ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 7/1/2023, 13:12

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 9a93a4f1-c305-404c-9fa9-f9c1dd2e69c5

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 17f387e7-4b05-499c-acbb-5de99f66529a

debotoijusto

Posts : 30482
2014-04-12


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/1/2023, 15:40

Bahmutski pravac, Rusko napredovanje 


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/1/2023, 15:55

AssadNaPodmornici wrote:Bahmutski pravac, Rusko napredovanje 

Lijepa količina ruskog biootpada

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/1/2023, 16:04

Ovo je lovac na tenkove. 

Samo manja količina istih. Slabe korisit od toga u smislu da to može preokrenit rat samo po sebi jer to je mala brojka a bojišnica od tisuću kilometara pa i više. 

Ukraine: On 4 January 2023, President of France Emmanuel Macron announced that some AMX-10 RC would be given to Ukraine for defense against the 2022 Russian invasion of Ukraine. No date or volume was specified.


https://en.wikipedia.org/wiki/AMX-10_RC


Armoured Fighting Vehicles (Small quantities)

  • Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 23px-Flag_of_France.svg AMX-10 RC(R)s [To be delivered]


https://www.oryxspioenkop.com/2022/04/answering-call-heavy-weaponry-supplied.html



Dobro je to imat. Poslužit će. Samo mala količina a triba i neku obuku proć. To će vjerovatno kroz ovaj eu program obuke ić pa tek onda na front. Al ne triba očekivat tko zna šta kad je samo manji broj istih uključeno a posebno u usporedbi s koliko je duga uopće ta bojišnica.

Ovo je lovac na tenkove dakle taj kalibar i onda pokretno dosta i traži neprijateljski oklop oko sebe ili mu dojave, nacilja i pa pa.

Dobra stvar ovoga između ostaloga je ta šta kako sad fali municije a ovih kalibara ima onda će ovo popunit te praznine jer imaju ovaj kalibar pa mogu dat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/1/2023, 16:15

Stavit će ih u jednu ili dvije brigade i to je to. Količina što su poslali zadnjih par dana je dovoljna skoro za popuniti jednu mehaniziranu brigadu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 7/1/2023, 16:17

Vidit ćemo koliko će točno tih lovaca na tenkove Francuska dat. 

To je složen sistem i moraš bit uigran jer je tu brzina bitna. Dakle ovi moraju proć tu obuku i uvježbat se jer ide tenk ili BMP na tebe il netko puca a ti si u toj zoni i bitno je vrijeme reakcije tako da ti njega pogodiš prije nego šta on pogodi tebe.

U svakom slučaju to je ok stvar iz više razloga a jedan je i taj šta ove municije ovog kalibra imaju pa to začepi nestašicu municije na ovako dugom bojištu.

Uglavnom to je ok.

Moraju bit u brigadama zajedno jer ovaj kalibar se ne koristi puno pa radi opskrbe će morat te jedinice držat negdje tako da kad šalju ovaj kalibar da im dođe a ne tko zna di to zaluta a ne dođe onome kome treba doć.
RayMabus
RayMabus

Posts : 173518
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/1/2023, 16:35

AssadNaPodmornici wrote:Zakurac im i svi ti pusti suhojevi koji imaju najbolje akrobatske mogućnosti na svijetu kada ruski piloti duplo manje su u avionima i nemaju uopće više preciznog i long range oružja

Ne znaju se nositi sa PZO.

Dok Amrikanci upravo vježbaju probijanje jake PZO.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/1/2023, 16:36

AssadNaPodmornici wrote:Bahmutski pravac, Rusko napredovanje 


Ovo je od prije 15tak dana, Wagnerovci.




Last edited by Hektorović on 7/1/2023, 16:50; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/1/2023, 16:46

Hektorović wrote:Rusima su krenuli stizati mali izviđački dronovi domaće proizvodnje sa termalnim kamerama koji mogu nositi granate 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 9c33cc10

Kineske komponente, navodno sve skupa jeftinije i od DJI dronova.

Krenuli su videi zadnjih dana, ukrajinci su popriično iznenađeni. Ovi mali kvadrokopteri su posebno opasni jer PZO sustavi nisu namjenjeni za njih, a cijenom su pak ispod 1000 dolara.


Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/1/2023, 16:52

Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/1/2023, 17:16

Hektorović wrote:
Hektorović wrote:Rusima su krenuli stizati mali izviđački dronovi domaće proizvodnje sa termalnim kamerama koji mogu nositi granate 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 9c33cc10

Kineske komponente, navodno sve skupa jeftinije i od DJI dronova.

Krenuli su videi zadnjih dana, ukrajinci su popriično iznenađeni. Ovi mali kvadrokopteri su posebno opasni jer PZO sustavi nisu namjenjeni za njih, a cijenom su pak ispod 1000 dolara.


Jebeno, to su do sad ukri radili rujama, sad je tu egal samo nisam vidio ukrajinske snimke sa termovizijskim kamerama. Vjerujem da će ukri brzo naći odgovor na ovo, do sada su se pokazali kao vrhunski u improvizaciji i rješavanju problema pa ne sumnjam da će uskoro i ovo riješiti

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/1/2023, 17:25

Šandor Winnetou wrote:
Hektorović wrote:
Hektorović wrote:Rusima su krenuli stizati mali izviđački dronovi domaće proizvodnje sa termalnim kamerama koji mogu nositi granate 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 9c33cc10

Kineske komponente, navodno sve skupa jeftinije i od DJI dronova.

Krenuli su videi zadnjih dana, ukrajinci su popriično iznenađeni. Ovi mali kvadrokopteri su posebno opasni jer PZO sustavi nisu namjenjeni za njih, a cijenom su pak ispod 1000 dolara.


Jebeno, to su do sad ukri radili rujama, sad je tu egal samo nisam vidio ukrajinske snimke sa termovizijskim kamerama. Vjerujem da će ukri brzo naći odgovor na ovo, do sada su se pokazali kao vrhunski u improvizaciji i rješavanju problema pa ne sumnjam da će uskoro i ovo riješiti


Jedino riješenje je spuštanje SHORAD/EW na platoon level, i onda opet imaš problem saturacijskih napada jer su ova govna jeftina. To je barem po nekim Američkim razmišljanjima.

Ovo je čak puno opasnije od MALE dronova u ozbiljnim ratovima. Vidimo zadnjih mjeseci nema niti nešto Baryaktara niti nešto Ruskih Oriona pošto ih skida PZO.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/1/2023, 17:33

Sve skupa ispod 1000 dolara sa AliExpressa

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Fl4LswOWAAcYugw?format=jpg&name=small



Jako dobar thread od Bendetta




Last edited by Hektorović on 7/1/2023, 17:36; edited 1 time in total
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/1/2023, 17:35

Hektorović wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Hektorović wrote:
Hektorović wrote:Rusima su krenuli stizati mali izviđački dronovi domaće proizvodnje sa termalnim kamerama koji mogu nositi granate 

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 9c33cc10

Kineske komponente, navodno sve skupa jeftinije i od DJI dronova.

Krenuli su videi zadnjih dana, ukrajinci su popriično iznenađeni. Ovi mali kvadrokopteri su posebno opasni jer PZO sustavi nisu namjenjeni za njih, a cijenom su pak ispod 1000 dolara.


Jebeno, to su do sad ukri radili rujama, sad je tu egal samo nisam vidio ukrajinske snimke sa termovizijskim kamerama. Vjerujem da će ukri brzo naći odgovor na ovo, do sada su se pokazali kao vrhunski u improvizaciji i rješavanju problema pa ne sumnjam da će uskoro i ovo riješiti


Jedino riješenje je spuštanje SHORAD/EW na platoon level, i onda opet imaš problem saturacijskih napada jer su ova govna jeftina. To je barem po nekim Američkim razmišljanjima.

Ovo je čak puno opasnije od MALE dronova u ozbiljnim ratovima. Vidimo zadnjih mjeseci nema niti nešto Baryaktara niti nešto Ruskih Oriona pošto ih skida PZO.
Negdje će se dobiti a negdje izgubiti, držim da taktičku bitku počinju gubiti ameri (osim ako opet imaju pokojeg asa u rukavu ili žele baš iscrpljujući rat koji će opet ekonomski slomiti ruse) jer su dozvolili da se ruska vojska upgrejduje umjesto da su dali odmah jače naoružanje i satrali ruse kad je bila prilika za to. 
U svakom slučaju ovo je hebački rat i što je još važnije  to je nova dimenzija rata i žrtve će biti ogromne i kod branitelja a još veće kod okupatora, svi će izvući pouku iz svega ovoga samo  neki na teži a neki na lakši način no jedno je sigurno-zaboraviti sve ratove do sada i krenuti sa izgradnjom nove vojne doktrine i na zapadu i na istoku.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Hektorović likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 7/1/2023, 17:39


















Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/1/2023, 18:14

Moja pretpostavka da će se stvoriti  lovci na kvadrikoptere sa protumjerama, bilo da će ih rušiti sa kratkim em pulsom (dron samoubojica) ili direktnim gađanjem ili sa onemogućavanjem komunikacije sa operatorom, najmanje mi djeluje opcija da će ih skidati klasičnim PZO sustavima

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/1/2023, 21:00

Kod Soldeara i Bahmuta gadno, neki komentiraju da Rusi doslovno ubacuju zadnje ofenzivne potencijale u tu bitku - ima čak i dosta videa UKR gubitaka, stavio je nešto Hektorovic nabacim i ja još par videa.
Iako ima klasično više Ruskih videa gubitaka, ali i Ukraincima je gadno.

kakav debilan rat iscrpljivanja i umiranja, jedna i druga zemlja će se ovim tempom kroz koju godinu samouništiti.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 7/1/2023, 21:04

nego, kada će turbomlazna fregata postati dodnašica?

_________________

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 M_50010

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 01-nov14
Smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53114
2014-12-30


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 7/1/2023, 22:00

Ukrainci su danas popušili dva aviona.
Jedan Mig29 su sami sebi oborili, i Oryx ga je registrirao


Navodno oboren Ukrainsi Su-25 kod Bahmuta
(čekam da Oryx ovo potvrdi nije baš jasno vizualno)


Ima još nekih video gubitaka Ukrainske pješadije i tehnike, odite na Zokin twiter pa gledajte.

Poginuo jedan Srbin kod Soledara/Bahmuta


Inače zanimljivo imao je u nicku broj 1488
to je nazi broj :D

14 - je kao broj riječi tipa "moramo osigurati budućnost bijele dice " itd, googlajte
88 - je HH - 8slovo abecede - Heil H1tl3r
:D
Srbi i Rusi antifašisti :D Inače ne treba spominjati da je Wanger bio omiljeni nacistički kompozitor, jedan od osnivača pun SS tetovaža itd..


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20664
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 7/1/2023, 22:08

AssadNaPodmornici wrote:Ukrainci su danas popušili dva aviona.
Jedan Mig29 su sami sebi oborili, i Oryx ga je registrirao


Navodno oboren Ukrainsi Su-25 kod Bahmuta
(čekam da Oryx ovo potvrdi nije baš jasno vizualno)


Ima još nekih video gubitaka Ukrainske pješadije i tehnike, odite na Zokin twiter pa gledajte.

Poginuo jedan Srbin kod Soledara/Bahmuta


Inače zanimljivo imao je u nicku broj 1488
to je nazi broj :D

14 - je kao broj riječi tipa "moramo osigurati budućnost bijele dice " itd, googlajte
88 - je HH - 8slovo abecede - Heil H1tl3r
:D
Srbi i Rusi antifašisti :D Inače ne treba spominjati da je Wanger bio omiljeni nacistički kompozitor, jedan od osnivača pun SS tetovaža itd..

srbima drago, sad je sigurno u raju čim je pokušavao oteti tuđe, evanđelje po srbima press

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19637
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by ljubo1212 7/1/2023, 22:12

taj čovjek umire od libije, ima već par godina, hebga, a navodno ozbiljna tema
ljubo1212
ljubo1212

Posts : 2046
2015-08-02


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 4 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum