ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsjednički izbori

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Na predsjedničkim izborima koji će se održati 28. prosinca 2014. godine, svoj glas ću dati za sljedećeg kandidata:

Predsjednički izbori - Page 11 Vote_lcap13%Predsjednički izbori - Page 11 Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Predsjednički izbori - Page 11 Vote_lcap13%Predsjednički izbori - Page 11 Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Predsjednički izbori - Page 11 Vote_lcap25%Predsjednički izbori - Page 11 Vote_rcap 25% 
[ 2 ]
Predsjednički izbori - Page 11 Vote_lcap0%Predsjednički izbori - Page 11 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Predsjednički izbori - Page 11 Vote_lcap49%Predsjednički izbori - Page 11 Vote_rcap 49% 
[ 4 ]
 
Total Votes : 8
 
 
Poll closed

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 14:43

pivnica? podsjeća na nešto :^^

ok moram priznati da ideja zvuči primamljiva, ali ja nikad nisam bio aktivist.

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 15:16

misi? onda si konzervativac (tea party konzervativac nadan se) ili samo nisi ljevičar/progresivac? 

al, stvarno nisan predlaga aktivizam, nego biznis. ljudi koji vole slobode vole i plaćati. nama je dobrovoljna razmjena oltar. ti daješ mjesto i podršku, a mi širimo radosnu viest. 

ne želin pretjerati s predlaganjen :) al eno čitan tu iza, da pokretač 4chaina (s 15 godina pokrenua forum) nikad nije radia ništa drugo u životu osim foruma! i bet that beats public service:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 15:24

aben wrote:misi? onda si konzervativac (tea party konzervativac nadan se) ili samo nisi ljevičar/progresivac? 

al, stvarno nisan predlaga aktivizam, nego biznis. ljudi koji vole slobode vole i plaćati. nama je dobrovoljna razmjena oltar. ti daješ mjesto i podršku, a mi širimo radosnu viest. 

ne želin pretjerati s predlaganjen :) al eno čitan tu iza, da pokretač 4chaina (s 15 godina pokrenua forum) nikad nije radia ništa drugo u životu osim foruma! i bet that beats public service:)
baš si odabrao tren za usporedbu s mootom koji je prije par dana dignuo ruke od 4chana: https://www.youtube.com/watch?v=XYUKJBZuUig

i za kraj uvodeći prilično rigorozna pravila: https://www.4chan.org/rules

nisam slušao, ipak traje 8 sati gdje odgovara, je li ga stisnula šapa Američke vlade, ili kako on navodi da je htio napraviti korak dalje, jer sve do sad je taj forum visio o par volontera i krpio je kako je znao, ali nekako mi i nije žao, 4chan je svoje najbolje davno dao i sad je tamo hrpa klinaca, tamo se rodio i pokret anonymous i sl gluposti su radili kao dizanje fundova za onog policajca koji je ubio jednog crnca (ne znam više kojeg), uglavnom, i najveće okupljalište političke nekorektnosti se zatvara =D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 16:53

da, s te viesti pročitah o njemu, inače, nikad prije čua za nj.
uvijek je teško čuti kad se negdi smanjuje sloboda, i uništava politička nekorektnost :(
tim više tvoj projekt dobiva na vriednosti

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 18:38

moot je jedan od internet celebritya jebemu, prije sam znao visiti tamo, sad možda jednom u par tjedana pogledam šta ima, previše podforuma, previše ljudi, ako ne gledaš najnovije tv serije, igre, anime i sl, onda si tamo kao stranac, iako ok, ima stvarno puno pdfa i za svakog ponešto..

meni je moot bio fora kad je rekao da ne želi ni donacije primati, jer koliko god donacija bila velikodušna, onaj tko donira uvijek nešto i očekuje od primatelja donacije, da drži neki standard ili sl, i eto u zadnjih godinu i nešto je totalno popustila kočnica kao što vidiš, i sad je kao svaki drugi forum praktički, nema tu više svete anonimnosti u koju se moot dugo kleo.

tim više tvoj projekt dobiva na vriednosti
nije moj projekt, tvoja je ideja lol, odmah u startu problem,..
evo sad sam pričao s jednim kvazi-libertarijancem, kaže da imaju svoju grupu na faceu i tamo ćaskaju, bože moj =D
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 19:34

jebiga, to je više nekao gikovska stvar. ja nisan štreberski tip internet korisnika, dugo nisan zna šta znači lol, a tvoje znakove  .+'¸ jebiga ne znan di su na tipkovnici, naopaki dijakritički znaci- ni dan danas ne razumin.
i kakve su ono profilne slije koje ima ezekiel? vidin da ih dosta ljudi ima?


hm, to s donacijama, onaj koi ne želi primati novac mi je uvik sumnjiv. čuo sam da (ne pratin sport pa možda grišin) barcelona nije tila napisati ime sponzora na majce igrača, a onda je uzela ime međunarodne terorističke organizacije. tek na kraju kad su uzeli ime sponzora bilo je jasno da je to marketing- oni su podizali vrijednost reklamnog prostora populizmom.

a, čuj, ne znan, fejsbuk mi je nekako za žene. a žene većinon ne mogu biti nositelji ideja koje mi zastupamo, njih to jednostavno nije briga. kako kaže igniss, žene jednostavno ne troše svoje vrijeme na aktivnosti koje ne daju isplatu odmah. u pravilu više ih zanima izgledanje pametnima nego bivanje pametnima.
prosječnom libertarijancu je dovoljno posrati se na javni wc jer je javni i na vratima zapisati parolu "Porez je ekspropriacija imovine silom a inflacija prevarom", tako da kužin da in je i fejs dovoljan.
a pitaj ga bi li forum i portal bia bolji.

i, naravski, boli te kurac čija je ideja- libertarijanci rigaju na copywright i patente- ideje nisu oskudne i zato ih se ne može posjedovati. mises.org (naša crkva)  besplatno dila knjige, brate

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 19:36

http://blog.dnevnik.hr/igniss/2013/10/1631700769/bajka-o-pametnoj-partnerici.html

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 19:37

http://eclectica.hr/2015/01/25/vrijednost-nekretnina/

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 20:55

aben wrote:i kakve su ono profilne slije koje ima ezekiel? vidin da ih dosta ljudi ima?
koji ezekiel? na onom forumu misliš?

hm, to s donacijama, onaj koi ne želi primati novac mi je uvik sumnjiv. čuo sam da (ne pratin sport pa možda grišin) barcelona nije tila napisati ime sponzora na majce igrača, a onda je uzela ime međunarodne terorističke organizacije. tek na kraju kad su uzeli ime sponzora bilo je jasno da je to marketing- oni su podizali vrijednost reklamnog prostora populizmom.
baš ne vidim neku vezu ovog s donacijama, moot nije želio da se stvara neki sentiment kod donatora da nešto očekuju od njegove stranice, htio je biti slobodan i krpio se u podrumu, a za Barcu ne znam što je bilo točno ali sigurno da je identitet i tradicija nosila veliku ulogu za dugogodišnje držanje čistog dresa bez reklame, podizanje cijene možda ima smisla sad kad gledaš malo s hindsightom, ali ekonomski puno više su izgubili u svim ovim godinama u kojim nisu imali sponzora na dresu zar ne...

a, čuj, ne znan, fejsbuk mi je nekako za žene. a žene većinon ne mogu biti nositelji ideja koje mi zastupamo, njih to jednostavno nije briga. kako kaže igniss, žene jednostavno ne troše svoje vrijeme na aktivnosti koje ne daju isplatu odmah. u pravilu više ih zanima izgledanje pametnima nego bivanje pametnima.
ok zanimljiv ti je link o nekretninama, ja znam ekonomiste pitati da li mi znaju izračunati diferencijalnu rentu, još nisam našao na nekog tko zna..

ne bih generalizirao oko ovog sa ženama, muškarci su uglavnom omniseksualni i nemaju neke kriterije..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 21:04

recimo ova priča s Frankom mi je zanimnljiva, javljaju se glasovi da dužnicima treba oduzeti pravo glasa a možda i ograničiti poslovnu sposobnost jer su evo dokazali kako ne znaju upravljati ni vlastitim budžetom te zašto bi onda imali pravo utjecati na politiku svih nas..

s tim staljinističkim razmišljanjem, pitam se tko bi to onda mogao glasati u ovoj državi.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 21:06

i iako je prof. Duda ljeviji od Lenjina, sviđa mi se što je rekao neki dan u Petom danu, koja je to društvena funkcija javnih bilježnika??

potvrđuju da je određeni pravni posao završio legalno, i to masno naplate? zašto to sudovi ne bi radili? to su neki od denkverbota kojih se i ne diramo..

ja znam dobiti neke javnobilježničke akte i nekad posumnjam da ga je slaboumnik sastavio ili neki netalentirani melodramatičar, uvodi kojima neki povijesni dokumenti mogu zavidjeti, i slične baljezgarije, i ljudi to sve potpisuju i što je najgore masno plaćaju, a zaštita je nikakva..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 21:17

e, na iskonu, onaj prorok...?

ne znam ja zašto je on to radia, kolko san svatia iz članka, on je od toga živia do 25 godine. nije mu valjda mater kupovala cigare?

ko zna jel barca izgubila, mislim, valjda su iskalkulirali.

a, dobro, ti budi korektan. a u sebi prebroj libertarijanke koje poznaš i za koje si ikad čuo:)

što je to dif renta? bakić nije ekonomist nego matematičar

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 21:22

kic wrote:recimo ova priča s Frankom mi je zanimnljiva, javljaju se glasovi da dužnicima treba oduzeti pravo glasa a možda i ograničiti poslovnu sposobnost jer su evo dokazali kako ne znaju upravljati ni vlastitim budžetom te zašto bi onda imali pravo utjecati na politiku svih nas..

s tim staljinističkim razmišljanjem, pitam se tko bi to onda mogao glasati u ovoj državi.
demokracija je nemoralna u suštini, u američkon ustavu se uopće ni ne spominje. ja na to gledan vako, ekonomska sloboda je puno važnija od mogućnost glasovanja. ako skrešemo državu na minimum (uništimo moć dijeljenja privilegija)  bit će nevažno je na vlasti. inače, u ovakvoj situaciji ni ja neman pravo glasa, naaime, odreka san ga se :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 21:30

kic wrote:i iako je prof. Duda ljeviji od Lenjina, sviđa mi se što je rekao neki dan u Petom danu, koja je to društvena funkcija javnih bilježnika??

potvrđuju da je određeni pravni posao završio legalno, i to masno naplate? zašto to sudovi ne bi radili? to su neki od denkverbota kojih se i ne diramo..

ja znam dobiti neke javnobilježničke akte i nekad posumnjam da ga je slaboumnik sastavio ili neki netalentirani melodramatičar, uvodi kojima neki povijesni dokumenti mogu zavidjeti, i slične baljezgarije, i ljudi to sve potpisuju i što je najgore masno plaćaju, a zaštita je nikakva..
a bilježnici i bilježnice su ti školski primjer šta ne valja s državon.

to je teški kronizam, država ih zahtjeva, država ih štiti da ja ne mogu otvoriti javnobilježnički servis, određene su visine naknada da ne bi neko slučajno bia konkurentan, u zadr je to isključivo nasljedna funkcija  i sl.

činjenica da to ne radi sud je jedina dobra stvar u tome, jer je sud daloko lošija opcija.
 
inače, u australiji mi je jedan zubar ( ne zato šta je zubar, nego zato šta je ishodova dozvolu pa se time bavi između dvi plombe) ovjerio jedan dokument. naravski, to nije prošlo i morali smo ić preko konzulata.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 21:52

diferencijalna renta je malo zastarjeli pojam koji vuče korijene iz kmetstva i uglavnom je vezan za poljodjelstvo i pošto znamo da je renta dohodak koji nije vezan za rad, odnosi se na zemljovlasnika koji daje u zakup svoje zemljište, i u toj računici tj diferencijalnoj renti(koliko je zemljište udaljeno od grada - nekadašnji odnosi kad je selo snabdijevalo grad do, transportni troškovi oli, kvalteta zemljišta, prosječna vrijednost proizvoda itd) on vidi da li mu se isplati to dati u zakup ili da sam radi jel, ukratko..

načeli smo puno tema, naveo sam ti evo tog Dudu s kim se ne slažem ni u čemu, a praktički je prvi za kojeg sam čuo da na javnoj televiziji propitkuje društvenu ulogu javnih bilježnika koji svoju ulogu ne igraju i ne jamče ni za što, i predmet su sprdnje u ozbiljnim pravnim krugovima..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Sun 25 Jan - 22:30

kic wrote:diferencijalna renta je malo zastarjeli pojam koji vuče korijene iz kmetstva i uglavnom je vezan za poljodjelstvo i pošto znamo da je renta dohodak koji nije vezan za rad, odnosi se na zemljovlasnika koji daje u zakup svoje zemljište, i u toj računici tj diferencijalnoj renti(koliko je zemljište udaljeno od grada - nekadašnji odnosi kad je selo snabdijevalo grad do, transportni troškovi oli, kvalteta zemljišta, prosječna vrijednost proizvoda itd) on vidi da li mu se isplati to dati u zakup ili da sam radi jel, ukratko..

načeli smo puno tema, naveo sam ti evo tog Dudu s kim se ne slažem ni u čemu, a praktički je prvi za kojeg sam čuo da na javnoj televiziji propitkuje društvenu ulogu javnih bilježnika koji svoju ulogu ne igraju i ne jamče ni za što, i predmet su sprdnje u ozbiljnim pravnim krugovima..
je, načeli smo puno tema, al ionako ne rješavamo konkretno pitanje.

a zašto ti to triba?


na našoj televiziji, budući da je javna, nećeš naći zastupnike austrijske ekonomije iz jednostavnog razloga jer nismo značajno zastupljeni u narodu. ja ne bi ukinia hrt zato šta ne dovodi pametne ljude koji uočavaju nelogičnosti, nego zato jer nam javna televizija ne triba.
pratin peti dan od čakarunke, i tu ima novosti i subverzije koliko i u sahari sniga. njihovi gosti su uvik isti, livi i desni etatisti.
zato, kad duda kritizira (ekstrapoliran, nisan gleda tu emisiju) javne bilježnike ili javnobilježništvo, stavljan ruku u vatru da on zapravo želi jaču kontrolu ili potpuno integriranje u sud. takvi ljudi nikad ne mislu na potrošače. to su izravnjivači, redistributeri i ostali pravednici.

kad ti propituješ društvenu ulogu biločega, kako to radiš? nije li logičan put da ako postoji potreba da neki pojedinac nešto trajno zapiše, da se stvori ponuda za to i gotovo? preozakonjivanje nihovog rada ih je dovelo do omraženog statusa kojeg uživaju. misliš li da je duda mislia na to? je kurac:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 23:09

da skratim, čak i ja, jedan uhljeb lel, vidim par jednostavnih poteza nakon kojih bi standard svakom stanovniku bi bio osjetno veći: ukidanje rtv pristojbe, javne bilježničke naknade srezati ako već moraju postojati kao neki smiješan institut, spojit par zavoda, agencija i bome i ministarstava ali i županija - koji k rade županijske skupštine jel to tko zna?? zabraniti zaštitarske firme koje služe samo za paravan organiziranog kriminala i reketa - koji k plaćamo policiju i zašto samo interventni policajci liče na nešto ali su uglavnom spaljeniji od huligana u glavi nažalost? ITD
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sun 25 Jan - 23:14

televizija je odraz kako smo arhaično društvo penzionera kojima je jedina zabava tv, mladi ljudi nit gledaju tv nit ih zanimaju vijesti, omasovljenje javnog medijskog aparata je bolesni obrambeni refleks koji nas sve skupa previše košta..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Mon 26 Jan - 0:21

kic wrote:da skratim, čak i ja, jedan uhljeb lel, vidim par jednostavnih poteza nakon kojih bi standard svakom stanovniku bi bio osjetno veći: ukidanje rtv pristojbe, javne bilježničke naknade srezati ako već moraju postojati kao neki smiješan institut, spojit par zavoda, agencija i bome i ministarstava ali i županija - koji k rade županijske skupštine jel to tko zna?? zabraniti zaštitarske firme koje služe samo za paravan organiziranog kriminala i reketa - koji k plaćamo policiju i zašto samo interventni policajci liče na nešto ali su uglavnom spaljeniji od huligana u glavi nažalost? ITD
pa nisu uhljebi lobotomizirani. ti si uhljeb jer primaš plaću a ne privređuješ i ka takav moš sasvim normalno rezonirati, ako moš, jel.
inače, u mojoj viziji koja uključuje malu državu i slobodno tržište, ti ne bi želia radit tu di radiš jer bi ti mogućnosti bile puno veće nego sad. tvoj posa bi vjerojatno obavlja neki kljakasti invalid za kojeg bi na tržištu, iako s približnim mentalnim kompetencijama, bilo manje opcija jer je manje učinkovit.

ako se ukine pristojba, opteretit će se proračun. hrt triba cili ukinuti, tj skinut s cice.
ako naknade srežeš, to je opet intervencija, i da sad ne elaboriran, opet će potrošač najebati. samo triba maknit državu, propise da javni bilježnik mora biti to i to s takvon i takvon školon itd i gotovo.

ovo o zaštitarima ne razumin. meni su zaštitari ok.
imaš jednu šalu na yobitu, "why is mafia better than state"

nego, šta misliš o ministrastvu pravosuđa, čime se oni bave? i jel "društveno opravdano" njihovo postojanje?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Mon 26 Jan - 0:25

kic wrote:televizija je odraz kako smo arhaično društvo penzionera kojima je jedina zabava tv, mladi ljudi nit gledaju tv nit ih zanimaju vijesti, omasovljenje javnog medijskog aparata je bolesni obrambeni refleks države koji nas sve skupa previše košta..
nekako mi se čini da si ironičan, al ispravia san ti citat malo :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Mon 26 Jan - 11:30

ministarstvo pravosudja bi se isto moglo spojiti s ministarstvom unutrasnjih poslova, iako pravosudje pokriva sirok i raznolik spektar i specijalizacija takodjer ima svoje dobre strane, troskovi su bitna stavka ali ne i jedina, ujedno kako ja vidim nasu politicku kulturu, koncentracija moci u jos manje ruku mi u startu uljuljkava optimizam glede takvih rjesenja..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 11 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum