ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/12/2022, 17:34

Inače zanimljiva činjenica da sve više i više Ukrainaca odlučio slaviti Božić po novom kalendaru a sve manje ih slavi kako su prije po pravoslavnom. kladim se da će kroz 10ak godina jedino Srbi i Rusi slaviti po starom kalendaru

AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Šandor Winnetou and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 25/12/2022, 18:05

AssadNaPodmornici wrote:Inače zanimljiva činjenica da sve više i više Ukrainaca odlučio slaviti Božić po novom kalendaru a sve manje ih slavi kako su prije po pravoslavnom. kladim se da će kroz 10ak godina jedino Srbi i Rusi slaviti po starom kalendaru
Antagonizam ce biti tako veliki da tu stoljecima nece biti dobrosusjedskih odnosa.

Ukrajinci ce ovo raditi iz revolta jer ih pokusavaju negirati kao narod, prave ih idiotima.

Odjebat ce puno toga sto ima veze s rusijom pa tako i njihovom crkvom.

Nista cudno, logicno, ocekivano.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


RayMabus, AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 25/12/2022, 18:19

Glede rata, izgleda da su kod Bakhmuta rusi primireni, barem privremeno.

Pojacali su nakon izvlacenja kod Hersona, ali reagirali su i ukrajinci pojacavsi topnistvom i pjesastvom obranu.

Ovdje su im dobro otupili ostricu, a nastave li rusi slicno ce prolaziti i ubuduce.

Kod ukrajinaca se moze uociti dobra raspodjela postrojbi i sredstava shodno ciljevima koje imaju.

Oni to rade puno bolje, brze i efikasnije od rusa.

Ujedno temeljem silnih snimaka koji se postavljaju nije ni cudo da nema uspjeha kod Bakhmuta.

Sve ono sto smo cesto mogli vidjeti su pokusaji na razini voda, pa cak i manjeg broja vojnika.

Moguce je da snimka uhvati jedan vod a da se u blizini slicno drzi i drugi i treci, ali to je slabo.

Nedovoljno, nepopraceno tenkovima ili oklopom, nekoordinirano s topnistvom, nekoordinirano s

drugim susjednim vodovima (ako uopce i krecu drugi).

Takodjer, sam pokusaj napredovanja izgleda amaterski.

Ono sto vidimo nije uigrana obucena i pogotovo tome iskusna ekipa.

Nacin na koji se krecu po bojistu jasno to ukazuje.

Ne znam kako to vidi ruski stozer, ali ova praksa je besmislena i nece poluciti nikakav rezultat.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


AssadNaPodmornici likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 25/12/2022, 18:40

dijagram wrote:Glede rata, izgleda da su kod Bakhmuta rusi primireni, barem privremeno.

Pojacali su nakon izvlacenja kod Hersona, ali reagirali su i ukrajinci pojacavsi topnistvom i pjesastvom obranu.

Ovdje su im dobro otupili ostricu, a nastave li rusi slicno ce prolaziti i ubuduce.

Kod ukrajinaca se moze uociti dobra raspodjela postrojbi i sredstava shodno ciljevima koje imaju.

Oni to rade puno bolje, brze i efikasnije od rusa.

Ujedno temeljem silnih snimaka koji se postavljaju nije ni cudo da nema uspjeha kod Bakhmuta.

Sve ono sto smo cesto mogli vidjeti su pokusaji na razini voda, pa cak i manjeg broja vojnika.

Moguce je da snimka uhvati jedan vod a da se u blizini slicno drzi i drugi i treci, ali to je slabo.

Nedovoljno, nepopraceno tenkovima ili oklopom, nekoordinirano s topnistvom, nekoordinirano s

drugim susjednim vodovima (ako uopce i krecu drugi).

Takodjer, sam pokusaj napredovanja izgleda amaterski.

Ono sto vidimo nije uigrana obucena i pogotovo tome iskusna ekipa.

Nacin na koji se krecu po bojistu jasno to ukazuje.

Ne znam kako to vidi ruski stozer, ali ova praksa je besmislena i nece poluciti nikakav rezultat.
Nadam se da barbari neće poživjeti dovoljno dugo da nauče bilo što

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 25/12/2022, 18:41

https://twitter.com/NOELreports/status/1607062766799429632?s=20&t=lv-rq5ocGVC1Mc6nAxlyIA

Prodor prema Kremini, izgleda ima napretka.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/12/2022, 19:57

Meni su fenomen Srpski forumi, podcastai na youtubu itd, asevi non stop fantaziraju da Ukrainci imaju višestruke gubitke kako tokom cijelog rata, tako i oko Bahmuta, da je samo pitanje vremena kada Bahmut pada, da Rusi nastupaju "sigurno uz minimalne gubitke" i da imaju totalnu nadmoć u artiljeriji(nemaju), a ono snimki naslaganih Rusa po poljima oko Bahmuta horor.. e da redovito se i dalje piše o novim ofanzivama i osvajanju Odese, Harkiva, izlasku na Dnjepar.

Situacija je takva da Rusi su ponovo odbačeni kod Bahmuta, kod Kremine/Svatova Ukrainci blago napreduju , ostali frontovi mirno.
Ostaje pitanje da li Ukrainci grade ofenzivne potencijale za proboj prema Azovskom moru. Rusi se utvrđuju na tim mogućim pravcima.
Ostaje isto činjenica da Rusija i NATO ostaju bez granata.
Zapravo ispalo još ono najgore , da Rusija sama može proizvesti otprilike granata koliko cijeli NATO pakt, ali niti jedno niti drugo nije dovoljno
Još gore od svega, Zapadna EU je totalno "deindustrijalizirana" za proizvodnju granata, kapacitete ima USA, te bivše SSSR članice, dok jedna Njemačka je od kurca.

Naravno EU ima 15-20x veću ekonomiju pa u nekom razumnom roku možda može premašiti Rusiju u proizvodnji streljiva. Naravno zapad proizvodi puno više pametnog oružja u odnosu na Rusiju, to nije upitno, ali što se tiče "glupih" granata tu su problemi.

Ukratko neznamo koliki su Ruski kapaciteti za 152mm granate. Idu od 500 000 godišnje do 1,5milijun godišnje.
za zapadne 155mm granate, navodno EU 300 000 godišnje + USA slična brojka. i Rusija i Ukraina troše mnogo više od toga, Rusija i dalje ispaljuje više granata, međutim Ukrainska artiljerija je preciznija

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 25/12/2022, 20:23

AssadNaPodmornici wrote:Meni su fenomen Srpski forumi, podcastai na youtubu itd, asevi non stop fantaziraju da Ukrainci imaju višestruke gubitke kako tokom cijelog rata, tako i oko Bahmuta, da je samo pitanje vremena kada Bahmut pada, da Rusi nastupaju "sigurno uz minimalne gubitke" i da imaju totalnu nadmoć u artiljeriji(nemaju), a ono snimki naslaganih Rusa po poljima oko Bahmuta horor.. e da redovito se i dalje piše o novim ofanzivama i osvajanju Odese, Harkiva, izlasku na Dnjepar.

Situacija je takva da Rusi su ponovo odbačeni kod Bahmuta, kod Kremine/Svatova Ukrainci blago napreduju , ostali frontovi mirno.
Ostaje pitanje da li Ukrainci grade ofenzivne potencijale za proboj prema Azovskom moru. Rusi se utvrđuju na tim mogućim pravcima.
Ostaje isto činjenica da Rusija i NATO ostaju bez granata.
Zapravo ispalo još ono najgore , da Rusija sama može proizvesti otprilike granata koliko cijeli NATO pakt, ali niti jedno niti drugo nije dovoljno
Još gore od svega, Zapadna EU je totalno "deindustrijalizirana" za proizvodnju granata, kapacitete ima USA, te bivše SSSR članice, dok jedna Njemačka je od kurca.

Naravno EU ima 15-20x veću ekonomiju pa u nekom razumnom roku možda može premašiti Rusiju u proizvodnji streljiva. Naravno zapad proizvodi puno više pametnog oružja u odnosu na Rusiju, to nije upitno, ali što se tiče "glupih" granata tu su problemi.

Ukratko neznamo koliki su Ruski kapaciteti za 152mm granate. Idu od 500 000 godišnje do 1,5milijun godišnje.
za zapadne 155mm granate, navodno EU 300 000 godišnje + USA slična brojka. i Rusija i Ukraina troše mnogo više od toga, Rusija i dalje ispaljuje više granata, međutim Ukrainska artiljerija je preciznija
Srbi su bolestan sjeban narod, jednostavno pacijenti.

Znaju da pricaju gluposti i lazu sami sebe.

Dobrica Cosic press.

Putin bi pregovarao, nece dugo moci izdrzati ovako, popustit ce logistika.

Nece ni ukrajinci, ali uz pomoc USA ipak ce pritiskati.

Drzim da Putin nema iluzija o nekom vojnom uspjehu, traga za prihvatljivim izlazom iz situacije u koju je utrrcao kao zadnji idiot.

Strah je od kakve konkretnije ukrajinske ofanzive koja bi mozda donijela nove gubitke teritorija za ruse.

To bi bio korak k samom kraju ruske agresije, moguce nezadovoljstvo u rusiji bi se pojacalo.

Klasicna municija moze se brzo proizvesti, brzo pokrenuti proizvodnja ugasenih pogona, od poljske, ceske, ne treba dalje ici.

Koliku finansijsku injekciju daje USA mogu je pokrenuti od nule, kod nas na kakvoj zapresickoj ledini kako se to kaze.

Ako se pametno planiralo takvi pogoni vec bi trebali biti spremni, ako nije onda ce  morati ubrzanim tempom.

Nije nerealno da rusi ipak uspiju zadrzati priblizne crte kakve trenutno jesu unatoc ukrajinskim eventualnim pokusajima.

Bude li tako na ljeto bi svakako doslo do pregovora jer ce to traziti i amerikanci, shvatit ce da ne mogu bez dodatnog angazmana omoguciti pobjedu.

Ukrajinci bi morali biti svjesni toga. Svaki sljedeci veci pokusaj napada mora biti uspjesan, ako zele potisnuti ruse i onda pregovarati.

Dozive li par neuspjeha, zima-proljece imam osjecaj da ce ih amerikanci primorati na pregovore.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/12/2022, 00:15

Odlična motivacija u Ruskoj vojsci. Ovako se motiviraju vojnici i diže moral.


inače onaj ludi Deki Berić je preko youtuba vrbovao hrpu Srba čak moguće i kojeg Hrvata(tako on tvrdi moguće da laže) jer sam primjetio na kanalu je zabranio da Srbi govore kontra Hrvatske i Hrvata, valjda se nada da će upecati koga(bilo je par naših da ih ne imenujem koji se napaju od njega).
Ali je vrbovao dosta Srba, sada su na obuci.. jadni Srbi nemaju pojma koji ih pakao čeka, pakao iz kojeg velika velika većina Rusa želi uteći a ovi luđaci dolaze sa 3000km udaljenosti  da gnjoje po udarima excalibur granata, HIMARS projektila , svaki napunjen sa 180 000 tungsten šrapnela koji probijaju i par mm čelika kao papir

Mislim da se možemo složiti Rusi su uglavnom izbačeni iz Bahmuta, što je odlično za Ukraince. Ovi jadni Rusi a ima ih par desetaka tisuća, većina će spavati po poljima i rovovima, a Ukrainci lipo mogu rotacije izvoditi unutar grada tako da oni koji se budu odmarali , imati će kakav takav krevet, vjerojatno i toplu vodu i grijanje..

inače to je bilo i prošle zime kada su Rusi napadali, spavali su po poljima a Ukrainci po gradovima.. kasnije se Ruska ofenziva raspala na cijeloj fronti od Kijeva do Harkiva

ali dijagram je objasnio razvoj rata.. po meni završava 2023 godine , Dijagram objasnio. to znači još cca 100 000 žrtava sa obje strane

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 26/12/2022, 07:56

Sve više T-90ki (M inačice) se ubacuje na front. Čini se da je Relikt prepoznat ka dobar oklop (o čemu sam i ranije govorija).





_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 26/12/2022, 07:56

dijagram wrote:

Drzim da Putin nema iluzija o nekom vojnom uspjehu, traga za prihvatljivim izlazom iz situacije u koju je utrrcao kao zadnji idiot.

lol!

by RayMabus Sun 23 Jan - 9:50

Ne postoji izlika da Rusija pod Putinom krene vojno na Ukrajinu. Sve su to izlike za napad ako krene.

Ja sam namjerno sebe postavio na Karpate. Otvorio sam mu prostor za napad.

Procjenjujem koliko je glup.

23.01.2022
RayMabus
RayMabus

Posts : 176973
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AlfaOmega 26/12/2022, 07:58

Inače, modernizacija starijih T-72 inačica na T-72B3 obr. 2016. (i od nedavno na T-72B3 obr. 2022.) standard je povećana za 2.5 puta u odnosu na period od prije rata.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10293
2015-09-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by debotoijusto 26/12/2022, 10:05

"Dana 26. prosinca, oko 01.35 po moskovskom vremenu, ukrajinska bespilotna letjelica oborena je na maloj visini dok se približavala vojnom aerodromu Engels u oblasti Saratov", priopćilo je rusko Ministarstvo obrane. "Kao posljedica pada olupine bespilotne letjelice, smrtno su stradala tri ruska pripadnika tehničkog osoblja koji su bili na aerodromu."


Ruska novinska kuća Baza izvijestila je, pozivajući se na lokalno stanovništvo, da su sirene za zračnu uzbunu zavijale i da se čula eksplozija. Zračna baza u blizini grada Saratova, oko 730 km jugoistočno od Moskve, pogođena je i 5. prosinca u, kako je Rusija rekla, napadima ukrajinskih dronova na dvije ruske zračne baze tog dana.













S-300 400 & 850 jos jednom pokazao svoju dominaciju u zastiti neba
kupci cupkaju nozicama nervozno u redu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30703
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 26/12/2022, 10:08

debotoijusto wrote:Zračna baza u blizini grada Saratova, oko 730 km jugoistočno od Moskve, pogođena je i 5. prosinca u, kako je Rusija rekla, napadima ukrajinskih dronova na dvije ruske zračne baze tog dana.[/size]

850 km cestovne udaljenosti od Luhanska.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 26/12/2022, 10:17

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Screen23

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 26/12/2022, 10:27

debotoijusto wrote:"Dana 26. prosinca, oko 01.35 po moskovskom vremenu, ukrajinska bespilotna letjelica oborena je na maloj visini dok se približavala vojnom aerodromu Engels u oblasti Saratov", priopćilo je rusko Ministarstvo obrane. "Kao posljedica pada olupine bespilotne letjelice, smrtno su stradala tri ruska pripadnika tehničkog osoblja koji su bili na aerodromu."


Ruska novinska kuća Baza izvijestila je, pozivajući se na lokalno stanovništvo, da su sirene za zračnu uzbunu zavijale i da se čula eksplozija. Zračna baza u blizini grada Saratova, oko 730 km jugoistočno od Moskve, pogođena je i 5. prosinca u, kako je Rusija rekla, napadima ukrajinskih dronova na dvije ruske zračne baze tog dana.













S-300 400 & 850 jos jednom pokazao svoju dominaciju u zastiti neba
kupci cupkaju nozicama nervozno u redu
Boldano je vrhunski ruski spin :D Dakle oborena dok se približavala aerodromu ali su ipak trojica stradala od te iste letjelice i to, pazi čuda, na aerodromu :))))))))

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 26/12/2022, 10:31

Šandor Winnetou wrote:
Boldano je vrhunski ruski spin :D Dakle oborena dok se približavala aerodromu ali su ipak trojica stradala od te iste letjelice i to, pazi čuda, na aerodromu :))))))))

Očito ne žele otvoreno priznati da su imali i materijalne gubitke na aerodromu i kakve.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Šandor Winnetou 26/12/2022, 10:33

Speare Shaker wrote:
Šandor Winnetou wrote:
Boldano je vrhunski ruski spin :D Dakle oborena dok se približavala aerodromu ali su ipak trojica stradala od te iste letjelice i to, pazi čuda, na aerodromu :))))))))

Očito ne žele otvoreno priznati da su imali i materijalne gubitke na aerodromu i kakve.
Upravo to, očito ih je nešto spičkalo samo je pitanje što i kolika je šteta osim trojice barbara.

_________________
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19660
2017-12-31


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 26/12/2022, 11:16

Moguće da je i veća šteta. Inače primjetio sam da se ekipa sprda kako i debo i drugi  sa S-300, S-400 sustavima, tako se i Srbi/Rusi sprdaju sa zapadnim sustavima koji brane Ukrainu

Najgore od svega ovi šugavi dronovi očito odlično zaobilaze zapadne/ruske PZO sustave , zbog malog radarskog i toplinskog odraza pa čak i mala brzina ne ide u prilog.  Kada su se svi ti sustavi razvijali dronovi su bili u začecima, razvijali se da skidaju balističke/krstareće rakete, /avijaciju, i ruski i zapadni sustavi imaju tu i dokazane uspjehe i neuspjehe... međutim oni glupi Iranski dronovi kosilice izvode sranja, a evo počeli i Ukrainci svoje dronove zabijati u Rusiju...

na kraju za takve sustave oni Njemački Gepardi razvijeni u 60/70tih godina ispadaju najbolji, navodno Francuski Croatale sustavi bi trebali skidati te dronove -oni tek dolaze, dok su Ukrainci oduševljeni sa Gepardima. Ne ispali se uopće ispaljivati raketu iz NASAMS, IRIS_T(da ne govorim Patriota) za dron koji košta 20k € a raketa košta 1milijun € , pod uvjetom da uhvatiš uopće na radaru takav dron

Inače gledao sam neku analizu na youtubu i Ruska i Ukrainska PZO je generalno obavila svoj posao, jer jedni i drugi avijaciju koriste isključivo u niskom naletu, jer čim prismrde malo više , hvataju ih radari i ćao đaci ide prema tebi hrpa projektila.. ovako u niskom naletu gađaju te sa Stingerima/Iglama još imaš i šanse da preživiš..

Srbin Zoka(mladi doktor iz Mostara) na aparatima. Govori ono što sam ja rekao, za F16ke, Ukrainci ispaljuju rakete HAARM sa Mig29, uopće ne koriste djelić potencijala, plus Ameri i Britnci im šalju hrpu pametnih bombi i krstarećih raketa koje imaju tek pravu efikasnost kada se ispale sa F-16ke to sam napisao prije koji dan.

Btw sve ove sustave i tehnologije ima i Rusija(pola toga još razvijeno u SSSRu) i vidili smo da su ih znali koristiti i protiv Ukrainaca, stavljao sam videa, među sreća za zapad , Rusija je u ovaj rat ušla sa vrlo malo pametnih bombi , i većinu toga je ispucala i slabo joj ide proizvodnja.
(btw i NATO je imao sličnih problema , sićam se kada je bilo bombardiranje Libije, ispalo je da je recimo Francuska u 2 tjedna isto tako potrošila gotovo sve pametne bombe iz aviona)



inače da ne morate klikavati na index i tamo gledati videa, dok otvoriš video iskoči milijun reklama , a oni samo preuzimaju sa twitera


_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21143
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 26/12/2022, 12:14

Agresor razbijenog nosa

Kako se Ukrajina obranila: Pregled najznačajnijih ukrajinskih pobjeda

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/kako-se-ukrajina-odbranila-pregled-najznacajnijih-ukrajinskih-pobjeda/221225032

Zanimljiv članak. Pregled svih pobjeda od 24. Veljače do danas.

Izdvajam samo kraj članka i lijepim ga ispod slike.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 22122510

Ukrajina je već pobijedila

Ukrajina je uspjela da se odbrani, čak i ako je dio teritorije okupiran, Rusija nije uspjela da slomi Ukrajinu i vrati je u okrilje "ruskog svijeta".

Ono što je možda čak i bitnije od uspjeha na bojnom polju, Ukrajinska država i nacija su dobile i konačni mit o otporu koji će za sve buduće generacije služiti za okupljanje nacije.

Rusija se suočila sa surovom realnosti, Ukrajinci nisu Rusi, Ukrajinci ne žele da budu dio Rusije i Rusija nije dovoljno snažna da ponovo stvara SSSR ili Rusko carstvo. Vojska za koju se pričalo da može za par sedmica da dođe do Pariza, nije u stanju da zauzme sela u istočnoj Ukrajini.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 26/12/2022, 12:15

Charles III wrote:

Ukrajina je već pobijedila

To ja govorim otprilike od prvog svibnja ove godine.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by dijagram 26/12/2022, 14:44

Charles III wrote:Agresor razbijenog nosa

Kako se Ukrajina obranila: Pregled najznačajnijih ukrajinskih pobjeda

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/kako-se-ukrajina-odbranila-pregled-najznacajnijih-ukrajinskih-pobjeda/221225032

Zanimljiv članak. Pregled svih pobjeda od 24. Veljače do danas.

Izdvajam samo kraj članka i lijepim ga ispod slike.


Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 22122510

Ukrajina je već pobijedila

Ukrajina je uspjela da se odbrani, čak i ako je dio teritorije okupiran, Rusija nije uspjela da slomi Ukrajinu i vrati je u okrilje "ruskog svijeta".

Ono što je možda čak i bitnije od uspjeha na bojnom polju, Ukrajinska država i nacija su dobile i konačni mit o otporu koji će za sve buduće generacije služiti za okupljanje nacije.

Rusija se suočila sa surovom realnosti, Ukrajinci nisu Rusi, Ukrajinci ne žele da budu dio Rusije i Rusija nije dovoljno snažna da ponovo stvara SSSR ili Rusko carstvo. Vojska za koju se pričalo da može za par sedmica da dođe do Pariza, nije u stanju da zauzme sela u istočnoj Ukrajini.
Ukrajina nije pobijedila.
Ukrajina je tek sprijecila rusiju da pobijedi.
Mi koji to promatramo sa strane mozemo i reci, ali ukrajinci sigurno ne.
Pobjeda ukrajine bit ce tek kada oslobode sve  teritorije ukljucivo i Krim, bilo borbom ili za zelenim stolom.
Ogroman je to posao i pitanje je hoce li biti obavljen.
Ogroman su napravili i do sada, vjerujem da ce napraviti jos, ali tesko ce potpuno na svoje priznate granice iz devedesetih.
Realno je ocekivati pobjedu s gorkom pilulom u vidu gubljenja dijela teritorija.
Cijelom svijetu izgledat ce to kao cista pobjeda, i dijelu ukrajinaca, ali ponajvise onima koji se bore bas i ne.
Dobro, srblje ce u svemu vidjeti pobjedu rusije, sto drugo:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18709
2015-08-09


michaellcmacha and AssadNaPodmornici like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 43 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 43 of 50 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 46 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum