ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/1/2023, 22:24

dijagram wrote:
No ovi mali gubitci mogu biti i upozorenje kako rusi nisu tako nemocni ako ih se slucajno tako pocelo shvacati, u ukrajinskom stozeru dakako.
Na nasem forumu odavno jest:)
Nisu svi. Ja sam na onoj drugoj temi prije koji mjesec rekao da ih ne treba potcjenjivati i da se svi tako zalete odma zato šta je jedna strana preuzela primat u jednom trenutku pa misle gotovo je a nije gotovo dok nije gotovo. Rusa ima tri četiri puta više a za napad triba tri puta više vojske plus ovo je bliže granici s Rusijom i postoji znatna ruska manjina tamo. Postoji taj problem kad on dovuće masu vojske pa se ukopa jer onda Ukri to moraju pratit i na svakog njihovog dovest svoja tri za uspješan napad a ima ih tri četiri puta manje nego Rusa.

To su neke stvari koje su matematika. Ne kažem ja da Ukri neće neki proboj napravit, povratit nešto jer zašto ne bi mogli al isto tako i ovi mogu dovlačit i onda se ta matematika za uspješni napad mora tri puta povećat da to pratiš a Ukrajinaca je manje.

RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 9/1/2023, 22:34

Ukri ak žele proboj, trebaju iskoristiti priliku i krenuti na potezu Kreminna-Svatove gdi su do nedavno imali inicijativu. Jer kad Rusi završe sa Soledarom i stabiliziraju front tu, Siversk će postati izbočina, a to će podrazumijevati i pregrupiravanje Ukra južnije, što će značiti slabljenje snaga sjevernije. 
Jer koliko god Miha mislija da Ukri imaju "solidnu mogućnost popune ljudstvom, opremom i streljivom", nije baš tako. Ne treba zaboraviti da je dobar dio ljudstva upućen u svrhu pojačavanja nazora granice sa Bjelorusijom gdi idalje stiže rusko pojačanje, bez da iko zna što zapravo smjeraju.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 9/1/2023, 22:40

AlfaOmega wrote:Evo i pro-ukrajinski nalozi su pri nekoliko minuta počeli priznavati da su Rusi dobacili do Paraskoveyevke.


To je ova mapa sto sam objavio, došli su do pruge. Ukrajinci spremaju kontru.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 9/1/2023, 22:50

RayMabus wrote:a za napad triba tri puta više vojske

Ne treba i stvari nisu tako jednostavne. Da je tako, američka invazija na Irak nikada ne bi završila uspjehom, a Izrael bi odavno bio bačen u more od strane kombiniranih arapskih napadača. Ovo je stara zabluda duboko ukorijenjena u vojskama pod dominacijom marksističke ideologije bez razumjevanja moderne vojne doktrine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 9/1/2023, 22:56


_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 9/1/2023, 23:00

Hektorović wrote:Ukrajinci spremaju kontru.

Ukrajinci u biti rade dodatni pritisak na svoje zapadne saveznike da im ubrzaju i prošire dostave novih sustava naoružanja pametnu municiju za MLRS sustave i borbena oklopna vozila uključujući i moderne zapadne tenkove, a moguće i vojne avione sposobne za ofanzivna djelovanja, ako žele vidjeti neki osjetniji ukrajinski napredak u ratu protiv Rusije.
Ali moguće je i da se barem donekle i varam.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 9/1/2023, 23:05

Speare Shaker wrote:
RayMabus wrote:a za napad triba tri puta više vojske

Ne treba i stvari nisu tako jednostavne. Da je tako, američka invazija na Irak nikada ne bi završila uspjehom, a Izrael bi odavno bio bačen u more od strane kombiniranih arapskih napadača. Ovo je stara zabluda duboko ukorijenjena u vojskama pod dominacijom marksističke ideologije bez razumjevanja moderne vojne doktrine.
Točno. Al to nije ta situacija nego ova koja je tamo a to su frontalni sukobi dviju vojsci jedna nasuprot druge i nije nekakva pustara pa daš uleti u prazan prostor s nekakvom konjicom i njima doć iza leđa i slične priče,

Reka san van već sve mjesec dana prije napada da će se na kraju čačkat s njima na istoku al da me za to boli kurac jer ako su toliko glupi neka se istrijebe jer da će bit manje budala na planeti onda.

Gledam prijenos uživo prvog evropskog lansiranja satelita u orbitu.


https://news.sky.com/story/uk-space-launch-live-updates-virgin-orbit-rocket-blasting-off-from-spaceport-cornwall-for-first-time-12783096

Zauzet sam sad. Ima pametnijeg posla nego da vama sve objašnjavam a boli me k za te livadne bitke na istoku i za jedne i druge tamo. Neka se čačkaju. Nisan ih ja nagovorija na rat pa da ih moram vadit iz toga. Dovoljno je i šta sam im se namjestio na Karpatima mjesec dana ranije prije napada i reka svoje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 10/1/2023, 00:21

AlfaOmega wrote:Ukri ak žele proboj, trebaju iskoristiti priliku i krenuti na potezu Kreminna-Svatove gdi su do nedavno imali inicijativu. Jer kad Rusi završe sa Soledarom i stabiliziraju front tu, Siversk će postati izbočina, a to će podrazumijevati i pregrupiravanje Ukra južnije, što će značiti slabljenje snaga sjevernije. 
Jer koliko god Miha mislija da Ukri imaju "solidnu mogućnost popune ljudstvom, opremom i streljivom", nije baš tako. Ne treba zaboraviti da je dobar dio ljudstva upućen u svrhu pojačavanja nazora granice sa Bjelorusijom gdi idalje stiže rusko pojačanje, bez da iko zna što zapravo smjeraju.
ja u ovom slučaju vidim snižavanje tonusa kod ukrajinaca na tom dijelu fronta, što uopće nije nikakvo iznenađenje s obzirom na intenzitet borbenih djelovanja, ali isto tako vidim da u slučaju gubitka pojedinih pozicija neće doći do strateški negativnih ili pak nenadoknadivih pomjeranja, istovremeno vrši se kontinuirana obuka preko 20 000 visoko motiviranih ukrajinskih mladića po trenutno ponajboljim vojno obučnim standardima, koji će u datom trenutku sa opremom s kojoim se obučavaju i koja će im biti adekvatno dostupna i uz dostatne količine streljiva i naravno uz vrhunsku obavještajnu potporu napraviti dar mar unutar ruskog vojnog osoblja koje se trenutno na području ukrajine nalazi u svojstvu agresora i okupatora..., vi i dalje poneki mislite da će ovaj rat kako je počeo u ukrajini i završiti u istoj... tu kardinalno griješite jer završetak ovog rata može jedino biti na ruskom teritoriju i tako će biti jer niti jedan drugi scenarij za zapad nije prihvatljiv... onog trenutka kad i ako ukrajina posustane u rat će se ili postupno ili izravnije šira kolaicija uključiti jer se rusima ni u primislima ne smije dopustiti da preuzmu vojno ratnu inicijativu sa potencijalnom mogućnosti da krenu u osvetu državama pomagačima koje oni u stvari smatraju sudionicima ovog rata... ali vrijeme je tu evo godina dana rata je iza ukrajine a ona ne da nije izgubila taj rat nego su joj akcije poprilično vrijedne... sjetite se pojedini kvote 25.02.2022.... a onda se sjetite b itke za hostomel kad vama rusofilima ništa nije bilo jasno kako je moguće da ponajbolje ruske postrojbe puše u bliskoj borbi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 10/1/2023, 01:35

Neuspjeh.

https://en.wikipedia.org/wiki/LauncherOne

Makron, Talijani, EU i Putin mogu slavit.

Zašto Putin ?

Zato šta su najmanje pet od ovih 9 bila vojna , dva od UK dva od US i jedan od Poljske.

Američka agencija :

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Reconnaissance_Office


ETCO, Dstl / NRL, RHEA Group, Space Forge, Satellite Applications Catapult, UK Ministry of Defence / NROSatRevolution


---


Više na temi :

https://www.ex-iskon-pleme.com/t53640p20-satelitski-rat#2093923
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/1/2023, 07:18

U godini (2022.) žestokih ekonomskih sankcija EU-a prema Rusiji, zemlje EU-a su drastično povećale robnu razmjenu sa Rusijom u odnosu na prethodnu (2021.) godinu.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Fl_3j58XoAE7R-G?format=jpg&name=medium

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/1/2023, 07:34

General Sirski pokušava žurno prebaciti dodatne snage iz pravca Zaporožja u Bakhmut, ali one neće imati vremena da tamo stignu i uđu u borbeni poredak jer jedini put preko Časovog Jara je izložen udarima topništva i zrakoplovstva. Najbliža pričuva su snage 58. brigade i 93. brigade iz Černigovske oblasti.
Prema dostupnim podacima značajnije prebacivanje ukrjainskih pričuva moglo bi se dogoditi najkasnije do 20. siječnja sa zadaćom uspostavljanja nove crte obrane koja bi bila zapadno od pravca Bakhmut - Soledar - Siversk s osloncem na Chasov Yar koji ima dobru poziciju jer su kamenolomi vatrostalne gline smješteni u ovom gradu dok same tvornice već dugo ne rade. Industrijski kompleks je pogodan za obranu. Pored Chasovog Yara prolazi kanal Seversky Donets-Donbass, koji čak i po hladnom vremenu predstavlja dobru obrambenu poziciju.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 10/1/2023, 07:36

Borbena sposobnost ukrajinske vojske znatno je pala zbog nedostatka vojnika pa većinu vojske čine vojno neiskusni građani. Ovo je jučer izjavila zamjenica ministra obrane Ukrajine Anna Malyar, piše Strana.

Tijekom sukoba ukrajinske snage trpe ogromne gubitke među svojim ljudstvom pa je priznala da većinu vojske sada čine neprofesionalni vojnici koji imaju problema s borbenom učinkovitošću i izdržljivošću na bojnom polju.

Ured Crvenog križa u Kijevu izvijestio je da su ukrajinske obitelji podnijele preko 55.000 zahtjeva za traženje nestalih članova obitelji prilikom ratnih djelovanja.U ruskom zarobljeništvu trenutno je 12.000 do 15.000 ukrajinskih vojnika.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10283
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha 10/1/2023, 07:56

AlfaOmega wrote:Borbena sposobnost ukrajinske vojske znatno je pala zbog nedostatka vojnika pa većinu vojske čine vojno neiskusni građani. Ovo je jučer izjavila zamjenica ministra obrane Ukrajine Anna Malyar, piše Strana.

Tijekom sukoba ukrajinske snage trpe ogromne gubitke među svojim ljudstvom pa je priznala da većinu vojske sada čine neprofesionalni vojnici koji imaju problema s borbenom učinkovitošću i izdržljivošću na bojnom polju.

Ured Crvenog križa u Kijevu izvijestio je da su ukrajinske obitelji podnijele preko 55.000 zahtjeva za traženje nestalih članova obitelji prilikom ratnih djelovanja.U ruskom zarobljeništvu trenutno je 12.000 do 15.000 ukrajinskih vojnika.
to su sve za državu veličine ukrajine podnošljivi akutni gubici ljudstva uključujući i zarobljenike

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2023, 10:12

Dok se razvija situacija u Bahmutu i Solderau, prošao je paket zapadne pomoći, a već se raspravlja o slanju novog oružja.

Švedi su rekli da nije situacija hoće li poslati SPGove Archer nego kada. To je oružje u rangu Panzerhaubitze2000, Krab, Casear, vidim na wikipediji Švedi imaju 48komada, govore da će poslati 12 komada a mogu i više nije problem pokrenuti ponovo proizvodnju(vjerojatno jesu)
https://en.wikipedia.org/wiki/Archer_Artillery_System

Britanci razmišljaju otvoreno o slanju Warrior IFVa i Challenger2 tenka. Warrior IFV mogu poslati par desetaka komada, možda 50ak , Challenger2 tenk navodno 10komada. Nije puno, ali je psihološki efekt bitan, jer će biti pritisak na ostale.

Ameri razmišljaju o slanju Stryker vozila, koji je modernija i slična uloga kao onaj Francuski laki tenk na kotačima.

I ostaju Leo2 tenkovi, kod švaba je pritisak, drugi su spremni poslati ali švabe blokiraju, međutim raste i pritisak kod njemaca i unutar njemačke.. jednom kada popusti pritisak, baš gledam Europa ima aktivno (iz glave) cca 3000 Leo2 tenkova, neka se pošalje samo 10% aktivnih tenkova, to je 300 komada.

Za Bahmut i Soldera je teško što komentirati, to čitam komentare ekipe koja je prošla domovinski rat mihe, dijagrama,

Osim toga Čović sa indexa (kako rekoh Pericu Jihadija mi nemojte ovdje stavljati to vam znači odmah ban sa teme :D )
je napravio jednu solidnu analizu o reformama UKR vojske i taktikama
https://www.index.hr/vijesti/clanak/mali-grad-nova-je-meta-wagnera-ukrajinska-vojska-uvodi-goleme-promjene-ovo-je-plan/2427554.aspx

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21048
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 10/1/2023, 11:04

copy/paste jednog komentara


--------
U Soledaru je stanje sve gore. Rusi su sinoć sa sjevera dopšli do bolnice na zapadu grada. Imaju pogled na glavnu cestu za ulazak u Soledar. Ukrajinci još imaju izlaz prema Blahodatneu kroz područje kuća, ali i to je ugroženo jer Rusi nadiru s juga. Prodiru polako i u jezgru prostora kojeg su jučer držali Ukrajinci. Uzeli su neku bolnicu nedaleko gradskog poglavarstva koje su jutros još uvijek držali Ukrajinci. Ne znam jesu li oni u procesu izvlačenja iz grada prema zapadu, ali nije dobro jer Rusi nadiru i sa sjeverozapada tako da bi ih danas mogli okružiti u području stambenih zgrada sjeverno od gradske vijećnice, osim ako ne postoje podzemne veze kroz tunele bivših rudnika...

Što se tiče Krasne Hore, jučer sam napisao da se za to selo vode borbe i moguće je da su ga Rusi uzeli što bi značilo da je u toku napad na Paraskoviivku i Blahodatne. Rusi tvrde da su uzeli sva ti mjesta, ja čisto sumnjam. Moguće je da su uzeli krasnu Horu, ali ova druga dva nisu.

Jučer su pokušali napad od one donje Bilohirivke na Vesele, odnosno na brda iznad Vesela, ali su odbijeni. Vjerovatno se radilo o izviđanju, a ne o pravom napadu, no pokazuje gdje bi se stvari mogle dalje zakuhati.

Kod Bakhmuta su Rusi počeli obilaziti Klischiivku s juga. Između seal i kanala se nalazi ukrajinska utvrđena zona iza koje je praktično sve prazno do pred selo Ivanivske. To je jedno 2.5-3 km. Ako Rusi tu prođu Klischiivka je pala.

Kod Kremine se Ukrajinci i Rusi igraju standardno lovice po šumi prema Donetsu. Nakon što su ih prije par dana Rusi odbacili od Kremine Ukrajinci pokušavaju uzeti Dibrovu i Kuzmynu kroz šumu s juga. Dibrovu pritišću i sa zapada iz pravca Torskog. Zasad nula bodova. Budu li Rusi u banani oko Kremine očekujemo njihov napad na gornju Bilohorivku, a zadnje takvo što je bilo prije tjedan dana.

Nešto se događa oko Marynke, ali detaljnjih informacija nema

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21048
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/1/2023, 12:40

Speare Shaker wrote:
Hektorović wrote:Ukrajinci spremaju kontru.

Ukrajinci u biti rade dodatni pritisak na svoje zapadne saveznike da im ubrzaju i prošire dostave novih sustava naoružanja pametnu municiju za MLRS sustave i borbena oklopna vozila uključujući i moderne zapadne tenkove, a moguće i vojne avione sposobne za ofanzivna djelovanja, ako žele vidjeti neki osjetniji ukrajinski napredak u ratu protiv Rusije.
Ali moguće je i da se barem donekle i varam.

Wagnerovci šalju svoje kažnjeničke bataljune u luđačke masovne valove


Rusima je prihvatljivo 4-6000 mrtvih mjesečno
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/1/2023, 13:22

Mjesečna obuka 500 operatera Bradleya govori kako će nakov ove prve tranše stizati još veće. Govori se o stotinama vozila.

Čitave brigade.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/1/2023, 13:26

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/1/2023, 14:46

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/1/2023, 14:50

Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 10/1/2023, 14:50

Putin kao svaki diktator vlada kroz sukobe podređenih. Ovo je jako slično sukobu Wehrmachta i SS-a
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Piglet, Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 8 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 50 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 29 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum