ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/12/2022, 22:34

Zapadni dužnosnici procjenjuju da će Rusiji trebati najmanje trideset godina kako bi se financijski i vojno oporavila od agresije na Ukrajinu te opet postala velesila.

Britanski Daily Mail tvrdi da je od invazije krajem veljače u Ukrajini poginulo najmanje stotinu tisuća ruskih vojnika, a potrošena je četvrtina godišnjeg proračuna.

Kijev je, navodi isti izvor, uništio polovicu ruskih tenkova, a Rusija je potrošila gomilu novca kako bi obnovila svoje oružane snage.

List navodi neimenovanog britanskog dužnosnika koji tvrdi da će Rusiji trebati između dvadeset i trideset godina kako bi povratila svoju vojnu i ekonomsku snagu.

Putin gura Rusiju u ponor: ‘Kako god rat završio, trebat će im najmanje 30 godina da se oporave‘

A ništa, morat će rasprodat svo zlato koje je pohranija u podrumu za vrijeme svoje vladavine da pokrpi rupe u proračunu.

RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/12/2022, 22:54

debotoijusto wrote:"Prije Nove godine svi vole predviđati. Mnogi vježbaju u futurističkim hipotezama, natječući se u prijedlogu najneočekivanijih, pa čak i apsurdnih. I mi ćemo učiniti svoj dio posla", napisao je Medvedev na Telegramu, a onda iznio svoja predviđanja za novu godinu:

Odvajanje Sjeverne Irske od Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske i priključenje Republici Irskoj.

Samo odvajanje. Ništa priključenje Irskoj. Ima protestanata u toj sjevernoj Irskoj pa ne bi bilo pravedno. Dakle nova država. Kao Kosovo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 26/12/2022, 22:56

Koliko se moze iscitati iz sturih informacija ukrajinci su napravili klin juzno od Kremine i prisli do samog grada.
Sjeverno izlaze na cestu ali ne vidim da su preuzeli sela na istoj sto moraju uciniti za nesmetan napad sa sjevera i ulazak dublje prema istoku.
Nejasno je ovo frontalno, jesu li uzeli Dibrovu ili jos nisu.
U svakom slucaju pomak je, a ako se nastavi dalje Kremina ce biti tesko ugrozena i prijetit ce pad
gledajuci s ruske strane.
Upadom u Lugansk preko ceste P66 otvara se mogucnost za dublji prodor na istok i ugrozavanje prometnice Starobilsk- Severodonjeck.
Olaksalo bi se oslobadjanje sela  uz cestu prema Svatovama, od juga prema sjeveru u kolonama s obje strane ceste.
Na podesnom mjestu skrenulo bi se sjeveroistocno prije Svatova i tezilo izbiti na cestu Svatove-Starobilsk.
Ovakvim zahvatom izbjegle bi se borbe za same gradove Svatove i Starobilsk a ostvario gotovo jednak
ucinak, presjekle obje veze za logisticku potporu Severodonjecka.
Naravno i sam napad na Severodonjeck,Lisicansk i Rubizne  sa sjevera tada bi bio olaksan.
Vidjet cemo sto ce se od svega napraviti, hoce li biti snage, kakav otpor ce pruziti rusi.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/12/2022, 23:28

RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:"Prije Nove godine svi vole predviđati. Mnogi vježbaju u futurističkim hipotezama, natječući se u prijedlogu najneočekivanijih, pa čak i apsurdnih. I mi ćemo učiniti svoj dio posla", napisao je Medvedev na Telegramu, a onda iznio svoja predviđanja za novu godinu:

Odvajanje Sjeverne Irske od Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske i priključenje Republici Irskoj.

Samo odvajanje. Ništa priključenje Irskoj. Ima protestanata u toj sjevernoj Irskoj pa ne bi bilo pravedno. Dakle nova država. Kao Kosovo.
Podržavaju Komšića. Moram im nešto uzet i nanijeti patnju tom njihovom imperijalnom egu tako da se nauče pameti i da kad guraju nos di mu nije misto i rovare protiv nekoga da taj netko može doći i u njihov vrt raditi to isto njima.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 11:53

Savjetnik predsjednika Ukrajine Oleksej Arestovič izjavio je kako je Rusija trebala izvršiti novi masovni napad na Ukrajinu u ponedjeljak, ali da je u tome spriječena napadom na strateški aerodrom Engels.


https://www.klix.ba/vijesti/svijet/napad-na-rusku-bazu-urodio-plodom-arestovic-porucio-povukli-su-avione-i-odgodili-nove-napade/221227022

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 11:55

U Sankt Peterburgu iznenada je preminuo šef tvornice u kojoj su izgrađene gotovo sve podmornice Crnomorske flote.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img44

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 11:56

Noć u oblasti Zaporožje bila je "vruća" za ruske postrojbe. Oružane snage Ukrajine napale su ih u Tokmaku, Berdjansku i na području Černigovke. Broj mrtvih i ranjenih se razjašnjava.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img45

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 11:57

Kremina je u poluokruženju Ukrajinskih snaga. Ruski okupatori otimaju i kradu sve što mogu od stanovnika Kremine. Pored povlačenja zapovjedništva u Rubižne, još jedan pouzdani pokazatelj da će uskoro uslijediti "čin dobre volje".

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img46

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 11:58

Jako lijepe vijesti. Nakon Hersona prvi važan grad koji se oslobađa. Nema stajanja.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 11:59

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img47


Rusija napušta UEFU. Priključiti će se Aziji, ako im ovi dozvole (vjerojatno hoće).

Pretpostavljam da je Dugin u transu jer njegov san je Azijatizacija Rusije.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 12:02

Piše: Domagoj Franić


Sjeverozapadno od Svatova rusi trpe teške gubitke u ljudstvu.

Vojni stručnjak Alexander Kovalenko ovako opisuje stanje na tom dijelu bojišnice:

"Oni čak i ne znaju kako se ponašati pod vatrom iz topova ili raketnog topništva, pa čak ni pod banalnim minobacačkim napadom. Ali bačeni su da jurišaju na položaje Oružanih snaga Ukrajine uz povik "Gojd"! Zapravo, nakon dopreme svježe biomase, jedan broj postrojbi 423. MSP 4. TD 1 TA izgubio je borbenu sposobnost. Gubitci prelaze 30% izvornog sastava. Slično je i u postrojbama 9. SME 18. MSD. “

Ako ovome dodamo stanje oko Svatova i posebno Kremine, postaje sve izglednije da će na ovom dijelu Luganske bojišnice nova crta ruske obrane na proljeće biti na pravcu Bilokurakyne - Starobilsk - Novoaidar. Možda sam preveliki optimist ali i sami pad postojeće crte i povlačenje rusa veliki su čin konstantnosti Ukrajinskih ofanziva i pobjeda.

Ukoliko se ova crta bojišnice pokrene uskoro a svi su izgledi da hoće i Ukrajina krene sa ofanzivom (koja je praktično već u tijeku) u pravcu Zaporožja i Krima, rusija i ruska vojska će se naći u velikom problemu u Ukrajini. 

Svi dosadašnji planovi Putina su bili usmjereni na "zamrzavanje" stanja na bojišnici, kako bi mogao "na miru" izvršiti dodatnu mobilizaciju, čak do 1,5 milijuna vojnika i pokrenuti ofanzivu sa sjevera na Ukrajinu.

Vjerujem da je i Ukrajinska vojska bila u nedoumici kako postupati i ponašati se na ratištu tijekom zime iz jednog praktičnog razloga, ukoliko zanemarimo faktor meteorologije i vremena. 

Velika je to dužina bojišnice i Ukrajinci su bili u dvojbi, odmoriti postrojbe, koje su i inače u boljem stanju od ruskih jer rade redovne rotacije, pripremiti se i naoružavati do proljeća ili nastaviti zimske ofanzive, ne gubeći zamah i ulogu napadača, ne dati rusima priliku za konsolidaciju. A to mogu jedino uz osiguran, konstantan i kvalitetan priliv naoružanja, streljiva i opreme.

Nedavni sastanak u Washingtonu je bio sve samo ne "pro forma" i kurtoazna posjeta Zelinskoga SAD-u. Bilo je to sagledavanje stanja, mogućnosti i potpore naoružanjem i opremom da bi se mogao održati zimski tempo pritiska na ruske postrojbe, bez obzira koliko oni "topovskom mesa" gurali na prve crte.

Vjerujem da je Zelinski i vojni vrh Ukrajine sagledao ukupno stanje i zna ritam potpore koju može očekivati do proljeća i da će donijeti adekvatnu odluku, u ovom slučaju nastaviti sa napadnim operacijama.

Zašto je to toliko bitno? Zbog više faktora o kojima sam već pisao, o situaciji tko će prije dovesti protivnika da mijenja planiranu taktiku i strategiju.

Hoće li Putin, ukoliko dođe do ovakvih pomaka u Lugansku i Zaporožju ipak prikupljati, koncentrirati snage i pokušati sa svim mobiliziranim snagama "jurnuti" iz Bjelorusije na blitzkrieg i zadnji pokušaj rušenja Ukrajine ili će biti primoran te iste mobilizirane snage odvojiti za očajnički pokušaj obrane okupiranih teritorija pred motiviranim, spremnim i dobro naoružanim Ukrajincima??

Na kraju krajeva, što god odlučio, izgubiti će. Pitanje je samo njegove suludosti i poslušnosti ruskog naroda uz kolike žrtve će se to ostvariti. Ne zaboravimo, na žalost, i na ukrajinske.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img48

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Gast 27/12/2022, 12:03

ja pratim na ovoj karti 

https://www.nzz.ch/visuals/ukraine-krieg-karte-zum-aktuellen-frontverlauf-ld.1671603


imali neka bolja
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 12:06

U Indiji je preminuo jedan od najbogatijih poslanika ruske federacije , zastupnik Pavel Antov.


21. prosinca skupina od četvero ruskih turista smjestila se u indijski hotel. Sljedeći dan, Vladimir Bydanov, koji se smatra suputnikom i prijateljem Pavela Antonova, pronađen je mrtav u jednoj od soba. Nekoliko dana kasnije, 65-godišnji ruski zastupnik preminuo je nakon pada s trećeg kata hotela u Rayagadi, Odisha.


Ruski generalni konzul u Calcutti Alexey Idamkin požurio je opovrgnuti glasine o sumnjivoj smrti. Prema njegovoj verziji, policija u pogibiji rusa navodno ne vidi ništa sumnjivo. Bydanovljevo tijelo već je kremirano, a istraga o njegovoj smrti je dovršena.


Ovaj put nije prozor već balkon. Trebaju rezervirati sobe u prizemlju.....

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img49

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 12:07

Rusija je evakuirala 4 do 6 strateških bombardera Tu-95 sa zračne luke Engels 2. Izvještava se da su zrakoplovi prebačeni na zračnu luku u Amurskoj oblasti. 


Dalje ne može....

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img50

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 12:10

Khersonska oblast. U regiji Zabaryny ukrajinci su topništvom pokrili ruski stožer, gdje je održan časnički sastanak južnog vojnog okruga ruskih snaga. Ranjeno/ubijeno je oko 70 ruskih vojnika.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img51

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 12:10

Rusi postupno gube tlo u Bakhmutu. Nakon poraza rusa u industrijskom sektoru na istoku, ukrajinske postrojbe napreduju prema sjeveroistoku i jugu.


Opytne su oslobođene 80%.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img52

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/12/2022, 12:13



Rusi po telegramu(tako kaže ovaj izvor neidem više toliko na telegram), govore da ono što je dijagram napisao, da bi trebalo odjebati Bahmut da ih Ukrainci navlače tamo, da ovi ginu , itd.

jedino Srbi po forumima i youtub kanalima maštaju o "brzom okruženju i padu Bahmuta" te onda da automatski padaju Slavijansk-Kramatorsk koji su nekoliko puta veći , plus postoji brdo ispred njih, gdje su Ukrainci vjerojatno već iskopali rezervne položaje, koji prilično sam uvjeren neće niti trebati.


Navodni(i Ukrainci to tvrde navodni) gubici Rusa u jučerašnjem napadu su ogromni. Ovdje su brojke. Ukrainski izvori govore "nepotvrđeno"(Rusi u medijima su rekli 3 mrtva, računaj sigurno je više ali da li je baš ovoliko...)




gledam ova videa iz Bahmuta i dalje je teško blato

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 12:19

Ruska PMC Wagner, čiji se plaćenici bore u Ukrajini, kupila je seriju oružja od Sjeverne Koreje kako bi ojačala ruske snage na bojnom polju. 


Riječ je o ručnim bacačima i streljivu , piše  Reuters pozivajući se na izjavu neimenovanog visokog američkog dužnosnika. 


Sugovornik agencije napominje da takav korak ukazuje na povećanje uloge "vagnerovaca" u ratu protiv Ukrajine .


Prema američkim obavještajnim službama, isporuka sjevernokorejskog oružja Rusiji izvršena je prošlog mjeseca.  Izvor je dodao da će obavještajni podaci o ovoj temi biti objavljeni kasnije. Istodobno, Washington ne vjeruje da će spomenuta serija oružja utjecati na dinamiku neprijateljstava u Ukrajini 
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img53

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 27/12/2022, 12:21

Kineske banke su se u potpunosti pridružile sankcijama protiv Rusije. Pridržavaju se svih sankcija koje je nametnulo Ministarstvo financija SAD-a. "Ne surađuju sa ruskim kreditnim institucijama koje su pale pod sankcije", Mikhail Zadornov, Otkritie Bank ( jedna je od najvećih ruskih komercijalnih banaka).

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Fb_img54

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 27/12/2022, 13:12

AssadNaPodmornici wrote:

Rusi po telegramu(tako kaže ovaj izvor neidem više toliko na telegram), govore da ono što je dijagram napisao, da bi trebalo odjebati Bahmut da ih Ukrainci navlače tamo, da ovi ginu , itd.

jedino Srbi po forumima i youtub kanalima maštaju o "brzom okruženju i padu Bahmuta" te onda da automatski padaju Slavijansk-Kramatorsk koji su nekoliko puta veći , plus postoji brdo ispred njih, gdje su Ukrainci vjerojatno već iskopali rezervne položaje, koji prilično sam uvjeren neće niti trebati.


Navodni(i Ukrainci to tvrde navodni) gubici Rusa u jučerašnjem napadu su ogromni. Ovdje su brojke. Ukrainski izvori govore "nepotvrđeno"(Rusi u medijima su rekli 3 mrtva, računaj sigurno je više ali da li je baš ovoliko...)




gledam ova videa iz Bahmuta i dalje je teško blato
Jasno je i vrapcima da svi prepisuju  :D  

Sad ce i Surovikin napraviti preraspodjelu trupa, njima treba malo vise vremena, uvijek kasne.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 27/12/2022, 13:59

Da ali kako objasniti vojsci i ovima što ih podržavaju, već su bili počeli ulaziti u Bahmut, ono ginuli su ko zečevi, ekipa se napalila da Bahmut pada, a sada odjedanput " a ništa moramo odustati"..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21067
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 45 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 45 of 50 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum