ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by Ero 31/8/2015, 15:36

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH 4eb3d5bf316cee9b04733fe4ed56528d
Piše: Goran Gerovac


Objava: 31.8.2015 | 13:57


Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

 
Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH 8674dfc0a9640a9c69dd57aeb22dda33

Sandra Perković (Foto: Reuters)

Žnora se nikako nije mogao smiriti, a kako nije mogao baciti disk, odlučio je baciti CD player. Nesretni Funai nije doletio do finala, završio je na suprotnom zidu, dakle svega tri-četiri metra od bacališta. – Jebeš Funai – rekao je još uvijek bijesan Žnora i nastavio hodati po sobi. Oprezno sam uzeo mobitel sa stola i stavio ga u džep. Mislim si, imam pametan telefon pa će se on sam maknuti, ali vraga. Čekao je da ja to učinim.
Najbolja i šlus!
Dakle, ni pametni telefoni nisu bili pretjerano pametni, ali što je tu je. Žnora do njega nije uspio doći kao što ni Sandra Perković nije uspjela doći do zlata.
– I kaj sad?! – rekao je zdvojno Žnora, a ja ga ozbiljno nisam kužio. Ako si najbolja, ako si u odličnoj formi, onda moraš biti i svjetska prvakinja, moraš uzeti zlato, gotovo je vikao. Čekao sam da se smiri da ni ja, zajedno sa svojim telefonom ne završim na zidu.
– Ja te ne kužim – osmjelio sam se reći, a Žnora je već zakoračio prema meni pa je ipak stao. Sandra je do sada bila svjetska prvakinja, olimpijska pobjednica, europska prvakinja, pobjednica Dijamantne lige, prvakinja ovih nekih natjecanja po Mediteranu i tko zna gdje sve ne i sad dođe jedno natjecanje, mazne opet medalju, i to srebrnu i to je za nas problem, rekao sam sasvim iskreno.
– Kako ne kužiš! Pa ako si najbolja, onda si najbolja i šlus! – odrezao je Žnora, ali ni ja nisam odustajao.
– Da sad prekine karijeru s kojim bi biografskim podacima otišla u mirovinu, što bi imala sve iza sebe i tko bi se u svijetu, koliko njih bi se u svijetu bolje rečeno, moglo pohvaliti nečim sličnim? Cura je osvojila sve i mislim da si može priuštiti godinu odmora, mislim da može čak i promašiti poneko veliko natjecanje i da joj nitko nema što zamjeriti. S time da ga ona uopće nije promašila, nego je zadnjim hicem u potpuno za nju promašenom danu dobacila do srebra. To mogu samo pravi šampioni – djelovao sam uvjerljivo. Žnora se primirio, sjeo i samo puhao sebi u bradu. – Ma ja bih...
Iskočiti iz kože
Nije dovršio, ali bio mi je poznat taj gubitnički bijes, isti onakav osjećaj s kojim smo kao klinci ispraćali Dinamove pobjede, zaklinjali se da nikad više nećemo navijati za njega, a nakon pola sata već se nadali novim, nemogućim pobjedama. Samo Sandra i Dinamo, što se pobjeda tiče, nisu baš neka sličnost. Kad netko osvoji toliko zlata, kad nadvlada sada već pomalo zaboravljeni dopinški slučaj, i onda osvoji jedno srebro, pa kaj joj treba zabraniti ulazak u državu?!
Meni čak nije bilo ni važno hoće li se ona vratiti, kako se to kaže, na sam vrh. Tamo je bila, sve je vidjela, sve osvojila, kušala i poneki stimulans, i onda kad joj uopće ne ide, zadnjim "metkom" osvojiti postolje. To samo mogu pravi šampioni, a za takve bi bilo najbolje da se oproste onda kada su najjači.
No, svejedno, zamislite da je Hrvatska po nečem dobrom i pametnom druga u svijetu. Kada su vaterpolisti i Sandra srebrni, svi nezadovoljno mrmljaju, a kada su nogometaši brončani, cijela država stane i svi iskoče iz kože. To je nepravda koju je sportu napravio novac.
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by Ero 31/8/2015, 15:39


No, svejedno, zamislite da je Hrvatska po nečem dobrom i pametnom druga u svijetu. Kada su vaterpolisti i Sandra srebrni, svi nezadovoljno mrmljaju, a kada su nogometaši brončani, cijela država stane i svi iskoče iz kože. To je nepravda koju je sportu napravio novac.

...ili nedo Bog da bi izgubili od Srbije u finalu svjeckog, bolje da se nikako ne bi kvalificirali... :^0
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by gargamel0101 31/8/2015, 15:47

Onaj plavi mamlaz što vodi vijesti na RTL započinje vijesti sa, "Sandra Perković nije odbranila zlato". I sad ja sebi mislim da nije možda četvrta ili deseta, a cura uzela srebro.
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by v_vlado 31/8/2015, 15:52

Uspjeh nedostižan prosječnom smrtniku...svaka joj čast,u sportu nema preko veze.....rezultat sve kaže...
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by Ero 31/8/2015, 16:24

Svatko tko dođe na svjetsko zaslužuje naše poštovanje i divljenje, pa čak i onaj zadnji.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by jastreb 31/8/2015, 17:04

Ero wrote:Svatko tko dođe na svjetsko zaslužuje naše poštovanje i divljenje, pa čak i onaj zadnji.
Pa to baš i ne.

Uzmimo za primjer nogometnu reprezentaciju lani.

Došli su na SP i totalno zasrali.

I zar oni zaslužuju poštovanje???
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by jastreb 31/8/2015, 17:04

Ero,ne bulazni.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by Ero 31/8/2015, 17:08

Dolazak na bilo koje svjetsko prvenstvo se ne mže kupiti onako kao diplomu ili s partijskom knjižicom.
To se mora osobnim trudom zaslužiti.
Uvijek će biti netko prvi, a netko zadnji...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by jastreb 31/8/2015, 17:10

Ero wrote:Dolazak na bilo koje svjetsko prvenstvo se ne mže kupiti onako kao diplomu ili s partijskom knjižicom. To se mora osobnim trudom zaslužiti.
Uvijek će biti netko prvi, a netko zadnji...
Da,ali kad je Hrvatska u pitanju kad se ne prođe prvi krug,to je neuspjeh.

I ništa više.

Važno je nastupiti,a ne pobjediti-tro je stara ofucana parola,koju više nitko ne shvaća za zeru ozbiljnu.

Doduše,možda je jednoj Kini,ili Nju Zilandu sam plasman na SP veliki uspjeh,ali reprezentacijama poput Argentine,Italije, Francuske,pa i Hrvatske,neprolazak u 2.krug je neuspjeh.

O Njemačkoj,Brazilu,Španjolskoj da se i ne govori.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by abraham 31/8/2015, 17:15

Hrvati nikada ne mogu oprostiti uspjeh. Srebro je jako veliki uspjeh i cestitam Sandri. Jebi ga BiH misli poceti graditi drzavu na kosarkaskim kadetima i broncanom trkacu (cestitam) Tuki. Hrvati vise vole pijane suhopizde koje pisu sranja nego svjetske vrijednosti. Stas. Nego, izgleda da je Sandra dobro smrsala??? Lagano gasenje karijere ili???  Nesta kao ona sta je sef Hanzeka sada. Netko tko je ufuran detaljnije u atletiku???

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14030
2014-04-14


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by L'âme 31/8/2015, 17:46

Izvrstan uspjeh,sve cestitke;)


Last edited by maggie13 on 31/8/2015, 17:47; edited 1 time in total (Reason for editing : gr)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH Empty Re: Srebrnoj Sandri Perković zabranite povratak u RH

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum