ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 00:51

AssadNaPodmornici wrote:

Evo i Zoka je lud


Čini se kako je Sirijsko iskustvo borbe protiv isilovaca dalo neke pogrešne lekcije o tome što prolazi a što ne prolazi u ozbiljnom ratu...


https://ru.wikipedia.org/wiki/Мурадов,_Рустам_Усманович

In 2017, he was a military adviser in Syria. Detachments under Muradov's command made their way from Sukhne to Deir ez-Zor for two weeks, overcoming fierce enemy resistance. We walked 15-20 km or more per day. By the decree of the President of Russia of December 28, 2017, for courage and heroism shown in the performance of military duty, Major General Muradov was awarded the title of Hero of the Russian Federation with the presentation of a special distinction - the Gold Star Medal.

Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/2/2023, 00:52

Hektorović wrote:

Ona Ruska ekipa oko Kremnine je osjetno bolje iskoordinirana i vođena od ove oko Ugledara.

pa da, to sam i naglasio par puta, kod Kremine su se prvo uspješno branili i najviše snimaka UKR gubitaka što sam stavljao je dolazilo sa toga dijela fronte. Sada su još u protu napadu vratili par km teritorija. Dovoljno mi je vidjeti količinu videa koja izlazi na nekom dijelu fronte i koja je strana pušta, odmah znam kakvo je stanje na fronti. Instikti ne varaju tu.

Zatim imamo Bahmut front, gdje Wagnerovci iako trpe ogromne gubitke, jednostavno idu naprijed. Ukrainci sami kukaju kako im se teško boriti protiv ovih, da se ne povlače Wangerovci(to kod njih znači streljanje), da im je teže se boriti vs Wangerovaca koji imaju RPG i Kalaš i puno manje teškog oružja nego drugdje. Svako malo izlaze snimke Wangerovih gubitaka, UKR dosta manje, međutim Ukrainci kukaju kako su ovo nehumani ratnici. Da se ne povlače , da idu naprijed itd. Ostaje jedino nada Ukrancima a to tvrdi Strelkov, da je Wanger pri kraju svojih resursa... a do tada bi Bahmut mogao pasti.

Onda se spuštamo u predgrađa Donjecka, Mariinku i Adiivku, isto tako vidimo tu i tamo videa gubitaka na obje strane, ali Ruskih je malo više. Ostaje činjenica da su do sada 20x puta proglasili ova dva predgrađa osvojena da bi ispalo šipak. To je dobro za Ukraince doslovno su godinu dana nakon početka rata u predgrađu Donjecka. To je kao da Njemačka napadne u WW2 Poljsku radi spajanja Danziga sa Reichom, pa onda godinu dana kasnije Poljaci u predgrađu Danziga.. gledao sam snimke tih predgrađa, doslovno izgledaju kao mjesečeva površina. Fora je čak da i nema ruševina, svaka ruševina je nekoliko puta pogođena granatom i kuće su doslovno smrvljene. Mislim da je na ta dva predgrađa palo najviše granata u povijesti rata bilo gdje na svijetu. I fora mi je kako to Ukrainci drže. Rusi krenu naprijed i budu iz nekog razloga odbijeni i povuku se uz gubitke. Moja teorija je da su jednostavno godinama prije rata Ukrainci se doslovno ukopali duboko ispod zemlje u sistem fortifikacija. Nema drugog objašnjenja.

Ugljedar smo komentirali već zadnjih tjedana dan...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 01:18

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:

Ona Ruska ekipa oko Kremnine je osjetno bolje iskoordinirana i vođena od ove oko Ugledara.

pa da, to sam i naglasio par puta, kod Kremine su se prvo uspješno branili i najviše snimaka UKR gubitaka što sam stavljao je dolazilo sa toga dijela fronte. Sada su još u protu napadu vratili par km teritorija.  Dovoljno mi je vidjeti količinu videa koja izlazi na nekom dijelu fronte i koja je strana pušta, odmah znam kakvo je stanje na fronti. Instikti ne varaju tu.  

Zatim imamo Bahmut front, gdje Wagnerovci iako trpe ogromne gubitke, jednostavno idu naprijed. Ukrainci sami kukaju kako im se teško boriti protiv ovih, da se ne povlače Wangerovci(to kod njih znači streljanje), da im je teže se boriti vs Wangerovaca koji imaju RPG i Kalaš i puno manje teškog oružja nego drugdje.  Svako malo izlaze snimke Wangerovih gubitaka, UKR dosta manje, međutim Ukrainci kukaju kako su ovo nehumani ratnici. Da se ne povlače , da idu naprijed itd. Ostaje jedino nada Ukrancima a to tvrdi Strelkov, da je Wanger pri kraju svojih resursa... a do tada bi Bahmut mogao pasti.

Onda se spuštamo u predgrađa Donjecka, Mariinku i Adiivku, isto tako vidimo tu i tamo videa gubitaka na obje strane, ali Ruskih je malo više. Ostaje činjenica da su do sada 20x puta proglasili ova dva predgrađa osvojena da bi ispalo šipak. To je dobro za Ukraince doslovno su godinu dana nakon početka rata u predgrađu Donjecka. To je kao da Njemačka napadne u WW2 Poljsku radi spajanja Danziga sa Reichom, pa onda godinu dana kasnije Poljaci u predgrađu Danziga.. gledao sam snimke tih predgrađa, doslovno izgledaju kao mjesečeva površina. Fora je čak da i nema ruševina, svaka ruševina je nekoliko puta pogođena granatom i kuće su doslovno smrvljene. Mislim da je na ta dva predgrađa palo najviše granata u povijesti rata bilo gdje na svijetu. I fora mi je kako to Ukrainci drže. Rusi krenu naprijed i budu iz nekog razloga odbijeni i povuku se uz gubitke. Moja teorija je da su jednostavno godinama prije rata Ukrainci se doslovno ukopali duboko ispod zemlje u sistem fortifikacija. Nema drugog objašnjenja.

Ugljedar smo komentirali već zadnjih tjedana dan...

Marinka ide kuća po kuća zbog jakih fortifikacija, istovremeno Ruski zapovjednici koji drže taj front ne srljaju kao ova dvojica Muradov i Ahmetov. Tamo su krenuli koristiti i kvadrokoptere sa T-90M tenkovima. U biti Marinka mora pasti kako bi se moglo ozbiljno krenuti na Ugledar pošto je Ukrajinsko topništvo koje brani Ugledar blizu Marinke.

Po gubitcima su tu negdje, no Rusi su puno tromiji u PR akcijama, recimo one vide sa lancetima uglavno distribuira Kalašnjikov PR tim a ne vojska.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 01:21

S time što je ovaj gubitak 5 uglavnom starih tenkova i nešto BMP-ova puno blaži od od akcija Lapina mlađeg i starijeg


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 0x0
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 01:38

Hektorović wrote:Zanimljivost, Rusi upravo napuštaju EMR digitalnu kamuflažu i od proljeća prelaze na svoju varijantu Multicama. 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Slika271





hahahahahahaha
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 01:49


The issue here is a bit broader than just that OKB Gardarika, which sews things from shitty fabrics having zero experience, and sells them for the price of Cry Precision, is the most expensive dressmaker in the world (which is not an exaggeration, really).

The issue is that Shoigu's ministry has eagerly agreed to buy it all. Shoigu, who fucked up all the mobilization reserves of supply. When they came to the warehouses and they were empty. Everything was sold and stolen over the years. All fighters are clothed by our good people, whether they are mobilized or regular servicemen. Not only dresses them, but provides them with equipment. Sights. Quadcopters. And even vehicles (jeeps).

How this completely incompetent motherfucker hasn't been fired yet, I don't know. He's been lying all these years to everyone, from the people and the soldiers to the president. And he's already lost the credibility of the former. It's up to the latter to decide. Putin can change the situation in any way, only he can remove this charlatan and his entourage from the general staff from any involvement with the Russian Army!

Or we will be defeated. A loud defeat. A heavy defeat. One that will scar the hearts of many more generations of Russians!

What kind of material is the uniform made of?

Cheap Chinese knockoffs. Otherwise you can't make money for caviar and luxury cars.

The founder, (son of a cunt of a man) carried the Victory Banner to Red Square. Not because he proved himself in the Preobrazhensky Regiment, but because his father decided so.

Then the son smashed up the tesla on the road in a drunken rage. But that's all right, he'll buy ten more.



Reality in Russia: Mobiks and the military are dying in gorkas that are purchased by the regions.

At the same time, a fucked-up kid with a bureaucrat father sells Chinese shit to the army for the price of 100 sets of VKBO summer uniforms.

Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/2/2023, 10:26

tako bi bilo i kod nas da izbije rat. Banožić ministar obrane, Zoki je dobro rekao on i hrpa debila išli u Osijek kupovati diplome, a onaj luđak HDZovac Luka Bačić iz Splita(u Splitu najjači ekonomski fakultet u državi a lik ide u Osijek po diplomu) i bia upisa ratnu školu koja prima 20-30ljudi, luđak ukra misto nekom profesionalcu koji godinama trenira, spava u šumi i uči vojnu teoriju i dođe ovakav debil povlači HDZovske veze da izbaci takvog profića iz vojne službe.. možeš misliti kao to "motivira" ostale vojnike u OS-RH kada je sve "na vezu" kao u Ruskoj vojsci. Radiš selekciju debila koji postaju zapovjednici i generali, a sposobni odlaze iz vojske., i takav luđak bi također sutra ovo malo mladosti što je ostalo u državi također sla u samoubilačke napade kao Rusi na Ugljedar.

Prije toga bia onaj debil Krstičević, OK kao vojnik u domovinskom ratu je bia dobar prašinar, ali kao ministar.. koji je fijasko se desio sa nabavom aviona...dok Ukr vojska koje praktički 2014 nije niti postojala a ono malo što su imali, 90% oficira su bili korumpirani, pro-Rusi, na platnoj listi FSBa, neposobni, zato su i popušili 2014-2015 protiv Rusije koja bi ušla sa jednom armijom i porazila ih bez avijacije i projektila.. međutim jebeno je kako su sredili vojsku, prije svega ljudski kadar, Porošenko je tu napravia odlične reforme od cijele vojne industrije do oficirskog kadra, Zelenski nastavio.

RH vojska onako po pričama mi djeluje dosta kao RU armija samo nas ima 100x manje, sa druge strane oni nesretni Srbi se donekle trude, valjda zbog iskustva poraza 90tih .. tako barem dojam se ostavlja

sreća da smo u NATOu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/2/2023, 14:25

Strelkov opleo po RU napadu na Ugljedar. Kaže da su veliki gubici u tehnici i ljudstvu i profesionalcima i mobiliziranima, da su ih Ukrainci gađali kao na streljani i da su UKR gubici bili minimalni.

Spominje i Adiivku u sličnom kontektstu
I kaže da su Tuvanci(o tome pišu i RU telegram kanali) odbili da kreću u napad, i da je po njemu ovo kraj općeg napada na Donjeckom frontu prije nego je i počeo



p.s strelkova lako nađete na telegramu a koristite google translate


i pazi nakon svega pun je internet ekipe i to Hrvata koji su iz nekog razloga uvjereni da Ukrainci imaju 5-10x veće gubitke od Rusa. i nema šanse, kažem im ja, da imaju snimke o propalim Ruskim napadima - oni meni - to je sve Hollywood- ja kažem ma kakav Hollywood Ruski telegram vojni kanali pišu o tome, možeš sam otić i pratiti većinu kanala, neke je Putin stavio pod kontrolu a bogami neke i nije, a ništa, i dalje Ukrainci imaju 150 000 mrtvih i 500 000 ranjenjih ,a Rusi 15 000 mrtvih i 50 000 ranjenih.. aj dobro.

inače imaš i suprotnu ekipu , poput onoga spamera čak i hrpu drugih koji uzimaju zdravo za gotovo UKR podatke, gdje je poginulo 120 000 Rusa i 500 000 ranjenih, i da Ukrainci isto imaju 7-8x manje gubitke.

Realno gubici su tu negdje po ljudstvu. ja bih rekao možda Rusi 1.2x ili 1.3x više ljudi i 2.5-3x više tehnike --
Čak i takvi gubici za Ukrainu su teže podnošljivi nego za Rusiju, pogotovo u ljudstvu.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 19:28

Igor Ivanovich Strelkov
Since the debacle near Ugledar is already widely known (there are a lot of videos posted on the net, filmed by drones of Kiev's partners) - I will have to comment on the matter personally (I did not want to do this earlier, as well as to report the losses).

It seems as if all the events of the past year have moved past our generals. Moreover, since some of them are (at least - from the moment of their entering military academies) total morons - all the mistakes that were made before were repeated in an exemplary manner. Without any air cover or anti-aircraft defenses, the progress of the tank and motorized columns along the narrow roads along the sparse wooded areas on perfectly flat terrain (as there were minefields on either side) ended in defeat. Some of the equipment was destroyed by anti-tank guided missiles (launched from high-rise buildings in Ugledar), while others were hit by enemy artillery, firing with exceptional precision. More than 30 armored vehicles were lost (I will not give a breakdown by type), losses of "two-hundredths" only of tankers were many tens. The number of killed Marines, commandos and motorized riflemen was even more. And - most importantly - all these losses turned out to be "one-sided" - the Ukranians shot at the attackers "like in a shooting gallery", our fighters could not inflict counter losses on them. The enemy again without much difficulty held its positions in the fortified area, which had already been tried many times last spring and summer (also "head-on").

At the same time, our military commanders (so as not to "stand up twice") customarily sent battalions of the former DNR NM and volunteer units to Avdeevka for slaughter on familiar terrain in the Donetsk "industrial zone" (they had attempted to assault there dozens of times). Without supporting them with any decent artillery fire (which was extremely inaccurate) or armored vehicles (which were "saved from mines"). and the area could not be cleared of mines for technical reasons.) Two more companies of assault infantry were killed with the same result as before - that is, to no avail.

In general, that was the end of the "Russian army offensive on the entire Donetsk front," which had been widely announced online by the "hooray warriors. Enhanced by the mutiny (refusal to take up positions) of a battalion of Tyva nomads and more (as a matter of principle, I do not report anything about such events until they have been "leaked" to the net and made available to the public).
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 19:30

AssadNaPodmornici wrote:tako bi bilo i kod nas da izbije rat. Banožić ministar obrane, Zoki je dobro rekao on i hrpa debila išli u Osijek kupovati diplome, a onaj luđak HDZovac Luka Bačić iz Splita(u Splitu najjači ekonomski fakultet u državi a lik ide u Osijek po diplomu) i bia upisa ratnu školu koja prima 20-30ljudi, luđak ukra misto nekom profesionalcu koji godinama trenira, spava u šumi i uči vojnu teoriju i dođe ovakav debil povlači HDZovske veze da izbaci takvog profića iz vojne službe.. možeš misliti kao to "motivira" ostale vojnike u OS-RH kada je sve "na vezu" kao u Ruskoj vojsci. Radiš selekciju debila koji postaju zapovjednici i generali, a sposobni odlaze iz vojske., i takav luđak bi također sutra ovo malo mladosti što je ostalo u državi također sla u samoubilačke napade kao Rusi na Ugljedar.

Prije toga bia onaj debil Krstičević, OK kao vojnik u domovinskom ratu je bia dobar prašinar, ali kao ministar.. koji je fijasko se desio sa nabavom aviona...dok Ukr vojska koje praktički 2014 nije niti postojala a ono malo što su imali, 90% oficira su bili korumpirani, pro-Rusi, na platnoj listi FSBa, neposobni, zato su i popušili 2014-2015 protiv Rusije koja bi ušla sa jednom armijom i porazila ih bez avijacije i projektila.. međutim jebeno je kako su sredili vojsku, prije svega ljudski kadar, Porošenko je tu napravia odlične reforme od cijele vojne industrije do oficirskog kadra, Zelenski nastavio.

RH vojska onako po pričama mi djeluje dosta kao RU armija samo nas ima 100x manje, sa druge strane oni nesretni Srbi se donekle trude, valjda zbog iskustva poraza 90tih .. tako barem dojam se ostavlja

sreća da smo u NATOu

Ruska zločinačka pokazuje domaćoj zločinačkoj kako se radi. 2000 dolara po uniformi. Jebeno. Kako se toga Đakići juniori nisu sjetili.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 19:46

Što se je dogodilo. Shoygu/Gerasimov/Lapin ekipa su preuzeli vođenje čitave operacije napadajući Surovikina da je previše pasivan. 

Ugledar je trebao biti brza pobjeda kojom bi pokazali i wagnerovcima "kako se radi".
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/2/2023, 20:31

Ovakvi Ruski napadi Ukraincima odgovaraju kao što je Crvenoj Armiji odgovaralo da Švabe pokušaju napad na izbočinu oko Kurska.

Video snimke Ruskog propalog napada kod Ugljedara i dalje dolaze;


Evo Rusi sve više bjesni na Bačića/Banožića, pardon Muradova. sve više telegram kanala traži njegovu glavu
Da šalje najbolje Ruse i smrt i poginuo neki visoki oficir u napadu




Kada smo već kod propalih Ruskih napada, primjetili ste da sam spominjao kao Ukrainci se dobro brane u predgrađu Donjecka(Adiivka i Mariinka). Kako smo ja i Hektorović stavili , Strelkova spomenuo je još jedan propali Ruski napad kod Adijevke. Mislim znamo da Rusi non stop napadaju , tamo , i bogami izašle neke friške slike;
Ovo je thread od Ukrainskog marinca, naravno tako da uzmite to sa rezervom, jasno se vide da su Ruski gubici, samo ne znamo kada, Ukrainski marinac tvrdi da je to od zadnjih mjesec dana. Naravno čekamo Oryx ekipu da ih obradi, moguće da su neki uništeni tenkovi već prije bili u evidenciji, čak i ovaj to govori, i nabraja novo. Ovaj stavlja brojke i dosta detalja. Kaže da su se i morali povlačiti par puta. Ima cijeli thread sa dosta video zapisa;




------
U drugim vijestima, zaista nisam pre-detaljno upratio, ali Bahmut ne stoji idealno. Rusi dosta brže napreduju zadnjih dana i sve se više govori o povlačenju iz Bahmuta.
Iz smjera Kremine Rusi su napredovali kilometrima u protunapadu , ali još koliko ja znam nije palo ništa bitnije od par sela ali Kremina za sada više nije ugrožena od Ukrainaca
-----------
Evo jedan copy/paste od jednog Srbina kako je solidno opisao stratešku važnost Ugljedara

Ugljedar (po meni) ima strateski znacaj u sadasnjem rasporedu snaga i linija fronta.

Ugljedar je na takvom mjestu na frontu, na cosku, gdje se spajaju fakticki dva ukrajinska fronta, juzni (zaporosko guljajpoljski) i istocni front (donbasko bahmutski). Ugljedar je uporiste na tom spoju, na cosku, na kome kao na sarci vise krila oba ukro fronta. Desno krilo donbasklog i lijevo krilo zaporoskog fronta.



Isto tako, znacaj Ugljedara za ukre je njegova geografski (topografski) povoljna odbrambena pozicija. Izolovan je brisanim prostorom sa svih strana, oslonjen na rudnik iza ledja, i sa zgradama od jakog materijala koje mogu da izdrze dosta. Idealno uporiste. U rudniku ima jaloviste koje nadvisava okolni teren, a imaju i kopovi koji omogucuju bolje zaklone za odbranu, pogotovu od neposredne vatre.

Drugi znacaj ove lokacije je sto djeluje kao multpilikator ukro snaga koje drze u rezervi iza. Dakle, jedna grupaicja u rezervi iza Ugljedara bez problema moze da pokriva po pedeset kilometara i jednog i drugog ukro fronta, i DOnbaskog i Zaporoskog. Osim u slucaju simultanog ruskog napada na dva pravca. Sto ti odmah kaze da svojom lokacijom Ugljerdar tjera Ruse (u slucaju vece ofanzive) da ga obilaze sa lijeva i sa desna. Znaci tjera ih da dijele snage na dvije napadne grupacije, dok se protivnik brani jednom grupacijom rezerve koju ce uposliti na onom pravcu gdje treba, u trenutku kad sam zakljuci da je doslo vrijeme da uvede rezervu.

To ako Ugljedar ostane ukrajinski kad pocne velika ruska ofanziva koju svi najavljuju.

Ako bi Rusi uzeli Ugljedar prije ofanzive, raskacili bi taj spoj ukro frontova, i realno zaprijetili krilima i jednog i drugog ukro fronta. To dovodi branioca u vrlo nezgodnu situaciju da mora da se brani sa boka, na dva pravca, koji nisu medjusobno povezani, znaci snage pravaca ne mogiu da sedejstvuju vec se brane izolovano. A napadac ima luksuz da bira na koju stranu da krene, jer je u centru.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 22:50

We think that over the past days everyone has already seen sad footage of the defeat of our column of armored vehicles near Ugledar, so we see no point in repeating and disassembling it.

We will talk about the main reason for what happened - irresponsibility. Colleagues asked a rhetorical question about whether anyone would be punished for it. The answer to it is simple - no, it won't. The assault on Ugledar is now under the guidance of the same mediocre characters who stormed Pavlovka in early November. These people then killed a significant number of personnel and equipment, did not bear any responsibility for it, after which, with the same incompetence, they began to storm Ugledar.

Impunity always gives rise to permissiveness. Wasn't there a punishment for one act? So you can safely allow the following without fear, because they won't be punished anyway. In the worst case, they will be transferred to Syria away from sight or even raise it. The reason for the panic actions of fighters and commanders at the time of hitting the minefield and under artillery fire also lies in the consequences of the leadership of past operations, according to the results of the losses suffered in which the personnel of the units, to a greater extent, now consist of mobilized soldiers and officers who are undertrained and do not have the necessary experience.

Therefore, until there are public trials in the country to punish not only the mobilized who started a conflict with their officer, but also to punish officers, especially high-ranking officials, who repeatedly demonstrate failures on the battlefield, we will be doomed to endlessly step on the same rake. And this will happen no matter how long it takes since the beginning of hostilities.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/2/2023, 23:05

malo nevezano.
Čitam o Ukrainskom Maršalu Crvene Armije Timošenku.
I malo čitam ovo -

After June 1944, almost 40% of the Soviet Red Army consisted of Ukrainians.

u drugoj polovici 1944 40% crvene armije su bili etnički Ukrainci. kao objašnjenje je , da su ovi ostali prije izginuli, pa je crvena armija(do tada uglavnom dominirana od strane rusa) ulaskom u Ukrainu 1943-1944 mobilizirala 3milijuna etničkih Ukrainaca u vojsku
https://en.wikipedia.org/wiki/1st_Ukrainian_Front

ja sam sam više puta rekao da je na istočnoj fronti 1945 bilo ispod 50% rusa kada se doda još 1milijun rumunja, poljaka, bugara(a ovi su prošli najteže bitke) - i to bez yugoslavena.. lako ispada da je etničkih rusa 1945 pri kraju rata bilo već i ispod 40%..

a preuzeli su sve zasluge za pobjedu nad švabama(to jest pokušavaju).
ne samo to, nego nitko od ovih istočnih europljana ne bi doživio mogućnost da pobjede švabe da nije bilo neograničene američke pomoći.
----
i onda su Rusi praktički na tim brutalnim mitovima izgradili neku sliku, gdje su oni praktički sami ušli u Berlin gdje nije bilo nikoga , i nitko im nije pomogao... a to što bi umrli od gladi da im nije bilo milijuna tona Američke pomoći samo u hrani.. cijeli industrijski pogoni, metali, gorivo, resursi, pola milijuna kamiona, tisuće lokomotiva, radio stanice koje su ugrađivali u tenkove i avione, stotine tisuća km telegrafskih žica koje su im služile za komunikaciju, deseci tisuća kilometara tračnica koje su poslali ameri a ovi ih slagali što im je omogućilo brzo napredovanje.. itd.

vidi se sada kako se teško ratovati protiv protivnika koji prima samo manji dio pomoći što je primao SSSR i već kurca ne možeš

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/2/2023, 23:48

Rusi sa UUV-om raznjeli most kod Odese

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 FoofJ_jaEAAk6Kz?format=jpg&name=large

Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/2/2023, 12:14

friška snimka, negdje u Ukraini Ruska kolona od nekoliko komada oklopa snimljena Ukrainsim dronom i zasuta granatama. Prema konfiguraciji terena(malo snijega) ekipa u komentarima tvrdi da je Zaporožje front ali vjerujem da će uskoro biti točna geolokacija. neki su prepoznali excalibur grante u usporenom videu, neki tvrde da su obične 155mm nije niti bitno



Ukrainska legija stranaca , taman trenutak uhvatio Ruski kornet kako je pogodio vozilo kraj kojeg su ovi bili. poginuo je jedan , ne znam za druge, moguće i drugi. Bahmut, navodno sa 4km dometa


gledam Suriyak maps na twiteru(pro Ruski ali objektivni izvor) , nema novih updateova o promjeni na terenu. naravno ne znači da toga nema u realnosti, ali nema novih slika po internetu, što onda ovi online analitičari koriste da bi locirali te slike i tako updateaju stanje na terenu, tako da mi obični smrtnici doslovno skoro u realnom vremenu znamo gdje se tko nalazi u kojem selu

Ruski ATGM uništava Američki oklop(sa UKr posadom nažalost)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 11/2/2023, 20:55

VIŠE od 5000 trudnih Ruskinja ušlo je u Argentinu posljednjih mjeseci, uključujući 33 na jednom letu u četvrtak, prenosi u subotu BBC riječi argentinskih dužnosnika.

Svi zadnji dolasci bili su u posljednjim tjednima trudnoće, prema argentinskoj nacionalnoj agenciji za migracije.

Vjeruje se da žene žele osigurati da im se bebe rode u Argentini kako bi dobile argentinsko državljanstvo.

Šefica agencije za migracije Florencia Carignano za La Nacion je pojasnila da Ruskinje žele da njihova djeca imaju argentinsko državljanstvo jer im daje više slobode nego ruska putovnica.


Čini se da je "porođajni turizam" ruskih građanki u Argentinu unosna i dobro uhodana praksa, naglašava BBC.

Internetska stranica na ruskom jeziku koju je vidio BBC nudi razne pakete za trudnice koje žele roditi u Argentini.

Stranica oglašava usluge kao što su personalizirani planovi poroda, prijevoz iz zračne luke, satovi španjolskog i popusti na troškove boravka u "najboljim bolnicama u glavnom gradu Argentine".

Paketi se kreću od "ekonomske klase", počevši od 5000 dolara do "prve klase" čija cijena ide od 15.000 dolara naviše.



crtica o rusiji danas
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 11/2/2023, 22:05

Argetinci dobijaju plavokose arijce iz Rusije da im poprave genetsku sliku. Rusija puši time naravno. Najjače mi je kada ekipa fantazira o nekoj Ruskoj pobjedi i kako će "poremetiti poredak u svijetu". Kakva crna pobjeda. Koliko im je izginulo ljudi, uteklo stručnjaka, bježanija iz Rusije, kapital uteka... radi totalno debilnog rata.
Aj da se vratimo na debilni rat.

Kod Bahmuta Ukraincima sve teže i teže, možda ne samo u gradu gdje je stabilno, koliko Rusi napreduju pomalo u okolici pokušavaju odsjeći Bahmut. Osim ako Ukrainci ne dovuku neko pojačanje za kontra napad, morat će napustiti grad. Osvajanje Bahmuta bi bila jedna ruska taktička pobjeda koja bi im podigla moral,


Kod Ugljedara pušiona, čak i Srpski youtube kanali počinju pisati o toj pušioni i Berić i Dragan Petrović onda možeš mislit koja je ura.
Ruski kanali tvrde a prenose drugi analitičari da su Ruse u Ugljedaru najviše sjebali pazi ovo - mine koje Ukrainci lansiraju iz 155 mm haubica.

Dakle Rusi su išli po putevima koji su trebali biti čisti od mina, da bi naletili na mine. Uz artiljerijsku i ATGM vatru, eto gubitaka , pri čemu su Ukrainski gubici bili ovdje minimalni. (i to po Ruskim izvorima, Strelkov govori da Ukrainci nisu imali nikakve gubitke )

Imate cijeli thread sa slikama ako koga zanima više;

Šteta što Ukraincima Ameri nisu dostavili kazetne bombe(zabranjene u većini država).. zamisli rokanje kazetnim bombama na ovakve kolone.. usput Rusi ih uredno koriste kao i fosforno oružje

Inače stavljao sam hrpu videa praktički skoro svaki video gdje je Ruski lancet dron samoubojica uništavao Ukrainsku artiljeriju i to Američke M777 haubice i SPGove od zapadnih do sovjetskih. Brutalno oružje.  Mislim da prema Oryxu vizualno su na takav način Rusi uništili čak 1/3 svih Ameirčkih 155mm M777 haubica koje su Ukrainci dobili.. a i zapad nema tih haubica previše.
Međutim već sam i stavljao slike, Ukrainci skužili da metalna mreža može zaustaviti te dronve te počeli artiljeriju štiti metalnim mrežama.


ima dosta videa gubitaka novih,  većina Ruskih gubitaka - neda mi se sve stavljati

Dalje kada smo već u gubicima. Većina ljudi najvija za jednu ili drugo stranu, što je uredu, međutim fora je kako velika većina ljudi koji navijaju za jednu ili drugu stranu, totalno vjeruju gubicima što ministarstva obrane tih država objavljuju. Inače niti jednom u povijesti ljudskog rata ta ministarstva za vrijeme rata nisu dala točne podatke.
Pa ajmo malo o tim gubicima;

Recimo dio tvrdnje Ruskog MODa o Ukr gubicima;
tipa tvrde da su uništili 225% svih HIMARS sustava što su Ukrainci dobili, gotovo 100% M777 artiljerija i takve stvari.
Realno nema vizualnog dokaza da je uništen niti jedan HIMARS, koji je jako mobilan i velikog dometa.
Inače čak i da je uništeno tko zna koliko HIMARS/MRLS sustava, Amerikanci imaju preko 1000 komada takvih sustava, Ukrainci su dobili 50ak - najveći problem je streljivo, Ukrainci su sa 50ak sustava ispucali jedan lijep postotak ukupnog USA streljiva.



sa druge strane i Ukrainsko MOD ne zaostaje
Evo baš čitam.


Kao što vidite , Ukrainski MOD tvrdi da su ubili skoro 140 000 rusa. Kada bi dodao ranjene, to bi značilo gotovo 600 000 Ruskih gubitaka, a Ruska kopnena vojska je imala 360 000 vojnika prije rata. (na Ukrainu je išlo cca 220 000 - 250 000). sa 600 000 gubitaka, to bi značilo da su likvidirane skoro dvije Ruske kopnene armije , cijelo ljudstvo. Znači izbrisana cijela invazijska sila, izbrisana cijela kopnena vojska koja je išla pomoći, i izbrisana još jedna skoro cijela kopnena vojska :D
Da je to istina, rat bi se sada vodio ispred Moskve a ne Bahmuta.

E fora uništili su Ukrainci 3300 tenkova, a Rusi su imali 3500 aktivnih tenkova prije rata. Što bi značilo da su Rusi ostali bez tenkova.
Čisto malo perspektive.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20924
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/2/2023, 03:05

AssadNaPodmornici wrote:
Ukrainska legija stranaca , taman trenutak uhvatio Ruski kornet kako je pogodio vozilo kraj kojeg su ovi bili. poginuo je jedan , ne znam za druge, moguće i drugi. Bahmut, navodno sa 4km dometa


Poginuo Amerikanac

https://www.cbsnews.com/news/pete-reed-american-aid-worker-killed-in-ukraine/
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 12/2/2023, 03:12

AssadNaPodmornici wrote:
Kao što vidite , Ukrainski MOD tvrdi da su ubili skoro 140 000 rusa. Kada bi dodao ranjene, to bi značilo gotovo 600 000 Ruskih gubitaka, a Ruska kopnena vojska je imala 360 000 vojnika prije rata. (na Ukrainu je išlo cca 220 000 - 250 000). sa 600 000 gubitaka, to bi značilo da su likvidirane skoro dvije Ruske kopnene armije , cijelo ljudstvo. Znači izbrisana cijela invazijska sila, izbrisana cijela kopnena vojska koja je išla pomoći, i izbrisana još jedna skoro cijela kopnena vojska :D
Da je to istina, rat bi se sada vodio ispred Moskve a ne Bahmuta.

E fora uništili su Ukrainci 3300 tenkova, a Rusi su imali 3500 aktivnih tenkova prije rata. Što bi značilo da su Rusi ostali bez tenkova.
Čisto malo perspektive.

Brojevi koje prezentiraju i jedni i drugi su uglavnom informacijsko ratovanje. 

Rusi su imali 360.000 profesionalaca prije rata, ali u svim rodovima vojske. Dakle od PZO, Mornarice, Zračnih Snaga, Raketnih Snaga,... 

Uz to su imali neki 250.000 novaka koje uglavnom ne koriste u ovom ratu (osim u par slučajeva sa početka) i 200.000 časnika.


Kopnene snage bile su u puno gorem stanju nego što su i sami znali (impresivne na papiru, no osim specijalaca, marinaca i vdv, uglavnom jadno u realnosti)
Hektorović
Hektorović

Posts : 26372
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 12/2/2023, 15:06

Po informacijama koje kroz medije stizu moze se primjetiti stagnacija crta zadnja dva mjeseca.
Mali pomaci rusa, preuzeli su inicijativu i vrse pritisak koji djelomicno uspijeva uz velik broj zrtava.
Rat je usao u fazu koja je posebno teska za ljudstvo angazirano direktno na bojistu.
Gubitci su svakodnevni i znatni na obje strane, a rezultat gotovo nikakav.
Vrijeme je to kada si vojnik na bojistu postavlja pitanje i razmislja, do kad ovako, sto ce se dogoditi, kad ce se nesto razrijesiti, hoce li prestati, hocemo li izgubiti sve, hocemo li pobijediti, ostati zivi ili umrijeti.
Situacija je to nepovoljna za obje strane, veliko psihofizicko trosenje.
Iako rusi imaju inicijativu i to pozitivno djeluje na njihov moral napredak je takav da ih ne moze znatnije podici, ohrabriti, osnaziti za daljnju pozrtvovnost.
Ukrajinci su prinudjeni na obranu, cak i sjeverno gdje su pokusavali napredovati.
Po svemu ce morati izdrzati ruski pritisak koji ce se i pojacati prije nego stigne pomoc u vidu
Leoparda.
Rusi ce pokusati popraviti situaciju na terenu do trenutka pristizanja tenkova za ukrajinu.
Ovisno suhoci terena, vremenskim prilikama krenut ce svim snagama mozda koncem treceg, a svakako u cetvrtom mjesecu.
Bit ce to nova kusnja za ukrajinsku stranu koja bi morala amortizirati i taj pokusaj sa sto manje izgubljenog teritorija i jos vaznije ljudstva.
Kako ce se stvari odvijati nakon pristizanja tenkova i uvodjenja u borbeni raspored ovisit ce i o razvoju situacije do togvremena.
Hoce lu ukrajinci imati snage i ljudstva da krenu naprijed, hoce li rusi biti do tada desetkovana vojska, iznurena silnim pokusajima napredovanja mozemo tek nagadjati.
Da sam u ruskom stozeru pokusao bih prije ljeta izboriti pobjedu u barem nekoliko velikih bitaka i onda
pripremiti dobru obranu na vrijeme za slom ocekujuceg ukrajinskog udara .
U ukrajinskom stozeru radio bih na upornoj obrani uz nanosenje sto vecih gubitaka neprijatelju kako bi bili oslabljeni u ukrajinskoj ofanzivi.
Pokusao sacuvati najkvalitetnije trupe za napadne operacije, budu li i one desetkovane tesko ce biti uspjesnog ukrajinskog napada na ljeto ili jesen.
Dug je to period, izginut ce sila ljudi na obje strane do tada, izvjesno s vrlo malim pomacima.
Mnogima ce ovaj rat postajati sve besmislenijii i tezi.



dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


RayMabus and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum