ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 18/12/2022, 12:20

AlfaOmega wrote:Ovo je kasetna municija. Ak se ne varam, Ameri je koriste u svojim HIMARS-ima, za razliku od Evropljana koji su je mahom zabranili u svojim M270.

Kasetno punjenje, pitanje samo koji projektil.

Od vbr lansera, do topnickih projektila, manjih ili vecih.

Ovo bi moglo biti 155 mm ili 105 mm po broju rasprsenih bombi.

Mozda cak i 120 mm minibacacka, ali u njoj bude malo bombi ,dvadesetak , no nije nemoguce i da je to u pitanju.

Trebalo bi prebrojiti eksplozije:)

Radili su ih spanjolci i to sa samolikvidatorom, da detoniraju svakako nakon pada i ne ostane mogucnost kontaminacije terena "zaostalim neeksplodiranim sredstvima"




dijagram

Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/12/2022, 12:25

Ukrainci su high iq narod Ameri i Britanci su impresionirani kako ovi se snalaze do sada. 
Pa evo egipat ima +1000abrams tenkova koje su i oni uz USA licencu proizveli.
Naravno ne moraju Ukrainci dobiti najmodernije verzije Abrams tenkova, ono što im Ameri poslaju starije verzije su više nego odlična stvar za ovo Rusko gvozđe a drugo da Rusi i zarobe takve tenkove neće ništa novo naučiti što već nemaju.. Ja sam uvjeren da ih već Ameri vade iz skladišta i pripremaju i to i Bradley.. Jer ovi patrioti koji su sada najavljeni već je ispalo da su Ukrainci neko vrijeme na obuci. Navodno su Ukrainci i na obuci za F16ke.. I ove malo starije bez problema će ispaljivati i pametne bombe koje zapad ima na desetke tisuća po skladištima i HAARM projektile it's.
Samo se čeka da Rusi ispale par iranskih balističkih projektila.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 18/12/2022, 12:28

dijagram wrote:
AlfaOmega wrote:Ovo je kasetna municija. Ak se ne varam, Ameri je koriste u svojim HIMARS-ima, za razliku od Evropljana koji su je mahom zabranili u svojim M270.

Kasetno punjenje, pitanje samo koji projektil.

Od vbr lansera, do topnickih projektila, manjih ili vecih.

Ovo bi moglo biti 155 mm ili 105 mm po broju rasprsenih bombi.

Mozda cak i 120 mm minibacacka, ali u njoj  bude malo bombi ,dvadesetak ,  no nije nemoguce i da je to u pitanju.

Trebalo bi prebrojiti eksplozije:)

Radili su ih spanjolci i to sa samolikvidatorom, da detoniraju svakako nakon pada i ne ostane mogucnost kontaminacije terena "zaostalim neeksplodiranim sredstvima"



Ja sam u komentarima čitao da su to najvjerojatnije španjolske minobacake 120mm granate ali me čudi kako toga nema više takva tehnologija postoji prije više od pola stoljeća svugdje.. Brutalna je za ove rovovske bitke. Ili zapad ima oklopna vozila koja mogu ispaljivati 30mm programirano kasetno streljivo koje eksplodira na udaljenosti.. Jedan 30mm top može očistiti cijeli jedan rov na takav način. 
Fora je što i Rusi imaju sve to, samo na sreću ne u dovoljnim količinama

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 18/12/2022, 12:39

AssadNaPodmornici wrote:
dijagram wrote:
AlfaOmega wrote:Ovo je kasetna municija. Ak se ne varam, Ameri je koriste u svojim HIMARS-ima, za razliku od Evropljana koji su je mahom zabranili u svojim M270.

Kasetno punjenje, pitanje samo koji projektil.

Od vbr lansera, do topnickih projektila, manjih ili vecih.

Ovo bi moglo biti 155 mm ili 105 mm po broju rasprsenih bombi.

Mozda cak i 120 mm minibacacka, ali u njoj  bude malo bombi ,dvadesetak ,  no nije nemoguce i da je to u pitanju.

Trebalo bi prebrojiti eksplozije:)

Radili su ih spanjolci i to sa samolikvidatorom, da detoniraju svakako nakon pada i ne ostane mogucnost kontaminacije terena "zaostalim neeksplodiranim sredstvima"



Ja sam u komentarima čitao da su to najvjerojatnije španjolske minobacake 120mm granate ali me čudi kako toga nema više takva tehnologija postoji prije više od pola stoljeća svugdje.. Brutalna je za ove rovovske bitke. Ili zapad ima oklopna vozila koja mogu ispaljivati 30mm programirano kasetno streljivo koje eksplodira na udaljenosti.. Jedan 30mm top može očistiti cijeli jedan rov na takav način. 
Fora je što i Rusi imaju sve to, samo na sreću ne u dovoljnim količinama

Pa koristili su i oni na svojim vrb lanserima.

Srbi su zagreb napali raketama iz vbr-a s kasetnim punjenjem, zato je martic dodatno terecen uz ostale zlocine

Najcesce je punjenje kasete bombama za protuoklopno djelovanje, male kumulativne bombe koje padajuci odozgo na tenk unistavaju isti.

Kao takve mogu biti nezgodne i za rovove jer imaju neku vrstu ubacne putanje.

Zabranjene su konvencijom jer ubijaju civile, znatan broj ne detonira nego moze godinama kasnije detonirati na dodir slucajnog prolaznika.

Nedavno su nasli par"zvoncica" na ravnom krovu djecje klaiceve bolnice u zg zaostalih od 95.

Spanjolci su radili bobmbe sa samolikvidatorom, takve da se ne moze dogoditi djelovanje protiv civila koji i nakon puno godina mogu nastradati.

Njihove se svakako aktiviraju, visestruko osigurano detoniranje bez obzira kako i gdje padne na tlo.

Spanjolci su slali nesto u ukrajinu, mozda je to bas to.



dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 18/12/2022, 13:38

AssadNaPodmornici wrote:
Pa evo egipat ima +1000abrams tenkova koje su i oni uz USA licencu proizveli.

Oni su imali dovoljno vremena za obuku i prilagođavanje njima novoh tehnologiji upotrebe tih tenkova, a također i za rješavanje logističkih problema povezanih s time.
Ukrajinci ga u ovom trenutku baš i nemaju. Njima je potrebno nešto na što će se brzo prilagoditi.
No, to bi moglo biti riješenje za budućnost ukrajinske vojske, makar ja mislim da su glavni europski tenkovi nešto bolji, ali to je ipak riješenje za našu vojsku (Leclerc).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 19/12/2022, 10:32

copy/paste s foruma HR od jučer..
moj dodatak.. Rusi nešto rokaju dronovima, naravno Ukrainci će tvrditi da su oborili 95% dronova ali sasvim slučajno je nestalo struje, plina, vode , interneta itd od 2ipo drona što su prošla..

Međutim i Rusima gore diljem Rusije skladišta, tvornice, rafinerije nafte. Ovo više nije nikakva slučajnost. u Rusiji se nalazi 3 milijuna etničkih Ukrainaca, i hrpa njih očito zna se za koga navijaju. vjeorjatno je SBU još prije rata napravio odličan posao i radi ga dalje. ima videa gubitaka na obje strane, ima svega i na telegramu, eto. iako općenito front je nešto mirniji
---------------------------
Oskol-Kremina:
Nema velikih pomaka. Prije par dana je netno napisao da više nema Chervonopopivke u izvještajima i da je to dokaz da su je Ukrajinci skroz uzeli. U isto vrijeme su ispod radara prolazili izvještaji da Rusi granatiraju Terny (Ternove) i da su tammo odbijeni ruski pješački napadi. Isto je bilo i za Makiivku. makiiiva i Terny su sela uz rijeku Zherebetsm a Chervonopopivka i ploschanka su uz cestu Kremina-Svatove. Naselja uz cestru drže Rusi, a ona uz rijeku Ukrajinci i linija fronta "pliva" između. To je udaljenost 3-8 km i jedan dan su Rusi pred Ternyjem, a drugi Ukrajinci pred Chervonopopivkom.

Donbas:
Rusi su objavili da su uzeli Yakovlivku. Moje mišljenje je da su uspjeli uzeti i središnji dio sela, ali ne i sjeverozapadni, slično kao i kod one šume pored donje Bilohorivke. Znači nisu napravili značajniji proboj, bar ne zasad. Pidhorodne nisu uzeli, Ukrajinci se drže u gradu i rade kontranapade. Nije to toliko dobro prošlo osim što su uspjeli vratiti onu sortirnicu otpada, što aurtomatski sprječava rusko napredovanje dublje u grad. Još uvijek Ukrajinci drže sjeverni dio Opytnea, ali su Rusi jučer objavili da su uzeli željezničku stanicu u Klischiivki. To je loše i Ukrajinci ovo moraju riješiti. Ugrožen je centar Bakhmuta, cesta od Bakhmuta prema Chasiv Yaru... znači nije dobro nikako...

Dalje prema jugu Rusi kao nešto napadaju. Izgleda da u Vodyaneu kod Donetska drže južni dio naselja, južno od onih jezera/kanala/rijeke nešto su malo napredovali u selu Pervomaiskie, a i vratili su neke položaje prema selu Nevelske. To selo su trebali uzeti do kraja studenog, po svojim pričama.

U Marinki je bilo žestoko Rusi su pokušavali uzeti centar, a Ukrajinci maknuti Ruse što dalje od Avenije Druzhby koji su Rusi presjekli na sjeveru Mariinke. ukrajinci su uspjeli na sjeveru grada odbaciti Ruse istočno od avenije, a u centru su Rusi napredovali stotinjak metara zapadno no još nisu došli u poziciju da počnu uzimati same zgrade u centru.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/12/2022, 09:44

https://wartranslated.com/russian-volunteer-murz-on-why-russia-is-not-ready-to-defend-ukrainian-winter-offensive/

Jedan od najpoznatijih Ruskih vojnih blogera koji je i sudjelovao u ratu, detaljno u 5000 riječi opisao stanje Ruske vojske.
Stvarno isplati se pročitati. odvojite 15ak minuta. I Igor Strelkov je preporučio njeovu kritiku. Ne znam odakle da počnem, pa sami pročitajte.

Ako ima netko tko ne zna Eng jezik, nema veze koristite prijevode na Hrvatski, google translate odlično prevodi zadnje vrijeme(uči na račun umjetne inteligencije).

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Piglet and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Hektorović 20/12/2022, 12:10

Strelkov predviđa totalni Ruski kolaps kad krene zimska ofenziva
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 20/12/2022, 12:12



Što kažete na paćenika Berića koji je počeo dovoditi srpsku sirotinju u rat, on ih dočekuje u Moskvi i šalje na poligone za obuku kao plaćenike?

Srbija ima jedno od najstarijih stanovništva u Europi, a ovo je specijalno glup način za izgubiti mlade ljude koji se više nikad neće vratiti (ako prežive, uzet će rusko državljanstvo i ostati u Rusiji, doma im prijeti kazneni progon).
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/12/2022, 12:55

RayMabus wrote:Neće im dat. Zapadni generali se boje da ta tehnologija ne padne u ruke Rusa.

Gledaj T-72. Bugarski parlament je nikidan dozvolio slanje oružja i vojne pomoči u Ukrajinu. Problem je šta ti ne možeš trista tenkova samo stvorit a i da ih imaš na granici s Ukrajinom i pošalješ preko granice opet njima treba neko vrijeme da to preuzmu, pa možda i obuće osoblje jer moraš znat vozit i pucat iz toga itd pa onda još to odvest do bojišnice, rasporedit ...znači opet i samo za to a ih imaš već spremno a nemaju će ti tribat određeno vrime.

Prekriži te tenkove zapadne proizvodnje. Gledaj samo T-72. Rekoh već da želim Leoparde 2. Pogodi tko ima T-72. Basketball

https://en.wikipedia.org/wiki/T-72_operators_and_variants#Current_operators

I njegove derivate :

https://en.wikipedia.org/wiki/M-84#Current_operators

S obzirom da gube tehniku i oni svaki dan a to uključuje i tenkove onda će im Bugarska opet biti malo jer će u međuvremenu imat manjak.

Čekam Bidena da me nazove. :coffee



crvenkasti wrote:Danas sam išao na posao, ono užasno hladno i puše. A ja zaboravio kapu.
Kad sam popodne vraćao, stavim ruku u džep, kad ono kapa u džepu!


:tu
RayMabus
RayMabus

Posts : 176408
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 20/12/2022, 12:55

AssadNaPodmornici wrote:https://wartranslated.com/russian-volunteer-murz-on-why-russia-is-not-ready-to-defend-ukrainian-winter-offensive/

Jedan od najpoznatijih Ruskih vojnih blogera koji je i sudjelovao u ratu, detaljno u 5000 riječi opisao stanje Ruske vojske.
Stvarno isplati se pročitati. odvojite 15ak minuta. I Igor Strelkov je preporučio njeovu kritiku. Ne znam odakle da počnem, pa sami pročitajte.

Ako ima netko tko ne zna Eng jezik, nema veze koristite prijevode na Hrvatski, google translate odlično prevodi zadnje vrijeme(uči na račun umjetne inteligencije).
pročitao, lik je ogorčen do ibera a znanja ima poprilično da ne bi vidio gdje sve ovo vodi

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 20/12/2022, 13:02

Hektorović wrote:Strelkov predviđa totalni Ruski kolaps kad krene zimska ofenziva
ukri su našli ahilovu petu rusa i metodično je gađaju sve dok ne budu spremni napraviti ubod i opet rascjepati ruske linije. U zimskim uvjetima će reducirati rusku logistiku i kad probiju prvu crtu opet će nastati kaos u svim segmentima rusa, od komunikacija pa do topništva i popune pričuvom iz pozadine.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 20/12/2022, 13:08

Piglet wrote:

Što kažete na paćenika Berića koji je počeo dovoditi srpsku sirotinju u rat, on ih dočekuje u Moskvi i šalje na poligone za obuku kao plaćenike?

Srbija ima jedno od najstarijih stanovništva u Europi, a ovo je specijalno glup način za izgubiti mlade ljude koji se više nikad neće vratiti (ako prežive, uzet će rusko državljanstvo i ostati u Rusiji, doma im prijeti kazneni progon).
U bolesnom društvu kakvo je u srbiji isplivati će opet neka optužba na račun "ustaša" kada se crne vreće počnu puniti srbadijom. Tim kretenima je tamo i Ivana Knol projekt tajnih službi u svrhu razjebavanja srba i srbije a kamoli neće naći načina da okrive ustaše kad ih ukrajimci počnu tarcati na ukrajinskom tlu.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19659
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 20/12/2022, 13:17

Piglet wrote:

Što kažete na paćenika Berića koji je počeo dovoditi srpsku sirotinju u rat, on ih dočekuje u Moskvi i šalje na poligone za obuku kao plaćenike?

Srbija ima jedno od najstarijih stanovništva u Europi, a ovo je specijalno glup način za izgubiti mlade ljude koji se više nikad neće vratiti (ako prežive, uzet će rusko državljanstvo i ostati u Rusiji, doma im prijeti kazneni progon).
Tko će ih procesuirat u Srbiji ? Vulin koji je nedavno postao šef obavještajne službe Srbije ? Pa on ih i šalje tamo. Ako propadne Rusija ( Putin ) propast će i Srbija ( četalji na vlasti ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 176408
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 20/12/2022, 13:23

AssadNaPodmornici wrote:https://wartranslated.com/russian-volunteer-murz-on-why-russia-is-not-ready-to-defend-ukrainian-winter-offensive/

Jedan od najpoznatijih Ruskih vojnih blogera koji je i sudjelovao u ratu, detaljno u 5000 riječi opisao stanje Ruske vojske.
Stvarno isplati se pročitati. odvojite 15ak minuta. I Igor Strelkov je preporučio njeovu kritiku. Ne znam odakle da počnem, pa sami pročitajte.

Ako ima netko tko ne zna Eng jezik, nema veze koristite prijevode na Hrvatski, google translate odlično prevodi zadnje vrijeme(uči na račun umjetne inteligencije).
Nista posebno novog nije receno sto nije i ovdje iznoseno kao problem ruske vojske.

Potrudio se detaljizirati neke stvari da i laiku bude jasnije o cemu se tu radi.

Lijepo je naveo gotovo sve, mogao je malo i o strasnoj mornarici, a i zrakoplovstvo je prilicno postedjeno :)

No najvaznije i nakvalitetnije tipu su jasni izvori svih navedenih problema.

Ne radi se o pogresnoj percepciji stanja kao recimo kod onog naseg komentatora koji je detektirao veliki problem u ruskim docasnicima:)

Kao, NATO docasnici sami to odrade, samo ih pustis kao pose, kao na filmu, oni to isplaniraju i zauzmu Bakhmut ko od sale:)

Naravno da je to glupost , a ovaj rus jasno navodi problem same politike, struktura uz politicki i vojni vrh, na njih aludira.

Konkretno je prozvao uvazene generale, zatim zapovjedni lanac od Gerasimova, Surovikina na nize, pa prvo kojekakvi pukovnici, potpukovnici itd.

Svidja mi se i kritika same organizacije ruske vojske, kada kaze, nisu sposobni voditi, zapovijedati, uvezati, vecu postrojbu od jebene ojacane bojne,

njihovog famoznog BTG-a.

Ne moze se uspjesno, ili bolje reci, jako je tesko i glupo krenuti u vece operacije i imati recimo 30 BTG-ova , na raspolaganju.

Moze se u pripremi za svaki od njih odrediti zadaca ali to je komplicirano, uzima vremena, a tek proverdba kada sve krene svojim tokom,

a krene tako da nikada nije onako kako se planira, i valja djelovati brzo, donositi odluke, komunicirati s 30 BTG-ova i davati nove naputke, zapovijedi po

stanju na bojistu.

Da ne govorim o koordinaciji i komunikaciji izmedju topnistva, zrcnih snaga za potporu i samog pjesastva.

Da ne duljim i dosadjujem, jako dobra samokritika ruske vojske od strane  ovog tipa , u dobroj vjeri kako bi pravnici kazali.

Primjetan je strah od sljedece vece akcije ukrajinske armije, ...ako se ista dogodi, a valjda hoce, rusi su gotovo sigurni u to i strepe.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


michaellcmacha and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/12/2022, 13:51



Azovci doslovno došli u Izrael. primili ih i sve ostalo.
srbi, rusi i antife na aparatima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 20/12/2022, 13:53

AssadNaPodmornici wrote:

Azovci doslovno došli u Izrael. primili ih i sve ostalo.
srbi, rusi i antife na aparatima
Jasan dokaz kako se radi o nacistima:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 20/12/2022, 20:44

Tviterasi, fejsbubovci, sto se dogadja u Bakhmutu, posjetio ih zelenko i izgleda mlate ruse?
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18704
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 20/12/2022, 20:51

Zelenski se vraća iz Bakhmuta?

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/12/2022, 23:03



Ruski dron Lancet uništava Ukrainski BUK lanser

inače Ukrainci zadnjih par mjeseci imaju gadne gubitke u protuzračnoj obrani od strane Ruskih dronova samoubojica. Stavljao sam dosta videa ovdje.

na Oryxu kojeg svi citiramo, registirano i vizualno je potvrđeno da su Ukrainci izgubili 72 SAM lansera projektila
(Rusi 80ak)


još da dodam , da su Ukrainski gubici vjerojatno još i veći, jer nije svaki gubitak zabilježen, barem u prvim danima kada su Rusi tukli po koncetracijama Ukrainske PZO
Inače bi to bili "katastrofalni gubici", ali s obzirom da su od tada Ukrainci dobili hrpu SAM sustava sovjetskog porijekla iz istočne Europe, i najvažnije hrpu modernih i starijih zapadnih sustava, situacija OK.
Ukrainci onda ove sovjetske SAM sustave(koji su btw moćni iako su stari po 40-50godina) guraju na prednju liniju fronte.. zbog toga Ruska avijacija nesmije prismrditi ozbiljno, ali onda ih Rusi dobro klepaju dronovima samoubojicama.

zapadni SAM sustavi nije uništen niti jedan, oni čuvaju gradove, elektrane i druge objekte. (btw do početka ovoga rata Ukraina nije imala niti jedan zapadni SAM sustav, zapad se strašio Putina pa im nitko nije htio niti prodati, osim što je Trump poslao nešto stigera i javelina... Ukraina se mjesecima u prvoj fazi rata branila isključivo sa starim sovjetskim resursima koje je uspila osposobiti nakon 2014 godine)

usput i ukrainci su nešto zabili na jadne ruse

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 20/12/2022, 23:06

dijagram wrote:Tviterasi, fejsbubovci, sto se dogadja u Bakhmutu, posjetio ih zelenko i izgleda mlate ruse?
navodno su Rusi gurnuti iz predgrađa u koja su počeli ulaziti prije par dana.. neman pojma. morao bi provjeriti okolo ali neda mi se čačkati sada po forumima, telegramima.. saznat ćemo za dan-dva jel istina.. ali doslovno Zelenski je bio na prvoj crti , udaljen od fronte koji kilometar

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21051
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 39 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 39 of 50 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum