ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/1/2023, 15:24

zakurac sada 70e , kada su europljani napunili skladišta po nekoliko puta većoj cijeni,.. ali dobro.. neka uzimaju dok je jeftino, i održavaju skladišta puna.. doći će i dogodine zima

AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 4/1/2023, 17:14

T. wrote:nije to još ni blizu rata...
borbe se vode na ograničenom teritoriju...
izvan toga, ciljevi su tipa prometna i energetska infrastruktura...
postotak civilnih žrtava nije ni približan onima u 'pravom' ratu...
postotak angažirane tehnike i ljudstva sa strane rusije također ne govori u prilog tome da se vodi rat...
na tvoju žalost, rusija je popušila.
pitanje je koliko je jako popušila i koliko će jako to plaćat.

treba taj rat produžiti barem pet godina.
sniziti cijene nafte još više.

dok stoka ne krepa.

plus, vratiti finskoj, njemačkoj, japanu ukradenu zemlju.

smradove tatarske razmontirat i odjebat kao i srbe.
ali na poučku srbije koja i dalje ne odustaje od linije virovitica-karlobag.

u rusiji napraviti pomor da odustanu fizički od agende od pacifika do atlantika.

i sve vas simpatizere poslati putinu da umjesto djece krepavate.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 4/1/2023, 17:23

AssadNaPodmornici wrote:zakurac sada 70e , kada su europljani napunili skladišta po nekoliko puta većoj cijeni,.. ali dobro.. neka uzimaju dok je jeftino, i održavaju skladišta puna.. doći će i dogodine zima
to su izdrkavanja eko, zelenih, pedera, rusofila.
štasijeva baba je ionako mislila do 2030e, mislim benzin dići na 5€ srećom je odjebana i došla je tehnološka vlada.
cijena energenata samo je bitna u istočnoj njemačkoj, jer su dugoooooo bili pod rusima.

jebe mi se kao i ostalima jeli litra benzina 1,7 ili 3€
kurac će meni stanodavac podići cijenu kada plaćam 1200€ a da nisam lijen mogao bi živjet u hotelu za 600€.

i još njemačka ni propala.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 4/1/2023, 23:52

AssadNaPodmornici wrote:

dmitri rogozin koji je jedva preživio artiljerijski napad, i izgleda da se dobro oporavlja, piše francuskom ambasadoru.
prvo se podsjeća da su se njih dva zajedno družili i sve , to a onda optužuje francusku, da je pogođen 155mm granatom ispaljenu iz francuskog SPGa cezar

kaže da njegovo dvoje partitelja nije imalo sreće, i da su poginulo, i ironija da bude veća da ih je francuski ambasador već upoznao prije, i da je francuska nazi država. eto

valjda rogozinu netko treba objasniti da je rat, i da je rusija napravila invaziju druge države
srbočetnici i rusonacisti vole ratovati samo ako su u velikom plusu u omjerima... već kad je blizu al pari, e onda su im neprijatelji zločinci... jebeš stoku banditsku... ne stignem sve upratiti.... jel može netko staviti linkove u vezi ovog ukrajinskog pokolja nevinih ruskih vojnika u makiivki

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 4/1/2023, 23:54

Iako nema vijesti sa fronte, pomaka nema, nema čak niti nekog rakterijanja Ukraine.. ima nešto eksplozija po okupiranim djelovima Ukraine to je kao da popiješ kavu ujutro.. ima nešto snimaka gubitaka, međutim ima dosta slanja nove vojne pomoći Ukraini.
Francuska obećala Ukraini određen broj ovih oklopnih vozila


Kao i drugih lakših vojnih vozila, kamiona za vuču. Kao i određen broj novih Cezar SPG(self propelled gun, ili samohodna haubica)
e da među Ukraincima primjećeno da koriste ove "pametne" granate razvijene od Francuske. Inače slične su Njemačkim SMART granatama. ispaljuju se iz 155mm haubica, i onda granata se "odvoji" u zraku u dvije manje granate koje onda dok padaju na zemlju lebde lagano i skeniraju teren za metu. kada lociraju metu ispaljuju punjenje na vrh mete. navodno i probijaju tenk.
Inače bilo je više videa gdje se vidilo korištenje Njemačke SMART municije , isto tako ispališ je iz 155haubice, i ova pada padobranom i skenira teren za metu. Kada je nađe lansira projektil. Ima nekoliko videa gdje SMART projektili uništavaju Rusku tehniku, starija videa.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bofors/Nexter_Bonus
To je od Francuske pomoći.

Norveška poslala 10 000 granata.
Turska šalje laka oklopna vozila, njih 42 je na željeznici u Rumunjskoj slikano. Brzo će biti i na fronti.

Čečenci "smiju" jer su im Ukrainci uništili mini bazu sa nekoliko komada tehnike. Kamioni za logistiku i gorivo.
Oryx ekipa je već uredno ovo registrirala u Ruske gubitke.


Amerika priprema novi paket pomoći, šuška se da bi mogli biti BradleyM2 IFV, (infantry fighting vehicle ) - on je vjerojatno u razini BMP3 ..

Evo usporedba BMP3(Ruski) vs Bradly

The BMP-3 is better armed than the Bradley. It carries a 100mm cannon and a 30mm autocannons in it's turret. The 100mm gun fires a very effective HE she'll as well as very effective gun launched ATGMS. The Bradley just has a 25mm autocannon and a dual TOW launcher.

The BMP is faster than the Bradley by a margin of around 20 kph. It is much lighter at around 18 tons compared to the 27 tons of the Bradley.

The Bradley is far better armored, it's up armored version having full 30mm autocannon protection from all aspects. The BMP can mount extensive ERA but it does not have a comparable modular armor system to the Bradley.

Basically the BMP is faster, more tactically and strategically mobile, and better armed. The Bradley is much better armored and also probably more comfortable based on the designed of prior BMPs. I would rather be in the Bradley purely because of its extensive armor packages. The BMP outshines it in all other aspects though.



Gledam Ruske gubitke na Oryx 1800 IFVa od čega 200injak BMP3 .. što znači da BMP3 koji je moćno oružje, u razini Američkih Bradlija čini svega 15ak% Ruskih IFVa.
Vjerojatno ih na fronti nema više od 200-300 komada više. Znači ako Ameri pošalju 200--300 BradlyM2 , to će se osjetiti. Ukrainci imaju dosta starija oklopna vozila od Rusa, do sada je zapad slao staro smeće, i sreća njihova najviše su se obnovili zarobljavajući Rusku tehniku. Međutim Ameri u skladištima imaju na stotine i stotine relativno solidno modernih BradlyM2 a njegov 25mm top je navodno uspio probiti i Iračke T-72 tenkve(vjerojatno s boka ) S obizrom da je USA obećala 43 milijarde $ vojne i ostale pomoći(dio u oružju dio u cashu i drugim stvarima) par stotina Bradlija je nekoliko milijardi $ , a osjetilo bi se jebeno na terenu

eto..to je to za 1.4.2023 u 23.54

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2023, 00:00

michaellcmacha wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

dmitri rogozin koji je jedva preživio artiljerijski napad, i izgleda da se dobro oporavlja, piše francuskom ambasadoru.
prvo se podsjeća da su se njih dva zajedno družili i sve , to a onda optužuje francusku, da je pogođen 155mm granatom ispaljenu iz francuskog SPGa cezar

kaže da njegovo dvoje partitelja nije imalo sreće, i da su poginulo, i ironija da bude veća da ih je francuski ambasador već upoznao prije, i da je francuska nazi država. eto

valjda rogozinu netko treba objasniti da je rat, i da je rusija napravila invaziju druge države
srbočetnici i rusonacisti vole ratovati samo ako su u velikom plusu u omjerima... već kad je blizu al pari, e onda su im neprijatelji zločinci... jebeš stoku banditsku... ne stignem sve upratiti.... jel može netko staviti linkove u vezi ovog ukrajinskog pokolja nevinih ruskih vojnika u makiivki

da ne kopam linkove ukratko priča.

Nekoliko stotina Rusa(400-600 možda i više realno bliže ovoj gornjoj brojci), Ruskih mobiliziranih regruta iz RF(i nešto oficira) je bilo smješteno u nekoj školi svega 15-20km od fronte.
Ukrainci su ih locirali(vjerojatno kombinacijom više faktora), i doslovno minut iza ponoći na tu lokaciju je pao određen broj HIMARS projektila. Priče idu od 6 do 18.
Naravno nastao je genocid , međutim Rusi su se zajebali jer su na istu lokaciju natrpali valjda i streljivo koje je ekplodiralo i odnjelo sve u tri p.m.
Strelkov tvrdi da je i nešto tehnike koja je bilo oko škole zapaljeno.
Gubici? Službeni Ruski su već do 90mrtvih plus još kopaju mrtve. To je od službene države.
Ruski telegram/blogeri izvori (dakle ekipa koja je ili na prvoj crti ili ima svoje na prvoj crti) govore od 200 pa do 400 mrtvih , plus 100+ ranjenjih sa time da je ova gornja brojka vjerojatno preciznija.. Naravno to nisu bili jedini udari ovih par dana, bilo je i drugih pogodaka, i izašle su neke snimke(poput ove gore što sam stavio) ali sa manjim gubicima ili udarima po tehnici itd.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 5/1/2023, 00:00

T. wrote:nije to još ni blizu rata...
borbe se vode na ograničenom teritoriju...
izvan toga, ciljevi su tipa prometna i energetska infrastruktura...
postotak civilnih žrtava nije ni približan onima u 'pravom' ratu...
postotak angažirane tehnike i ljudstva sa strane rusije također ne govori u prilog tome da se vodi rat...
nikako da skužim zašto si toliko uporan u prikazivanju stanja, kao da se rusi zajebavaju... pa čovječe nije ovo ww2 gdje su rusi ušli u rat nakon 24 godine boljševičkog mentalnog maltretiranja cjelokupnog sovjetskog naroda tog vremena, kojem je u konačnici rat i borba za opstanak bio tada zadnji izlaz... ti boljševički sovjeti nemaju apsolutno nikakve veze sa modernom ruskom nacijom koliko god netko ili neki pokušavali progurati taj narativ... upravo za ruse će biti pogubno ukoliko se rat u smislu razmjera digne na viši i širi level... tek tada ćeš-te vidjeti koliko su rusi u stvari nedorasli ovom u što su se upustili

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2023, 00:08

michaellcmacha wrote:
T. wrote:nije to još ni blizu rata...
borbe se vode na ograničenom teritoriju...
izvan toga, ciljevi su tipa prometna i energetska infrastruktura...
postotak civilnih žrtava nije ni približan onima u 'pravom' ratu...
postotak angažirane tehnike i ljudstva sa strane rusije također ne govori u prilog tome da se vodi rat...
nikako da skužim zašto si toliko uporan u prikazivanju stanja, kao da se rusi zajebavaju... pa čovječe nije ovo ww2 gdje su rusi ušli u rat nakon 24 godine boljševičkog mentalnog maltretiranja cjelokupnog sovjetskog naroda tog vremena, kojem je u konačnici rat i borba za opstanak bio tada zadnji izlaz... ti boljševički sovjeti nemaju apsolutno nikakve veze sa modernom ruskom nacijom koliko god netko ili neki pokušavali progurati taj narativ... upravo za ruse će biti pogubno ukoliko se rat u smislu razmjera digne na viši i širi level... tek tada ćeš-te vidjeti koliko su rusi u stvari nedorasli ovom u što su se upustili

ne znam di se as napaja, ali eto ima pravo na mišljenje.
Rusi su u ovom svom ratu angažirali cijelu svoju vojsku osim nuklearnog oružja.
Ispraznuli su skladišta streljiva , preciznog oružja, i dalekometnih projektila za idućih 10godina.
Cijela kopnena vojska + mobilizacija im je u Ukraini sada. Gubici su takvi da sada prestane rat, i ovi krenu proizvoditi , trebat će im 10godina da proizvedu tehnike koja je uništena.
Kako rat ide, tehnika je sve starija i starija. T62M tenkovi, stari kamioni iz 60tih, haubice proizvedene 60tih.  Ruski vojnici sve više kukaju da im fali granata i oklopnih vozila. o odjeći, dronovima, radio stanicama, noćnoj optici, toga nemaju niti od prvog dana rata. ..aj odjeću sada uvoze iz kine
Dolazi i nešto modernog oružja što štancaju u tvornicama, međutim toliko se tehnike uništava u Ukraini, da Rusi sami ne mogu proizvesti niti približno dovoljno moderne tehnike i streljiva.
Avijacija im je prizemljena zbog Ukrainske PZO i gubitaka i nedostatka moderne optike na avionima, komunikacijske opreme i pametnih bombi. Helikopteri koji su realno najbolji na svijetu, sve jedno imali su gadne gubitke, i sve manje lete od straha. Mornarica im je izgubila Moskvu , ostao im je još jedan brod takve veličine negdje na pacifiku. Bilo je i drugih gubitaka.

Ne znam tko njega uvjerava "Rusija angažirala samo % svojih snaga". Mobilizirani civili nakon par tjedana drljave obuke idu u rovove. Tehnika sve starija. Nešto najnovije tehnike tipa Armata tenkove, SU57 avione, to štede.. niti ih imaju u značajnim količinama da promjene rat, a zamisli Ukrainci zarobe armatu.. Ukrainci su im zarobili već sada T90M tenkove, mislim da su to najnovije derivacije T-90t tenka(da ne googlam).. i njih nemaju previše.. vjerojatno mogu proizvesti par desetaka godišnje


u WW2, nisu se na istočnoj fronti samo Rusi ratovali.
Ratovali su se milijuni Ukrainaca, Kazahstanaca, Bjelorusa, Aremnaca, Uzbekistanaca, Azera , pa čak i deseci tisuća Latvijaca, Estonaca, Litvanaca itd.
1944 za njih se ratovalo milijun Rumunja, Bugara i Poljaka koji su prošli najteže bitke jer su se morali "dokazati". Rusa 1945 vjerojatno na istočnoj fronti je bili ispod 50%. A preuzeli su 100% "zasluga".
I sve to je snabdjevala neograničena USA pomoć. Pola milijuna kamiona, tisuće lokomotiva, deseci milijuna komada tople obuće i odjeće, 50% baruta i eksploziva za streljivo, većina goriva za avione, tisuće lokomotiva, stotine tisuća km tračnica, stotine tisuća km telegrafskih žica, deseci tisuća radio stranica koje su ugrađivali u tenkove i avione(1941 sovjetski tenkovi dok ameri nisu slali pomoć uopće nisu imali radio stanice i nisu mogli komunicirati, možeš misliti koji je to horor na ratištu). zatim oružja svakog tipa.
Pa industrijski pogoni i strojevi za tvornice. Pa jebena hrana, samo da im hranu nisu slali SSSR bi kapitulirao. Zatim resursi, pazi gubitkom Ukraine , SSSR je osim većine proizvodnje hrane , izgubio veliku većinu rudnika aluminija, većinu rudnika ugljena, željeza, bakra itd. Pogledajte malo statistiku koliko je SSSR iskopao tih ruda. Svega pun kurac manje od Njemačke. Međutim proizveo je pun kurac više oružja? Kako , pa Ameri im slali sve to, doslovno SSSR nije imao aluminija, bez Aluminija nema aviona, nema motora za tenkove, kamione.. gumu im slalo itd..

"e sami Rusi".. bez Američke pomoći, bez Ukrainaca, bez ostalih.. kako da ne

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Ringo10 5/1/2023, 07:54

T. wrote:nije to još ni blizu rata...
borbe se vode na ograničenom teritoriju...
izvan toga, ciljevi su tipa prometna i energetska infrastruktura...
postotak civilnih žrtava nije ni približan onima u 'pravom' ratu...
postotak angažirane tehnike i ljudstva sa strane rusije također ne govori u prilog tome da se vodi rat...
Tacno
Rusija ne ide punim potencijalom Jer je svjesna da je vrlo moguc mnogo veci rat
Ringo10
Ringo10

Posts : 21648
2015-09-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 5/1/2023, 11:36

AssadNaPodmornici wrote:
michaellcmacha wrote:
T. wrote:"e sami Rusi".. bez Američke pomoći, bez Ukrainaca, bez ostalih.. kako da ne
1000t je dolazilo dnevno iz amerike.

ovi šupci rusofilski na kuže da rusije ne bi bilo bez amerike.
rusija je gotova.
samo se nadam da će ovo potrajati pa da krepaju u mukama.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 5/1/2023, 11:40

Ringo10 wrote:
T. wrote:nije to još ni blizu rata...
borbe se vode na ograničenom teritoriju...
izvan toga, ciljevi su tipa prometna i energetska infrastruktura...
postotak civilnih žrtava nije ni približan onima u 'pravom' ratu...
postotak angažirane tehnike i ljudstva sa strane rusije također ne govori u prilog tome da se vodi rat...
Tacno
Rusija ne ide punim potencijalom Jer je svjesna da je vrlo moguc mnogo veci rat
još nisi spakirao kofere, downče?
koju pičkumaterinu si u terra incognita australis, a nisi u rusiji?


pročitaj knjigu, ako znaš čitati, 7000 dana u sibiru
poučno štivo za svakog zabludjelog komunjaru.

možeš i jedan dan u životu i desinoviča.

kao prilog.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2023, 11:42

veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
michaellcmacha wrote:
T. wrote:"e sami Rusi".. bez Američke pomoći, bez Ukrainaca, bez ostalih.. kako da ne
1000t je dolazilo dnevno iz amerike.

ovi šupci rusofilski na kuže da rusije ne bi bilo bez amerike.
rusija je gotova.
samo se nadam da će ovo potrajati pa da krepaju u mukama.
ne bi bilo niti ukraine realno ali OK :D meni je fora kako su Rusi preuzeli sami zasluge za sve.. Ok podnijeli su većinu tereta u ljudskoj krvi ali samo zato jer ih je bilo najviše. U postocima su više izginuli Ukraini, Bjelorusi itd.

Ali bez Američke pomoći zakurac sve bilo, u Kijevu i Moskvi bi se danas pričao Njemački

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 5/1/2023, 12:07

AssadNaPodmornici wrote:

 Mornarica im je izgubila Moskvu , ostao im je još jedan brod takve veličine negdje na pacifiku. Bilo je i drugih gubitaka.
Ti brodovi su još iz SSSR-a tako da bi to ionako za koju godinu u rezalište. To jest gubitak jer su im potopili ponos crnomorske flote te jedan brod koji je na sebi nosio puno lansera raketa i bio zapovijedni brod tamo te im je tu i valjda i dosta ljudstva poginulo ( svakako su imali gubitke u ljudstvu ) te su im pokazali da se opasno šetkat ispred ukrajinske obale pa su se povukli al gledano općenito to nije neki veliki udar na mornaricu u smislu nastavka operativnog djelovanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179463
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 5/1/2023, 12:21

AssadNaPodmornici wrote:
veber wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
michaellcmacha wrote:
T. wrote:"e sami Rusi".. bez Američke pomoći, bez Ukrainaca, bez ostalih.. kako da ne
1000t je dolazilo dnevno iz amerike.

ovi šupci rusofilski na kuže da rusije ne bi bilo bez amerike.
rusija je gotova.
samo se nadam da će ovo potrajati pa da krepaju u mukama.
ne bi bilo niti ukraine realno ali OK :D meni je fora kako su Rusi preuzeli sami zasluge za sve.. Ok podnijeli su većinu tereta u ljudskoj krvi ali samo zato jer ih je bilo najviše. U postocima su više izginuli Ukraini, Bjelorusi itd.

Ali bez Američke pomoći zakurac sve bilo, u Kijevu i Moskvi bi se danas pričao Njemački
najviše su najebali ameri i u ljudstvu i u novcu.
borbe na rajni i majni su bile u rangu s ivo džimom i sličnim bojištima na pacifiku.

smrdljiva gamad nikad nije htjela pomoći amerima na pacifiku. 
nikada
smradovi su napali japan nakon što ih je amerika izbomardirala.

nikaj oni nisu napravili na istoku.
tamo je bilo par divizija.

da je bilo drugačije-ne divizije na rajni- rusi bi krepali već u poljskoj.
samo kaj smrdljivi britanci htjeli kao pobjediti.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 5/1/2023, 18:48

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 FluCitlXoAAeH8O?format=png&name=small
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 5/1/2023, 19:30

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Slika264
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2023, 20:50

ovaj dole je poljak rokasovski vjerojatno najbolji general crvene armije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2023, 20:59

ukraina danas užicala novih 20milijardi kn pomoći od amerike.
to uključuje 50 bradly oklopnih vozila(kako sam najavio jučer) te druga lakša oklopna vozila , streljivo i rakete. (detalje ćemo saznati).

još bolja stvar od švaba bi moglo doći 20-40 Marder IFV verzija 3, (onako nije kao bradly ili bmp3 ali bolje od vjerojatno svega ostalog).
Kada dodaš jučer lake tenkove od Francuske, Ukraina je od Njemačke/USA/Francuske užicala relativno moderne zapadne opreme za opremiti jednu mehaniziranu novu brigadu.

Osim toga, Švabe izgleda da će poslati još jednu Patriot bateriju. To će biti dvije.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by veber 5/1/2023, 21:12

AssadNaPodmornici wrote:ukraina danas užicala novih 20milijardi kn pomoći od amerike.
to uključuje 50 bradly oklopnih vozila(kako sam najavio jučer) te druga lakša oklopna vozila , streljivo i rakete. (detalje ćemo saznati).

još bolja stvar od švaba bi moglo doći 20-40 Marder IFV verzija 3, (onako nije kao bradly ili bmp3 ali bolje od vjerojatno svega ostalog).
Kada dodaš jučer lake tenkove od Francuske,  Ukraina je od Njemačke/USA/Francuske užicala relativno moderne zapadne opreme za opremiti jednu mehaniziranu novu brigadu.

Osim toga, Švabe izgleda da će poslati još jednu Patriot bateriju. To će biti dvije.
nikaj nije užicala.
prestanite nijemce zvati švabama.

možete smrdljive bavarce i štajerce i slovence zvati šwabama.

otprilike da ti velim da si ti šiptar.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 5/1/2023, 22:04

Još malo vijesti.
Ukrainci jebeno hvale Gepard sustave. Da su vrhunska stvar za skidati krstareće rakete i pogotovo Iranske dronove.
Kako Rusija misli dobiti rat nije mi jasno

još jedna stvar koja je prošla ispod radara a govori se po Ukrainskim twiter profilima i tu i tamo medijima.
U Ukraini je doslovno obavljena totalna mobilizacija, velika većina muškog stanovništva je mobilizirana u vojsku ili su u vojnom registru. ne samo to, nego ukrainska država pokušava hvatati ekipu koja je utekla od rata u Europu pa čak i takvi velika većina navija za Ukrainu, sve jedno lobiraju za EU zemlje da ih se pohvata i deportira u Ukrainu. tako barem čitam jedan Ukrainski twiter profil(koji navija za Ukrainu ali mu se ne sviđa baš da ide u rat ,plus malo komentare po internetu)
inače većina mobiliziranih vjerojatno neće ispaliti metka, međutim sve jedno trebaju. evo meni pada napamet.
Ukraincima dolazi milijun vrsta različite tehnike. Svaka budala može naučiti voziti Bradley ili onaj Francuski laki tenk, a uz malo dodatne vježbe i pucati iz tih oružja.
Međutim svaki taj komad tehnike treba popravljati i sve ostalo, plus ima cijeli svoj lanac logistike , rezervnih djelova, municije.
Jednostavno cijela ta muška populacija će morati biti uposlena u svemu tome. Za 3icu koji su u Bradleiju vjerojatno u pozadini trebaš 10-20ljudi koji bi trebali omogućiti da taj Bradley redovito puca.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 5/1/2023, 22:23

AssadNaPodmornici wrote:Još malo vijesti.
Ukrainci jebeno hvale Gepard sustave. Da su vrhunska stvar za skidati krstareće rakete  i pogotovo Iranske dronove.
Kako Rusija misli dobiti rat nije mi jasno

još jedna stvar koja je prošla ispod radara a govori se po Ukrainskim twiter profilima i tu i tamo medijima.
U Ukraini je doslovno obavljena totalna mobilizacija, velika većina muškog stanovništva je mobilizirana u vojsku ili su u vojnom registru. ne samo to, nego ukrainska država pokušava hvatati ekipu koja je utekla od rata u Europu pa čak i takvi velika većina navija za Ukrainu, sve jedno lobiraju za EU zemlje da ih se pohvata i deportira u Ukrainu. tako barem čitam jedan Ukrainski twiter profil(koji navija za Ukrainu ali mu se ne sviđa baš da ide u rat ,plus malo komentare po internetu)
inače većina mobiliziranih vjerojatno neće ispaliti metka, međutim sve jedno trebaju. evo meni pada napamet.
Ukraincima dolazi milijun vrsta različite tehnike. Svaka budala može naučiti voziti Bradley ili onaj Francuski laki tenk, a uz malo dodatne vježbe i pucati iz tih oružja.
Međutim svaki taj komad tehnike treba popravljati i sve ostalo, plus ima cijeli svoj lanac logistike , rezervnih djelova, municije.
Jednostavno cijela ta muška populacija će morati biti uposlena u svemu tome. Za 3icu koji su u Bradleiju vjerojatno u pozadini trebaš 10-20ljudi koji bi trebali omogućiti da taj Bradley redovito puca.
Ti koji su smugnuli kasnije ce voditi ukrajinu i pisati povijest rata te isti tumaciti svima diljem ukrajine.

Tako se to barem radi u Hrvatskoj.

Onima koji se mjesecima ne stede danas to nije ni u primislima.

Otreznjenje ce biti  neugodno. 

Glede obuke, za mjesec dana napravit cu solidnog vojnika bez problema, ako je barem prosjecno inteligentan.

Zasto samo prosjecnog, zato sto se ono natprosjecno nauci tek u samom ratu, nikako drukcije.

Stovise u DR obucavao sam ljude samo dva tjedna, nije se imalo vremena.

Oni su doduse imali nekog znanja, znali koristiti pusku i mozda jos ponesto.

No dobili bi poduku za koristenje iz tada kompletnog pjesackog naoruzanja, 

puska, strojnice, sva protuoklopna orudja, BST, OSA, ZOLJA, RB, RPG, onda MB, MES, osnove topografije, 

rucne bombe, diverzantski upaljaci i mine iznenadjenja te naravno taktika ,uglavnom  po legionarskoj skoli.

Gadjalo se bojevom municijom barem 3-4 puta dnevno, svi su naucili gadjati, jako malo ih je moglo pogoditi grudnu metu na 100m. :)

Svi su postavljali eksploziv, minirali, bacali sve vrste bombi, gadjali iz protuoklopnih sredstava , nocna gadjanja obiljezavajucom municijom, itd itd.

Cuda se naprave, ako se ima volje, znanja, sposobnosti.

Sve se radilo uz samu crtu bojista, sve naravno samo bojevom municijom, nikad nitko nije radio nikakav elaborat

i nikad se nitko nije ozlijedio uz sve sto se cinilo.

B-)   :coffee    :cro
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18738
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 2 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 50 Previous  1, 2, 3 ... 26 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum