ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by Tony Soprano 20/3/2016, 22:34

ANTO NOBILO ZA MAX!
Slučaj Perković upropastio mi je karijeru
'Te-kvon-do je nešto što najdulje u životu radim. Počeo sam još kao srednjoškolac, prije no što ću početi studirati pravo, i taj sport me definira dulje nego pravo od kojeg živim.'

13896 pregleda

6,5 - bodova







Slučaj Perković upropastio mi je karijeru 764dffc794ba5c20cace2d058ba71665

Foto: Anto Magzan/PIXSELL
Slučaj Perković upropastio mi je karijeru 82c08b2148427ea7728d423e76356c18
Autor:
Dražen Brajdić

Veliku krizu Hrvatskog te-kvon-do saveza u ovoj su sportskoj asocijaciji odlučili riješiti promjenom predsjednika. Dosadašnji čelnik prof. dr. Franjo Prot bio je opterećen lošim publicitetom pa se povukao u drugi plan i ustupio svoje mjesto Anti Nobilu (65).

A on nije samo jedan od vodećih domaćih odvjetnika i poznata javna osoba već i istinska legenda ovog sporta. Osim što je jedan od pokretača te-kvon-doa u Hrvatskoj, pripadnik takozvanog nultog naraštaja, Nobilo je i prvi svjetski i europski prvak teške kategorije u borbama, a zlatna odličja ima i s europskih i svjetskih prvenstava u razbijanju.
– Te-kvon-do je nešto što najdulje u životu radim. Počeo sam još kao srednjoškolac, prije no što ću početi studirati pravo, i taj sport me definira dulje nego pravo od kojeg živim. Osim toga, vježbam ga sve do dana današnjeg. Dok nisam preuzeo slučaj Perković u Münchenu, nastojao sam trenirati pet do šest puta tjedno, a sada se to svelo na dva do tri puta tjedno.
Uspijeva li ikako trenirati dok je, preko tjedna, u Münchenu?
– Nažalost ne, jer ondje nemam uvjete. U poslovnom sam hotelu koji je blizu suda i koji nema dvoranu. Centar je grada pa je nezgodno. Štoviše, mogao bih reći da je “slučaj Perković” upropastio moju veteransku karijeru. Prije osam godina bio sam svjetski veteranski prvak, no sada se za natjecanja više nemam vremena spremati. Osim toga, sada imam još jednu zapreku jer iznad 60. godine borbe više nisu dozvoljene, a meni su forme dosadne.
Slučaj Perković upropastio mi je karijeru F9e3d4d2af78ae7435316979cea02ca0
Za nekoga bi njegovih 65 godina doista bilo previše, no on ih nosi s nevjerojatnom lakoćom. I zato i dalje trenira punom snagom kad god je kod kuće.
– Ja sam si doma napravio odličnu dvoranu, koja je bolja od mnogih klupskih. Žao mi je samo što takvo što nisam imao kao mladić. Imam svu opremu koju sam mogao zamisliti, o kakvoj sam sanjao i to mi uštedi vrijeme jer se samo spustim u vlastiti podrum.
U toj se dvorani Toni spremao za nastup na veteranskom Svjetskom prvenstvu, zajedno s kolegama Egonom Majerom i Zoranom Samardžijom, dečkima kojima je tijekom 80-ih bi izbornik.
– Trenirali smo kao u dobra stara vremena, dva puta dnevno, a to Svjetsko prvenstvo u Uzbekistanu bilo je i posljednje natjecanje na kojem sam sudjelovao. Tada sam se jedva uspio progurati da nastupim jer ljudi koji imaju visok majstorski stupanj ne bi se smjeli boriti, a ja imam crni pojas osmi dan. Srećom, tada sam bio dopredsjednik ITF-a pa sam na silu ishodio dozvolu za svoj nastup.
U čemu je, zapravo, bio problem?
– Ni sam to ispočetka nisam shvaćao, no pokazalo se da se ljudi iz najvišeg vrha te-kvon-do hijerarhije pribojavaju mog poraza od kakvog anonimusa, što bi bio veliki udarac korejskom shvaćanju hijerarhije, odnosno hijerarhijskom sustavu svjetskog te-kvon-doa. No, kada su vidjeli kako stvari teku na borilištu, svi su odahnuli.
Nobilo je rođen u Splitu, ali se kao beba preselio s roditeljima u Karlovac gdje je živio do studija prava u Zagrebu.
– Te-kvon-do mi je pružio vitalnost jer ga ja doživljavam kao stil života, a ne samo kao sport. To je nešto što se vježba zauvijek.
Valjda sve dok možete dignuti nogu.
– Ja, srećom, još uvijek mogu dignuti nogu do glave. Zapravo, ne samo dignuti već i udariti i to vrlo ozbiljno. U tehničkom smislu nisam puno lošiji no što sam bio kada sam bio puno mlađi, no najveći je problem oporavak nakon treninga. To ide puno sporije. Možda bih trebao uzimati ovo što je tenisačica Šarapova uzela. Ha, ha...
Zajedno sa svojim reprezentativnim kolegama, kao sportaš imao je priliku upoznati se s Chuckom Norrisom.
Slučaj Perković upropastio mi je karijeru 725e50857c96fb9e65d1b27ebd5ab723
– Bilo je to na Svjetskom prvenstvu u Oklahomi kada sam bio i izbornik i natjecatelj. Chuck Norris je došao na to natjecanje kao specijalni gost i održao je kraći trening gdje smo se i upoznali. Nakon toga, u vrijeme kada nije bilo elektroničke pošte i društvenih mreža, dopisivali smo se na klasičan način. Štoviše, poslao sam mu i svoje knjige jer on je bio majstor te-kvon-doa kojeg je počeo trenirati dok je bio u američkoj vojsci u Južnoj Koreji.
Još uspješniji Nobilo je bio kao trener i izbornik reprezentacije bivše SFRJ.
– Bio sam trener momčadi koja je 1984. bila prvak Europe, a četiri godine poslije i prvak svijeta. Tu momčad činili su Majer, Samadržija, braća Fuštin, Toth, Reinić, Strmo, Mirković. U to vrijeme imali smo i pojedinačnih uspjeha pa je Zoran Samardžija bio prvak svijeta, a Egon Majer pojedinačni prvak Europe. Taj sam naraštaj vodio oko deset godina i osvojili smo sve što se osvojiti moglo.
A onda je došlo do raskola na svjetskoj pa na domaćoj tekvondaškoj sceni. Nobilo je ostao uz asocijaciju International Taekwondo Federation, a drugi su se okrenuli prema organizaciji koja se zvala World Taekwondo Federation i koja je bila bliža olimpijskom pokretu.
– ITF je bio razvijeniji sustav i do 80-ih godina WTF je bio marginalan. No, prelaskom Mijačike i Mađarevića taj je tip te-kvon-doa u našoj zemlji ojačao. Dolaskom na Olimpijske igre WTF se potpuno etablirao.
Zanimljiva je priča da je raskol na svjetskoj sceni krenuo iz zemlje matice Koreje.
– Osnivač te-kvon-doa kakav znamo bio je general Choi Hong Hi, general i šef vojne obavještaje službe Južne Koreje. No, kada je u toj zemlji došlo do državnog udara, kada je general Park Chung-hee svrgnuo demokratski izabranog predsjednika Syngmana Rheea, Choi Hong Hi je poslan u Maleziju za veleposlanika. Kada su ga udaljili i s te pozicije, Choi Hong Hi se odlučio maknuti iz politike i osnovati ITF. Zbog političkog sukoba 1972. morao je emigrirati u Kanadu otkud je vodio svoju asocijaciju.
I dok se ITF više bavio te-kvon-doom kao vještinom, WTF se formirao kao svjetska sportska asocijacija.
– General Choi bio je tradicionalist, a s vremenom se pokazalo da je sport vitalnija stvar od borilačke vještine. Jer, upravo su se kroz sportska natjecanja razvile pojačane sposobnosti sportaša koji su pak stvarali nove tehnike. Tako je, uz podršku Južne Koreje kao ekonomskog diva, WTF postao dominantan i danas obuhvaća oko 204 zemlje i tom vrstom te-kvon-doa bave se u svijetu milijuni ljudi.
A Nobilo je danas ponosni predsjednik nacionalnog saveza koji je član WTF-a.
– Ako uzmemo u obzir masovnost sporta u svijetu i kod nas, ali i rezultate naših sportaša na velikim natjecanjima, niti jedan borilački sport u Hrvatskoj nema bolje rezultate od te-kvon-doa. Štoviše, mislim da smo pojedinačni sport broj jedan u našoj zemlji i te-kvon-do mora dobiti mjesto koje mu pripada i upravo će to biti jedna od mojih zadaća.
Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Aa878113a49b4fd72f867a64701b7aff
Prije no što će biti izabran za novog predsjednika na jednom portalu oglasili su se neki branitelji proglasivši njega braniteljem udbaša, ponajprije jer na münchenskom sudu brani bivšeg udbaša Josipa Perkovića. Nobilo ne skriva da mu je otac bio zaposlen u toj službi, no na temu tog poistovjećivanja ističe:
– To je gledište neobrazovanih ljudi, oni identificiraju odvjetnika i branjenika. Zar je onaj koji brani silovatelja i sam silovatelj, ili onaj koji brani ubojicu i sam ubojica? Kod nas se pak to poistovjećivanje najčešće događa u predmetu s političkom težinom. Sada kada branim Perkovića svi “nabrijani” će reći da sam udbaški odvjetnik, a kada sam branio Kutlu, onda mi je ljevica zamjerala da branim desničarskog tajkuna. Isto tako, kada sam branio Nikicu Jelavića, predbacivali su mi da sam mafijaški odvjetnik. To što sam branio Blaškića u Haagu nije značilo da ja osobno branim hrvatsku politiku u Bosni i Hercegovini.
U javnom prostoru imao je Nobilo i drugih problema, proglašen je i obiteljskim nasilnikom.
– Kada si javna osoba, teže je mirno živjeti, posebice u društvu duboko podijeljenom kao što je naše. Po ispitivanju javnog mijenja, ja ili imam snažne pristaše ili snažne protivnike što je obilježje i drugih javnih osoba koje intenzivno istupaju. Međutim, ja se time ne opterećujem. Ja ne živim od javnosti, već u svom profesionalnom krugu. Podilaziti masama, baviti se populizmom, ja nemam za to razloga jer nisam političar.
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by L'âme 20/3/2016, 22:42

Udarac zena i djece,ugledni clan drustva,elita..;-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by Tony Soprano 20/3/2016, 22:47

maggie13 wrote:Udarac zena i djece,ugledni clan drustva,elita..;-)
:jupi
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by sitting_bull 20/3/2016, 23:08

kaj buju švabe skoro pustile perkovića kad već sad počinje negativna kampanja kontra njegova fiškala?

črni marko se boji povratka perkovića u rh???

_________________
država je 2009. godine hajduku oprostila 270 milijuna kuna duga.
danas je hajduk u dugu većem od 100 milijuna kuna.
drugovi tovari, čestitam! tako se upravlja klubom.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by n_razbojnik 21/3/2016, 05:40

čuj negativna kampanja, ima li kao nešto pozitivno oko ovog lika  :^0 Dobro, osim što brani naše u Reichu!

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by abraham 21/3/2016, 06:02

Pozitvano je , po urbanoj legendi, da je izuzetno dobro blokirao udarce onog Baresica. Nosom, zubima, obrazom i sl.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14031
2014-04-14


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by n_razbojnik 21/3/2016, 06:11

Barešić nije bio unutar kategorije žena i djece...a uz to njihov, dodatni motiv ali nedovoljan

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by abraham 21/3/2016, 06:12

Urbana legenda

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14031
2014-04-14


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by n_razbojnik 21/3/2016, 06:19

Jasno, pa čovjek je penpal sa Chuckom...

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11431
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by abraham 21/3/2016, 06:22

Da, prica se da se potpuno promijenio nakon sta je procitao knjigu sta mu je nas Nobilo poslao. Postao je nekako produhovljeniji, pametniji a Bogami i ljepsi. Toliki je bio utjecaj Nobilovog knjizevnog opusa na ovog nekad obicnog polupismenog jamera.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14031
2014-04-14


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by Tony Soprano 21/3/2016, 06:29

Stvarno duša od čovjeka.
Tony Soprano
Tony Soprano

Male
Posts : 1370
2015-08-15


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by marcellus 21/3/2016, 10:18

sitting_bull wrote:kaj buju švabe skoro pustile perkovića kad već sad počinje negativna kampanja kontra njegova fiškala?

črni marko se boji povratka perkovića u rh???

ne, perković ostaje podulje a stižu i nove potjernice

_________________
Slučaj Perković upropastio mi je karijeru 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by sitting_bull 21/3/2016, 11:06

marcellus wrote:
sitting_bull wrote:kaj buju švabe skoro pustile perkovića kad već sad počinje negativna kampanja kontra njegova fiškala?

črni marko se boji povratka perkovića u rh???

ne, perković ostaje podulje a stižu i nove potjernice

dektiva kao zna!

pusti dektivu, pitaj matana...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by Ero 21/3/2016, 11:30

sitting_bull wrote:
marcellus wrote:
sitting_bull wrote:kaj buju švabe skoro pustile perkovića kad već sad počinje negativna kampanja kontra njegova fiškala?

črni marko se boji povratka perkovića u rh???

ne, perković ostaje podulje a stižu i nove potjernice

dektiva kao zna!

pusti dektivu, pitaj matana...
Na'što ste spali, u Reichu vam sude...Di'š veće sramote za pravovjerne. :]

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by Ringo10 21/3/2016, 13:08

Ero wrote:
sitting_bull wrote:
marcellus wrote:
sitting_bull wrote:kaj buju švabe skoro pustile perkovića kad već sad počinje negativna kampanja kontra njegova fiškala?

črni marko se boji povratka perkovića u rh???

ne, perković ostaje podulje a stižu i nove potjernice

dektiva kao zna!

pusti dektivu, pitaj matana...
Na'što ste spali, u Reichu vam sude...Di'š veće sramote za pravovjerne. :]
Samo jadne šupačke banana države predaju svoje državljane drugim državama na suđenje.

A još jadniji šupci se time ponose.

Ni jedna zemlja koja drži do sebe to ne radi.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21556
2015-09-24


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by Guest 21/3/2016, 15:18

Ero wrote:
sitting_bull wrote:
marcellus wrote:
sitting_bull wrote:kaj buju švabe skoro pustile perkovića kad već sad počinje negativna kampanja kontra njegova fiškala?

črni marko se boji povratka perkovića u rh???

ne, perković ostaje podulje a stižu i nove potjernice

dektiva kao zna!

pusti dektivu, pitaj matana...
Na'što ste spali, u Reichu vam sude...Di'š veće sramote za pravovjerne. :]
Prst u antifašističkom oku koji niko ne može izvaditi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by Guest 21/3/2016, 15:20

Ringo10 wrote:
Ero wrote:
sitting_bull wrote:
marcellus wrote:
sitting_bull wrote:kaj buju švabe skoro pustile perkovića kad već sad počinje negativna kampanja kontra njegova fiškala?

črni marko se boji povratka perkovića u rh???

ne, perković ostaje podulje a stižu i nove potjernice

dektiva kao zna!

pusti dektivu, pitaj matana...
Na'što ste spali, u Reichu vam sude...Di'š veće sramote za pravovjerne. :]
Samo jadne šupačke banana države predaju svoje državljane drugim državama na suđenje.

A još jadniji šupci se time ponose.

Ni jedna zemlja koja drži do sebe to ne radi.
Nijedna zemlja koja drži do sebe ne ubija svoju dijasporu i političke oponente, nadalje ne sudi se perkoviću i mustaču za nešto što su uradili u RH nego za ono što su radili u šugoslaviji.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

Slučaj Perković upropastio mi je karijeru Empty Re: Slučaj Perković upropastio mi je karijeru

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum