ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsjednički izbori

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

Na predsjedničkim izborima koji će se održati 28. prosinca 2014. godine, svoj glas ću dati za sljedećeg kandidata:

Predsjednički izbori - Page 13 Vote_lcap13%Predsjednički izbori - Page 13 Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Predsjednički izbori - Page 13 Vote_lcap13%Predsjednički izbori - Page 13 Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Predsjednički izbori - Page 13 Vote_lcap25%Predsjednički izbori - Page 13 Vote_rcap 25% 
[ 2 ]
Predsjednički izbori - Page 13 Vote_lcap0%Predsjednički izbori - Page 13 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Predsjednički izbori - Page 13 Vote_lcap49%Predsjednički izbori - Page 13 Vote_rcap 49% 
[ 4 ]
 
Total Votes : 8
 
 
Poll closed

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic 31/1/2015, 00:30

i onda bi bilo, ja taj sud ne priznajem i nitko me ne može prisiliti da trpim izreku presude, i mali kaos jel.

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben 31/1/2015, 10:24

kaos ka sa semaforima? :)
http://www.daviddfriedman.com/Libertarian/Machinery_of_Freedom/MofF_Chapter_29.html

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben 31/1/2015, 10:28

https://youtu.be/jTYkdEU_B4o

evo, naša san predavanje u stripu da je lakše pratit

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic 31/1/2015, 14:39

pa gledaj, s tim semaforima priča nije potpuna, velika križanja na koja pješaci i ne mogu prići ne bi mogla funkcionirati, uostalom kultura vožnje kod nas je katastrofa, čim usporim jer se ispred mene događa nešto ili je autoškola pa ne želim stvarati pritisak na leđa, krene preticanje - u sred grada mfw-

gledao sam taj klip, bio si ga postavio negdje, i pročitah ovo što si stavio, dakle ne možeš reći da ne pokušavam shvatiti tvoj stav, ali meni se to sve čini kao da je netko krenuo pisati Distopijski roman, i onda pomislio da to nije tako loše (naravno da se tako nije dogodilo, kažem samo da mi je takav dojam)

glavni objekt u toj priči su zaštitarske agencije, prema kojima imam veliki skepticizam i koje se danas bave uglavnom reketom i drugim ozbiljnim stvarima, pa Reno Sinovčić je imao svoju zaštitarsku je li ti to što govori kakvi ljudi se time bave?? nadalje, što je s onim ljudima koji ne bi mogli plaćati svoju zaštitarsku agenciju!? ili recimo što mi najviše smeta, ne kreće s istih startnih pozicija: neka firma ima puno više love i zašto bi se zajebavala s arbitražom, što je ok ideja priznajem, i fino ti razbiju gajbu i vrate svoj TV..

puno je tu problema, ali i dobrih komentara priznajem, ne da mi se sad sve secirati.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben 31/1/2015, 15:51

kic wrote:pa gledaj, s tim semaforima priča nije potpuna, velika križanja na koja pješaci i ne mogu prići ne bi mogla funkcionirati, uostalom kultura vožnje kod nas je katastrofa, čim usporim jer se ispred mene događa nešto ili je autoškola pa ne želim stvarati pritisak na leđa, krene preticanje - u sred grada mfw-

gledao sam taj klip, bio si ga postavio negdje, i pročitah ovo što si stavio, dakle ne možeš reći da ne pokušavam shvatiti tvoj stav, ali meni se to sve čini kao da je netko krenuo pisati Distopijski roman, i onda pomislio da to nije tako loše (naravno da se tako nije dogodilo, kažem samo da mi je takav dojam)

glavni objekt u toj priči su zaštitarske agencije, prema kojima imam veliki skepticizam i koje se danas bave uglavnom reketom i drugim ozbiljnim stvarima, pa Reno Sinovčić je imao svoju zaštitarsku je li ti to što govori kakvi ljudi se time bave?? nadalje, što je s onim ljudima koji ne bi mogli plaćati svoju zaštitarsku agenciju!? ili recimo što mi najviše smeta, ne kreće s istih startnih pozicija: neka firma ima puno više love i zašto bi se zajebavala s arbitražom, što je ok ideja priznajem, i fino ti razbiju gajbu i vrate svoj TV..

puno je tu problema, ali i dobrih komentara priznajem, ne da mi se sad sve secirati.
najgore je kad te zapadne uloga onoga koi mora reći "da, ali" ka šta je tebe zapalo ode :)

ja iman nešto šta ti nemaš- razvijen smisao za prirodno stanje stvari. većina običnih ljudi, u situaciji u kojoj mogu spasit samo jednog od dva čovika, najradie ne bi spasili nijednog, da ih ne izjeda krivnja ako spase jednog, šta nisu spaili i drugog. meni nije problem (on line) reći uhljebu da je uhljeb, švicarcu da je švicarac i sl. korektnost je evolucijsko slipo crivo i blokira inače zdrav mozak da radi kako bi inače moga.
sloboda je moj ideal, a raskrižja bez semafora su samo eksperiment. ako bi semafor uvećao moju slobodu, ja bi iša prema njima. 
ne mogu računati s mentalitetom i misliti što ako je neki vozač nekulturan. znan da postoje, al znan i da će uvik postojati. ali, taj argument je dvocievka, jer je gore pomisliti šta ako takav čovik prođe preko crvenog, a oće (više ljudi godišnje gubimo na prometu nego šta smo gubili  od srba).
šta se tiče kompliciranjih raskrižja, najbolje ih je potkopati ili nadvoziti petljama, rješenja će se uvik gomilati i nek se gomilaju, samo se nadan da je inžinjerima najvažniji kriterij sloboda, a ne manijaci.

ode imaš komplicirano raskrižje i bez trotoara :) klikni na kraj samo da vidiš kako izgleda.




tvoje kritike upućene na privatno sudstvo i policiju nek stoje i nek ih pročita neko ko ih more rišiti. ja ne mogu. al, ja ću napisati da ja sadašnje stanje uvelike temeljeno kadija te tuži, kadija te sudi šta se države tiče, a privatno je stvar u tome ko more platit boljeg odvjetnika ili mito. u zadru su odjekivale explozije, nagrizajuće kiseline po autima svjedoka i sva ta čuda ka da je rieč o gothamu a ne o malon mjestašcu. i, indikativno je, u većini tih i takovih slučajeva, uvik je nekako bila prisutna država, jel to propalo poduzeće s državnin udjelon, jel to trgovina zabranjenom (čuj zabranjeno, ka da smo neslobodan narod) drogom i sl.

i, mali dodatak, koi je usmjeren na socijalistički fallacy u tvom pitanju o agencijama (to ne postoji al ga triba izmisliti); oni koi ne mogu plaćati zaštitarsku agenciju nek krepaju.

eto, kad već pokušavaš shvatiti, evo ti malo o (znan da san u prednosti jer imam neograničen izvor nelogičnosti iz rl a ti samo usputne diskreopance  austrijskog pristupa, al to je tako) o policiji:
https://nreakcija.wordpress.com/2014/08/08/problem-roma-u-medimurju/

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic 31/1/2015, 20:34

većina običnih ljudi, u situaciji u kojoj mogu spasit samo jednog od dva čovika, najradie ne bi spasili nijednog, da ih ne izjeda krivnja ako spase jednog, šta nisu spaili i drugog.
većina ljudi će ubiti drugoga kako bi spasili sebe, nisu pravnici sjeli i izmislili institut krajnje nužde, već se to događa, toliko o tvom razvijenom osjećaju za prirodno stanje stvari..

meni nije problem (on line) reći uhljebu da je uhljeb
ja se nikad i ne ljutim skoro, meni je ovo više nego sadržajan razgovor.
sloboda je moj ideal, a raskrižja bez semafora su samo eksperiment. ako bi semafor uvećao moju slobodu, ja bi iša prema njima.
shvaćam tu nit razmišljanja i priznajem da sam uživao gledajući ove klipove od Cassinia koje si stavljao, jer sam otkrio neki novi tok razmišljanja i to mi je bilo super, ja se slažem u nadi da tehnologija i stručnjaci trebaju rješavati takve probleme u svrhu olakšavanja života društva, a ne mi uhljebi - iako je Napoleon mislim rekao da nijedan njegov ratni plan nije poboljšan s barem jednim komentarom nekog neupućenog, neopterećenog, ali dobro..

glede logičkih greški, prema njima imam ambivalentan, zapravo ne, razvio sam i neki negativan osjećaj jer su uglavnom plitke i ubijaju raspravu i to mi nije u cilju, na tvom linku u postu prije ima i više takvih logičkih greški i pretjerivanja i nisam htio iskritizirati ideju koja stoji iza nje i koja mi je zanimljiva i s kojom bi se dalo igrati, pretpostavka je da bi promjenom sustava ljudi bili poticani da dignu guz'icu i prestanu biti socijalni slučajevi, i tako bi si plaćali zaštitare ali i pridonosili društvu s novim vrijednostima što je veći dobitak, ali uvijek ima ljudi bez dohotka i to je sušta realnost..

btw čuo sam genijalnu ideju neki dan, razgovarao sam s jednim prijateljem inženjerom i objašnjavao mu s čim se susrećem, a on mi veli da bi u ustavu trebalo stajati da svaki građanin mora poznavati diferencijalni račun! haha genijalno, još se smijem tome..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben 31/1/2015, 21:47

nisi me svatia. kad kažen da iman osjećaj za stvarnost, onda mislin na kozervativni pristup čoviku- čovik je kvaran- i kao takovog  ga prihvaćan. mene ne zanimaju divljaci koi te pretiču dok se vozaš iza vozača početnika. oni ne smu utjecati na formiranje slobodnog društva. mi ga formiramo za sebe, ne za njih. oni će postojati bez obzira.
u primjeru san tia reći da ljude obično paralizira stvarnost (čak i samo ka misaoni eksperiment)- ako možeš spasiti jednog, pusti drugog da umre. socijalistički fallacy nisan izdvojia pejorativno, ka pokušaj polemiziranja, nego da naglasin da je siromašnih (i divljih, nebitno) bilo uvik, i bit će ih uvik- al ne zbog ustroja društva nego zbog ustroja čovika, dakle nečega na šta nemamo utjecaj.

dobro si reka da sustav treba poticati da dignu guzice, al način na koi to treba napraviti je samo da prestane pomagati. 


inače, to za uhljebe, nadan se da znaš: https://kapitalac.wordpress.com/2015/01/28/ne-postoji-lov-na-uhljebe/

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic 1/2/2015, 01:58

I dont fucking care anymore.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben 1/2/2015, 08:49

tak je, ionak

Predsjednički izbori - Page 13 Tumblr10

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic 1/2/2015, 16:34

malo sam se previše družio s Tomislavom sinoć :^^
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben 1/2/2015, 16:39

onda makni dvi tri točkice :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic 1/2/2015, 16:56

može i više..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Trinity 1/2/2015, 19:59

Zatreslo Zagreb.
Treba ga dislocirati pod hitno. :^0
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Trinity 3/2/2015, 08:01

Zatreslo i na jugu, još jače.
Brinem zbog abena.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben 3/2/2015, 08:48

šta potres? 
nisasan ositia, al cila obala je u crvenom šta se tiče potresa, podvlačimo se pod talijansku ploču.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Trinity 3/2/2015, 11:25

abene, pakiraj se odanle, ali ne za Zagreb, traži gdje ne trese...jebeš državnu službu, glava je pitanju...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben 3/2/2015, 13:02

svugdi ti je glava u pitanju, šta ti je.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 13 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum