ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 22 of 54 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 38 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 8/3/2024, 03:53

FRANK wrote:Ukrajince organski nemogu smisliti Jos odkad dammih vidjao u cetnickim uniformama. 
Amerikance Jos od kada su nas zaustaviLi kod banja Luke
Zidove...mislim zna se
Engleze Jos od Bleiburga
Ali pitam se tko moze voliti ruse
:tu tako rode, isto potpisujem.

dijagram

Posts : 18738
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski 8/3/2024, 08:18

Pavle Kalinić jednom reče, kada su Britanci izlazili iz EU tražili su da njihove obavještajne službe nesmetano djeluju u BiH...
To je sve ista anglosaksonska ekipa kojoj ne odgovara nikada trajan mir, nego im treba neuralgična točka koju mogu aktivirati bilo kad...
Kroz to treba gledati Banjaluku, nadglasavanje Hrvata, ...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 5260
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 8/3/2024, 12:15

srblje će srat uvijek.

ne bulazni kao i svi ostali kmetovi.

koliko te plaćaju za botanje

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 8/3/2024, 12:42

dijagram wrote:
FRANK wrote:Ukrajince organski nemogu smisliti Jos odkad dammih vidjao u cetnickim uniformama. 
Amerikance Jos od kada su nas zaustaviLi kod banja Luke
Zidove...mislim zna se
Engleze Jos od Bleiburga
Ali pitam se tko moze voliti ruse
:tu tako rode, isto potpisujem.
Amen

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


immortal likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 8/3/2024, 12:55

veber wrote:
FRANK wrote:
Amerikance Jos od kada su nas zaustaviLi kod banja Luke
tu je krivousti kriv.

bili smo na vrbasu, most.

mogli smo ući kao djeca u školicu.

samo je bitna bila ercegovina i krivoustog neke fantazije.
i onog udbaša iz kanade. 

banja luka je hrvatski grad kolniziran od srblja.
Amen brate

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 8/3/2024, 14:17

Jutarnji danas  
[size=31]SMRTONOSNA TAKTIKA[/size]
[size=47]U 12 dana srušili su čak 13 aviona: Ukrajinci izumili sustav koji nemaju čak ni Amerikanci![/size]
Sjedinjene Države i saveznici trebali bi sustav nabaviti što je prije moguće, tvrde Britanci
Piše:
L.G.

Objavljeno: 08. ožujak 2024. 12:59
:)

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12427
2015-08-22


Hoholo Mudovski likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 8/3/2024, 16:22

stojim na jebenom mostu.

gledam jebeni vrbas.
lijepa je rijeka.

i onda vele ajmo doma,

jebo im isus mater

bili smo kilometar od vojarne 

jebo bog mater tuđmanu i onom uddbašu

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


immortal likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/3/2024, 16:59

catabbath wrote:Jutarnji danas  
[size=40]SMRTONOSNA TAKTIKA[/size]
[size=47]U 12 dana srušili su čak 13 aviona: Ukrajinci izumili sustav koji nemaju čak ni Amerikanci![/size]
Sjedinjene Države i saveznici trebali bi sustav nabaviti što je prije moguće, tvrde Britanci
Piše:
L.G.

Objavljeno: 08. ožujak 2024. 12:59
:)
Kakve pizdarije 
LOL. 
Nažalost nije niti jedan avion srušen, nema dokaza. 
Rusi i dalje po cijeloj fronti bacaju aviobombe i zapravo te aviobombe nanose Ukrajincima najveće gubitke i jedini su razlog zašto Rusija uspijeva tu i tamo osvojiti koje selo. Jednostavno zatrpaju selo sa aviobombama dok ne naprave dovoljno štete da se druge Ruske jedinice ušetaju. 

Rusi su poboljšali te bombe da ih bacaju sa udaljenosti od 40-50km a Ukrainci da bi ih ulovili moraju pzo sustave približiti fronti a onda ili trpe gubitke ili nemaju raketa.

Jedino će količina tih bombi smanjiti kada dođu F16 avioni i odobri Usa pomoć sa novim raketama za Patriot i možda kojim sustavom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/3/2024, 17:01

Francuska je od MBDA naručila dodatnih 200 projektila Aster. Kupljene su za ukrajinsku bateriju sustava protuzračne obrane SAMP/T i fregate francuske mornarice.

Enlarge this imageClick to see fullsize
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 GIKGGw4WEAAYKEw?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 8/3/2024, 17:22

AssadNaPodmornici wrote:
Rusi su poboljšali te bombe da ih bacaju sa udaljenosti od 40-50km a Ukrainci da bi ih ulovili moraju pzo sustave približiti fronti a onda ili trpe gubitke ili nemaju raketa.

Jedino će količina tih bombi smanjiti kada dođu F16 avioni i odobri Usa pomoć sa novim raketama za Patriot i možda kojim sustavom
Aster 30 skoro pa duplo jeftiniji od Patrota ( rakete za Patriot ).

Presretači projektila po cijeni

Aster 30, cijena: 2 miljona dolara a Patriot raketa 3,7 miljona dolara.

Ne moraš baš približavat taj PZO crti bojišnice toliko ako raketa ima veći domet. Stvar je i u cijeni jer ako je samo razlika pola miljona dolara a ovdje se toga puno troši onda ćeš na takvih sto PZO raketa dugog dometa imati razliku od 50 miljona dolara u cijeni.

Prevedeno: Patriot nije opcija dugoročno ako samo želiš na bojišnici dugoj tisuću kilometara napraviti to da odbiješ njihove lovačke bombardere da se približe i bacaju jedreće klizne bombe.

Patriot ima vjerovatno neke dodatke pošto je to ipak američka vojska naručivala za sebe pa oni traže xy ovoga i onoga jer gledaju situaciju šta ako im Kina il Rusija il netko treći ispali balističku raketu itd al za ovo odbijanje tj da spriječiš lovačke avione da ti se približe bitan je u osnovi sad ovdje domet i cijena rakete jer će ih trebat puno i to dugoročno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179481
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 8/3/2024, 19:01

Drugi švedski archer pogođen dronom kamikazom lancet. 
Prva snimka od prije koji tjedan nije nikako klasificirana jer se vidi samo kako ide dron Lancet prema archeru ne vidi se šteta (to drugi dron potvrdi). Pošto nema štete Oryx ne klasificira takve stvari jer ne može potvrditi da li je uništen, oštećen ili možda dron se nije detonirao.
Ovdje se vidi pogodak u vožnji, iza u dio gdje je sustav. U svakom slučaju ide ovo na višemjesečni popravak u Švedsku


Od ostalih zanimljivih snimki,
Ukrajinski sniperist pogodio Rusa koji je u torbi imao mine. Barem je smrt bila brza 


Francuzi izjavili da i dalje ostavljaju mogućnost da pošalju vojsku u Ukrajinu ako zatreba. FR značajno povećava količinu vojne pomoći Ukraincima. Dosta su digli vojni proračun, i ulažu u vojnu industriju da bi pomagali Ukraincima. 
Rusi njima za razliku od Švaba ne mogu prijetiti jer jebiga Francuzi imaju nekoliko stotina nuklearnih raketa sa kojima mogu izbrisati Rusiju iz povijesti. 


Dalje. Lova za Čeških 800 000 granata velikog kalibra je skupljena. Uskoro će početi dolaziti Ukraincima i tako će se možda i trajno riješiti nestašica sa granatama. Jer taman dok se ove potroše Eu i Usa industrija će više štancati od Rusije.

Sada se skuplja koalicija za dronove. Britanci su već uložili par stotina milijuna eura u to da će Ukrajincima dati neke dronove, mislim da se radi o cifri 10 k dronova, mislim da su nešto tipa Šahid dronovi. Pretpostavljam da će sa njima Ukrainci smiti udarati po Rusiji.

Inače negdje sam pročitao da je zbog udara UA dronova po Ruskoj infrastrukturi, proizvodnja Ruske nafte pala za 20% a čelika za nekoliko % u odnosu na prije rata.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by FRANK 8/3/2024, 19:21

veber wrote:stojim na jebenom mostu.

gledam jebeni vrbas.
lijepa je rijeka.

i onda vele ajmo doma,

jebo im isus mater

bili smo kilometar od vojarne 

jebo bog mater tuđmanu i onom uddbašu
Izvidjacka satnija 7 gardijska brigada Pume.
Od 1994  ponosno sam nosio uniformu jedne od najslavnijih HV brigada 
Od 1992 do 1994 
HOS Ljubuški pa potom prva gardijska HVO Busici.
I da jeben mater krivoustom JNA general majoru i kanadskom udbasu. 
Taj HVO je bio kurac dok nisu preuzeli Roso Blaskic i Petković. 
A sirokobrijeske bande ionako su zapovijedali sami medju sobom. Uzas Teski. HDZ banda

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 8/3/2024, 19:44

pozdrav suborcu.

i nema traktorijade II

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/3/2024, 01:15

Inače Ruska ofanziva zaustavljena opet. Osvojili su Avdiivku i 7-8km prostora zapadno od Avdivke plus nekoliko sela na svim drugim frontovima.. i to je to. Pritrpili su ogromne gubitke u ljudstvu i materijalu, ako je vjerovati snimkama , gdje Ruskih gubitaka ima puno više . 

Rusi kukaju da njihove napade najviše zaustavljaju Ukrajinski dronovi kamikaze, da ih imaju toliko da love pojedinačne vojnike sa njima, a svaki komad tehnike napada nekoliko dronova. Snimki ima pun kurac. 

Iskreno da nije tih dronova kamikaza vjerujem da bi Rusi uz ovakvu nadmoć u teškom oružju barem došli ispred većih gradova, a Crno More bi kontrolirali. Ovako Rusi ne mogu niti isploviti van luke, a niti tamo nisu sigurni. 1/3 crnomorske flote je uništena. 

Sa druge strane, ono što dronovi ne mogu zaustaviti su Ruska avijacija, koja je na početku rata išla traljava i trpila ogromne gubitke, sada prema snimkama baca ogromne bombe, koje su sve preciznije, sa velikih udaljenosti. 
Pri tome Ukrajinci gube SAM sustave, danas im je lancet uništio skupi radar za NASAMS bateriju. 

Ukrajinci te Ruske avionapade jedino mogu "ublažiti" tako drže puno manje vojnika na prednjim pozicijama. 
Nema drugog načina. 
ne obaraju ih, što zbog nedostatka raketa, što što se boje približiti skupe radare i PZO sustave bliže ... 


 što se tiče Ruske jesenske/zimske ofanzive(počela je po meni sredinom 10og mjeseca masovnim propalim napadima na Avdiivku ), moguće da će Rusi sada u "operativnu" pauzu, pa kreću opet na ljeto. 

Međutim ovaj put Ukrajina ima vremena rasporediti milijun komada granata što će dobiti od EU , te vjerojatno USA, i druge resruse. 

Ako prođe USA pomoć, moći će mobilizirati još vojnika.. sve u svemu rat teška pat pozicija. Par forumaša je predviđalo kolaps UA pozicija, čak sam i ja predviđao da će im nešto lošije ići bez USA pomoći,(ali ne kolaps) ali Ukrajinci se jebeno drže, najviše zahvaljujući dronovima kamikazama, a iako imaju 5x manje granata - to ne znači da ih nemaju. 

UA artiljerije je u pravilu efikasnija, preciznija i većeg dometa. Granate štede prije nego registriraju Ruski napad onda prže.

međutim ne mogu trošiti granate na druge stvari, tipa zasipanje ruskih položaja dan noć..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by catabbath 9/3/2024, 01:30

Mana dronova su vremenski uvjeti. Sve super dok je relativno ok vrijeme za letiti ali ako se zareda period jako lošeg vremena onda im je uporaba jako ograničena ili nikakva

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12427
2015-08-22


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/3/2024, 06:00

catabbath wrote:Mana dronova su vremenski uvjeti. Sve super dok je relativno ok vrijeme za letiti ali ako se zareda period jako lošeg vremena onda im je uporaba jako ograničena ili nikakva
je. onog kupljenog u lidlu

ove kaj ja konstruiram i razvijam imaju 20 kila nebitno je vrijeme.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/3/2024, 10:36

Diljem Rusije izvedeni napadi dronovima kamikazama.
Bilo je dosta udara u zračnoj bazi kraj Rostova na Donu gdje je prema komercijalnim sat snimkama bili stancionirani A50 avioni.
Zbog dva ta oborena aviona, Rusi ih mislim gotovo ne koriste ili barem nisu neko vrijeme. Vjerojatno su Ukrainci imali dobar intel da se oni nalaze tamo ili neka druga tehnika, nevjerujem da bi džabe udarali po toj bazi.

Pojavit će se negdje izvješće štete valjda, tipa nove sat snimke ili će nešto leek na telegram. 

Republikanci kompliciraju opet. 
Koliko sam shvatio onaj dio pomoći Ukraincima koji nije vojni bi pretvorili u kredit a Ruska imovina bi bila kolateral. Haha. 
Ovako iz glave 2/3 pomoći je vojna pomoć, to je oružje a 1/3 je financijska. Svakako Ukrainci im nemaju odakle to vratiti pa će vjerojatno usa to ionako otpisati ili ćemo mi iz Eu platiti. 





Inače Ukrajinci najavljuju ako dođe Usa pomoć da će opet napadati. 
Po meni debilizam 
Jedno se braniti a kada napadaš moraš imati više resursa ili barem jednako a superiorniju vojsku u svim segmentima a Ukrainci to neće imati niti sa novom Usa pomoći. 

Inače jedna i druga strana se pripremaju za dugoročni rat i odbijaju ozbiljne pregovore

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/3/2024, 11:16

kao što ja pomažem ukrajincima izradom modela, netko s druge strane to radi za ruse.

činjenica je da su spušili, rusi.

sada je samo pitanje cijene pušenja

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/3/2024, 11:43

u EU se stvara koalicija za dronove.
Ukrajinci su razvili najjaču industriju dronova na planeti, (Rusija je druga), ali da bi Ukrajinci zadržali prednost, ne mogu oni sami sa 30-35milijuna stanovnika .

Problem sa dronovima, jest što se tehnologija tako brzo mijenja i napreduje (i kontra mjere) da doslovno novi modeli i rješenja se izbacuju na tjednoj bazi.
Nije to 155mm granata, pa da je ista ona iz 1970 i ona iz 2024. (više manje istina, ima i tu različitih čudesa).

Ukrajinci su često kukali da im od zapada su znali dolaziti dronovi koji nisu kurca vrijedili na bojištu, jer iako su novi, međutm zbog raznih Ruskih protumjera, često ne rade kako treba.
Međutim ako bi se u Europi razvila linija komunikacije, kakva postoji u Ukrajinskih firmama, gdje ekipa sa fronte javlja točno šta im treba, a onda ovi u tvornicama/pogonima prilagođavaju.

jer EU radi sada "ozbiljnu" koaliciju za dronove(kao koaliciju za granate, koja unatoč problemima, ipak daje rezultate) , pa nadam se da je tu tjesna suradnja sa Ukrainskim firmama i Ukrajinskom vojskom.
EU je bogata regija od 600 milijuna ljudi(sa GBR) ,tu je potencijal da se dronovima zgazi Ruska vojska čak i dobije rat.
Sjećate se kada sam prije godinu dana pisao više puta da će dronovi odlučiti rat. Izgleda da ide u tom smjeru.

Inače i Rusi se uče i prilagođavaju.
I Rusi često imaju slične probleme.

Jedan Ruski telegram kanal je pisao, da je Ruska država pokušala pokrenuti proizvodnju u velikim državnim firmama.
I kažu Rusi, dobiju te državne firme narudžbu, i dokle počnu dolaziti ti dronovi na bojište, često prođe par mjeseci, i dođu u velikom broju - da većina dronova tada ne vrijedi kurca.

Da one manje privatne Ruske firme s druge strane, (kao i Ukrajinske) puno brže se prilagođavaju da oni isporučuju kvalitetne dronove(ti su dronovi i onesposobili ove Abramse barem 1 ili 2 Abramsa. Treći Abrams je pogođen nečim u gusjenicu pa je posada utekla kao i iz prva 3).

Tako da EU ima kapaciteta za dronove, i tu treba dati slobodu firmama , da proizvode što od vas Ukrajinski vojnici traže. Oni vam pošalju šta sve dronovi moraju imati, Ukrajinci iz svojih privatnih firma bi mogli dolaziti u EU firme da podijele svoja tehnološka rješenja, i onda bi se mogla koristiti masovna Europska ekonomija i industrija koja bi to sve financirala.

I pošto sustavi za borbu vs dronova napreduju , tu treba biti ažuran. Ono što neka tvornica proizvodi danas, za 3 mjeseca moguće da neće vrijediti kurca(kako koji segment, neki kvalitetniji vojni skuplji će sigurno vrijediti duže, nego manji FPV dron ).

Ali uz dobru organizaciju, lovu, te komunikaciju sa Ukrajinskim firmama i vojskom , trebalo bi to ići. Tako ja to zamišljam.

Kako rekoh , nažalost niti jedna niti druga strana ne razmišljaju dugoročno o pregovorima i miru.

Ukrajinci su ovu zimsku Rusku ofanzivu osakatili uz pomoć dronova. Pogotovo što im fali granata, teškog oklopa, ljudi, jednostavno rojevi dronova ostaju najbolje oružje.

Ukrajinci već sada imaju FPV dronove koji napadaju Ruske mete i po 10-20km u dubini. Takvi su vjerojatno dosta skuplji i kompliciraniji. Tu je nešto gdje bi razne EU firme mogle uletiti .
Britanci su se izgleda dali u masovnu štancu dronova kamikaza velikog dometa u koje ugrađuju mlazne motore. Takvi dronovi bi imali mogućnost da napadaju Ruske mete u dubini, tipa stotinama km dalje, da gađaju Rusku industriju nafte i vojnu industriju.

Ako Ukrajinci žele dobiti rat, moraju gađati industriju nafte i počeli su udarati po čeličanama i takvim tvornicama. Rusi imaju brutalnu centraliziranu vojnu industriju, koja je ulaganjima zadnjih 20ak godina opremljena najmodernijim EU strojevima, ali ostaje mana da su takve tvornice "fiksne mete". Dakle ako ih zaspeš sa rojevima dronova kamikaza koje imaju bojeve glave barem od par desetaka kg, nije kao krstareća raketa od 500kg eksplozija(jer Zapad zabranjuje da se takve rakete koriste u napadu na Rusiju , šteta), a sve jedno i ovakvi dronovi mogu napraviti sranje Ruskoj industriji, vidili smo kako su Ruski/Iranski Šahed dronovi radili sranja Ukrajincima.

Ukrajinci zbog toga ne mogu imati masovnu proizvodnju teškog oružja više, tipa tenkova i takvih sustava, jer to zahtjeva velike čeličane i pogone koji su fiksne mete za Ruske projektile, pa su Ukrajinci raspršeni u stotine i tisuće mali firmi gdje svaka radi po desetke ili stotine FPV dronova dnevno. (teško oružje za sada mora najviše doći iz USA, jer EU je pogasila većinu tih pogona i potrebno je nekoliko godina da se tu zagrije).
Bogami kada se zbroji, Ukrajinci će izgleda bez problema doći na 1milijun FPV dronova godišnje.
EU je obećala da će naštancati još 1milijun dronova.

Rusi već kukaju po telegramu, da već svakog vojnika love Ukrajinci dronovima. Tako da Veber ako imaš utjecaja u svojoj firmi, poduzemi nešto, pričaj sa šefovima, neka stupe u kontakt sa Njemačkom državom, i neka se povežu sa Ukrajinskim firmama. Ima nas u Europi nekoliko puta više nego Rusa, plus smo dosta bogatiji, imamo puno više tvornica.

sve jedno da bi Ukrajinci opet dobili rat, moraju zaustaviti Ruske avione. Oklop Ruski i meso će se nekako sjebati dronovima, granate dolaze i tu će se UKrajinci već u drugoj polovici ove godine izjednačavati sa Rusima, ali Ruski avioni su pošast a nema trenutno kontra mjera.

To bi bilo super za EU armije i EU industriju općenito. Zamisli kada stane rat, Ukrajinci će imati tisuće firmi koji će proizvoditi hrpu takvih igračaka, za svijetsko tržište.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 9/3/2024, 11:59

catabbath wrote:Mana dronova su vremenski uvjeti. Sve super dok je relativno ok vrijeme za letiti ali ako se zareda period jako lošeg vremena onda im je uporaba jako ograničena ili nikakva

kako koji dron.
Imaš i malo kvalitetnije dronove, sa noćnom optikom, naravno ta optika je "skuplja" od samog drona i to nekoliko puta skuplja, Rusi su i osvojili Avdiivku jer baš je bilo u jednom pravcu par dana loše vrijeme pa su se jednostavno zaletili i ušli u grad. Ukrajinci su imali nešto tih dronova sa noćnom optikom, ali ne baš dovoljno da zaustave Ruski napad.

Sa juga su u Avdiivku ušli doslovno kroz kanalizaciju. Dva mjeseca su kopali i čistili tunel, a "buku" su maskirali tako da su dan noć ispaljivali granate da Ukrajinci ne bi skužili da im ovi ispod zemlje kopaju. Usput nedostatak granata je bio problem, jer Rusi su ponovo mogli koncetrirati artiljeriju bez puno straha od UA artiljerije koja je morala štediti granate samo na Ruske frontalne napade.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 9/3/2024, 13:13

opet o istom.
di je onaj kreten gnjč koji je tvrdio da rat dronovima ne postoji
dron je obična letjelica koja nosi na sebi neki teret

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 22 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 22 of 54 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 38 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum