ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predsjednički izbori

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

Na predsjedničkim izborima koji će se održati 28. prosinca 2014. godine, svoj glas ću dati za sljedećeg kandidata:

Predsjednički izbori - Page 12 Vote_lcap13%Predsjednički izbori - Page 12 Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Predsjednički izbori - Page 12 Vote_lcap13%Predsjednički izbori - Page 12 Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Predsjednički izbori - Page 12 Vote_lcap25%Predsjednički izbori - Page 12 Vote_rcap 25% 
[ 2 ]
Predsjednički izbori - Page 12 Vote_lcap0%Predsjednički izbori - Page 12 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Predsjednički izbori - Page 12 Vote_lcap49%Predsjednički izbori - Page 12 Vote_rcap 49% 
[ 4 ]
 
Total Votes : 8
 
 
Poll closed

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Mon 26 Jan - 11:30

ministarstvo pravosudja bi se isto moglo spojiti s ministarstvom unutrasnjih poslova, iako pravosudje pokriva sirok i raznolik spektar i specijalizacija takodjer ima svoje dobre strane, troskovi su bitna stavka ali ne i jedina, ujedno kako ja vidim nasu politicku kulturu, koncentracija moci u jos manje ruku mi u startu uljuljkava optimizam glede takvih rjesenja..

kic
Admin

Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Mon 26 Jan - 20:29

spajanje ministarstava je kozmetika. mene zanima, kad već radiš na sudu i poznaješ situaciju, misliš li ti ka građanin da to ministarstvo ima smisla?

to te pitan jer moja ministarstva (obrazovanje, obrt i turizam) meni rade samo direktnu štetu, razgovaran s ljudima različitih polja i nikad mi niko nije reka- da mi ovisimo ili oslanjamo se na ministarstva, osim ako ne dijele poticaje (a to jer čisto zlo).

dakle, držim da ministarstva kreiraju problem (tipa matura) a onda ponude svoje obvezno rješenje (nastava).

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Tue 27 Jan - 10:59

moja i tvoja situacija nisu iste, ti radis u privatluku i svaku intervenciju uprave vidis kao grubijansko mijesanje, nekad si u pravu, a nekad ne vidis siru sliku gdje uprava stiti potrosace..

min.pravosudja je u biti vise servis sudovima, nekad otezavaju rad namecu svoju metodologiju, ali opet oni moraju imati siru sliku od predsj. nekog suda i tjerati neke stvari, koliko god se to nama ne svidjalo.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Trinity Tue 27 Jan - 20:21

aben wrote:dvaput san pita za tvoj auto, al ne zato ka šta ti pretpostavljaš, nego da naglasin malu tržišnu vriednost svoje imovine, a visoku osobnu valorizaciju iste. viš, to ti nije palo napamet :)

Nije...
moje mišljenje je da je to tako jer si švicarka.

...zbog ovoga.

ne govorin ti da nije dobro željeti. govorin ti da nije dobro realizirati želje pod svaku cijenu.


Baš naprotiv, dobro je željeti i ostaviti kosti za to što želiš.

ovaj je najbolji!
dali su mi školu? školu smatram gubitkom znanja, vremena, kreativnosti, diversivnosti i svih ostalih teških riječi koje označavaju vrline. školovanje nije obrazovanje. kao da ti neko kaže dao sam ti mučenje. 
i, kako ti nije jasno da ja govorin o njima, ne o sebi? oni su ostavili svoje kosti. zbog fetiša. to nije stvar mene. meni bi draže bilo da mi nisu ostavili ništa nego uređeno kapitalističko društvo oslobođeno okova svojih kvadrata i ostalih pogubnih sociojalističkih fetiša. zašto vi švicarci uvik morate vući po blatu časne ideje? lipo san ti reka, umisto da blatiš, moreš reći- fakat- ili pokazati di je rupa u rečenom :) 

Tebi bi bilo draže? Kad su te trebali pitati kako bi ti ? Kad si imao 10, 15, 20 godina ?
Pa izvoli, sad imaš priliku raditi kako hoćeš. Ali ne ide to baš tako, zar ne?
 
you have it all backwards.
ne govor ja što niste predvidili :), pa to bi bilo ka da imaš kristalnu kuglu, nee:)
ono šta bi reka ljudima u gunji, izabrali ste radit kuće u poplavnom području (odnosno, područje u kojen ste izgradili kuće sad je poplavno). krivo ste izabrali. moj savjet van je- iselite.
nedaj bože obnavljat kuće iz proračuna. 
zar san ja jedina budala koja plaća osiguranje? 

Ljudi su stvarno blesavi i neodgovorni, te kuće prave tamo gdje bude poplava jednom u sto godina,
te ih zdrma potres, i požara zna biti, dosta njih se vozi autima, neki čak i avionima, i majku im glupu, neki se i razbole a da nisu plaćali sva moguća osiguranja !
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Tue 27 Jan - 20:39

dečko, ja sam u pravu dok se dokaže spuprotno. budući da je ode rieč o austrijskoj školi, ja govoreći  za sebe ne mogu ne biti u pravu. činjenica da neki državni ured nekon triba, ne znači da ujedno i meni triba.

no, nije stvar u meni i tebi ka privatniku i uhljebu, rieč je o meni i tebi ka ljudima. zato san ti naglasia da odgovoriš ka građanin ( to ti je čovjek, na etatističkom). ne b iša toliko daleko da rečen da uprava nr može štititi potrošača, al kažem da je to nužno rietko i lošije nego da se to prepusti potrošaču samom ili odradi privatno. dr uprava triba osiguravat pravila igre (štitit sudionike od sudionika) a ne igrati protiv nas. tribaš koi put navratit u poreznu- tamo ti otvoreno kažu da in nije u interesu dati ti savjet.
razmisli o prometu, ne znan jesi li ikad razmišlja o semaforima, al kladin se da misliš da je to nametanje koje koristi potrošačima. država nas je toliko cijepila od dobrovoljne suradnje da tako jednostavno opasne stvari ka semafor doživljavamo dobrima i još gore nužnima:(

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Wed 28 Jan - 8:58

https://youtu.be/lBcz-Y8lqOg

the case against the traffic lights.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Wed 28 Jan - 15:44

Trinity wrote:
aben wrote:[size=40]dvaput san pita za tvoj auto, al ne zato ka šta ti pretpostavljaš, nego da naglasin malu tržišnu vriednost svoje imovine, a visoku osobnu valorizaciju iste. viš, to ti nije palo napamet :)[/size]

Nije...
[size=40]moje mišljenje je da je to tako jer si švicarka.[/size]

...zbog ovoga.

[size=40]ne govorin ti da nije dobro željeti. govorin ti da nije dobro realizirati želje pod svaku cijenu.[/size]


Baš naprotiv, dobro je željeti i ostaviti kosti za to što želiš.

[size=40]ovaj je najbolji![/size]
[size=40]dali su mi školu? školu smatram gubitkom znanja, vremena, kreativnosti, diversivnosti i svih ostalih teških riječi koje označavaju vrline. školovanje nije obrazovanje. kao da ti neko kaže dao sam ti mučenje. [/size]
[size=40]i, kako ti nije jasno da ja govorin o njima, ne o sebi? oni su ostavili svoje kosti. zbog fetiša. to nije stvar mene. meni bi draže bilo da mi nisu ostavili ništa nego uređeno kapitalističko društvo oslobođeno okova svojih kvadrata i ostalih pogubnih sociojalističkih fetiša. zašto vi švicarci uvik morate vući po blatu časne ideje? lipo san ti reka, umisto da blatiš, moreš reći- fakat- ili pokazati di je rupa u rečenom :) [/size]

Tebi bi bilo draže? Kad su te trebali pitati kako bi ti ? Kad si imao 10, 15, 20 godina ?
Pa izvoli, sad imaš priliku raditi kako hoćeš. Ali ne ide to baš tako, zar ne?
 
[size=40]you have it all backwards.[/size]
[size=40]ne govor ja što niste predvidili :), pa to bi bilo ka da imaš kristalnu kuglu, nee:)[/size]
[size=40]ono šta bi reka ljudima u gunji, izabrali ste radit kuće u poplavnom području (odnosno, područje u kojen ste izgradili kuće sad je poplavno). krivo ste izabrali. moj savjet van je- iselite.[/size]
[size=40]nedaj bože obnavljat kuće iz proračuna. [/size]
[size=40]zar san ja jedina budala koja plaća osiguranje? [/size]

Ljudi su stvarno blesavi i neodgovorni, te kuće prave tamo gdje bude poplava jednom u sto godina,
te ih zdrma potres, i požara zna biti, dosta njih se vozi autima, neki čak i avionima, i majku im glupu, neki se i razbole a da nisu plaćali sva moguća osiguranja !
tu se možemo složiti. ljudi su blesavi i neodgovorni. al ono šta ti ne vidiš je da su ljudi blesaviji i neodgovorniji kad država stoji iza njih. safety net mora biti obitelj a ne porezni obveznici. vi gradite kuće na vulkanima, pušite cigarete, jedite ugljikohidrate i zadužujte se za lažna ljudska prava (stan) šta se mene tiče- u tome i je lipota slobodnog života- možeš udovoljavati svojin fetišima koliko ti srce želi!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Wed 28 Jan - 18:29

aben wrote:https://youtu.be/lBcz-Y8lqOg

the case against the traffic lights.
ok ovo ima smisla, ljudi više gledaju da li je netko poštivao crveno svijetlo i nagazit će kad vidi sa 70m udaljenosti zeleno - bitno im je ući u tu minimalnu zakonsku granicu i pješak je tu najmanja briga što je skroz izokrenuto u stvari, pa imam i lokalni primjer gdje smo se bunili što stavljaju semafor pred jedan lanac supermarketa - a nitko nije vidio nikakvu svrhu postavljanja semfora gdje nikad nije ni stojao, i naravno počele su se događati nesreće kojih tu nikad nije bilo..

ugl zanimljivo priznajem.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Trinity Wed 28 Jan - 20:22

aben wrote:tu se možemo složiti. ljudi su blesavi i neodgovorni. 
...i bahati.

al ono šta ti ne vidiš je da su ljudi blesaviji i neodgovorniji kad država stoji iza njih.
Takvi me ne zanimaju.
Vidim da su kreativniji, ambiciozniji, snalažljiviji i da, skloniji riziku oni iza kojih ne stoji nitko.

 safety net mora biti obitelj a ne porezni obveznici.
Onda odabereš obitelj sa što više fetiša po kojima lagano pljuckaš.

vi gradite kuće na vulkanima, pušite cigarete, jedite ugljikohidrate i zadužujte se za lažna ljudska prava (stan) šta se mene tiče- u tome i je lipota slobodnog života- možeš udovoljavati svojin fetišima koliko ti srce želi!

E...i ne samo to, zamisli tek one koje zahvati rat, pa budale ostave život u obrani svojih i tuđih fetiša.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Thu 29 Jan - 15:33

kic wrote:
aben wrote:https://youtu.be/lBcz-Y8lqOg

the case against the traffic lights.
ok ovo ima smisla, ljudi više gledaju da li je netko poštivao crveno svijetlo i nagazit će kad vidi sa 70m udaljenosti zeleno - bitno im je ući u tu minimalnu zakonsku granicu i pješak je tu najmanja briga što je skroz izokrenuto u stvari, pa imam i lokalni primjer gdje smo se bunili što stavljaju semafor pred jedan lanac supermarketa - a nitko nije vidio nikakvu svrhu postavljanja semfora gdje nikad nije ni stojao, i naravno počele su se događati nesreće kojih tu nikad nije bilo..

ugl zanimljivo priznajem.
to san ti stavia da pokažen našu razinu uronjenosti u suvremenu paradigmu države. već duže nove ideje mjerim s austrijskim idealima- ograničava li to moju slobodu i vlasništvo i krši li non agression princip- i razmišljam o slobodnom društvu na primjerima jezika i prometa i isto san na prvu ustuknua na ukidanje semafora. socijalizam je neizlječiva bolest. jednom zaražena osoba trajno živi s bolešću i utječe samo na simptome.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Thu 29 Jan - 17:24

baš tako nekako, dok sam gledao, nešto je u meni vrištalo: ali, ali..

haha što je najtragikomičnije, kad kreneš učiti kazneno pravo, jedna od prvih stvari koju ćeš pročitati na početku praktički svakog udžbenika je kako promet ne bi funkcionirao bez signalizacije - legitimiziacija represije oli heh, ali dobro, kp je još najpreciznije u svojim normama i ima svoja načela da se štiti samo ono što je nužno za funkcioniranje društva..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Thu 29 Jan - 17:39

kako to da se naše pravo nikad nije "upgradalo" na porotu? bokte, pa mi smo defakto državi  (državnim službenicima) na nišanu, šta ne?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Thu 29 Jan - 17:56

to bi moglo imati suprotan efekt, većina ljudi onda pristane na neku nagodbu iza zatvorenih vrata, a to već nije suđenje već podkusuravanje, Američki suci su već počeli pisati protiv toga jer državni odvjetnici iskorištavaju svoj položaj i nije ih briga za činjenice već si grade karijeru i veze na taj način-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Thu 29 Jan - 19:45

pa nema ništa bolje od nagodbe, i nije li logično da se suci (dakle država) bore protiv toga?
12 običnih ljudi je (pokušaj) jamstvo, sigurnosni pojas protiv pomahnitale birokracije.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Thu 29 Jan - 21:39

well postoji institut sudaca porotnika našim zos-om, samo prijedlog daje općinska/županijska skupština pa se kladim da imaš nešto protiv toga..

glede nagodbe, pa to je najbolje za sve strane, samo nekad postoji jedna strana koja će nagodbom biti oštećena, nekad je to i država, ali bolje ne o tome.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Thu 29 Jan - 23:52

haha, pa da (imam nešto protiv, edit) i to načelno-jer sam o sudstvu upoznat s modelom sina miltona friedmana, ima na jutubu animirani film o privatnim sudovima i privatnoj policiji, kul staf- i konkretno, jer sam uključen u tri parnice koje traju od 2002.-2004., jedna je na županijskom preko 4 godine, druge dvi..well, još nisu ni dotle došle:)
predsjednik našeg suda je neki čoban s diplomom iz mostara
http://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/16379-zeljko-rogic-predsjednik-opcinskog-suda-u-zadru-i-protivnik-referenduma-o-braku-predmet-je-sprdnje-a-ne-moralna-vertikala.html
sudkinje i suci su isključivo krvno nasljedni na položaju, i instituti sve i da su napisani od boga, to se ne će raspetljati u našem životnom vieku :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Avatar Fri 30 Jan - 5:20

Opet Hrvatska prednjači, prva država u Europi koja ima ženu za predsjednika ili predsjednicu.
Bravo Kolindi i svaka čast onima koji za nju glasali, jel'...
Avatar
Avatar

Posts : 321
2014-04-13


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Guest Fri 30 Jan - 11:28

Avatar wrote:Opet Hrvatska prednjači, prva država u Europi koja ima ženu za predsjednika ili predsjednicu.
Bravo Kolindi i svaka čast onima koji za nju glasali, jel'...

Odakle ti taj podatak? lolly

Ma kakvi prva, pa bilo je već žena predsjednica u Europi, itekako.
Litva, Finska, Island, Irska, da ne nabrajam dalje... Pa i Republika Kosovo je 2011. izabrala ženu za predsjednicu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Fri 30 Jan - 13:45

aben wrote:haha, pa da (imam nešto protiv, edit) i to načelno-jer sam o sudstvu upoznat s modelom sina miltona friedmana, ima na jutubu animirani film o privatnim sudovima i privatnoj policiji, kul staf- i konkretno, jer sam uključen u tri parnice koje traju od 2002.-2004., jedna je na županijskom preko 4 godine, druge dvi..well, još nisu ni dotle došle:)
predsjednik našeg suda je neki čoban s diplomom iz mostara
http://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/16379-zeljko-rogic-predsjednik-opcinskog-suda-u-zadru-i-protivnik-referenduma-o-braku-predmet-je-sprdnje-a-ne-moralna-vertikala.html
sudkinje i suci su isključivo krvno nasljedni na položaju, i instituti sve i da su napisani od boga, to se ne će raspetljati u našem životnom vieku :)

nazalost, cuo sam za doticnog i njegove neke, ozbiljnije eskapade, nedavno sam isto vidio neki clanak gdje ga se uzdize: nijedan od moja 4 sina nece suditi na mom sudu, ili u tom stilu, mislim zar je to stvarno potrebno izjaviti!? sudstvo je dobrim dijelom reket.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by aben Fri 30 Jan - 15:38

ja bi volia da je to njegov sud, i da se financira od stranaka. sva četri sina bi mu radila ka konji i presude bi frcale u rekordom roku.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by kic Sat 31 Jan - 0:30

i onda bi bilo, ja taj sud ne priznajem i nitko me ne može prisiliti da trpim izreku presude, i mali kaos jel.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Predsjednički izbori - Page 12 Empty Re: Predsjednički izbori

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum