ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 24/11/2022, 12:00

Speare Shaker wrote:
crvenkasti wrote:Medvedev je rekao da projektila sada ima dovoljno za cijelu 2023. godinu.

Ma kog vraga on zna o potrebama ruskih oružanih snaga.

Inače, baš si mislim koliko su veš mašina morali pokrasti u Ukrajini da bi zadovoljili svoje potrebe za čipovima u tzv. pametnim raketama.

Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 24/11/2022, 12:04

Rusija nema zalihu projektila, jer su ispalili skoro 5000 projektila do sada, i sada ispaljuju u valovima 50-100 , svako dva tjedna.
Imaju realno jebačku proizvodnju, jer čim mogu proizvesti 150 mjesečno, što znači 2000 godišnje. To je veoma impresivno i vjerojatno jedino USA i Kina na ovoj planeti mogu toliko(ili više) proizvesti krstarećih raketa .
Čak bolje od očekivanja jer i ja sam mislio da će njihova proizvodnja biti 50ak mjesečno a očito da je 150 mjesečno.
Dakle Rusi ne pucaju ništa iz zaliha nego kada proizvedu iz tvornica.
Međutim s obzirom da je Ukrana pogođena sa 5000 projektila u pozadini i ne samo da se vojska nije urušila, nego je UKR armija vratila 55% teritorija kojeg su Rusi osvojili, pitanje je hoće li Rusima 2000 proizvedenih projektila(amo reći optimistična cifra) godišnje biti dovoljno da zaustave UKR vojsku koju uopće ne gađaju više. Naravno dolazit će sve više PZO sustava, tako da će ih sve manje udarati cilj.
I u interesu je Ukraine da što prije završi rat, jer Rusi kada razore energetiku će udarati po ostalom.. po vodi, čistoći, pa stambenoj infrastrukturi po običnim firmama itd..
i sami su Rusi rekli da više ne gađaju vojne ciljeve(koje ne mogu više niti locirati uspješno) nego udaraju po ovoj "civilnoj" da slome otpor Ukrainaca i natjeraju vladu na pregovore , ne mogu dobiti rat, valjda želje pregovorima zadržati dio osvojenog makar u obliku autonomije

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Charles III dislikes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 24/11/2022, 12:08

Interkontinentalna balistička raketa RS-28 Sarmat (na Zapadu poznatija kao SS-X-29 "Satan II") ušla je u serijsku proizvodnju.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28712
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 24/11/2022, 12:19

Blinken kmeči:

Milijuni ljudi diljem Ukrajine čučali su u skloništima dok je Rusija danas ponovno bacala projektile. Kontinuirani napadi na infrastrukturu imaju cilj ostaviti ukrajinske civile u hladnoći i mraku.

Ove užasne taktike neće slomiti odlučnost Ukrajine i njezinih partnera.

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28712
2014-04-17


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Noor 24/11/2022, 23:28

crvenko kmeči i dalje, ne staje

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Guest 25/11/2022, 00:29

Noor wrote:crvenko kmeči i dalje, ne staje

Brani mu vjera (da ne kmeči).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/11/2022, 10:00

Horori rata u Bahmutu, jadne Ruse 2022 tamo šalju u samoubilačke napade slično kako je Žukov/Crvena armija slali sovjete(gdje su bili i rusi i ukrainci i ostali) da ginu za Ržev 1942



sa time da Ržev je barem obavio donekle svoj posao, švabe su se morali povući nakon godinu dana(zbog proboja na drugim frontovima tipa Staljingradu), iako se tvrdi da je to najgora klaonica za crvenu armiju u WW2
Ovdje Rusi su valjda svjesni da nikada neće u Bahmut, jednostavno nemaju inicijativu na ratištu, čim malo jače ugroze grad, Ukrainci će ubaciti jednu dvije brigade i vratiti ih na početne položaje.

Jednostavno nemaju više dominaciju u artiljeriji tipa oni ispale 50 000 granata, a Ukrianci 3000 , i dominaciju u teškom oružju niti u avijaciji da mogu izgurati Ukraince čak i iz Bahmuta koji realno i nema nikakvu stratešku vrijednost. Da i osvoje Bahmut nisu ništa dobili, Slavijansk-Kramatrosk su nekoliko puta veći od Bahmuta, i prije tih gradova nalazi se uzvisina za koju se kladim da je već puna bunkera i ostaloga

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Charles III likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by crvenkasti 25/11/2022, 10:17

Kad će nam doć iz dupeta u glavu?

Zašto jeftini američki plin košta bogatstvo u Europi?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28712
2014-04-17


crvenkasti likes this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Piglet 25/11/2022, 10:53

Ruska Duma je usvojila nacrt proračuna Rusije za 2023. godinu koji pokazuje stanje ruske ekonomije - rashodi za vojsku i obranu su eksplodirali i čine čak 1/3 proračuna. 

S obzirom na planirani deficit od 2% BDP-a (koji najviše ovisi o cijeni nafte u idućoj godini), morali su rezati niz drugih sektora. Tako su poljoprivreda, ceste i znanost dobili -23% sredstava, infrastrukturni projekti -24%, industrija -18,5% bolnice i zdravstvo -9%, školstvo -2%.


To znači da će i obični Rusi konačno osjetiti učinke rata s padom kvalitete svih socijalnih usluga u Rusiji.

Inače usporedbe radi, makar su u ratu i troše najviše u povijest, ruski vojni proračun je samo 18% američkog za iduću godinu.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Chart
Piglet
Piglet

Posts : 1304
2016-02-24


Šandor Winnetou, AssadNaPodmornici and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 25/11/2022, 11:30

Ukrajinski ministar obrane Oleksiy Reznikov objavio je procjenu ostataka ruskog raketnog arsenala u ovom trenutku.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Fb_img23

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 25/11/2022, 11:34

@Assad 

Pisao sam o tome ranije, Bahmut je jedno veliko rusko groblje na otvorenom.

Ako ovaj rat potraje još godinu dana, Putina će vlastiti narod linčovati.

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Charles III 25/11/2022, 11:35

crvenkasti wrote:Kad će nam doć iz dupeta u glavu?

Zašto jeftini američki plin košta bogatstvo u Europi?

A zašto ti sam sebi lajkaš post?

Pa nek košta. Šta je godinu dana malo većih troškova života za zaustaviti barbarizam u Europi narednih 100 godina?

_________________
Uostalom, mislim da Veliku Rusiju treba razoriti.
Charles III
Charles III

Posts : 757
2022-09-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/11/2022, 11:43

Charles III wrote:Ukrajinski ministar obrane Oleksiy Reznikov objavio je procjenu ostataka ruskog raketnog arsenala u ovom trenutku.

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Fb_img23
ovo je još pun kurac raketa ostalo.. na stotine i stotine.. sa time da ih stotinjak rusija mjesečno može proizvesti.. ali ovo su samo nagađanja..
jer dobar dio ovih raketa nosi nuklearno oružje pretpostavljam.. njih moraju čuvati u slučaju da eskalira sa NATOm

što se tiče Ruskih žrtava i Ruske javnosti, nažalost nisam siguran.. ovi Rusi poput zombija , većina ih u isto vrijeme navija za rat i još bolje ne žele sudjelovati u tom ratu .. međutim ako ih uhvati vojska, malo se bune, ali sve to slabo

ona streljanja RU zarobljenika idu u prilog Putinu slabije će se ovi predavati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/11/2022, 13:39

Projekcije mobilizacije 500 000 novih ruskih vojnika s jednim ciljem: okruženje Kijeva?




Ovo je preveliki pothvat, pogotovo zimi, ako Rusija nije u stanju opremiti vojsku zimskom opremom, toplim čarapama, jaknama, rukavicama, kako oni misle organizirati bilo kakvu masivnu ofenzivu u zimskim uvjetima?
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/11/2022, 13:51

melkior wrote:Projekcije mobilizacije 500 000 novih ruskih vojnika s jednim ciljem: okruženje Kijeva?




Ovo je preveliki pothvat, pogotovo zimi, ako Rusija nije u stanju opremiti vojsku zimskom opremom, toplim čarapama, jaknama, rukavicama, kako oni misle organizirati bilo kakvu masivnu ofenzivu u zimskim uvjetima?
Ovaj scenarij nije vjerojatan iako je interesantan, iz više razloga:
a) zimska oprema i zimski uvjeti ofenzive
b) mobliziraj 500 000 novih vojnika i razmjesti ih na bojište u sljedećih mjesec dana, ajde daj
c) potencijalni napad Poljske na Bjelorusiju u slučaju napada ruskih snaga sjeverozapadno od Kijeva
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/11/2022, 13:55

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 AMLnZu9hrCOlRKG7JufLai3UQRoefqGFrDDdZoOO4A=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

John Rohde

prije 15 sati (uređeno)
Zaporozhye makes more sense: as you say, to surround Kiev would require the taking of huge cities and once that was achieved, Russia would be stuck with a starving city, one of their own cultural heritage sites, that they would either have to let starve or destroy by bombardment. With Kiev taken, there is no guarantee Ukraine would surrender. On the other hand, an attack north through Zaporozhye would require no major cities be taken, would face the main Ukrainian army with either a panicked retreat or surrender. The gain would be the clearance of DPR and the Dnieper as a line of defence. Russia could then freeze the conflict on that line and just bombard the rest of Ukraine to taste.










10









Odgovori



Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 UQfT4JbyJcok_ZAMsTUxDd9o4pXBKO5fQ2KR2xiL6BBp9oRqMr8lhpR5FH0qt9FzMGiNHPj9yIg=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

Ankit Khandelwal

prije 10 sati
Taking Kyiv has no guarantee that Ukraine will surrender. The government can always flee to Lviv/Lvov or Poland. They can do a guerrila campaign from there. Such an attack will only increase the frontlines and I don't think Surovikin is that kind of person who is in a hurry to make such mistakes.









1









Odgovori
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by AssadNaPodmornici 25/11/2022, 13:59

longi: brišem sve što je vezano za duhovne i astralne dimenije i rat u Ukraini. Za takve stvari otvori jednu temu i lupaj. Ovdje se držimo situacije na fronti.

@melikior
Sa čime da organiziraju napad? Sa kojom vojskom. u prvom napadu gdje ih je bilo cca 250 000 (sa onim in DNR/LNR) upotrebili su cca +2000 tenkova , nekoliko tisuća oklopnih vozila itd.
Već sada su vizualno(realna brojka vjerojano i 30% veća) izgubili 1500 tenkova, dakle dodaj još ovu "realniju brojku", uništena im je više manje cijela tehnika koja je išla u prvom naletu. Izgubljeno je na desetke tisuća profesionalaca(poginuli, ranjeni, zarobljeni ili oni koji su utekli iz rata raskinuli ugovor takvih ima na tisuće ). A da ne govorim izgubljenih PZO sistema, prvih par dana su imali zračnu nadmoć(ne dominaciju) dok se UKR nije oporavila od prvog "šoka" kada su im Rusi balističkim/krstarećim raketama stukli radare i protuzračna sustave gdje su znali. i unatoč tome nisu se baš proslavili.
Sada muku muče da opskrbe ovo što su mobilizirane sirotinje ubacili. Ti mobilizirani imaju vrlo malo motivacije, čak i vrlo slabu obuku, em Ruse nije briga za obuku svojih, em same mobilizirane nije briga jer nisu motivirani.
Dok mogu biti čak i takvi - od neke koristi u obrani, u napadu idu samo najbolje jedinice. Nama u Oluji realno 90% posla je obavilo 15 000 -20 000 ljudi, ostalih 180 000 je bilo tu da popune praznine i drže osvojeno dok ovi guraju naprijed.
Rusi nemaju jednostavno resursa za nove ofenzivne akcije, nemaju ljudi, nemaju ljude koji su istrenirani u combined arms operacijama , a nemaju niti tehnike da opreme toliko vojske, vi zaboravljate da Rusi još od ljeta izvlače T62M tenkove, aj ovi T-62M su još modernizirani 80tih u SSSRu(prije 40godina), međutim izvlače i T-62 tenkove, proizvedene 60tih koji nisu modernizirani.
Sa čime da nabave još nekoliko tisuća T-80, T-72Br3, ili T90 tenkova?
Jedino gdje Rusi izvode ofenzivne operacije jesu kod Bahmuta, i naravno to doslovno nisu nikakve taktike, doslovno šalju vojnike na frontalni juriš, to se više ne radi od WW1, to se samo radi u situaciji očaja ili neznanja i to nosi ogromne ljudske gubitke.

ne mogu te ročnike poslati, na Ukrainske položaje kod Kijeva jer su Ukrainci miniralni sve, .. eventualno što mogu napraviti , jest napraviti opsadu nekog rubnog Ukr grada tipa Černahiva i tući ga artiljeriom

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20866
2018-06-14


Piglet and Charles III like this post

Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/11/2022, 14:05

melkior wrote:Projekcije mobilizacije 500 000 novih ruskih vojnika s jednim ciljem: okruženje Kijeva?

Ovo je preveliki pothvat, pogotovo zimi, ako Rusija nije u stanju opremiti vojsku zimskom opremom, toplim čarapama, jaknama, rukavicama, kako oni misle organizirati bilo kakvu masivnu ofenzivu u zimskim uvjetima?
Ne znam ja jel oni to novače radi Kijeva ili da održe bojište da im se ne raspadne. Kako god svakako je za ovo drugo a napad na Kijev im se izjalovio i kad je Ukrajina bila puno slabije opremljena i nije imala cijelu Europu i kolektivni Zapad iza sebe tako da....

Ovo je proizvodnja pamuka po državama a kao šta vidimo Kina na prvom mjestu a Uzbekistan na šestom mjestu :

https://en.wikipedia.org/wiki/Cotton#Leading_producer_countries

Bjelorusija, Tađikistan, sve su to hladne zemlje i sve njihove vojske imaju zimsku opremu a nikidan je u Tađikistnu dogovorio jačanje PZO-a istog dakle ako ih zamoli ovi će mu poslat hrpu te zimske opreme. Uzbekistan šesti po redu proizvođač pamuka na svijetu dakle daš pare i on će naravno jedva čekat da proda svoju robu jer pamuk mu je ekonomija. Oni žive od toga. Daš pare i dobiješ. Meni je ta vaša rasprava oće li ruska vojska imat dovoljno zimskih kapica i rukavica glupa. Mogu je neimat jedino ako zapovijednike dakle i vojni vrh boli kurac za obične vojnike na bojišnici al onda će im doć do raspada iste a to im nije interes pa će im ipak osigurat neke zalihe.


stu 21, 2022

Tadžikistan snažno vojno i ekonomski ovisi o Rusiji. Rusija je ovoj državi glavi trgovački partner, a dio sredstava šalje i u obliku “pomoći”. Rusija ovoj siromašnoj državi također izvozi puno oružja, obučava dio vojske, a ruske kopnene snage blizu glavnog grada Dušanbea imaju i tzv. 201. vojnu bazu.

https://www.geopolitika.news/vijesti/rusija-korak-blize-uspostavi-zajednicke-protuzracne-obrane-s-tadzikistanom/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by RayMabus 25/11/2022, 14:18

AssadNaPodmornici wrote:longi: brišem sve što je vezano za duhovne i astralne dimenije i rat u Ukraini. Za takve stvari otvori jednu temu i lupaj. Ovdje se držimo situacije na fronti.


I tebi dobro jutro. Diga san se prije uru vrimena, pijen kavu, dolazim sebi. Vidim da mi brišeš postove al se nisan još razbudija. Sad ću popit drugu kavu. Briši ti slobodno al ja ću pisat. Ja san ti nešto ko tibetanski budista sa samurajskim mačem ispod plahte. Znaš jako dobro šta sam napisao šta će bit vidim li Komšića opet na toj poziciji. Meni oružje služi za ubijanje. Mač je izvućen iz korica i kreće sjeća glava.

Izbriši i ovaj post pošto je ovo samo moj odgovor zašto se mene ne može odvojiti od duhovne priče...tako da ćeš me morat trpiti. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/11/2022, 14:20

AssadNaPodmornici wrote:longi: brišem sve što je vezano za duhovne i astralne dimenije i rat u Ukraini. Za takve stvari otvori jednu temu i lupaj. Ovdje se držimo situacije na fronti.

@melikior
Sa čime da organiziraju napad? Sa kojom vojskom. u prvom napadu gdje ih je bilo cca 250 000 (sa onim in DNR/LNR) upotrebili su cca +2000 tenkova , nekoliko tisuća oklopnih vozila itd.
Već sada su vizualno(realna brojka vjerojano i 30% veća) izgubili 1500 tenkova, dakle dodaj još ovu "realniju brojku", uništena im je više manje cijela tehnika koja je išla u prvom naletu. Izgubljeno je na desetke tisuća profesionalaca(poginuli, ranjeni, zarobljeni ili oni koji su utekli iz rata raskinuli ugovor takvih ima na tisuće ). A da ne govorim izgubljenih PZO sistema, prvih par dana su imali zračnu nadmoć(ne dominaciju) dok se UKR nije oporavila od prvog "šoka" kada su im Rusi balističkim/krstarećim raketama stukli radare i protuzračna sustave gdje su znali. i unatoč tome nisu se baš proslavili.
Sada muku muče da opskrbe ovo što su mobilizirane sirotinje ubacili. Ti mobilizirani imaju vrlo malo motivacije, čak i vrlo slabu obuku, em Ruse nije briga za obuku svojih, em same mobilizirane nije briga jer nisu motivirani.
Dok mogu biti čak i takvi - od neke koristi u obrani, u napadu idu samo najbolje jedinice. Nama u Oluji realno 90% posla je obavilo 15 000 -20 000 ljudi,  ostalih 180 000 je bilo tu da popune praznine i drže osvojeno dok ovi guraju naprijed.
Rusi nemaju jednostavno resursa za nove ofenzivne akcije, nemaju ljudi, nemaju ljude koji su istrenirani u combined arms operacijama , a nemaju niti tehnike da opreme toliko vojske, vi zaboravljate da Rusi još od ljeta izvlače T62M tenkove, aj ovi T-62M su još modernizirani 80tih u SSSRu(prije 40godina), međutim izvlače i T-62 tenkove, proizvedene 60tih koji nisu modernizirani.
Sa čime da nabave još nekoliko tisuća T-80, T-72Br3, ili T90 tenkova?
Jedino gdje Rusi izvode ofenzivne operacije jesu kod Bahmuta, i naravno to doslovno nisu nikakve taktike, doslovno šalju vojnike na frontalni juriš, to se više ne radi od WW1, to se samo radi u situaciji očaja ili neznanja i to nosi ogromne ljudske gubitke.

ne mogu te ročnike poslati, na Ukrainske položaje kod Kijeva jer su Ukrainci miniralni sve, .. eventualno što mogu napraviti , jest napraviti opsadu nekog rubnog Ukr grada tipa Černahiva i tući ga artiljeriom
Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 AMLnZu8rlVrsIO_0zQMZEY6Rx5eH_p07D5uDfdRWRh-1=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

Kot Matroskin

prije 11 sati
 @XRioteerXBoyX  Russia could use half of these green recruits not in the north offensive, but in the south def-lines, with redeploying skilled troops to the north









3









Odgovori



Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 AMLnZu-V4FKueJDh1rZuYeZP_l4U7Ap4gA7lmDB0gw=s88-c-k-c0x00ffffff-no-rj

XRioteerXBoyX

prije 11 sati
 @Kot Matroskin  The South also has problems of its own for RF army. There are over 100,000 thousand Ukrainian and other paramilitary group troops operating there. You expect recruits to be able to hold their own against them, when even Wagner troops have had difficulties in carrying out offensives between Siversk-Bakhmut line for months now ?



Ovako ću ti reći: pogledaj u videu koliko Ukrajinci imaju vojske na sjeveru, na granici s Bjelorusijom. Ja se slažem da vojno gledajući, ruska ofenziva na Bakhmut jest suluda, besmislena i čisti gubitak ljudi i tehnike. Ali razmišljam o tome da je za Ruse Bakhmut tek duda varalica kojom fokusiraju Ukrajince na tu točku dok pripremaju u pozadini puno važniju operaciju. Pti tome ih nije izgleda briga koliko će pri tome mobliziranih wagnerovaca poginuti, jer kažeš i sam, to su ionako bivši zatvorenici. Što se tiče tehnike, raketa, dronova, nemamo pojma u kakvom su stanju ruski proizvodni kapaciteti, i sam si rekao da te iznenadilo što Rusi proizvode 150 a ne 50 raketa? Rusi igraju igru velikih brojki, povodeći se za Staljinovom izjavom da je kvantiteta već sama po sebi kvaliteta. Makar, ponavljam, ja i sam smatram da potencijalna operacija okruženja Kijeva je poprilično ambiciozna i nevjerojatna.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by melkior 25/11/2022, 14:26

Znsči ideja je vjerojatno da Rusi profesionalce šalju na sjever Ukrajine, a mobilizirane da brane utvrđene položaje na istoku i jugu. Uz naravno, nastavak uništavanja elektro-energetskog sustava Ukrajine i željeznica.
avatar
melkior

Posts : 17203
2015-08-09


Back to top Go down

Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema - Page 23 Empty Re: Rat u Ukraini - ozbiljna(moja) tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 23 of 50 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 36 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum