ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

General galaksije se ruga veberu

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by immortal 21/2/2024, 23:28

RayMabus wrote:Zaboravio sam na šta misliš. Čitam ja više knjiga a ne samo jednog autora.

Čitaj nešto sama. Šta tebi najviše paše. Šta te ispunjava. Ne mogu ti ja tumačit nešto šta je tebi apstraktno itd.

Ne mogu ti ja objasnit da je taj izraz pet zvjezdica u osnovi samo oznaka za najviši rang generala a pošto je to galaktička konfederacija a to su miroljubivi svjetovi a galaksije su na fizičkoj ravni a ja sam anđeo Prijestolnik onda sam ja anđeo zaštitnik tih miroljubljivih svijetova i u osnovi to je pravo značenje tog pojma pet zvjezdica itd a ne da ja šetam u uniformi i kitim se ko neki debil tamo nekakvim značkama na prsima da mi se svi dive i pokorovaju i tako ta priča.

Meni je drža piđama i sve četiri u zrak i mozak na pašu i kafica i da mi se svi skinu s kurca, ako te baš zanima moje stanje uma a ne nekakvo paradiranje i kurčenje nekome u nekakvoj uniformi s nekakvih pet zvjezdica.

Imaš ljudsku predožbu kad ja kažem general pet zvjezdica o nekome u uniformi s pet zvjezdica na prsima a u osnovi radije zamisli baštu i lika koji drijeme i puca mu kurac al ako digne obrve pa nešto mu tu ne paše i drekne svoje onda ćeš vidit isto šta vidiš i na ovoj temi kad sam prije četiri dana nešto rekao a sad ćemo vebera poslati na istočni front  :D  da se bije s Rusima.

Eto. :D
napiši!
znam da foliraš
napiši mi autora tih tvojih galaksija
i nemam takvu predodžbu nego te zezam
ako veber krene na ruse idem i ja- ako se ne predomislim

immortal

Posts : 23220
2014-04-16


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by veber 21/2/2024, 23:34

RayMabus wrote:Evo sad ćeš ić na istočni front.

Čitaj dobro:



Njemačka vlada i kancelar Scholz potpisali su ugovor o isporuci projektila dugog dometa Taurus Ukrajini.

Ali oni to ne reklamiraju.

Protokol uključuje slanje prve serije projektila u Ukrajinu početkom ožujka. Isporuka će se plaćati iz paketa vrijednog 50 milijardi eura za 5 godina.

Iznos prvog ugovora je 34 milijuna eura, radi se o seriji od 25 projektila.

Također, njemačka vlada će prenijeti opremu za održavanje i skladištenje projektila u vrijednosti od 4,5 milijuna eura i unaprijediti 12 SU-24 u Poljskoj za zračna lansiranja ovih projektila.

Za samo nekoliko sati njemački ministar obrane telefonski će razgovarati sa šefom Pentagona. Sa sporazuma o prijenosu raketa deklasificirat će se zbog curenja informacija u američkom tisku, čekamo ih nakon razgovora ministara obrane SAD-a i Njemačke.

skureni, debilni ti upisi. njemački bombarderi su u poljskoj. ako se u rusjii otvori šaht moskva če biti rješena.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 21/2/2024, 23:37

To mi ništa ne znači šta su njemački avioni u Poljskoj. 

Ovo mi je draže: ti ih rokaš a oni ti jebu mater a možda ti zavrnu i plin.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by veber 21/2/2024, 23:54

RayMabus wrote:To mi ništa ne znači šta su njemački avioni u Poljskoj. 

Ovo mi je draže: ti ih rokaš a oni ti jebu mater a možda ti zavrnu i plin.
ajd hors prošeći.

zablude su debila kao ti da je njemačka ovisna o ruskom plinu. teže debilane.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 21/2/2024, 23:58

Nije ovisna. Ima LNG terminale sad itd. Samo je malo skuplji a onda je raja nadrkana pa ne glasa za Komšičevce.

To je moj cilj: klanje Komšičevaca.

Šolc naprimjer.

Nema veze šta ne shvačaš moj cilj bitno je da si sad shvatio da ću ja sprovesti svoju volju kako sam ti rekao prije četiri dana kad nije bilo ni govora o tome da će poslati rakete a onda odjednom sad pada vlada dakle Šolc ako ih ne pošalje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by veber 22/2/2024, 00:04

zdrogirani, daj si mira

da si u zagrebu ubio bih boga u tebi jer si mučio životinju

mlatio bih te dok ti crijeva na gubec ne bi izašla.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 00:13

Besan si jer sam ti ga učero.

Sad vidiš koliko si nebitan kad ja odlučim sprovest svoju volju.

Jači sam od tebe.

Pomiri se s time.

Moj tata ima veći kurac od tvog tate.

A ako sam ja anđeo tko je onda moj tata ?

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcT4hfMouDXwW-_gu0U_JyhRRr3_jRGMo0bmdfFu7Q3FvtvfjJVWg9LSDACOsZUrtO3c28s&usqp=CAU

https://hr.wikipedia.org/wiki/Bog


Smiri se veber. Jednostavno se pomiri s time da sam ja zakon i to je sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by veber 22/2/2024, 09:24

zamoran si

i dosadan.

hors ti je pojeo ono malo pameti kaj si imao.

nema GF, nisi nikakav general već si poremećena osoba.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 13:55

Ratno zrakoplovstvo govori o "ciljevima velike važnosti", kao što su bunkeri ili zapovjedna mjesta s kojih se upravlja neprijateljskim postrojbama. Taurus je u stanju probiti i više zidova od armiranog betona. U tu svrhu raketa se kratko prije cilja podigne više u zrak i onda se okomito obrušava na cilj velikom kinetičkom energijom.

Prije nego što stvarna bojna glava eksplodira, druga eksplozija probija rupu u zidu bunkera. Kroz tu rupu onda ulazi 400 kilograma težak takozvani metalni penetrator, koji senzorima ispituje koliki otpor još mora svladati. Tako Taurus može probiti i više katova bunkera prije nego što eksplodira bojna glava.

Krstarećim raketama Taurus ukrajinska vojska mogla bi napasti ruske položaje daleko iza prve crte bojišta. To bi joj omogućilo uništavanje opskrbnih putova ili zapovjednih centrala ruskih napadača. Ukrajina bi tako mogla napasti i ciljeve na Krimu, koji je pod ruskom okupacijom, što bi bilo presudno za vraćanje vlastitog teritorija.

Velika Britanija i Francuska već isporučuju Ukrajini svoje krstareće rakete Storm Shadow i Scalp, koje su slične, ali imaju manji domet, a navodno nisu ni tako precizne kao Taurus.

Ukrajina bi raketama Taurus mogla napasti ciljeve i daleko na ruskom teritoriju. To savezna vlada želi izbjeći jer strahuje od daljnje eskalacije rata. Osobito se savezni kancelar Olaf Scholz zato protivio isporuci Taurusa. Moskva je u više navrata upozoravala da se Ukrajini ne isporučuju rakete Taurus ili američke ATACMS, ali istovremeno ona koristi rakete velikog dometa kako bi napadala ukrajinske gradove.

Iz stranaka vladajuće koalicije, kao i iz dijelova oporbe, sve češće se čuju zahtjevi da se Ukrajini isporuče rakete Taurus. Tvrdi se da se samo tim raketama Ukrajina može obraniti od ruskih napada.

Od oko 600 raketa Taurus, koje ima Bundeswehr, između 150 i 300 je vjerojatno spremno za uporabu, a ostale bi najprije morale biti pripremljene za to. Cijena jedne rakete je oko milijun eura. Prije toga bi krstareće rakete Taurus, koje je razvio koncern MBDA, morale biti prilagođene za borbene zrakoplove ukrajinske vojske. Rakete Taurus, koje ima Bundeswehr, prilagođene su za zrakoplove tipa Tornado i Eurofighter.


Ukrajina očajnički želi njemačke Tauruse. Što je to?

RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by veber 22/2/2024, 13:59

i kaj ćeš poručniku HV?

prestani se drogirat.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 14:04

Dobro jutro veber

Pričaš s generalom galaksije

Kažeš ti : Smrt Rusima

Valjda im treba prvo pobiti one koji im zapovijedaju ( Putinovi posušnici ) ?


Krstarećim raketama Taurus ukrajinska vojska mogla bi napasti ruske položaje daleko iza prve crte bojišta. To bi joj omogućilo uništavanje opskrbnih putova ili zapovjednih centrala ruskih napadača.




Popij kaficu veberu. 


Ja ubijam i ne trepnem.


Zapamti tu gornju rečenicu kad ispalim Tauruse i njihove zapovijedne centre na okupiranom dijelu Ukrajine i pobijem ta Putinova govna koja šalju druge u smrt da ratuju za Putina i majčicu Rusiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 14:11

Bundestag je glasao protiv nacrta rezolucije opozicije kojom se zahtijeva opskrbe Ukrajine projektilima Taurus

https://twitter.com/front_ukrainian/status/1760651395789648119

Znači izabrali ste pad vlade i prijevremene izbore u Njemačkoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 14:20

Dok republikanci opstruiraju ne samo vlastiti zakon o granici nego i najvažnije saveznike SAD-a, i dok Scholz sjedi paraliziran prekriženih vlastitim rukama, Sjeverna Koreja i Iran vrlo rado zasipaju Putina oružjem. Naravno, to je očito izdanje trenutnog stanja u kojem se nalazi ruska proizvodnja oružja, tako da su joj potrebne te države 3. svijeta parije da popune praznine, ali barem ne razočaraju Vladimira.

Svijet gleda kako Zapad unatoč velikim kapacitetima totalno podbacuje. Ako se taj kurs ne promijeni, to će imati ozbiljne i nepredvidive posljedice za Zapad i svijet.


https://twitter.com/Tendar/status/1760558354546446685
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 14:23

Bundestag je odbio isporuku krstarećih raketa Taurus Ukrajini. Prijedlog parlamentarne skupine CDU/CSU u kojem se eksplicitno spominje ovaj njemački oružani sustav u četvrtak nije dobio većinu. Za su glasala samo 182 zastupnika, 480 protiv, a 5 je bilo suzdržanih.


Sad čete najebat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 14:56

Vlada (416)

SPD (207)

Zeleni (118)


FDP (91)


Opozicija (319) 

CDU/CSU (197)


CDU (152)


CSU (45)


AfD (78)


Ljevica (28)


BSW (10)


https://en.wikipedia.org/wiki/Bundestag

Sljedeći njemački savezni izbori održat će se 26. listopada 2025. ili prije toga kako bi se izabrali članovi 21. Bundestaga .

https://en.wikipedia.org/wiki/Next_German_federal_election
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 15:02

Njemački parlament Bundestag odbacio je danas, većinom glasova vladajuće socijaldemokratsko-zeleno-liberalne koalicije, zahtjev oporbenih demokršćana za isporukom krstarećih raketa Taurus Ukrajini.

Oporbena demokršćanska Unija CDU/CSU postavila je zahtjev u Bundestagu koji traži "preokret u njemačkoj vanjskoj i sigurnosnoj politici", čime bi se omogućila isporuka raketnog sustava Taurus Ukrajini.

Predsjednik Kršćansko-demokratske unije (CDU) i zastupničkog kluba Unije CDU/CSU u Bundestagu Friedrich Merz je pozvao zastupnike stranaka vladajuće koalicije socijaldemokrata, zelenih i liberala (FDP) da glasuju po savjesti i odobre isporuku Taurusa.

"Ukrajina i dalje ne dobiva u punoj mjeri sredstva koja su joj potrebna kako bi uspješno obranila od ruskog agresorskog rata", rekao je Merz. Sigurnosno vijeće Njemačke, u kojem odlučujuću riječ ima njemački kancelar Olaf Scholz, odbija isporuku njemačkog raketnog sustava Ukrajini. 

Promatrači smatraju da Scholz odbacuje isporuku ovog naoružanja s obzirom na to da bi se ovi projektili dometa 500 km mogli upotrijebiti i protiv ciljeva duboko na području Rusije te služiti za moguću eskalaciju sukoba.

Njemački Bundestag odlučio: Nećemo isporučiti moćne Tauruse Ukrajincima
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 15:27

Drugi (vladin) prijedlog koji poziva na isporuku dalekosežnih oružanih sustava i dodatnog streljiva je usvojen.

Sada je to neobvezujući zahtjev. Na njemačkoj je vladi da odluči hoće li ovaj zahtjev ispuniti djelomično, u potpunosti ili će ga samo ignorirati.

Znači li to da će biti poslane rakete Taurus? Ne. Dalekosežno oružje također može značiti više GMLRS/MARS II projektila.

U Bundestagu je održano glasovanje o drugom prijedlogu, prijedlogu vladajućih stranaka. Prijedlog, koji također uključuje isporuku dodatnih dalekosežnih sustava oružja i streljiva Ukrajini, odobren je (382 glasa za / 284 glasa protiv / 2 suzdržana).
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 15:36

  • MARS II / LRU / MLRS-I je europska varijanta M270A1 koja uključuje Njemačku, Francusku i Italiju. Mittleres Artillerieraketensystem (MARS II)  Lanseri su opremljeni Europskim sustavom za kontrolu vatre (EFCS) koji je dizajnirao Airbus Defence and Space. EFCS onemogućuje ispaljivanje raketa koje nose podstreljivo kako bi se osigurala potpuna usklađenost s Konvencijom o kazetnom streljivu.



I Lockheed Martin i američka vojska izvješćuju da GMLRS ima najveći domet od 70+ km.


Njemačka : Njemačka vojska (114 M270 pohranjeno, 40 MARS II), europska M270A1 varijanta nazvana Mittleres Artillerieraketensystem (MARS II) 

General galaksije se ruga veberu - Page 3 220px-MARS_%28MLRS%29_Bundeswehr
MARS II njemačke vojske
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 15:46

Uz poboljšanje proizvoda MARS II (PV) uz zadržavanje prethodnog lansirnog sustava i nabavu M31 vođenog višelansirnog raketnog sustava (GMLRS)  s brzinom od 3,4 Macha, mogućnost udaljenosti od oko 84 km i preciznost će ostvariti po prvi put ostvareno, što značajno doprinosi smanjenju kolateralne štete.nUz domet od 84 km, mogla se postići točnost pogotka (CEP) od 7 metara. 

Odbor za proračun Bundestaga odlučio je u studenom 2018. da, uz 22 postojeća MARS-a II, dodatnih 18 pohranjenih MARS-ova treba dovesti do statusa MARS II između 2020. i 2022. godine. To je prvenstveno uključivalo europski protupožarni sustav ECFS, električne umjesto hidrauličkih usmjerenih pogona i sustave za gašenje požara dušikom. Modernizacija bi trebala stajati oko 42 milijuna eura. 

Tri višecevna bacača raketa Mars II iz zaliha Bundeswehra isporučena su ukrajinskim oružanim snagama u srpnju 2022. za upotrebu u ratu u Ukrajini. U rujnu je njemačko Ministarstvo obrane najavilo isporuku dva dodatna višecevna bacača raketa Mars II iz zaliha Bundeswehra.


Navođeni MLRS (Multiple Launch Rocket System) ( GMLRS , M30 , M31 ) je obitelj precizno vođenih projektila zemlja-zemlja za višecevne bacače raketa MLRS i HIMARS s dometom od 70 do 150 km.

https://de.wikipedia.org/wiki/Guided_MLRS
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by RayMabus 22/2/2024, 16:27

Znači tako.


Vi u Njemčkoj mislite da se rat odvija na nekom drugom kontinentu i da Amerika mora riješavati vaše probleme pa ćete vi mazat oči kako eto vi ne bi bili uvučeni u taj rat.


Kako da ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by veber 22/2/2024, 17:07

sranje je droga i jeftino pivo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

General galaksije se ruga veberu - Page 3 Empty Re: General galaksije se ruga veberu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum