ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 16 of 54 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 35 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 25/2/2024, 21:15

catabbath wrote:UKRAJINSKI predsjednik Volodimir Zelenski rekao je da je od početka rata ubijena 31.000 ukrajinskih vojnika. Dodao je da ne želi otkriti broj ranjenih jer bi to pomoglo ruskoj vojsci u daljnjim planovima. Ukrajinski predsjednik također je rekao da su deseci tisuća civila u okupiranim dijelovima zemlje ubijeni.


https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/zelenski-prvi-put-objavio-koliko-je-ukrajinskih-vojnika-ubijeno-u-ratu/2541793.aspx?index_tid=471800&index_vid=24288&index_ref=naslovnica_vijesti_prva_m
Priprema pucanstva za mobilizaciju.
Mudro je pokusati prikazati stanje manje pogibeljno nego realno.
Problem je ipak sto u ove brojke ne vjeruje niti jedan ukrajinac.
Nezgodna situacija za zelenskog.
Kao brojnijima rusima je ovaj problem nesto manji nego ukrajincima.

dijagram

Posts : 18738
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 25/2/2024, 21:19

veber wrote:
AlfaOmega wrote:
veber wrote:
AlfaOmega wrote:Moram priznati da nisam za to da se sukob "zamrzne" sad u ovoj fazi kad Rusi preuzimaju inicijativu. I tu mi je drago što je Zelenski još uvijek tvrdoglav i što odbija pregovarati.
opet tehničko pitanje

vi mislite da će rusija pobjedit?
Vi ste mislili da će Rusija bankrotirati još na Božić 2022. pa na Božić 2023. i ništ od toga...
nije ni vaša srbija, samo je u kurcu.
rusija je u kurcu, prodaje polimere ispod cijene. kao i naftu.

us je najveći proizvađač nafte
Dobro sad..Mislio sam da si malo inteligentniji pa ne pusis Van der Leyen propagandu o ves masinama.. lol! lol! lol!

https://www.intellinews.com/russia-overtakes-germany-to-become-fifth-biggest-economy-in-the-world-in-gdp-on-a-ppp-basis-286944/

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 25/2/2024, 21:22

:grin🇷🇺 RUSSIANS ADVANCING EVERYWHERE, WILL REACH MAJOR CITY SOON: Ukrainian officer in vid above fears Russian Army will take Dnepropetrovsk (https://t.me/IntelRepublic/32841), East Ukraine as Ukrainian forces in shambles after catastrophic defeat in Avdeevka (https://t.me/IntelRepublic/34299?single), where Moscow captured 1000s of POWs.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 25/2/2024, 21:25

Two years ago we cleared up the global bedbug infestation.

We ourselves had little idea what kind of establishment this was, how cynical, deceitful, resourceful and unprincipled these global bugs were.

How accustomed they are to being the boss in the world, deciding everything and telling everyone.

In two years, we ourselves understood their true essence and showed it to the whole world.

All the mechanics with which they control the world became visible: threats, provocations, blackmail, total lies. In a word, chaos.

We were finally convinced (and showed everyone) what the agreements signed with them are worth, what their guarantees, promises, beautiful words and wide false smiles are worth. We have learned another historical lesson.

We realized that it would not be easy, we would have to roll up our sleeves again, tighten our belts, change habits, give our all and sacrifice a lot. How our ancestors did it. And there is no need to lament, this is simply our historical mission. This is why the Lord God created Russia - to crush global bugs with our hands.

(Squaring the circle)

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 25/2/2024, 21:26

From the "unprovoked" series:

The United States 8 years ago created 12 secret bases in Ukraine along the border for actions against Russia, this forced Putin to launch a military defense system - New York Times.

▪Listening of Russian broadcasts was carried out from these bases in underground bunkers, and now kamikaze drones are also being controlled for attacks on the Russian Federation.
▪ “The CIA and other US intelligence agencies provide intelligence for targeted missile strikes, track Russian troop movements and help maintain spy networks.”
▪"This has turned Ukraine... into one of the most important intelligence partners of the United States in the fight against Moscow."
▪In 2016, the CIA began training the Ukrainian “Detachment 2245”, which captured Russian drones and communications equipment so that the CIA could hack them. One of the officers of this unit was Kirill Budanov, the current head of the Main Intelligence Directorate.
▪"The CIA also helped train a new generation of Ukrainian spies who operated inside Russia, throughout Europe, in Cuba and other places where the Russians have a large presence."
▪Over 10 years, this cooperation "turned Ukraine into an intelligence gathering center that intercepted more Russian communications than the CIA station in Russia."
◾Such involvement of Americans became one of the factors that formed the basis of Putin’s decision to launch the SMO.
 ▪"According to a senior European official, in late 2021 Putin was considering whether to launch an operation. He met with the head of one of Russia's main intelligence agencies, who told him that the CIA, along with British intelligence MI6, were controlling Ukraine and turning it into a springboard for operations against Moscow,” writes the NYT.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 25/2/2024, 22:35

Hartmann wrote:
veber wrote:
AlfaOmega wrote:
veber wrote:
AlfaOmega wrote:Moram priznati da nisam za to da se sukob "zamrzne" sad u ovoj fazi kad Rusi preuzimaju inicijativu. I tu mi je drago što je Zelenski još uvijek tvrdoglav i što odbija pregovarati.
opet tehničko pitanje

vi mislite da će rusija pobjedit?
Vi ste mislili da će Rusija bankrotirati još na Božić 2022. pa na Božić 2023. i ništ od toga...
nije ni vaša srbija, samo je u kurcu.
rusija je u kurcu, prodaje polimere ispod cijene. kao i naftu.

us je najveći proizvađač nafte
Dobro sad..Mislio sam da si malo inteligentniji pa ne pusis Van der Leyen propagandu o ves masinama.. lol! lol! lol!

https://www.intellinews.com/russia-overtakes-germany-to-become-fifth-biggest-economy-in-the-world-in-gdp-on-a-ppp-basis-286944/
troll je troll. bdp de je nenikih 5 bilijuna, rusije 1,5.

kreten kao ti živi kod mame.
jede kebab za 7 eura

hvali se plaćom od dva soma

s 200 radnih sati

kome ti prodaješ priču?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hartmann 25/2/2024, 22:44

veber wrote:
Hartmann wrote:
veber wrote:
AlfaOmega wrote:
veber wrote:
AlfaOmega wrote:Moram priznati da nisam za to da se sukob "zamrzne" sad u ovoj fazi kad Rusi preuzimaju inicijativu. I tu mi je drago što je Zelenski još uvijek tvrdoglav i što odbija pregovarati.
opet tehničko pitanje

vi mislite da će rusija pobjedit?
Vi ste mislili da će Rusija bankrotirati još na Božić 2022. pa na Božić 2023. i ništ od toga...
nije ni vaša srbija, samo je u kurcu.
rusija je u kurcu, prodaje polimere ispod cijene. kao i naftu.

us je najveći proizvađač nafte
Dobro sad..Mislio sam da si malo inteligentniji pa ne pusis Van der Leyen propagandu o ves masinama.. lol! lol! lol!

https://www.intellinews.com/russia-overtakes-germany-to-become-fifth-biggest-economy-in-the-world-in-gdp-on-a-ppp-basis-286944/
troll je troll. bdp de je nenikih 5 bilijuna, rusije 1,5.

kreten kao ti živi kod mame.
jede kebab za 7 eura

hvali se plaćom od dva soma

s 200 radnih sati

kome ti prodaješ priču?
Nije bas,ali slijedi pad..ako se Svabi toliko ne uguze Zidovima,da se doazu,pa na kraju Ruska armada treci puta ne dojde u Berlin..Na ovo su vrsni svapski politicari umuknuli..

Opet nista novo..jos nosis crnu periku i zenske suncane naocale kad nekog kibis?

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 2cc4e01132374b4662c3b46684b86272
avatar
Hartmann

Posts : 1999
2021-01-04


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 25/2/2024, 23:10

“Ovo nije Rusija kakvu smo, iskreno, željeli”: Nuland je rekla da rusko vodstvo ne odgovara Sjedinjenim Državama

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Nuland

Ovu je izjavu dala zamjenica šefa State Departmenta Victoria Nuland u intevjuu CNN-u.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29095
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 25/2/2024, 23:59

Hartmann wrote:
veber wrote:
Hartmann wrote:
veber wrote:
AlfaOmega wrote:
veber wrote:
AlfaOmega wrote:Moram priznati da nisam za to da se sukob "zamrzne" sad u ovoj fazi kad Rusi preuzimaju inicijativu. I tu mi je drago što je Zelenski još uvijek tvrdoglav i što odbija pregovarati.
opet tehničko pitanje

vi mislite da će rusija pobjedit?
Vi ste mislili da će Rusija bankrotirati još na Božić 2022. pa na Božić 2023. i ništ od toga...
nije ni vaša srbija, samo je u kurcu.
rusija je u kurcu, prodaje polimere ispod cijene. kao i naftu.

us je najveći proizvađač nafte
Dobro sad..Mislio sam da si malo inteligentniji pa ne pusis Van der Leyen propagandu o ves masinama.. lol! lol! lol!

https://www.intellinews.com/russia-overtakes-germany-to-become-fifth-biggest-economy-in-the-world-in-gdp-on-a-ppp-basis-286944/
troll je troll. bdp de je nenikih 5 bilijuna, rusije 1,5.

kreten kao ti živi kod mame.
jede kebab za 7 eura

hvali se plaćom od dva soma

s 200 radnih sati

kome ti prodaješ priču?
Nije bas,ali slijedi pad..ako se Svabi toliko ne uguze Zidovima,da se doazu,pa na kraju Ruska armada treci puta ne dojde u Berlin..Na ovo su vrsni svapski politicari umuknuli..

Opet nista novo..jos nosis crnu periku i zenske suncane naocale kad nekog kibis?
ti si bio židov do jučer.

kosa mi je prirodno crna i nosim naočale koji ti nemrš kupit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/2/2024, 00:07

dijagram wrote:
catabbath wrote:UKRAJINSKI predsjednik Volodimir Zelenski rekao je da je od početka rata ubijena 31.000 ukrajinskih vojnika. Dodao je da ne želi otkriti broj ranjenih jer bi to pomoglo ruskoj vojsci u daljnjim planovima. Ukrajinski predsjednik također je rekao da su deseci tisuća civila u okupiranim dijelovima zemlje ubijeni.


https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/zelenski-prvi-put-objavio-koliko-je-ukrajinskih-vojnika-ubijeno-u-ratu/2541793.aspx?index_tid=471800&index_vid=24288&index_ref=naslovnica_vijesti_prva_m
Priprema pucanstva za mobilizaciju.
Mudro je pokusati prikazati stanje manje pogibeljno nego realno.
Problem je ipak sto u ove brojke ne vjeruje niti jedan ukrajinac.
Nezgodna situacija za zelenskog.
Kao brojnijima rusima je ovaj problem nesto manji nego ukrajincima.
svoju je brojku umanjio za 2.5x , a Rusku uvećao za 1.5x.. 

realno.. 70k Ukrajinaca, nekih 120k Rusa.   10 tisuća gore dolje. 
Niti jedna niti druga brojka nisu katastrofalne za niti jednu i drugu zemlju. Rusima su čak i povoljnije brojke jer imaju veću populaciju pa nešto manje osjete. Međutim osjete i on, ekonomija im ne može više značajno povećavati vojne resurse, fali im muške radne snage, a rat će trajati, a većina oružja je sovjetska.. uskoro će hrpa toga nestati, pa će morati više ulagati u proizvodnju novih sustava. 

ruska vojna industrija je trenutno najjača na svijetu, ali mislim da je trenutno u "peaku" , .. 80% gubitaka na fronti (kopnena vojska) su im sustavi iz SSSRa.  hrpa toga je već potrošena, jer najbroniji IFV im je BMP1.. na početku rata su se ljudi rugali kada bi Rusi vozili BMP1 i MTBL  pa onda T62/T55, a BMP1 i MTBL su de facto sada standard. T55/T62 koriste u kopnenim napadima. 

Dosegli su proizvodnju prošle godine još od 500-600 šahed dronova mjesečno i ne raste im.  Ukrajinci tada jedva da su išta proizvodili tih dronova, sada tvrde da su se izjednačili sa Rusima. 
Rusi su hrpu vremena pratili Ukrajince sa FPV dronovima, bili su im "na repu", ali zadnja dva-tri mjeseca, Ukrajinci su se odvojili po količini udara tim dronovima. Jednostavno ne vidim Ruske snimke tako masovno. 

Najgora stvar su Ruske FAB/jedreće bombe.  To zaista proizvode masovno, i udaraju po 1500 mjesečno. Tu čak i ne trebaju proizvoditi više jer neće ih imati gdje pobacati. Ukrajinci se "bore" protiv tih bombi, tako da prednje položaje brani vrlo malo vojnika , da smanje gubitke. Međutim zato se i događa da Rusi iskrcaju dva BMP3 sa pješadijom, od kojih pola pogine od dronova, ali uzmu pola sela, jer ga nitko nije branio. Neke prednje UA položaje drži doslovno šaka vojnika koji očekuju Ruski udar od nekoliko oklopnih vozila sa pješadijom, i mole Boga da Ruse zaustave mine, dronovi i artiljerija.. 

Zato Ukrajincima očajno trebaju PZO sustavi i F16 avioni. Nakon toga granate. 

Najmanje im trebaju tenkovi, vjerojatno Ukrajina ima u rezervi, sigurno 1000 tenkova, to je  više nego na početku rata, ali nisu trenutno od prevelike koristi. Pogotovo što sam negdje pročita da im i za tenkove fali granata.

Što se tiče toga, očekujemo brzo, nadajmo se novu USA pomoć, a EU vojna industrija raste sporije od očekivanja ali raste. Nadam se da će uskoro se nabaviti 800 000 granata velikog kalibra, to će usporiti Ruse značajno..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/2/2024, 08:35

Treba nam 10 sustava protuzračne obrane Patriot i Ruska obrana je gotova, — predsjednik Zelenskyi.

"Rusi bi se povukli. Mi bismo probili njihovu obranu i išli naprijed", dodao je predsjednik, istaknuvši da nema alternative sustavima Patriot.

---

Pa neka im pošalju jer svaki oboreni Su-35 ili Su-34 smanjuje rusku vojnu moć na Baltiku te smanjuje ili svakako vremenski produžuje sposobnost Rusije da Iranu pošalje Su-35 lovačke avione.

Prevedeno: Slanje 20-ak, 30-ak sistema Patriot i drugih PZO sistema Ukrajini da nastavi oboarat ruske lovce Suhoje je dobro ulaganje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 26/2/2024, 09:38

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
catabbath wrote:UKRAJINSKI predsjednik Volodimir Zelenski rekao je da je od početka rata ubijena 31.000 ukrajinskih vojnika. Dodao je da ne želi otkriti broj ranjenih jer bi to pomoglo ruskoj vojsci u daljnjim planovima. Ukrajinski predsjednik također je rekao da su deseci tisuća civila u okupiranim dijelovima zemlje ubijeni.


https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/zelenski-prvi-put-objavio-koliko-je-ukrajinskih-vojnika-ubijeno-u-ratu/2541793.aspx?index_tid=471800&index_vid=24288&index_ref=naslovnica_vijesti_prva_m
Priprema pucanstva za mobilizaciju.
Mudro je pokusati prikazati stanje manje pogibeljno nego realno.
Problem je ipak sto u ove brojke ne vjeruje niti jedan ukrajinac.
Nezgodna situacija za zelenskog.
Kao brojnijima rusima je ovaj problem nesto manji nego ukrajincima.
svoju je brojku umanjio za 2.5x , a Rusku uvećao za 1.5x.. 

realno.. 70k Ukrajinaca, nekih 120k Rusa.   10 tisuća gore dolje. 
Niti jedna niti druga brojka nisu katastrofalne za niti jednu i drugu zemlju. Rusima su čak i povoljnije brojke jer imaju veću populaciju pa nešto manje osjete. Međutim osjete i on, ekonomija im ne može više značajno povećavati vojne resurse, fali im muške radne snage, a rat će trajati, a većina oružja je sovjetska.. uskoro će hrpa toga nestati, pa će morati više ulagati u proizvodnju novih sustava. 

ruska vojna industrija je trenutno najjača na svijetu, ali mislim da je trenutno u "peaku" , .. 80% gubitaka na fronti (kopnena vojska) su im sustavi iz SSSRa.  hrpa toga je već potrošena, jer najbroniji IFV im je BMP1.. na početku rata su se ljudi rugali kada bi Rusi vozili BMP1 i MTBL  pa onda T62/T55, a BMP1 i MTBL su de facto sada standard. T55/T62 koriste u kopnenim napadima. 

Dosegli su proizvodnju prošle godine još od 500-600 šahed dronova mjesečno i ne raste im.  Ukrajinci tada jedva da su išta proizvodili tih dronova, sada tvrde da su se izjednačili sa Rusima. 
Rusi su hrpu vremena pratili Ukrajince sa FPV dronovima, bili su im "na repu", ali zadnja dva-tri mjeseca, Ukrajinci su se odvojili po količini udara tim dronovima. Jednostavno ne vidim Ruske snimke tako masovno. 

Najgora stvar su Ruske FAB/jedreće bombe.  To zaista proizvode masovno, i udaraju po 1500 mjesečno. Tu čak i ne trebaju proizvoditi više jer neće ih imati gdje pobacati. Ukrajinci se "bore" protiv tih bombi, tako da prednje položaje brani vrlo malo vojnika , da smanje gubitke. Međutim zato se i događa da Rusi iskrcaju dva BMP3 sa pješadijom, od kojih pola pogine od dronova, ali uzmu pola sela, jer ga nitko nije branio. Neke prednje UA položaje drži doslovno šaka vojnika koji očekuju Ruski udar od nekoliko oklopnih vozila sa pješadijom, i mole Boga da Ruse zaustave mine, dronovi i artiljerija.. 

Zato Ukrajincima očajno trebaju PZO sustavi i F16 avioni. Nakon toga granate. 

Najmanje im trebaju tenkovi, vjerojatno Ukrajina ima u rezervi, sigurno 1000 tenkova, to je  više nego na početku rata, ali nisu trenutno od prevelike koristi. Pogotovo što sam negdje pročita da im i za tenkove fali granata.

Što se tiče toga, očekujemo brzo, nadajmo se novu USA pomoć, a EU vojna industrija raste sporije od očekivanja ali raste. Nadam se da će uskoro se nabaviti 800 000 granata velikog kalibra, to će usporiti Ruse značajno..
kada izgubiš bližnjega, 10 ljudi je još koji su ga poznavali. 

ruska je proizvodnja kao i srpska. zakurac.

jebote kada sam bio u kragujevcu oni su imali dva cnc stroja, a ja osam s pet zaposlenih.

u projektnom gledali moj lap thinkpad kao da je zlatno tele.

rusija ima bdp jedne italije i zaratila je sa eu, britanijom i us.

kada će biti kraj rata jednostavno će posudit ukrajini bilijun.

i gotovo.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/2/2024, 13:50


Primjer kako UA se održava na fronti. 
Zbog Ruskih masovnih zračnih napada, drže male jedinice na prednjoj liniji. 
Doslovno prednje položaje brani po nekoliko vojnika, da smanju gubitke od Ruskih zračnih udara. 
Međutim nastaje problem kada nekoliko vojnika bez teškog oružja mora zaustaviti ruski mehanizirani napad. 
Logika je da će UA dronovi na vrijeme otkriti Ruski napad a onda će rojevi dronova kamikaza, te nešto kazetne artiljerije zaustaviti Ruse. I mine. 
Ne uspijeva uvijek pa imate situaciju da Rusi iz dva BMp iskrcaju pješadiju, gdje im polovica pogine a druga polovica zabije zastavu na pola sela Robotnije gdje su Ukrajinci i Rusi masovno ginuli ovo ljeto. 


Ovaj mehanizirani Ruski napad ali najgore od svega nije jedini ovih dana, doslovno zaustavljen od 4 vojnika. Na njih ne išao neki Ruski BMp /BTR i pješadija. 
Kasnije je preživjela pješadija bježala ali vidi se jedna kazetna granata koja je pala ali čini mi se da je jedan zalega a dvojica su možda ranjena... Možda da su Ukrainci imali nekoliko tih granata mogli su ih pola pokositi

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/2/2024, 18:02

Ruske oružane snage pokušavaju zamijeniti uništeni A-50 izviđačkim dronovima.

U posljednja 24 sata zabilježeno je više od 100 dronova ove vrste.

---

Moja napomena na ovo: Ti dronovi mogu radit neke stvari poput otkrivanja ciljeva na zemlji i drugo no jedna stvar im je skoro pa tehnički neizvediva a sasvim sigurno ovako malim dronovima koji nikako ne mogu nositi tako neke velike radare za otkrivanje objekata u zraku na daljinama i u širini od par stotina kilometara.

Naime o čemu se radi: Avion Su-35 i Su-57 ( najnoviji sa slabijim radarskim odrazom ) lete tako da imaju ugašen radar kako ih ona druga strana ne bi otkrila a metu nalaze tako da im upravo ovakvi avioni poput ovih A-50 koji kruže tu i pošto imaju ovake radare s velikim dometima otkriju te mete u zraku ( prevedeno: lovačke avione one druge strane ) i onda jave tim Su-35 ili Su-57 nakon čega ih oni naciljaju ( valjda tek onda upale svoj radar i onda ih brzo označe i naciljaju il tako nešto al prije ovoga im je svakako radar ugašen kako ih ne bi druga strana otkrila ).

General Šojgu ima problem jer bez ovakvih letečih radara njegovi Su-35 i Su-57 su slijepi na nadolazeću NATO avijaciju tj gube ovu sposobnost skrivanja sa ugašenim radarom kako ih se ne bi otkrilo ( od strane neprijateljske lovačke avijacije ili zemaljskih PZO sistema ) a da im pri tom ovakvi avioni s ovim velikim radarima javljaju gdje su protivnički lovački avioni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/2/2024, 19:09

Uništen prvi Američki M1Abrams. Prije par dana je primjećen kako djeluje zapadno od Avdiivke. Ne zna se jel se posada izvukla

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/2/2024, 19:17

Ruski izvori objavili su snimke s prve crte bojišnice u blizini zarobljenog grada Avdiivka koje pokazuju nešto što izgleda kao uništenje najmanje 1 od 31 glavnog borbenog tenka M1A1 “Abrams” SA koje koristi 47. mehanizirana brigada ukrajinskih kopnenih snaga; tenk je praćen i uništen ruskim jednosmjernim "samoubilačkim" dronom prije nego što je navodno dokrajčen granatom na raketni pogon.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/2/2024, 10:06

Posada se navodno izvukla da postoji neka snimka, ali nisam gledao , idem sada bacit pogled.
Nije smak svijeta izgubiti tenk, USA ima doslovno na tisuće takvih i starijih Abramsa po skladištima, konzerviranih.. mislim da ih nekoliko stotina može brzo poslati Ukrajini.

Iako ponavljam po 100x , Ukrajincima ne fale tenkovi trenutno, najviše im fali streljivo i PZO rakete, pa PZO sustavi.
A onda eventualno oklopna vozila prije tenkova.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 27/2/2024, 10:11

Da, mislim da se posada izvukla. Zato sam i stavio onaj gore upis di je spomenuto da ga je prvo pogodio dron a onda vidiš na snimci da tenk nije razvaljen nego je pogođen i malo u plamenu i zaustavilo ga je i tu posada više nije imala šta nego izaći iz tenka i bjež, dakle ostavila ga je nepokretnog u zoni udara i dometa ruskih oružanih snaga a nakon čega su ga Rusi dodatno uništili nekim projektilom iz daljine i ono to je to.

Naravno da nije nikakav nenadoknadiv gubitak jer ih ( tih tenkova Abrams ) imaju dosta na skladištu po Americi itd, al je prvi američki tenk Abrams koji je uništen na ukrajinskom bojištu pa je s te strane ipak vijest ( američki tenk dobio baja od Rusije u Ukrajini, jel ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/2/2024, 11:16



Propao jedan masovni napad u Novomihalivki, isto selo blizu Donjecka. Hrpu željeza su tamo Rusi spržili u propalim samoubilačkim napadima, na očito dobro utvrđene obrambene linije. 

Sa druge strane Rusi relativno brzo napreduju zapadno od Advijevke,  Ukrajinci su navodno bjesni na lokalnog zapovjednika koji nije odmah iza Avdiivke organizirao ukopane linije, navodno se tek nalaze 15km dalje pa bi Rusi mogli navodno brzo uzeti taj prazni prostor. 

Ukratko događa se kako sam i napisao prije par mjeseci, ako Usa ne odobri pomoć, Rusko napredovanje će se ubrzati, ali pazite nisu to masovni prodori.. To su većinom prodori tako da Rusi ispale hrpu aviobombi, na prednje UA pozicije koje sa druge strane imaju malo ljudi da ne trpe gubitke i onda šalju mehanizirani napad. Ponekad doslovno budu dva oklopna vozila koja osvoje selo koje je čuvali nekoliko vojnika. 
Ukrajinci ne šalju više vojske da ih Rusi ne izbrišu sa artiljerijom i bombama a Rusi onda ako nije nužno ne napadaju sa hrpom tehnike jer iskreno veća je šansa da će UA dronovi primijetit veći napad i pogoditi će nešto artiljerija nego kada ideš sa dva BMPa. 
Ali sve to ovisi o lokalnim zapovjednicima i obavještajnim informacijama itd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/2/2024, 12:26

To je taj propali napad. 
Vidi se korištenje i kazetne municije. 
Iskreno ne znam što je novo od ruske uništene tehnike a što je staro od prethodnih samoubilačkih napada. 
Očekujem da će Rusi upirati za ovo selo napadaju oni non stop ali dok je bila bitka za Avdiivku bili su ovdje žestoki napadi. 
Od ostalih gubitaka, vidio sam neke snimke gdje Rusi Ukraincima gađaju dronovima kamikazama zapadne samohodne haubice i Ukrainci uništavaju Ruske 

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/2/2024, 15:13



Češka ideja da se kupi od nekoga već spremnih 800 000 granata velikog kalibra napreduje brzo. 
Macron kaže da će se kroz 10 dana realizirati to. Živi bili pa vidjeli. 
Btw Njemačka je nedavno poslala paket ili obećala paket od 120 000 granata velikog kalibra. 
Izgleda da su to Bugarske granate. 
Inače Bugarska zadnje dvije godine u pogon doslovno stavlja tvornice koje su propadale nakon hladnog rata, sada se šire pogoni i proizvode gomilu granata sovjetskog kalibra za Ukrainu. 
Europa će 2025 kolektivno dosta granata proizvoditi, ali to je 3 godine od početka rata ali bolje ikada nego nikada. 
Ovih 800 000 granata velikog kalibra bi bilo super Ukraincima da premoste ovu godinu. Isto tako očajno je Ukrajincima potreba Usa pomoć to ne moram naglašavati, očekujem dobre vijesti iz Usa jel se zadnjih par tjedana Usa mišljenje javnosti ponovo okrenulo u korist Ukraine pogotovo nakon Tucker Carlson interviewa, dapače pala mu je moć utjecaja među republikancima jer je ispao malo glup,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 16 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 16 of 54 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 35 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum