u zagrebu.


https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Munich

što ne znači da standard u švabiji nije puno veći nego u zagrebu, ali znači da puno ljudi koji rade za soma i pol ili dva soma eura mjesečno baš i nemaju neki ludi standard.
U Zagrebu 50% njih živi od 3500 kn mjesečno a sa tim možeš obrisati guzicu
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 18:04

marcellus wrote:
asilovski wrote:
marcellus wrote:ukratko poanta je njemačka nije više što je bila sedamdesetih i osamdesetih kad je bauštelac mogao zaradit za rabljeni w123 i kuću na rodnoj grudi, u tome je kvaka, razlike u plaćama su jako velike, i od loših poslova se više ne živi dobro kao nekad.

jebiga, budimo realni, masu ljudi u švabiji radi za plaće tipa soma i pol ili dva soma eura neto mjesečno. Ti ljudi ne sudjeluju u blagostanju.
Meni je pobjeglo barem 15-tak stranaka i nitko se ne želi vratiti u bil okojem obliku i to od mladih, umirovljenih, srednjih onih i ovih, da nema njemačke pocrkali bi od marićevog suficita

pa jebiga nije hrvatska referenca
Ma kod ns je kao u lat.americi imaš par latifundista hrpu sirotinje i socijale i tanki kao srednji sloj
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Guest Mon 29 Jan - 18:05

RayMabus wrote:u Njemačkoj...
Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Adelene
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 18:07

Toliko je loše u Njemačkoj da je 200 iljada ljudi u par godina doslovce pobjeglo tamo d ne crkne od humaniste hanžija i bijede
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by govinda Mon 29 Jan - 18:09

Nije tu samo palta jedan od faktora, tu je i djeciji doplatak, bolje zdravstveno osiguranje, bolje skole za djecu, ako ostanes bez posla nece ti zakucati hanzekovici na vrata i izvrsiti ovrhu itd..

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Kermit Mon 29 Jan - 18:14

govinda wrote:Nije tu samo palta jedan od faktora, tu je i djeciji doplatak, bolje zdravstveno osiguranje, bolje skole za djecu, ako ostanes bez posla nece ti zakucati hanzekovici na vrata i izvrsiti ovrhu itd..
Kod njih imaš stambeno pravo, cijeni se rad, plaćaju se prekovremeni, rad nedjeljom i praznikom i koješta toga što ne postoji ovdje
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije - Page 3 Empty Re: Niske plače radnika ključ uspjeha njemačke ekonomije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum