ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko ima kršćanskih crkava?

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Guest 4/6/2014, 18:31

aben wrote:Ti si meni patriote simpa čovik,
Dobar je Patriot, čini mi se kao i čovjek takav, iako se ne slažemo uvijek, definitivno nije govno. Tu se razlike među ljudima odmah vide, koji to jest, a koji ne.

Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 4/6/2014, 18:56

aben wrote:Ti si meni patriote simpa čovik, nisi srbin, jel.
Al nisan ti reka da ste otišli od nas, nego da ste otišli, imaš kraći fitilj, al ne valjda kratku pamet:)

Al, to  nie ni važno, važno je da rečeš da nema razlike izmeđ protestanata i katolika, da su obje crkve prave, pa da ja tim relativizmon dođen do raja, i onda te zajebavan do svijeta kraja, jer se nisan mora rano dizati na misu a ti jesi.
Hoćeš reći da si ti katolik ?Prvi glas.  Pa zašto onda radiš lakrdiju od svoje vjere?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 4/6/2014, 21:42

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Trini,,još da malo obrazložim,,protestanti su malo konzervativni,,u nekim stvarima,u nekim pak liberalni(to da svećenik može biti i žena),naime,kad je riječ o rastavi,njihovih članova crkve,ako su obadvoje protestanti,a rastave se,to je problem!A protestant se malo teže postaje nego katolik ili pravoslavac!Tamo je inicijacija,,krštenje!A ovdje obraćenje,,i to osoba zrele dobi(pa onak,,od 12 nadalje).Obraćenje,,spoznao si da Bog postoji,zamolio oproštenje grijeha i primio Svetog Duha!I pazi se na to ,jeli to u tvom životu donijelo realnu promjenu!Dakle,,prestao si sa grešnim navikama i praksama!Tek onda te krste!I tek tada postaješ član crkve!E takvi,,ako se rastave,,onda je to frka,,primaju ih u crkvu ali,,"u zadnje redove!"No,,ako rastavljena osoba počnedolazit u crkvu,,i tek tada se obrati(a obraćenje objasnih),,onda je to druga priča!Novi čovjek si,,djete Božje!Služi Bogu i ljudima,,od sada!Opet kažem,,neki najbolji kršćani koje upoznah,,su neki protestanti!I neki najgori(e sad dali najgori,,diskutabilono,,najgori mi je biskup ili svećenik,,a pedofil,,katolički).Ili ,,svećenik a homić!U protestanata ima i toga!Doista,,0,1% ali ima!
Kapiši ?
Hvala opet Pat.
Ma u kakvom si kontekstu spominjao rastavu pomislila sam da je kod protestanata i tu malo liberalniji stav. Ili je to ipak samo tvoj stav? :)
( "I  ja imam ženu,i recimo,,da pukne brak,moj ili tvoj,možda bi u drugom braku bili sretniji!Dali je rastava uvjek nesreća?")
Ma ja sam to spomenuo u kontekstu njegove ideje,,"Zašto ste se rastavili od nas,,ako je sve isto"."Nas katolika",,reče,,a katolik je ko i moja baba,,koja je bila katolik a u crkvu je išla,,dvaput godišnje!Božić i Uskrs!Moj brak traje!No,,ima brakova koji zaškripe!U protestanata(doista ređe) no događa se!Brak je svetinja!No Isus reče da se žena (valjda i muž) nebi smio rastaviti od žene "Osim zbog preljube"!Dakle,u tom slučaju,,brak nije pravovaljan!A danas se najmanje rastavljaju zbog toga!Iako i toga nažalost ima!
Nema te žene s kojom bih ja ostao u braku ako me prevari!I da je nju prevarim,,rekao bih joj!Pa na njoj je,,hoće li mi dat nogu!Ako će,,nebih joj zamjerio!Preljub je užasno zlo,,i MI imamo pravo hoćemo li bračnom drugi to oprostiti ili ne!Je nebih nikada!A divim se ljudima koji to mogu!
Ne znaš dok se ne nađeš u toj situaciji.
Mislim da nebih oprostio,,ali divim se ljudima koji to mogu!Oni su bolji vjernici od mene!Da sam ja taj,,nebi li bilo pošteno,priznati joj?I uopće ne vidim logiku prevare!
Ćemu to?Sex ,,,?Pa jeli lijep i u braku?Koliko može biti lijepši ,van braka?Malo!Jeli ljepše naša potreba?Susjed ima lijepšu kuću,,,da ga ubijem i preselim se u njegovu!?Otimat tuđe?Tuđa žena pripada nekom drugom,,i tuđi muž!Čemu te papazjanije?Govorim općenito,ne kužim smisao ,,izleta u braku!To je po meni nešto ,grozno!
Ako je brak kvalitetan , nema ljepšeg seksa, a ako nije nema mučnijeg.
Na izlete se uglavnom odlučuju muškarci, valjda si dokazuju nešto. Žene drugačije funkcioniraju.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 4/6/2014, 22:39

Teško je čovik baš ono govno, tu triba baš truda uložit, a patriot je jednostavan čovik, ličanin, kojen je struja prenaglo došla u selo:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 4/6/2014, 22:43

Trinity wrote:
aben wrote:Ti si meni patriote simpa čovik, nisi srbin, jel.
Al nisan ti reka da ste otišli od nas, nego da ste otišli, imaš kraći fitilj, al ne valjda kratku pamet:)

Al, to  nie ni važno, važno je da rečeš da nema razlike izmeđ protestanata i katolika, da su obje crkve prave, pa da ja tim relativizmon dođen do raja, i onda te zajebavan do svijeta kraja, jer se nisan mora rano dizati na misu a ti jesi.
Hoćeš reći da si ti katolik ?Prvi glas.  Pa zašto onda radiš lakrdiju od svoje vjere
Daj mi podcrtaj, di si isčitala da san katolik?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 4/6/2014, 22:52

Provjerila postove na ovoj temi, možda sam krivo iščitala, ali čitajući Patriota koji te dulje zna reklo bi se da jesi. Ako i nisi, zašto radiš lakrdiju od moje vjere?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 4/6/2014, 22:54

Mada, da nisi, ne bi te Patriotove riječi tako pogodile.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 4/6/2014, 23:15

Pogodile:)
Ne pogađa me, ta na forumu smo, nego on skretničari. Lipa je stvar želiti lipo, al ako to nije istina, čemu?

Je, katolik san, al ne pravi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Guest 4/6/2014, 23:25

aben wrote:Teško je čovik baš ono govno, tu triba baš truda uložit,
Ne treba, to je per se.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 4/6/2014, 23:32

Ma nie. Saš viti, Reci, ko je govno na ovon orumu i zašto?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 5/6/2014, 09:06

aben wrote:Pogodile:)
Ne pogađa me, ta na forumu smo, nego on skretničari. Lipa je stvar želiti lipo, al ako to nije istina, čemu?

Je, katolik san, al ne pravi.
Mislim da su te baš zapekle...
Kakav je po tvome ne-pravi katolik?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 5/6/2014, 09:13

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Trini,,još da malo obrazložim,,protestanti su malo konzervativni,,u nekim stvarima,u nekim pak liberalni(to da svećenik može biti i žena),naime,kad je riječ o rastavi,njihovih članova crkve,ako su obadvoje protestanti,a rastave se,to je problem!A protestant se malo teže postaje nego katolik ili pravoslavac!Tamo je inicijacija,,krštenje!A ovdje obraćenje,,i to osoba zrele dobi(pa onak,,od 12 nadalje).Obraćenje,,spoznao si da Bog postoji,zamolio oproštenje grijeha i primio Svetog Duha!I pazi se na to ,jeli to u tvom životu donijelo realnu promjenu!Dakle,,prestao si sa grešnim navikama i praksama!Tek onda te krste!I tek tada postaješ član crkve!E takvi,,ako se rastave,,onda je to frka,,primaju ih u crkvu ali,,"u zadnje redove!"No,,ako rastavljena osoba počnedolazit u crkvu,,i tek tada se obrati(a obraćenje objasnih),,onda je to druga priča!Novi čovjek si,,djete Božje!Služi Bogu i ljudima,,od sada!Opet kažem,,neki najbolji kršćani koje upoznah,,su neki protestanti!I neki najgori(e sad dali najgori,,diskutabilono,,najgori mi je biskup ili svećenik,,a pedofil,,katolički).Ili ,,svećenik a homić!U protestanata ima i toga!Doista,,0,1% ali ima!
Kapiši ?
Hvala opet Pat.
Ma u kakvom si kontekstu spominjao rastavu pomislila sam da je kod protestanata i tu malo liberalniji stav. Ili je to ipak samo tvoj stav? :)
( "I  ja imam ženu,i recimo,,da pukne brak,moj ili tvoj,možda bi u drugom braku bili sretniji!Dali je rastava uvjek nesreća?")
Ma ja sam to spomenuo u kontekstu njegove ideje,,"Zašto ste se rastavili od nas,,ako je sve isto"."Nas katolika",,reče,,a katolik je ko i moja baba,,koja je bila katolik a u crkvu je išla,,dvaput godišnje!Božić i Uskrs!Moj brak traje!No,,ima brakova koji zaškripe!U protestanata(doista ređe) no događa se!Brak je svetinja!No Isus reče da se žena (valjda i muž) nebi smio rastaviti od žene "Osim zbog preljube"!Dakle,u tom slučaju,,brak nije pravovaljan!A danas se najmanje rastavljaju zbog toga!Iako i toga nažalost ima!
Nema te žene s kojom bih ja ostao u braku ako me prevari!I da je nju prevarim,,rekao bih joj!Pa na njoj je,,hoće li mi dat nogu!Ako će,,nebih joj zamjerio!Preljub je užasno zlo,,i MI imamo pravo hoćemo li bračnom drugi to oprostiti ili ne!Je nebih nikada!A divim se ljudima koji to mogu!
Ne znaš dok se ne nađeš u toj situaciji.
Mislim da nebih oprostio,,ali divim se ljudima koji to mogu!Oni su bolji vjernici od mene!Da sam ja taj,,nebi li bilo pošteno,priznati joj?I uopće ne vidim logiku prevare!
Ćemu to?Sex ,,,?Pa jeli lijep i u braku?Koliko može biti lijepši ,van braka?Malo!Jeli ljepše naša potreba?Susjed ima lijepšu kuću,,,da ga ubijem i preselim se u njegovu!?Otimat tuđe?Tuđa žena pripada nekom drugom,,i tuđi muž!Čemu te papazjanije?Govorim općenito,ne kužim smisao ,,izleta u braku!To je po meni nešto ,grozno!
Ako je brak kvalitetan , nema ljepšeg seksa, a ako nije nema mučnijeg.
Na izlete se uglavnom odlučuju muškarci, valjda si dokazuju nešto. Žene drugačije funkcioniraju.
Jbt. opasne su ovo rasprave,,noćas sanjam da me žena prevarila,valjda zato i jesam sanjao jer o tome raspravljamo,,,grdo je sanjati to a kamoli doživjeti!I kontam u snu,,da joj oprostim ili ne,,jbg.davno se kao to dogodilo,,mislim da je bilo jednom a ona reče "62 puta",,,ha ha,,,nema oprosta!Srećom,,,ipak samo san.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 5/6/2014, 09:15

ha ha ha ...crvi proradili.... ;)  :P
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 5/6/2014, 09:15

aben wrote:Teško je čovik baš ono govno, tu triba baš truda uložit, a patriot je jednostavan čovik, ličanin, kojen je struja prenaglo došla u selo:)
Vid slučaja,,Ličanin ju je i izumio!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 5/6/2014, 09:17

von_Starhemberg wrote:
aben wrote:Ti si meni patriote simpa čovik,
Dobar je Patriot, čini mi se kao i čovjek takav, iako se ne slažemo uvijek, definitivno nije govno. Tu se razlike među ljudima odmah vide, koji to jest, a koji ne.
Nisam uvjek,ali znam bit!Ehhh što bih dao da nisam nikad!Dal ti je poznat osjećaj kad se zgadiš sam sebi?Meni je!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 5/6/2014, 09:22

aben wrote:Ti si meni patriote simpa čovik, nisi srbin, jel.
Al nisan ti reka da ste otišli od nas, nego da ste otišli, imaš kraći fitilj, al ne valjda kratku pamet:)

Al, to  nie ni važno, važno je da rečeš da nema razlike izmeđ protestanata i katolika, da su obje crkve prave, pa da ja tim relativizmon dođen do raja, i onda te zajebavan do svijeta kraja, jer se nisan mora rano dizati na misu a ti jesi.
Ja rekoh,,čitaj pažljivije,,da je važno,"jedinstvo u važnom,sloboda u nevažnom!".
Evo važnoga:
Vjerovanje - Temeljni dokumenti
Apostolsko vjerovanje
Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje. I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga, Gospodina našega, koji je začet po Duhu Svetom, rođen od Marije Djevice, mučen pod Poncijem Pilatom, raspet, umro i pokopan; sišao nad pakao; treći dan uskrsnuo od mrtvih; uzašao na nebesa, sjedi s desna Bogu Oca svemogućega; odonud će doći suditi žive i mrtve. Vjerujem u Duha Svetoga, svetu sveopću Crkvu, općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela i život vječni. Amen.
Nicejsko - carigradsko vjerovanje
Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivog i nevidljivog. I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega, Rođenog od Boga, svjetlo od svjetla, pravog Boga od pravog Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa.  I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice i postao čovjekom. Raspet također za nas, pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan.  I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo, sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja. I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji silazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima. I u jednu svetu opću i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućeg vijeka.
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 5/6/2014, 10:23

Trinity wrote:
aben wrote:Pogodile:)
Ne pogađa me, ta na forumu smo, nego on skretničari. Lipa je stvar želiti lipo, al ako to nije istina, čemu?

Je, katolik san, al ne pravi.
Mislim da su te baš zapekle...
Kakav je po tvome ne-pravi katolik?
a dobro, tu onda nema pomoći:)

kakav? pa ovakak kakav san ja. lako je vama biti pravi katolik kad van se svima objavia bog. meni nie, pa nisan pravi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 5/6/2014, 12:17

aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:Pogodile:)
Ne pogađa me, ta na forumu smo, nego on skretničari. Lipa je stvar želiti lipo, al ako to nije istina, čemu?

Je, katolik san, al ne pravi.
Mislim da su te baš zapekle...
Kakav je po tvome ne-pravi katolik?
a dobro, tu onda nema pomoći:)

kakav? pa ovakak kakav san ja. lako je vama biti pravi katolik kad van se svima objavia bog. meni nie, pa nisan pravi.
Gosparu moj,takva je većina!Nisi niš gori od drugih,,btw "gori" nije prava riječ!Bolje bi bilo reć,normalan katolik!Naime,negdje stavih da su Ameri proveli neku anketu,među vjernicima(a to znaš da su katolici tamo manjina), i 60% njih ne vjeruje u osobnog Boga!Boga kao osobu,ono,,"Moj Bog".Njihovo je"Neka sila postoji",ili"Nešto ima",,njihova vjera je tradicionalna,navika,"Kud svi Turci tud i mali Mujo!"Takav sam bio i sam,,ono do osmog razreda pa cjela srednja škola,,i dalje!A onda postah ateist!Vjerovao sam da Bog ne postoji!A onda,zahvaljujući nekim gorljivim vjernicima(protestantima) sam potražih Boga,,čitao ,kontao,i na kraju pomolio se ,,npr ovako"Ako postojiš,objavi mi se!"
I postah vjernik!Onda tek krenuh na fakultet ,i to bogoslovni!A bija san oženjen već,nisan moga za svećenika ić,,Želio san virovat i znat,,ne samo virovat!Triba san bit nastavnik vironauka!Ali,,zaratilo se,i prekidoh sve to,tribalo je poć branit Lipu Našu!Eto!
https://www.youtube.com/watch?v=jhdFe3evXpk
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 5/6/2014, 14:46

viš, tebi je presudilo to koji su privi misionari pokucali, da su to bili yehovah eyewitnesess, sad bi drukčije piva

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 5/6/2014, 14:55

aben wrote:
Trinity wrote:
aben wrote:Pogodile:)
Ne pogađa me, ta na forumu smo, nego on skretničari. Lipa je stvar želiti lipo, al ako to nije istina, čemu?

Je, katolik san, al ne pravi.
Mislim da su te baš zapekle...
Kakav je po tvome ne-pravi katolik?
a dobro, tu onda nema pomoći:)

kakav? pa ovakak kakav san ja. lako je vama biti pravi katolik kad van se svima objavia bog. meni nie, pa nisan pravi.
pravi, ne-pravi, dobar, loš...ne znam u koje bih samu sebe svrstala...ali u toj sam vjeri rođena i odgojena, ona me odvela do Boga...i nije se lijepo sprdati sa vjerom svojih roditelja...čak i ne tvrdim da je moja vjera jedina ispravna, samo jedan od puteva k Bogu...ovo se vjerojatno kosi s nekim dogmama, pa mi se to može zamjeriti od 'mojih'...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 5/6/2014, 15:00

svrstavanje je nebitno, ideje su bitne. meni je vjera ili jedina ispravna ili je sve to smeće- u dijelu u kojen govori o bogu i posli smrti, ne i o dijelu uređenja života na zemlji

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 4 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum