ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by provocator 13/7/2016, 23:10

Ako bi se ovih dana provela anketa među stanovništvima Srbije i Hrvatske s pitanjem koji je njihov sunarodnjak stekao najveću međunarodnu slavu, možemo biti sigurni da bi Nikola Tesla bio među prvima odabirima.

...valja obratiti bolju pažnju na način na koji se u Hrvatskoj i Srbiji obilježila nedjeljna 160. godišnjica rođenja Nikole Tesla.

Svakako je najpompoznija proslava ove godine održana u Beogradu, gdje je ceremoniju uz vojni orkestar i zvuke srpskih marševa iz Prvog svjetskog rata predvodio srbijanski predsjednik Tomislav Nikolić. U nadrealnom nastupu, Nikolić je, između ostalog, Teslu nazvao “najvećim genijem koga je srpska majka othranila i, kao Bogorodica, poklonila čovečanstvu”...

Paralelno, obilježavanje godišnjice je u Teslinoj rodnoj Hrvatskoj prošlo znatno skromnije. Tamo je, umjesto Crkve i predsjednika, glavnu ulogu u proslavi odigrala Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti...

U prigodnoj izjavi, predsjednik HAZU-a Zvonko Kusić je, uz neizostavno referiranje na Teslinu hrvatsku domovinu, poseban naglasak stavio na činjenicu da je u nedjelju bila i 120. godišnjica Teslinog službenog primanja u Akademiju kao “američkog elektrotehničara”, pri tom, dakako, propustivši spomenuti da se akademija u koju je Tesla primljen zvala Jugoslavenska.

Inače spomenik Tesli u Gospiću su neki "domoljubi" svojevremeno srušili sad će ga navodno opet vratiti.

link

_________________
Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by kic 13/7/2016, 23:13

provocator wrote:U prigodnoj izjavi, predsjednik HAZU-a Zvonko Kusić je, uz neizostavno referiranje na Teslinu hrvatsku domovinu, poseban naglasak stavio na činjenicu da je u nedjelju bila i 120. godišnjica Teslinog službenog primanja u Akademiju kao “američkog elektrotehničara”, pri tom, dakako, propustivši spomenuti da se akademija u koju je Tesla primljen zvala Jugoslavenska.

ista institucija, zašto naglasak na nazivu samo pisac ovog zna..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Serbinho-3 13/7/2016, 23:15

Generalno ljudi ne znaju ko je Tesla, ali preko automobila mozda i sazna.
Inace da je ostao u HR, vrlo verovatno ne bi ni culi za njega, plin bi mu presudio.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26373
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by kic 13/7/2016, 23:15

Serbinho-3 wrote:Generalno ljudi ne znaju ko je Tesla, ali preko automobila mozda i sazna.
Inace da je ostao u HR, vrlo verovatno ne bi ni culi za njega, plin bi mu presudio.

kakve gluposti ti pričaš kakav plin?!
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Yehudi 13/7/2016, 23:19

Tesla je sada dozapovijenik  - zvjezdane flotn e- .....prvi do Maus Raya

 Chucka Norrisa šalju po šibice
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by debotoijusto 13/7/2016, 23:23

Serbinho-3 wrote:Generalno ljudi ne znaju ko je Tesla, ali preko automobila mozda i sazna.
Inace da je ostao u HR, vrlo verovatno ne bi ni culi za njega, plin bi mu presudio.
Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Cartman-farts-o
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by frakcija 13/7/2016, 23:35

Al on studij nije završio u Beču.. nakon godina pijančevanja i klošarenja?
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 13/7/2016, 23:36

uriel wrote:
Serbinho-3 wrote:Generalno ljudi ne znaju ko je Tesla, ali preko automobila mozda i sazna.
Inace da je ostao u HR, vrlo verovatno ne bi ni culi za njega, plin bi mu presudio.

kakve gluposti ti pričaš kakav plin?!

Cekaj sad dok izgugla, pa shvati kad je Tesla zivio i kad je umro. Genijalac.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 13/7/2016, 23:39

frakcija wrote:Al on studij nije završio u Beču.. nakon godina pijančevanja i klošarenja?

I u Pragu, a u Americi je od kraja 19 stoljeca, al ono jebiga plin.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by kic 13/7/2016, 23:40

uvijek nešto :_|
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus 13/7/2016, 23:40

Yehudi wrote:Tesla je sada dozapovijenik  - zvjezdane flotn e- .....prvi do Maus Raya

 Chucka Norrisa šalju po šibice
Kad smo vec kod toga sam Tesla je izjavio da je njegov otac bio bolestan od : SRPSKOG NACIONALIZMA.

Mentalno bolestan da bude jasnije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 13/7/2016, 23:43

RayMabus wrote:
Kad smo vec kod toga sam Tesla je izjavio da je njegov otac bio bolestan od : SRPSKOG NACIONALIZMA.

Mentalno bolestan da bude jasnije.

Sreca pa je umro prije drugog svjetskog rata, pa je to vrlo relevantno.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus 13/7/2016, 23:47

Sonikkin wrote:
RayMabus wrote:
Kad smo vec kod toga sam Tesla je izjavio da je njegov otac bio bolestan od : SRPSKOG NACIONALIZMA.

Mentalno bolestan da bude jasnije.

Sreca pa je umro prije drugog svjetskog rata, pa je to vrlo relevantno.
Nisi nikad cula za .......komuniciranje s umrlima ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by RayMabus 13/7/2016, 23:48

I studied the career of engineering at the Higher Real Gymnasium in Croatia, I was devoted to electric experimentation, in three years I finished successfully the career that usually ended up demanding four or five years in the best of the cases. But it was my future, a future that I was writing.
When I finished my studies, both of my parents agreed and they manifested me that I was so demanding with myself and they asked me to make a religious career, it didn't matter the engineer's title.
I contracted cholera, I was once again, for the third time on the edge of death and in that moment I received the call to serve in the army.
My father Milutin was very bad psychically. He was thinking "If my son survives cholera he will be enroled in the army".
He would make the impossible so that I continue a religious career. At times my tone scale lowered, I felt very badly, I hardly had strength to get up of my bed, I was even with bad temper, it was as if something was taking me out of the traced plans that I didn’t know in fact, what my spiritual part had traced, but as I had certain instinct.
My father saw me so bad that he told me:
- Do you want to study electrical engineering? Do it, Do it! Please. he sent me to a rest place so that I could recover. The green, the trees, the fresh air.
And Milutin, since he had some friends left in the Force, he used his influences to avoid that I make the military service.
I recovered from my health problems and I was devoted completely to my work. I was attracted to all that was related to the electric topic because I knew that electricity was not the present, but the future and that thanks to electricity, I could achieve many things, many things.
In the end I have a presentiment that cables were not necessary and wires were not necessary that messages could be transmitted at distance and that I should invent those apparatuses because deep down, I had the notion of how to do it and my inventions will revolutionize the future of the planet Earth.
And sometimes the plans, like the Chess moves, are completed, because this Serbian young man, who in fact was found there by Milutin and registered the 10th day of July, 1856 changed with his inventions the planet Earth.
When I disembodied on January 7, 1943, it was like I was left with eagerness of more. I wanted to continue with my mission of helping.

-----------


Studirao sam karijeru inženjerstva na Visokoj nekretnina gimnazije u Hrvatskoj, bio sam posvećen električne eksperimentiranja, u tri godine sam završio uspješno karijeru koja obično završilo zahtjevne četiri ili pet godina u najboljem slučajeva. Ali to je bio moja budućnost, budućnost koja sam pisao.

Kad sam završio studij, oba moja roditelja pristala i oni su mi očituje da sam bio toliko zahtjevan sa samim sobom i oni su me pitali da svećenički poziv, to nije bilo važno naslov inženjer.

ugovorene sam kolere, bio sam još jednom, po treći put na rubu smrti te u tom trenutku sam dobio poziv da služi u vojsci.

Moj otac Milutin bio je jako loše psihički. Razmišljao je: "Ako je moj sin preživi kolere on će se upisuje u vojsci".

On će učiniti nemoguće, tako da sam i dalje svećenički poziv. S vremena na vrijeme mi je tonski spuštenih, osjećala sam se jako loše, jedva sam imao snage da se od mog kreveta, bio sam čak i uz loše naravi, to je kao da me nešto iznošenje ucrtanim planovima koje nisam znala u Zapravo, ono što je moj duhovni dio je pratiti, ali kao što sam imao određeni instinkt.

Moj otac je vidio da sam tako loše da mi je rekao:

- Želite li studirati elektrotehniku? Da li je to, to učiniti! Molim. on me poslao na odmor mjestu, tako da sam mogao oporaviti. Zeleni, stabla, svjež zrak.

A Milutin, budući da je imao neke prijatelje ostavljeni u Sili, on je iskoristio svoje utjecaje kako bi se izbjeglo da bi se vojni rok.

oporavila sam se od svojih zdravstvenih problema, a ja sam u potpunosti posvećen svom poslu. Bio sam privlači sve što je u svezi s električnom temu jer sam znao da struja nije bio prisutan, ali i budućnost i da je zahvaljujući električnom energijom, što sam mogao postići mnogo toga, mnoge stvari.

Na kraju sam naslućujem da kabeli nisu bile potrebne i žice nisu bile potrebne da se poruke mogu se prenositi na daljinu i da bih se trebao izmisliti one uređaje, jer duboko u sebi, imao sam ideju o tome kako to učiniti, a mi izumi će revolucionirati budućnost planeta Zemlje.

A ponekad su planovi, poput Chess potezima, su završeni, jer je to srpski mladić, koji je u stvari bio tamo našli Milutin i registriran 10. dana srpnja, 1856 promijenilo sa svojim izumima planeti Zemlji.

Kad sam bestjelesnom 7. siječnja 1943., bilo je kao da sam otišao s žudnja više. Želio sam nastaviti sa svojom misijom pomaganja.







http://unveiledsecretsandmessagesoflight.blogspot.hr/2010/03/nikola-tesla.html
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by frakcija 13/7/2016, 23:48

RayMabus wrote:
Sonikkin wrote:
RayMabus wrote:
Kad smo vec kod toga sam Tesla je izjavio da je njegov otac bio bolestan od : SRPSKOG NACIONALIZMA.

Mentalno bolestan da bude jasnije.

Sreca pa je umro prije drugog svjetskog rata, pa je to vrlo relevantno.
Nisi nikad cula za .......komuniciranje s umrlima ?
ja komuniciram sa živima totalno realistično.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 13/7/2016, 23:49

Caca mu jel, a Tesla je umro 1943., tako da samo Serbinho zna o kojem plinu prica, posto je sve sto je imao za izumiti, napravio sigurno prije 1941-e.
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by kaya 13/7/2016, 23:49

uriel wrote:
Serbinho-3 wrote:Generalno ljudi ne znaju ko je Tesla, ali preko automobila mozda i sazna.
Inace da je ostao u HR, vrlo verovatno ne bi ni culi za njega, plin bi mu presudio.

kakve gluposti ti pričaš kakav plin?!
Pa Tesla je ubijen u Jasenovcu isto, sto ne znas?
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by darla 13/7/2016, 23:50

RayMabus wrote:
Nisi nikad cula za .......komuniciranje s umrlima ?

Kakve veze ima to sto mu govoris o caci, sa ovime sto prica ovaj tulipan gore?
darla
darla
Admin

Posts : 2709
2015-10-22


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by frakcija 13/7/2016, 23:50

Meni nije bilo kjaro ovo oko jugoslavenske akademije.. toga u filmu nema..ima klošarenja i boemštine, no možda su ulogu prilagodili šerbedžijinoj volji, nauštrb povijesnih činjenica.
frakcija
frakcija

Posts : 5635
2016-03-09


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Guest 13/7/2016, 23:51

Tesla si je zračio glavu rentgenom dok ne bi dobio vrtoglavicu, mislio je da su x zrake ljekovite
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik Empty Re: Tesla: Bog, Srbin, znanstvenik

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum