ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko ima kršćanskih crkava?

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 6/3/2014, 17:53

Iknar wrote:
Trinity wrote:Prefin izraz za ovog neandertalca.
hvala,neandertalci su mozda koristili umne sposobnosti u skladu sa okolinom,ti nisi niti do nokta da mozes to i pomisliti

dakle da ti objasnim da se ne mucis i ne uspijes na kraju

ajmo onda:
nekada su ljudi koristili umne sposobnosti uparalelno recimos a fizickim,ti si primjer covjeka koji to mozda ne moze,bolje receno nece ili ima atrofiju ajmo reci mozdanih stanica,dakle nisi jedina ,jer je danas ljudski rod zaboravio koristiti mozak,vise se oslanja na ensto drugo
dakle neandertalci su daleko napredniji bili u skladu sa okolinom u odnosu na danasnjeg covjeka,ali kako bi ti to i pomislila kada ponavljas tu postapalicu kao nesto uvrednjivo a ne znas da hje to u biti vise nego tvoj maximim

znas u doba atlantide ljudi su mozda mogli daleko vise misliti i smisliti nego ljudi danas
ti si primjerak danasnje civilizacije,prilicno limitiran primjerak te da se bolje izrazim,ne koristis svoj Um nego uzimas od drugih sto ti kazu ili si cula,a primjer je "neandertalca"dobar,samo sto ti jos to ne razumijes,navao sam sto je mozda razlog,pa si ti misli ako to jos uopcce mozes
bla bla bla bla...koja budala...

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/3/2014, 18:24

von_Starhemberg wrote:Koji vam je ovaj, neki s net.hr-a?  :^0  Zabavan, u svakom slučaju.
Nema foruma na kojem taj nije bio i sa svih su ga potjerali!
Siromah,,šta ćeš!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/3/2014, 18:40

aben wrote:Nie bitno šta govore za sebe, a naravno da to govore.

Zamisli da moraš birati između njih 40000 od koih 39999 govore da su lažne, a 1 da je prava, ne bi bila fora.
To su samo želje nekih , u svijetu već jako dugo(i jako dobro) djeluje ekumenizam među kršćanima,imaju zajedno mise,katolici,pravoslavci i protestanti!Bio sam na puno takvih skupova,,,mir i ljubav te uzajamno poštovanje je uvjek tu!Ako ih ima različitih,pa što?U važnim stvarima jedinstvo,u nevažnima sloboda!Ima jedan ili dva pravoslavca na netu,,
sharpierr-zg , ili medolino,,koji su jako dobri kršćani,pa vuk efendija,genitalni herpes,bran-do i još neki katolici,,isto tako,je ne smatram nimalo bližim ,nimalo manje braćom u vjeri njih od nekih protestanata!Da su lažni oni drugi,govore fanatici,extremisti a takvih je svagdje!Koliko u bilo kojoj zemlji ima političkih stranaka,društava, udruga,vjera,pokreta?Masu!
Zar po teme možeš suditi da su svi narodi ludi?Nebi li po tvom trebali imati samo jednu(jedno)?Ima li jednoumlja igde?U jednoj porodici ne mislimo isto o svemu,zašto bi u crkvi!
Katolička je crkva širom otvorila vrata ekumenizmu za vrijeme Drugog vatikanskog koncila (1962.-1965.), kada je pripremljen dekret Unitatis redintegratio - O ponovnoj uspostavi jedinstva. Sam je dekret podastro i definiciju ekumenizma onako kako ga promatra Katolička crkva. U br. 4. rečenog dekreta se kaže: "Pod 'ekumenskim pokretom' shvaćaju se djelatnosti i pothvati koji se u skladu s različitim potrebama Crkve i okolnostima vremena pokreću i usmjeruju prema promicanju jedinstva kršćana; to su prije svega svi napori da se uklone riječi, sudovi i djela koji po pravednosti i istini ne odgovaraju stanju odijeljene braće te tako otežavaju njihove uzajamne odnose; zatim u religioznom duhu upriličeni skupovi kršćana iz raznih Crkava ili zajednica i na njima zapodjenut "dijalog" između prikladno upućenih stručnjaka, u kojem svaki od njih dublje objašnjava nauk svoje zajednice i jasno pokazuje njegova obilježja. Po tom dijalogu, naime svi stječu istinitiju spoznaju nauka i života te pravednije vrednovanje obiju zajednica; tada te zajednice također postižu onu širu suradnju u svim dužnostima koje se zahtijevaju od svake kršćanske savjesti radi zajedničkog dobra te se, gdje je to dopušteno, sastaju na jednodušnu molitvu. I napokon, svi ispituju svoju vjernost Kristovoj volji glede Crkve te se, kako i valja odlučno laćaju posla oko obnove i reforme."[size=13][5][/size]
Zahvaljujući učenju Koncila i načelima koje dekret postavlja pred pastire i sve ostale vjernike Katoličke crkve, ostvarena je i plodna suradnja Katoličke crkve i Ekumenskog vijeća crkava, te je započeo i doktrinarni dijalog i suradnja između "Vjere i ustrojstva" i stručnjaka odabranih od Katoličke crkve. Već 1960. osnovano je „Tajništvo za promicanje kršćanskog jedinstva", koje će voditi kardinal Augustin Bea.
Dakle, 2010. god. se slavi 50-a godišnjica djelovanja te institucije koja će obilježiti drugu polovicu 20. st. i dati snažan zamah ekumenizmu[size=13][6] Godine 1965., prilikom posjete kardinala A. Beae EVC-u, odlučeno je ustanoviti Mješovitu radnu skupinu koju sačinjava 14 članova, šest stručnjaka iz Katoličke crkve i osam članova predstavnika raznih Crkava, učlanjenih u EVC. Od 1968. godine Katolička crkva ima 12 predstavnika, teologa koji službeno djeluju u okviru "Vjere i Ustrojstva", te su započeli rad oko pripreme i objavljivanja pojedinih dokumenata važnih za ekumenizam i međusobnu suradnju i prevladavanje teoloških problema. Vrhunac te suradnje je "Dokument iz Lime", ili dokument o krštenju, euharistiji i ministeriju, nazvan BEM (Baptism, Eucharist, Ministry), iz 1982. godine.7 Danas ta Mješovita radna grupa ima 36 stručnjaka-teologa, od kojih je 18 iz Katoličke crkve, a drugih 18 su predstavnici ostalih Crkava učlanjenih u EVC-a.[/size]
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 6/3/2014, 19:08

Ja ti to, moj patriote, ne razumin.
Ako je sve isto u kojoj crkvi bia, šta ste se odvajali koi kurac?
Danas je došlo do toga da moš biti i anoniman kršanin, i da te amo vjera špašava, pamožda malo i gratia, pa na kraju dođeš do sefirota koji se tušira, onako, radi osobnog rasta al ne utječe se na ništa.

Čemu crkve i rituali ako je sve točno i istinito? Pa jebote, velika je vherojatnost da će oldi ići u raj, samo ako poštuje zakone, ove civilne.
Svi ti vjernici koe si nabroja su mlakonje, u vjerničkon smislu, prema jednon henoku. Osim možda vuka...on je isto krut.
Je me razumiš

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/3/2014, 19:26

aben wrote:Ja ti to, moj patriote, ne razumin.
Ako je sve isto u kojoj crkvi bia, šta ste se odvajali koi kurac?
Danas je došlo do toga da moš biti i anoniman kršanin, i da te amo vjera špašava, pamožda malo i gratia, pa na kraju dođeš do sefirota koji se tušira, onako, radi osobnog rasta al ne utječe se na ništa.

Čemu crkve i rituali ako je sve točno i istinito? Pa jebote, velika je vherojatnost da će oldi ići u raj, samo ako poštuje zakone, ove civilne.
Svi ti vjernici koe si nabroja su mlakonje, u vjerničkon smislu, prema jednon henoku. Osim možda vuka...on je isto krut.
Je me razumiš
Ne baš,a ti sebe?
Zašto ti navijaš za Ajduk,a Dinamo uvik prvak?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 6/3/2014, 19:31

Baš ti ja navijan:)

Ja sebe onako, ne mogu reći sto posto. Zato mi i je glupa sefirotova voljareligija, da mi nema žene, kako bi zna što me volja vičerati? napr, jel.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/3/2014, 19:41

aben wrote:Baš ti ja navijan:)

Ja sebe onako, ne mogu reći sto posto. Zato mi i je glupa sefirotova voljareligija, da mi nema žene, kako bi zna što me volja vičerati? napr, jel.
I  ja imam ženu,i recimo,,da pukne brak,moj ili tvoj,možda bi u drugom braku bili sretniji!Dali je rastava uvjek nesreća?(Btw moj štima ali ono,,da ne)
i imaš slučajeva da nakon rastave ostanu prijatelji!Crkva se raskolila 1054,(istočni raskol) pa 1500(i neke) ,zapadni!Bolje bi bilo da nije ali može se bit dobar kršćanin u sve te tri crkve!Zašto ti to nisi?ne moliš,ne ideš na misu,ne čitaš Bibliju,,para mi se!Ja se veselim kad sretnem dobrog vjernika pravoslavca(mada nevolim velikosrbe),katolika,protestanta!U nedjelju sam bio na misi kod katolika i kod protestanata.I bilo mi je dobro!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 6/3/2014, 19:43

Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 6/3/2014, 20:05

Nie ti dibra usporedba, moran je modificirat;
Nije mi odgovarala žena pa san se rastavia i oženia prijatelja ili kozu, jer, rieč je u strukturnin razlikama. I srbin je srbin, ne bi međ njima radia razlike, bar ne kad smo mi u pitanju.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/3/2014, 22:04

Trinity wrote:Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Tvrdo!Obično kod protestanata u crkvi služe na razne načine i laici i kad se rastave nemogu imati javnu službu(biti u starješinstvu crkve,propovjedati i sl.)No kao obične članove ih se prihvaća , ,,
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/4/2014, 11:31

Trinity wrote:Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Trini,,još da malo obrazložim,,protestanti su malo konzervativni,,u nekim stvarima,u nekim pak liberalni(to da svećenik može biti i žena),naime,kad je riječ o rastavi,njihovih članova crkve,ako su obadvoje protestanti,a rastave se,to je problem!A protestant se malo teže postaje nego katolik ili pravoslavac!Tamo je inicijacija,,krštenje!A ovdje obraćenje,,i to osoba zrele dobi(pa onak,,od 12 nadalje).Obraćenje,,spoznao si da Bog postoji,zamolio oproštenje grijeha i primio Svetog Duha!I pazi se na to ,jeli to u tvom životu donijelo realnu promjenu!Dakle,,prestao si sa grešnim navikama i praksama!Tek onda te krste!I tek tada postaješ član crkve!E takvi,,ako se rastave,,onda je to frka,,primaju ih u crkvu ali,,"u zadnje redove!"No,,ako rastavljena osoba počnedolazit u crkvu,,i tek tada se obrati(a obraćenje objasnih),,onda je to druga priča!Novi čovjek si,,djete Božje!Služi Bogu i ljudima,,od sada!Opet kažem,,neki najbolji kršćani koje upoznah,,su neki protestanti!I neki najgori(e sad dali najgori,,diskutabilono,,najgori mi je biskup ili svećenik,,a pedofil,,katolički).Ili ,,svećenik a homić!U protestanata ima i toga!Doista,,0,1% ali ima!
Kapiši ?
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/4/2014, 11:34

aben wrote:Nie ti dibra usporedba, moran je modificirat;
Nije mi odgovarala žena pa san se rastavia i oženia prijatelja ili kozu, jer, rieč je u strukturnin razlikama. I srbin je srbin, ne bi međ njima radia razlike, bar ne kad smo mi u pitanju.
Ma koliko je tebi stalo do Boga,,nebih se čudio da i kozu oženiš!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 6/4/2014, 11:38

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Trini,,još da malo obrazložim,,protestanti su malo konzervativni,,u nekim stvarima,u nekim pak liberalni(to da svećenik može biti i žena),naime,kad je riječ o rastavi,njihovih članova crkve,ako su obadvoje protestanti,a rastave se,to je problem!A protestant se malo teže postaje nego katolik ili pravoslavac!Tamo je inicijacija,,krštenje!A ovdje obraćenje,,i to osoba zrele dobi(pa onak,,od 12 nadalje).Obraćenje,,spoznao si da Bog postoji,zamolio oproštenje grijeha i primio Svetog Duha!I pazi se na to ,jeli to u tvom životu donijelo realnu promjenu!Dakle,,prestao si sa grešnim navikama i praksama!Tek onda te krste!I tek tada postaješ član crkve!E takvi,,ako se rastave,,onda je to frka,,primaju ih u crkvu ali,,"u zadnje redove!"No,,ako rastavljena osoba počnedolazit u crkvu,,i tek tada se obrati(a obraćenje objasnih),,onda je to druga priča!Novi čovjek si,,djete Božje!Služi Bogu i ljudima,,od sada!Opet kažem,,neki najbolji kršćani koje upoznah,,su neki protestanti!I neki najgori(e sad dali najgori,,diskutabilono,,najgori mi je biskup ili svećenik,,a pedofil,,katolički).Ili ,,svećenik a homić!U protestanata ima i toga!Doista,,0,1% ali ima!
Kapiši ?
Hvala opet Pat.
Ma u kakvom si kontekstu spominjao rastavu pomislila sam da je kod protestanata i tu malo liberalniji stav. Ili je to ipak samo tvoj stav? :)
( "I  ja imam ženu,i recimo,,da pukne brak,moj ili tvoj,možda bi u drugom braku bili sretniji!Dali je rastava uvjek nesreća?")
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/4/2014, 11:48

aben wrote:Nie ti dibra usporedba, moran je modificirat;
Nije mi odgovarala žena pa san se rastavia i oženia prijatelja ili kozu, jer, rieč je u strukturnin razlikama. I srbin je srbin, ne bi međ njima radia razlike, bar ne kad smo mi u pitanju.
Jbt,,"Ja Katolik" ,,i "Zašto ste se vi protestanti odvojili od nas,,,sram vas bilo!"A veze sa Bogom i katoličkom crkvom nemaš!Ja protestant ,,jamačno češće idem na katoličke mise od tebe!
Sinko,,ostani katolik,,zavavek,,ali brate mili,,zami Novi Zavjet u ruke i čitaj!Pomoli se Bogu,svojim riječima,,reci mu nešto,,on je osoba a ne predmet,,čuje te,voli,,,
Ja katolik,,izgubih vjeru!Svojevremeno!Nisam blesav,vidim lošeg (živčanog) svećenika,,lošu crkvu,,(većina su bili oni koji "ližu oltare" a u RL su bjednici)..ne svi!I škola me uči da nema Boga,,i to ,,stručno!Onda sretoh stručne ljude,,osobe koje znaju ,,ovo i ono!Rekoše mi"Istinu nikad nećeš sat+znat ako ne dotakneš Boga!"Ja zapitah Boga:"Posojiš li,,objavi mi se ako postojiš!!"Bio sam toliko "pametan" da sam znao (a to i moslio) da ne postoji i da se neće objaviti!A eto,,On me čuo i objavio se!Tako postah vjernik!Slučajno,,ma baš slučajno,,taj"recept" mi reče moja sestra!Kaja ga je "kušala" prije!Da mi je došao neki katolik(ona je kao i ja,iz katoličke familije,,naravno,,no izgubila je vjeru i protestanti su je usmjerili ka Bogu)i rekao mi isto,,sad bih bio kao vuk efendija,mishael i sl!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/4/2014, 12:00

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Trini,,još da malo obrazložim,,protestanti su malo konzervativni,,u nekim stvarima,u nekim pak liberalni(to da svećenik može biti i žena),naime,kad je riječ o rastavi,njihovih članova crkve,ako su obadvoje protestanti,a rastave se,to je problem!A protestant se malo teže postaje nego katolik ili pravoslavac!Tamo je inicijacija,,krštenje!A ovdje obraćenje,,i to osoba zrele dobi(pa onak,,od 12 nadalje).Obraćenje,,spoznao si da Bog postoji,zamolio oproštenje grijeha i primio Svetog Duha!I pazi se na to ,jeli to u tvom životu donijelo realnu promjenu!Dakle,,prestao si sa grešnim navikama i praksama!Tek onda te krste!I tek tada postaješ član crkve!E takvi,,ako se rastave,,onda je to frka,,primaju ih u crkvu ali,,"u zadnje redove!"No,,ako rastavljena osoba počnedolazit u crkvu,,i tek tada se obrati(a obraćenje objasnih),,onda je to druga priča!Novi čovjek si,,djete Božje!Služi Bogu i ljudima,,od sada!Opet kažem,,neki najbolji kršćani koje upoznah,,su neki protestanti!I neki najgori(e sad dali najgori,,diskutabilono,,najgori mi je biskup ili svećenik,,a pedofil,,katolički).Ili ,,svećenik a homić!U protestanata ima i toga!Doista,,0,1% ali ima!
Kapiši ?
Hvala opet Pat.
Ma u kakvom si kontekstu spominjao rastavu pomislila sam da je kod protestanata i tu malo liberalniji stav. Ili je to ipak samo tvoj stav? :)
( "I  ja imam ženu,i recimo,,da pukne brak,moj ili tvoj,možda bi u drugom braku bili sretniji!Dali je rastava uvjek nesreća?")
Ma ja sam to spomenuo u kontekstu njegove ideje,,"Zašto ste se rastavili od nas,,ako je sve isto"."Nas katolika",,reče,,a katolik je ko i moja baba,,koja je bila katolik a u crkvu je išla,,dvaput godišnje!Božić i Uskrs!Moj brak traje!No,,ima brakova koji zaškripe!U protestanata(doista ređe) no događa se!Brak je svetinja!No Isus reče da se žena (valjda i muž) nebi smio rastaviti od žene "Osim zbog preljube"!Dakle,u tom slučaju,,brak nije pravovaljan!A danas se najmanje rastavljaju zbog toga!Iako i toga nažalost ima!
Nema te žene s kojom bih ja ostao u braku ako me prevari!I da je nju prevarim,,rekao bih joj!Pa na njoj je,,hoće li mi dat nogu!Ako će,,nebih joj zamjerio!Preljub je užasno zlo,,i MI imamo pravo hoćemo li bračnom drugi to oprostiti ili ne!Je nebih nikada!A divim se ljudima koji to mogu!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Trinity 6/4/2014, 13:13

Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Trini,,još da malo obrazložim,,protestanti su malo konzervativni,,u nekim stvarima,u nekim pak liberalni(to da svećenik može biti i žena),naime,kad je riječ o rastavi,njihovih članova crkve,ako su obadvoje protestanti,a rastave se,to je problem!A protestant se malo teže postaje nego katolik ili pravoslavac!Tamo je inicijacija,,krštenje!A ovdje obraćenje,,i to osoba zrele dobi(pa onak,,od 12 nadalje).Obraćenje,,spoznao si da Bog postoji,zamolio oproštenje grijeha i primio Svetog Duha!I pazi se na to ,jeli to u tvom životu donijelo realnu promjenu!Dakle,,prestao si sa grešnim navikama i praksama!Tek onda te krste!I tek tada postaješ član crkve!E takvi,,ako se rastave,,onda je to frka,,primaju ih u crkvu ali,,"u zadnje redove!"No,,ako rastavljena osoba počnedolazit u crkvu,,i tek tada se obrati(a obraćenje objasnih),,onda je to druga priča!Novi čovjek si,,djete Božje!Služi Bogu i ljudima,,od sada!Opet kažem,,neki najbolji kršćani koje upoznah,,su neki protestanti!I neki najgori(e sad dali najgori,,diskutabilono,,najgori mi je biskup ili svećenik,,a pedofil,,katolički).Ili ,,svećenik a homić!U protestanata ima i toga!Doista,,0,1% ali ima!
Kapiši ?
Hvala opet Pat.
Ma u kakvom si kontekstu spominjao rastavu pomislila sam da je kod protestanata i tu malo liberalniji stav. Ili je to ipak samo tvoj stav? :)
( "I  ja imam ženu,i recimo,,da pukne brak,moj ili tvoj,možda bi u drugom braku bili sretniji!Dali je rastava uvjek nesreća?")
Ma ja sam to spomenuo u kontekstu njegove ideje,,"Zašto ste se rastavili od nas,,ako je sve isto"."Nas katolika",,reče,,a katolik je ko i moja baba,,koja je bila katolik a u crkvu je išla,,dvaput godišnje!Božić i Uskrs!Moj brak traje!No,,ima brakova koji zaškripe!U protestanata(doista ređe) no događa se!Brak je svetinja!No Isus reče da se žena (valjda i muž) nebi smio rastaviti od žene "Osim zbog preljube"!Dakle,u tom slučaju,,brak nije pravovaljan!A danas se najmanje rastavljaju zbog toga!Iako i toga nažalost ima!
Nema te žene s kojom bih ja ostao u braku ako me prevari!I da je nju prevarim,,rekao bih joj!Pa na njoj je,,hoće li mi dat nogu!Ako će,,nebih joj zamjerio!Preljub je užasno zlo,,i MI imamo pravo hoćemo li bračnom drugi to oprostiti ili ne!Je nebih nikada!A divim se ljudima koji to mogu!
Ne znaš dok se ne nađeš u toj situaciji.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/4/2014, 14:12

Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:
Patriot_1 wrote:
Trinity wrote:Kad smo kod rastave, kako protestanti gledaju na to?
Trini,,još da malo obrazložim,,protestanti su malo konzervativni,,u nekim stvarima,u nekim pak liberalni(to da svećenik može biti i žena),naime,kad je riječ o rastavi,njihovih članova crkve,ako su obadvoje protestanti,a rastave se,to je problem!A protestant se malo teže postaje nego katolik ili pravoslavac!Tamo je inicijacija,,krštenje!A ovdje obraćenje,,i to osoba zrele dobi(pa onak,,od 12 nadalje).Obraćenje,,spoznao si da Bog postoji,zamolio oproštenje grijeha i primio Svetog Duha!I pazi se na to ,jeli to u tvom životu donijelo realnu promjenu!Dakle,,prestao si sa grešnim navikama i praksama!Tek onda te krste!I tek tada postaješ član crkve!E takvi,,ako se rastave,,onda je to frka,,primaju ih u crkvu ali,,"u zadnje redove!"No,,ako rastavljena osoba počnedolazit u crkvu,,i tek tada se obrati(a obraćenje objasnih),,onda je to druga priča!Novi čovjek si,,djete Božje!Služi Bogu i ljudima,,od sada!Opet kažem,,neki najbolji kršćani koje upoznah,,su neki protestanti!I neki najgori(e sad dali najgori,,diskutabilono,,najgori mi je biskup ili svećenik,,a pedofil,,katolički).Ili ,,svećenik a homić!U protestanata ima i toga!Doista,,0,1% ali ima!
Kapiši ?
Hvala opet Pat.
Ma u kakvom si kontekstu spominjao rastavu pomislila sam da je kod protestanata i tu malo liberalniji stav. Ili je to ipak samo tvoj stav? :)
( "I  ja imam ženu,i recimo,,da pukne brak,moj ili tvoj,možda bi u drugom braku bili sretniji!Dali je rastava uvjek nesreća?")
Ma ja sam to spomenuo u kontekstu njegove ideje,,"Zašto ste se rastavili od nas,,ako je sve isto"."Nas katolika",,reče,,a katolik je ko i moja baba,,koja je bila katolik a u crkvu je išla,,dvaput godišnje!Božić i Uskrs!Moj brak traje!No,,ima brakova koji zaškripe!U protestanata(doista ređe) no događa se!Brak je svetinja!No Isus reče da se žena (valjda i muž) nebi smio rastaviti od žene "Osim zbog preljube"!Dakle,u tom slučaju,,brak nije pravovaljan!A danas se najmanje rastavljaju zbog toga!Iako i toga nažalost ima!
Nema te žene s kojom bih ja ostao u braku ako me prevari!I da je nju prevarim,,rekao bih joj!Pa na njoj je,,hoće li mi dat nogu!Ako će,,nebih joj zamjerio!Preljub je užasno zlo,,i MI imamo pravo hoćemo li bračnom drugi to oprostiti ili ne!Je nebih nikada!A divim se ljudima koji to mogu!
Ne znaš dok se ne nađeš u toj situaciji.
Mislim da nebih oprostio,,ali divim se ljudima koji to mogu!Oni su bolji vjernici od mene!Da sam ja taj,,nebi li bilo pošteno,priznati joj?I uopće ne vidim logiku prevare!
Ćemu to?Sex ,,,?Pa jeli lijep i u braku?Koliko može biti lijepši ,van braka?Malo!Jeli ljepše naša potreba?Susjed ima lijepšu kuću,,,da ga ubijem i preselim se u njegovu!?Otimat tuđe?Tuđa žena pripada nekom drugom,,i tuđi muž!Čemu te papazjanije?Govorim općenito,ne kužim smisao ,,izleta u braku!To je po meni nešto ,grozno!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 6/4/2014, 14:52

Patriot_1 wrote:
aben wrote:Nie ti dibra usporedba, moran je modificirat;
Nije mi odgovarala žena pa san se rastavia i oženia prijatelja ili kozu, jer, rieč je u strukturnin razlikama. I srbin je srbin, ne bi međ njima radia razlike, bar ne kad smo mi u pitanju.
Jbt,,"Ja Katolik" ,,i "Zašto ste se vi protestanti odvojili od nas,,,sram vas bilo!"A veze sa Bogom i katoličkom crkvom nemaš!Ja protestant ,,jamačno češće idem na katoličke mise od tebe!
Sinko,,ostani katolik,,zavavek,,ali brate mili,,zami Novi Zavjet u ruke i čitaj!Pomoli se Bogu,svojim riječima,,reci mu nešto,,on je osoba a ne predmet,,čuje te,voli,,,
Ja katolik,,izgubih vjeru!Svojevremeno!Nisam blesav,vidim lošeg (živčanog) svećenika,,lošu crkvu,,(većina su bili oni koji "ližu oltare" a u RL su bjednici)..ne svi!I škola me uči da nema Boga,,i to ,,stručno!Onda sretoh stručne ljude,,osobe koje znaju ,,ovo i ono!Rekoše mi"Istinu nikad nećeš sat+znat ako ne dotakneš Boga!"Ja zapitah Boga:"Posojiš li,,objavi mi se ako postojiš!!"Bio sam toliko "pametan" da sam znao (a to i moslio) da ne postoji i da se neće objaviti!A eto,,On me čuo i objavio se!Tako postah vjernik!Slučajno,,ma baš slučajno,,taj"recept" mi reče moja sestra!Kaja ga je "kušala" prije!Da mi je došao neki katolik(ona je kao i ja,iz katoličke familije,,naravno,,no izgubila je vjeru i protestanti su je usmjerili ka Bogu)i rekao mi isto,,sad bih bio kao vuk efendija,mishael i sl!
jasan je meni tvoj put, al kolko san pratia, govorimo o ekumenizmu i izjednačavanju i istopravnosti različitih religija, pokušavan obraniti tezu da su crkve ili različite i suprotstavljenje ili nemaju razlog postojanja.



Patriot:
Ma ja sam to spomenuo u kontekstu njegove ideje,,"Zašto ste se rastavili od nas,,ako je sve isto"



budući da si istinoljubiv kao isus, bilo bi dobro da provjeriš jesan li to reka i onda da mi opereš noge u suzama, kao ispriku, jel

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Patriot_1 6/4/2014, 15:41

aben wrote:
Patriot_1 wrote:
aben wrote:Nie ti dibra usporedba, moran je modificirat;
Nije mi odgovarala žena pa san se rastavia i oženia prijatelja ili kozu, jer, rieč je u strukturnin razlikama. I srbin je srbin, ne bi međ njima radia razlike, bar ne kad smo mi u pitanju.
Jbt,,"Ja Katolik" ,,i "Zašto ste se vi protestanti odvojili od nas,,,sram vas bilo!"A veze sa Bogom i katoličkom crkvom nemaš!Ja protestant ,,jamačno češće idem na katoličke mise od tebe!
Sinko,,ostani katolik,,zavavek,,ali brate mili,,zami Novi Zavjet u ruke i čitaj!Pomoli se Bogu,svojim riječima,,reci mu nešto,,on je osoba a ne predmet,,čuje te,voli,,,
Ja katolik,,izgubih vjeru!Svojevremeno!Nisam blesav,vidim lošeg (živčanog) svećenika,,lošu crkvu,,(većina su bili oni koji "ližu oltare" a u RL su bjednici)..ne svi!I škola me uči da nema Boga,,i to ,,stručno!Onda sretoh stručne ljude,,osobe koje znaju ,,ovo i ono!Rekoše mi"Istinu nikad nećeš sat+znat ako ne dotakneš Boga!"Ja zapitah Boga:"Posojiš li,,objavi mi se ako postojiš!!"Bio sam toliko "pametan" da sam znao (a to i moslio) da ne postoji i da se neće objaviti!A eto,,On me čuo i objavio se!Tako postah vjernik!Slučajno,,ma baš slučajno,,taj"recept" mi reče moja sestra!Kaja ga je "kušala" prije!Da mi je došao neki katolik(ona je kao i ja,iz katoličke familije,,naravno,,no izgubila je vjeru i protestanti su je usmjerili ka Bogu)i rekao mi isto,,sad bih bio kao vuk efendija,mishael i sl!
jasan je meni tvoj put, al kolko san pratia, govorimo o ekumenizmu i izjednačavanju i istopravnosti različitih religija, pokušavan obraniti tezu da su crkve ili različite i suprotstavljenje ili nemaju razlog postojanja.



Patriot:
Ma ja sam to spomenuo u kontekstu njegove ideje,,"Zašto ste se rastavili od nas,,ako je sve isto"



budući da si istinoljubiv kao isus, bilo bi dobro da provjeriš jesan li to reka i onda da mi opereš noge u suzama, kao ispriku, jel
Ja se na tvoje noge  mogu samo,,,popišat,,jer nisi katolik,,nisi kršćanin a kao,,,>"Ča van je,zašto ste se odvojili od nas!"To je tvoj stav,,a ti nisi katolik! "Mi"..kažeš (katolici) jer veze sa Bogom nemaš!OK,,nisan ni ja imao veze sa Bogom,,nekad!Kužim to,,al da mi ti spočitavaš ča nisan katolik,,ne kužim.Jer nisi ni ti!Čitaš li Novi Zavjet?Moliš li katkad?Vjeruješ li da je Bog osoba i da te voli?Vjeruješ li da Bog postoji i da je stvorio svemir,,,pa tako mene  i tebe?Ne!Znam!Ti si izgubljen lik,ča se tiče vjere!I nemaš pravo kao takav,nikome očitavati vjerske pravce,,(pogotovo ne one kršćanske)!
Patriot_1
Patriot_1

Posts : 2066
2014-04-30


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by aben 6/4/2014, 18:21

Ti si meni patriote simpa čovik, nisi srbin, jel.
Al nisan ti reka da ste otišli od nas, nego da ste otišli, imaš kraći fitilj, al ne valjda kratku pamet:)

Al, to  nie ni važno, važno je da rečeš da nema razlike izmeđ protestanata i katolika, da su obje crkve prave, pa da ja tim relativizmon dođen do raja, i onda te zajebavan do svijeta kraja, jer se nisan mora rano dizati na misu a ti jesi.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35456
2014-04-16


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Guest 6/4/2014, 18:31

aben wrote:Ti si meni patriote simpa čovik,
Dobar je Patriot, čini mi se kao i čovjek takav, iako se ne slažemo uvijek, definitivno nije govno. Tu se razlike među ljudima odmah vide, koji to jest, a koji ne.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Koliko ima kršćanskih crkava? - Page 3 Empty Re: Koliko ima kršćanskih crkava?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum