ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Narod ne odlucuje

Page 13 of 22 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Next

Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 21:42

dakle, eventualno mogu zastupati razum umjesto ideologije i indoktrinacije, racionalne politike spram onih baziranih na jeftinoj kič sentimentalnosti spram "potlačenih", ali dovoljno poznajem teoriju da mi je jasno da takve stvari nemaju izgleda, ljudi uvijek reagiraju samo na jak emocionalni podražaj, sliku mrtvog djeteta na plaži, tako nešto, nikad na pozive na razum. Ljudi, na žalost, nisu prvenstveno razumna bića iako bi to kao željeli biti.

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 21:46

što se trivijalnosti tiče, svako objašnjenje bilo čega koje nije posve trivijalno velikoj većini ljudi nije niti prihvatljivo niti uvjerljivo a niti razumljivo; stoga je većinu stvari potrebno svesti na razinu floskule i revolucionarne parole da bi bile prijemčive većem broju ljudi, no tada one gube smisao i suštinu.

_________________
Narod ne odlucuje - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by red wolf 11/10/2018, 21:46

marcellus wrote:dakle, eventualno mogu zastupati razum umjesto ideologije i indoktrinacije, racionalne politike spram onih baziranih na jeftinoj kič sentimentalnosti spram "potlačenih", ali dovoljno poznajem teoriju da mi je jasno da takve stvari nemaju izgleda, ljudi uvijek reagiraju samo na jak emocionalni podražaj, sliku mrtvog djeteta na plaži, tako nešto, nikad na pozive na razum. Ljudi, na žalost, nisu prvenstveno razumna bića iako bi to kao željeli biti.
Oh, konačno si shvatio. Koliko puta sam Vam ovdje rekao da nema Razuma ovdje na Zemlji. Lako je mene ismijati. Slobodno. Pritom Vam se smijem. Doba Razuma će tek doći, ali prije toga se moraju dogoditi neke stvari. I neće Vas toliko biti na Zemlji, koliko Vas je sad.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15940
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by dzango 11/10/2018, 21:47

Speare Shaker wrote:
dzango wrote:
Korumpirana policija, sudstvo i birokratija su odraz države i naroda i nedostatka pravih vrednosti u tom društvu. Ako je mali čovek najpošteniji i najmoralniji, to je samo dokaz bolesti društva i naroda jer u njemu napreduju najgori i najpokvareniji dok oni koji to nisu, ostaju na dnu lestvice.

Korumpirana policija, sudstvo i borikracija su odraz korumpirane, iskvarene ili ako baš hoćeš pokondirene (tikve, ali prije svega) političke odnosno obrazovne, intelektualne elite, drastično odvojene od naroda jednom pokondirenom općom kulturom društva.
Da nije tako, ne bi bile moguće situacije da tzv. obični ljudi, radnici, onaj pošteni mali svijet (ne mali Hrvati kako ih je u svojem postu opisao marc, jer za takve postoji primjereniji izraz - malograđani) najnormalnije funkcioniraju u uređenim društvima kao što su zapadne zemlje odnosno i neke na istoku.
Tamo gdje nema korumpiranog sudstva, policije i borikracije, niti oni se ne ponašaju na način da odudaraju u okolini. Odnosno gdje je korpucija minimalna, jer tako nešto kao što je potpuno nekorumpirano društvo niukada nije postojalo, ne postoji i neće nikada postojati.
Murija, birokratija i sudstvo nisu nikakva intelektualna elita već pre svega odraz tih narodnih masa. Pojedinac na Zapadu nije nikakva potvrda domaće vrednosti već pravi primer domaće nesposobnosti i manjkavosti društva.

_________________
Narod ne odlucuje - Page 13 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by abraham 11/10/2018, 21:51

marcellus wrote:
Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Sićam se kada je Marc pisao na dnevno.hr i po forumu protiv Plenkovića. Da je to prikriveni birokratski liberalni udbaš i ništa drugo , .. .

onda su bili komentari "da je marc yugosloven, da mrzi sve hrvatsko, da glasujmo za HDZ da komunisti ne dođu na vlast"

Problem sa njegovim analizama je u tome što ne nudi konkretna rješenja, samo kritizira, a to nije niti dovoljno niti dobro iz više razloga.
Prije svega jer je prejednostavno da bi bilo istinito, a istina nikada nije jednostavna do razine trivijalnosti. Dapače, ne kaže se badava da vrag leži u detalju, što znači da ga je teško pronači i prepoznati kao takvog.
Dalje, čim imaš trivijalno objašnjenje, to znači da se nisi potrudio odnosno da si lijen i pokušavaš ići linijom manjeg otpora koja u pravilu nikada, ali ama baš nikada ne dovodi do kvalitetnog rješenja.
Kao treće, to je zapravo najčešće samo težnja za zauzimanjem stava moralne superiornosti, jer pljuvanjem po svima na kraju obično ispada da jedino autor takve kritike nekog vraga i valja i mali krug elite uz njega, što zapravo pokazuje da se zapravo do neke istine nije niti željelo doći nego uživati u nedodirljivosti pijedestala moralne superiornosti i draškanju svoga ega na taj način.
E sad, marc ponekad piše dobro, ponekad manje dobro, a ponekad i loše, ali generalno ima taj problem što ne nudi konkretna rješenja nego se hrve općenitim analizama koje nikoga neće navesti na akciju, jer za to ne postoji niti ozbiljniji temelji u njegovom pisanju.
No svejedno, ponekad je i takva vrsta analiza sasvim dovoljna kao neki početni zamah, impuls za akciju, u situacijama koje su čiste i na koje takve analize ipak ukazuju, ali to je rijedak slučaj.

ja apsolutno nikad ne nudim konkretna rješenja, to je istina.

jer smatram da to nije moj posao, i jer u konačnici za većinu stvari o kojima pišem konkretna, provediva rješenja ne postoje jer je većina stvari datost. Hrvati će uvijek bit hrvati, somalijci somalijci, a švicarci švicarci, ili bar još jako dugo. A iz toga sve proizlazi.

ego stavljam izvan jednadžbe kad analiziram bilo što, jer on navodi na krive zaključke, ne radi se o mom egu, ali radi se o mojoj plaći i klikovima - odatle "pljuvački" stil jer je nužan da bi se nešto prodalo. Huškački stil, ako hoćeš. Izbjegavam ga, bar onaj vulgarni u stilu ferala ili indexa, ali hiperkritičnost danas prevladava u medijima. Ako svi rade nešto i to nešto je komercijalno uspješno, onda to nešto ne možeš posve izbjeći, u većini slučajeva.

moj cilj nije nikog navesti na akciju jer sam pomalo nihilist i smatram akcije uglavnom bespredmetnim, osim eventualno da se dignemo svi na noge i povješamo novinare, političare, elite, bagru. Ali i tada bi promjena bila u upitnom smjeru i kratka vijeka, dok se ne formiraju nove elite, a njih bi formirale iste sile koje su formirale i stare elite pa bi opet sve bilo isto.



Apsoluno krivo(zadnji pasus) Svilene revolucija ili lazni prevrati kao u NDH- Balkanu su iznjedrili istu elitu ili njihovu djecu. Ukoliko se vjesa, strijelja i zatire , dolaze neki novi. Ne nuzno bolji ali novi. Od americke neovisnosti, boljsevika, Pol Pota, Mao-a Hitlera , tita itd.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 13991
2014-04-14


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 21:55

pa ne mogu baš javno promovirati strijeljanje i vješanje svih i svakog

_________________
Narod ne odlucuje - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by abraham 11/10/2018, 22:02

marcellus wrote:pa ne mogu baš javno promovirati strijeljanje i vješanje svih i svakog
Radi se vise o principu. Zato ce tranzicja u DNRH uzeti najmanje 30 godina. Dobar posao ce odraditi EU koja ce uzeti najvitalniji i noseci dio populacije. Ostali...... Jedan stari "ustasha" na kojeg je pokusano dva atentata mi isprica pricu o Mojsiju i bijegu iz ropstva i putu od stotinjak km koji je trajao trideset godina. Cijeli zivot se borio za slobodnu HR a kada je "sloboda" dosla nije otisao tamo prije 2000-te. Mislio sam da je poludio ili sto ali je bio u jebenom pravu a ja sam kao i obicno bio sa mozgom od dvije marke.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 13991
2014-04-14


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 22:03

osim toga zagovarati rješenja lako čovjeka odvede u to da postane nekakav marksist, wanabe mesija koji ima rješenja za probleme o kojima realno ne zna ništa jer ih nikad nije morao u praksi rješavati. Pa ne zna koje su sve stvarne prepreke na putu do elegantnog rješenja koje svi vide kao rješenje

marks je primjer čovjeka koji je imao rješenje za društvene probleme jer je posve ignorirao stvarnost, ljudsku prirodu, ekonomske zakonitosti.

_________________
Narod ne odlucuje - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by abraham 11/10/2018, 22:04

Da, prva postava Sabora u prvom redu Manolic, Mesic, Tudjman, i Boljkovac. Do njih Sulimanec. Da se krizas desnom nogom. Bilo kako bilo tada je pametnima bilo jasno kamo ide cijela prica. Meni nije.


Last edited by abraham on 11/10/2018, 22:07; edited 1 time in total

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 13991
2014-04-14


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by abraham 11/10/2018, 22:06

Princip je princip. Nemam rjesenja ali pokusavam analizirati sto se dogodilo. Poredim sa povijesnim stvarima i manje vise se uvijek desava isto.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 13991
2014-04-14


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 22:07

abraham wrote:Princip je princip. Nemam rjesenja ali pokusavam analizirati sto se dogodilo. Poredim sa povijesnim stvarima i manje vise se uvijek desava isto.

tako nekako i ja.


_________________
Narod ne odlucuje - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by abraham 11/10/2018, 22:10

U DNRH se stalno vrti stotinjak ljudi-obitelji. Ne onih Tudjmanovih fantomskih vec stvarnih koji skoro svi (90%) vuku korijenje iz duboke socijalisticke doktrine i boljsevizma. Odijela vise nisu od plastike, kosulje sa kragnama da poletis ni kravate kao veslo ali ostalo je isto. Da i frizure su promijenile. Muhahahahahahahaaa

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 13991
2014-04-14


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 22:48

marcellus wrote:Ljudi, na žalost, nisu prvenstveno razumna bića iako bi to kao željeli biti.

Ovdje je problem u činjenici da razum nikada ne dolazi bez emocija o obrnuto. Ne samo da dolaze zajedno nego i jedno drugo uvjetuju. To ne kažem ja, to kaže Antonio Damasio (Osjećaj zbivanja).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 22:51

dzango wrote:
Speare Shaker wrote:
dzango wrote:
Korumpirana policija, sudstvo i birokratija su odraz države i naroda i nedostatka pravih vrednosti u tom društvu. Ako je mali čovek najpošteniji i najmoralniji, to je samo dokaz bolesti društva i naroda jer u njemu napreduju najgori i najpokvareniji dok oni koji to nisu, ostaju na dnu lestvice.

Korumpirana policija, sudstvo i borikracija su odraz korumpirane, iskvarene ili ako baš hoćeš pokondirene (tikve, ali prije svega) političke odnosno obrazovne, intelektualne elite, drastično odvojene od naroda jednom pokondirenom općom kulturom društva.
Da nije tako, ne bi bile moguće situacije da tzv. obični ljudi, radnici, onaj pošteni mali svijet (ne mali Hrvati kako ih je u svojem postu opisao marc, jer za takve postoji primjereniji izraz - malograđani) najnormalnije funkcioniraju u uređenim društvima kao što su zapadne zemlje odnosno i neke na istoku.
Tamo gdje nema korumpiranog sudstva, policije i borikracije, niti oni se ne ponašaju na način da odudaraju u okolini. Odnosno gdje je korpucija minimalna, jer tako nešto kao što je potpuno nekorumpirano društvo niukada nije postojalo, ne postoji i neće nikada postojati.
Murija, birokratija i sudstvo nisu nikakva intelektualna elita već pre svega odraz tih narodnih masa. Pojedinac na Zapadu nije nikakva potvrda domaće vrednosti već pravi primer domaće nesposobnosti i manjkavosti društva.

Njih nisam niti spomenuo kao intelektualne elite, nego dodao na popis temeljno korumpiranih koji su glavni uzročnici korumpiranosti cijelog društva.
Kvalitetnije ponašanje pojedinaca na zapadu predstavlja primjer potencijala domaćeg društva, onoga što bio se moglo postići kada bi političke odnosno društvene elite funkcionirale barem približno u skladu sa standardima kakvi postoje na zapadu. Doduše, barem dobrim dijelom, makar i to sve manje u odnosu na neka ranija bolja vremena.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 22:55

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:Ljudi, na žalost, nisu prvenstveno razumna bića iako bi to kao željeli biti.

Ovdje je problem u činjenici da razum nikada ne dolazi bez emocija o obrnuto. Ne samo da dolaze zajedno nego i jedno drugo uvjetuju. To ne kažem ja, to kaže Antonio Damasio (Osjećaj zbivanja).

Hoću reći da stvari opet nisu tako jednostavne kakvima se mogu činiti na prvi pogled, jer iza prve emoicionalne reakcije slijedi racionalna provjera što to zapravo znači i kakva je racionalna korist od akcije temeljene na takvoj reakciji.
Ljudi nisu automati i svima će prije ili kasnije dosaditi da se ponašaju na taj način ako racionalno ocjene da takvo ponašanje na dulji rok neće donijeti dobre rezultate ili barem ne u skladu sa nekim racionalnim očekivanjima.
Dapače, ako se u tome pretjera, doći će prvo do zasićenja, pa i gomilanja cinizma i otpora prema bilo kakvoj konkretnoj akciji što je upravo suprotan rezultat od očekivanog.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 23:03

Speare Shaker wrote:
marcellus wrote:Ljudi, na žalost, nisu prvenstveno razumna bića iako bi to kao željeli biti.

Ovdje je problem u činjenici da razum nikada ne dolazi bez emocija o obrnuto. Ne samo da dolaze zajedno nego i jedno drugo uvjetuju. To ne kažem ja, to kaže Antonio Damasio (Osjećaj zbivanja).

Bandar log su majmuni, koje Kipling opisuje kao najodvratnija stvorenja u svojoj džungli. Ujedno su najpametniji i daleko najsličniji ljudima. Puni su sebe, dive se samima sebi, imaju rješenje za svaki problem, vole beskrajno raspravljati o nečemu poput liberala i sanjati o tome kako će nešto za što su zapeli riješiti sve probleme svijeta, a onda netko vikne nešto drugo i svi se okrenu za njim i zaborave na sve ono što su pomno planirali i najednom im pažnja ode negdje sasvim drugdje.

vole se rugati, i to ih na kraju dođe glave jer dirnu u nešto što je puno veće od njih i svega oko njih, što ne razumiju i čemu se rugaju jer to čemu se rugaju jednostavno ne razumiju. A i jer nema objašnjenja.

kao i sve životinje u džungli - a svaka predstavlja tip osobe ili ljudske zajednice - imaju naravno svoju pjesmu koja opisuje njihove vrijednosti i mentalitet.

Road-Song of the Bandar-Log

    Here we go in a flung festoon,
    Half-way up to the jealous moon!
    Don't you envy our pranceful bands?
    Don't you wish you had extra hands?
    Wouldn't you like if your tails were--so--
    Curved in the shape of a Cupid's bow?
        Now you're angry, but--never mind,
        Brother, thy tail hangs down behind!


    Here we sit in a branchy row,
    Thinking of beautiful things we know;
    Dreaming of deeds that we mean to do,
    All complete, in a minute or two--
    Something noble and wise and good,
    Done by merely wishing we could.
        We've forgotten, but--never mind,
        Brother, thy tail hangs down behind!


    All the talk we ever have heard
    Uttered by bat or beast or bird--
    Hide or fin or scale or feather--
    Jabber it quickly and all together!
    Excellent!  Wonderful!  Once again!


    Now we are talking just like men!
       Let's pretend we are ... never mind,
       Brother, thy tail hangs down behind!
       This is the way of the Monkey-kind.


   Then join our leaping lines that scumfish through the pines,
   That rocket by where, light and high, the wild grape swings.
   By the rubbish in our wake, and the noble noise we make,
   Be sure, be sure, we're going to do some splendid things!

_________________
Narod ne odlucuje - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:08

marcellus wrote:osim toga zagovarati rješenja lako čovjeka odvede u to da postane nekakav marksist, wanabe mesija koji ima rješenja za probleme o kojima realno ne zna ništa jer ih nikad nije morao u praksi rješavati. Pa ne zna koje su sve stvarne prepreke na putu do elegantnog rješenja koje svi vide kao rješenje

marks je primjer čovjeka koji je imao rješenje za društvene probleme jer je posve ignorirao stvarnost, ljudsku prirodu, ekonomske zakonitosti.

Dakle, postoji rješenje i za taj problem i sam si ga i naveo.
Treba svoja razmatranja i rješenja koja se nude iz njih uskladiti sa realnošću, ljudskom prirodom i ekonomnskim zakonitostima, a ne draškati svoj ego očekivanjem kako će rezultati takvih mesijanskih ponuda biti dramatični pa će njihov autor biti jako spominjana velika faca za koju su svi čuli i kojega su svi zapamtili, makar puno više po zlu nego po dobru.
A upravo je to bio modus operandi Marksa i slične ekipe.
Nisu riješili niti jedan jedini realan problem, nisu imali niti potrebnih znanja niti intelektualnih kapaciteta da dođu do njih, ali su zato izazvali čitave hrpe novih problema, većinom realno nerješivih osim na način napuštanja paradigme koja je i dovela do problema samih.
No, bitno je da su ih svi zapamtili kao velike face.
Međutim, za zaključak koji bi mogao dovesti do poboljšanja lošeg stanja je ipak potrebna racionalna analiza koja nudi i određena riješenja. 
Da dubiš na glavi, neće biti dovoljno samo konstatirati stanje, makar i na neki verbalno efektan način, jer će se tako realnost lako pobrkati sa karikaturom, a to ne može biti temelj za rješavanje problema, više za dobru stand up komediju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 23:11

ali ja sam tu da bih konstatirao stanje: Mijenjati svijet ili mijenjati bilo što jednostavno nije nešto u što se želim petljati, jer bilo koje "rješenje" može biti gore od svega što sad imamo. Ja ne mogu jamčiti ni za što.

rješenja neka svatko za sebe nađe sebi, a ako uvid u stanje može što pomoći, bit će mi drago

_________________
Narod ne odlucuje - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:22

marcellus wrote:ali ja sam tu da bih konstatirao stanje: Mijenjati svijet ili mijenjati bilo što jednostavno nije nešto u što se želim petljati, jer bilo koje "rješenje" može biti gore od svega što sad imamo. Ja ne mogu jamčiti ni za što.

rješenja neka svatko za sebe nađe sebi, a ako uvid u stanje može što pomoći, bit će mi drago

Pa dobro, ako svoju ulogu želiš svesti na to.
Ali moraš biti svjestan jedne činjenice koja većini promiče. Naime, svaka analiza ipak samom unutarnjom prirodom svoje metode, svojim da se tako pretenciozno izrazim unutarnjim duhom, nudi i neka rješenja makar implicitno.
Karikaturalne metode i analize će implicitno ponuditi i karikaturalna rješenja tipa treba baciti atomsku, neutronsku ili neku sličnu eksplozivnu napravu, treba sve polit benzinom i užgati ili treba rakiju popit i ćao đaci.
Samo je problem u tome da se to na kraju svodi na specifične načine izražavanja nezadovoljstva koja imaju i svoj unutarnji šarm, ali će se mali broj ljudi povoditi za takvim rješenjima jer i već intuitivno shvaćaju kako neće dovesti do nekog realnog poboljšanja.
To recimo ne razumije većina medija kod nas kada samo nastoje izazvati nezadovoljstvo i defetizam pod svaku cijenu, kao jedini cilj svojeg (dez)informiranja javnosti sve pod parolom da oni samo prikazuju realno stanje, jer jedino što mogu na taj način proizvesti je konsternacija, a cilj im je zapravo bio nekakvo revolucionarno djelovanje u smislu željene promjene stanja (katolibane stjerati u katakombe, pobacati lavovima i slično), dakle, upravo suprotno od konsternacije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Guest 11/10/2018, 23:29

Zapravo, takva su ponašanja u konačnici vrlo slična onih kod majmuna iz Kiplingovog opisa koji si naveo ranije. Majmun radi što majmun vidi, koristi majmunske metode koje u konačnici samom svojom unutarnjom prirodom mogu dovesti i dovode jedino do novih majmunarija. 
U konačnici jedina težnja postaje ona biti agresivan i orginalan na neki način (recimo agresivno i orginalno psovati sve i svakoga, znamo i takve primjerke sa foruma, neću ih konkretno navoditi) jer će neki pojedinačni majmun jedino na taj način biti zamijećen i ostati zapamćen.
I na kraju dolazimo do krajnjeg cilja takvih metoda - biti zamijećen i ostati zapamćen, što se na kraju svodi na draškanje vlastitog ega i uživanju u iluziji vlastite veličine sa nekog svojeg zamišljenog pijedestala.


Last edited by Speare Shaker on 11/10/2018, 23:31; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by marcellus 11/10/2018, 23:31

da, naravno da se rješenja nude implicitno, svaka kritika nudi implicitno rješenje, ali ja nikad ne želim upasti u eksplicitno nuđenje rješenja u stilu "mi moramo" ili "Mi trebamo".

Ne trebamo ništa, i tko bismo bili "mi"?

_________________
Narod ne odlucuje - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Narod ne odlucuje - Page 13 Empty Re: Narod ne odlucuje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 22 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum