ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 41 of 54 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 47 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 31/3/2024, 01:04

T. wrote:
immortal wrote:
T. wrote:
Hoholo Mudovski wrote:Ako je ovo točno ovo je vrhunac ludila kod kabale.
Dakle Njemačka koja je refugies wilkomenzi & open borders ingenierima, ukratko trpačina je poslala policiju da zamjeni ukrajinsko topovsko meso na granici s Moldavijom i sprječava Ukrajince da kao izbjeglice dođu na Zapad.
A možda su u kukuruzu

Ono totalno pogubljeno

ne razumijem ovo da je trpačina poslala policiju na hranicu da spriječi bježanje Ukrajinaca na zapad

tko koga mijenja , tko koga sprječava, koja svrha policije 
tko postaje topovsko meso
švabe mijenjaju ukrajinsku vojsku na granici s moldavijom koja tu stoji kako bi spriječili bijeg ukrajinaca preko granice u moldaviju...
a ti ukrajinci koje su švabe zamijenili, idu s granice s modavijom u okolicu avdivke gdje će postati topovsko meso...
misliš li da su zahvalni na njemačkoj "pomoći ?
i srbi su svoje sređivali kad su se povlačili iz Hr... Oluja npr
mene poslali ..... a iza rata ni radno mjesto normalno, danas mi i zemlju kradu
šta treba pričati o ratu
normalno je da Ukri ne daju van iz države ali je glupo da sve ostale zemlje koje se boje napada rusa misle kako za njih Ukri moraju riješiti situaciju

immortal

Posts : 23220
2014-04-16


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by T. 31/3/2024, 01:16

Koga bi rusi napali i zašto ?
fali im zemlje, stanovnika, nafte, plina, ruda, kukuruza ?
daj se sredite više...
napali su preemptivno ukronaciste koji su spremali napad na ruse u donbasu i to je normalno...
i hvala bogu da su ih napali, to je jedna nacija od ku*ca, ni za što, hrpa govana...
po čemu su, ajde, ukrajinci poznati, ako izuzmeš par nogometaša ?
 za 20 godina će se zaboraviti da je uopće postojala država koja se zvala ukrajina...
i tako je najpoštenije...
sami su to tražili...
tko se danas sjeća rodezije ?

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 60810
T.
T.

Posts : 17354
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 31/3/2024, 07:42

Najluđe je što Ukri sami vide da nestaju, ali moraju odrađivati zbog predsjedničkih izbora u Americi iako za svoje nemaju vremena...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5251
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/3/2024, 11:14

Svakako će nestati ako Rusi pobjede rat. Tamo gdje su Rusi osvojili brišu svaki trag Ukrajinske nacije i države, stanovništvo koje se buni trpaju u logore. 
Nema pregovora sa Rusima očito je, a moramo mi raditi malo jače da im možemo više para poslati. 
Hrvatska je jedna od rijetkih država koja nije ušla u ovu Češku inicijativu za granate ne znam što Plenki čeka... 

Evo dokaz da i Nijemci su debili. 
Tvornica koja je proizvodila te rakete gasi proizvodnju jer nitko ne naručuje 


Kakvi idioti. Prvo da sutra izbije rat trebaju ti mjeseci da ponovo pokreneš proizvodnju. 
Nijemci ne naručju niti za sebe niti za Ukrainu. 
Ukrajinci su sa 200 StormShadow raketa sjebali Rusku crno morsku flotu i ubili im u par navrata i generale i pukovnike i pilote itd 

U nekom idealnom scenariju za 300 Taurus i dozvolom da mogu udarati po Rusiji, - nakon par valova raketnih napada Rusi bi se vozili par - nepar a pješadija bi jurišala pješice na UA kazetne granate

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/3/2024, 11:30

Francuzi planiraju Ukraincima kroz godinu dana dati stotine i stotine (dugoročno tisuće) komada svojih ispravnih vozila VAB (nešto slično kao BTR) jer oni rade masovne narudžbe novih oklopnih vozila pa ova starija ispravna će ostaviti Ukraincima.
Inače Francuzi imaju ogroman program modernizacije vojske između 2024-2030, ulažu desetke milijardi dolara u raznu tehniku od oklopa, aviona, tenkova, haubica, sve će proizvoditi francuska vojna industrija a ono što budu zamjenjivali iz aktivne službe - a to je ispravno - dobijati će Ukrainci. Tako da Ukrajinci će kroz par godina dobiti cijeli ispravni arsenal trenutne Francuske vojske.
Netko će reći da možda Mirage2000 ili VAB nije najmodernije oružje, međutim i takvo oružje je modernije nego 3/4 oružja što Ukrainci i Rusi stavljaju na front.
Rusi kako rat ide sve dalje, sve više koriste krš.. Kineske Bugije, MTBL i T62, BMP1... Imaju Rusi odličnu proizvodnju oružja međutim gubici su im takvi da ubacuju sve stariju tehniku iz SSSRa...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 31/3/2024, 11:32

AssadNaPodmornici wrote:
Evo dokaz da i Nijemci su debili. 
Tvornica koja je proizvodila te rakete gasi proizvodnju jer nitko ne naručuje 


Nisu debili. To namjerno rade tako da ih nitko ne pita te Tauruse sutra jer će reči da nemaju ni za sebe. Oni ciljano ruše svoje vojne sposobnosti kako ih Amerika, Britanija i drugi ne bi tražili da se oni izlažu i uključuju u ratove. Ovako nemaju i to je to. Kad nema ne možeš ga ni pitat da ti to da. To je i Merkelica isto radila: namjerno uništavala sposobnosti njemačke vojske da je nitko ništa ne pita da pošalje ili da. To im je politika. Oni to ne rade slučajno ili jer su debili nego to rade namjerno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 31/3/2024, 11:39

AssadNaPodmornici wrote:Francuzi planiraju Ukraincima kroz godinu dana dati stotine i stotine (dugoročno tisuće) komada svojih ispravnih vozila VAB (nešto slično kao BTR) jer oni rade masovne narudžbe novih oklopnih vozila pa ova starija ispravna će ostaviti Ukraincima.
Inače Francuzi imaju ogroman program modernizacije vojske između 2024-2030, ulažu desetke milijardi dolara u raznu tehniku od oklopa, aviona, tenkova, haubica, sve će proizvoditi francuska vojna industrija a ono što budu zamjenjivali iz aktivne službe - a to je ispravno - dobijati će Ukrainci. Tako da Ukrajinci će kroz par godina dobiti cijeli ispravni arsenal trenutne Francuske vojske.
Netko će reći da možda Mirage2000 ili VAB nije najmodernije oružje, međutim i takvo oružje je modernije nego 3/4 oružja što Ukrainci i Rusi stavljaju na front.
Rusi kako rat ide sve dalje, sve više koriste krš.. Kineske Bugije, MTBL i T62, BMP1... Imaju Rusi odličnu proizvodnju oružja međutim gubici su im takvi da ubacuju sve stariju tehniku iz SSSRa...
VAB je amfibija. Ako znaš šta je amfibija uopće a ako ne znaš onda ću za svaki slučaj pojasnit šta je to amfibija tako da budem siguran da svi znaju šta taj pojam znači i predstavlja: ima zada iza zadnjih točkova ugrađene motore s propelom i kad uđe u vodu onda može plutat i onda ti motori se upale i vrte te propelice i to vozilo postane brodić.
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 1280px-French_VAB_propeller_dsc06844
Detalj Pod Water Jet ( motor s propeloom ) za amfibijske operacije

A ujedno je to malo oklopno vozilo na četiri kotača dakle lagano i nije teško za močvare a dole je delta Dnjepra a Makron im daje rakete da mogu gađat Krim i crnomorsku flotu jer Makron ima fetiš da osvoji Krim i odsiječe Rusiju od Mediterana te također s morske strane šta više od Kavkaza jer se Makron ubacio sad i u Armeniju. Ujedno također ne želi im dati da se približe Odesi a samim time i Moldaviji a onda dakle i samim time samoj Rumunjskoj.

---

Pariz će opskrbiti Kijev stotinama oklopnih vozila i projektila

Francuska će Ukrajini isporučiti "stotine" oklopnih vozila, starih ali "još uvijek funkcionalnih", i rakete Aster, u sklopu nove serije pomoći Kijevu za njegov rat protiv Rusije, rekao je ministar vojske Sébastien Lecornu.

"Da bi držala tako veliku liniju fronte, ukrajinska vojska treba, na primjer, naša oklopna prednja vozila: to je apsolutno ključno za mobilnost trupa", objasnio je ministar u intervjuu za La Tribune objavljenom u subotu navečer. “Ova stara oprema, koja je još uvijek u funkciji, moći će izravno koristiti Ukrajini u značajnim količinama. Možemo govoriti o stotinama njih za 2024. i početkom 2025.”, dodao je.

Oklopne transportere VAB, stare više od 40 godina, u francuskoj vojsci zamjenjuju oklopna vozila nove generacije Griffon.

U veljači 2024. Francuska je izvijestila da je osigurala 250 jedinica.

VAB = doslovno znači "oklopno prednje vozilo"
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 1280px-Royal_Brunei_Land_Force_convoy_10_July_2022_02

Značajna' količina VAB-a iz pričuve donirana je Ukrajini 2022
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 BTR-2

Vojnici Oružanih snaga Ukrajine primijetili su da je francusko oklopno vozilo kompaktno i prilično prostrano iznutra, te pruža ugodne uvjete za slijetanje. Takvi oklopni transporteri dizajnirani su za rješavanje najšireg spektra zadataka kako u izviđanju tako i na bojnom polju.

Vozila se koriste za premještanje ili evakuaciju osoblja, prijevoz oružja, streljiva ili lijekova. Vojska je naoružala oklopni transporter VAB mitraljezom M2 Browning kalibra 12,7 mm.

Vojnici ističu da s takvom opremom samouvjereno ubrzavaju oslobađanje juga Ukrajine od ruskih okupatora.

Vojnici ukrajinskih zračno-jurišnih snaga ocjenjivali su francuske oklopne transportere VAB


Last edited by RayMabus on 31/3/2024, 11:47; edited 5 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/3/2024, 11:39

Možda i imaš pravo. Jednostavno ne žele Ukraincima dati Tauruse jer se straše Rusa. 
Ali OK bitno da šalju sve ostalo.. Stotine tisuća granata, dronovi, oklop, pzo sustavi.. Mogli su isto poslati par stotina tih krstarećih raketa. 
Još da zapadne pičke dozvole udar po Ruskoj infrastrukturi Ukrainci bi realno i mogli dobiti rat da im gađaju industriju nafte i oružja koja im je u dometu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/3/2024, 11:42

Transvestit Macron se potrudio pomoći Ukraincima. 
Iako bih volio da VAB ima jači top ali dobro nećeš sa time jurišati prvi na Ruse ali za dostaviti neku pomoć prvoj crti i izvlačiti ranjenike super je. 
Dobra stvar je kada dobiju ogromne količine ovih vozila super je za logistiku iz FR tvornica će dolaziti rezervni dijelovi.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 31/3/2024, 11:46

Primjer jednog propalog Ruskog napada. Koordinate su u komentaru tko želi gledati na google maps. 
Sve tehnika koja je u domovinskom ratu bila stara 


Nisu niti Ruski (čitaj SSSR) resursi neograničeni niti Ruska vojna industrija svemoćna.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 31/3/2024, 12:04

AssadNaPodmornici wrote:Možda i imaš pravo. Jednostavno ne žele Ukraincima dati Tauruse jer se straše Rusa. 
To san ja pročita od onoga tviteraša Tendara taj podatak a on je iz Njemačke i on je priča o tome kako je Merkel ciljano uništavala njemačku vojsku upravo iz tog razloga da je nitko ništa ne pita da daje i šalje u NATO misije i sad isto to sprovodi i Šolz plus Šolz je pod velikim Schroderovim ( Putinov prijatelj i lobista i bivši kacelar Njemačke ) utjecajem.

---

Najnoviji pokušaj kancelara Scholza da organizira ugovor o zamjeni s Ujedinjenim kraljevstvom i Ukrajinom prema kojem projektili TAURUS idu u Ujedinjeno Kraljevstvo kako bi se više Stormshadowa moglo prebaciti u Ukrajinu je jednako sramotan koliko i nelogičan. To poništava gotovo svaku ispriku koju su Scholz i drugi članovi SPD-a spomenuli, poput one da bi Njemačku ostavila ranjivom. Kako transfer projektila u UK umjesto Ukrajine čini Njemačku ne slabijom? Apsolutno smiješno. Ukrajina treba ovu raketu za određenu svrhu koju Stormshadow ne može isporučiti. Izložio sam to u objavi prije nekoliko mjeseci i nije se promijenilo.

Ova njemačka vlada je manifestacija političke sramote. Nema nikakve veze što bi Ukrajina mogla koristiti ove rakete protiv ciljeva u Rusiji (iako bi to bilo sasvim ok). Scholz i ostatak SPD-a su prestravljeni mišlju da bi njemački projektil mogao uništiti ponos Putina i Rusije, Kerčki most. Ovaj most je “problem”, zajedno s miješanjem Schröder kartela unutar SPD-a.

https://twitter.com/Tendar/status/1750566458088689863


Gerhard Fritz Kurt " Gerd " Schröder, njemački je lobist i bivši političar, koji je bio njemački kancelarod 1998. do 2005. Od 1999. do 2004. bio je i čelnik Socijaldemokratske stranke Njemačke(SPD). Kao kancelar vodio je koalicijsku vladuSPD-a iSaveza 90/Zelenih. Otkako je napustio javnu dužnost, Schröder je radio za ruske državne energetske tvrtke, uključujući Nord Stream AG,Rosneft i Gazprom.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gerhard_Schr%C3%B6der
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 31/3/2024, 12:12

AssadNaPodmornici wrote:
Iako bih volio da VAB ima jači top ali dobro nećeš sa time jurišati prvi na Ruse ali za dostaviti neku pomoć prvoj crti i izvlačiti ranjenike super je.  Dobra stvar je kada dobiju ogromne količine ovih vozila super je za logistiku iz FR tvornica će dolaziti rezervni dijelovi.

4000 jedinica isporučeno francuskim oružanim snagama u gotovo 30 varijanti i podvarijanti od uvođenja VAB-a
Postupno će ga zamijeniti VBMR Griffon i VBMR-L Serval (od 2018. odnosno 2022. nadalje)
2557 (uključujući varijantu 57 VAB OBS spomenutu u odjeljku "Topništvo i protuzračna obrana") u aktivnoj službi francuske vojske od 2021.

VAB VTT: Oklopni transporter
VAB PC: Oklopno zapovjedno vozilo
VAB Mephisto: Oklopni samohodni protutenkovski raketni sustav
VAB 2R2M: Oklopni samohodni minobacač 120 mm
VAB Bromure: Vozilo za elektroničko ratovanje
VAB RASIT: Oklopno izvidničko vozilo
VAB SAN: Oklopno vozilo za medicinsku evakuaciju
VAB RECO NBC: CBRN izviđačko vozilo
Mnoge druge varijante

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_equipment_of_the_French_Army#Armoured_vehicles

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Images?q=tbn:ANd9GcRF44PiDqIAu3MISPa8gXyGGKiXkv0u8SLw4A68VCMpsQ&s
VAB Mephisto: Oklopni samohodni protutenkovski raketni sustav

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Ob_85c829_2r2m-vab-3-1
VAB 2R2M: Oklopni samohodni minobacač 120 mm


Last edited by RayMabus on 31/3/2024, 12:14; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 179464
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 31/3/2024, 12:13

@BRICSinfo

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 GJ-eCwTXYAEeTMK?format=jpg&name=small

Elon Musk kaže "što duže rat bude trajao, Rusija će dobiti više teritorija".

"Ukrajina je tragično protraćila živote vojnika napadajući veću vojsku s dubokom obranom, minskim poljima i snažnijim topništvom, a bez oklopa i nadmoći u zraku! Svaka budala je ovo mogla predvidjeti."

https://twitter.com/BRICSinfo/status/1774310552082215352
---------------

Pa što onda radimo?
Da prekinemo rat dok Rusija još nije doživjela strateški poraz?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29095
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2024, 12:51

fronta i vijesti.

Nema nekih pomaka na fronti. Nema nekog "kolapsa" Ukrajinske fronte kako me je ekipa uvjeravala , niti je to bilo realno.

Što ne znači da Rusi ne napadaju svaki dan. Napadaju.
Svaki dan ima gomila gubitaka Ruskog oklopa i pješadije. ali baš gadni gubici. Recimo stavio sam sliku(ima i snimka) one jedne Ruske kolone tehnike uništene, koja je bila sastavljena isključivo od oklopa proizvedenog 60tih godina u SSSRu. T62, BMP1, BMD itd.
Ima i hrpa drugih snimki Ruskih gubitaka.
Tko želi gledati te snimke evo imate link;

https://twitter.com/front_ukrainian

Ukrajinci iako vizualno trpe puno manje gubitke u ljudima i oklopu, (vizualno da naglasim) ne znači da nemaju gubitaka.

Recimo Rusi su uništili još jednu S-300 bateriju prekjučer, vidio sam snimku na telegramu. Bilo je i ljudskih gubitaka u toj S-300 bateriji. Rusi je locirali duboko u pozadini uz pomoć dronova i pogodili iskanderom ili svojom verzijom HIMARSa , nisam proučava detalje.

Osim toga Rusi klasično zasipaju UA položaje sa jedrećim bombama. Jedini način da se obraniš od jedrećih bombi ako ne možeš obarati avione( a to očito Ukrajincima ne ide), jest da imaš mobilnu obranu, sa puno manje vojnika na prvoj crti.
Iako su te jedreće bombe stravične, međutim, postoji period dok one dođu i posijaju teren. Do tada ne znači da će vojnik biti u tom rovu, itd. Rusi prije napada posijaju frontu jedrećim bombama, a onda šalju mehanizirani napad.
Pošto taj mehanizirani napad najčešće propadne prije nego dođe do prednjih UA položaja, to znači da svakako jedreće bombe ne unište sve ali da nanose gubitke sigurno nanose. ali očito ne dovoljno da osiguraju Ruskom oklopu da se prošeta, Ruski oklop nakon toga krene u napad i onda najčešće bude spržen kilometrima prije, najviše zbog toga jer UA dronovi ih primjete, onda krenu Javelini, Stugne, mine, artiljerija, FPV dronovi, kazetne granate.

Eto tako vam to ide. Rusi udaraju UA položaje jedrećim bombama a onda šalju mehanizirani napad.
Sve jedno, kako sam rekao šuška se da unatoč ovim gubicima, Rusi sve jedno skupljaju novu "armiju" koja bi navodno trebala prema Harkivu, a Zelenski kuka po medijima da ako im ne dođe USA pomoć da ih neće imati sa čime zaustaviti.

Američke pomoći nema već skoro pola godine i Ukrajinci nisu kolapsirali.

Što se tiče Mike Johnsona.. za tjedan dana kaže da planira "gurati" novi paket pomoći za UA.
Ovo je ono što sam rekao.
48milijardi $ će vojne pomoći će Ukrajinci dobijati iz USA zaliha.. to će biti malo starije verzije Abramsa, Bradley, haubica, USA zalihe granata, kazetne municije, atacams rakete(pretpostavljam), a USA industrija koja se već pojačala dosta, će štancati nove Abramse, Bradlije, granate koje će ići u USA skladišta. Naravno doći će i hrpa raketa za Patriot sustave, hrpa dronova, koja NASAMS baterija, Javelini, Stingeri, hrpa ali baš hrpa toga.
i 12milijardi $ bi išlo UA državi kao izravna financijska pomoć, ali taj dio bi bio u obliku nekog jeftinog zajma(kojeg ionako UA neće vratiti jer nema odakle, ili ćemo ga isplatiti mi na razini EU, ili će to Trump koristit kao uvjet da ih prisili na pregovore - tipa otpisati ću vam to ako budete radili Rusima ustupke itd).

Samo da neki kurac prođe, to će omogućiti Ukrajincima da uspostave ponovo barem ravnotežu sa Rusima.

Sve jedno dugoročna perpsektiva rata je "pat pozicija".
Rusi rat mogu dobiti ako tipa u 2025 hrpa EU/USA država prestane pomogati Ukrajincima. Čak i tada Ukrajinci možda će biti spremni da se bore sa onim što imaju na raspolaganju, ali definitivno bi Rusi počeli brže napredovati a tko zna možda bi se dogodio neki veći poraz i onda bi došlo do destabilizacije UA vlade i kolaps. A tek tada Rusi ne bi bili zainteresirani za pregovore.

sa druge strane i Rusi mogi doslovno izgubiti rat.
u WW2 SSSR ekonomiju je držala USA , koja je slala 5 do 5.5% svoga BDPa SSSRu. (ukrajinci dobijaju 0.25% zapadnog BDPa )
u WW1 Carska Rusija je imala minimalnu pomoć zapadnih saveznika(jer da su i htjeli nisu im mogli puno pomoći zato su i Britanci napadali Dardanele i Galipolje da uspostave kontrolu nad tim prolazom i da imaju izravnu vezu sa Rusijom).
Ruska vojska 1917 je na fronti bila odlično naoružana. Imali su granata, topova, vojnika, hrane, pušaka, svega puno više nego 1914.
Međutim u Rusiji zbog rata je patila cijela ekonomija i dogodio se ekonomski kolaps i onda je Ruska vojska kolapsirala, revolucija, i onda su Švabe doslovno sjeli na vlakove i ulazili u Ruske gradove i stvarali nezavisnu Ukrajinu, BjeloRusiju, Poljsku, i hrpu drugih država a nitko im se nije suprostavlja.

Ukrajinci u nekom tom "idealnom scenariju" bi možda 2024 mogli ugušiti Rusku industriju nafte i goriva, što bi moglo utjecati prvo na financiranje rata i oružje a onda na stabilnost Rusije.

Nema države u svijetu koja je dobila bilo kakav rat ako je ekonomija bila sjebana. mi 91-95, ekonomija nije bila "savršena" ali nije bilo nestašica, niti inflacije, dok svega toga je bilo u Srbiji, Srpskoj i Krajini.

UA ekonomija je stabilna zbog zapadne pomoći, Ruska zbog nafte.
Ukineš jednoj ili drugoj strani nešto od ovoga, i dolazi do kolapsa ekonomije a onda i revolucija i kolapsa vojske.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 1/4/2024, 14:13

Putin potpisao novu mobilizaciju, 150k ljudi. Očito prebrzo troši meso.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19728
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2024, 14:55

ali to je standardna godišnja ročna mobilizacija.
Samo je "fora" što će od hrpe tih ročnika, od njih 150 000, sigurno će 10, 20, 30 000 ostati služiti Rusku vojsku.
ostatak Ru vojske se još popunjava dobro "tihom mobilizacijom", te najviše visokim plaćama.. u Rusiji u siromašnim regijama je plaća po par stotina eura, ono 300,400,500€  a vojska nudi plaće po 2000€.

zato sirotinja se javlja u vojsku, dodaj još tu propagandu , da "ukrainci su pred slomom", "kada uđemo u kijev dobit ćete stanove i ukrajinke" , "naša vojska ima sve naj naj", i naravno , dođeš u napad, strpaju te u BMP1 i ideš na Ukrajince koji imaju dronove, javeline i kazetno streljivo i završiš u čevapima.. ali pošto si "dobrovoljno pristupio", nitko se ne buni previše radi gubitaka..

baš ima hrpa snimki ogromnih RU gubitaka , samo danas koliko ih je izbačeno.

međutim opet to i nisu toliko "stravični" gubici tipa WW2 .. možda je to koja stotina , dvije -tri stotine , mrtvih i ranjenih, nije to katastrofalno za veličinu Ruske države.

sve jedno nemaju niti Rusi neograničeno mesa i rat iako "svi podržavaju Putina", vrlo vrlo malo Rusa je zainteresirano da gnjoje za Putina.. imaju loš natalitet kao Ukrajinci, muslimni se množe itd

zna to i Putin zato odbija ovu pravu mobilizaciju.
sve jedno ako im se gubici nastave gomilati, a usput udari po RU rafinerijama će dovesti do kašnjenja i smanjivanja plaća, a onda ako počne mobilizirati sinove jedince iz srednje klase Moskve ili muslimane iz Dagenestana, Tatarstana, Čečenije, jedno je kada je netko iz tih regija profesionalni vojnik, ili pristupi kao dobrovoljac za pare, međutim kada tim familijama dođe poziv da gnjoje za Putina , onda bi mogli neredi biti žestoki. i ovako su bili radi one prve mobilizacije gdje su zvali pričuvu.

zato govorim koliko je jebeno teško Ukrajincima, tako je i Rusima.
Jedna i druga strana kalkulira sa mobilizacijom itd, balnasiraju između ekonomije, potrebe vojske i stabilnosti države.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2024, 15:53

Inače jedna stvar u sjeni onoga terorističkog napada koji je vjerojatno izveo ISIS(kažem vjerojatno jer uloga FSBa nije čista).

Nije samo da su Ameri i Turci upozorili Ruse , pazi Rusi su dobili izgleda i direktno upozorenje od Irana, da Tađikistanska frakcija ISISa sprema napad na Rusiju, i debili , ostali debili, sada su i službeno okrivili Ukrajinu, iako nešto "tiho", ne "pumpaju kroz medije i UN", jer očito niti prosječni Rus nevjeruje u pizdarije što pričaju demetni vladari Rusije.. u kojima neki naši forumaši vide "uzor i alternativu zapadnoj kabali guštera".. gušteri u Moskvi i u Davosu, isti kurac

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 1/4/2024, 21:07

Inače kako rekoh ima dosta snimki uništavanja RU tehnike, ljudi i oklopa.
Sada čitam neke analize izgleda da je velik dio ti snimki propali RU napad zapadno od Advijevke. 
Prema nekim pričama skoro 50 oklopnih vozila i tenkova upotrebljeno ekipa komentira da je nekih 20ak od toga uništeno a ostali se povukli.
Ludi Geroman na twiteru se tješi da su ostali preživjeli i pregazili UA položaje ali nema dokaza o tome 


Jedna snimka. 
Ima hrpa snimki samo danas ali još treba utvrditi koja je dio ovoga masovnog napada a koja je negdje drugdje. 
Ako je sve ovo istina a vjerojatno jest to je bio najveći Ruski mehanizirani napad u 2024 koji je vrlo vjerojatno neslavno propao prije nego je došao do prvih UA rovova 
Ali obavijest vas sa detaljima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


immortal and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal 1/4/2024, 21:28

T. wrote:Koga bi rusi napali i zašto ?
fali im zemlje, stanovnika, nafte, plina, ruda, kukuruza ?
daj se sredite više...
napali su preemptivno ukronaciste koji su spremali napad na ruse u donbasu i to je normalno...
i hvala bogu da su ih napali, to je jedna nacija od ku*ca, ni za što, hrpa govana...
po čemu su, ajde, ukrajinci poznati, ako izuzmeš par nogometaša ?
 za 20 godina će se zaboraviti da je uopće postojala država koja se zvala ukrajina...
i tako je najpoštenije...
sami su to tražili...
tko se danas sjeća rodezije ?
svašta
a šta su radili u južnoj Njemačkoj do nedavno skoro
zašto forsira rusko carstvo i sve zemlje bivšeg sssr-a
da to žele druge zemlje bi im se već pridružile

na kraju će nastradati ako ne od drugog naroda od svog vlastitog
Ukre neće osvojiti

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23220
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 2/4/2024, 00:43

AssadNaPodmornici wrote: Tako da Ukrajinci će kroz par godina dobiti cijeli ispravni arsenal trenutne Francuske vojske.

Dat će sve samo da Ukri budu topovsko meso umisto  njih. Ali izgleda da sad postoji neki problem, Ukri su sve manje zainteresirani za ići ginuti za svoju elitu. Imaju i oni internet i mogu se informirati.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12427
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 2/4/2024, 00:44

Još jedan propali RU napad 
Ugljedar


Prošle godine su Rusi napadali Ugljedar i dvije brigade su uništili pa su Ruski blogeri govorili da jedan nepsobni dagenestanac šalje Ruse u samoubilačke napade. 
Tražili su njegovu smjenu a Putin mu je kasnije davao medalje i još ga unaprijedio. 

Ovo gore a ima i snimka je navodno jedan propali mehanizirani napad. 
Čekam analize jer kako rekoh u zadnja dva tri dana ima gomila snimki Ruskih propalih napada. 



Međutim prije nego su Rusi napali Ugljedar zasuli su ga sa aviobombama 
https://t.me/zoka200/22294


I ovo je navodno raketiranje Ugljedara isto 
https://t.me/c/1647775391/11883

Kao što vidite Rusi se ponašaju klasično. 
UA prednje položaje zaspu sa velikom količinom aviobombi i granata i raketa i onda idu u frontalni napad. 
Frontalni napadi uglavnom (ne uvijek) završe Ruskim gubicima prije nego dođu do UA prednjih položaja.

Ali tako Rusi koriste prednost u granatama, aviobombama, oklopu i ljudima. 

Ukrajinci jedino imaju prednost u dronovima. 

Imaju i Rusi dronove ima i danas snimki UA gubitaka, baš je danas nažalost bio jako krvav dan prema količini snimki ima poginulih na obje strane.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 54 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 47 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum