ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 15/12/2022, 11:04

Jedeni spas za SAD bi bio raspad Rusije na puno manjih državica koje se međusobno svađaju i ratuju jedni protiv drugih.

To priželjkuje američko Ministarstvo za vanjske poslove:

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 FkAXSyzXkAIbWWg?format=jpg&name=small


https://www.foreignaffairs.com/russian-federation/putins-war-and-dangers-russian-disintegration

Nešto slično im je uspjelo s Jugoslavijom.
Trebalo bi i Rusiju tako.

crvenkasti

Posts : 28832
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/12/2022, 22:41

nema nekih vijesti oko pomaka fronte igdje , što ne znači naravno da fronta nije živa, a vijesti iz pozadine ima koliko hoćeš. kao i svako dnevno neke ekplozije po Rusiji, okupiranim djelovima Ukraine gađani ciljevi, ali i Rusi ne ostaju dužni

Pogođeno neko skladište streljiva u okupiranom djelu Donbasa


Rusi uspješno i dalje koriste Lancet dronove samoubojice u ova dva videa gađaju UKR radare






Zalužni kaže da Ukrainci trebaju još 300 tenkova, 700 oklopnih vozila, i 500 haubica da izbace Rusiju

Ja bih dodao da trebaju od ovoga stvoriti nekoliko elitnih ofenzivnih brigada za takve operacije.

Rade na tome jer RH će se uključiti u obuku, dosta EU/NATO zemalja će povećavati broj Ukrainaca na obuci itd.
Brutalan rat.

Njemačka šalje novu pomoć, streljivo i rakete za PZO sustave, te dio logističke opreme.
Graditi će tvornicu za streljivo za geparde. Gepardi su ispali jebeno kvalitetno oružje Ukrainci ih hvale (iako je to doslovno oružje iz hladnog rata, ali je modernizirano novim računalima prije 10-15godina).

Sa druge strane Ukrainci i Švabe se svađaju oko Panzerhaubica, Ukrainci se žale da se često kvare , a Švabe govore da ih Ukrainci ne znaju koristiti kako treba.. problem kod dosta zapadnih artiljerijskih sustava jest, da su napravljeni za ratovanje protiv kozojeba.. gdje ti ispališ mali broj granata na preciznu i veliku udaljenost..  oružje iz hladnog rata jest low tech , ali je dosta izdržljivije, barem artiljerija..
Dok recimo Poljske Krab haubice ispadaju odlične jer su izdržljivije od Njemačkih Panzerhaubica iako možda nešto manje sofisticirane. (tako sabirem komentare i čitam članke).

Ameri su najavili da će Ukraince opskrbiti pametnim bombama za avijaciju, samo... valjda će to montirati na Suhojeve/Migove.. a navodno prema nekim komentarima Ukrainski piloti su već na obuci za F-16avione.
Jer čim su Ameri najavili da će Ukraincima dostaviti jednu bateriju Patriota, već je ispalo da su Ukrainci tajno tamo na obuci neko vrijeme.

Britanci razgovaraju o mogućnosti da šalju Storm Shadow krstareće rakete.
https://en.wikipedia.org/wiki/Storm_Shadow

dometa od 250km (izvozne verzije) do 560(max domet).
Problem je naravno što se ove rakete lansiraju sa EU aviona vidim, čak niti sa Američkih.. iako vjerujem da se može modificirati da se lansiraju sa Mig-29tki.. problem lansiraja svih ovih pametnih i krstarećih raketa sa aviona jest, što Ukrainci nemaju puno aviona, plus nisu im zapadne proizvodnje, i još jedan plus(ili minus) jest da ti avioni ne smiju blizu fronte niti letjeti visoko jer će ih Rusi oboriti i sa nekoliko desetaka pa čak i više km udaljenosti.
(isto tako i Ruski avioni ne smiju prsmrditi blizu ili moraju letiti nisko da ih ne skine Ukrainska Sovjetska PZO a ako lete nisko onda ih ruše Iglama/Stingerima)

i za kraj, jedan Rus plače ocu kako mu je gadno na fronti, da su ih ukrainci gaze artiljerijom, da želi uteći itd

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/12/2022, 22:47

AssadNaPodmornici wrote:

Zalužni kaže da Ukrainci trebaju još 300 tenkova, 700 oklopnih vozila, i 500 haubica da izbace Rusiju

A tko će mu dat 300 tenkova ? Pa nije to ono izvuci zeca iz šešira pa evo izvolte.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 15/12/2022, 22:55

na zapadu su deseci tisuća tenkova po skladištima.. samo to je noćna logistička mora slati različite modele..
fora je što Ukraina trenutno ima više tenkova i oklopnih vozila nego što je imala na početku rata :D glavni donator je Rusija, pa onda Poljska/Češka i ostali..

mislim da su sada po paritetu oklopnih vozila i tenkova li-la na fronti..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 15/12/2022, 23:06

Neće im dat. Zapadni generali se boje da ta tehnologija ne padne u ruke Rusa.

Gledaj T-72. Bugarski parlament je nikidan dozvolio slanje oružja i vojne pomoči u Ukrajinu. Problem je šta ti ne možeš trista tenkova samo stvorit a i da ih imaš na granici s Ukrajinom i pošalješ preko granice opet njima treba neko vrijeme da to preuzmu, pa možda i obuće osoblje jer moraš znat vozit i pucat iz toga itd pa onda još to odvest do bojišnice, rasporedit ...znači opet i samo za to a ih imaš već spremno a nemaju će ti tribat određeno vrime.

Prekriži te tenkove zapadne proizvodnje. Gledaj samo T-72. Rekoh već da želim Leoparde 2. Pogodi tko ima T-72. Basketball

https://en.wikipedia.org/wiki/T-72_operators_and_variants#Current_operators

I njegove derivate :

https://en.wikipedia.org/wiki/M-84#Current_operators

S obzirom da gube tehniku i oni svaki dan a to uključuje i tenkove onda će im Bugarska opet biti malo jer će u međuvremenu imat manjak.

Čekam Bidena da me nazove. :coffee

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Halobinghns
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/12/2022, 07:00

Pitanje za znalce i sve koji aktivno prate rat u Ukrajini - postoji li bilo kakav video ili foto dokaz da su Rusi unišili barem jedan jedini HIMARS sustav? (Rusi se hvale da su ih spržili na desetke)

Ako da, postavite foto/video.
Piglet
Piglet

Posts : 1313
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 16/12/2022, 07:50

Piglet wrote:Pitanje za znalce i sve koji aktivno prate rat u Ukrajini - postoji li bilo kakav video ili foto dokaz da su Rusi unišili barem jedan jedini HIMARS sustav? (Rusi se hvale da su ih spržili na desetke)

Ako da, postavite foto/video.
koliko je poznato niti jedan, ukri su ih jedno vrijeme hebali sa maketama HIMARSa koje su rusi pogađali i poslje se hvalili da su ih poskidali. Na rusku i prorusku žalost mimo maketa nisu niti jedan sustav pogodili.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/12/2022, 08:17

Rusija je još 2015. predstavila visokosofisticirani T-14 Armata, no cijena tenka je dramatično rasla, a zapadne komponente su nedostupne

Rusija je u proteklih pet godina najavila razna nova visokotehnološka, ‘čudesna‘ i ‘neprikosnovena‘ oružja i oružane sustave. Među njima je i T-14 Armata, glavni borbeni tenk (MBT) iduće generacije, temeljen na univerzalnoj borbenoj platformi većih oklopnih vozila Armata, koju je razvila tvrtka Uralvagonzavod (UVZ), odjel krovnog državnog ruskog proizvođača oružja i vojne opreme Rostec.

No, u ratu u Ukrajini dosad se službeno pojavilo samo jedno od tih oružja, a to nije T-14 Armata, već hipersonični projektil Kindžal (Bodež). Današnji ruski tenkovi, uključujući T-72B1, T-72B3, T-80BVM i novija serija T-90, vuku porijeklo od izvornog sovjetskog MBT-a T-72, a nasljeđuju i njegove nedostatke. T-14 Armata trebao je to promijeniti i zamijeniti zastarjele...

Ruski tenk od kojeg strepi NATO nije prošao ‘vatreno krštenje‘ u Ukrajini: ‘Pa ni Kremlj ga ne kupuje‘

Uspoređiva san jednom dužine ova dva tenka tako da je ova Armata puno duži tenk. Dakle i više metala potrošiš a onda je i teži i to propada u to ukrajinsko blato samo tako. Pa sad ove sankcije a to je novije pa nema tih modernih komponenti sa zapada koje su oni uvozili i ubacivali u ovo itd. Uglavnom ovo ništa za sada a štancat će ove T-72 tenkove odnosno njihove kasnije inačnice.

Evo ta slika, vidiš koliko je ovi duži od T-72 model tenka :

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Main-qimg-3b367adb4496ac52a4a9d16ce18d013f-lq
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/12/2022, 09:51

Piglet wrote:Pitanje za znalce i sve koji aktivno prate rat u Ukrajini - postoji li bilo kakav video ili foto dokaz da su Rusi unišili barem jedan jedini HIMARS sustav? (Rusi se hvale da su ih spržili na desetke)

Ako da, postavite foto/video.
ne postoji. baš ne postoji.
u teoriji možda su , ako su imali saznanja da se negdje čuva HIMARS pogodili skladitšte sa nekim projektilom i uništili ga, ali ne postoji niti jedan dokaz da su ga uništili onako aktivno u borbi kako sam stavljao slike Ruskih dronova gdje uništavaju Ukrainske S_300 čak i francuske cezar haubice, američke paladin, m777 155mm.. ali niti jedan dokaz za HIMARS.

Btw Ukraina ima ovako iz glave 40-50ak HIMARS/MRLS sustava, Amerika ih ima oko 1000 komada, nije problem količina sustava , problem je streljivo za HIMARSe i posada.
Tako da čak i samo uništavanje par sustava bez da uništiš posadu ne znači ništa dok Amerika šalje streljivo iz skladišta(brzo se troši ali ga i dalje imaju gomilu)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 16/12/2022, 10:30

Zanimljivo, znači čak da unište par, to ne bi ništa promijenilo u odnosu snaga, važnije je čuvati streljivo i posadu. Nije ni čudo onda da su ih Rusi prestali gađati i sramotiti se priopćenjima pa su prešli na infrastrukturu.

Pretpostavljam da isto vrijedi za M270, nema dokaza da su Rusi pogodili makar jedan, makar je to teži, sporiji i manje mobilan sustav od HIMARS-a. Ako griješim, neka netko ispravi.
Piglet
Piglet

Posts : 1313
2016-02-24


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 16/12/2022, 10:40

Piglet wrote:Nije ni čudo onda da su ih Rusi prestali gađati i sramotiti se priopćenjima pa su prešli na infrastrukturu.


Zapravo i jeste pomalo začuđujuće, jer je riječ o čistom terorizmu, a svakome pa i najvećim budalama bi trebalo biti jasno kako se terorizmom ne može dobiti rat koji se vodi nekim većim ambicijama. Rusi su tim potezom zapravo izašli čak izvan kategorije najvećih budala i potonuli još niže.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/12/2022, 10:51

Piglet wrote:Zanimljivo, znači čak da unište par, to ne bi ništa promijenilo u odnosu snaga, važnije je čuvati streljivo i posadu. Nije ni čudo onda da su ih Rusi prestali gađati i sramotiti se priopćenjima pa su prešli na infrastrukturu.

Pretpostavljam da isto vrijedi za M270, nema dokaza da su Rusi pogodili makar jedan, makar je to teži, sporiji i manje mobilan sustav od HIMARS-a. Ako griješim, neka netko ispravi.

točno.
kažem u teoriji se moglo desiti, tipa imaju intel da se HIMARS nalazi na nekoj lokaciji tipa u nekom skladištu pa oni pogode to skladište sa iskanderom , i naravno nema vizualnog dokaza jer iskander ne nosi kameru, jer nije bio dron koji je snimao pogodak. maksimalno ako su tako nešto izveli , i to možda(prije da ne , ukrainci dominiraju u intelu).
vizualnih dokaza nema za HIMARS/M270 MRLS niti jedan.
i da, amerikanci , evo čitam na vikipediji su proizveli preko 540 HIMARSa i i 1300 M270. Tako da tih 40-50komada u Ukrainskoj vojsci je niti par % zapadnog arsenala.
Problem je streljivo, ove GPS projektile što Ukrainci ispaljuju, čitao sam na wiki/online da ih Ameri imaju 50 000 komada. Ukrainci su ih ispalili sigurno 5000-10k(ovako iz glave). Negdje sam čitao da je Američka godišnja proizvodnja toga ako se potrude 9000 komada. negdje sam čitao da su ameri spremni žrtvovati 50% svojih zaliha streljiva.  dakle nemaju ukrainci neograničeno raketa, ali opet puno se bolje stoji nego sa 155mm granatama koje prema procjenama imaju još za cca 1godinu ratovanja ovim intezitetom (dakle tu ukrainci i ne mogu povećati količinu zapadnih haubica jer zapad nema i ne može proizvesti dovoljno 155mm granata).
naravno niti rusi ne stoje ništa bolje, dapače oni svoje takvo "pametno streljivo" za Tornado sustave(slični su kao HIMARS) davno već nemaju.. nešto proizvedu ispale i ćao

zašto Rusi gađaju enrg infrastrukturu?

zato jer nemaju bolje mete. ne vrijede ništa ovi UKR himarsi i ti GPS projektili bez da označiš metu. Ukrainci jednostavno imaju nadmoćniji intel, naravno NATO ima 30x više satelita, Ukrainci imaju izgleda puno više špijuna čak i na samom teritoriju Rusije a kamo li na okupiranom teritoriju .
Ruskih špijuna je sve manje i puno ih je više pohvatano. Plus Ukrainci bolje obrađuju podatke(vjerojatno i zapadna pomoć je tu bitna) koje skupljaju preko telekomunikacijskih mreža itd.

tako da Rusi iako imaju stvarno jebačke krstareće i balističke projektile, i u količinama i kvalitetu tu su uz bok zapadu(jedno od rijetkih područja) nemaju više intel o UKR vojnim ciljevima pa onda gađaju energetsku infrastrukturu. potez iz očaja.

iskreno bolje da gađaju transformatore koji se mogu popraviti, poslati novi, nego da gađaju kasarne sa UKR ročnicima ili skladišta oružja(što su znali još u početku i gađati )

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Piglet likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/12/2022, 11:07

Najebaše Mongoli. Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 1f602

Helikopter Mi-8 zapalio se prilikom sletanja na aerodrom u ruskoj Republici Burjatiji. U nesreći su poginule tri osobe, saopštio je predstavnik regionalnih hitnih službi.

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1183072/tragedija-rusiji-helikopter-8-srusio-prilikom-sletanja-aerodrom-bajkal-ima-poginulih-video

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 298937_rusija-pad-helikoptera_f
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/12/2022, 13:20



Gadni udari po UKR energetskoj infrastrukturi. Ima dosta slika eksplozija i raketa zapadnih sistema kako lete okolo zbunjeno. Nema za sada niti jedna snimka obaranja krstarećih raketa(što ne znači da nije bilo). Uglavnom sve skupa Rusi nisu ispalili previše projektila 60ak, ali izgleda da je većina pogodila mete, Zapadna PZO se jutros nije proslavila, kao mi protiv Argentine

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 16/12/2022, 17:13

Zatisje, nista znacajno, na frontu samo pomalo i ruski teror nad civilima.

Klasika.

Pitam se hoce li na Bozic eskalirati sto ili se dodatno primiriti.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/12/2022, 17:33

Authorities: 37 of 40 Russian missiles aimed at Kyiv shot down on Dec. 16.

zašto se Ukrainci sramote pa ovako usrano lažu kada doslovno sami Ukrainci stavljaju slike po internetu gdje je puno više od 3 projektila pogodilo po Kijevu? Jbt ispada opet ovi oborili 90% projektila svega nekoliko pogodilo ciljeve a ono pola države koja je 10x veća od Hrvatske bez struje..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 16/12/2022, 18:00

AssadNaPodmornici wrote:Authorities: 37 of 40 Russian missiles aimed at Kyiv shot down on Dec. 16.

zašto se Ukrainci sramote pa ovako usrano lažu kada doslovno sami Ukrainci stavljaju slike po internetu gdje je puno više od 3 projektila pogodilo po Kijevu?  Jbt ispada opet ovi oborili 90% projektila svega nekoliko pogodilo ciljeve a ono pola države koja je 10x veća od Hrvatske bez struje..
Propaganda, u ratu je to uobicajeno, poradi morala vojske, naroda, poradi morala neprijatelja, zele ga odvratiti time itd.

Koliko je to uspjesno mozemo tek zamisljati.

S cisto vojnog aspekta mora se navoditi krivo, nece valjda potvrditi sve pogotke, stetu, broj poginulih vojnika itd.

Dobro, ovdje su civili u pitanju, tu ce pribrojiti ponekog a ne oduzeti.

Potice se time i USA da salje pomoc, zamisli da amerikanci citaju ukrajinske kritike kako im PZO nista ne valja:)

Gledajuci samo bojiste i stanje trupa ovo mi je gotovo pa nevazno, kao sto sam jednom naveo i brojke poginulih

o kojima se stalno raspravlja, jesu li vece, manje, ovakve ili onakve.

Bitan je odnos snaga na terenu, vojnih snaga, naoruzanja, vodjenje trupa, moral vojnika,sveukupna  logistika itd.

Ovim  vijestima nece se nista vazno promijeniti pa mi na jedno uho udju na drugo izadju.

Ruse i dalje  razaraju gradove, civilne objekte, infrastrukturu, to je ta vijest, ni vise ni manje.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 16/12/2022, 19:09

dijagram wrote:Zatisje, nista znacajno, na frontu samo pomalo i ruski teror nad civilima.

Klasika.

Pitam se hoce li na Bozic eskalirati sto ili se dodatno primiriti.
Ne bi trebalo ak se držimo one teze od pri nekoliko miseci da će Rusi ostati bez streljiva i ljudstva do Božića.

Šalu na stranu, mislim da se ništa značajnije neće dešavati do proljeća. Rusi koriste zatišje za ukopavanje i pojačavanje ljudstvom od regrutacije. 
Ukri teško da će išta uspit ostvarit ak budu čekali proljeće. Osim ak taktiku ne promjene.
Hoće li ih zapad u međuvrimenu osposobit nečim novim, vidit ćemo, ali teško. Sve upućuje na to da će ih samo napucati streljivom za već postojeće sustave, ali sa tim samim postojećim sustavima teško da će ponovo moći preuzeti inicijativu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 16/12/2022, 19:14

Bugarski parlament je usvojio sporazum o isporuci oružja, opreme i streljiva Ukrajini, prenosi Kyiv Independent. Dokument je prihvaćen glasovima 166 zastupnika, dok ih je 48 bilo protiv, pretežno zastupnici iz Bugarske socijalističke stranke i ultranacionalističke stranke Preporod.

Bugarski zastupnici su prošlog tjedna glasali o odobrenju popisa oružja koji je predložila privremena vlada zemlje. Popis je povjerljiv, ali poznato je da će se isporuka većinom sastojati od malog i lakog oružja i streljiva. Bugarska je dosad bila jedna od rijetkih zemalja članica Europske unije koja nije poslala vojnu pomoć Kijevu. Bugarski parlament je tek 3. studenog prvi put podržao pružanje vojne pomoći Ukrajini.

"Nećemo slati teško naoružanje"

Vršitelj dužnosti bugarskog ministra obrane Dimitar Stojanov je bio jasan oko toga da njegova zemlja u ovom trenutku neće isporučivati teško naoružanje poput S-300, S-125 i drugih protuzračnih raketnih sustava, kao ni borbene zrakoplove SU-25 i MiG-29. "Prvo moramo naći zamjenu za to naoružanje", poručio je Stojanov.

Bugarska šalje oružje, opremu i streljivo Ukrajini
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 16/12/2022, 19:15

AlfaOmega wrote:
dijagram wrote:Zatisje, nista znacajno, na frontu samo pomalo i ruski teror nad civilima.

Klasika.

Pitam se hoce li na Bozic eskalirati sto ili se dodatno primiriti.
Ne bi trebalo ak se držimo one teze od pri nekoliko miseci da će Rusi ostati bez streljiva i ljudstva do Božića.

Šalu na stranu, mislim da se ništa značajnije neće dešavati do proljeća. Rusi koriste zatišje za ukopavanje i pojačavanje ljudstvom od regrutacije. 
Ukri teško da će išta uspit ostvarit ak budu čekali proljeće. Osim ak taktiku ne promjene.
Hoće li ih zapad u međuvrimenu osposobit nečim novim, vidit ćemo, ali teško. Sve upućuje na to da će ih samo napucati streljivom za već postojeće sustave, ali sa tim samim postojećim sustavima teško da će ponovo moći preuzeti inicijativu.
Nitko tu nece ostati bez streljiva, to ce dobiti i jedni i drugi  i tamaniti se do daljnjeg.

S tehnikom ce se stekati ali za smrt je dostatna i topnicka i pjesacka municija.

Mozda i utihnu, a mozda nesto i bukne, mi to ne mozemo znati dok se eventualno ne dogodi.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 16/12/2022, 21:57



Neko rasprskavajuće streljivo Ukrainci koristili kod Ruskih rovova negdje kod Bahmuta.. jebeno jer se kao od obične granate ne možeš skloniti u rovu, ako ti ovo detonira se iznad glave možeš se jebati..

ekipa raspravlja jesu li to bacači granata sa streljivom koje se detonira iznad tla, ili minobacači sa istim minama

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 37 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 37 of 50 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 43 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum