ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 7 of 54 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 30 ... 54  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 12 Feb - 13:13

Koja je situacija sa USA pomoći?
Izgleda da postoji neki većinski koncenzus u senatu. Odvojili su USA granicu a spojili su pomoć Izraelu, Ukrajini, i Tajvanu.
Moglo bi se proći glasanje u senatu a onda to ide u kongres.
U kongresu dosta toga ovisi o šefu kongresa a to je republikanac.
USA proizvođači lobija i židovski lobi lobiraju za slanje pomoći, to su demokrati dobro napravili jer su spojili Izrael i Ukrajinu.
Postoji osim toga i strateška logika da se pošalje pomoć Ukrajini, jer 2/3 toga je doslovno ulaganje u USA vojnu industriju i modernizacija oružja. Tipa USA šalje oružje koje je možda pri kraju resursa(ATACAMS) a ono je vrhunsko za istočni front, a sebi će skladišta puniti novim raketama.

E da, šta kada ovo prođe senat i ode u kongres?
Dovoljno je da svi demokrati i šaka republikanaca daju glas i ovo prolazi.

Ako u kongresu Mike Johnson odbije da ovo bude na dnevnom redu, onda je zajeb. Kako sam čitao može se ići da se zaobiđe Mike Johnsona a onda bi to trajalo.

Idealno bi bilo da ovo ode u kongres, valjda će židovski/vojni lobi izlobirati ,...

a što se tiče Trumpa po meni, nema straha za Ukrajinu. Ili će ih natjerati na mir ali relativno realni mir, ili ako Rusi odbiju pregovore naoružat će ih do zuba..

AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 12 Feb - 13:26

Mike Johnson je cionista.

Godine 2017. Judith Butler osudila je antisemitske manifestacije cionizma unutar Trumpove administracije. Butler je napisao da je Bannon i "jaki cionist" i da "njegov antisemitizam očito ne stoji na putu njegovoj podršci izraelskoj državi, a čini se da to njegovim pristašama u izraelskoj vladi ne smeta". Butler je tvrdio da je desničarski antisemitski cionizam manifestacija bjelačke nadmoći , pri čemu bijela aškenaska vladajuća klasa u Izraelu sklapa saveze s desničarskim političarima u drugim zemljama na temelju zajedničkog antiarapskog rasizma , antipalestinizma i islamofobije.


Cionistički antisemitizam
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 12 Feb - 13:36

Trump mudruje no sad kad mu je glavni protukandidat na izborima dobio uputnicu za psihijatra i da je radno nesposoban za tu funkciju onda i taj Trumpov igrokaz da ovdje dobije neke političke poene pada u vodu. Uostalom i zet mu je Židov a on sam je kapitalista umrežen sa židovskim kapitalom. Mike Johnson je cionista a Izrael ne može ostavit taj Hamas tamo i treba im oružje i municija a jedino sve u paketu može i onda je tu još vojno industrijski kompleks koji to sve dodatno gura i to je to.

Malo se to oduži, đeneral Šojgu dobije na vremenu, Putin neko svoje zadovoljstvo pred izbore i ove godine imamo također pat poziciju. Vidiš pat pozicija, to je poanta jer nekome treba ta pat pozicija još neko vrijeme.

:coffee

Inaće mali podsjetnik: Ja se sjećam ( ako me sijećanje ne vara al tako neka ti je bila spika da to nije previše biitno ) Yoda da si ti govorio da to nije ništa previše bitno šta su Republikanci dobili većinu u ovom jednom domu Kongresa a ja sam slavio jer meni je dovoljan kaos. Sad vidiš koliko je to bitno i kakav kupus je nastao zbog toga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 12 Feb - 14:07

Samo neka pošalju novi paket pomoći, to će omogućiti UA državi da preživi 2024.. kao što sam rekao, nema niti Rusija neograničeno resursa, počeli su koristiti T55 za frontalne napade..

T55 je i u domovinskom ratu bio star tenk.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 12 Feb - 14:16

Poslat će. Reka san ti da je Mike Johnson cionista ( zato je i tražio da se vojni paket Izraelu stavi odvojeno od Ukrajine jer bi on onda dao Izraelu a Ukrajini ništa pa su Demokrati to skužili i sve stavili pod jedan paket pa ako nećeš sve onda nema ni tvom Izraelu također ništa ).

To je malo igrokaz ( Trumpov politički igrokaz jer su izbori u SAD na jesen a on je za sada kako stvari stoje glavni kandidat republikanske stranke ) ali Izrael mora istrijebiti Hamas a ima još 20 do 30 tisuća Hamasovih boraca u južnoj Gazi. Prava bitka tek počima a za tako šta BiBiju treba puno oružja i municije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 12 Feb - 15:34

RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 12 Feb - 23:07

ahhahahahahahahahahahaha


jedan rus koji je posla da de-nacificira ukrajinu




Sljedeće vijesti. 
Ukrajinci poslali novu brigadu kao pomoć Avdiivku. Ekipa komentira da je to malo pre kasno. Ta Brigada ima AMeričke Bradley-e. 
Naravno da neće ići cila brigada, možda bataljun. 
Ostatak fronte ne bitan, ima dosta snimki Ruskih gubitaka zadnja dva dana, i Rusi kukaju da ih UA dronovi jebu, Ukrajinci kukaju da ih Rusi jebu avijaciom i da napadaju bez obzira na gubitke i da im fali granata.. 
Standardan dan na istočnoj fronti.

Ukrajinci i dalje govore da će i premašit 1milijun dronova ove godine u svojim tvornicama. Da niču poduzeća diljema drže koja proizvode razne dronove.

Da već sada proizvode više dronova dugog dometa nego Rusi onih Iranskih Šahed kopija. 

Nema granata pa štancaju dronove.
Vjerojatno i Europa iako mašu sa parama, nema granata za proizvesti i onda vjerojatno lovu daju Ukrajincima da nabavljaju 3D printerne i djelove i štancaju dronove. 

Kladim se da je to sada veliki business u Ukrajini. Da jednostavno dođeš sa poslovnim planom u Ukrajinsko Ministarstvo Obrane, kažeš da ćeš štancati dronove, i ovi ti daju 50 000 €  za nabaviti strojeve, i onda im još prodaješ . 

UA će nakon rata biti tvornica oružja za cijelu Europu, tamo i Turci su već sada počeli graditi tvornicu koja će proizvoditi Barjaktar dronove, Švabe će u Ukrajini graditi tvornice za svoje najnovije tenkove i oklopna vozila, Britanci i Francuzi isto tako..

ne bi me čudilo da će se UA brzinski reindustrijalizirati, na sličan način kako je SSSR u WW2, zahvaljujući Američkim strojevima, pogonima, i pomoći unatoč ogromnim žrtvama postao i supersila..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Mon 12 Feb - 23:37

Njemački kancelar Olaf Scholz, danska premijerka Mette Frederiksen i njemački ministar obrane Boris Pistorius zajedno s izvršnim direktorom Rheinmetall-a Arminom Pappergerom, kao i politički i vojni uglednici nazočili su svečanosti polaganja temeljca za najnoviju tvornicu streljiva u Njemačkoj.

Potpuno nova tvornica imat će projektirani kapacitet od 200.000 topničkih granata godišnje kada bude potpuno operativna. Za 12 mjeseci proradit će prve montažne linije koje će moći proizvesti 50.000 granata godišnje. Osim toga, bit će proizvedeno oko 1900 tona RDX eksploziva i komponenti raketnog topništva za buduće topničke sustave.

Godine 2025. Rheinmetall će koristeći sve svoje tvornice u Njemačkoj, Španjolskoj, Mađarskoj, Australiji i Južnoj Africi imati kapacitet za proizvodnju 700.000 topničkih granata godišnje.

https://twitter.com/Tendar/status/1757076276018303174
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 1:39

Rusija i njezini manji poslušnici užurbano pokušavaju uvjeriti da vojna pomoć Ukrajini neće napraviti razliku i stoga se ne bi trebala dogoditi, ali ovo je vrlo transparentan potez. Stvarnost je takva da su apsolutno prestravljeni hoće li sljedeći paket pomoći uspjeti. U američkom Kongresu postoji dvostranačka većina po ovom pitanju, a prijedlog zakona o sigurnosti granica, koji je bio dobar, propao je samo zbog jednog propalog bivšeg tipa. Ova preostala manjina proslavila se opstrukcijom u svemu i svačemu bez ikakve vizije za SAD ili bilo koju drugu zemlju. Ovo nije pobjednička strategija i ljudi to neće prihvatiti. Kad opstrukcionist ne uspije, njihova se kuća od karata ruši i Putinov blef postaje razotkriven.

Ukrajinci tjeraju Ruse da plaćaju svaki pedalj ukrajinskog prostora. Ruski osvajači doslovno moraju gaziti preko vlastitih palih suboraca koji su žrtvovani u bezbrojnim valovima mesa. Nebo je puno zujajućih dronova koje su u podrumima izradile tisuće volontera u Ukrajini i diljem svijeta, uništavajući u masama rusku opremu i ljudstvo. Kad ukrajinska vojska dobije te zalihe, koje će se proizvoditi u državama kao što su Pennsylvania, Texas, Arizona, Wisconsin i drugdje, tada će se Putin naći u blatu koje je već 20 puta nadmašilo blato u Afganistanu i Vijetnamu. Putin nema strategiju izvan te točke. Zaustavljanje zapadne pomoći njegova je zadnja prilika da spasi još nekoliko godina. U isto vrijeme vidim i promjene u europskim državama. Još uvijek nismo tamo gdje bi Europa mogla biti i brzina još nije na maksimumu, ali staza je sve bolja. Njemačka vlada je spora, ali njemačka industrija ubrzava. To također duboko uznemiruje Putina i njegove zapadne sluge.

Ukrajinci se neće predati. 90% je protiv bilo kakvih ustupaka Rusima i za to imaju sve razloge. Moskva je prekršila svaki sporazum i učinili bi to opet.

Ukrajinci će se boriti za svoju domovinu i branit će je svim sredstvima koja imaju i to će činiti do svog punog oslobođenja. To čine već od 2014. godine i njihovi su izgledi u prošlosti bili manji nego danas. Kad saberem dijelove koje čitam s bojnog polja, onda vidim održivu strategiju koja ne samo da može nadživjeti ruski napad, već i uništiti mnoštvo ruskih osvajača i prouzročiti značajnu štetu u samoj Rusiji, dovoljno štete da osakati većinu ruskih industrijskih kapaciteta i na kraju ga srušiti. Ovo zajedno s još jednim paketom sankcija nije ništa što Rusija može dugo nadživjeti. Sovjetski Savez koji je bio 10 puta jači od ove Rusije to nije mogao preživjeti. Na kraju će netko u Rusiji shvatiti ovu situaciju i povući utikač Putinu, okončavši ovaj rat koji Rusija nikada neće moći dobiti. Samo se moramo pobrinuti da Ukrajina to čini na najučinkovitiji način tako da ima dovoljno streljiva, dalekometno oružje i prednost u tehnologiji.

Ti članovi američkog Kongresa i Senata mogu ispisati povijest dajući Ukrajini ta sredstva da dokrajče jednog od najagresivnijih neprijatelja Amerike i Zapada. To će zauzvrat učvrstiti odlučnost Zapada u narednim desetljećima i ojačati našu poziciju u svijetu. Povrati tih ulaganja bit će nemjerljivi.

https://twitter.com/Tendar/status/1757195920876204351
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 1:48

Kad ukrajinska vojska dobije te zalihe, koje će se proizvoditi u državama kao što su Pennsylvania, Texas, Arizona, Wisconsin i drugdje, tada će se Putin naći u blatu koje je već 20 puta nadmašilo blato u Afganistanu i Vijetnamu. Putin nema strategiju izvan te točke. Zaustavljanje zapadne pomoći njegova je zadnja prilika da spasi još nekoliko godina.


---


Ima. Zato već priprema otvaranje novog kriznog žarišta u Venezueli kako bi rastegao i preopteretio ovu drugu stranu.


https://www.ex-iskon-pleme.com/t57126-eneral-sojgu-krece-na-venezuelu



WW3 :popcorn :10
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 1:58

Kad saberem dijelove koje čitam s bojnog polja, onda vidim održivu strategiju koja ne samo da može nadživjeti ruski napad, već i uništiti mnoštvo ruskih osvajača i prouzročiti značajnu štetu u samoj Rusiji, dovoljno štete da osakati većinu ruskih industrijskih kapaciteta i na kraju ga srušiti. Ovo zajedno s još jednim paketom sankcija nije ništa što Rusija može dugo nadživjeti. Sovjetski Savez koji je bio 10 puta jači od ove Rusije to nije mogao preživjeti. Na kraju će netko u Rusiji shvatiti ovu situaciju i povući utikač Putinu, okončavši ovaj rat koji Rusija nikada neće moći dobiti. 
-

Ovo je za analizu jer Iran i SSSR nisu bili saveznici dok Rusija i Iran šuruju. Kina je također tu a i mnogi drugi a svima je zajednički jedan nazivnik a to je Amerika tj hegemonija ove jedne strane koju svi vide kao neprijatelja.

Poprilično je to za analizu jer stoji da SSSR nije Rusija al isto tako ima puno njih koji u osnovi također vide neprijatelja u tom američkom hegemonu i uskaću Rusiji na ovaj il onaj način protiv istoga šta i dalje ne znači da je današnja Rusija snage SSSR-a jer nije al očito ima puno pomagača i istomišljenika diljem planete.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 2:52

Paket hitne potrošnje od 95 milijardi dolara za vojnu pomoć Ukrajini, Izraelu i Tajvanu zapravo je mrtav sada u Senatu.

Mike Johnson: Moja izjava o neuspjehu Senata da se pozabavi najkritičnijim aspektom dodatnog zakonodavstva o nacionalnoj sigurnosti:
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 GGLdpFQXMAA0Ncq?format=jpg&name=small
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 3:01

Danas, protiveći se pokušaju Senata da Ukrajini da još 60 milijardi dolara naših poreznih obveznika, rekli smo da Ukrajini ne bismo trebali dati ni lipe dok ne osiguramo granicu za naše građane.—Senator iz Alabame Tommy Tuberville.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 13 Feb - 14:12

Aj malo sa dobrim vijestima.

Zakon o pomoći Ukrajini, Tajvanu i Izraelu prošao u senatu sa 70:29 .. mislim da je omjer senatora 50:49 u korist demokrata.
Što znači da je de facto 20 republikanskih senatora dalo glas ZA, a 29 protiv. I svi demokrati valjda ZA.

sada ostaje kongres. Problem je što Mike Johnson speaker može blokirati da uopće zakon dođe na glasanje a onda se to kao može zaobići , ali potrebni su mjeseci i mjeseci koje UA nema.

Bilo bi super da ga samo stavi na glasanje, .. jer izraelski/zhidovski lobi je jako i kod republikanaca, demokrati su pametno napravili što su stavili Ukrajinu i Izrael i Tajvan u paket.

Recimo imate hrpu republikanaca koji su za pomoć Tajvanu(tu je i Tucker) ali nisu za pomoć Ukrajini.. za Izrael su skoro svi, neki republikanci i fanatično za Izrael, čak su zahtjevali da se Izrael odvoji da im se odmah pošalju pare, demokrati su to lukavo stavili.

Da je sama Ukrajina ovdje, najebala bi. Ali ovdje je Izrael, a njihov lobi je jak na obje strane. Tu je i vojno industrijski lobi, tu je i činjenica da bi 2/3 love bilo doslovno ulaganje u USA vojnu industriju a hrpa tvornica je u republikanskim zemljama.
Tako da se nadam da će zakon proći..
Mike Johnson je pro Izrael , htio je odvojeno slati njima pare.. možda ga Izraelski lobi i stisne, pogotovo što je Zelenski koji je porijeklom Ukrajinski asimilirani Židov(dica su mu krštena tako da je on ispao iz toga) ali Izraelci su većinom proUA ...
tu je i vojno industrijski lobi.. vidit ćemo.

vjerujem kada bi ovo došlo u kongres, da bi prošlo isto tako sa dosta glasova.
Inače Putin je vjerujem tu pomogao sa bzvznim interviewom, jer većina Amera je "šokirana" gdje on priča 1500 godina nazad u prošlost, spominje Vikinge koji su osnovali Kijevski Rus :D , Hiću, i negira non stop postojanje Ukrajinske nacije i države a Ameri su na to osjetljivi.. vidit ćemo držimo fige.

Kako rekoh za 2025 za Trumpa se ne tresem uopće. On bi i mogao završiti rat, Ukrajinci svakako neće osloboditi jug države, to će morati otpisati.. Trump bi ih mogao prisiliti na to, taman će se do tada i oni izmoriti od rata.
Rusi neće osvojiti cijelu Ukrajinu i ukinuti je kao državu i naciju što su planirali.. niti sa Amerikom niti bez..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Tue 13 Feb - 14:32

Znaci stici ce jos pomoci po svemu sudeci.
Putin ce cekati Trampovu pobjedu kao ozebao sunce.
Siguran sam da ce brzo uglaviti primirje sto ce obje strane rado prihvatiti.
No zatim slijedi gorka pilula za ukrajince.
Ostat ce bez dijela teritorija.
Putinova gorka pilula bit ce ostatak ukrajine u zapadnu sferu, imaju stogodisnjeg mrskog neprijatelja na pragu.
Bit ce opremljeni modernim naoruzanjem , naoruzani do zuba i spremni za ruse u svakom trenutku.
Uz dodatno isprovocirani ulazak svedske i finske u NATO moze se reci, korak unatrag za rusiju.

Na putinovom mjestu uvjetovao bih neutralnost ukrajinu uz njenu demilitarizaciju, i obveze USA i EU
da se isto provede.
Zauzvrat vratio teritorij ukrajini uz maksimalnu zastitu manjine.
No kako objasniti rusima zasto su ginuli u tom slucaju.

Ovo je situacija koja ce kako god skoncala imati rezultat poraza za  obje drzave na neki nacin.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 16:14

Prijedlog zakona za pomoć Ukrajini i Izraelu koji u sebi ne sadrži mjere za jačanje sigurnosti američkih granica, u ponedjeljak navečer prošao je posljednje proceduralno glasovanje u Senatu i sada ga mora razmotriti Zastupnički (donji dom) američkog Kongresa. Za ovu odluku izjasnilo se 66 senatora, a 33 je bilo protiv. Razmatranje dokumenta  moglo bi se održati već u srijedu.

Međutim, dan ranije, predsjednik Zastupničkog doma, republikanac Mike Johnson , kazao je da se dokument koji se razmatra u Senatu ne bavi “najozbiljnijim problemom s kojim se suočavaju” Sjedinjene Države. “Bez primanja ikakvih prijedloga Senata za promjene granične politike, Zastupnički dom bit će prisiljen nastaviti sam raditi na ovim važnim pitanjima”, – napisao je Mike Johnson na X mreži.

Kako piše američki medij The Hill, republikanci neće razmatrati prijedlog zakona o paketu pomoći Ukrajini i Izraelu koji ne sadrži odredbe o jačanju sigurnosti na granici s Meksikom podsjećajući na navedenu Johnsonovu izjavu. Naglasio je da pitanje jačanja sigurnosti južne granice SAD-a ima prioritet u odnosu na slanje vojne pomoći u inozemstvo.


Senat izglasao prijedlog zakona o pomoći Ukrajini, a donji dom najavljuje da će ga odbaciti
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 16:25

Predsjednički izbori u Rusiji održat će se 15. i 17. ožujka 2024.


Danas je 13.02.2024. Uglavnom sve se svodi da će Trump radi svojih razloga ( borba unutar same republikanske stranke za nominaciju na predstojećim izborima na jesen, radi Bidena koji mu je trenutno glavni protukandidat iako je sad upitno oće li on uopće biti jer je radno nesposoban za tu funkciju itd itd itd ) te da učini uslugu Putinu jer i samom Trumpu tj desničarima treba i dalje Putin na vlasti u Rusiji da bi oni sami ( desničari na zapadu ) imali neki smisao postojanja, ovo razvlačit najamnje do tog datuma.

Nema veze za proizvodnju jer proizvodnja radi i oružje se štanca u tvornicama tako da tu ništa nije izgubljeno a jedino se ova trakavica razvlači sad ponajviše radi samog Trumpa i njegovih interesa.

Malo o tome zašto je desničarima na Zapadu bitno da Putin i dalje ostane na vlasti u Rusiji:


Kad Putin izgubi, onda gube svi radikalno desni (i radikalno lijevi) pokreti u svijetu.

Kad gube radikalni desničarski (i lijevi) pokreti, gubi i Putin.

Svi su oni međusobno povezani i rade ruku pod ruku jer su veliki dijelovi u društvima diljem svijeta u političkoj sredini prejaki da bi bili nadvladani u izravnom sukobu. I nacisti su to shvatili i razbili njemački narod u grupe (Arijevce, Židove, demokrate, katolike itd.) samo kako bi razbili te dijelove jedan po jedan.

Ovo je sve što trebate znati i razumjeti. To je ogromna oklada u kojoj je za njih sve na kocki. Povući će svaku polugu, pritisnuti svako dugme, vrištati i galamiti, lupati nogama i lagati za svoje živote. Što mahnitije to rade, bliže smo da ih zauvijek isključimo.

Slom Putinovog režima i eventualno razotkrivanje koliko su bili povezani, za njih je noćna mora. Mi u Njemačkoj to znamo iz prve ruke kada smo se dokopali arhiva istočnonjemačkih obavještajnih arhiva. Stasi je bio gotovo posvuda i bio je majstor u aktivnim mjerama. Mnogi odvojeni događaji usmjereni protiv Zapadne Njemačke zapravo su bili dio koordiniranih napora Istočne Njemačke i, naravno, Moskve.

Siguran sam da mnoga imena čekaju da budu otkrivena u arhivama ruske obavještajne službe, od zapadnih milijardera koji su primali plaću na otoku u poreznom raju do svakodnevnih suradnika. Kad bilo tko od njih bez očitih razloga podrži Putina, onda to uvijek imajte na umu. Uvijek idite za novcem jer to je ono što njih zanima, čak i a pogotovo najbogatije ljude na svijetu. U konačnici, to i njihova stalna potreba za njihovim narcisoidnim obožavanjem, odnosno izigravanjem njihovog krhkog ega, njihova je jedina želja.


https://twitter.com/Tendar/status/1757345188647718990
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 16:34

Donald Trump je tijekom vikenda jednim jedinim potezom oslobodio Europu okova američkog sigurnosnog balona.

‘Ne bih vas zaštitio, zapravo bih im rekao da rade što god žele‘, rekao je Trump jednom europskom čelniku na pitanje kakav bi bio odgovor ako bi njegovu zemlju napala Rusija. ‘Morate platiti!‘

‘Donald Trump je upravo Europi napravio najveću moguću uslugu!‘


Točno. Tako je. Lik im je ( Soroševcima u Europi ) zatresao kavez.

Trump. :tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 16:38

Američki predsjednički kandidat Donald Trump je izjavio da je “NATO učinio jakim” tokom svog predsjedničkog mandata nakon što je njegov poziv Rusiji da napadne zemlje članice odbrambenog saveza koje ne ispunjavaju finansijske obaveze izazvao burne reakcije.

“Učinio sam NATO jakim”, napisao je velikim slovima republikanski favorit za američke predsjedničke izbore 2024. na društvenoj mreži Truth Social, čiji je osnivač.

Trump tvrdi da je ‘NATO učinio jakim’ nakon bijesnih reakcija članica saveza

RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 13 Feb - 16:54

Izjave bivšeg predsjednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trumpa koje dovode u pitanje obvezu Sjevernoatlantskog saveza da vojno priskoči u pomoć svakoj napadnutoj članici izazvale su zabrinutost i u Njemačkoj. Opet su sve glasniji oni koji zahtijevaju više novaca za njemačku vojsku (Bundeswehr).

Političar Kršćansko-demokratske unije (CDU) Roderich Kiesewetter, koji se bavi obrambenim pitanjima, izjasnio se u razgovoru za njemački list Süddeutsche Zeitung za utrostručavanje Posebnog fonda za Bundeswehr: „Potpuno je jasno da nam je potrebno 300 umjesto 100 milijardi eura kako bi njemačka vojska bila osposobljena za rat."

Zamjenik šefa demokršćanskog zastupničkog kluba Johann Wadephul rekao je za list Rheinische Post da su investicije koncerna u nove proizvodne kapacitete na području naoružanja važne, ali da njemačka vlada mora predočiti i strategiju jačanja vojne industrije: „Dvije godine poslije objave smjene epoha krajnje je vrijeme da se proširi i industrijska baza."

Dodao je da bi njemačka vojska mogla postati kičma NATO-ove konvencionalne obrane u Europi, kada bi za to postojala industrijska osnova. Wadephul je zatražio od njemačke vlade da „konačno predoči sveobuhvatnu strategiju za jačanje njemačke sigurnosne i obrambene industrije" i dodao: „Kancelar je to odavno morao proglasiti šefovskim zadatkom."

Više novaca za Bundeswehr i veća zaduživanja?
RayMabus
RayMabus

Posts : 179467
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 13 Feb - 17:35

Ruski telegram kanali su počeli širiti priču da su pogodili UA okupljanje vojnika koji su se spremali za protunapad kod Avdiivke.
Da ima na stotine žrtava.

Nije bilo nikakvih potvrda(za sada) sa UA telegram kanala. Obično kada su tako veći pogoci, čim broj žrtava pređe par desetaka to "zuji" po telegramu. Zadnji gdje su Ukrajinci tako najebali mi pada napamet kada su Rusi pogodili kod Hersona neku dodjelu medalja, 20+ mrtvih i još deseci ranjenih. Tada je i više UA telegram i twiter kanala komentiralo taj događaj a i Rusi su dali dobru snimku, plus bile su snimke ljudi koji su snimali mrtve.
Ovdje toga za sada nema.

Oglasilo se neko UA ministarstvo propagande, kažu da je to Ruski psyops i da se ništa nije dogodilo.

Moguće. Ako je i bilo pogotka takve magnitude, kako rekoh u ovom ratu je pravilo čim ima veći broj žrtava od jednog pogotka, tipa par desetaka onda takve stvari izlaze u javnost i cure informacije.
Ako tko obilazi UA telegram ili RU telegram kanale(ovdje su UA važniji radi potvrde) možete staviti potvrdu.
Do tada - nije se desilo. Nekada informacije počnu curiti sa zakašnjenjem od dan-dva, pa ćemo sačekati prije nego ovo otpišemo kao "nije se desilo". Ako se pojavi nešto relevatno, ne visim po cile dane po telegramu, slobodno stavite.

Vidio sam snimku gdje se u USA iskrcala dva lakše oštećena HIMARS sustava na popravak. Imaju par manjih rupica od gelera  i vidim da su im stakla isto tako oštećena(zanimljivo ali nisu probijena) od gelera.

Rusi su nedavno objavili neku mutnu video snimku gdje navodno HIMARSe gađali kazetnim raketama. Znam da ekipa koja je komentirala tu snimku, da su govorili da je mutna i kurca se ne vidi, ali ovo je moguće da su tu dva HIMARSa, ali na sreću su vrlo lagano oštećeni, iako je moguće da je neki geler na nekom mjestu pretrga negdje hidrauliku.. Ameri će ionako to popravljati.

Moguće je da su ovo prvi "gubici"(klasificirano kao oštećeno, vratit će se na front kroz par dana ili tjedana ovisno koliko žurno se bude popravljalo).

Naravno, Ukrajinci imaju više nego dovoljno ovakvih sustava, ono što im fali su te GPS rakete, dok USA ne izglasa novu pomoć.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 7 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 54 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 30 ... 54  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum