ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko je Marko Perković Thompson?

Page 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by dzango Sat 6 Aug - 9:48

Eroo wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:
Možda si i u pravu, šta znam...Ne slušam tu vrstu glazbe.
U svakom slučaju napuni svaki stadion. Neki vole njegovu pjesmu,
a neki vole čak i srpske cajke...Različiti smo po tom pitanju.
Napuni i Ceca sve stadione i kafane pa se od nje ne pravi sociološki fenomen i ponos otadžbine. Mora da se zna šta je estrada i opijum za narodne mase a šta vrednosti na kojima treba da počiva kultura jednog naroda.
Itekako se prave, nemoj to meni pričat...
Temelj Thompsonove pažnje su, kako on kaže: Bog, Domovina i Obitelj. Šta ovome fali?
Nigdje tu nema Srba, osim četnika u njegovoj prvoj pjesmi, koju je napisao kao "ratnik" u svom selu.
Sociološki fenomen su od njega napravili SDP i HDZ. Nećeš vjerovati-iz straha.
Obrađuje uglavnom teme koje pogađaju lažljive političare-lažne domoljube, pljačkaše vlastitog naroda i države.
U Puli ni danas ne može gostovati, jer mu to ne dozvoljavaju  lažni "lokalpatrioti", koji su notorni pljačkaši.
Ne da se mi ovo više objašnjavat, već sam umoran...
Ne pravi se od Cece ponos nacije i otadžbine. On ja turbo folk pevaljka i tačka.

Fali to što je najveći profiter a kao se gnuša profitera, peva o porodici a razveo se, skrnavi veru i stravlja je u turbo folk kontekst gde veri i Crkvi nije mesto. Jednostavno, umesto da nešto uzdiže,on se o to okoristi, upotrebi i unizi.
To nema veze s njegovim  pjevanjem kako kažete "ustaških pjesama".
Uostalom, zašto bi to vas kao Srbe uopće trebalo zanimat?
A-ha, nacionalist...Imate pogrešnu definiciju nacionalizma.
Miješate nacionalizam i domoljublje sa šovinizmom, a u vašem (srpskom)
slučaju i sa ustaštvom. Slično kao i jedan dio Hrvata.

Mene mnogo ne zanima ali si sam pitao šta je Tompson. A i zgodno je kao tema za forum.

dzango

Posts : 28140
2014-04-19


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by dzango Sat 6 Aug - 9:49

frakcija wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:
frakcija wrote:ima dosta tekstova koji me ganu..moj dida i ja..kletva kralja zvonimira..piše li on to sam?
Ono jest. Ume da protera kada zapne u WC-u. Ima taj jedinstveni glas stenjanja na šolji u toaletu.
Stvar ukusa, rekoh.
Nego, po čemu to on pjeva ustaške pjesme? Znaš ti neku?
Ja ne znam niti jednu, a bezbeli, jako sam se potrudio to istražit.
Ceo repertoar mu je zasnovan na ideologiji krvi tla. Čak i ne mora da spominje ustaše i ppglavnika direktno.
pa krv tla  se odnosi i na mletke i na turke i na grke i na bugare ..etc
Nisam stavio I. Znači njegovi tekstovi su zasnovani na ideologiji krvi i tla u turbo folk aranžmanu. U prevuodu - hrani vas govnima samo tako.

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 9:51

Starhemberg wrote:Thompson bi zapravo bio jedan od mnogih na estradi, ni po čemu poseban, da svoje tržište ne traži ciljajući na najniže strasti i kolektivnu psihozu. Onda kao takav je zgodno političko sredstvo i medij preko kojeg se prenose poruke političke prirode, u prvom redu netrpeljivosti i mržnje.

Cilja on na dzepove a zna di je plodno tlo..Nesto slicno kao Baja Mali Knindza..svaki sa odgovarajucim "adapterom" za ciljano trziste.
naprimer BMK najvise cilja na Srbe iz brdovitih krajeva Dalmacije, Like, Korduna, Banije itd..tekstovi se pozivaju na "stare majke, ognjista, proklete ustase, prsute i sl". Jedino nije opevao nas u Slavoniji i Sremu i hvala mu najvece jer sta je on usta stavio to je saptom palo..

Tompson na drugu stranu malo sofisticiraniji ali isto tako sa ciljevima iznad odredjene nadmorske visine uglavnom...znaci, katolicanstvo, kristalna jezera i ledenjaci Hrvatske, romanticarsko-buy one get one free NDH shirts medijski environment..nazalost voliti Hrvatsku znaci mrziti Srbe kod njegove publike en masse
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by udba Sat 6 Aug - 9:53

Robijalo se za Vilu Velebita, Marša na Drinu.. ali danas što se tiče policijskog progona i progona od strane pravosudnog aparata tu vodstvo drži Grdović bez konkurencije.

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Eroo Sat 6 Aug - 9:53

dzango wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:
frakcija wrote:ima dosta tekstova koji me ganu..moj dida i ja..kletva kralja zvonimira..piše li on to sam?
Ono jest. Ume da protera kada zapne u WC-u. Ima taj jedinstveni glas stenjanja na šolji u toaletu.
Stvar ukusa, rekoh.
Nego, po čemu to on pjeva ustaške pjesme? Znaš ti neku?
Ja ne znam niti jednu, a bezbeli, jako sam se potrudio to istražit.
Ceo repertoar mu je zasnovan na ideologiji krvi tla. Čak i ne mora da spominje ustaše i ppglavnika direktno.
Znači prevodite po vlastitom osjećaju i izboru. Pa prevodite, jbiga.
Probajte mu tekstove usporediti s tekstovima pjesama u Jugi...
S "krvi i tlem" su pumpali čak i djecu u vrtiću... :D
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 9:55

dzmrdz wrote:
Starhemberg wrote:Thompson bi zapravo bio jedan od mnogih na estradi, ni po čemu poseban, da svoje tržište ne traži ciljajući na najniže strasti i kolektivnu psihozu. Onda kao takav je zgodno političko sredstvo i medij preko kojeg se prenose poruke političke prirode, u prvom redu netrpeljivosti i mržnje.

Cilja on na dzepove a zna di je plodno tlo..Nesto slicno kao Baja Mali Knindza..svaki sa odgovarajucim "adapterom" za ciljano trziste.
naprimer BMK najvise cilja na Srbe iz brdovitih krajeva Dalmacije, Like, Korduna, Banije itd..tekstovi se pozivaju na "stare majke, ognjista, proklete ustase, prsute i sl". Jedino nije opevao nas u Slavoniji i Sremu i hvala mu najvece jer sta je on usta stavio to je saptom palo..

Tompson na drugu stranu malo sofisticiraniji ali isto tako sa ciljevima iznad odredjene nadmorske visine uglavnom...znaci, katolicanstvo, kristalna jezera i ledenjaci Hrvatske, romanticarsko-buy one get one free NDH shirts medijski environment..nazalost voliti Hrvatsku znaci mrziti Srbe kod njegove publike en masse
Obojici motiv novac, s tom razlikom sto je Baja za vrijeme rata ložio mržnju i podsticao na ubijanje Hrvata, dok Thompson sad u vrijeme mira na kartu mržnje zgrće lovu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Eroo Sat 6 Aug - 9:56

udba wrote:Robijalo se za Vilu Velebita, Marša na Drinu.. ali danas što se tiče policijskog progona i progona od strane pravosudnog aparata tu vodstvo drži Grdović bez konkurencije.
Slovenci, Makedonci Crnogorci su mogli bez problema pjevati domoljubne.
Zabranjeno je bilo samo Srbima i Hrvatima, a posebno Hrvatima,
a najposebnije Hercegovcima.  Za "Vilu Velebita" je išlo i šišanje na nulu. :D


Last edited by Eroo on Sat 6 Aug - 9:56; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by darla Sat 6 Aug - 9:56

Eroo wrote:
To je sastavni dio pjesme "Čavoglave". Ima povijesnu pozadinu.
Niti jedna njegova pjesma nema nitu u tragovima nešto slično,
pa čak ni šovinizma. Sve treba promatrati u kontekstu...
Za jednu znam čak i da je nadnacionalna, pjeva o "braći u svemiru"
ili tako nešto. Pokušat ću je potražit.

Znam ja kako idu Cavoglave i znam kad su nastale. Moj bratec kad je bio mali nisi mogao zivjet od njega u to ratno vrijeme, stalno je to pjevao i od Vinka Coce: "Jedna ruza cvate samo za te, druga vene usrid meeeeneeee", kako je te dvije pjesme povezao ne znam, ali to mu je bio dnevni repertoar, a tri godine je tada imao :D :D

Znam koji je bio tada kontekst, a svi znamo koje je danas vrijeme jel. Kako god prijava je podignuta i protiv njega i protiv onih koji su palili srpsku zastavu. A i KGK je to osudila na TV.

Manji problem su njegove pjesme, veci problem ja ikonografija redovito prisutna na njegovim koncertima.

darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 9:57

Starhemberg wrote:
dzmrdz wrote:
Starhemberg wrote:Thompson bi zapravo bio jedan od mnogih na estradi, ni po čemu poseban, da svoje tržište ne traži ciljajući na najniže strasti i kolektivnu psihozu. Onda kao takav je zgodno političko sredstvo i medij preko kojeg se prenose poruke političke prirode, u prvom redu netrpeljivosti i mržnje.

Cilja on na dzepove a zna di je plodno tlo..Nesto slicno kao Baja Mali Knindza..svaki sa odgovarajucim "adapterom" za ciljano trziste.
naprimer BMK najvise cilja na Srbe iz brdovitih krajeva Dalmacije, Like, Korduna, Banije itd..tekstovi se pozivaju na "stare majke, ognjista, proklete ustase, prsute i sl". Jedino nije opevao nas u Slavoniji i Sremu i hvala mu najvece jer sta je on usta stavio to je saptom palo..

Tompson na drugu stranu malo sofisticiraniji ali isto tako sa ciljevima iznad odredjene nadmorske visine uglavnom...znaci, katolicanstvo, kristalna jezera i ledenjaci Hrvatske, romanticarsko-buy one get one free NDH shirts medijski environment..nazalost voliti Hrvatsku znaci mrziti Srbe kod njegove publike en masse
Obojici motiv novac, s tom razlikom sto je Baja za vrijeme rata ložio mržnju i podsticao na ubijanje Hrvata, dok Thompson sad u vrijeme mira na kartu mržnje zgrće lovu.

Da, istina. Dva nalicja jednog lica, profiterskog i huskackog
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by dzango Sat 6 Aug - 9:59

Eroo wrote:
dzango wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:
frakcija wrote:ima dosta tekstova koji me ganu..moj dida i ja..kletva kralja zvonimira..piše li on to sam?
Ono jest. Ume da protera kada zapne u WC-u. Ima taj jedinstveni glas stenjanja na šolji u toaletu.
Stvar ukusa, rekoh.
Nego, po čemu to on pjeva ustaške pjesme? Znaš ti neku?
Ja ne znam niti jednu, a bezbeli, jako sam se potrudio to istražit.
Ceo repertoar mu je zasnovan na ideologiji krvi tla. Čak i ne mora da spominje ustaše i ppglavnika direktno.
Znači prevodite po vlastitom osjećaju i izboru. Pa prevodite, jbiga.
Probajte mu tekstove usporediti s tekstovima pjesama u Jugi...
S "krvi i tlem" su pumpali čak i djecu u vrtiću... :D

Nešto slično kao Bijelo Dugme koje je na kraju i samo prošlo put od pastirskog roka do turbo folka i bilo državni projekat. Ali to je koncept iz doba komunizma i jednoumlja koji bi trebao da je davno prevaziđen.

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by darla Sat 6 Aug - 9:59

udba wrote:Robijalo se za Vilu Velebita, Marša na Drinu.. ali danas što se tiče policijskog progona i progona od strane pravosudnog aparata tu vodstvo drži Grdović bez konkurencije.

Je, to ce se promijeniti kad dodje koji put trijezan na koncert. :D
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 9:59

darla wrote:
Eroo wrote:
To je sastavni dio pjesme "Čavoglave". Ima povijesnu pozadinu.
Niti jedna njegova pjesma nema nitu u tragovima nešto slično,
pa čak ni šovinizma. Sve treba promatrati u kontekstu...
Za jednu znam čak i da je nadnacionalna, pjeva o "braći u svemiru"
ili tako nešto. Pokušat ću je potražit.

Znam ja kako idu Cavoglave i znam kad su nastale. Moj bratec kad je bio mali nisi mogao zivjet od njega u to ratno vrijeme, stalno je to pjevao i od Vinka Coce: "Jedna ruza cvate samo za te, druga vene usrid meeeeneeee", kako je te dvije pjesme povezao ne znam, ali to mu je bio dnevni repertoar, a tri godine je tada imao :D :D

Znam koji je bio tada kontekst, a svi znamo koje je danas vrijeme jel. Kako god prijava je podignuta i protiv njega i protiv onih koji su palili srpsku zastavu. A i KGK je to osudila na TV.

Manji problem su njegove pjesme, veci problem ja ikonografija redovito prisutna na njegovim koncertima.


Je...ispada da je on u stavri sam manje problematican bar naizgled nego pnjegova publika ali s obzirom na broj ljudi to je sto je. Ne mozes zabraniti tolikom broju ljudi da demonstrira ono sto oseca..porazno u svakom slucaju za ostatak ljudi u HR.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 10:00

Eroo wrote:
udba wrote:Robijalo se za Vilu Velebita, Marša na Drinu.. ali danas što se tiče policijskog progona i progona od strane pravosudnog aparata tu vodstvo drži Grdović bez konkurencije.
Slovenci, Makedonci Crnogorci su mogli bez problema pjevati domoljubne.
Zabranjeno je bilo samo Srbima i Hrvatima, a posebno Hrvatima,
a najposebnije Hercegovcima.  Za "Vilu Velebita" je išlo i šišanje na nulu. :D

Bome u mom selu su robijali za neke pesme a koje tacno ne znam, znam da su bile nacionalnog karaktera, srpske...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 10:02

udba wrote:mene rasplače ona "puka ti je nokat" i "Grkinjo znaj, svemu je kraj" gdje govori o merkeličinom prekidu kreditiranja grčke ekonomije, pa ona za Perkovića "Sude mi", ima tu dobrijeh stvari.
Meni je najbolja "Zmija me za srce ugrizla". 

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Pxl_050816_13620960
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Eroo Sat 6 Aug - 10:06

darla wrote:

Manji problem su njegove pjesme, veci problem ja ikonografija redovito prisutna na njegovim koncertima.

Ikonografija nije njegov problem.
Za mene kao tehničku osobu se uvijek postavlja pitanje kolii je broj onih koji sa svojom ikonografijom provociraju.
Po Gaussu ne bi trebalo biti više od 5%. Tih 5% će biti ovakvi ili onakvi, bez obzira ne zabranili vi ili da.  :)
I pitanje je šta koga provocira. Koliki je njihov broj? Jamčim da i njih nema više od 5%.
Važno je tome ne posvećivati pažnju, pa će nestati samo po sebi.
Međutim, ako se rješavanja problema prihvati Stazić, onda ćete umjesto onih 5% imati 50%. :D
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by dzango Sat 6 Aug - 10:09

darla wrote:
Eroo wrote:
To je sastavni dio pjesme "Čavoglave". Ima povijesnu pozadinu.
Niti jedna njegova pjesma nema nitu u tragovima nešto slično,
pa čak ni šovinizma. Sve treba promatrati u kontekstu...
Za jednu znam čak i da je nadnacionalna, pjeva o "braći u svemiru"
ili tako nešto. Pokušat ću je potražit.

Znam ja kako idu Cavoglave i znam kad su nastale. Moj bratec kad je bio mali nisi mogao zivjet od njega u to ratno vrijeme, stalno je to pjevao i od Vinka Coce: "Jedna ruza cvate samo za te, druga vene usrid meeeeneeee", kako je te dvije pjesme povezao ne znam, ali to mu je bio dnevni repertoar, a tri godine je tada imao :D :D

Znam koji je bio tada kontekst, a svi znamo koje je danas vrijeme jel. Kako god prijava je podignuta i protiv njega i protiv onih koji su palili srpsku zastavu. A i KGK je to osudila na TV.

Manji problem su njegove pjesme, veci problem ja ikonografija redovito prisutna na njegovim koncertima.


I tekstovi i ikonografija sa onim plastičnim mačem, made in PRC, su deo iste filozofile turbo folka.

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Eroo Sat 6 Aug - 10:09

dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
udba wrote:Robijalo se za Vilu Velebita, Marša na Drinu.. ali danas što se tiče policijskog progona i progona od strane pravosudnog aparata tu vodstvo drži Grdović bez konkurencije.
Slovenci, Makedonci Crnogorci su mogli bez problema pjevati domoljubne.
Zabranjeno je bilo samo Srbima i Hrvatima, a posebno Hrvatima,
a najposebnije Hercegovcima.  Za "Vilu Velebita" je išlo i šišanje na nulu. :D

Bome u mom selu su robijali za neke pesme  a koje tacno ne znam, znam da su bile nacionalnog karaktera, srpske...
Ista vam je stvar i sa Thomsonom.
Politika ima problem što ga ne može zatvorit kao nekad...
Thompson ih ogoljava do kosti...
Eroo
Eroo

Posts : 74923
2016-07-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by aben Sat 6 Aug - 10:14

tomson? isto ka i bruce sprengsteen, robert plant, mladen grdović...

nojbolji su ovi srbi ča ga optužuju jer zarađuje, kurbobože, 
svi neki volonteri :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by darla Sat 6 Aug - 10:16

dzmrdz wrote:

Je...ispada da je on u stavri sam manje problematican bar naizgled nego pnjegova publika ali s obzirom na broj ljudi to je sto je. Ne mozes zabraniti tolikom broju ljudi da demonstrira ono sto oseca..porazno u svakom slucaju za ostatak ljudi u HR.

Nije to neki znacajan broj ljudi, a ni ne vicu svi na njegovim koncertima: "Za dom spremni!", da bi se od toga radio neki poseban socioloski moment po meni. Svaka zemlja ima svoju ekstremnu desnicu, pa se to ne smatra poraznim za ostatak tog naroda. Mi na ovim prostorima volimo dramu, to je.

Plus sto je vecina njegovih pjesama nastala u konteksu odredjenog vremena i progovara o istom.

Iako ako se nastavi tamburati po tome, mogao bi postati simbolom cisto iz prkosa, kao sto su se nekad pjevala Vila velebita i tako to.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 10:21

dzmrdz wrote:
Eroo wrote:
udba wrote:Robijalo se za Vilu Velebita, Marša na Drinu.. ali danas što se tiče policijskog progona i progona od strane pravosudnog aparata tu vodstvo drži Grdović bez konkurencije.
Slovenci, Makedonci Crnogorci su mogli bez problema pjevati domoljubne.
Zabranjeno je bilo samo Srbima i Hrvatima, a posebno Hrvatima,
a najposebnije Hercegovcima.  Za "Vilu Velebita" je išlo i šišanje na nulu. :D

Bome u mom selu su robijali za neke pesme  a koje tacno ne znam, znam da su bile nacionalnog karaktera, srpske...

Ranih 80.tih sam s ekipom pjevala Ustani bane...a u zatvoru nismo završile samo ja i jedna prijateljica, jer smo bile maloljetne, bome ostali su bili 3 mjeseca na hlađenju...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Leviathan2 Sat 6 Aug - 10:22

a kru te jebo, oko cega se vi bakcete, thompson, ahahahahahahahahaha a majko mila, svebitna figura opstojnosti naroda 
pa dok god uspijeva isprovocirati  dotle je popularan, ahahahahaha majke ti malog jezha

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 3 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum