ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Narod ne odlucuje

Page 14 of 22 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Next

Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 23:31

da, naravno da se rješenja nude implicitno, svaka kritika nudi implicitno rješenje, ali ja nikad ne želim upasti u eksplicitno nuđenje rješenja u stilu "mi moramo" ili "Mi trebamo".

Ne trebamo ništa, i tko bismo bili "mi"?

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by dzango 11/10/2018, 23:33

Speare Shaker wrote:
dzango wrote:
Speare Shaker wrote:
dzango wrote:
Korumpirana policija, sudstvo i birokratija su odraz države i naroda i nedostatka pravih vrednosti u tom društvu. Ako je mali čovek najpošteniji i najmoralniji, to je samo dokaz bolesti društva i naroda jer u njemu napreduju najgori i najpokvareniji dok oni koji to nisu, ostaju na dnu lestvice.

Korumpirana policija, sudstvo i borikracija su odraz korumpirane, iskvarene ili ako baš hoćeš pokondirene (tikve, ali prije svega) političke odnosno obrazovne, intelektualne elite, drastično odvojene od naroda jednom pokondirenom općom kulturom društva.
Da nije tako, ne bi bile moguće situacije da tzv. obični ljudi, radnici, onaj pošteni mali svijet (ne mali Hrvati kako ih je u svojem postu opisao marc, jer za takve postoji primjereniji izraz - malograđani) najnormalnije funkcioniraju u uređenim društvima kao što su zapadne zemlje odnosno i neke na istoku.
Tamo gdje nema korumpiranog sudstva, policije i borikracije, niti oni se ne ponašaju na način da odudaraju u okolini. Odnosno gdje je korpucija minimalna, jer tako nešto kao što je potpuno nekorumpirano društvo niukada nije postojalo, ne postoji i neće nikada postojati.
Murija, birokratija i sudstvo nisu nikakva intelektualna elita već pre svega odraz tih narodnih masa. Pojedinac na Zapadu nije nikakva potvrda domaće vrednosti već pravi primer domaće nesposobnosti i manjkavosti društva.

Njih nisam niti spomenuo kao intelektualne elite, nego dodao na popis temeljno korumpiranih koji su glavni uzročnici korumpiranosti cijelog društva.
Kvalitetnije ponašanje pojedinaca na zapadu predstavlja primjer potencijala domaćeg društva, onoga što bio se moglo postići kada bi političke odnosno društvene elite funkcionirale barem približno u skladu sa standardima kakvi postoje na zapadu. Doduše, barem dobrim dijelom, makar i to sve manje u odnosu na neka ranija bolja vremena.
Pojedinac se dobro uklapa u društvo u kojem već postoji sistem. Na ovim prostorima nema sistema jer društvo, to jest narod, ne valjaju. To ne znači da nema dobrih pojedinaca i delova naroda, ali kao društvo ne valjaju. Džaba se busati u prsa i tvrditi da su najbolji, najmilostiviji, najinteligentniji, kada sve to ne vidimo u praksi jer i nije tako. Kada narod i društvo uspeju da prevaziđu sami sebe i naprave kvalitativni napredak, onda će doći i do prave države iza kojeg će da stoji prosperitetno društvo. Ovako neće ići. Ili će propasti i nestati, ili će napraviti taj pomak. Trećeg nema.

_________________
Narod ne odlucuje - Page 14 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:37

marcellus wrote:da, naravno da se rješenja nude implicitno, svaka kritika nudi implicitno rješenje, ali ja nikad ne želim upasti u eksplicitno nuđenje rješenja u stilu "mi moramo" ili "Mi trebamo".

Ne trebamo ništa, i tko bismo bili "mi"?

Ovisi od slučaja do slučaja i od problema do problema odnosno ponuđenih riješenja.
Mi smo ponekad zapad, ponekad pripadnici kršćanske kulture i civilizacije, ponekad smo samo ljudi, a ponekad smo i mi - Hrvati (svjetsko prvenstvo, agresija na Hrvatsku i Hrvate od strane Srbije i Srba, marsovaca sa vekim početnim m i slično).
U svakom slučaju, niti ja ne volim čuti tu forumulu trebamo i moramo, ne samo zbog toga što se puno puta mogla čuti u propaloj državi, a gotovo nikada nije funkcionirala, nego jednostavno zato jer mislim da je puno bolje, efikasnije, racionalnije ponuditi neka riješenja sa očekivanim rezultatima i prepustiti savjesti društva da izabere između ponuđenog sa jasnom svišeću o rasponu rezultata koji se mogu pojaviti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by kaya 11/10/2018, 23:43

sto da ja kazem a da bas onako pametno zvuci kao vase  , nesto u filozofskom tonu hmm..
a da prcko  ne procita normalno , lektiru je danas vec imao
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:44

dzango wrote:
Pojedinac se dobro uklapa u društvo u kojem već postoji sistem. Na ovim prostorima nema sistema jer društvo, to jest narod, ne valjaju. To ne znači da nema dobrih pojedinaca i delova naroda, ali kao društvo ne valjaju. Džaba se busati u prsa i tvrditi da su najbolji, najmilostiviji, najinteligentniji, kada sve to ne vidimo u praksi jer i nije tako. Kada narod i društvo uspeju da prevaziđu sami sebe i naprave kvalitativni napredak, onda će doći i do prave države iza kojeg će da stoji prosperitetno društvo. Ovako neće ići. Ili će propasti i nestati, ili će napraviti taj pomak. Trećeg nema.

O da, na ovom prostorima itekako postoji sistem.
Svodi se na praksu mućenja i najbistrijih voda, jer se političke i druge elite u takvim vodama najbolje snalaze, one imaju silu na svojoj strani i odgovara im ponašanje u stilu tko jači taj kvači, a transparentnost se svodi samo na mislenu imenicu i tešku apstrakciju koju nitko ne može uhvatiti ni za glavu ni za rep.
Da, ovako neće ići, ali ne smiješ se svesti samo na izbor između dvije radikalno udaljene opcije i govoriti da trećeg izbora nema. To je jednostavno nerealno i pogrešno pojednostavljivanje do razine trivijalnosti, jer ne samo da uvijek postoji i treća opcija, nego i četvrta i peta itd.
Stvarnost u kojoj živimo se nikada ne može uvjerljivo prikazati ili čak niti samo ilustrirati modelom crno bijelog svijeta, jer tako gotovo nikada ne funkcionira nego puno češće u rasponu ogromnog broja nijansi sivog između te dvije krajnje opcije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:44

marcellus wrote:
Fénix wrote:Nije dovoljno samo dobiti posao i plaću, nego i kakve ćeš kolege dobiti. Čekaju li te neke budaletine i luđaci ili normalna, koliko-toliko zdrava atmosfera i rad.
Tako sad ja razmišljam jer u pregovorima za posao, a ova usrana okolina, država, sustav, način razmišljanja je malo reći toksičan već kancerogen i štetan po psihofizičko zdravlje mnogih. Doslovno moraš biti jebeno jak i voditi računa kako se ne pogubio u svemu te da ostaneš na svojem kursu.
Smradova koji žive od proračuna i poduzeća kojima država štiti leđa sam imao prilike upoznati tijekom 3-4 godine praksi u zadnjih 14 godina. To je bio teški i jebeni socijalizam, kao da sam gledao 70-te i 80-te, a ne nekakav zapadni, uređeni i učinkoviti sustav. Strava i užas kad se sjetim.

to ja godinama tvrdim i ovdje i drugdje, makar ne smijem prejavno... problem su ti usrani "mali hrvati" koji ne mogu podnijeti sposobnijeg hrvata pa ga zadave ko štakora čim digne glavu...

mali hrvati koji su za socijalnu pravicu, za pomirenje sa srbima ali ne s "hercegovancima", za zapad ali ne za kapitalizam, koji su općenito govna...

žena mi sad bila na susretu rodilja, i babe otvoreno raspravljaju kako produljit sebi porodiljni preko godinu dana, ono bolovanja i kurci palci.. jasno sve su bile na "čuvanju trudnoće" ko i 99 posto rodilja u državi, vani je to 2-3 posto i normalno se radi dok ne rodiš...

samo kad kažeš da je to korupcija babe kokodaču da "Političari kradu" i da "se pusti male ljude nego one kaj kradu milijune" i ta sranja...

iskreno meni je malih hrvata dosta... neko možda ne voli velike hrvate, hrvatine, ja dobijem ospice od malih, dobrih, poštenih hrvata... koji ne kradu osim kad dođu u priliku, koji nisu korumpirani osim kad mogu nešto smuljat i napravit na crno i mimo poreza, koji ne potkradaju druge hrvate porezne obveznike varanjem države osim kad mogu, koji seru o privilegijama a koriste ih sve do kojih mogu ikako doći, legalno ili ne... koji seru o tome da narod gladuje i da smo sve prodali strancima iz bmw-a kupljenih prodajom kuće  naslijeđene od babe na moru, koji seru o uvoznom lobiju iz ikeinih fotelja dok grickaju milkinu čokoladicu...
Nije uvijek sve bilo u lopovluku političara i rodijačkim vezama, uvijek je tu puno više bilo u zavisti, teškim frustracijama, kompleksima i željom za moći iz fotelje. No to spada pod komunistički mentalitet i "daj mi sve na tacni taman radio/ne radio".

Možeš ti biti i Hrvat i pošten i pravedan i 'napredan'(u očima ljevičara, liberala i tih kojekakvih jadnih marksističko-anarhističkih govana), možeš krenuti od nule i stvarati, uspjeti u životu, raditi 12-15 sati na dan u HR ili čak u dijaspori šljakati pa puno toga zaraditi, uštedjeti, steći, priuštiti kao mnogi što su ili se čak obogatiti i otići u nebesa, ali jednostavno ona "ja to brate ne mogu prihvatiti da si ti bolji, da si ovo-ono", jednostavno onim motom "zato što ja tako kažem i to ja ne prihvaćam!".

Hrvati su duboko bolestan narod, od izdajničkog gena prije 1000 godina, do kmetstva i konjušarstva, sluganstava, prodaje vjere za večeru ili svojih vođa i plemića za dukat više ili grumen zlata, naivnost kako će drugi sve a mi ćemo komandirati njima itd. itd. Na osobnoj razini ti kompleksi, zavist, ljubomora, manjak samopouzdanja, odlučnosti, ambicioznosti, entuzijazma... Samo kava, birtija, terasa, laka lova, luksuzna auta, šef/direktor koji ne isplaćuje plaće, sjedi u uredu u odijelu i vodi firmicu ili obrt umjesto da je s radnicima, koje naravno ne plaća, u uniformi i upire, organizira, sam prlja ruke, odlazi zadnji s posla.

Ovo s trudnicama uzmi i sa staricama i bakicama koje su u mirovini ili s tržnica. Lijepo dođe sezona rada, plodovi se kupe, a onda se po autobusima hvale kako idu u bolnice tražiti regeneracije, toplice i terapije za opuštanje nakon toga na trošak države. Života ti, kad babetine od 70+ imaju takve ideje sisanja love i čega već ne jednom godišnje, onda znaš kako stvari stoje.

Meni je odavno dosta svih Hrvata - od Hrvatina, 'rvatina, malih Hrvata, Dalmatinac san, mati ova-ona, duša slavonska, purgeri fakat najjači, Bosanci baje, Hercegovci sposobni, Zagorci ljudi pravi, Baranjci ovakvi i što sve ne... Sve ih imam u izobilju zajedno sa Srbima i Mađarima jer su se svi skoro naseljavali osim Međimurja, Istre i Gorskog Kotara, a kod svakih solidan broj šarlatana, lopova, mućki, ljenčina, primitivaca, malograđana, seljačina i sve kontra onog s čime se hvale i ponose.
To je nacionalni sport, a neki kao svakog od navedenih, jedni druge ko fol ne podnose, ne vole dok ne vide da su svi zapravo potpuno ista momčad u očima običnih ljudi.
Ako to tako nije, nikad nitko nije stao na kraj sustavu, odbio te obrasce sve ove godine i sam sebe osudio da ne valja. To je ono - šuti i trpi sadizam, mazohizam i retardaciju.


By the way, uživam kad me netko nazove Jugoslavenom, komunjarom, ovim-onim... Jednostavno nismo mogli u Jugoslaviji ubaciti u miliciju ljude zbog djeda domobrana koji su unovačeni na selu pred porazom NDH 44' i 45', a ni svi utjecaji naših prijatelja partijaša, miliconera, Srba i čega već ne u Osijeku i Slavoniji nisu mogli te sve okolnosti obrisati. Kao ono, gdje su Ere naučile družiti se s takvima i gledati na druge kao ljude. Bože sačuvaj... :roll


Last edited by Fénix on 11/10/2018, 23:48; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by dzango 11/10/2018, 23:45

kaya wrote:sto da ja kazem a da bas onako pametno zvuci kao vase  , nesto u filozofskom tonu hmm..
a da prcko  ne procita normalno , lektiru je danas vec imao
Dovoljno je da trepneš očima nekoliko puta. Ipak smo mi glupi muškarci.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by n_razbojnik 11/10/2018, 23:47

kaya wrote:sto da ja kazem a da bas onako pametno zvuci kao vase  , nesto u filozofskom tonu hmm..
a da prcko  ne procita normalno , lektiru je danas vec imao
send nudes

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by kaya 11/10/2018, 23:48

dzango wrote:
kaya wrote: sto da ja kazem a da bas onako pametno zvuci kao vase  , nesto u filozofskom tonu hmm..
a da prcko  ne procita normalno , lektiru je danas vec imao
Dovoljno je da trepneš očima nekoliko puta. Ipak smo mi glupi muškarci.
:P
ne bas se nekako blesavo osjecam i plavo veceras 
ujutro  sam si bila pametna cudo :)
dajte malo jednostavnije pisite jer mi jos gore :D
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:49

Fénix wrote:
Hrvati su duboko bolestan narod, od izdajničkog gena prije 1000 godina, do kmetstva i konjušarstva, sluganstava, prodaje vjere za večeru ili svojih vođa i plemića za dukat više ili grumen zlata, naivnost kako će drugi sve a mi ćemo komandirati njima itd. itd. Na osobnoj razini ti kompleksi, zavist, ljubomora, manjak samopouzdanja, odlučnosti, ambicioznosti, entuzijazma... Samo kava, birtija, terasa, laka lova, luksuzna auta, šef/direktor koji ne isplaćuje plaće, sjedi u uredu u odijelu i vodi firmicu ili obrt umjesto da je s radnicima, koje naravno ne plaća, u uniformi i upire, organizira, sam prlja ruke, odlazi zadnji s posla..

U Hrvatskoj. Kada se ode na posao van, onda se priča i ponašanje stubokom mijenja. Onda se ne krši zakon ili barem ne drastično, onda se rade svi poslovi i to pošteno i temeljito pa i oni najprljaviji koje nitko drugi ne želi vani raditi, a kakvi se doma izbjegavaju, jer je to, jelte, velika sramota.
A to je zapravo možda i najveća hrvatska sramota. Dobro, možda ne baš najveća, jer ih mi imamo ohoho, ali svakako jedna od većih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by n_razbojnik 11/10/2018, 23:51

Speare Shaker wrote:
Fénix wrote:
Hrvati su duboko bolestan narod, od izdajničkog gena prije 1000 godina, do kmetstva i konjušarstva, sluganstava, prodaje vjere za večeru ili svojih vođa i plemića za dukat više ili grumen zlata, naivnost kako će drugi sve a mi ćemo komandirati njima itd. itd. Na osobnoj razini ti kompleksi, zavist, ljubomora, manjak samopouzdanja, odlučnosti, ambicioznosti, entuzijazma... Samo kava, birtija, terasa, laka lova, luksuzna auta, šef/direktor koji ne isplaćuje plaće, sjedi u uredu u odijelu i vodi firmicu ili obrt umjesto da je s radnicima, koje naravno ne plaća, u uniformi i upire, organizira, sam prlja ruke, odlazi zadnji s posla..

U Hrvatskoj. Kada se ode na posao van, onda se priča i ponašanje stubokom mijenja. Onda se ne krši zakon ili barem ne drastično, onda se rade svi poslovi i to pošteno i temeljito pa i oni najprljaviji koje nitko drugi ne želi vani raditi, a kakvi se doma izbjegavaju, jer je to, jelte, velika sramota.
A to je zapravo možda i najveća hrvatska sramota. Dobro, možda ne baš najveća, jer ih mi imamo ohoho, ali svakako jedna od većih.
Sve je do okoline, a okolina je teško bolesna

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by dzango 11/10/2018, 23:52

Speare Shaker wrote:
dzango wrote:
Pojedinac se dobro uklapa u društvo u kojem već postoji sistem. Na ovim prostorima nema sistema jer društvo, to jest narod, ne valjaju. To ne znači da nema dobrih pojedinaca i delova naroda, ali kao društvo ne valjaju. Džaba se busati u prsa i tvrditi da su najbolji, najmilostiviji, najinteligentniji, kada sve to ne vidimo u praksi jer i nije tako. Kada narod i društvo uspeju da prevaziđu sami sebe i naprave kvalitativni napredak, onda će doći i do prave države iza kojeg će da stoji prosperitetno društvo. Ovako neće ići. Ili će propasti i nestati, ili će napraviti taj pomak. Trećeg nema.

O da, na ovom prostorima itekako postoji sistem.
Svodi se na praksu mućenja i najbistrijih voda, jer se političke i druge elite u takvim vodama najbolje snalaze, one imaju silu na svojoj strani i odgovara im ponašanje u stilu tko jači taj kvači, a transparentnost se svodi samo na mislenu imenicu i tešku apstrakciju koju nitko ne može uhvatiti ni za glavu ni za rep.
Da, ovako neće ići, ali ne smiješ se svesti samo na izbor između dvije radikalno udaljene opcije i govoriti da trećeg izbora nema. To je jednostavno nerealno i pogrešno pojednostavljivanje do razine trivijalnosti, jer ne samo da uvijek postoji i treća opcija, nego i četvrta i peta itd.
Stvarnost u kojoj živimo se nikada ne može uvjerljivo prikazati ili čak niti samo ilustrirati modelom crno bijelog svijeta, jer tako gotovo nikada ne funkcionira nego puno češće u rasponu ogromnog broja nijansi sivog između te dvije krajnje opcije.
Sistem postoji, ali loš.  Negativan.

Ne postoji sivo. Ovde narodi prosto nestaju. Više se ne radi stotinama godina. Tehnologija ubrzava procese i sada govorimo o 50-60 godina kada će ti narodi prosto postati manjine i nestati. Prazne se sela i manji gradovi a uskoro će početi i veći jer nema priliva sa sela koje je održavalo gradove i davalo snagu. Nisu se Tesla, Pupin, Milanković... rodili u urbanim sredinama Zagreba i Beograda i postali svetske veličine.

_________________
Narod ne odlucuje - Page 14 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:52

n_razbojnik wrote:
Speare Shaker wrote:
Fénix wrote:
Hrvati su duboko bolestan narod, od izdajničkog gena prije 1000 godina, do kmetstva i konjušarstva, sluganstava, prodaje vjere za večeru ili svojih vođa i plemića za dukat više ili grumen zlata, naivnost kako će drugi sve a mi ćemo komandirati njima itd. itd. Na osobnoj razini ti kompleksi, zavist, ljubomora, manjak samopouzdanja, odlučnosti, ambicioznosti, entuzijazma... Samo kava, birtija, terasa, laka lova, luksuzna auta, šef/direktor koji ne isplaćuje plaće, sjedi u uredu u odijelu i vodi firmicu ili obrt umjesto da je s radnicima, koje naravno ne plaća, u uniformi i upire, organizira, sam prlja ruke, odlazi zadnji s posla..

U Hrvatskoj. Kada se ode na posao van, onda se priča i ponašanje stubokom mijenja. Onda se ne krši zakon ili barem ne drastično, onda se rade svi poslovi i to pošteno i temeljito pa i oni najprljaviji koje nitko drugi ne želi vani raditi, a kakvi se doma izbjegavaju, jer je to, jelte, velika sramota.
A to je zapravo možda i najveća hrvatska sramota. Dobro, možda ne baš najveća, jer ih mi imamo ohoho, ali svakako jedna od većih.
Sve je do okoline, a okolina je teško bolesna

O tome sam i govorio večeras. Između ostalog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by kaya 11/10/2018, 23:52

n_razbojnik wrote:
kaya wrote:sto da ja kazem a da bas onako pametno zvuci kao vase  , nesto u filozofskom tonu hmm..
a da prcko  ne procita normalno , lektiru je danas vec imao
send nudes
ne smijem
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by n_razbojnik 11/10/2018, 23:55

kaya wrote:
n_razbojnik wrote:
kaya wrote:sto da ja kazem a da bas onako pametno zvuci kao vase  , nesto u filozofskom tonu hmm..
a da prcko  ne procita normalno , lektiru je danas vec imao
send nudes
ne smijem
emancipiraj se ženo

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11429
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:56

dzango wrote:
Ne postoji sivo.

Ne želiš priznati realnost, jer je ovako po crno-bijelim podjelama sve jednostavnije, zaključci su efektniji, čak trivijalni i baš pozivaju na akciju, a kacija nas puni adrenalinom i čini da se osjećamo korisnim i zadovoljnima sami sobom.
Međutim, sve ja to zapravo samo hrpa beskorisnih parola (da malo citiram marca, jer ih je on prvi spomenuo večeras).
Ne samo da sivo postoji, nego se ogromna većina realnog i svodi na neku od nijansi sivog, ovisno od konkretnog konteksta i situacije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by dzango 12/10/2018, 00:00

Speare Shaker wrote:
dzango wrote:
Ne postoji sivo.

Ne želiš priznati realnost, jer je ovako po crno-bijelim podjelama sve jednostavnije, zaključci su efektniji, čak trivijalni i baš pozivaju na akciju, a kacija nas puni adrenalinom i čini da se osjećamo korisnim.
Međutim, sve ja to zapravo samo hrpa beskorisnih parola (da malo citiram marca, jer ih je on prvi spomenuo večeras).
Ne samo da sivo postoji, nego se ogromna većina realnog i svodi na neku od nijansi sivog, ovisno od konkretnog konteksta i situacije.
Čoveče mi nestajemo biološki, kulturno i kako god hoćeš. Bukvalno. Pretvoreni smo u nešto gore od kolonija. Ne znam ni da objasnim šta. Nema tu nikakvih nijansi.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 12/10/2018, 00:00

Speare Shaker wrote:
Fénix wrote:
Hrvati su duboko bolestan narod, od izdajničkog gena prije 1000 godina, do kmetstva i konjušarstva, sluganstava, prodaje vjere za večeru ili svojih vođa i plemića za dukat više ili grumen zlata, naivnost kako će drugi sve a mi ćemo komandirati njima itd. itd. Na osobnoj razini ti kompleksi, zavist, ljubomora, manjak samopouzdanja, odlučnosti, ambicioznosti, entuzijazma... Samo kava, birtija, terasa, laka lova, luksuzna auta, šef/direktor koji ne isplaćuje plaće, sjedi u uredu u odijelu i vodi firmicu ili obrt umjesto da je s radnicima, koje naravno ne plaća, u uniformi i upire, organizira, sam prlja ruke, odlazi zadnji s posla..

U Hrvatskoj. Kada se ode na posao van, onda se priča i ponašanje stubokom mijenja. Onda se ne krši zakon ili barem ne drastično, onda se rade svi poslovi i to pošteno i temeljito pa i oni najprljaviji koje nitko drugi ne želi vani raditi, a kakvi se doma izbjegavaju, jer je to, jelte, velika sramota.
A to je zapravo možda i najveća hrvatska sramota. Dobro, možda ne baš najveća, jer ih mi imamo ohoho, ali svakako jedna od većih.
Da neki imaju grama svijesti koliko u stvarnosti malo treba da se mnoge stvari pokrenu značajno na pozitivno, onesvijestili bi se.

No opet više sam sklon svojem starom stavu kako je imaju, ali stoka neće!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 12/10/2018, 00:03

dzango wrote:
Speare Shaker wrote:
dzango wrote:
Ne postoji sivo.

Ne želiš priznati realnost, jer je ovako po crno-bijelim podjelama sve jednostavnije, zaključci su efektniji, čak trivijalni i baš pozivaju na akciju, a kacija nas puni adrenalinom i čini da se osjećamo korisnim.
Međutim, sve ja to zapravo samo hrpa beskorisnih parola (da malo citiram marca, jer ih je on prvi spomenuo večeras).
Ne samo da sivo postoji, nego se ogromna većina realnog i svodi na neku od nijansi sivog, ovisno od konkretnog konteksta i situacije.
Čoveče mi nestajemo biološki, kulturno i kako god hoćeš. Bukvalno. Pretvoreni smo u nešto gore od kolonija. Ne znam ni da objasnim šta. Nema tu nikakvih nijansi.

Uvijek ima, druga je priča što mi uvijek možemo neke stvari dodatno naglasiti, pojačati ih kao bitne, podebljati itd.
Ali ne smijemo očekivati da će se zbog toga odvijati onako kako to mi želimo, uvijek su moguća i postoje iznenađenja i dobro je toga biti svjestan da bismo razvili sposobnost da se u svakoj novoj nevolji uvijek dočekamo na noge, da ju iskoristimo na najbolji mogući način i sa najmanje štete odnosno najviše koristi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 12/10/2018, 00:07

dzango wrote:
Speare Shaker wrote:
dzango wrote:
Ne postoji sivo.

Ne želiš priznati realnost, jer je ovako po crno-bijelim podjelama sve jednostavnije, zaključci su efektniji, čak trivijalni i baš pozivaju na akciju, a kacija nas puni adrenalinom i čini da se osjećamo korisnim.
Međutim, sve ja to zapravo samo hrpa beskorisnih parola (da malo citiram marca, jer ih je on prvi spomenuo večeras).
Ne samo da sivo postoji, nego se ogromna većina realnog i svodi na neku od nijansi sivog, ovisno od konkretnog konteksta i situacije.
Čoveče mi nestajemo biološki, kulturno i kako god hoćeš. Bukvalno. Pretvoreni smo u nešto gore od kolonija. Ne znam ni da objasnim šta. Nema tu nikakvih nijansi.
Tko mi? Vi Srbi ili svi narodi iz bivših Yu republika?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by aben 12/10/2018, 00:10

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Sićam se kada je Marc pisao na dnevno.hr i po forumu protiv Plenkovića. Da je to prikriveni birokratski liberalni udbaš i ništa drugo , .. .

onda su bili komentari "da je marc yugosloven, da mrzi sve hrvatsko, da glasujmo za HDZ da komunisti ne dođu na vlast"

Problem sa njegovim analizama je u tome što ne nudi konkretna rješenja, samo kritizira, a to nije niti dovoljno niti dobro iz više razloga.
Prije svega jer je prejednostavno da bi bilo istinito, a istina nikada nije jednostavna do razine trivijalnosti. Dapače, ne kaže se badava da vrag leži u detalju, što znači da ga je teško pronači i prepoznati kao takvog.
Dalje, čim imaš trivijalno objašnjenje, to znači da se nisi potrudio odnosno da si lijen i pokušavaš ići linijom manjeg otpora koja u pravilu nikada, ali ama baš nikada ne dovodi do kvalitetnog rješenja.
Kao treće, to je zapravo najčešće samo težnja za zauzimanjem stava moralne superiornosti, jer pljuvanjem po svima na kraju obično ispada da jedino autor takve kritike nekog vraga i valja i mali krug elite uz njega, što zapravo pokazuje da se zapravo do neke istine nije niti željelo doći nego uživati u nedodirljivosti pijedestala moralne superiornosti i draškanju svoga ega na taj način.
E sad, marc ponekad piše dobro, ponekad manje dobro, a ponekad i loše, ali generalno ima taj problem što ne nudi konkretna rješenja nego se hrve općenitim analizama koje nikoga neće navesti na akciju, jer za to ne postoji niti ozbiljniji temelji u njegovom pisanju.
No svejedno, ponekad je i takva vrsta analiza sasvim dovoljna kao neki početni zamah, impuls za akciju, u situacijama koje su čiste i na koje takve analize ipak ukazuju, ali to je rijedak slučaj.

ja apsolutno nikad ne nudim konkretna rješenja, to je istina.

jer smatram da to nije moj posao, i jer u konačnici za većinu stvari o kojima pišem konkretna, provediva rješenja ne postoje jer je većina stvari datost. Hrvati će uvijek bit hrvati, somalijci somalijci, a švicarci švicarci, ili bar još jako dugo. A iz toga sve proizlazi.


nightwatchman state je konkretno rješenje

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 14 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 22 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 22  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum