ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Sun 19 Feb - 10:13

Evo i konkretnih brojki ruskog ministarstva i objašnjenja kako su u samo mjesec dana zdrmali 60% planiranog godišnjeg deficita - prihodi su pali za 35%, rashodi se povećali za 58%.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Screenshot-from-2023-02-19-09-32-23


Izgleda da će rješenje opet biti povećanje poreza Gazpromu, makar su prošle godine kad su ga povećavali nazivali "izvanrednim" i "jednokratnim".


Rusija se ne može povoljno zaduživati na međunarodnom tržištu pa se većinom oslanja na domaće tržište i Državni stabilizacijski fond (pare koje su godinama gomilali od prodaje nafte i plina) - iz njega je u siječnju prodano 38 milijardi rubalja zlata i kineskog juana za pokriće deficita. Taj fond je veličine 7,8% BDP-a tako da bi mogao ove godine biti potrošen. Pitanje je ima li Ukrajina toliko vremena.

Veljača bi trebala po prihodima biti još gora zbog nastavka pada cijene plina i uvođenja europskog embarga na ruske naftne derivate (prvenstveno dizel). Rusija je najavila da će od ožujka smanjiti proizvodnju nafte za pola milijuna barela dnevno kako bi pokušali potaknuti cijene. Odmah su reagirali Amerikanci s najavom da će prodati 26 milijuna barela iz strateških rezervi i vratili cijene na staro. Velike igre su u tijeku, pratimo i dalje.

Piglet

Posts : 1313
2016-02-24


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 19 Feb - 11:35

Piglet wrote:
Rusija se ne može povoljno zaduživati na međunarodnom tržištu pa se većinom oslanja na domaće tržište i Državni stabilizacijski fond (pare koje su godinama gomilali od prodaje nafte i plina) - iz njega je u siječnju prodano 38 milijardi rubalja zlata i kineskog juana za pokriće deficita. Taj fond je veličine 7,8% BDP-a tako da bi mogao ove godine biti potrošen. Pitanje je ima li Ukrajina toliko vremena.
Oko 600 miljona eura a tona zlata je oko 60 miljona dolara i neka je okvirno prodavao po tako nekoj cijeni možda niže, po tome ispada da je prodao 10 tona a možda i vjerovatno koju tonu više samo u siječnju. Rasprodaja obiteljskog srebra odnosno zlatarine.  Imaju 2300 tona službeno na skladištu ruske centralne banke plus najveći su proizvođač zlata s nekakvih 300 tona godišnje.

Proizvodnja zlata 2021 godine, oni i Kina po 330 tona godišnje proizvodnja ( vađenje ) :

https://www.gold.org/goldhub/data/gold-production-by-country

Krpat će se sa zlatom jer ga ima a vamo će radit i dalje napade na Ukrajinu s ciljem da održi barem pat poziciju i onda opet dolazi ZIMA.

To mu je CILJ.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176932
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Sun 19 Feb - 12:44

RayMabus wrote:Krpat će se sa zlatom jer ga ima a vamo će radit i dalje napade na Ukrajinu s ciljem da održi barem pat poziciju i onda opet dolazi ZIMA.

To mu je CILJ.
A što će biti kad dođe zima? Nemaju Rusi više ekonomskih poluga kojim bi prijetili Zapadu.


Primjerice Amerikanci su povećali proizvodnju plina da oni sami mogu podmiriti potrebe Europe, a gdje su još Katar, Oman, Norveška koji su ušli na tržište. Cijena na američkom tržištu je na višegodišnjem minimumu, niže su bile samo par mjeseci za vrijeme koronskog lockouta. Nemaju kuda s tolikim plinom osim da ga izvoze, a taj plin je jeftiniji od zadnjeg ugovora s Rusijom prije rata.


I srpski mediji su počeli pisati o tome nakon što su mjesecima huškali da se Europljani smrzavaju. Tko se hoće nasmijati na količinu copiuma, neka pročita komentare:

Preokret: Stvarno se može bez Rusije – jednom 320, sada 49
Cene prirodnog gasa u Evropi pale su na najniži nivo u skoro 18 meseci.
Piglet
Piglet

Posts : 1313
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 19 Feb - 13:01

Piglet wrote:
RayMabus wrote:Krpat će se sa zlatom jer ga ima a vamo će radit i dalje napade na Ukrajinu s ciljem da održi barem pat poziciju i onda opet dolazi ZIMA.

To mu je CILJ.
A što će biti kad dođe zima? Nemaju Rusi više ekonomskih poluga kojim bi prijetili Zapadu.
Računa na to da će pošto postoje i izbori u demokratskom svijetu a oni su obično svake četiri godine da će doći do smjena na političkom vrhu država članica EU te da će se ekonomija i građani umoriti od ove situacije jer ih udara po đepu i da će sve više imati onih zagovornika kao što su sad Orban, Vučic i Kina da je potreban mir te da možda Krim ostane Rusiji.

Traži izlaz. Taktička igra. Nasadio se ko budala s ovim i ovakvim napadom na Ukrajinu i sad traži izlaz a koji ne bi izgledao kao njegov poraz nego kao da je ipak nešto uspio a za to treba više ovih koji su kao za mir jer ovo ne ide nigdje pa onda kao možda ipak Krim ostavit Rusiji i mirna Bosna.

Ukapljeni plin je puno skuplji od ovog ruskog koji stiže plinovodom. Udara na ekonomiju Njemačke. Austrije i drugih a samim time i na ekonomiju EU.

To šta čitaš da je cijena plina jako pala to samo znači da se ovima šta voze ukapljeni to više financijski ne isplati radit jer nemaju ZARADU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176932
2014-04-11


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 19 Feb - 13:09

Piglet wrote:


I srpski mediji su počeli pisati o tome nakon što su mjesecima huškali da se Europljani smrzavaju. Tko se hoće nasmijati na količinu copiuma, neka pročita komentare:

Preokret: Stvarno se može bez Rusije – jednom 320, sada 49
Cene prirodnog gasa u Evropi pale su na najniži nivo u skoro 18 meseci.
Čitam datum te vijesti pa je 18.02.2023

To ti je još gore za ove šta voze ukapljeni plin jer je takvi način distribucije plina još skuplji pa oni nemaju ZARADU.

To je palo zato šta zima nije bila oštra a i vrijeme je sad nešto toplije pa se ne troši plin koji je uskladišten u Europi al ovo ubija ove šta rade s ukapljenim plinom jer oni nemaju ZARADU kad je ovo ovako niska cijena.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176932
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet Sun 19 Feb - 13:43

Pišu i naši o tome:


Kako je Rusija izgubila glavno oružje protiv Zapada?

Fatih Birol, izvršni direktor Međunarodne agencije za energiju (IEA), još krajem listopada prošle godine prognozirao je kako će Rusija izgubiti energetsku bitku koju vodi protiv Zapada. "Neposredno prije invazije na Ukrajinu oko 65 posto ukupnog ruskog izvoza plina išlo je u Europu i 55 posto ruskog izvoza nafte išlo je u Europu. Europa je bila daleko najveće tržište, najveći ruski klijent, a Rusija je zauvijek izgubila najvećeg klijenta", rekao je.

Upitan može li Rusija zamijeniti europske klijente onima iz drugih regija, Birol je rekao da to neće biti lako jer veliki dio ruskog plina potječe iz zapadnog Sibira i zatim plinovodima teče u Europu. Potvrdio je da bi izgradnja potpuno novih cjevovoda do Kine ili Indije mogla potrajati i do 10 godina te da bi iziskivala puno tehnologije i ulaganja.

Ruska nafta se prodaje s velikim popustom od samoga početka rata u Ukrajini

EU, SAD, Australija, Japan i države G7 su 5. prosinca 2022. uveli ograničenja cijene sirove nafte iz Rusije na 60 dolara. O ideji se razmišljalo još od početka rata, ali je trebalo vremena za usuglašavanje i pregovore država koje su dogovorile ograničenje.
Prijašnjih godina je bilo uobičajeno da razlika između Urals cijene, glavne referentne cijene za naftu iz Rusije, i Brent cijene, glavne referentne cijene na svjetskom tržištu, iznosi nekoliko dolara. Točnije, ruska nafta je uvijek bila jeftinija od svjetskog prosjeka za par dolara po barelu, rijetko do 5 dolara po barelu.
Od rata u Ukrajini razlika naglo raste, u jednom trenutku čak više od 37 dolara. To znači da je Rusija morala prodavati svoju naftu s velikim popustom da bi je uopće uspjela prodati. Pretpostavka je kako su Kina i Indija znale da će Rusija imati velikih problema s prodajom jer je izgubila glavnog kupca (EU), pa su mogle ucjenjivati Rusiju da im prodaje po golemom popustu.

Ali cijena sirove nafte je sredinom godine bila toliko visoka da je Rusija još uvijek zarađivala daleko više nego 2021., unatoč popustu od 30 i više dolara po barelu. Od početka studenog svjetska cijena nafte pada na manje od 90 dolara po barelu, na istu razinu kao prije ruskog napada na Ukrajinu. A popust se ne smanjuje, ostaje na oko 30 dolara.
Do sada se cijena spustila na oko 80 dolara po barelu, što znači da Rusija većinu nafte prodaje po cijeni od oko 50 dolara. Zbog toga je Rusija najavila smanjenje proizvodnje za 5 posto do kraja ožujka, oko 500.000 barela dnevno.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 69848fd0-9824-4123-9bc4-387aeda80bce

Cijena plina u EU se vratila na razine od prije rata


Drugi najvažniji energent je prirodni plin. Situacija je bila puno gora i zbog toga što, za razliku od nafte, nije bilo puno alternativnih dobavljača.
2021. je 39.7 posto prirodnog plina u EU uvezeno iz Rusije, a prirodni plin je drugi najvažniji izvor električne energije za EU. Postojala je realna opasnost da nestašica plina ili njegova jako visoka cijena zaustave cijelu ekonomiju EU.

Tjedni uvoz iz Rusije je kontinuirano padao kroz 2022. pa je u tjednu od 3. listopada do 9. listopada uvoz pao na 501 milijun kubičnih metara, manje od petine ukupnog uvoza u istom tjednu 2021. Trenutno se tek 3 posto prirodnog plina nabavlja iz Rusije, 50 posto iz zaliha, 22 posto iz LNG-a i 15 posto iz Sjevernog mora.
Ne samo da je cijena plina na glavnoj europskoj burzi u Nizozemskoj manja nego što je bila prije rata nego je najmanja od kolovoza. Za isporuke u veljači 2023. je zadnja zabilježena cijena bila 55.16 eura/MWh, a većinu prošle godine se kretala između 100 i 250 eura/MWh, u nekim trenucima i preko 300.

Putinu je otupljena oštrica

Inflacija u eurozoni pada, primarno zbog pada cijene energenata, recesija se još uvijek izbjegava i očekuje se da će biti blaga, prosvjeda zbog rasta cijene troškova energije koji bi mogli destabilizirati EU odavno nema, zima je dovoljno blaga da skladišni kapaciteti, Sjeverno more i LNG tankeri mogu lako zadovoljiti kapacitete.

Cijeli članak:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/rusija-gubi-energetski-rat-protiv-zapada/2438055.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d
Piglet
Piglet

Posts : 1313
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sun 19 Feb - 13:50

Pa čim je Njemačka krenila u izgradnju svojih LNG terminala kako bi smanjila ovisnost o jednom dobavljaču ( Rusija ) već tu je ta priča drukčija da on nju više ne može na tako kruti način ucijeniti da je jedini dobavljač ( monopolist ).

Njemačka skladišta plina su najveća u Europi i kapacitet im je 90 dana s nekakvim srednjim trošenjem tako da sad je plin jeftin jer ga ima u skladištima a onda opet toplije vrijeme itd pa je on tu izgubio taj rat i čeka zimu a istovremeno i ovi LNG dobavljači ( čitaj slobodno Amerika ) dok je ovako niska cijena plina u Europi nemaju zaradu pa ne dovoze tako da svi čekaju da se ta cijena plina ipak malo digne a njemačka skladišta koja su trenutno relativno puna imaju kapacitet smještaja 90 dana s nekom srednjom potošnjom plina za Njemačku.

Dignit će se ipak nešto malo ta cijena jer je to prenisko i to je zato jer se troši ovaj plin u njemačkim skladištima no kapacitet toga je nekavih 90 dana nakon čega opet moraju u nekog kupit al to ništa strašno nije šta se će se to malo podignit ta cijena plina. To je ukalkulirano.


Last edited by RayMabus on Sun 19 Feb - 13:52; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 176932
2014-04-11


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Sun 19 Feb - 13:56

Koliko znam nema nekih pomaka na fronti da su značajne prirode. Naravno fronta je živa.
Gore je bila dobra rasprava o ekonomiji, pa bih ja stavio par snimki gubitaka;

Još jedan navodno uništeni T-90M , jučer je bila snimka jednog danas nova. Naravno ova snimka je lošije kvalitete čekat ćemo Oryx ekipu da je analizira da nije neki duplikat a možda dođe bolja kvaliteta.


Propali Ru napad kod Ugljedara. Ovakvih snimki RU gubitaka ima koliko hoćeš i to samo od danas, međutim ponata ovoga napada jest da se dogodio van Ugljedara navodno su Ukrainci izvršili manji kontra napad i izbacili Ruse iz onih sela kraj Ugljedara



Rusi sa druge strane pomalo guraju oko Ugljedara napreduju metar po metar.





Ovo je istina Kinezi šalju non-lethal opremu Rusima, znam za odjeću, hektorovic spominje komunikacijsku opremu. Počnu li im slati oružje, tko im jebe mater trebamo im uvesti sankcije i zabraniti uvoz kineske robe.


Legendarni Strelkov dao novi update o Ruskoj situaciji;


Kaže da je Wagner iscrpljen gubicima, kao i "sabotažama" od strane Ruskog MOD(ministry of defense) kojima se ne sviđa uspjeh Wagnera, pa su im zatvorili "pipu" za ljude i streljivo. Zbog toga Wagner napreduje sve lošije i lošije u Bahmutu, i da je po njemu i drugima Bahmut trebao pasti do kraja veljače a da ništa od toga.

Zatim spominje situaciju na drugim djelovima fronte. Kod Ugljedara pušiona. Predgrađa Donjecka, Marinka i Adijevka pušiona nakon velikih gubitaka i potrošenog materijala nema više ofenzivnog djelovanja.
Također spominje mogućnost nove ofenzive. Kaže Strelkov da ta ofenziva ako će krenuti, krenuti će kroz par dana i trajati par tjedana prije nego počnu proljetne kiše.
S obzirom na primjer kod Ugljedara, uopće je pitanje koliko ta ofenziva ima smisla, s obzirom na sposobnosti RU vojske da izvodi napade večih dimenzija.
O tome je na prošlost stranici Hektorovic stavio par komentara nekog Ruskog blogera zašto ovi napadaju u kolonama i zašto to nevalja pa pročitajte.


Inače Arestovič(Ukrainski Strelkov ga neki zovu) je imao podcast gdje je rekao gotovo isto što i Strelkov. Spominjao je sukob Ruskog MODa i Wagnera kao i to da bi Ruska ofenziva bila samoubojstvo.




Planira se nabavka milijuna 155 mm granata za UKR armiju ....pošto sam prije par dana stavljao linkove i "analizirao" , NATO + drugi(tipa Bosna, Pakistan itd) zaista svi imaju industrijske kapacitete takve da Ukrainci plivaju u granatama, vjerojatno će se krenuti u masovno trpanje Ukraine granatama i masovnu proizvodnju.

Zato vam i govorim , kada index i yutarnji i CNN i BBC i svi skupa govore "Ukrainci nemaju granata, Rusi plivaju u granatama", nije istina niti jedno niti drugo, očito je da se iza toga krije neka "angeda" ili "interesi". Vjerojatno je cilj stvoriti priču, "ako Rusi pregaze Ukrainu, pregazit će i Europu, sada moramo mobilizirati kapacitete i natrpati Ukrainu sa milijunima granata sve iz love poreznih obveznika". to je cilj. nije cilj da vi dobijete točnu informaciju, kao u primjeru korone, ili ishrane od crviju i ličinku ili rata o Ukraini. Cilj je stvoriti javno mijenje, jer ipak je EU/USA kvazi demokracije pa moraš manipulirati malo.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21133
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Mon 20 Feb - 13:37

Situacija je sljedeća.
onaj Zombi Biden je u Kijevu, sutra dana će doći talijanska desničarka premijerka Maloni, i Izraelska delegacija iz njihova parlamenta.
Inače Izraelci iako su "neutralni" , Ukraincima za sada šalju non-leathal opremu, za sada.

Sutra će valjda biti objavljen novi paket pomoći od pola milijardi $ a on će uključivati sljedeće;

The package will include ammunition for howitzer artillery and HIMARS, FGM-148 Javelin anti-tank rocket systems and air surveillance radars. Also new sanctions are expected to be imposed on Russia later this week.

Evo as Prigožin bjesan , procurio mu razgovor
Kaže da Rusi imaju dovoljno streljiva, da se njih u Wagneru namjerno sabotira, da zbog toga ih se gine puno više nego što bi inače , da ne ginu samo Wagnerovci nego na tom frontu ima i drugi Ruskih regularnih vojnika, da svi oni ginu uzalud jer iz Ruske vojske namjerno mu ne šalju streljivo, kaže da njemu ne smeta što "ministri i politička elita" šalju svoju djecu na ljetovanje u Dubai dok Ruse kod Bahmuta pretvaraju u mljeveno meso, da samo želi jebene granate





Ostatak fronte?
Rusi se navodno skupljaju u Ugljedaru oko novoga napada, Wagner osvoji par kuća u Bahmutu, Svatovo-Kremina stalo.
Čeka se navodna velika Ruska ofenziva



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21133
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Mon 20 Feb - 16:57

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Mon 20 Feb - 17:05

Ovo sa zlatnim posuđem i dijecom u Dubaiju se konkretno odnosilo na Šojgua i Gerasimova.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Mon 20 Feb - 19:20

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Mon 20 Feb - 19:22

DeSantis ide za predsjednika i polako daje obrise svoje vanjske politike.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Mon 20 Feb - 21:54

Prigožin o PMC Wagner i regrutiranju zatvorenika.



Zašto je prestao s regrutiranjem zatvorenika? Zato jer sada zatvorenike regrutira rusko Ministarstvo obrane, regularna vojska za vlastite potrebe topovskog mesa.
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Mon 20 Feb - 22:31

Ide mica maca oko tebe, pazi da te ne ogrebe.

Prva uporaba ruskih FAP 500 bombi na području Adievke.
Dovršetak taktičkog okruženja Bakhmuta.
Sve je spremno za veliku rusku ofenzivu na području južnog Donetska i Zaporožja, dakle, iz dva smjera.

avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Mon 20 Feb - 22:36

[quote="melkior"]Ide mica maca oko tebe, pazi da te ne ogrebe.

Prva uporaba ruskih FAP 500 bombi na području Adievke.
Pardon,greška?

FAB 500 is normal freefall bomb. Corrected ones are called KAB-500 (or KAB 1000 in case of one ton bomb)

FAB-500

https://en.wikipedia.org/wiki/FAB-500

The FAB-500 is a Soviet-designed 500-kilogram (1,100 lb) general purpose air-dropped bomb with a high-explosive warhead, primarily used by the Russian Air Force, former Soviet republics and customer countries. The original M-54 model was rolled out in 1954, shaped for internal carriage by heavy bombers, a low-drag M-62 version in 1962 was intended for fighter bomber external hardpoint carriage.[2][3] The bomb is unguided, features a single nose fuze, and is compatible with most models of Soviet aircraft.[4]

avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior Mon 20 Feb - 22:54

Iz druge perspektive:

avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 21 Feb - 9:45

Nema dokaza da su Rusi igdje nedavno bacali gravitacijske bombe(freefall) jer bi ušli u domet UKR PZO i teško da bi izvukli glavu. Nisam vidio niti jedan Ruski ili Ukr izvor da to spominje. dakle nije se to desilo, onaj kod kojeg si pokupio tu informaciju, možeš ga slobodno blokirati kao izvor informacija.

Bahmut bi možda pao do sada , da Rusko Ministarstvo obrane ne sabotira Wagner tako da im ne daju dovoljno streljiva i teškog oružja, Prigožin se doslovno bavi šverc-komercom.

Promjena na fronti nema , iako ima snimki gadnih gubitaka sa jedne i druge strane

U međuvremenu Ameri poslali uglavnom municije u vrijednosti pola milijarde dolara u novom paketu.

A u Rusiji general koji je vodio nekoliko propalih napada na Ugljedar i kojem su Rusi tražili glavu zbog toga, kao kaznu za takve propale napade primio unapređenje;



Sve jedno priča nije gotova, navodno nekoliko tisuća mobiliziranih Rusa se skuplja za novi napad na Ugljedar. možda će to biti dio ofenzive. Ugljedar je strateški puno važniji od Bahmuta, jer je utvrđena uzvisna sa koje se nadzire nekoliko desetaka km u svakom smjeru polja i sela u nizinama. Recimo osvajanjem Ugljedara, Ukrainske utvrde u predgrađima Donjecka koje Rusi ne mogu osvojiti nakon godinu dana - morale bi biti napuštene jer bi im Rusi imali otvoren put sa leđa.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21133
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber Tue 21 Feb - 10:23

Piglet wrote:
RayMabus wrote:Krpat će se sa zlatom jer ga ima a vamo će radit i dalje napade na Ukrajinu s ciljem da održi barem pat poziciju i onda opet dolazi ZIMA.

To mu je CILJ.
A što će biti kad dođe zima? Nemaju Rusi više ekonomskih poluga kojim bi prijetili Zapadu.


Primjerice Amerikanci su povećali proizvodnju plina da oni sami mogu podmiriti potrebe Europe, a gdje su još Katar, Oman, Norveška koji su ušli na tržište. Cijena na američkom tržištu je na višegodišnjem minimumu, niže su bile samo par mjeseci za vrijeme koronskog lockouta. Nemaju kuda s tolikim plinom osim da ga izvoze, a taj plin je jeftiniji od zadnjeg ugovora s Rusijom prije rata.


I srpski mediji su počeli pisati o tome nakon što su mjesecima huškali da se Europljani smrzavaju. Tko se hoće nasmijati na količinu copiuma, neka pročita komentare:

Preokret: Stvarno se može bez Rusije – jednom 320, sada 49
Cene prirodnog gasa u Evropi pale su na najniži nivo u skoro 18 meseci.
o tome pišem već godinu dana.
ratovi se dobijaju ekonomijom, ne oružjem.
rusija nemre parirati zapadu.

debili će vjerovatno krenuti na baltičke zemlje, možda i na finsku.
i onda će biti popičkitis.
samo onda zapad mora razjebat rusiju dok ne krepaju.

cijena benzina u njemačkoj je 1,8€ a tu je 0,5€ koji su vratili za "zeleni" transfer.
plin je pao.

kolonija je mislila da može ucjenjivati gospodara.
ako zaustave rafinerije trebat će im godina da ih pokrenu.
krive procjene.

kompletno su zaigrali na krivu kartu.
nije EU ovisna o rusiji, oni su ovisni o EU

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović Tue 21 Feb - 11:51

AssadNaPodmornici wrote:
A u Rusiji general koji je vodio nekoliko propalih napada na Ugljedar i kojem su Rusi tražili glavu zbog toga, kao kaznu za takve propale napade primio unapređenje;



Sve jedno priča nije gotova, navodno nekoliko tisuća mobiliziranih Rusa se skuplja za novi napad na Ugljedar. možda će to biti dio ofenzive. Ugljedar je strateški puno važniji od Bahmuta, jer je utvrđena uzvisna sa koje se nadzire nekoliko desetaka km u svakom smjeru polja i sela u nizinama. Recimo osvajanjem Ugljedara, Ukrainske utvrde u predgrađima Donjecka koje Rusi ne mogu osvojiti nakon godinu dana - morale bi biti napuštene jer bi im Rusi imali otvoren put sa leđa.

Samo prži sirotinju. Po Ruskom telegramu se već širi teorija o Rusorezu koju sprovodi ova vladajuća banda.

Čak i Srbi se više ne lože na Putina.

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Tue 21 Feb - 14:38

Strelkov razočaran govorom Putina.

A najbolje od svega, Prigožin opet bjesan, Jučer ili prekjučer sam objavio njegovo govor gdje je bjesan što mu Ruski MOD nešalje granate i opremu da mora povlačiti "veze" i "švercati" oružje iz Ruske vojske iako ga ima dovoljno. Da zbog toga ginu i nemaju napredak. I onda je proizvao Rusku političku elitu kojoj "ne zamjera" što šalju djecu u Dubai samo neka njemu pošalju granate.

Nakon toga opet se javlja Prigožin danas;
da je situacija još gora, da oni generali koju mu šalju municiju da im se prijeti vojnim sudom. Da ima saznanja da je Ruski MOD(ministry of defense) naredilo svima da se ne pomaže Wagneru. Da zbog toga ginu na lopate.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21133
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum