ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Thu 22 Dec - 20:55

Ministar obrane Sergej Šojgu posjetio je ruske postrojbe u zoni ‘specijalne vojne operacije‘, a ministarstvo obrane Ruske Federacije objavilo je kratke videozapise njegova posjeta bojišnici. Ne navode, međutim, koje lokacije je posjetio Šojgu.
Ministar je, prema navodima, ministarstva, razgovarao s pripadnicima postrojbi na terenu te obišao kuhinju i sanitetske jedinice na "prvoj crti bojišnice".
Na Twitteru se dijeli snimka Šojguvba posjeta fronti, a mnogi su primijetili kako se vidi zelena trava na snimkama iz aviona.

Jedan korisnik ustvrdio je da se položaji koje je ministar pregledao iz helikoptera nalaze na Krimu i Armjanskoj oblasti, koja je 75 kilometara udaljena od prve linije.
Istu stvar tvrdi i ruski neovisni portal Insider koji piše da da je Šojgu zapravo posjetio položaje ruskih jedinica udaljene 75 kilometara od prve crte bojišnice. Tvrde da su aktivisti projekta GeoConfirmed uspjeli identificirati to mjesto kao selo Armjansk koje se nalazi na Krimu.

- Propagandisti su snimili video o navodnom putu Šojgua na bojišnicu. Podsjeti me koje je sada godišnje doba?. Zima. I zašto je trava zelena? Kakva montaža! Kakav krupni plan! Ovo je za Oscara!, sprdao se sa snimkom jedan korisnik na Twitteru.



dobro nije snimao u moskovskom predgradju na starom setu iz gruzije

debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 22 Dec - 21:27

Što se tiče Patriota koliko su netočne izjave sa zapada da je sustav "svemoćan" toliko su i netočne izjave sa istoka da je sustav smeće jer se baš nije iskazao na bliskom istoku gdje je testiran.

ja bih rekao da je sustav sasvim OK, ali ništa bolji niti lošiji od nekih ruskih s-300/s-400 kombinacija. fora za Ukraince što je to zapadni sustav najvećeg dometa, koji može potencijalno skinuti balističke projektile na većim udaljenostima. Dakle ono što se smatra Long-Range SAM sustavima.
Do sada od zapadnih sustava Ukraina je dobijala IRIS-TS/TM što su medium-range SAM sustavi, NASAMS što je isto tako medium range SAM, hawk/aspide mislim isto tako da su medium-range SAM sustavi, te hrpu short-range sustava...projektile iz Patriota neće sigurno ispaljivati na dronove, to bi bio debilizam. međutim isto tako i sami patrioti će morati biti zaštićeni short-range SAM sustavima , plus pokoji gepard koji navodno najbolje skida dronove..

Inače Njemačka razvija IRIS_TL , kao long-range PZO, SAMP-T je Francusko.Talijanski sustav, ovi se kunu da je čak i bolji od Patriota.. itd.

Grčki S-300 bi mogao za Ukrainu to bi bilo super, kao Grci traže da Patriote a da će onda poslati S-300 a Rusi prijete.. jednostavnije je poslati odmah Ukraincima direktno Patriote..

Ukraincima treba realno nekoliko desetaka još baterija Patriota da pokriju stratešku infrastrukturu
Sve u svemu i Amerima će ovo dobro doći, jer će konačno Patriot biti testiran protiv realnih protivnika, čiji projektili su tehnološki iste kvalitete ako ne i napredniji od Američkih. Do sada su Patriot jedino testirali drljavi Arapi protiv raznih kozojeba i nije im se baš iskazao, a onda su ljudi komentirali da nije do Patriota nego do drljavih Arapa, kao kada si gledao snimke Sirijci piju čaj dok Izraelski dron samoubojica se zabija u Pantsir umjesto da asevi stoje unutra i obaraju taj dron

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 22 Dec - 21:37

Što se tiče dalje;
koga zanima. Jedan dobar video o perspektivi slovenski M.55S tenkova u Ukraini

Ako ne želite gledati video, to je tenk u razini Ruskih T-62M tenkova za koje smo se mi rugali a opet i nisu toliko loši.

Binkov danas izbacio video o perspektivi ulaska BJelorusije u rat vs Ukraine ili čak Ruskoj invaziji iz Bjelrusije.
Ono što napaljuje ekipu po Srpskim forumima, ili ovdje neki zabrinuto se pitaju.
Ja cijelo vrijeme govorim da nema tu nikakve perspektive , Binkov (inače Hrvat naš) napravio detaljniji video pun animacija, zaključak također da nema perspektive od toga. Preporuka


Na istom kanalu od Binkova nađite i svježi video gdje je analizirao i objasnio perspektivu Patriot sustava u Ukraini

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Thu 22 Dec - 21:38

AssadNaPodmornici wrote:Što se tiče Patriota koliko su netočne izjave sa zapada da je sustav "svemoćan" toliko su i netočne izjave sa istoka da je sustav smeće jer se baš nije iskazao na bliskom istoku gdje je testiran.

ja bih rekao da je sustav sasvim OK, ali ništa bolji niti lošiji od nekih ruskih s-300/s-400 kombinacija. fora za Ukraince što je to zapadni sustav najvećeg dometa, koji može potencijalno skinuti balističke projektile na većim udaljenostima. Dakle ono što se smatra Long-Range SAM sustavima.
Do sada od zapadnih sustava Ukraina je dobijala IRIS-TS/TM što su medium-range SAM sustavi, NASAMS što je isto tako medium range SAM, hawk/aspide mislim isto tako da su medium-range SAM sustavi, te hrpu short-range sustava...projektile iz Patriota neće sigurno ispaljivati na dronove, to bi bio debilizam. međutim isto tako i sami patrioti će morati biti zaštićeni short-range SAM sustavima , plus pokoji gepard koji navodno najbolje skida dronove..

Inače Njemačka razvija IRIS_TL , kao long-range PZO, SAMP-T je Francusko.Talijanski sustav, ovi se kunu da je čak i bolji od Patriota.. itd.

Grčki S-300 bi mogao za Ukrainu to bi bilo super, kao Grci traže da Patriote a da će onda poslati S-300 a Rusi prijete.. jednostavnije je poslati odmah Ukraincima direktno Patriote..
Svejedno je za ruse problem.

Prvo nesto ce srusiti, a oni nemaju nepresusan izvor raketa za teroriziranje civilne infrastrukture ukrajine.

Svakako ce im otupiti ucinkovitost sredstava za teroriziranje i stvaranje panike i nezadovoljstva.

Drugo, USA ovim pokazuje volju da dodatno osnazi ukrajinu potrebnim sredstvima i sutra to mogu biti i neka po ruse problematicnija oruzja.

Trece ukrajince ce ovo ipak obradovati, pogotovo civile koji i jesu meta ruskog kukavickog terora.

Cetvrto, vezano za bojiste, rusko slavno zrakoplovstvo bit ce dodatno ugrozeno postavljanjem Patriota te i zgog toga nece biti sretni.

Dalje one brojke, sredstva koja USA donira, pogotovo municija za lansere VBR i topnicka  152 I 122 mm uz ostalo ukazuju na 

ukrajinsku ofanzivu ili jednostavno opskrbljenost za duze vremensko  djelovanje bez stednje.

Brojke bi cak mogle biti i lazne, cisto  u funkciji zavaravanja rusa.

Mislim da su popizdili na ovu posjetu kauboja zelenskog bijeloj kuci.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 22 Dec - 21:42

dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Što se tiče Patriota koliko su netočne izjave sa zapada da je sustav "svemoćan" toliko su i netočne izjave sa istoka da je sustav smeće jer se baš nije iskazao na bliskom istoku gdje je testiran.

ja bih rekao da je sustav sasvim OK, ali ništa bolji niti lošiji od nekih ruskih s-300/s-400 kombinacija. fora za Ukraince što je to zapadni sustav najvećeg dometa, koji može potencijalno skinuti balističke projektile na većim udaljenostima. Dakle ono što se smatra Long-Range SAM sustavima.
Do sada od zapadnih sustava Ukraina je dobijala IRIS-TS/TM što su medium-range SAM sustavi, NASAMS što je isto tako medium range SAM, hawk/aspide mislim isto tako da su medium-range SAM sustavi, te hrpu short-range sustava...projektile iz Patriota neće sigurno ispaljivati na dronove, to bi bio debilizam. međutim isto tako i sami patrioti će morati biti zaštićeni short-range SAM sustavima , plus pokoji gepard koji navodno najbolje skida dronove..

Inače Njemačka razvija IRIS_TL , kao long-range PZO, SAMP-T je Francusko.Talijanski sustav, ovi se kunu da je čak i bolji od Patriota.. itd.

Grčki S-300 bi mogao za Ukrainu to bi bilo super, kao Grci traže da Patriote a da će onda poslati S-300 a Rusi prijete.. jednostavnije je poslati odmah Ukraincima direktno Patriote..
Svejedno je za ruse problem.

Prvo nesto ce srusiti, a oni nemaju nepresusan izvor raketa za teroriziranje civilne infrastrukture ukrajine.

Svakako ce im otupiti ucinkovitost sredstava za teroriziranje i stvaranje panike i nezadovoljstva.

Drugo, USA ovim pokazuje volju da dodatno osnazi ukrajinu potrebnim sredstvima i sutra to mogu biti i neka po ruse problematicnija oruzja.

Trece ukrajince ce ovo ipak obradovati, pogotovo civile koji i jesu meta ruskog kukavickog terora.

Cetvrto, vezano za bojiste, rusko slavno zrakoplovstvo bit ce dodatno ugrozeno postavljanjem Patriota te i zgog toga nece biti sretni.

Dalje one brojke, sredstva koja USA donira, pogotovo municija za lansere VBR i topnicka  152 I 122 mm uz ostalo ukazuju na 

ukrajinsku ofanzivu ili jednostavno opskrbljenost za duze vremensko  djelovanje bez stednje.

Brojke bi cak mogle biti i lazne, cisto  u funkciji zavaravanja rusa.

Mislim da su popizdili na ovu posjetu kauboja zelenskog bijeloj kuci.

Znaš prvo ide probijanje leda sa nekoliko desetaka stingera i javelina, a sada na svakih par desetaka ukr vojnika imaš team sa stingerom i javelinom.
i tako je bilo nekoliko HIMARS sustava, a sada već imaš 40-50 tih komada i skoro da i ne treba više toga(treba streljiva uvijek).

Isto je bilo sa nekoliko PZO sustava koje je zapad poslao . i Ukrainci i zapad ovdje uče u realnom vremenu. Uče i Rusi, nisu niti oni glupi, skuže gdje njihove krstareće rakete i dronovi mogu proći, i onda updataju "putanju" dronova i projektila gdje nađu rupu i šalju ih tim putem i gađaju ciljeve(naravno nitko normalan ne vjeruje u one šeme kada se Ukrainci hvale da su skinuli 47/50 projektila ali je usput u pola države nestalo struje i interneta i grijanja :D )

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Thu 22 Dec - 21:49

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Što se tiče Patriota koliko su netočne izjave sa zapada da je sustav "svemoćan" toliko su i netočne izjave sa istoka da je sustav smeće jer se baš nije iskazao na bliskom istoku gdje je testiran.

ja bih rekao da je sustav sasvim OK, ali ništa bolji niti lošiji od nekih ruskih s-300/s-400 kombinacija. fora za Ukraince što je to zapadni sustav najvećeg dometa, koji može potencijalno skinuti balističke projektile na većim udaljenostima. Dakle ono što se smatra Long-Range SAM sustavima.
Do sada od zapadnih sustava Ukraina je dobijala IRIS-TS/TM što su medium-range SAM sustavi, NASAMS što je isto tako medium range SAM, hawk/aspide mislim isto tako da su medium-range SAM sustavi, te hrpu short-range sustava...projektile iz Patriota neće sigurno ispaljivati na dronove, to bi bio debilizam. međutim isto tako i sami patrioti će morati biti zaštićeni short-range SAM sustavima , plus pokoji gepard koji navodno najbolje skida dronove..

Inače Njemačka razvija IRIS_TL , kao long-range PZO, SAMP-T je Francusko.Talijanski sustav, ovi se kunu da je čak i bolji od Patriota.. itd.

Grčki S-300 bi mogao za Ukrainu to bi bilo super, kao Grci traže da Patriote a da će onda poslati S-300 a Rusi prijete.. jednostavnije je poslati odmah Ukraincima direktno Patriote..
Svejedno je za ruse problem.

Prvo nesto ce srusiti, a oni nemaju nepresusan izvor raketa za teroriziranje civilne infrastrukture ukrajine.

Svakako ce im otupiti ucinkovitost sredstava za teroriziranje i stvaranje panike i nezadovoljstva.

Drugo, USA ovim pokazuje volju da dodatno osnazi ukrajinu potrebnim sredstvima i sutra to mogu biti i neka po ruse problematicnija oruzja.

Trece ukrajince ce ovo ipak obradovati, pogotovo civile koji i jesu meta ruskog kukavickog terora.

Cetvrto, vezano za bojiste, rusko slavno zrakoplovstvo bit ce dodatno ugrozeno postavljanjem Patriota te i zgog toga nece biti sretni.

Dalje one brojke, sredstva koja USA donira, pogotovo municija za lansere VBR i topnicka  152 I 122 mm uz ostalo ukazuju na 

ukrajinsku ofanzivu ili jednostavno opskrbljenost za duze vremensko  djelovanje bez stednje.

Brojke bi cak mogle biti i lazne, cisto  u funkciji zavaravanja rusa.

Mislim da su popizdili na ovu posjetu kauboja zelenskog bijeloj kuci.

Znaš prvo ide probijanje leda sa nekoliko desetaka stingera i javelina, a sada  na svakih par desetaka ukr vojnika imaš team sa stingerom i javelinom.
i tako je bilo nekoliko HIMARS sustava, a sada već imaš 40-50 tih komada i skoro da i ne treba više toga(treba streljiva uvijek).

Isto je bilo sa nekoliko PZO sustava koje je zapad poslao . i Ukrainci i zapad ovdje uče u realnom vremenu. Uče i Rusi, nisu niti oni glupi, skuže gdje njihove krstareće rakete i dronovi mogu proći, i onda updataju "putanju" dronova i projektila gdje nađu rupu i šalju ih tim putem i gađaju ciljeve(naravno nitko normalan ne vjeruje u one šeme kada se Ukrainci hvale da su skinuli 47/50 projektila ali je usput u pola države nestalo struje i interneta i grijanja :D )
Ruski stozer se preznojava na svaku novu donaciju, a pogotovo nakon ovog posjeta mogu zamisljati sto su rekli zelenskom, sto su dogovorili.

Ruski uspjeh ili neuspjeh ovisi direktno o tome, pomoci USA ukrajini.

Brine ih kvantitet, a sve vise i kvalitet jer letvica se polagano dize ia za jedno i drugo.

Postavljaju si pitanje, hoce li im dostaviti kriticnu masu koja ce donijeti definitivnu prevagu na bojistu i zbog koje ce sigurno biti vojno porazeni.

Ta mogucnost je realna, i zbog nje strepe, iscekuju, uz silu svojih problema koje sporo ili nikako ne rjesavaju.

Naravno, jednim dijelom prizeljkuje se obrnuto stanje, nekim cudom prestanak USA pomoci.

Tada bi prevaga isla na njihovu stranu.

Rusi znaju da im je to jedina sansa za nekakvu pobjedu, jedina, ali  nerealna sto se vidi i nakon ove posjete zelenskog.

USA pojacava, nikakvih naznaka odustajanja i prepustanja ukrajine njenoj sudbini.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 22 Dec - 22:08

Vjerojatno najtočnija mapa stanja oko Bahmuta, iako je pro UKR daje objektivne mape


ovaj PRO-RU mislim da je Sirijac, sve jedno daje objektivne mape, također skoro pa je ista mapa
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1V8NzjQkzMOhpuLhkktbiKgodOQ27X6IV&ll=48.58205209440299%2C38.033100895152394&z=13



_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Thu 22 Dec - 22:16

AssadNaPodmornici wrote:Vjerojatno najtočnija mapa stanja oko Bahmuta, iako je pro UKR daje objektivne mape


ovaj PRO-RU mislim da je Sirijac, sve jedno daje objektivne mape, također skoro pa je ista mapa
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1V8NzjQkzMOhpuLhkktbiKgodOQ27X6IV&ll=48.58205209440299%2C38.033100895152394&z=13


Ovu drugu si predlozio davno, memorirao sam i nju pogledam, rekao bih mijenja stanje kad je siguran u to.

Ne trci pred rudu, dosta dobro.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Thu 22 Dec - 22:19

jedan i drugi su odlični izvori. jedan je žestoki pro UKR ali je objektivan, drugi je lagano pro-RU ali također objektivan. Ako im se mape više manje poklapaju to je to

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 23 Dec - 13:04



Dva Ruska oficira navodno dignuta u vazduhu u autu u Melitopolu(idući bitan grad u rukama Rusa okupirna u prvih par dana rata).  Navodno su bez nogu i teško ozljeđeni.

Jučer je jedan Ruski kvisling letio u zrak , također autobomba u jednom drugom okupiranom gradu mislim u Luganskoj oblasti.
Mislim da je i jutros gorila jedna tvornica ili skladište vojne opreme negdje duboko u Rusiji.

E da Rogozin izgleda da mu je stanje pun kurac teže nakon Ukrainskog raketiranja, navodno da je i zdravstveno ugrožen. Njegov zaštitar koji je bio sa njime je pokojan. Nije niti čudo zašto Rusko vodstvo se ne usudi pojaviti niti blizu fronte i zašto Putin stoji zaključan u podrumu, dok Zelenski je redovito na prvoj liniji.
Inače Zelenski je sam rekao da je on nebitna figura, da nije ništa vrijedniji od vojnika na prvoj liniji fronte, ako ga Rusi i ubiju da će doći netko drugi.
Fora je da ako netko rokne Putina, osim što taj as je pičkica koji stoji zaključan u podrumu, još od vrijeme korone, ali kada bi Putin najeba vrlo lako moguće da bi i prestao rat u Ukraini

Sjećate se one snimke kada su Ukrainci pogodili iz Barjaktara  helikopter na Zmijskom otoku koji je iskrcavao specijalce.
Pa su mene prvo napadali da je to sve snimljeno u Hollywoodu pa ludi ringo me uvjerava da je to Ukrainski helikopter je jer je on čitao na Srpskim forumima, iako i sami Rusi na telegram kanalu su priznali da je njih helikopter.
Sada Ukrainci na zmijskom otoku skupljaju ostatke i točno su došli do registracijske oznake helikoptera i zna se točno koji je bio helikopter , ne samo da je Ruski nego kojoj je jedinici pripadao. link;
https://twitter.com/oryxspioenkop/status/1606083414318321664

To je ta snimka od 5og mjeseca mislim


Zanimljiv video zapis kako Ruski dron preživljava Ukrainsku PZ0.


Što se tiče fronte, oko Bahmuta nakon što su ponovo Rusi izbačeni iz grada, nema nekih pomaka. Moguće da su se i tamo Rusi potrošili.
Ostali djelovi fronta mirno, osim kod Svatova-Kremine gdje Ukrainci konstatno pomalo napreduju

usput moj komentar, pošto pratim Porošenka na fejsbooku (još od 2014 godine) , lik je non stop aktivan u nabavi opreme. Lik doslovno putuje od Europe do prve linije fronte, doslovno popriča sa vojnicima na fronti ili u pozadini (jednom prije par dana mu je doslovno krstareća raketa letila iznad glave lik je mahnuo rukom i nastavio pričati) sazna šta njima treba i onda ode po Europi žica opremu, užica, nešto kupuje iz svoga džepa, nešto prikupi donacijama, nešto užica.. pun kurac se čovjek trudi i nabavlja jako je aktivan

kakav god on bio kao predsjednik u prošlosti, ova trenutna Ukrainska vojska je također djelo njegovih reformi jer je on bio na vlasti 4godine dok nije gle čuda na legitimnim izborima izgubio od Zelenskog

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by michaellcmacha Fri 23 Dec - 13:42

kada bi prelistali s početka, našao bi se negdje moj upis da će amerikanci i općenito zapad pomalo ali sigurno sve više i više naoružavati ukrajinu do onog trenutkak kad ukrajina ne bude sposobna prijeći u napadna djelovanja koja će biti ugroza za ruski suverenitet što bi značilo potpuno oslobađanje ukrajine od ruske okupacije i moguće djelovaNJE i na ruskom teritoriju pod egidom goni bandu preko izvora... tu bi ameri i zapad ukupno gledano mogli ispasti spasitelji "ruskog svijeta", i na određeno vrijeme i ruskog hitlera, a onda slijedi detronizacija i pad sa bolničkog balkona.... bilo bi ipak malo previše da ga se paketno isporuči i da mu se sudi...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Fri 23 Dec - 14:12

POLITIČAR iz Sankt-Peterburga zatražio je da tužitelji istraže ruskog predsjednika Vladimira Putina zbog korištenja riječi "rat" za opisivanje sukoba u Ukrajini, optužujući šefa Kremlja da je prekršio vlastiti zakon. Putin je mjesecima opisivao invaziju kao "specijalnu vojnu operaciju". 
Potpisao je zakone u ožujku koji propisuju visoke kazne i zatvor za diskreditiranje ili širenje "lažnih informacija" o oružanim snagama, dovodeći ljude u rizik od kaznenog progona ako rat nazovu pravim imenom. No udaljio se od uobičajenog jezika jučer kad je rekao novinarima: "Naš cilj nije zavrtjeti kolo vojnog sukoba, već, naprotiv, okončati ovaj rat. Težit ćemo kraju toga (rata), što prije to bolje, naravno", rekao je Putin.


:tu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Fri 23 Dec - 14:50

debotoijusto wrote:POLITIČAR iz Sankt-Peterburga zatražio je da tužitelji istraže ruskog predsjednika Vladimira Putina zbog korištenja riječi "rat" za opisivanje sukoba u Ukrajini, optužujući šefa Kremlja da je prekršio vlastiti zakon. Putin je mjesecima opisivao invaziju kao "specijalnu vojnu operaciju". 
Potpisao je zakone u ožujku koji propisuju visoke kazne i zatvor za diskreditiranje ili širenje "lažnih informacija" o oružanim snagama, dovodeći ljude u rizik od kaznenog progona ako rat nazovu pravim imenom. No udaljio se od uobičajenog jezika jučer kad je rekao novinarima: "Naš cilj nije zavrtjeti kolo vojnog sukoba, već, naprotiv, okončati ovaj rat. Težit ćemo kraju toga (rata), što prije to bolje, naravno", rekao je Putin.


:tu
Trivijalne stvari.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici Fri 23 Dec - 16:30



BBC reportaža o rat u Ukraini. u prvoj minuti se na dva mjesta vidi RH zastava

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Fri 23 Dec - 17:27

AssadNaPodmornici wrote:

BBC reportaža o rat u Ukraini. u prvoj minuti se na dva mjesta vidi RH zastava
Haha, popizdit ce rusofili, kud bas hrvatska zastava.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto Fri 23 Dec - 20:08

U puni pogon stavio je svoj glumački zanat, ali nije glumatao
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus Sat 24 Dec - 7:25

Washington i njegovi saveznici nisu htjeli Kijevu dati moderne borbene tenkove i dalekometne projektile ATACMS koji imaju domet daleko preko granice s  Rusijom.

Amerika odlučila: Ukrajini pomoć od nevjerojatnih 45 milijardi dolara

Ništa tenkovi. Nazovi đeneral GF5, ima u njega derivata T-72.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sat 24 Dec - 13:07

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/sad-sljedece-godine-ukrajini-salje-tri-puta-vise-novca-iz-budzeta-44-9-milijardi-dolara/221224015
Washington namjerava pružiti 44,9 milijardi dolara hitne pomoći Ukrajini i NATO partnerima. Dio novca bit će upotrijebljen za obuku ukrajinskih vojnika i popunjavanje zaliha oružja dostavljenog Kijevu. Istovremeno, ukupna podrška Ukrajini u budžetu za ovu godinu određena je na 13,6 milijardi dolara.
To je skoro tri puta manje od planiranog obima za 2023. godinu.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 B_221210

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti Sat 24 Dec - 13:53

Dolari slijedeće godine neće vrijediti ništa.
Kao ni euri.

Ovo će biti jedina valuta:



Čim oni uvode euro u Hrvatsku, to znači da mu je kraj.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28810
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram Sat 24 Dec - 14:10

Jebate crvenko ljubomoran i na euro u Hrvatskoj.

Jucer me zena pita, kolika ce joj biti placa u eurima.

Rekoh past ce gadno, s 10 000 na 1300 .
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


veber and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III Sat 24 Dec - 15:32

Piše: Nedžad Ahatović

Rusija postaje vazal Kini


Globalni igrači svoje rivalitete sada grade preko rusko ukrajinskog konflikta gdje je SAD pomažući Ukrajini grade jak narativ višeg moralnog stajališta zato što je Ukrajina bezočno napadnuta. Sa druge strane Rusija od lidera antiglobalnog  pokreta protiv američke hegemonije prerasla u kineskog vazala u globalnom nadmetanju Kine i SAD-a. Mirovni pregovori u vezi zaustavljanja rata u Ukrajini bi u perspektivi mogli donijeti zamrznuti konflikt na kojem će se na gore pomenutim osnovama graditi nova bipolarna podjela svijeta. No, pregovori oko ruskog povlačenja iz Ukrajine će za Rusiju biti na određeni način spas od većeg upliva kineskog uticaja u Rusiji. Pregovori mogu uspjeti samo pod jednim uslovom ako Putin procjeni da ne može kontrolisati kineze i istovremeno zadržati okupirane teritorije u Ukrajini, jer bi cijena bila previsoka. Rusija bi zbog njegovog avanturizma u Ukrajini izgubila ekonomsku nezavisnost, a Putin bi politički bio ucjenjen od strane Pekinga i Kina bi de facto kontrolirala političku i ekonomsku stabilnost Rusije, ćime bi ojačala svoju poziciju u odnosu na SAD.

Strateški pregled situacije

Zato se Putin odlučio da tokom svoje posjete Bjelorusiji 19.12.2022.  Lukašenka još jednom pokuša da uvuće u konflikt i pojača vojni pritisak na Ukrajinu. Prema prvim naznakama Lukašenko nije prihvatio Putinov poziv, ali mu i dalje stoji na raspolaganju sa aspekta logistike, ratne tehnike, municije i deficitiranog obučenog vojnog kadra poput pilota. Razloge za to Lukašenkovo odbojanje treba tražiti u tihoj diplomatiji NATO-a u kojoj je Minsku jasno stavljeno do znanja da bi u slučaju uključivanja Bjelorusije u agresiju na Ukrajinu, ta zemlja našla pod ozbiljnim vojnim i ekonomskim pritiskom Zapada. Da li će se Lukašenko odrhvati Putinovom pritisku vidjećemo u narednom periodu u svakom slučaju Rusija redovno vrši napade iz bjeloruskog zračnog prostora sa krstasrećim raketama koje se proizvode u tamošnjoj namjenskoj industriji, pa je za očekivati uvođenje jačih sankcija Bejelorusiji, koja ne može izdržati veći ekonomski pritisak.   

Ukrajina je u win win poziciji, ako sad započne pregovore uz uslov ruskog povlačenja sa njene teritorije uhvatiće Moskvu u makaze pregovaranja uz prekid vatre što će rusima donijeti priliku za pregrupisavanje i predah, ali ne i trenutno iskorištavanje pojačanja protiv Ukrajine, što odlaže ključnu stvar odabir tajminga nove ruske ofanzive i smanjuje ionako poljuljan moral i daje priliku sankcijama da djeluju protiv Rusije. Ukrajina sa druge strane ima priliku da u pregovorima ostvari svoje ratne ciljeve dok se istovremeno dodatno naoružava i obučava za nastavak. Predah u ovoj situaciji odgovara i jednima i drugima, s tim da Ukrajina dobiva više sa pregovorima nego Rusija kojoj neodgoavara dugo zatišje, jer ekonomski propada.

Puzajući globalni konflikt

Rusi su napadom na Ukrajinu aktivirali puzajući globalni konflikt, vjerujući da su i u vojnoj i geopolitičkoj prednosti. Naime nakon što su 2014. uzeli Krim SAD i NATO nisu adekvatno reagirali na taj potez,a Trumpova administracija se od 2016. povukla iz Sirije i Afganistana što je predstavljalo pozivnicu sa zlatnim slovima za Ruse da riješe Siriju, Ukrajinu i na kraju Balkan.

Putin je bio ubijeđen u brzo uništenje Ukrajine što se nije desilo, naprotiv desilo se ono što je Pentagon jedino i mogao da uradi u datim okolnostima američke strategijske defenzive, a to je da Ukrajinu pripremi za nekonvencionalni rat  – odnosno za nama dobro poznat  partizanski način ratovanja.  Kombinirajući nekonvencionalno sa konvencionalnim suprostavljanjem ruskoj invaziji  Ukrajinci su uspjeli da zaustave Ruse i da ih tuku pojedinačno po frontovima. Očekivane konsekvence Putinovog nastavka invazije na Ukrajinu iz februara ove godine su jače sankcije EU koje su već bile na snazi od 2014 i sukladno s’tim kao odgovor Moskve dovođenje u pitanje ukrajinske nacije i države što se potvrdilo lažnim i izrežiranim referendumima o prisajedinjenju otetih ukrajinskih teritorija silom.

Zadnji cilj koji rusi žele da postignu je najopasniji, a to je raspad NATO-a. Što duže konflikt u Ukrajini bude trajao to će NATO biti sve više pod pritiskom različitih interesa članica NATO-a. Neki će u skladu sa ruskim interesima sve jače zagovarati pritisak na Kijev da prihvati mirovni sporazum sa Moskvom što će stvoriti tzv. epilog zamrznutog konflikta bez pobjednika. Drugi će tražiti da se Rusija iscrpi dugotrajnim konfliktom poput onog američkog u Iraku. To će biti prvi kamen spoticanja na koji će Moskva najozbiljnije računati, a drugi je konflikt na Balkanu. Kompletna ruska propagandna mašinerija se sada sa narativa o ratu protiv grupe nacista u Kijevu, okreće narativu rata protiv NATO-a. A ako Rusija vodi rat protiv NATO-a i EUFOR i KFOR su legitimne vojne mete van teritorije NATO-a i nisu podložne članu 5. Atlantske povelje.

Dakle, i jedna i druga NATO vojna formacija biće izložene sve jačem hibridnom djelovanju, a Kosovo i BiH sve jačem ruskom utjecaju. Da li će u tim okolnostima zemlje koje daju vojnike za ove mirovne operacije ostati pri toj odluci veliko je pitanje. Crna Gora iako je članica NATO-a duboko je politički podijeljena i jasno je da Brisel i Washington za sada nemaju ni sposobnih kadrova na terenu ni kvalitetnih rješenja za sprječavanje jačanja Ruskog utjecaja na Balkanu. Za SAD, EU i NATO Hrvatska je najstabilniji i najvažniji saveznik u ovom kutku Evrope iako Hrvatska otvoreno kritikuje podršku Ukrajini i zvanično ne želi da učestvuje u obučavanju ukrajinskih trupa, a namjerno podriva mir i stabilnost BiH i to direktno preko izlobiranog  OHR-a. Mađarska desnica na čelu sa Orbanom traži svog saveznika na Balkanu i pronalazi ga u Dodiku kojem treba i novac i podrška, što su Mađari voljni da ponude.

U tom balkanskom košmaru potezi koje vuku američki State Department, britanski Foreign Office i Brisel u kooperaciji se mogu protumačiti kao da su se svi oni već predali kada je u pitanju zadržavanje Balkana pod svojim utjecajem. Washington traži zadržavanje stabilnosti Evrope pod svaku cijenu pa i cijenu gubitka povjerenja u američku vanjsku politiku na Balkanu, a Brisel odnosno Pariz i Berlin ne žele za sada da daju priliku zemljama Zapadnog Balkana za članstvo u EU, jer bi im time omogućili da utiču na proces glasanja oko bitnih stvari za Uniju. U tom procijepu Rusija traži svoju šansu da zagospodari Balkanom. Apsurd je da Rusija dovela Zapad da sam radi protiv sebe i svojih interesa na Balkanu, a da toga centri političke i vojne moći u NATO-u nisu ni svjesni ili pak jesu!? 

Operativni pregled situacije

General Survokin konsolidira ruske trupe u Ukrajini, ukopava položaje i uvezuje i organizira komandovanje na većem nivou. Ima i dalje probleme sa logistikom i još uvijek nije povratio strategijsku inicijativu. Iscrpljuje svoje najbolje trupe na Bahmutu, ali dio drži u rezervi koja aktivno obučava novo pristigla pojačanja iz posljednje mobilizacije među kojima su dobrobvoljci i iz Srbije. Ako uspije uvući Ukrajinu u rat iscrpljivanja general Surovikin će iskoristiti svoju jaču poziciju u vidu boljeg i jačeg ekonomisanja snaga kojih ima daleko više s ciljem da stabilizira front kako bi na ljeto pokrenuo ofanizvu koja bi donijela pobjedu Rusiji nad iscrpljenim Ukrajincima. Ukoliko Rusija i dalje bude targetirala njihovu energetsku mrežu, Ukrajina neće moći da bez veće zapadne pomoći održi korak sa ratnim potrebama.

To što rusija troši vrlo deficitarno „pametno oružje“ na ukrajinsku energetsku mrežu ne mjenja situaciju na frontu. Umjesto da se gađaju logistički centri ukrajinske vojske Putin kao i Hitler u slučaju Bitke za Britaniju želi da slomije volju za borbom kod Ukrajinaca. Tokom bitke za Britaniju 1940. godine Hitler je stalno mjenjajući ciljeve napada dao britancima prostor da se oporave i na kraju i odbrane. Umjesto da gađa aerodrome i radarske stanice što se u početnoj fazi zračnog rata za Britaniju pokazalo vrlo štetnim za Kraljevsko ratno zrakoplovstvo, Hitler je naredio promjenu prioriteta i bombardovanje Londona i svih većih gradova na Jugu Engleske. Prilikom bombardovanja gradova poginulo je 43.000 civila, ali je britnacima to omogućilo da organiziraju efikasnu protuzračnu odbranu koja se na kraju pokazala prejakom da bi Hitlerovo ratno zrakoplovstvo Luftwaffe obezbjedilo iz zraka Kanal La Manš za invaziju njegove mornarice i pješaštva na Britaniju. Napadi na ukrajinsku energetsku mrežu osim kompliciranja života civila, neće u većoj mjeri naškoditi ukrajinskoj vojsci, jer se kompletna logistika za vođenje rata Kijevu dostavlja sa Zapada.

Vraćanje obraza Ruske Federacije novom velikom ofanzivom na proljeće je velika kocka koja odgovara ukrajincima koji su majstori mrvljenja ruskih trupa u napadu. Iscrpljivanje rusa na Bahmutu je usmjereno na uvlačenje ukrajinaca u bitku materijala, gdje oni nemaju šanse. Iako su gubici na obje strane veliki, rusi kod Bahmuta mjesecima ne postižu svoj cilj da izbacuju iz borbe više ukrajinaca nego što oni gube vojnika dnevno.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 41 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 41 of 50 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 45 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum