ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko je Marko Perković Thompson?

Page 7 of 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 14:16

epte se..odoh zderati... jocolor

Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Guest Sat 6 Aug - 14:22

Brain32 wrote:Tompson? To onaj kaj pjeva:
Oj Jovane, pobratime mio,
gdje si ono traktor ostavijooo...

Jel to taj?
Misliš porušenu kuću, to je jedino mogao ostaviti... Stvarno odjebi s tim forama, jebo slavlje ako ga slaviš iz tih razloga. I onda sto kurčevih žalopojki nad folksdojčerima, jer ipak su oni bili 100 % nevini, ali svaki Jovan je četnik i zločinac...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by dzango Sat 6 Aug - 14:23

pizzon wrote:
dzango wrote:
pizzon wrote:Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 4887563257a5a1c61cbca420930887_w640

strašno, kakvu lepotu palite !
- Sine, oćeš pasulja?
- Neću, kevo, ješću na poslu.
- Ti se zaposlio? Joj blago majci, ima boga... A gde to?
- Jesam, rokam pluseve i minuse na komentare na netu, a posle osam sati kliktanja dođe gospodin Nebojša Stefanović i donese nam sendviče sa PEČENICOM mljac mljac.
- Ilija gromovnik nek te spuca u muda da se nikad ne razmnožavaš, mršiskuće.

ti si stvarno otiso u aut.
primitvna konjina, obican primitvac plus  kreten      !
Čoveku ispričaš vic a on te vređa. Jebote.

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by neva Sat 6 Aug - 14:44

dzango wrote:Šta ti je neprilično? Jednostavno pitanje i jednostavan odgovor. Šta je MPT? MPT je turbofolk pevač. Šta ga tupiš?
tko tupi, to je stvar subjektivnog gledanja
pojam turbo-folka za tebe je izgleda puno širi, bar kad se radi o MPT, no za mene je turbo-folk ovo dolje, npr.
pa ako tu vidiš sličnost s Thompsonom i njegovim pjesmama, onda mislim da nešto ne valja s... hm, valjda tvojim sluhom i ušima scratch  

neva
neva

Posts : 4367
2014-04-12


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by dzango Sat 6 Aug - 14:56

Neve wrote:
dzango wrote:Šta ti je neprilično? Jednostavno pitanje i jednostavan odgovor. Šta je MPT? MPT je turbofolk pevač. Šta ga tupiš?
tko tupi, to je stvar subjektivnog gledanja
pojam turbo-folka za tebe je izgleda puno širi, bar kad se radi o MPT, no za mene je turbo-folk ovo dolje, npr.
pa ako tu vidiš sličnost s Thompsonom i njegovim pjesmama, onda mislim da nešto ne valja s... hm, valjda tvojim sluhom i ušima scratch  

Pod turbofolk spada treš muzika koja meša stilove i pravi hibridnog monstruma prijemčivog najnižim ljudskim porivima uz lake note koje lako i na prvu loptu ulaze u uvo. Kod klasičnih turbofolkera reč je ljubavnim osećanjima koje lako falsifikuje i pakuje u plastične kese koje se mogu odmah otvoriti i konzumirati kao brza hrana po fastfudovima. Tompson radi to isto i umesto ljubavnih jada pakuje ksenofobiju,. ugroženost i filozofiju krvi i tla. Stari i oprobani recept Gorana Bregovića.

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by prckov Sat 6 Aug - 14:57

dzango wrote:
Neve wrote:inače, najbolji su mi oni koji se žale da MPT piše i pjeva za ciljanu publiku
pa ye, puno je naprednije i bolje pisati i pjevati za bzvz, za ništa i nikoga :D

ili kao Josipović, za 3-4 profesora kompozicije, koji se ful pale na kvazimodernističke 'harmonijske distorzije'
Turbo folk uvek cilja publiku i dirne ih da padnu u sevdah kao šljiva u govno. Ono, dignu obe ruke iznad glave i šrafe sijalice na lusteru.
jel vako cheers

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34137
2014-04-19


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by jastreb Sat 6 Aug - 14:58

bogomdani wrote:epte se..odoh zderati... jocolor
Jebagati. Ti kao da si na Fejsu. :slowpoke:
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by kaya Sat 6 Aug - 15:00

Meni je dobar THOMPSON , i Bregović isto.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by frakcija Sat 6 Aug - 15:01

dzango wrote:
frakcija wrote:
dzango wrote:
frakcija wrote:ima dosta tekstova koji me ganu..moj dida i ja..kletva kralja zvonimira..piše li on to sam?
Ono jest. Ume da protera kada zapne u WC-u. Ima taj jedinstveni glas stenjanja na šolji u toaletu.
ma kopira vašeg tifu totalka.
Našeg? Od kad je ovaj naš?
pa pjeva..takvi smo mi srbi, zato me i svrbi..
ajmo kvit rokija ili turbofolk

http://sprdex.net.hr/2015-02/sprdex-kviz-saznaj-razlikujes-li-srpsku-cajku-od-rock-klasika/
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by jastreb Sat 6 Aug - 15:02

Vidim ovdje se Ceca uglavnom spominje kao tipični primjer turbofolka.

Ona to nije nikad bila,niti je to sada.


Ona je na početku karijere bila  narodnjak tipičan za kraj 80-tih i početak 90-tih,da bi kasnije uz vrhunske tekstopisce,aranžere i glazbenike postala nešto što se nikako ne može stavljati u isti koš sa Darom Bubamarom, Mc Stojanom,Topolkom i sličnim trash folkom.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Of.Fender Sat 6 Aug - 15:03

udba wrote:
Sora wrote:Los pjevac . U glazbenom smislu ne bi doguro dalje od lokalne birtije.
Ali zna gdje su rvatine slabe. Na kriz i mac.
To ne možeš reć, ima izrazito jak rokerski glas, ja bih rekao da mu je njegov domoljubizam čak suzio karijerne mogućnosti. Kao roker je mogao imati međunarodnu karijeru s onako jakim glasom. Pa jesi li čula kad zapjeva "zmija me za srce ugrizla"? Ajde nabroji, ko od domaćih pjevača može tako odraditi onaj težak i zahtjevan refren?
Može se on zaderati, što za rock nije loše. Tifu je, čuje se po kopiranim manirizmima, očito pažljivo skidao. A po pitanju tko bolje rockerski reve, pa to uopće nije teško pitanje. Adolf, narafski, a tko drugi?
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Eroo Sat 6 Aug - 15:05

Evo, sad će vam Jastreb objasniti zašto je "Za dom-spremni" ustaški pozdrav. jocolor

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74929
2016-07-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Of.Fender Sat 6 Aug - 15:07

v_vlado wrote:Mladić koji je popravio zube,voli se oblačit u crno,voli da mu plačaju a da ništa neradi,stekao popriličan imetak bez dana radnog staža,oženio se pred bogom, zakleo bogu i onda to pogazio oženivši se opet u crkvi,a on kao veliki vjernik.......uglavnom uzor jednog dijela mladih a vrijeme će pokazati da je loš primjer modernog čovjeka...
Šmajser je kao prvo i najvažnije, sposoban businessman. On isporučuje ono što tržište traži. Što više reći. Ako ti misliš da bi mogao bolje od njega, samo daj.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by prckov Sat 6 Aug - 15:07

Of.Fender wrote:
udba wrote:
Sora wrote:Los pjevac . U glazbenom smislu ne bi doguro dalje od lokalne birtije.
Ali zna gdje su rvatine slabe. Na kriz i mac.
To ne možeš reć, ima izrazito jak rokerski glas, ja bih rekao da mu je njegov domoljubizam čak suzio karijerne mogućnosti. Kao roker je mogao imati međunarodnu karijeru s onako jakim glasom. Pa jesi li čula kad zapjeva "zmija me za srce ugrizla"? Ajde nabroji, ko od domaćih pjevača može tako odraditi onaj težak i zahtjevan refren?
Može se on zaderati, što za rock nije loše. Tifu je, čuje se po kopiranim manirizmima, očito pažljivo skidao. A po pitanju tko bolje rockerski reve, pa to uopće nije teško pitanje. Adolf, narafski, a tko drugi?
sa tifom sam se jednom napio cheers

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34137
2014-04-19


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by jastreb Sat 6 Aug - 15:08

Eroo wrote:Evo, sad će vam Jastreb objasniti zašto je "Za dom-spremni" ustaški pozdrav. jocolor
Ero,aj prošeći malo.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by dzango Sat 6 Aug - 15:10

prckov wrote:
dzango wrote:
Neve wrote:inače, najbolji su mi oni koji se žale da MPT piše i pjeva za ciljanu publiku
pa ye, puno je naprednije i bolje pisati i pjevati za bzvz, za ništa i nikoga :D

ili kao Josipović, za 3-4 profesora kompozicije, koji se ful pale na kvazimodernističke 'harmonijske distorzije'
Turbo folk uvek cilja publiku i dirne ih da padnu u sevdah kao šljiva u govno. Ono, dignu obe ruke iznad glave i šrafe sijalice na lusteru.
jel vako cheers
E to, što više sijalica zašfrafiš, to je provod bio bolji.

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by dzango Sat 6 Aug - 15:11

jastreb wrote:
Eroo wrote:Evo, sad će vam Jastreb objasniti zašto je "Za dom-spremni" ustaški pozdrav. jocolor
Ero,aj prošeći malo.
Lako je tebi da kažeš. U njegovim godinama to i nije tako lako.

_________________
Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by frakcija Sat 6 Aug - 15:14

prckov wrote:
sa tifom sam se jednom napio cheers
jel ti imaš naglasak ko tifa? :D
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by jastreb Sat 6 Aug - 15:14

dzango wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:Evo, sad će vam Jastreb objasniti zašto je "Za dom-spremni" ustaški pozdrav. jocolor
Ero,aj prošeći malo.
Lako je tebi da kažeš. U njegovim godinama to i nije tako lako.
Čovjek njegovih godina radi samnom na baušteli i baca žbuku kao mašina.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Of.Fender Sat 6 Aug - 15:15

dzango wrote:
Eroo wrote:
dzango wrote:Turbo folk pevač.
Nešto između folka i roka. , bih ja rekao.
...pastirski rok, inače patent Gorana Bregovića, preteče i idejnog tvorca turbo folka.
Istina, Silvije Berger je idejni tvorac turbo folka. Ali koliko god da se naizkradao (rekao je Stravinski: - Loši kompozitori posuđuju, dobri kompozitori kradu), MPT je za njega glazbeno kreativno druga, ako ne i treća liga. A što se tiče smisla za posao, tu mu je ipak malo bliži.
Of.Fender
Of.Fender

Posts : 274
2016-07-24


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Eroo Sat 6 Aug - 15:16

jastreb wrote:
Eroo wrote:Evo, sad će vam Jastreb objasniti zašto je "Za dom-spremni" ustaški pozdrav. jocolor
Ero,aj prošeći malo.
Najozbiljnije sam te upitao.
Pokušavam saznati čeprkajuć po netu i ne uspijevam u tome. Pa velim, kad si već tu...Ako hoćeš, ne moraš.


Last edited by Eroo on Sat 6 Aug - 15:17; edited 1 time in total
Eroo
Eroo

Posts : 74929
2016-07-22


Back to top Go down

Tko je Marko Perković Thompson? - Page 7 Empty Re: Tko je Marko Perković Thompson?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 14 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum