ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsjednički izbori

Page 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

Na predsjedničkim izborima koji će se održati 28. prosinca 2014. godine, svoj glas ću dati za sljedećeg kandidata:

Predsjednički izbori - Page 2 Vote_lcap13%Predsjednički izbori - Page 2 Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Predsjednički izbori - Page 2 Vote_lcap13%Predsjednički izbori - Page 2 Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Predsjednički izbori - Page 2 Vote_lcap25%Predsjednički izbori - Page 2 Vote_rcap 25% 
[ 2 ]
Predsjednički izbori - Page 2 Vote_lcap0%Predsjednički izbori - Page 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Predsjednički izbori - Page 2 Vote_lcap49%Predsjednički izbori - Page 2 Vote_rcap 49% 
[ 4 ]
 
Total Votes : 8
 
 
Poll closed

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Thu 11 Dec - 18:19

ti govoriš o tehnikom pitanju, ja o političkom. U mojoj vladi nema potrebe za tolikom kontrojama jer funkcije nemaju veliku moć i malo ih je. Pokušavaš rezonirati u postojećim okvirima i svaćan da ti to izgleda nerealizirano(?)ali u situaciji gdje država guši svoje građane a meni predmacuvati demokratski deficit, smišno, brate.

ja neman gotov nacrt vlasti, ja iman nacrt koi nije dobar- a to je ovaj sad. Uključujući polupredsjednički, preferecijalni i slično. Ono šta je markićka predlagala bi ja bia podrža isključivo ka prijelazni oblik prema što manjem obliku koi ćr valjati ne zato što je bolji oblik, nego zato što jr područje na koje se odnosi manje.

dg. Status qou bias

aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Thu 11 Dec - 20:12

evo bas citam odluku Ustavnog suda o odbijanju ocjenje ustavnosti Markickinog prijedloga za referendum, popis biraca narastao za 250k u godini dana, i nikome nije cudno, tuzno..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Fri 12 Dec - 9:32

Čekaj, prijedlog je neustavan ili je neustavan zbog nedovoljnog broja?

inače, čini mi se da je razluka izmrđu mene i tebe jednaka razlici između markičkr i establišmenta; oboje vidu manjak demokratičnosti u priedlogu promjena.
Ironično, jebiga zvučat ću ka samson minival, ja san bia tu di si ti. Internet je neugodno misto za razgovor jrr bilježi sve:) i sad kad se čitan šta san pisa prije deset godina muka me uvati. Osim etatizma ništa nisan vidia. Kako iman urođeni otpor prema teoriji zavjere trubia san okolo da sustav nijr najmješten da se krade ( krađa je tad bila popularan epitet za politiku) nego je fora dovrsti pametnog i dobrog čovika/ljude koi će sve riesiti. Sad vidin da je kako je hajek reka, sa svakom sljedećom mjerom stsvljamo si novu ploču n
putu u ropstvo.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Fri 12 Dec - 15:40

evo ti ovdje cijela odluka na 18.str:

http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Novosti/D25F2D5E49651A35C1257DAB003479AD?OpenDocument

ok spoznao si možda više stvari nego ja, starost ipak ima svoju vrijednost, ja te razumijem kad veliš da bi svi mogli sutra nastaviti živjeti jednako i da ne postoji funkcija predsjednika, ali bojim se da je to fatalno razmišljanje koje će završiti u destrukciji mnogih drugih dobrih stvari koje sad ne vrednujemo ili ne vidimo..

libertarijanizam može samo uspjeti ako preuzme vlast i sprovede svoje mjere, ali onda se postavlja pitanje hoće li se i samodokinuti kad izvrši svoju svrhu rezanja udova države? i nije li samim činom preuzimanja vlasti libertarijanizam postao kako veliš etatističke prirode i to je onda nepovratno? bojim se da je jedini put za uspjeh te ideologije strpljivo naučavanje ljudi i mijenjanje paradigme, komunizam nije imao tu strpljivost..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Fri 12 Dec - 17:05

kic wrote:evo ti ovdje cijela odluka na 18.str:

http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Novosti/D25F2D5E49651A35C1257DAB003479AD?OpenDocument

ok spoznao si možda više stvari nego ja, starost ipak ima svoju vrijednost, ja te razumijem kad veliš da bi svi mogli sutra nastaviti živjeti jednako i da ne postoji funkcija predsjednika, ali bojim se da je to fatalno razmišljanje koje će završiti u destrukciji mnogih drugih dobrih stvari koje sad ne vrednujemo ili ne vidimo..

libertarijanizam može samo uspjeti ako preuzme vlast i sprovede svoje mjere, ali onda se postavlja pitanje hoće li se i samodokinuti kad izvrši svoju svrhu rezanja udova države? i nije li samim činom preuzimanja vlasti libertarijanizam postao kako veliš etatističke prirode i to je onda nepovratno? bojim se da je jedini put za uspjeh te ideologije strpljivo naučavanje ljudi i mijenjanje paradigme, komunizam nije imao tu strpljivost..
lijepa okrugla srpska brojka mnogo :)
kad si napisa starost, nadan se da si mislia na stare vrijednosti, tradiciju, a ne na mene :)

divota u libertarijanskom (inače to izbjegavan tako zvati, al radi preglednosti nek bude) pogledu na svit je u tome šta san ja konzervativac. ljudi obično ne kužu da slobodarac nije nužno gej suporter, immigrant frinendly feminist, nego samo onaj koi inzistira na osobnoj slobodi, pravnoj jednakosti i slobodnom tržištu. koje točno vrijednosti neko želi zadržati, njegova je stvar.


 libertarijanci nisu antietatisti (anarhisti) pa da ne mogu sudjelovati u vlasti a da se ne samodokinu, oni su minarhisti. neman nekih većih nada da bi mogli išta učiniti u mom životnom vieku. a smjer koin bi to moglo ići je da osvoje vlast regularno i sastave vladu od tri-četiri ministarstava. na sjednicama sabora počnu ukidati zakone, propise, agencije, a konzekventno i poreze.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Fri 12 Dec - 20:09

nisi ni ti mene shvatio, ako dođe na vlast takva fronta, oni će morati onda održati takvo stanje jer druge politike danas očito ne zagovaraju rezanje državne moći, onda će libertarijanci (zvuči kao da su s nekog gay planeta kek) morati ili ostati na vlasti, ili ako odu sve će se vratiti na staro, a poznavajući ljude vratit će se..

uglavnom danas sam malo razgovarao s Kujundžićem, nisam par godina glasao, točnije od referenduma 2011., i mislim da sam našao svog kandidata, doktorski stisak i rekoh mu da se nadam da će ostati jednako strpljiv i kad postane predsjednik, možda je vrijeme da se i ja razočaram kek?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Fri 12 Dec - 23:21

pa ostat će na vlasti, u čemu je problem?
mislin da sve s vrimenon retardira, nek pomalo retardira i takav sustav. nije problem opet ukinuti nagomilane odredbe.
al, ljude, kako veliš, poznavajući ih, teško da bi se lako odrekli svojih stečenih sloboda, ka šta se sad teško odriču stečenih privilegija.

no, u tako zamišljenom svijetu nije lako zamišljati odnose. npr, političke elite bi vjerojatno nestale. naime, današnje elite su tu di jesu ne zbog 20 tak iljada kuna plaće, nego zbog toga šta in redistribucija otetog novca, odluka o građevinskoj zoni nekog zemljišta i odluka o bojanju tunela daje levrage da osiguraju bolju budućnost svojoj djeci i da budu važni, to je, mislim, jasno. ali u situaciji di je redistribucija malena, di je svako privatno zemljište građevinsko i di vlasnik tunela sam pituriva- elite ne bi bile elite.


koi je referendum bia 2011.?


volia bi da se razočaraš, al nema jebene šanse, bar ne na ovim izborima :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sat 13 Dec - 0:49

ma mislim na ovaj referendum oko ulaska u EU, u 1 mjesecu 2012.

otišli smo preširoko, ugl, ti ne prognoziraš Milanu drugi krug? si primijetio koliko si Kolinda šminka oči, pitam se jel je čovjek uopće može gledati u oči dok priča s njom od onog crnila, mislim skroz nevezano za politiku, malo da olabavimo raspravu idk
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Sora Sat 13 Dec - 7:25

aben wrote:ne ću, da.

ne znan šta je ivo privatno. vjerojatno je marksist ili maoist ka baroso:) al ti ljudi (mislin funkcija za koju se natječu) su apsolutno nepotrebni. to je samo utrka za sinekurama, hence- socijalizam.
Sta je bitno sta su privatno? 
Utrka u tom smislu kojinsecprezivaju napisao je karakteristična za kapitalizam i vlast povlaštenih 
Zato je potrebno američkim kandidatima milijarde dolara u izbornoj utrci. Da bi održali jebenu elitu na vlasti i povećali im bogatstva
Sve skupa fuj :cry
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Sora Sat 13 Dec - 7:51

Pobjeđuje Josipovic

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sat 13 Dec - 18:16

kic wrote:ma mislim na ovaj referendum oko ulaska u EU, u 1 mjesecu 2012.

otišli smo preširoko, ugl, ti ne prognoziraš Milanu drugi krug? si primijetio koliko si Kolinda šminka oči, pitam se jel je čovjek uopće može gledati u oči dok priča s njom od onog crnila, mislim skroz nevezano za politiku, malo da olabavimo raspravu idk
idk- idi u kurac?
pa, ja vako gledan na to
kolinda je žena; 
onaj mali komunistić šta brani vlasnicima ući u posjed nekretnina je mlad;
kujundžić je ustaša;
žene, mladi i ustaše nemaju nikakve šanse.

josipović je prvi put dobia s 600 000 glasova, sve da je cijeli mandat provea na havajima, tih 600 000 će ponovi glasovati za njega jer ljudi ni sebi ne priznaju da su se zajebali, ako uopće mislu da su se zajebali.
onda će dobiti i 300 000 glasova milana bandića (ili vidoševića),  i glasove vesne pusić  kajina 100 000, uz izlaznost od dva milijuna građana, ima preko pedeset posto.

ivo- 50 %
kolinda- 30%
milan- 15%
nevažeći- 5%

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sat 13 Dec - 18:19

Sora wrote:
aben wrote:ne ću, da.

ne znan šta je ivo privatno. vjerojatno je marksist ili maoist ka baroso:) al ti ljudi (mislin funkcija za koju se natječu) su apsolutno nepotrebni. to je samo utrka za sinekurama, hence- socijalizam.
Sta je bitno sta su privatno? 
Utrka u tom smislu kojinsecprezivaju napisao je karakteristična za kapitalizam i vlast povlaštenih 
Zato je potrebno američkim kandidatima milijarde dolara u izbornoj utrci. Da bi održali jebenu elitu na vlasti i povećali im bogatstva
Sve skupa fuj :cry
pa josipovići su skoro 100 godina kontinuirano  na vlasti  :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sat 13 Dec - 20:25

idk = I dont know

dobro, za nekog tko ima ideju u glavu kako osloboditi sve nas promjenom režima imaš neke fatalne scenarije o razvoju događaja..

uglavnom, uzeo sam si čitati programe malo, onaj od Ive se nalazi ovdje na 30tak stranica: http://josipovic.hr/Ivo_Josipovic_Izborni_program.pdf

upada odmah u oko naslov, "Projekt Druge Republike", uglavnom, mnogo lijep tekst, i postavljeno je tako da se čovjek ne može ne složiti s ovim ciljevima, vidi se dodir zelene darkerice, a ja se pitam, što ovo nije provodio u prvom mandatu..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sat 13 Dec - 22:06

Novi Ustav kao novi društveni ugovor koji je temelj
snažne okolišno­socijalno­tržišne ekonomije. Imat ćemo snažnu
tržišnu ekonomiju, ali ne i tržišno društvo.

Antifašizam .. temelji su hrvatske države

nisan dalje čita..antifašizam, ekofašizam, i socijalno tržište i netržišno društvo.  on je redikul.

al to nije fatalizam, to je realizam. i ja neman ideju kako vas osloboditi. znan što bi vas oslobodilo, al ne i kako to iskomunicirati..to je teže. 
mogu reći što je mene okrenulo protiv establišmenta, al ja iman privatni biznis i nekretnine, tako da teško da mogu svoje iskustvo razvući na široke mase..

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sat 13 Dec - 22:46

i ja sam počeo izdvajati neke stvari iz programa, baš ta složenica okolišno-socijalno-tržišne ekonomije mi je zapela za oko, ali onda sam odustao od truda, nije vrijedno..

imam i ja neke ideje, mislim da jedno tržište ima potencijala ali su ljudi naši malo zadrti oko toga još, ali istražiti ću to još.

nazad na izbore, stara mi je danas dala dobar komentar u vezi kampanja, vinograd ne traži gospodara, već radnika..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 14 Dec - 14:00

da sdp dobije i sljedeći mandat a kujundžić postane presjednik koi svako malo proziva, odbija potpisati zakone, vodi različitu vanjsku politiku, drugin riečima, kad bi naš vinograd dobia radnika, moga bi se kladiti da bi ga se percipiralo ka faktora nestabilnosti.  :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Guest Mon 22 Dec - 23:44

Gledala malo ova sučeljavanja jučer i danas... četiri debosa :facepalm 
Neću glasovati ni za koga
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Trinity Tue 23 Dec - 9:46

Ja zaspala pred televizorom. :)
Ali ću izaći na izbore, nema idealnog kandidata, biraš između ponuđenog, jbga...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Tue 23 Dec - 9:58

nisam gledao sinoc, nekako sam mislio da ce voditi Bago a ne mogu ga smisliti..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Guest Tue 23 Dec - 17:13

Ma izaći ću i ja na izbore, kao i uvijek... samo neću glasovati ni za koga.jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Guest Tue 23 Dec - 18:00

Sad sam siguran, na izbore ne izlazim. Kakvi izbori, izbor između čega?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 2 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum