ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 19 of 54 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 36 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 4 Mar - 12:31

Šandor Winnetou wrote:
AssadNaPodmornici wrote:od gubitaka sa Ukrajinske strane što sam vidio neke snimke, nisam jutros pogleda za nove, ali za vikend.
1)uništen još 1 američki Abrams
2)uništen poljski krab
3)uništena slovačka suzana
4)uništen još jedna S300.

Ukrajinci tvrde da su oborili Ruskih 15 aviona u dva tjedna, dakle svaki dan po jedan, nažalost nema dokaza da je iti jedan jedini uništen. Rusi i dalje ispaljuju aviobombe.

Do sada kada bi bili uništeni Ruski avioni, ovi bi mijenjali taktike, ne bi slali avione neko vrijeme itd a Ruski kanali bi kukali, a tu i tamo bi bila snimka.

Ovdje od tih 15 aviona nema ništa.

Napadi i dalje se izvršavaju redovito, nitko od rusa ne kuka na telegramu a bombe padaju. postoji šansa da se Ruska avijacija ne osvrće na gubitke, a da je fighterbomberu naređena tišina , i da idu naprijed bez obzira na gubitke - tako im se ponaša kopnena vojska, po meni realno ostvaruju 5-10x veće gubitke zadnja 3 tjedna, nadaju se UA kolapsau,  da li se možda avijacija tako ponaša?
možda, ali nemamo dokaza. ostavit ćemo špekulacije sa strane, ali jednostavno nema dokaza da je nako A50 iti jedan Ruski avion oboren.

Zbog izbora u ruZiji putler je naredio napade bez obzira na cijenu, vidiš kako ginu ko ludi u napadima tako da je moguće da forsiraju zrakoplovstvo do iznemoglosti a ukri ih imaju s čim dohvatiti pa je moguće da padaju negdje u pripizdinama daleko od prve linije gdje ih nitko ne vidi. Ukri bi mogli znati da su nešto skinuli jedino nestankom aviona s radara ali vizuelnih dokaza za sada nema.

ostavio sam to kao mogućnost.

ali baš mi je čudno da u isto vrijeme nema kukanja sa ruskih telegram kanala, iako se i to može opravdati da su možda svi pod FSB nadzorom.
isto tako čudno je da nema slika/dokaza/snimki, od 15 oborenih aviona u 2 tjedna, ali baš nula, nula snimki. aj da su barem 1 ili 2 , ali nula . do sada bi barem 80% aviona imalo neku snimku itd, a ostalih 20% su potvrđeni preko Ruskih izvora. Ovdje nula. ovo mi je najsumnjivije.

I opet nema promjene u RU taktici, kada bi prije Rusi negdje izgubili avion, promjene u taktici. Recimo novi A50 i dalje nije uzletio stoji tamo u Rostovu i ne kreće u patrole od straha. Isto je par puta bilo sa Suhojima.. ovdje i dalje po Ukrajincima padaju bombe.

Tako da sumnjam da je iti jedan oboren, da me netko pita, "aj bili uplatio da je barem 5 od 15 -- oboreno ili 0-2" ja bih osobno stavio na 0-2, nikako 5  kamo li 15.

još jedna povjesna stvar. svaka vojska u svakom ratu, je ogromno ali baš ogromno napuhavala gubitke protivnika. to je ne "pravilo", nego zakon.

Možda je 1-2 skinut negdje u pozadini, ali 5,10,15 - nema šanse. bilo bi nekih snimki, nekog kukanja, nekog realnog dokaza, ovdje nema ničega.

Od svih ozbiljnih analitičara i to proUkrajinskih, nitko ovo ozbiljno ne doživljava.
U ostalom

moguće je da  Ukrajinci i pokušavaju lovit avione, možda ih uhvate u radaru i ispale rakete i onda ih "otjeraju". pa to zapišu kao gubitak.

Ali isto tako UA vojska je zadnjih 2 tjedna imala gadne PZO gubitke.
1 NSAMS lanser uništen
2 -S300 lansera + radar uništeni
2 radara uništeni
1 BUK  uništen.

Ovo su za Ukrajinu ogromni gubici u PZO, očito je da su ih približili prvoj crti .. jesu li ovi nešto pogodili , neman pojma, ali potvrđeno su uništeni(od Oryxa imaju i snimke stavlja sam neke).

AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Mon 4 Mar - 13:05

Očito je da su približili pzo prvoj liniji kad se vide gubici pzo sustava a ako su ih približili moguće da nešto i skidaju, doduše mislim da BUK nema taj domet da lovi avione na većoj udaljenosti od 40 km pa mi je čudno da su i taj sustav dovukli bliže prvoj liniji. Za ova druga dva sustava je logično jer imaju veći domet.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19692
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 4 Mar - 13:18

rusi se hvalili kako su svoj satelit spizdili.

 u emisiji andromeda, ante radonić je rekao da su ameri spizdili bitni ruski, tonći tadić je vrhunski znanstvenik i veli da im ameri ugase upravljanje.


rusi pokrenuli masakar u izraelu , sada imamo skurenu zemlju u pojasu gaze.
srblje i mujage koji cvile.
zabrijali sa somalcima

srblje su loozeri po defaultu.


ali nema druge traktorijade.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Mon 4 Mar - 13:31

A budimo realni, tko je spreman za pregovore?

Uvjek gubitnici.

Putin bi pregovarao.

Nema pregovora, zgazit ga kao i Njemačku.
Skurit, bacit atomske.

Smrad tatarski bi pregovarao.

stoka

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 4 Mar - 13:31

Šandor Winnetou wrote:Očito je da su približili pzo prvoj liniji kad se vide gubici pzo sustava a ako su ih približili moguće da nešto i skidaju, doduše mislim da BUK nema taj domet da lovi avione na većoj udaljenosti od 40 km pa mi je čudno da su i taj sustav dovukli bliže prvoj liniji. Za ova druga dva sustava je logično jer imaju veći domet.

moguće, samo volio bih barem jedan dokaz.
Čak i da možda ne skidaju, moguće je da ispale raketu, Rusi registriraju raketu i uteknu . I onda ispaljuju aviobombe sa puno veće udaljenosti koje onda imaju puno puno manju preciznost. Za ovo sam siguran da se ovo drugo događa, čitao sam neke komentare, da baš to RU ispaljuje upravo radi gubitaka(ne ovih izmišljenih nego onih realnih koji su bili u nazad 2-3 mjeseca) , da bacaju te aviobombe sa puno veće udaljenosti i da nisu baš precizne. Jesu razorne ali nisu previše precizne. U tom slučaju je najbolje da na prednjim položajima ne držiš previše vojnika i tehnike , drže Ukrajinci puno manje.. da smanje štetu od pogodaka.

I oslanjaju se na taktiku da će minama, dronovima, i artiljerijom/kazetnom municijom zaustaviti Ruski napad prije nego dođu do prednjih položaja. Često tako i bude. Naravno često dolazi i da dođe do frontalnih borbi, pa smo vidjeli recimo kako ovaj jedan ili dva Bradlija pretvaraju Ruske vojnike u mljeveno meso a oklop u zagoreno željezo, a Ukrajinska dva tenka Abrams su uništena. Prvo budu oštećeni, posada utekne, a onda su oba dovršena Ruskim dronovima. Pri ovakvoj borbi Ukrajinci trpe dosta manje gubitke, trpe ih ali mi se čine dosta manje. Jednostavno nema snimki gdje po poljima hrpa njihovih vojnika i oklopa leže tako uništeni, kao što ima svaki dan Ruskih takvih gubitaka.

Ukrajinci trpe vjerojatno neke gubitke u pozadini ako aviobombe čak i tako manje precizne, Rusi ih često bace po nekoliko u isto vrijeme, pa pogode nešto i razvale. Dronovi lancet ubiru danak isto tako, to jednostavno nema rješenja za sada.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 4 Mar - 14:01

Ne znam koliko su Ukrajinci oborili tih aviona a neću niti ulaziti u to kad ne vidim nikakve dokaze za to ( šta ne znači da nisu ) no odgovor na pitanje dal se njemu isplati izgubiti i do 50-ak aviona samo da sad pred izbore osvoji nešto i pokaže svojoj raji sitnog zuba da je on Firer ( vođa ) i pobjednik ( da nije pogriješio napadom na Ukrajinu nego da njegova vojska pobjeđuje ) je da tj potvrdan.

On sam proizvodi te avione dakle njegova industrija, gospodarstvo i ekonomija i napravit će nove a isto tako zna da će Zapad dovuć PZO dugog dometa i da će mu kasnije biti puno teže približiti se crti bojišnice da ispusti te klizne bombe s 40-ak km udaljenosti i onda upire bez obzira na te gubitke lovačkih aviona koje ima pri takvom i takvim napadima u ovom trenutku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177657
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Mon 4 Mar - 14:18

veber wrote:A budimo realni, tko je spreman za pregovore?

Uvjek gubitnici.

Putin bi pregovarao.

Nema pregovora, zgazit ga kao i Njemačku.
Skurit, bacit atomske.

Smrad tatarski bi pregovarao.

stoka

Tko zna zašto u Ukrajini nema demokratskih izbora? Uskoro postaju i službeno Sjeverna Koreja
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4720
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 4 Mar - 14:35

Postoje neki vojni razlozi zašto njemu ne smetaju gubici lovačko bombarderske avijacije ( Su-34 ) sad u nekom malom većem broju. Neke od tih razloga sam već naveo u upisu poviše ( izbori su mu, ne žali sad avione da dobije bilo kakve pobjede pred izbore na bojnom polju itd, napravit će nove jer ih on sam radi itd, poslije će ionako NATO dovest PZO dužeg dometa pa neće moć tako lako to izvodit ko sada itd ).

Ima caka ... bombarder Su-34 je dobar kao bombarder kenjalica kad ti imaš ekipu kao iznad Sirije a koja nema nikakav PZO pa samo kenjaš po njima od gore jer taj Su-34 može kad se gleda tonaža ponijeti puno više bombi da tako iskenja nego lovac Su-35 ili ova njegova najnovija kompozitna inačnica Su-57.

Caka je u tome šta iako Su-34 može po tonaži ponijeti više bombi kenjalica od Su-35 i Su-57 da nosi manje kliznih bombi ( a one su sad aktualne ) od Su-35 ili Su-57.

Šta je caka ? Su-35 i njegova kompozitna inačnica Su-57 imaju dodatna dva spremnika za klizne bombe od 500 kg ispod trupa šta znači da oni mogu nositi osam a ne šest kliznih bombi od 500 kg.

Više o tome ovdje: Su-35 i Su-57 imaju unutrašnje spremnike ispod trupa aviona gdje mogu nositi dodatne dvije klizne bombe 

On je počevši od 2006/07 godine radio u prosjeku 10 Su-34 i 10 Su-35 za rusku vojsku a sad radi: 10 Su-35 no onda radi šest Su-34 i oko 4 il možda nešto više ovih novijih Su-57.

Taj noviji Su-57 ima nešto smanjeniji radarski odraz itd i sad pošto ako su bombe na krilu aviona onda ih radar vidi ( odbija se o površinu istih ) no ako su skrivene unutar aviona a to su ova dva unutrašnja spremnika ispod trupa Su-35 i Su-57 onda nema toga i njegov je plan pošto on zna da će NATO dovuć i radare i PZO dužeg dometa da ga sad nije brige za gubitke Suhoja 34 jer su mu oni ionako ovdje neperspektivni ( za sada još uvijek može s njima al kasnije kad NATO dovuće radare i PZO dužeg dometa bit će potpuno neuporabljivi ) postepena izradnja aviona Su-57 a na uštrub proizvodnje lovaca bombardera Su-34 kako bi s takvim novim avionom koji ima smanjeni radarski odraz te može nositi dvije klizne bombe u utrobi ispod trupa ( dakle i one su skrivene od radara ) mogao nastaviti rokati po ukrajinskim položajima i dalje i nakon šta NATO pošalje radare i PZO rakete dužeg dometa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177657
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 4 Mar - 18:13

Iako nema dokaza o niti jednom uništenom Ruskom avionu, zato ima dosta snimki kazetne municije. Zadnje vrijeme Ukrainci prže masovno sa tim streljivom, ne znam odakle im. 

Inače navodno Biden ima ovlasti da pošalje određen dio starog oružja koje je za rashod bez dozvole kongresa. Samo ne znam jel to mora biti javno objavljeno. 

Možda su to i stare zalihe granata. Možda je Eu kupila negdje da strane. 

Ali u svakom slučaju Ukrainci prže sa time po Rusima zadnja dva tri tjedna ima videa. 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 4 Mar - 20:03

Ukrajinski ratni zločin?
Navodno dva ranjena Rusa pucano im u glavu. 
Ako su i bili mrtvi isto je ratni zločin ali manje razine 

Negdje zapadno od Advijevke

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by immortal Tue 5 Mar - 0:31

AssadNaPodmornici wrote:Ukrajinski ratni zločin?
Navodno dva ranjena Rusa pucano im u glavu. 
Ako su i bili mrtvi isto je ratni zločin ali manje razine 
Negdje zapadno od Advijevke
meni nije jasno kako to može biti zločin ako te taj napao

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23200
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Tue 5 Mar - 8:15

Izgleda još jedan ruZki brod dobio po tamburi
https://twitter.com/igorsushko/status/1764906428693938210?t=yRh2CPwcFaDQMIevoyecRg&s=19

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19692
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 5 Mar - 8:29

Pogodilo ga u krmu vidim po snimci. Treba vidit jel baš otišao na dno. Ako i je, Rusi će objaviti detalje

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 5 Mar - 9:42

Hahaahah Bogte koji nasakar.
Aj svaka čast brod je izdrža 4-5 udara. Na jednom dijelu snimke mi se čini da ga je netko pokušao vući.
Vjerojatno je primio prvi pogodak a onda su Ukrainci vjerojatno 80km dalje čekali i poslali su novi čopor da ga dokrajči.

Zadnji pogodak je bio doslovno da je ušao u oštećeni dio i zabio se unutra i onda se vidi sekundarna eksplozija. 
Na twiteru piše da košta 100 milijuna dolara i da je to novi brod

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 5 Mar - 9:59

https://www.navalnews.com/naval-news/2021/10/russias-fourth-project-22160-corvette-sergey-kotov-starts-sea-trials/

Imate i wiki članak. 
Može imati do 80 članova posade, nositi krstareće i pzo rakete i helikopter.
Ukrajinci kažu da se dio posade evakuira, logicno jer mi se čini prema video snimci da je bilo razmaka između napada, Ukrajinci su napadali u valovima.

Vjerojatno je dio dronova čekao vanka. 
Rusija doslovno ostaje bez crno morske flote. Novi brodovi ne mogu ući radi sporazuma sa Turskom. 

Fora je što su ovo vjerojatno još "stari UA dronovi",  idući brodovi kamikaze od Ukrajinaca će biti doslovno ispod mora i biti će ih još teže uočiti.

Zamisli sada recimo Tajvan ako je pametan, otišli su kod Ukrajinaca i otkupili tehnologiju i štancaju na stotine ili tisuće ovakvih. Doslovno bi se mogli obraniti od Kine koja toliko brzo razvija flotu da će se brzo izjednačiti sa USA

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


Šandor Winnetou dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hoholo Mudovski Tue 5 Mar - 10:28

AssadNaPodmornici wrote:https://www.navalnews.com/naval-news/2021/10/russias-fourth-project-22160-corvette-sergey-kotov-starts-sea-trials/

Imate i wiki članak. 
Može imati do 80 članova posade, nositi krstareće i pzo rakete i helikopter.
Ukrajinci kažu da se dio posade evakuira, logicno jer mi se čini prema video snimci da je bilo razmaka između napada, Ukrajinci su napadali u valovima.

Vjerojatno je dio dronova čekao vanka. 
Rusija doslovno ostaje bez crno morske flote. Novi brodovi ne mogu ući radi sporazuma sa Turskom. 

Fora je što su ovo vjerojatno još "stari UA dronovi",  idući brodovi kamikaze od Ukrajinaca će biti doslovno ispod mora i biti će ih još teže uočiti.

Zamisli sada recimo Tajvan ako je pametan, otišli su kod Ukrajinaca i otkupili tehnologiju i štancaju na stotine ili tisuće ovakvih. Doslovno bi se mogli obraniti od Kine koja toliko brzo razvija flotu da će se brzo izjednačiti sa USA
Crno more će biti očišćeno od ruskih brodova upotrebom jeftinih dronova koje svako može proizvesti.
Loše vijesti za rusku flotu, a još lošije za flotu koja vlada morem i dobrim dijelom svijeta pomoću nosača zrakoplova...
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 4720
2023-08-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 5 Mar - 10:36

Hoholo Mudovski wrote:
AssadNaPodmornici wrote:https://www.navalnews.com/naval-news/2021/10/russias-fourth-project-22160-corvette-sergey-kotov-starts-sea-trials/

Imate i wiki članak. 
Može imati do 80 članova posade, nositi krstareće i pzo rakete i helikopter.
Ukrajinci kažu da se dio posade evakuira, logicno jer mi se čini prema video snimci da je bilo razmaka između napada, Ukrajinci su napadali u valovima.

Vjerojatno je dio dronova čekao vanka. 
Rusija doslovno ostaje bez crno morske flote. Novi brodovi ne mogu ući radi sporazuma sa Turskom. 

Fora je što su ovo vjerojatno još "stari UA dronovi",  idući brodovi kamikaze od Ukrajinaca će biti doslovno ispod mora i biti će ih još teže uočiti.

Zamisli sada recimo Tajvan ako je pametan, otišli su kod Ukrajinaca i otkupili tehnologiju i štancaju na stotine ili tisuće ovakvih. Doslovno bi se mogli obraniti od Kine koja toliko brzo razvija flotu da će se brzo izjednačiti sa USA
Crno more će biti očišćeno od ruskih brodova upotrebom jeftinih dronova koje svako može proizvesti.
Loše vijesti za rusku flotu, a još lošije za flotu koja vlada morem i dobrim dijelom svijeta pomoću nosača zrakoplova...

Dobre vijesti za Iran i Tajvan.
Najjača je flota USA, a odmah iza njih je Kineska, sa tedencijom da Kina je već sada možda jača tamo u svom dvorištu ili će biti uskoro.

I Kineska flota je već sada toliko jaka, da mogu blokirati cijeli Tajvan, a kroz par godina bi osim blokade Tajvana se trebali moći nositi i sa USA u isto vrijeme.
Osim ako Tajvan ne naštanca par stotina/tisuća ovakvih brodova kamikaza ili naprednijih što UA razvija podomornica kamikaza. (i Iran isto tako).
Onda u realnosti , Kina neće moći napravati invaziju Tajvana.

Naravno ne treba zaboraviti, da su države po prirodi veoma "trome, korumpirane", ..recimo da je RH pametna mogla je od Ukrajinaca pokupiti hrpu jeftinih rješenja, tipa dronove kamikaze, izvidničke dronove, i otvoriti pogon u RH. naravno da nismo ništa napravili.

Tako je pitanje i za Iran, Tajvan, USA, Kinu, sve zemlje koje mogu od ovoga imati koristi (najviše zemlje srednje veličine tipa Ukrajina, Iran, Tajvan, ili vidim Grčka, Sjeverna i Južna Koreja, Filipini, Indonezija, Venezuela) , pitanje je tko će od njih išta napraviti na ovom polju.

Ovi dronovi su nevjerojatno jeftini. Puno su jeftiniji od krstareće rakete, ali baš puno. Gliser u koji staviš eksploziv i to razorne moći krstareće rakete, samo staviš jeftinu bombu, i starlink konekciju da upravljaš sa drugog kraja države u realnom vremenu..

Jedan dron kamikaza ne košta 1/1000 ovoga broda.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Tue 5 Mar - 11:32

Hoholo Mudovski wrote:
veber wrote:A budimo realni, tko je spreman za pregovore?

Uvjek gubitnici.

Putin bi pregovarao.

Nema pregovora, zgazit ga kao i Njemačku.
Skurit, bacit atomske.

Smrad tatarski bi pregovarao.

stoka

Tko zna zašto u Ukrajini nema demokratskih izbora? Uskoro postaju i službeno Sjeverna Koreja
jesam li ja natipkao "ukrajina"

patuljko bi pregovarao

nema pregovora dok ne crknu

pregovore traže gubitnici.

rokat po njima kao i po berlinu.

dok svi ne kihnu, jebo im ja mater tatarsku.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 5 Mar - 12:01

Patrolni brod Sergey Kotov primljen je u sastav Ruske crnomorske flote 30. srpnja 2022., već nakon početka invazije na Ukrajinu, tako da je najnoviji od brodova pogođenih tijekom rata. Brod je ruski proračun koštao 100 milijuna dolara. Na brodu su se mogle instalirati rakete Kalibar i drugo oružje.

Izvještava se da je zajedno s uništenim ruskim patrolnim brodom "Sergej Kotov" također uništen i brodski transportni borbeni helikopter Ka-29.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177657
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 5 Mar - 15:48

Od ostatka rata. Još jedan navodno napušteni oštećeni Abrams. To je već treći. 
Još sam vidio uništen još jedan S300 lanser.
Vidio sam snimke gdje Rusi naravno bacaju aviobombe ali ne znam za efekat. 

Rusi klasično najviše trenutno gubitaka imaju u frontalnim napadima, WW2 style 


Kao što vidite gubitaka ima na obje strane, nemam nekih vijesti o velikim Ruskim probojima. Iako Rusi imaju više svega, ide im jako teško i jako sporo. Ukrajinci su već mjesecima bez USA pomoći. Troše se i Abramsi i BradleyM2 vozila, i haubice..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21292
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 5 Mar - 16:14

Nemaju granata a to uključuje i tenkovske granate a svi tenkovi sovjetskog tipa uključujući i ove šta su im Poljaci dali koriste 125 mm tenkovsku granatu dok ovi američki Abramsi 1A1 koriste 120 mm i onda očito Amerikanci su iz svojih starih zaliha osigurali granate jer i onako ove granate sovjetskog kalibra Amerikanci a niti države NATO-a baš ni nemaju i onda Ukrajinci pošto ih Trump zajebava (  :^0 :D ) koriste ono šta mogu i imaju a to su ovi američki tenkovi jer za njih ima tenkovskih granata ali naravno onda u tom slučaju oni su ti koji bivaju bačeni u borbu a te borbe su jake i bliske i zato imamo tolike gubitke Abrams tenkova posljednjih par dana.

Tenkovi ukrajinske vojske

M1 Abrams, glavno naoružanje: M1A1: top 120 mm
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 1280px-M1A1_Abrams_arrives_in_Germany_for_Ukraine-1
M1A1 namijenjeni Ukrajini stižu u Njemačku u svibnju 2023

M1 Abrams
RayMabus
RayMabus

Posts : 177657
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 19 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 54 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 36 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum