ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 21 Feb - 20:31

Rusija je pušiona. Demografija im ni prije ovog rata nije išla u prilog a sad pogotovo. Udarene sankcije. Vojska traljava, korumpirana, bezvoljna itd. Izgubili najveće tržište plina i nafte i sad se moraju prostituirat s Kinezima i Indijcima i drugim za siću. Njemačka je napravila lng terminale dakle ima mogućnost dobave plina i iz drugih smjerova tj u prevodu ovi je više ne može na taj način držat za jaja i ucijenjivat. Broj zelenih autića u Europi raste a s time pada i njegov utjecaj na političare i politiku u Europi i taj trend ide svake godine itd.

On tu laje jer se usra ko grlica i samo radi sad ono šta san ja reka prije par dana jer ovaj čin šta je danas napravija je okretanje nuklearnog arsenala prema Americi  :

Eto imaju izbor : navalit na Rusiju kako su zamislili ( sitite se govora Bidena u Poljskoj kako oni moraju smjenit Putina a to je ništa drugo nego da Amerika stavi Rusiju pod svoju kontrolu šta im je cilj odm početka tj vladanje svijetom ) i onda se Kina i Rusija približavaju ( a još im je odma dan nakon šta san ja ovaj izbor napisa jer su pozvali onog muđahedina Komšića u SAD da pričaju s antihrvatom o vojnim pitanjima meni poviše glave uletio kineski balon poviše glave i situacija se dodatno zagovnjala ) i onda se jel Kina i Rusija dodatno približavaju i ovi moraju na Pacifik ( daleko je vama Bosna ) i ove dvi nuklearne sile plus sjeverna Koreja okreću arsenal prema Americi itd 

ili stat s tim napadom na Rusiju al onda se ovi podiže ponovo jer dobiva vrijeme da izgradi vojsku koju je izgubio i to gleda Kina i ostali i onda merkaju oće li na Tajvan i drugo di je već kome šta zapelo za oko jer kad može Putin mogu i ja.


Ili jednostavno baci oružje i bježi glavom bez obzira a to je u prevodu okani se tog mega ega i ideje kako ćeš ti vladati svijetom i solit svima ostalima pamet.

RayMabus

Posts : 175928
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet Tue 21 Feb - 20:45

AssadNaPodmornici wrote:Strelkov razočaran govorom Putina.

A najbolje od svega, Prigožin opet bjesan, Jučer ili prekjučer sam objavio njegovo govor gdje je bjesan što mu Ruski MOD nešalje granate i opremu da mora povlačiti "veze" i "švercati" oružje iz Ruske vojske iako ga ima dovoljno. Da zbog toga ginu i nemaju napredak. I onda je proizvao Rusku političku elitu kojoj "ne zamjera" što šalju djecu u Dubai samo neka njemu pošalju granate.

Nakon toga opet se javlja Prigožin danas;
da je situacija još gora, da oni generali koju mu šalju municiju da im se prijeti vojnim sudom. Da ima saznanja da je Ruski MOD(ministry of defense) naredilo svima da se ne pomaže Wagneru. Da zbog toga ginu na lopate.


Citirate tog Strelkova koji je dobio cipelu u guzicu i kao malo dijete se "osvecuje"putem propagande Rusiji,a vi koji ste jebeno ozbiljni i imate ozbiljnu temu da se ponashate isto evo shto misle pojedini amerikanci o rusko-ukrajinskom ratu ,ja bi rekao ratu NATO pakta na tlu Ukrajine protiv Rusije.Ako ne razumijete hrvatski evo vam neshto na Engleskom .Pa svi "zapadnjaci"prichaju i govore perfektno engleski jezik.Zar ne?

"United States Is Corrupted!" - The Russian-Ukrainian War Explained

https://www.youtube.com/watch?v=SKUtg-4BxMY




_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 21 Feb - 20:46

Evo traži ovo da mu se da : 

ili stat s tim napadom na Rusiju al onda se ovi podiže ponovo jer dobiva vrijeme da izgradi vojsku koju je izgubio i to gleda Kina i ostali i onda merkaju oće li na Tajvan i drugo di je već kome šta zapelo za oko jer kad može Putin mogu i ja.


Čitaj :

S jedne strane, ističe Moskva, "krajnje neprijateljsko raspoloženje Washingtona" i njegovo "otvoreno zauzimanje za zlonamjernu eskalaciju sukoba u Ukrajini" stvorili su "potpuno drukčije sigurnosno okružje" za Rusiju.

"SAD i Zapad kojim on upravlja, pokušavaju naškoditi našoj zemlji na svim razinama, na svim poljima i u svim dijelovima svijeta", tvrdi ruska diplomacija, ocijenivši da "status quo više nije moguć".

Rusija pak, s druge strane, ocjenjuje da se arsenali NATO-ovih triju nuklearnih sila, SAD-a, Francuske i Velike Britanije, "moraju zajedno uzeti u obzir u procesu ograničavanja i smanjenja", a Novi START se tiče samo Moskve i Washingtona.

Najposlije, Rusija ističe da činjenica da SAD uspostavlja sustave proturaketnog štita koji su kadri presretati ruske bojne glave, čini Novi START nedjelotvornim.

Rusija ujedno optužuje Washington da "nije poštovao" tekst kada je "izuzeo više od sto vrsta američkog ofenzivnog strateškog oružja iz odredbi ugovora ili ih je proglasio konvertiranima, ne dajući Rusiji mogućnost provjere".

Po riječima ruske diplomacije, Moskva može povući obustavu Novog START-a ako Washington pokaže "dobru volju" za "globalnu deeskalaciju".


Moskva pojasnila Putinovu izjavu o nuklearnom naoružanju: ‘SAD se ponaša krajnje neprijateljski, ali...‘
RayMabus
RayMabus

Posts : 175928
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 21 Feb - 20:53

Rusija pak, s druge strane, ocjenjuje da se arsenali NATO-ovih triju nuklearnih sila, SAD-a, Francuske i Velike Britanije, "moraju zajedno uzeti u obzir u procesu ograničavanja i smanjenja", a Novi START se tiče samo Moskve i Washingtona.


--


Slažem se. U pravu ste. Tako je.

I Britancima isto da general Aleksa šeta po podmornici i broji koliko imaju nuklearnih glava a ne da se skrivaju. I Makron isto. Sad će ti general Aleksa šetat po podmornicama i brojat koliko imaš nuklearnih glava. Svo troje. E tako.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175928
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Tue 21 Feb - 21:10

A tragedije u pm. lol!

Sad zamisli taj ego kod tih Britanaca i Makrona kad je ovo pročita jer uglavnom imaju te nuklearne na podmornicama i sad zamišlja kako mu general Aleksa šeta po istoj i broji nuklearne glave.

Sad su se zajapurili Briti i Makron. Već ih čujem kako govore: Šta će on nama šetat po podmornici i brojat koliko mi imamo nuklearnih glava.

Ok. Ne moraš. Nećete vi. Eto sad se misli koliko ih ima točno Rusija u svom arsenalu i koliko ih je točno usmjereno na Pariz i London.

Aj jebi mater gubo gubava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175928
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 21 Feb - 23:47



Rusi se boje potencijalnog UKR napada na Moldavijsku pobunjenu pokrainu.. tamo Rusi imaju par tisuća vojnika i navodno najveću kasarnu oružja u Europi...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 21 Feb - 23:58

https://en.wikipedia.org/wiki/Cobasna_ammunition_depot

20 000 tona streljiva.. to je 20 milijuna kg streljiva. bosna koja ima solidnu vojnu industriju može godišnje proizvesti 3milijuna kg streljiva

Cobasna bi na neki način mogla zadovoljiti jedan značajan dio godišnje Ukrainske potrošnje streljiva ..

međutim problem je što je to iz doba SSSRa, dakle najmlađa granata je stara preko 30godina, nisam stručnjak ali većina toga je vjerojatno neispravna... ovisi.. evo googla sam , i ekipa piše ako se pravilno skladišti streljivo da bi moglo trajati i +50godina.. u tom slučaju bi se isplatilo Ukraincima uletiti u maznuti tu kasarnu koja je odmah uz granicu Ukraine. mapa je totalno nepovoljna , doslovno su dva km udaljeni od Ukrainske granice.
mogu im napraviti prodor i zauzeti kasarnu. plus vjerojatno među samim vojnicima te pobunjene kraine ima dosta etničkih Ukrainaca koje je Ukrainski SBU već vrbovao i saznao dosta toga..
https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Transnistrian_census

Tranistira ima 1/5 stanovnika kao etničke Ukraince. Svega 1/3 su Rusi. Među tim Ukraincima da se izvući neke informacije o položajima Ruske vojske, kakvo je stanje u kasarni.. da su Rusi pametni opasali bi kasarnu eksplozivom, i tako prijetili da će dignuti u zrak.. ako nisu, onda Ukrainci bi po meni trebali zgrabiti tu kasarnu.. (opet Rusi bi na nju poslali krstareće rakete).. ma ništa od toga :)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 22 Feb - 14:49

Na prvoj liniji fronte nema nekih promjena u osvojenom teritoriju, gubitaka ima na obje strane, i još više stvari se događa u pozadini.
Tipa Kinezi će predstaviti svoj prijedlog za mirovini sporazum kroz koji dan. Ukraincima se non stop šalje nova pomoć, iako po meni količina novih tenkova je jednostavno nedovoljna za opremiti nekoliko tenkovskih brigada. Zapad je jednostavno trebao uzeti minimalno 50 000 muškaraca samo za opremiti nove mehanizirano-tenkovske brigade i vratiti ih u Ukrainu sa tenkovima i oklopnim vozilima.. onda bi mogli pričati o Ukr proboju.. ovako ćemo vidjeti..

kako je stanje sa Rusijom. Nastavimo sagu što se tiče sukoga Wanger/Prigožin vs Ruski generalštab i MOD(ministarstvo obrane)

Wagner na svom kanalu je objavio sljedeće; Stavili su asevi slike poginulih svojih boraca (neki su ovdje brojali preko +70mrtvih) i kažu da ih je ovoliko poginulo u jednom danu(a gdje su tek ranjeni), a da su gubici mogli biti na svega 1/5 ovih da ih Ruski MOD nastavio normalno opskrbljivati. Toliko o tome da Ukrainci ginu 10x više od Rusa, kada sami Rusi objavljuju ovakvo slike svojih mrtvih i to na samo jednom dijelu fronte.

Poslali su jedan spisak gdje kažu da im treba čak 18 000 granata dnevno. Inače Rusi su na vrhuncu ispaljivali 50 -60k granata dnevno, ali to je trajalo nekih mjesec-dva dana tamo do dolaska HIMARS sistema. Sada ispaljuju cca 15k dnevno. A ovi sami za sebe traže 18k.

Međutim Rusko ministarstvo obrane tvrdi da Wagner dobija sve uredno i da Prigožin laže. I sada se postavlja pitanje tko tu laže?
Zanimljivo nitko ALI.
U linku ispod
https://twitter.com/wartranslated/status/1628354732053131265

Jedan Ruski bloger kaže da je Wagner kmeči zato jer dobijaju sada jednako resursa kao ostatak Ruske vojske. Da su ostale Ruske jedinice prije bile ljubomorne na wagner jer su imali prioritet u dobijanju resursa. da su dobijali značajno više nego ostale Ruske jedinice.
Da je problem nastao što je Ruski MOD počeo wagner tretirati jednako kao ostali dio Ruske vojske, a Ruski bloger govori da i cijela Ruska vojska nema neograničeno streljiva i mora se štediti, a Wagner više nije privilegiran tako da dobijaju koliko i svi drugi Rusi.

Nastavljamo dalje sa sočnim vijestima. Pazi ovo.
Ukrainski dron duboko u Ruskoj pozadini otkrio valjda skupinu Ruske tehnike. Popržena je artiljeriom. Mislim da je izbrojano 14 komada teške tehnike. Oryx ekipa ovo obrađuje. Ne znam jesu li Rusi ovdje već dovukli oštećenu tehniku itd, moja pretpostavka da nisu, da su vjerojatno spustili dron niže, vidjeli da je to zdrava tehnika, vjerojatno skupljana za neki napad, i onda digli dron i popržili HIMARS /155mm artiljeriom. Vjerujem da su u Oryxu objektivni i da će to dobro obraditi i da ovo nisu recimo već registrirani Ruski gubici , koji su onda dovučeni od strane Rusa na jednu hrpu pa ih Ukrainci otkrili i trošili "skupo streljivo". To nema logike, ja bih se kladio da je ovo bila zdrava tehnika. Moguće da UKR drone operatori i imaju slike više rezolucije..(veći bi smisao imalo dovući dron bliže potvrditi da je to zdravo oružje i onda maknuti dron u daljinu i korigirati vatru)


To nije sve. navodno je bio jedan masovni Ruski napad na svetovo-kremina frontu. koji je završio masovnim izgaranjem ruskog oklopa.
I ovdje je navodno uništeno +10 komada Ruske teške tehnike


Oryx ekipa je uspjela izdvojiti 3 uništena tenka(za sada, pokušavaju nabaviti bolju rezoluciju), i još jedan T-90M.. u zadnjih par dana, 3 T-90M uništena



.... ima još video snimki Ruskih gubitaka, ali i ovo što sam stavio, postoji dobra šansa da je Rusima u jednom danu izgubljeno 5-10% godišnje proizvodnje teškog oklopa ako se ispostavi da je onaj prvi video gdje su Ukri gađali ispravnu tehniku, a drugi video ako prepoznaju još izgorenog oklopa..

Nije mi jasno kako misle Rusi dobiti rat tako.
Sa druge strane , ako Ukrainci nebudu inteligetniji i njihov će oklop koji će dobiti od zapada isto tako goriti masovno ovo ljeto.

Naravno iako tvrdim da Rusi imaju velike gubitke, to ne znači da su Ukrainski gubici mali. Dosta su manji u tehnici, ali i u ljudstvu iako su nešto manji, i dalje su gadni.
Koga zanimaju UKR gubici zadnja dva-tri dana, evo ima ovdje dosta video snimki.. uglavnom pojedinačni slučajevi dronova samoubojica, napad korentima na ukr oklop, i artiljerijski napadi na UKR položaji, te bombardiranje iz dronova.. link ispod

https://twitter.com/GammonBadge

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Wed 22 Feb - 14:49



Koje budale.

Rusiju zovu Rasija.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28769
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 22 Feb - 15:22

AssadNaPodmornici wrote:
Sa druge strane , ako Ukrainci nebudu inteligetniji i njihov će oklop koji će dobiti od zapada isto tako goriti masovno ovo ljeto.

Naravno iako tvrdim da Rusi imaju velike gubitke, to ne znači da su Ukrainski gubici mali. Dosta su manji u tehnici, ali i u ljudstvu iako su nešto manji, i dalje su gadni.
Koga zanimaju UKR gubici zadnja dva-tri dana, evo ima ovdje dosta video snimki.. uglavnom pojedinačni slučajevi dronova samoubojica, napad korentima na ukr oklop, i artiljerijski napadi na UKR položaji, te bombardiranje iz dronova.. link ispod

https://twitter.com/GammonBadge
Pogledao sam i odma prvi prikaz je ovo :


Čuj u ratu se tehnika gubi a oni tamo gube i ovo sovjetsko naoružanje za koje Zapad ionako nema municije a onda stiže dopuna a to je dopuna sa Zapada i za to imaju municije. Tako da je to sve uračunato u tu neku kalkulaciju jer jednostavno rat je. Ne može jedna strana gubit tehniku i vojnike a druga ništa jel.

Dok iz Francuske najavljuju proizvodnju i slanje dodatnih haubica Caesar te prvih oklopnjaka AMX-10 RC tijekom idućih dana – bitno je teža tema organiziranje neke zajedničke te masovne kupovine topničkih granata kalibra 155 mm po uzoru na mehanizam kojim se zajednički kupovalo cjepiva za bolest Covid-19. Konkretan prijedlog o ulaganju oko 4 milijarde eura za takvu zajedničku kupovinu oko milijun granata podnijela je Estonija, a preliminarno su ga podržale Nizozemska i Rumunjska.

Ispuhana ruska ofenziva, iščekivanje Pekinga, važan sastanak u NATO-u i teorija zavjere...

Ima još na toj poveznici šta Zapad šalje al nisan sve tija stavljat jer je preopširno nego san samo izdvojija ovi dio o grantama 155 mm.


Last edited by RayMabus on Wed 22 Feb - 15:26; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175928
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by MDMiridije Wed 22 Feb - 15:24

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fpkk-K0XgAAST51?format=jpg&name=small

Nisu svi rusi loši ima i dobrih beer :tu
MDMiridije
MDMiridije

Posts : 183
2022-10-01


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou Wed 22 Feb - 16:18

AssadNaPodmornici wrote:Na prvoj liniji fronte nema nekih promjena u osvojenom teritoriju, gubitaka ima na obje strane, i još više stvari se događa u pozadini.
Tipa Kinezi će predstaviti svoj prijedlog za mirovini sporazum kroz koji dan. Ukraincima se non stop šalje nova pomoć, iako po meni količina novih tenkova je jednostavno nedovoljna za opremiti nekoliko tenkovskih brigada. Zapad je jednostavno trebao uzeti minimalno 50 000 muškaraca samo za opremiti nove mehanizirano-tenkovske brigade i vratiti ih u Ukrainu sa tenkovima i oklopnim vozilima.. onda bi mogli pričati o Ukr proboju.. ovako ćemo vidjeti..

kako je stanje sa Rusijom. Nastavimo sagu što se tiče sukoga Wanger/Prigožin vs Ruski generalštab i MOD(ministarstvo obrane)

Wagner na svom kanalu je objavio sljedeće; Stavili su asevi slike poginulih svojih boraca (neki su ovdje brojali preko +70mrtvih) i kažu da ih je ovoliko poginulo u jednom danu(a gdje su tek ranjeni), a da su gubici mogli biti na svega 1/5 ovih da ih Ruski MOD nastavio normalno opskrbljivati.  Toliko o tome da Ukrainci ginu 10x više od Rusa, kada sami Rusi objavljuju ovakvo slike svojih mrtvih i to na samo jednom dijelu fronte.

Poslali su jedan spisak gdje kažu da im treba čak 18 000 granata dnevno. Inače Rusi su na vrhuncu ispaljivali 50 -60k granata dnevno, ali to je trajalo nekih mjesec-dva dana tamo do dolaska HIMARS sistema.  Sada ispaljuju cca 15k dnevno. A ovi sami za sebe traže 18k.

Međutim Rusko ministarstvo obrane tvrdi da Wagner dobija sve uredno i da Prigožin laže. I sada se postavlja pitanje tko tu laže?
Zanimljivo nitko ALI.
U linku ispod
https://twitter.com/wartranslated/status/1628354732053131265

Jedan Ruski bloger kaže da je Wagner kmeči zato jer dobijaju sada jednako resursa kao ostatak Ruske vojske. Da su ostale Ruske jedinice prije bile ljubomorne na wagner jer su imali prioritet u dobijanju resursa. da su dobijali značajno više nego ostale Ruske jedinice.
Da je problem nastao što je Ruski MOD počeo wagner tretirati jednako kao ostali dio Ruske vojske, a Ruski bloger govori da i cijela Ruska vojska nema neograničeno streljiva i mora se štediti, a Wagner više nije privilegiran tako da dobijaju koliko i svi drugi Rusi.

Nastavljamo dalje sa sočnim vijestima. Pazi ovo.
Ukrainski dron duboko u Ruskoj pozadini otkrio valjda skupinu Ruske tehnike. Popržena je artiljeriom. Mislim da je izbrojano 14 komada teške tehnike. Oryx ekipa ovo obrađuje.  Ne znam jesu li Rusi ovdje već dovukli oštećenu tehniku itd, moja pretpostavka da nisu, da su vjerojatno spustili dron niže, vidjeli da je to zdrava tehnika, vjerojatno skupljana za neki napad, i onda digli dron i popržili HIMARS /155mm artiljeriom. Vjerujem da su u Oryxu objektivni i da će to dobro obraditi i da ovo nisu recimo već registrirani Ruski gubici , koji su onda dovučeni od strane Rusa na jednu hrpu pa ih Ukrainci otkrili i trošili "skupo streljivo". To nema logike, ja bih se kladio da je ovo bila zdrava tehnika. Moguće da UKR drone operatori i imaju slike više rezolucije..(veći bi smisao imalo dovući dron bliže potvrditi da je to zdravo oružje i onda maknuti dron u daljinu i korigirati vatru)


To nije sve. navodno je bio jedan masovni Ruski napad na svetovo-kremina frontu. koji je završio masovnim izgaranjem ruskog oklopa.
I ovdje je navodno uništeno +10 komada Ruske teške tehnike


Oryx ekipa je uspjela izdvojiti 3 uništena tenka(za sada, pokušavaju nabaviti bolju rezoluciju), i još jedan T-90M.. u zadnjih par dana, 3 T-90M uništena



.... ima još video snimki Ruskih gubitaka, ali i ovo što sam stavio, postoji dobra šansa da je Rusima u jednom danu izgubljeno 5-10% godišnje proizvodnje teškog oklopa ako se ispostavi da je onaj prvi video gdje su Ukri gađali ispravnu tehniku, a drugi video ako prepoznaju još izgorenog oklopa..

Nije mi jasno kako misle Rusi dobiti rat tako.
Sa druge strane , ako Ukrainci nebudu inteligetniji i njihov će oklop koji će dobiti od zapada isto tako goriti masovno ovo ljeto.

Naravno iako tvrdim da Rusi imaju velike gubitke, to ne znači da su Ukrainski gubici mali. Dosta su manji u tehnici, ali i u ljudstvu iako su nešto manji, i dalje su gadni.
Koga zanimaju UKR gubici zadnja dva-tri dana, evo ima ovdje dosta video snimki.. uglavnom pojedinačni slučajevi dronova samoubojica, napad korentima na ukr oklop, i artiljerijski napadi na UKR položaji, te bombardiranje iz dronova.. link ispod

https://twitter.com/GammonBadge
Kad gledam i čitam ovo imam utisak da su ih Ukri konstantno navlačili na tanak led nebi li rusi krenuli u ofenzivu i onda ima dnevno ubijali na desetke komada teške tehnike i na stotine vojnika. Rusi već kasne sa sljedećim valom mobilizacije i ako ukri skrše i desetkuju ovu ofenzivu nisam siguran da neće u kontranapadu stići do azovskog mora ili udariti nenadano na nekom drugom dijelu fronte no oni će svakako pokušati smanjiti liniju fronte u to ne sumnjam. Smanjenjem linija sve više do izražaja dolaze zapadni sustavi jer će se gomilati koncentracija barbara na određenim mjestima i onda jedno punjenje HIMARSa napravi štetu od stotine milijuna dolara i pošalje 500-600 barbara kod svetog save na ispovjed.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19656
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Wed 22 Feb - 18:00

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 322401_fpfjbq8waae6a74.jpg_f

Ukrajinska obaveštajna služba objavila je sliku na kojoj je prikazan prvi u zemlji UH-60 "Black Hawk" helikopter.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175928
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Wed 22 Feb - 18:11

Problem je što je Prigožin u pravu. Wagner veže u Bakhmutu uz sebe 50 000 ukrajinskih vojnika, otprilike 10 ukrajinskih brigada, to je najveća koncentracija ukrajinskih vojnika na jednom području na čitavoj liniji fronte.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Wed 22 Feb - 18:21

melkior wrote:Problem je što je Prigožin u pravu. Wagner veže u Bakhmutu uz sebe 50 000 ukrajinskih vojnika, otprilike 10 ukrajinskih brigada, to je najveća koncentracija ukrajinskih vojnika na jednom području na čitavoj liniji fronte.
Doduše, to je stvar i vojne paradigme. Rusima sasvim dobro ide taktika "mljevenog mesa" gdje nije toliko bitan napredak u osvajanju teritorija, koliko je bitno uništavanje neprijateljske žive sile i tehnike, problem je što promjena generala u vrhu ruske vojske znači da oni žele penetraciju u dubinu ukrajinskog teritorija na području Zaporižja, Donetska i Vugledarfa, kako bi se konačno presjekli pravci opskrbe ukrajinskih brigada, odsjekla pozadina glavnine ukrajinske crte obrane i svu onu silu ukrajinskih brigada zatvorilo u kotao. Nedostatak ruske strategije se možda očituje u tome što za ovo drugo nemaju dovoljnu proizvodnju artiljerijskih granata. Uostalom, za bilo kakakv značajniji napredak po dubini neprijateljskog teritorija potrebno je Rusima stotine dronova za koordinirano i konsolidirano izviđanje i uništavanje ukrajinske protuzračne obrane i artiljerije, a to bi opet značilo dakle, koordinirano zajedničko djelovanje zračnih snaga i kopnene vojske, sposobnosti kojih u ruskoj vojsci kronično nedostaje. Imam dojam da njima ne zna ljevica što radi desnica, odnosno da su međusobno u zavadi. Malo je teško provoditi uspješne ofenzivne operacije i istodobno simultanu reformu oružanih snaga. Trenutno je zdravije i prosperitetnije čistiti Putinove zahode nego biti na čelu ruske vojske, odgovoran za strateške vojne operacije.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 22 Feb - 18:27

ne veže nikakvih 50 000 vojnika. jbt odakle vi vadite te fantazije. jer ne nalazi se tamo cijelih 10 brigada, nego tipa od neke brigade bataljun, ili ojačana bojna itd. broj UKR vojnika je doslovno 10x manji.

Jbt pa Bahmut je prije rata imao 70 000 stanovnika. Znate li šta znači 50 000 vojnika. Koliko bi to bilo tenkova, vozila, kamiona, ulice bahmuta bi bile zakrčene a grad bi bio živ kao Šibenik od ljudi. Nema toga, nema takvih snimki. tako su i za sjeverno donjeck i lisičnjask pričali da brani 20 000 -30 000 ukrainaca, pa bilo 2000.
i za mariopol isto tako.
u Bahmutu je nekoliko tisuća vojnika, i vjerojatno toliko oko grada.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Wed 22 Feb - 19:06

AssadNaPodmornici wrote:ne veže nikakvih 50 000 vojnika. jbt odakle vi vadite te fantazije. jer ne nalazi se tamo cijelih 10 brigada, nego tipa od neke brigade bataljun, ili ojačana bojna itd.  broj UKR vojnika je doslovno 10x manji.

Jbt pa Bahmut je prije rata imao 70 000 stanovnika. Znate li šta znači 50 000 vojnika. Koliko bi to bilo tenkova, vozila, kamiona, ulice bahmuta bi bile zakrčene a grad bi bio živ kao Šibenik od ljudi. Nema toga, nema takvih snimki. tako su i za sjeverno donjeck i lisičnjask pričali da brani 20 000 -30 000 ukrainaca, pa bilo 2000.
i za mariopol isto tako.
u Bahmutu je nekoliko tisuća vojnika, i vjerojatno toliko oko grada.
Ne u samom gradu, ali šira okolica grada. Ne napada Wagner samo Bakhmut, nego širu okolicu grada jer ga pokušavaju okružiti sa svih strana. I ne, nemaju tamo Ukrajinci puno oklopa, pogotovo ne tenkova. U svakom slučaju, 10 brigada su tamo Ukrajinci natrpali, ojačane ili oslabljene, ne znam, činjenica jest da su baš na tom području poginuli već deseci tisuća vojnika na obje strane, i da je možda uz izuzetak Avdievke, Bakhmut naujtvrđeniji ukrajinski grad na fronti, odnosno da je čitav grad pretvoren u tvrđavu koju je iznimno teško probiti i da je situacija najusporedivija s Azovstalom, odnosno Mariupolom.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by mentalitet Wed 22 Feb - 19:10

AssadNaPodmornici wrote:

Rusi se boje potencijalnog UKR napada na Moldavijsku pobunjenu pokrainu.. tamo Rusi imaju par tisuća vojnika i navodno najveću kasarnu oružja u Europi...


E to je moguce jer je upravo Putin potpisao ukaz kojim povlachi priznavanje Moldavije kao drzave,drugo ,u Pridnjestrovlju je navodno najvece skladishte municije iz bivshe im drzave pa se naslucuje da ce Ukrajina pokushati to zauzeti,a sada i ovim ukazom ode Moldavija u pichku materinu.Koja je slijedeca susjedna drzava?Ajde pogodite.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5037
2020-07-05


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Wed 22 Feb - 19:14

Wagner je u Bakhmutu izgubio daleko više vojnika nego bilo gdje drugdje od početka rata. Činjenica jest da svježe ukrajinske jedinice još uvijek dolze u grad, i da dnevno pogibju na stotine vojnika na objema stranama.  Ajmo jednostavnu matematiku: ako svaki dan pogine 200 vojnika, stotinjak na svakoj strani, u 90 dana to je 18 000 vojnika. Operacije u bakhmutu traju još od kolovoza prošle godine, što znači da je u proteklih 6 mjeseci ugrubo poginulo 36 000 vojnika na objema stranama. Da se Wagner ne popunjava zatvorenicima iz ruskih zatvora, već bi odavno bio izbrisan s lica zemlje. Bazen ruskih robijaša bilježi sigurno nekih 500 000 zatvorenika, na koje je sada stavilo šapu rusko Ministarstvo obrane.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Wed 22 Feb - 19:18

mentalitet wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

Rusi se boje potencijalnog UKR napada na Moldavijsku pobunjenu pokrainu.. tamo Rusi imaju par tisuća vojnika i navodno najveću kasarnu oružja u Europi...


E to je moguce jer je upravo Putin potpisao ukaz kojim povlachi priznavanje Moldavije kao drzave,drugo ,u Pridnjestrovlju je navodno najvece skladishte municije iz bivshe im drzave pa se naslucuje da ce Ukrajina pokushati to zauzeti,a sada i ovim ukazom ode Moldavija u pichku materinu.Koja je slijedeca susjedna drzava?Ajde pogodite.
Ako se vojne operacije prošire na Moldaviju, zasigurno ćemo imati otvoreno uvlačenje NATO-a u sukob, odnosno WWIII bez ikakve zadrške. Ovo je samo pitanje vremena, kad ode sve u pičku materinu, uskoro će europske zemlje otvoreno slati ne samo profesionalne vojnike u Ukrajinu, već će biti primorane i mobilizirati civile, jer Putin već ima u planu potencijalnu mobilizaciju milijun civila. Stvarno će biti budala tko će kupovati najavljene državne obveznice RH.
avatar
melkior

Posts : 17205
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Wed 22 Feb - 19:28

Pa nije problem da Ukraina zauzme to skladište gleda sam doslovno je 1-2km od Ukrainske granice.
1500 vojnika brani.
Problem je sljedeći - čak i da zauzme UKR skladište -
Rusi ga mogu tući krstarećim, balističkih, hipersoničnim raketama. I zakurac si zauzeo.
Drugo, Rusi su vjerojatno minirali skladište ako su pametni. Tako da ga ne moraju niti tući raketama, samo ga dignu u vazduh.
Naravno dobra je stvar što Rusima bi i to streljivo dobro došlo, ne bi onda Prigožin kukao kako nema granata. Ali nema mrdanja iz Moldavije.
Tako da pat-pat pozicija. koliko bih ja volio da Ukrainci zauzmu najveće skladište streljiva u Europi toliko to nije realno, jer onaj moment kada ga Ukrainci osvoje, skladište je uništeno. jbg


@melkior što se tiče UKR postrobi oko Bahmuta. Imaš razne online mape, možda kasnije mogu naći, doslovno prikazuju od koje brigade je koja bojna dole u Bahmutu. naravno to su neke procjene, itd, ali ako 10-15brigada ima dole po bojnu ili koju već manju jedinicu od 100-200-300 vojnika i tehnike, ne znači da je cijela brigada od 4000-5000 vojnika.

isto tako teško je procjeniti koliko wagner ima još živih vojnika, koliko poginulih, koliko još zatvorenika u rusiji mogu pokupiti....ja bih rekao da su im ljudski kapaciteti pri kraju, da je zatvorska populacija vjerojatno potrošena..

koliko gdje ima jednica i vojske tšeko procjeniti, ali imate online mape sa brigadama i koji elementi koje brigade su raspoređeni, neki su znali davati i procjene.. ne da mi se sada tražiti.
-----------------

otišao sada na srpski forum.
oni smatraju da prigožin sere i fejka.
toliko da idu sa pričama da je ruska vojska iz smjera svatovo-kremina u općoj ofenzivi ušla u Kupjansk!
one snimke o ruskoj uništenoj tehnici u na toj fronti opće ne komentiraju, jedan srbin komentira da cijeli twiter bruju o ruskim gubicima i da je napad propao a ovaj govori da on to nije vidio na ruskim telegram kanalima.. normalno da neće stavljati svoje gubitke, mislim stave tu i tamo, ali to se izbjegava.

--------------------
naravno one gore snimke poviše još nisu "obrađene", ne zna se još točno koliko je komada teške tehnike uništeno, i u kakvim uvjetima, ukrainci sada tvrde da su uništili "company of tanks and company of infatry" i snimka naslućuje na nešto tako..

sve jedno ako je to istina, plus ona prije snimka gdje ukrainski dron nalazi RU tehniku iza glavne crte(iako i tu snimku treba uzeti sa malo rezerve jer kako sam rekao mi nevidimo da li je to ispravna tehnika ili su rusi dovukli uništeno smeće na jednu hrpu, što opet nema logike ali postoji šansa...)

zoka razočaran naravno, za njega je ofanziva već propala.. jebiga lik žestoko navija za RU ali se trudi biti objektivan


ugl rat je krvav.

e da, Rusi tvrde da su nakrcali jedan stari BMP sa tonom eksploziva i da su sa njime likvidirali 60 ukrainaca koji su došli blizu. naravno nema dokaza za to,(za sada) ... iako ima slika BMPa , moguće da je i par ukrainaca i stvarno najebalo, 60 sumnjam,



ukratko brutalan i brutalan rat. ova 2023 je jednako brutalna i žestoka kao 2022. bilo je malo pauze u 11 i 12 mjesec i to je to. od nove godine(od kada su ukrainci himarsima uništili kasarnu i par stotina rusa) , brutalno na cijeloj fronti.
i opet idu priče da rusi rade novo grupiranje u smjeru Ugljedara, Adivke i Marinke iako su im napadi tu propali.


Last edited by AssadNaPodmornici on Wed 22 Feb - 19:29; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20933
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum