ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest Wed 13 Jul - 23:51

Tesla si je zračio glavu rentgenom dok ne bi dobio vrtoglavicu, mislio je da su x zrake ljekovite

Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Wed 13 Jul - 23:52

Sonikkin wrote:
RayMabus wrote:
Nisi nikad cula za .......komuniciranje s umrlima ?

Kakve veze ima to sto mu govoris o caci, sa ovime sto prica ovaj tulipan gore?
Srpski narodni preporod , jacanje srpskog nacionalizma.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by frakcija Wed 13 Jul - 23:54

Razgovor ugodni naroda slovinskoga.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla Wed 13 Jul - 23:56

frakcija wrote:Meni nije bilo kjaro ovo oko jugoslavenske akademije.. toga u filmu nema..ima klošarenja i boemštine, no možda su ulogu prilagodili šerbedžijinoj volji, nauštrb povijesnih činjenica.

Ne znam, ali ako ceok kaze valjda su ga primili u HAZU, koja je to onda godina bila?
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Wed 13 Jul - 23:56

Milutin Tesla
Iz Wikipedija
Za drugu uporabu, vidi članak Tesla.
Milutin Tesla
Milutin Tesla.jpg
Teslin otac Milutin
Datum rođenja 3 veljače 1819.
Mjesto rođenja Raduč
austrijsko carstvo
Datum smrti 17 travnja 1879. (60 god.)
Mjesto smrti Gospić
Austrougarska

Milutin Tesla (Raduč, 3 veljače 1819 - Gospić, 17. april 1879.) je bio otac srpskih znanstvenika Nikole Tesle.
Biografija

Rodio se u selu Raduču u Lici veljače 1819. godine, a umro je 1879. godine. Rođen je u obitelji Nikole i Ane (rođene Kalinić) i imao je dvije sestre i brata Josipa, koji je pored vojne karijere bio poznat i kao dobar matematičar. Krsna slava obitelji Tesla je bio Sveti Đorđe.

Milutin je u Gospiću završio njemačku školu, a kasnije upisuje vojnu školu. Vojnu školu napušta, pretpostavlja se zbog slabije fizičke konstitucije i nepodnošenja surove vojničke discipline. Ovo su neke osobine koje se mogu prepoznati i kod Nikole Tesle. Milutin potom upisuje bogosloviju u Plaškom i završava je 1845. godine. Ubrzo potom se ženi Đukom Mandić.

Službovanje počinje kao đakon, a ubrzo potom biva zaređen za svećenika i poslan u Štikada. Potom je premješten u Senj, pa u Smiljan. Godine 1863. postaje paroh u Gospiću. U Gospiću predaje iu realci pravoslavnu vjeronauk gdje postaje prvi vjeroučitelj. Umro je 1879. godine u Gospiću.

Milutin je bio vrlo inteligentan i odličan pravoslavni svećenik Mitropolije sremsko-karlovačke. Bio čuveni besednik, ne samo u svom kraju, već u cijeloj Lici. Kad je jednom lički vladika zatražio da mu svećenici napišu propovijed s temom "Rad i vrednoća", Milutin je napisao najbolju propovijed, i to mu je donijelo opće priznanje. Zato je i premješten na položaj administratora a docnije i paroha u Smiljanu. Prota Milutin Tesla je za novine "Srbski Dnevnik" pod pseudonimom Rodoljub Pravičić pisao u korist slobode Srba na pravoslavnu vjeru u Austrijskom carstvu. [1]

U knjizi "Konverzacija Đenerala Budislava Budisavljevića" iz 1911. je sačuvano jedno pismo prote Milutina Tesle, sinu generala Bude, Aleksandru. U pismu, pored ostalog stoji i ovo: "Supruga moja, unuka Kavalira Prote Budisavljevića, tvoja srodnica, dobro se drži i milo te pozdravlja ... Djece imam, jednog sina (Nikolu) koji je svršija višu realku, i tri kćeri od kojih jedna se skoro udala u dobru kuću, neznam još, oćeli joj muž biti Beamter ili popo! Sad moj dragi pjesniče, ja Ti srdačno zahvaljujem na stihovima i bratskoj čestitki! Ostajem ljubeći Te u duhu i pozdravljajući. Tvoj revni poštovatelj i brat Milutin Tesla, Protopr. namjestnik. "

O njemu je je Milovan Matić napisao knjigu "Srpska prota Milutin Tesla (1819-1879), otac Nikole Tesle", 2015. godine, ISBN 978-86-87345-05-8
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla Wed 13 Jul - 23:58

RayMabus wrote:
Sonikkin wrote:
RayMabus wrote:
Nisi nikad cula za .......komuniciranje s umrlima ?

Kakve veze ima to sto mu govoris o caci, sa ovime sto prica ovaj tulipan gore?
Srpski narodni preporod , jacanje srpskog nacionalizma.

Blebeces znaci.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:01

Sonikkin wrote:
RayMabus wrote:
Sonikkin wrote:
RayMabus wrote:
Nisi nikad cula za .......komuniciranje s umrlima ?

Kakve veze ima to sto mu govoris o caci, sa ovime sto prica ovaj tulipan gore?
Srpski narodni preporod , jacanje srpskog nacionalizma.

Blebeces znaci.
Ne bleblećem. NIkola nije uopce MIlutinov fizicki potomak. Našao ga je u polju. Prica je indeticna Supermenovom dolasku na ovu planetu u smsilu spuštanja ovamo.

NIkola Tesla uopce nije homo sapiens sapiens.

Milutin Tesla svecenik pravoslavni i te šeme , nabrijano na to a sam NIkola ono um svoje vrste i karijera nit vojnika nit svecenika ga nije zanimala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla Thu 14 Jul - 0:02

Sonikkin wrote:
frakcija wrote:Meni nije bilo kjaro ovo oko jugoslavenske akademije.. toga u filmu nema..ima klošarenja i boemštine, no možda su ulogu prilagodili šerbedžijinoj volji, nauštrb povijesnih činjenica.

Ne znam, ali ako ceok kaze valjda su ga primili u HAZU, koja je to onda godina bila?

Evo izracunala to je onda bila 1886., ako je 120 obljetnica, prema tome ne znam o kakvoj jugoslavenskoj akademiji se radi.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:03

NIje ga rodila srpkinja u svakom slucaju no o majci je imao visoko mišljenje.

Otac je bio jednom rijecju : zadrt.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla Thu 14 Jul - 0:05

RayMabus wrote:
Ne bleblećem. NIkola nije uopce MIlutinov fizicki potomak. Našao ga je u polju. Prica je indeticna Supermenovom dolasku na ovu planetu u smsilu spuštanja ovamo.

NIkola Tesla uopce nije homo sapiens sapiens.

Milutin Tesla svecenik pravoslavni i te šeme , nabrijano na to a sam NIkola ono um svoje vrste i karijera nit vojnika nit svecenika ga nije zanimala.

Dobro je vanzemaljac, ali mi ne pricamo o tome, iako djaba tebi govoriti. Ti kad zapizdis jednu temu sebi u glavu, isti je kurac sto drugi govore, ti nastancas 10 kartica teksta di pricas sam sa sobom.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:06

Sonikkin wrote:
RayMabus wrote:
Ne bleblećem. NIkola nije uopce MIlutinov fizicki potomak. Našao ga je u polju. Prica je indeticna Supermenovom dolasku na ovu planetu u smsilu spuštanja ovamo.

NIkola Tesla uopce nije homo sapiens sapiens.

Milutin Tesla svecenik pravoslavni i te šeme , nabrijano na to a sam NIkola ono um svoje vrste i karijera nit vojnika nit svecenika ga nije zanimala.

Dobro je vanzemaljac, ali mi ne pricamo o tome, iako djaba tebi govoriti. Ti kad zapizdis jednu temu sebi u glavu, isti je kurac sto drugi govore, ti nastancas 10 kartica teksta di pricas sam sa sobom.
Vi baš pricate o tome.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:07

My father Milutin worried so much, and he saw that I liked engineering, but he knew that it required years of intense studies and a strong discipline and he was afraid that I weakened even more.
And he told me:
- Son, maybe as well as you were a sign for me, maybe today, God, with your weakness, sends me a sign so that you take the habits and be a priest.
-No, father, I believe that my mission goes on the other way and this does not fail to deserve the Love that I feel for the Father, for the Creator.

---


Moj otac Milutin zabrinuti toliko, i vidio je da sam volio inženjering, ali je znao da je potreban godina intenzivnog istraživanja i jake discipline, a on se bojao da sam oslabio čak i više.

I on mi je rekao:

- Sine, možda kao što su znak za mene, možda danas, Bože, sa svojim slabostima, šalje mi znak da uzmete navike i biti svećenik.

-Ne, Otac, vjerujem da je moja misija ide na drugi način, a to ne uspijevaju zaslužuju ljubav što osjećam prema Ocu, za Stvoritelja.



http://unveiledsecretsandmessagesoflight.blogspot.hr/2010/03/nikola-tesla.html



Necu da bidnem pravoslavi popo.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by prckov Thu 14 Jul - 0:09

jel to oni što je reka da su žene čele 
a mi trutovi
a longi?

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:13

prckov wrote:jel to oni što je reka da su žene čele 
a mi trutovi
a longi?
Taj je.

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Maxresdefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by prckov Thu 14 Jul - 0:15

RayMabus wrote:
prckov wrote:jel to oni što je reka da su žene čele 
a mi trutovi
a longi?
Taj je.

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Maxresdefault
e ja nisan trut
viš da ne zna
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:16

Yehudi wrote:Tesla je sada dozapovijenik  - zvjezdane flotn e- .....prvi do Maus Raya

 Chucka Norrisa šalju po šibice
Ima ipak mala razlika : on vam je donijeo svijetlo a ja cu vam donijeti tamu.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:20

U svijetu riba sve se giba. lol!

Teslina razina je ona razina gdje ekipa želi poboljšati covjecanstvo.

Ima razina iznad toga koju ne zanima to da vi lijepo i udobno sjedite na svojim guzicama kad vidi da ne napredujete spirtualno.

Majistori svijetla pomažu inkarnirana bica.

Mene ipak zanimaju : duše.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:22

RayMabus wrote:

Majistori svijetla pomažu inkarnirana bica.

Mene ipak zanimaju : duše.
Pa se sad mislite.

Prijetnja je na tijelu.

Spali sve :

U filozofiji, teorija materijalizma tvrdi da su sve stvari sastavljene od materijalnih tvari, i da su svi emergenti fenomeni (u koje pripada i fenomen svijesti) rezultat materijalnih svojstva i interakcija. Drugim riječima, teorija tvrdi da se naša stvarnost potpuno sastoji od fizikalne tvari koja je jedini uzrok svakog mogućeg događaja, uključujući ljudske misli, osjećaja, i akcije.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Materijalizam
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest Thu 14 Jul - 0:43

Sonikkin wrote:
Sonikkin wrote:
frakcija wrote:Meni nije bilo kjaro ovo oko jugoslavenske akademije.. toga u filmu nema..ima klošarenja i boemštine, no možda su ulogu prilagodili šerbedžijinoj volji, nauštrb povijesnih činjenica.

Ne znam, ali ako ceok kaze valjda su ga primili u HAZU, koja je to onda godina bila?

Evo izracunala to je onda bila 1886., ako je 120 obljetnica, prema tome ne znam o kakvoj jugoslavenskoj akademiji se radi.
To ti je ono srbi pa amebe i papučice pa nebeski narod i jugoslavija pa onda svi ostali
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:46

Ako nenadretalcu daš pištolju on ce se upucati u nogu.


Eto zahvaljujuci Tesli došli ste bar sto godina prije u posjed atomske bombe.

Tehnološke znanosti moraju pratit mentalne znanosti.

Meni je prihvatljivije da rasa bude mentalno razvijena a tehnološki ne ( iako ce i to uslijediti prirodno ) nego da mi nekakvi padobranci upadaju i ovako podignu rasu tehnološki gore kao šta je to Tesla napravio a na mentalnoj razini ostane planet majmuma.

Mislim razumljivo je da sam s ove strane ja poprilicno ljut na Teslu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus Thu 14 Jul - 0:52

Trenutno traje utrka između jacanja mentalnih znanosti na ovoj planeti i atomske bombe.

Asthari se nisu bar ne masovno inakrnirali na ovu ushranu planetu u pripizdini donjoj dok lijepo vi zahvaljujuci Tesli i njegovom pametovanju da ubrza tehnološki razvoj niste pronašli atomsku bombu.

E onda je bilo šajze ; neandretalci imaju atomsku a neandretalci su ....šta sad ? Šalji ekipu specijaliste za to podrucje.

Majke vam ga se nabijem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 2 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum