ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/1/2023, 15:16

Mislim da čak i nisu mogli niti pobjediti kod Kurska čak i da nisu povuli snage prema Italiji. SSSR je imao nekoliko prstenova obrane i ogromne rezerve vojnika i tehnike. Možda bi kontra udar bio malo slabiji i to je sve.
Da Švabe je sjebalo to što nisu osigurale naftu, to je zanimljivo bila rasprava Hitler vs Generali.
Generali su forsirali Moskvu , jer njima je u glavi bilo forsiranje bitaka i osvajanje glavnog grada, a Hitler je forsirao Ukrainu(radi rudnika i hrane i industrije) i kavkaz(radi hrane i nafte).
Na kraju je 1941 popustio generalima, pa je bio bjesan jer nisu osvojili Moskvu, Ukrainu jesu(iako su Sovjeti iz Ukraine izvukli skoro cijelu industriju i većinu vojne sposobne populacije ) a Kavkaz su tek dotakli 1942 u zadnjem pokušaju da spase rat.

Zanimljivo Stavka/Staljin su također očekivali da će glavni Njemački udar biti usmjeren prema Ukraini i Kavkazu , jer su znali kako Hitler razmišlja. Hitler je međutim popustio generalima da većinu resursa ubace u Armijsku grupu Centar koja je išla na Moskvu i koja opet nije osvojila Moskvu.
1942 su Švabe pokušale još jednom, međutim ovaj put su imali resursa samo za jedan proboj i Case Blue je bio zadnji pokušaj(prema Kavkazu) da spase rat osvajanjem naftnih polja.
1943 je rat bio gotov, čak i da su Švabe držale samo obrambeni rat , ne bi se spasili, možda bi kupili par mjeseci, eventualno bi 1945 Ameri bili u Berlinu umjesto Sovjeta. Sa te strane čak i bitka kod Kurska je i imala donekle smisla, jer ostaje ti "sve ili ništa" , jer ionako gubiš rat


AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 22/1/2023, 17:45

Piše: Domagoj Franić


Britanci su najavili mogućnost slanja ATAMCS-a i dalekometnih raketa u Ukrajinu.

Jedan govor ministra obrane V.Britanije prošao je relativno nezapaženo.

Britanski ministar obrane, Ben Wallace, izjavio je još 13. prosinca da je Ujedinjeno Kraljevstvo otvoreno poslati Ukrajini neke od britanskih projektila dugog dometa ako Rusija nastavi sa napadima na civilnu infrastrukturu. Rekao je da bi prvo trebalo modificirati ukrajinske zrakoplove, ali to je izvedivo. 

Buduči znamo da se ATACMS ispaljuje sa pokretnih lansera a ne sa zrakoplova, razmišlja li Ben Wallace možda o britanskom "Storm Shadow"u koji se ispaljuju sa zrakoplova, lete na 30 m visine kako bi izbjegli radar i zatim napadaju s teretom od 450 kg. Domet - 550 km?

Idealno za uništiti Krimski most

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 22/1/2023, 18:05

Charles III wrote:Piše: Domagoj Franić


Britanci su najavili mogućnost slanja ATAMCS-a i dalekometnih raketa u Ukrajinu.

Jedan govor ministra obrane V.Britanije prošao je relativno nezapaženo.

Britanski ministar obrane, Ben Wallace, izjavio je još 13. prosinca da je Ujedinjeno Kraljevstvo otvoreno poslati Ukrajini neke od britanskih projektila dugog dometa ako Rusija nastavi sa napadima na civilnu infrastrukturu. Rekao je da bi prvo trebalo modificirati ukrajinske zrakoplove, ali to je izvedivo. 

Buduči znamo da se ATACMS ispaljuje sa pokretnih lansera a ne sa zrakoplova, razmišlja li Ben Wallace možda o britanskom "Storm Shadow"u koji se ispaljuju sa zrakoplova, lete na 30 m visine kako bi izbjegli radar i zatim napadaju s teretom od 450 kg. Domet - 550 km?

Idealno za uništiti Krimski most
Lijepo bi imali Moskvu u dometu, rusima bi se to jako svidjelo:)

I to najavljuju mjesecima pa sve nesto,...ko  obnova Banovine.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18695
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 22/1/2023, 20:02



Mislim da je trollstoyeva konstatacija malo preuranjena, ali da, teške borbe se vode u samom mistu Kam'yanske.

Bit će interesantno vidit koliko sjeverno Rusi kane ići. Nije isključeno da će zaista i pokušati izvršiti neki pritisak na samo Zaporožje ka kartu za pregovore.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10217
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/1/2023, 22:33




_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 22/1/2023, 22:57

AssadNaPodmornici wrote:


To je posljednjih dana postalo potpuno jasno.
Kao i činjenica da su Leo 2 tenkovi bolji izbor za Ukrajinu od američkih M1A1 Abrams iz razloga koje sam već ranije naveo.
Naime, američki predstavljaju obučnu (5 članova posade i ručno punjenje topa - što zahtjeva dodatnu i nešto složeniju obuku posada) i logistička noćna mora prvenstveno zbog pogona (plinska turbina).
Njemačka je tu zapravo ostala bez realnog uporišta za daljnje odugovlačenje i Leo 2 ćemo očito uskoro vidjeti na ukrajinskoj strani bojišta.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 22/1/2023, 23:11

Inače i sama Njemačka očito , prvo ne zna koliko ima uopće ispravnih tenkova.. nešto su brojali pa su skužili da imaju svega par desetaka ispravnih tenkova. jedan švabo na twiteru je komentira, da država zna koliko je on uzeo doza cijepiva i kada mu je isticala kovid potvrda, i tako za svih 80milijuna građana, a sa druge strane ne zna koliko ima ispravnih tenkova, toliko o tome koliko Njemačku državu(kao i Hrvatsku) boli kurac za građane.
Mogu se kladit da i naši ne znaju koliko imamo ispravnih tenkova , ali su me uredno preko egrađanin guzili radi toga što se nisam otrova kemikalijama, a nisu mi priznavali test za anti-tijela zato jer kada sam prebolio , nisam se testira PCRom, pa čak i kada sam se pokuša zaraziti par puta, nisam se moga zaraziti jer sam bio imun ali sve je to uredno naša država bilježila.
a da pitam našu državu koliko imamo ispravnih M84 tenkova, nebi pojma imali kao što i Njemačka ne zna.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 23/1/2023, 00:30

zoro avenger wrote:Evo... Ja vjerujem da su Rusi u stanju to napraviti.
Naposlijetku, Rusi se moraju braniti od anglosaksonskih agresora...
Sasvim razumljivo normalnom čovjeku.
a eto ti vjeruj... bit će da se onda pomalo i bojiš s obzirom da se nalaziš na potencijalno neprijateljskom teritoriju koji bi mogao biti metom ruskih nuklearnih udara... 
;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 23/1/2023, 00:33

zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
michaellcmacha wrote:
a otkud ti ideja da bi rusi ispalili sav svoj nuklearni potencijal... 
Jučer Medvedev izjavio.

Doduše, ne znam da li bi čitav potencijal ispalili, ali dovoljan sigurno da.
Čuj ti živiš neki svoj život,... bla,bla,bla...
Zar ti ne živiš neki svoj život?!

I kad skužiš da je u Ukrajini jedini agresor Amerika, onda ćeš me bolje razumjeti.
tako su i kod nas bili agresori njemačka austrija mađarska i bugari i rumunji a srbija nas je pokušala spasiti... sreća i Bog da nisu  uspjeli, kao što je sreća i za Ukrajinu što ih rusija neće uspjeti spasiti od zapadnih agresora

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 23/1/2023, 00:36

zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
michaellcmacha wrote:
a otkud ti ideja da bi rusi ispalili sav svoj nuklearni potencijal... 
Jučer Medvedev izjavio.

Doduše, ne znam da li bi čitav potencijal ispalili, ali dovoljan sigurno da.
Čuj ti živiš neki svoj život,... bla,bla,bla...
Zar ti ne živiš neki svoj život?!

I kad skužiš da je u Ukrajini jedini agresor Amerika, onda ćeš me bolje razumjeti.
Eto to ti ja govorim, dakle rusija je okupirala i anektirala dijelove ukrajine ali ti i dalje vidiš da je to amerika okupirala i kažeš da nisi na drogama??
I ti imaš problem, kao i još neki ovdje...

Vi mislite da je rat u Ukrajini počeo 2022.

A počeo je prije 20-ak godina. Naravno, ono što vam ne odgovara, zaboravite. Nemoš tako na zelenu granu.
rat je počeo 199o-tih kad se ukrajina odrekla svog nuklearnog arsenala, dajući svoju sudbinu u ruke potpisnika jamaca ukrajinske sigurnosti... naravno to si nekim pukim slučajem previdio...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 23/1/2023, 00:52

michaellcmacha wrote:
zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
michaellcmacha wrote:
a otkud ti ideja da bi rusi ispalili sav svoj nuklearni potencijal... 
Jučer Medvedev izjavio.

Doduše, ne znam da li bi čitav potencijal ispalili, ali dovoljan sigurno da.
Čuj ti živiš neki svoj život,... bla,bla,bla...
Zar ti ne živiš neki svoj život?!

I kad skužiš da je u Ukrajini jedini agresor Amerika, onda ćeš me bolje razumjeti.
Eto to ti ja govorim, dakle rusija je okupirala i anektirala dijelove ukrajine ali ti i dalje vidiš da je to amerika okupirala i kažeš da nisi na drogama??
I ti imaš problem, kao i još neki ovdje...

Vi mislite da je rat u Ukrajini počeo 2022.

A počeo je prije 20-ak godina. Naravno, ono što vam ne odgovara, zaboravite. Nemoš tako na zelenu granu.
rat je počeo 199o-tih kad se ukrajina odrekla svog nuklearnog arsenala, dajući svoju sudbinu u ruke potpisnika jamaca ukrajinske sigurnosti... naravno to si nekim pukim slučajem previdio...
Nije. 
Rat je počeo na Majdanu. Tad su ispaljeni prvi hici od plaćenika CIA-e.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 23/1/2023, 00:56

No dobro. Oko toga se i ne moramo složiti.

Ali se slažemo bar u jednome. A to je da rat nije počeo 2022.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 23/1/2023, 00:56

zoro avenger wrote:
michaellcmacha wrote:
zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:
michaellcmacha wrote:
a otkud ti ideja da bi rusi ispalili sav svoj nuklearni potencijal... 
Jučer Medvedev izjavio.

Doduše, ne znam da li bi čitav potencijal ispalili, ali dovoljan sigurno da.
Čuj ti živiš neki svoj život,... bla,bla,bla...
Zar ti ne živiš neki svoj život?!

I kad skužiš da je u Ukrajini jedini agresor Amerika, onda ćeš me bolje razumjeti.
Eto to ti ja govorim, dakle rusija je okupirala i anektirala dijelove ukrajine ali ti i dalje vidiš da je to amerika okupirala i kažeš da nisi na drogama??
I ti imaš problem, kao i još neki ovdje...

Vi mislite da je rat u Ukrajini počeo 2022.

A počeo je prije 20-ak godina. Naravno, ono što vam ne odgovara, zaboravite. Nemoš tako na zelenu granu.
rat je počeo 199o-tih kad se ukrajina odrekla svog nuklearnog arsenala, dajući svoju sudbinu u ruke potpisnika jamaca ukrajinske sigurnosti... naravno to si nekim pukim slučajem previdio...
Nije. 
Rat je počeo na Majdanu. Tad su ispaljeni prvi hici od plaćenika CIA-e.
hoćeš reći da bi rusi napali ukrajinu da je ista zadržala oko 1800 komada nuklearnog oružja od čega oko 350 strateških, 2014bnakon Majdana...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 23/1/2023, 00:58

zoro avenger wrote:No dobro. Oko toga se i ne moramo složiti.

Ali se slažemo bar u jednome. A to je da rat nije počeo 2022.
ja sam davno i tamo na onom forumu i ovdje pojasnio da rat nikad ne počinje i ne završava... rat je trajno stanje, jedino što počinje i završava su mirnodopske faze u kojima se vrše pripreme za nastavak rata...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 23/1/2023, 00:58

michaellcmacha wrote:
hoćeš reći da bi rusi napali ukrajinu da je ista zadržala oko 1800 komada nuklearnog oružja od čega oko 350 strateških, 2014bnakon Majdana...
Ne. Hoću reći da je Amerika isprovocirala rat u Ukrajini.

Bio je dogovor da se NATO neće širiti na istok nakon pada berlinskog zida.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 23/1/2023, 01:04

michaellcmacha wrote:
zoro avenger wrote:No dobro. Oko toga se i ne moramo složiti.

Ali se slažemo bar u jednome. A to je da rat nije počeo 2022.
ja sam davno i tamo na onom forumu i ovdje pojasnio da rat nikad ne počinje i ne završava... rat je trajno stanje, jedino što počinje i završava su mirnodopske faze u kojima se vrše pripreme za nastavak rata...
Nekome uvijek odgovara da bude rata. A to je obično Amerika.

Pa ga onda i prekine kad joj tako interesi nalažu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/1/2023, 01:23

AssadNaPodmornici wrote:Inače još jedan komentar baš vezano za Ruske napade.
Paradoksalni su. Na početku rata išli su sa gomilom teškog oružja naprijed, bez dovoljno vojnika/pješaka. Znamo kako je to završilo spaljenim kolonama Ruskog teškog oklopa i drugog oružja, stavljali smo videa i slike i Oryx ekipa je sve bilježila.  Moram naglasiti da su i Ukrainci imali gubitke iako po svemu sudeći dosta manje u samom početku rata.

Međutim zadnjih par tjedana paradox. Prvo sam čitao po Ruskim telegram kanalima kako se Ruska vojska a pogotov Wagner žali da nemaju dovoljno niti tenkova, niti oklopnih vozila(tu i tamo se žale da im fali artiljerije iako manje) . A čak i kukaju kako tenkovi se koriste kao u ulozi haubica(što je loše samo po sebi pisao sam o tome).

I pazi apsurda, dosta video i drone snimki , snima Rusku vojsku kako ovaj put napadaju sa pješadiom . Artiljerijska priprema i pješadija ide naprijed vrlo malo oklopa. Imaju nešto sitno uspjeha često uz dosta snimaka gubitaka (imaju i UKR gubitke iako ne gubitke koji se snime videom, vjerojatno više od same artiljerije).

S obizirom da su recimo prije godinu dana napali sa cca- 220k vojnika i 2500tenkova(plus drugi oklop) -- recimo da je omjer na 90 vojnika 1 tenk, trenutno bi Rusi mogli biti na 350k vojnika u Ukraini i na 1900 tenkova, što bi doslovno bilo recimo duplo manje - 180 vojnika na 1 tenk.


Nije to pardox nego ovo :

https://sh.wikipedia.org/wiki/%C4%8Carka

Ništa ne znaš. Sve te moram učit.


Čarka je naziv kojim se opisuje borba u okviru rata ili sličnog sukoba, a u kojoj sudionici nemaju namjeru postići odlučujući rezultat. Čarke su u pravilu borbe između manjih vojnih jedinica koje nastaju slučajno ili kao posljedica vojne aktivnosti koja za cilj nije imala direktan sukob s neprijateljem (izviđanje, prijevoz hrane, dobavljanje zarobljenika, pljačka, održavanje blokade i sl.).
Čarke se ponekad namjerno započinju, i to s ciljem da se na temelju njih dobiju obavještajni podaci o snazi, uvježbanosti, opremi ili taktici neprijatelja.
U prošlosti su čarke često predstavljale svojevrsni uvod u uređene bitke, i u njima su sudjelovale pomoćne snage neke vojske, odnosno specijalizirane jedinice poznatije pod nazivom čarkaši.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 23/1/2023, 01:47

michaellcmacha wrote:
zoro avenger wrote:Evo... Ja vjerujem da su Rusi u stanju to napraviti.
Naposlijetku, Rusi se moraju braniti od anglosaksonskih agresora...
Sasvim razumljivo normalnom čovjeku.
a eto ti vjeruj... bit će da se onda pomalo i bojiš s obzirom da se nalaziš na potencijalno neprijateljskom teritoriju koji bi mogao biti metom ruskih nuklearnih udara... 
;)
Da. Nalazim se na potencijalno neprijateljskom teritoriju, baš kao i ti. I svi u RH. Ona letjelica što je pala na Jarun ipak nešto govori.


Meni je jedino žao što smo postali takav potencijalno neprijateljski teritorij i to samo zbog toga što nas drugi u to uvalili.


Ali to je stara hrvatska boljka. Uvijek smo vjerovali drugima da će nas bolje voditi nego mi sami sebe.


Eto i sad smo Beograd zamjenili Brisleom. Prije je to bio Beč...


Izgubili smo vlastitu valutu, rasprodajemo zemlju i obalu stranim bogatašima, permanentno gubimo suverenost, pa se pitam da li smo to i 1991. željeli. Ja sigurno nisam. Ako su to ostali željeli onda su me prevarili. Ja se nisam borio da drugi upravljaju s nama. To mi je bedasto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 23/1/2023, 02:00

AssadNaPodmornici wrote:Inače i sama Njemačka očito , prvo ne zna koliko ima uopće ispravnih tenkova.. nešto su brojali pa su skužili da imaju svega par desetaka ispravnih tenkova ..i tako za svih 80milijuna građana, a sa druge strane ne zna koliko ima ispravnih tenkova.
Mogu se kladit da i naši ne znaju koliko imamo ispravnih tenkova 
a da pitam našu državu koliko imamo ispravnih M84 tenkova, nebi pojma imali kao što i Njemačka ne zna.
Stanje njemačkog arsenala oružja i oklopnih vozila daleko je od idealnog, a nove je loše vijesti u nedjelju javio i njemački proizvođač oružja Rheinmetall, koji je rekao da bi njemačke tenkove Leopard 2 u svojim zalihama najranije mogao opremiti i obnoviti za dostavu Ukrajini tek 2024. godine.

Iako je do danas proizvedeno više od 3500 primjeraka tenkova Leopard 2, Bundeswehr danas raspolaže samo s oko 350 ovih tenkova te se u njemačkim vojnim krugovima dosta raspravlja koliko bi, i bi li uopće, Njemačka mogla donirati tih tenkova Kijevu.

Rheinmetall u svojim zalihama ima 22 tenka Leopard 2 i 88 starijih tenkova Leopard 1, rekao je u nedjelju direktor tvrtke Armin Papperger, no i naglasio kako je potrebno mnogo vremena da se uskladišteni primjerci osposobe za uporabu. "Čak i da sutra stigne odluka o slanju tenkova Kijevu, obnova bi trajala do iduće godine", rekao je Papperger.

Loše vijesti za Ukrajinu: ‘Da im sutra odlučimo dati naše tenkove, znate kad bi ih tek dobili?‘

Tenk nije igla al u pravu si da ovi na vrhu ( a posebno jer se politčari promjene nakon izbora pa onda obično i postave novog ministra obrane itd ) ne znaju koliko je istih ispravno tj tehničko stanje. Okvirno znaju da je jedan xy broj ispravan a ovo drugo je kao trenutno na servisu i tako to ide i onda kad netko pita šta je s tim onda muk. Doduše Njemačka pod Merkelicom je i zanemarila tu vojsku tako da nije do ovih koji su sad na vlasti ova problematika toliko.

Svodi se isto na to da Švabo em ne poklanja jer on voli pare da mu se dadne em i dalje ovisi o tom ruskom plinu ( ne na način da ga može ucijenjivat ko prije jer je napravio LNG terminale al na način da je cijena ukapljenog plina ipak visoka a to je problem za ekonomiju ako malo ne šaraš pa kombiniraš i ruski jeftiniji pin s ovim skupljim ukapljenim ) tako da oni neće poslat ništa bar ne izravno ( može kupit Češka i Slovačka i drugi koji sad idu na te Leo 2 tenkove pa im poslat al Švabo gleda da on ne bude izravno tako uključen nego eto kao nismo mi, oni su ) itd i onda ti ostaje ta Poljska trenutno a obuka je 20 tjedana ( pet mjeseci ) pa sad ako ih neće Poljaci vozit a u šta čisto sumnjam jer su to ipak službena vojna lica jedne države ( tenkisti i to ) onda moraš čekat znači do 1.06 i to opet samo prvih 14 il možda nešto više tih Leo 2 a to je sve malo jer će u međuvremenu izgubit i nešto ovih svojih sovjetske proizvodnje pa bar šta se količine tiče dođeš na isto a njima treba klinasti proboj na istoku za oslobađanje vlastite zemlje od Rusa ( ruske okupatorske armije ).

Dobra stvar je šta je taj tenk Leo2 dobar i ima ih u Europi dakle izravnoj pozadini Ukrajine i ima ih ipak dosta za potencijalno slanje u skorijoj budućnosti te ide na dizel i lakše ga je zbog svega toga nabrojanog logisitčki i tehnički pratit na samom terenu usred borbenih dejstava.

Uglavnom to je plus al rat se odvija u real vremenu a ovo je kao 14 komada il tako nešto a obuka pet mjeseci drlj brlj opet do 1.06 ništa čak i da sad sve počme ( obuka i sve to ) i onda opet nije velika količina a u međuvremenu će izgubit i nešto svojih sovjetskih tenkova pa su opet količinski na početku al su dobili kvalitet i jednu mogućnost potencijalnog slanja većeg broja tih Leo2 tenkova u nekoj skorijoj budućnosti za potrebe oslobađanja svog teritorija od trenutnog okupatora.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175366
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 23/1/2023, 06:31

zoro avenger wrote:
michaellcmacha wrote:
zoro avenger wrote:Evo... Ja vjerujem da su Rusi u stanju to napraviti.
Naposlijetku, Rusi se moraju braniti od anglosaksonskih agresora...
Sasvim razumljivo normalnom čovjeku.
a eto ti vjeruj... bit će da se onda pomalo i bojiš s obzirom da se nalaziš na potencijalno neprijateljskom teritoriju koji bi mogao biti metom ruskih nuklearnih udara... 
;)
Da. Nalazim se na potencijalno neprijateljskom teritoriju, baš kao i ti. I svi u RH. Ona letjelica što je pala na Jarun ipak nešto govori.


Meni je jedino žao što smo postali takav potencijalno neprijateljski teritorij i to samo zbog toga što nas drugi u to uvalili.


Ali to je stara hrvatska boljka. Uvijek smo vjerovali drugima da će nas bolje voditi nego mi sami sebe.


Eto i sad smo Beograd zamjenili Brisleom. Prije je to bio Beč...


Izgubili smo vlastitu valutu, rasprodajemo zemlju i obalu stranim bogatašima, permanentno gubimo suverenost, pa se pitam da li smo to i 1991. željeli. Ja sigurno nisam. Ako su to ostali željeli onda su me prevarili. Ja se nisam borio da drugi upravljaju s nama. To mi je bedasto.
To su gluposti, to možete pisati i tako misliti ti i recimo totenkopf, ali to je uskogrudnouskogrudno razmišljanje jer mi smo se geopolitički, geostrateški i vojno pozicionirali još sredinom devedesetih i tu priče o tom da nas netko negdje gura protiv naše volje su jednostavno gluposti. Rusiji nitko nije kriv što sve države u njenom okruženju od iste zaziru i što su sve do jedne potražile zaštitu i sigurnost pod okriljem Natoa, a ne pod okriljem ruskog svijeta. Pogledaj samo mikroobrazac balkana gdje se upravo uzimajući u obzir jebene ruske interese i kompromisirajući s rusima srbiji ostavila mogućnost da i dalje terorizira sve svoje susjede potencirajući i dalje srsrpski svijet koji je trtrebao biti razmontiran do konca devedesetih... Uglavnom ja upotpunosti razumijem tvoju ali i nelagodu mnogih drugih zbog svega ovog što se događa, pogotovo u smislu eskalacije unutar ukrajine i širenja rata i na druge države pa čak i na hrvatsku, i nikako nisam pobornik iliti jastreb koji bi poticao rat, ali ono što mora biti to će biti i to kad je Europa u pitanju najmanje ima veze sa USA... u Europi se u zadnjzadnjih 2350 godina rat vodio oko 2000 godina a u tolikim ratovima od kojih su neki trajali i po 100 godina USA NI LUK JELA NI LUK MIRISALA. Ponovit ću još jednom vi/ti potpuno legitimno uskogrudno zazirete od potencijalnog razvoja situacije gdje bi bio ugrožen vaš komoditet, ali budite sretni da živite u ovom vremenu... Doživjeli ste "samo" jedan rat... U vrijeme TRPIMIROVIĆA bi vam 5 generacija kroz  cca 50 godina neprekidnog ratovanja bile u jadu i bijedi i stradavanju...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 23/1/2023, 10:17



Strelkov komentirao situaciju na ratištu općentio.
Nevidi nikakve šanse u RU ofanzivnim akcijama iz više razloga.
Izuzetak je Wagner(koje zove totenkopf i kaže sam da im pogledaju simboliku :D ) kaže da oni na malom dijelu fronta mogu ostvariti neke taktičke uspjehe, čisto zbog brutalnih diciplina i kazni(čitaj slanja vojnika u samoubilačke napade i zabrana povlačenja :D )

Dalje za ostatak RU vojske govori da nevidi neku šansu, da je najveći problem moral RU vojske koji je puno niži od Ukrainskog, iz prostog razloga jer Ruski vojnici uopće ne znaju zašto su na fronti i koji je smisao rata. (moj dodatak , prema Strelkovu ovaj je rat samo pitanje opstanka Ruskog svijeta pa i Ruskog naroda, dok velika većina drugih Rusa ga tak ne doživljava, nego neku demilitarlizaciju, denacifikaciju, pa specijalnu operaciju itd).

Kaže da se loš moral može nadoknaditi u slučaju da imaš superiorniju vojsku i brojeve. Kaže da je djelomična mobilizacija smanjila razliku u brojevima, i da Rusija i dalje ima prednost u određenoj količini teškog oružja, međutim da značajno zaostaju na sredstvima nadzora bojišta i komunikacije(tako i ja tvrdim cilo vrime) i da sve skupa je to kurac.


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 25 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 25 of 50 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 37 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum