ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 17:29

Ero wrote:Sveto, ne budi dosadan!  :)
sto bi vi bez Menea?? ;) ...uljepsavam vam i vedrim dan.. jocolor

Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 17:32

dzango wrote:
kaja_333 wrote:
dzango wrote:
kaja_333 wrote:
dzango wrote:P

Na Viasat History kažu da je bio Srbin. Hrvatsku ne pominju. Valjda zatop što je nije ni bilo.
A jel Srbije bilo od 1500- 1800 e? Ili su svi rođeni tamo iz Turske jer je tamo bilo osmansko carstvo?
Svi su Srbi. Tako kažu na Viasat History.
Pa sto nisu Turci kad je tamo bilo osmanlijsko carstvo 500 godina?
Nisu. Logično. Nije ni Tesla Austrougarin već Srbin.
Pa on možda i jeste srbin dočim vi koji ste živjeli pod turskom 500 godina nema teorije da ste srbi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 14/7/2016, 17:34

Nego u biti trebalo bi izguglati kartu pa da vidimo pod sto su Smiljani spadali u biti, koji dio AU, ja bi rekla da je Austrijski dio, ali nisam sigurna.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 17:35

nema veze sa nacionalnom pripadnoscu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 17:35

Ero wrote:Vidim da se lijepo zabavljajte, pa evo tome i moj prilog. 

https://familysearch.org/search/collection/1368704

Lijepo se prijavite, upišete prezime "Tesla" i dobijete  fotokopije - sve Tesle na jednom mjestu, ai u jednoj rubrici i navod kako su se glede nacionalnosti izjašnjavali.

Džango, možeš upisat i svoje prezime i provjeri kako su se tvoji djedovi, ili pradjedovi, izjašnjavali. Ne bih ti savjetovao da to činiš, ali ako baš hoćeš... :D

A o Tesli; Ljubica Štefan, izvadki iz osobnog dnevnika Nikole Tesle o vlastitom podretlu.
"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra.
Kao hrvatski plemići u 16. Stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola.
Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola.
Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje.
On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla.
To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 17:39

Sonikkin wrote:
Ero wrote:
bogomdani wrote:
sad ce Ero kazti,kako je ovo falsifikat,jerbo je pisano u nekom modernom fontu..
Pa, jeboga, jeste li pismeni?
Imate fotokopije originala (rukopis!!!).
Pitam za sve Tesle i en nekog konkretnog!
Od 42 sam našao 40 "Croatian", 1 Mađar i 1 Talijan.

I? Kakve to ima veze sa Nikolom Teslom i tome da on je Srbin, jer mu je caca bio sto je bio?
Pravoslavac ne znači nužno srbin mada je na tome SPC napravila pičvajz samo takav. Iz istog razloga ne priznaju niti makedonsku niti crnogorsku PC jer drže da su to sve, gle čuda, srbi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 14/7/2016, 17:41

tre911 wrote:
Pravoslavac ne znači nužno srbin mada je na tome SPC napravila pičvajz samo takav. Iz istog razloga ne priznaju niti makedonsku niti crnogorsku PC jer drže da su to sve, gle čuda, srbi.

Moze li Hrvat biti pravoslavac?
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 17:44

Sonikkin wrote:
tre911 wrote:
Pravoslavac ne znači nužno srbin mada je na tome SPC napravila pičvajz samo takav. Iz istog razloga ne priznaju niti makedonsku niti crnogorsku PC jer drže da su to sve, gle čuda, srbi.

Moze li Hrvat biti pravoslavac?
Po SPCu je to srbin, dakle ne može u ovim okvirima. Kao što  ne možeš biti makedobnac pravoslavac jer ne priznaju MPC. Oni koji su pravoslavici (crnogorci,hrvati i makedonci) su po SPCu automatski srbi  a zna se ko tamo gaće kroji i zašto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by kaya 14/7/2016, 17:44

Ero wrote:Vidim da se lijepo zabavljajte, pa evo tome i moj prilog. 

https://familysearch.org/search/collection/1368704

Lijepo se prijavite, upišete prezime "Tesla" i dobijete  fotokopije - sve Tesle na jednom mjestu, ai u jednoj rubrici i navod kako su se glede nacionalnosti izjašnjavali.

Džango, možeš upisat i svoje prezime i provjeri kako su se tvoji djedovi, ili pradjedovi, izjašnjavali. Ne bih ti savjetovao da to činiš, ali ako baš hoćeš... :D
Ja ukucala epikur.. Izbacuje mi Srbin
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 17:46

kaja_333 wrote:
Ero wrote:Vidim da se lijepo zabavljajte, pa evo tome i moj prilog. 

https://familysearch.org/search/collection/1368704

Lijepo se prijavite, upišete prezime "Tesla" i dobijete  fotokopije - sve Tesle na jednom mjestu, ai u jednoj rubrici i navod kako su se glede nacionalnosti izjašnjavali.

Džango, možeš upisat i svoje prezime i provjeri kako su se tvoji djedovi, ili pradjedovi, izjašnjavali. Ne bih ti savjetovao da to činiš, ali ako baš hoćeš... :D
Ja ukucala epikur.. Izbacuje mi Srbin
Ko bi reko affraid
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 14/7/2016, 17:47

tre911 wrote:
Po SPCu je to srbin, dakle ne može u ovim okvirima. Kao što  ne možeš biti makedobnac pravoslavac jer ne priznaju MPC. Oni koji su pravoslavici (crnogorci,hrvati i makedonci) su po SPCu automatski srbi  a zna se ko tamo gaće kroji i zašto.

Ok, taj dio, SPC je posebna prica, no nisam primjetila niti da mi pravoslavce krstimo Hrvatima.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by kaya 14/7/2016, 17:47

Usne Stjepana Gnječa wrote:
kaja_333 wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
kaja_333 wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:

Nope. Da je doživio 1992. onda bi mogao biti RH državljanin ali umro je davno 1943. u New Yorker hotelu a isti se nalazio i još uvijek nalazi u New York city, U.S.A.
A ti si isto jugoslavenski državljanin pretpostavljam

Državljanstvo SFRJ mi nitko nije oduzeo znači jesam ma da SFRJ više ne postoji. Istodobno sam i državljanin RH.
Ok, da si umro 1990e bi li ti bio iz Hrvatske ?

Ne. Bio bih iz Socijalističke republike Hrvatske
A jesi pametan... Čudo. Pazite  on ne bio iz hrvatske nego iz SRH . To ti je kao da kažeš ja nisam  glup nego tup!
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus 14/7/2016, 17:47

Ja mislim da je ovo Tesla :

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 YZSPBPk
RayMabus
RayMabus

Posts : 175881
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Ero 14/7/2016, 17:50

Sonikkin wrote:
Ero wrote:
Sonikkin wrote:
Ero wrote:

I šta kažu? :D

Kazu da ti je baza za kurac, jer je Nikola Tesla od 1884 u SAD.
Pitam za Tesle i ne za Teslu. ŽeMska glavo, šta si me se dovezala? Okanime se brte više... :D

Znaci trolas jer tema je o Nikoli Tesli.

Za dvoje Nikola Tesle, koji su se doselili nakon tog datuma, a ima ih samo dvoje u bazi, pise da su austrijske nacionalnosti.
Ne, potvaraš moju namjeru.Samo sam htio mladi svijet podučiti da je glupost govoriti o nacijama u ono vrijeme,
jer su se onda tek formirale moderne europske nacije. Za ovo valjda ne moram izvoditi dokaze?
Ok, ni za ta 2 koje navodiš ne piše da su Srbi. Niti za jednog s prezimenom "Tesla". OK?


Last edited by Ero on 14/7/2016, 17:54; edited 1 time in total

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Ero 14/7/2016, 17:54

PS: Glupo je uopće raspravljati šta je Tesla bio po nacionalnosti.

_________________
Jedan je Hase...
Ero
Ero

Posts : 13866
2014-04-23


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 17:57

ako je ispao iz hrvatske pičke onda je hrvat jer hrvatska pička je zlatna pička i ne može je onečistiti srpska sperma
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 14/7/2016, 17:59

Ero wrote:
Ne, potvaraš moju namjeru.Samo sam htio mladi svijet podučiti da je glupost govoriti o nacijama u ono vrijeme,
jer su se onda tek formirale moderne europske nacije. Za ovo valjda ne moram izvoditi dokaze?
Ok, ni za ta 2 koje navodiš ne piše da su Srbi. Niti za jednog s prezimenom "Tesla". OK?

Nije ok jer u toj tvojoj bazi evo drugi po redu ja ga nasla kad ukucas prezime Tesla, pise Dushan Tesla, nationality: Serbian.

Os sad prestati vise?
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 18:01

kaja_333 wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
kaja_333 wrote:
Usne Stjepana Gnječa wrote:
kaja_333 wrote:
A ti si isto jugoslavenski državljanin pretpostavljam

Državljanstvo SFRJ mi nitko nije oduzeo znači jesam ma da SFRJ više ne postoji. Istodobno sam i državljanin RH.
Ok, da si umro 1990e bi li ti bio iz Hrvatske ?

Ne. Bio bih iz Socijalističke republike Hrvatske
A jesi pametan... Čudo. Pazite  on ne bio iz hrvatske nego iz SRH . To ti je kao da kažeš ja nisam  glup nego tup!

To što sam napisao je pravno ispravno to bi ti trebala znati kao wannabe advokatkinja iliti pravnica jer Hrvatska ne znači ama baš ništa osim geografsko emocionalnog pojma ako nema pravni status a SR Hrvatska imala je pravni status bila je, pazi sad, republika! u federaciji SFRJ.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus 14/7/2016, 18:02

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Slide_4

Tesla 2
RayMabus
RayMabus

Posts : 175881
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus 14/7/2016, 18:03

Ha ha ha ha a budale ....prvo se inkarnirao u Srbina a sad u crnu p.

lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175881
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 14/7/2016, 18:03

Sonikkin wrote:
tre911 wrote:
Po SPCu je to srbin, dakle ne može u ovim okvirima. Kao što  ne možeš biti makedobnac pravoslavac jer ne priznaju MPC. Oni koji su pravoslavici (crnogorci,hrvati i makedonci) su po SPCu automatski srbi  a zna se ko tamo gaće kroji i zašto.

Ok, taj dio, SPC je posebna prica, no nisam primjetila niti da mi pravoslavce krstimo Hrvatima.
Pa uzmi onda BiH za primjer gdje je stanovništvo do dolaska turaka bilo preko 90% katoličko a onda je SPC i srbija kao turski vazal dobila povlašten položaj gdje je masa ljudi prešlo na pravoslavlje zbog turskog zuluma jer je lakše bilo biti pravoslavac. Poslje je SPC rekla da su to sve srbi  i tako dobišmo veliki broj srba u bosni iako ih je bilo tek u malenim postotcima.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik - Page 7 Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum